titulní strana > tisková zpráva
Děti z pražských školek nahlédnou do tajuplného světa netopýrů
12. března 2018 10:00
Praha (Česká společnost pro ochranu netopýrů) - Ve čtvrtek 15. března 2018 se v Praze uskuteční instruktážní seminář k výukovému programu „Školka vzhůru nohama aneb na návštěvě u netopýrů“, připravenému kolektivem autorů z České společnosti pro ochranu netopýrů. Učitelé mateřských škol a lektoři ekocenter se tak podrobně seznámí se vzdělávacím materiálem, který dětem ve věku 3 – 7 let představuje zajímavý život létajících savců.

Ve čtvrtek 15. března 2018 se v Praze uskuteční instruktážní seminář k výukovému programu „Školka vzhůru nohama aneb na návštěvě u netopýrů“, připravenému kolektivem autorů z České společnosti pro ochranu netopýrů. Učitelé mateřských škol a lektoři ekocenter se tak podrobně seznámí se vzdělávacím materiálem, který dětem ve věku 3 – 7 let představuje zajímavý život létajících savců.

„Dnes jsou nejrůznější výukové programy stále častěji využívány i pro práci s předškolními dětmi. Proto jsme téma netopýrů a jejich ochrany zpracovali atraktivní formou v materiálu určeném právě nejmenším dětem. Prostřednictvím instruktážního semináře pro učitele se nyní snažíme výukový program distribuovat do pražských mateřských škol a ekocenter. Po absolvování semináře získá každý účastník kompletní výukový balíček,“ říká Eva Cepáková, koordinátorka projektu.

„Vzdělávací program „Školka vzhůru nohama aneb na návštěvě u netopýrů“ tvoří balíček s metodikou, obrázky a dalšími pomůckami. Děti se nenásilnou a hravou formou seznamují se způsobem života letounů díky pohádkové postavě netopýřice Lucky, která provází celým programem,“ doplňuje hlavní autorka programu Lenka Bartoničková.

Instruktážní seminář je realizován v rámci projektu finančně podpořeného Hlavním městem Prahou.

Podrobnější informace o všech nabízených programech, přednáškách, exkurzích a instruktážních seminářích s tématikou netopýrů najdou zájemci na webových stránkách www.ceson.org (v sekci Programy pro školy).
Další tiskové zprávy:
25. března 2019
22. března 2019 12:08
22. března 2019
21. března 2019 08:25
20. března 2019 11:00

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama