titulní strana > tisková zpráva
Přeháníme divoké koně na Josefovských loukách
10. ledna 2019 13:00
JAROMĚŘ (Česká společnost ornitologická) - První velká akce nového roku zvládnuta na jedničku. Tři exmooři z Milovic, kteří byli přivezeni loni v srpnu na mokřad Slavíkovský ptačník, aby ho spasením připravili na jaro pro bahňáky, jsme přehnali na jeden kilometr vzdálenou hlavní pastvinu na západě ptačího parku Josefovské louky.

Důkladná dvoudenní příprava se vyplatila. S pomocí osla Lojzy, který koním „prošlapával cestu“ jsme koně převedli kilometrovým koridorem z laminátů, vodivé pásky a výstražné pásky (tzv. mlíka) naprosto bez problémů. V případě proražení této bariéry byly všechny čtyři mosty ostrovního ptačího parku uzavřeny a hlídány, aby koně neopustili louky a nedostali se na blízké vozovky.
Exmooři následují na ohlávce vedeného osla Lojzu kilometrovým koridorem na západní pastvinu. Foto: Břeněk Michálek

K proražení ohrady nakonec došlo až po transferu. Koně, kteří jsou na hlavní pastvině již téměř rok, jsme před akcí uzavřeli do zvláštního výběhu. Nováčci se k nim hned rozběhli podívat. Starousedlíci neudrželi nervy na uzdě a povalili vnitřní ohradu tohoto výběhu. Následovaly potyčky a dalekoslyšitelný ryk dokud se celé, teď již devítihlavé, stádo neuklidnilo. Oprava porušené ohrady byla jen na necelou hodinu.
Starousedlíci si měří síly s novými členy stáda. Foto: Alice Janečková

Díky ČSOP JARO Jaroměř za skvěle zvládnutou akci.


Bližší informace a možnost, jak přispět na Josefovské louky si přečtete zde: https://www.darujme.cz/projekt/438
Další tiskové zprávy:
25. června 2019 13:37
24. června 2019 11:47
21. června 2019 17:32
21. června 2019 13:06
21. června 2019 12:06

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama