ecomonitor.cz
verze pro tisk
Do pražské přírody se vrátilo 52 zachráněných netopýrů
5. dubna 2019 00:47

PRAHA (ČTK) - Nad pražskou Stromovku dnes vylétlo 52 netopýrů, kteří museli část zimy přečkat v záchranné stanici Lesů hlavního města. Většinu z vypuštěných netopýrů tvořili netopýři rezaví, které ze zimního spánku ve větrací šachtě domu probudila rekonstrukce bytu, a po jednom netopýrovi večerním a nejmenším. Odlet netopýrů z rukou ošetřovatelů pozorovalo zhruba 200 lidí.


(Celý text)

Polská policie zatýkala členy "odpadové mafie", vyváželi do ČR
4. dubna 2019 23:00

KRAKOV (ČTK) - Polská policie zatkla další dva muže ze Slezska, patřící do organizované zločinecké skupiny, zabývající se nelegálním skladováním nebezpečného odpadu. Nyní zatčení muži měli na starosti vývoz nebezpečného odpadu do Česka, uvedla dnes polská zpravodajská televize TVN 24. Ta v předchozích dnech informovala o zadržení 15 členů zmíněného gangu.
(Celý text)

Nájezdy trhačů medvědího česneku začaly, někde ale hrozí pokuty
4. dubna 2019 16:04

BRNO (ČTK) - Nájezdy trhačů medvědího česneku do přírody v Jihomoravském kraji začaly. Rostlinu volně trhat lze, ale jsou místa, kde je to zakázáno, což někteří lidé nerespektují. Potýkají se s nimi například strážci přírody v Chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Medvědí česnek tam roste v několika přírodních rezervacích, kde je trhání jakýchkoliv rostlin zakázáno, řekl dnes ČTK zástupce vedoucího správy chráněné krajinné oblasti Antonín Tůma.


(Celý text)

Národní parky v Africe se dostávají do úzkých, na okraji je tísní narůstající lidská civilizace
4. dubna 2019 15:53

PRAHA (Ekolist) - Model národních parků a rezervací s pevnými hranicemi se začíná přežívat. Dokládá to výzkum badatelů z univerzity v Liverpoolu.
(Celý text)

Nominujte kandidáty na Ropáka a Zelenou perlu, vyzývají Děti Země
4. dubna 2019 15:50

PRAHA (Ekolist) - Děti Země vyhlašují již 27. ročník ankety o antiekologický čin Ropák a 24. ročník ankety o antiekologický výrok Zelená perla. Kandidáty může do půlnoci do pátku 12. dubna 2019 nominovat kdokoliv, pokud uvede jméno nominanta a důvod navržení, respektive citaci výroku. Formuláře pro vyplnění jsou na stránce Dětí Země.
(Celý text)

Povodí Moravy začalo o měsíc dřív s opatřeními na přehradě v Brně
4. dubna 2019 15:01

BRNO; (ČTK) - O měsíc dříve než loni zahájilo Povodí Moravy na Brněnské přehradě dělat opatření, která mají vést k udržení kvality vody v letní sezoně tak, aby byla po celou dobu ke koupání. Na opatření město a kraj vyčlenily každý po čtyřech milionech korun, řekl dnes ČTK náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Práce začaly v dubnu. Loni je Povodí Moravy spustilo v květnu a hygienici museli kvůli přemnoženým sinicím zakázat koupání už v červenci.


(Celý text)

Koráli bariérového útesu hynou v obrovském měřítku, vadí jim rostoucí teplota vody
4. dubna 2019 13:26

(ČTK) - Počet nově narozených korálů na australském Velkém bariérovém útesu klesl loni o 89 procent ve srovnání s průměrem z doby, která předcházela nedávným katastrofálním epizodám blednutí korálových kolonií. Podle zpravodajského serveru BBC News to uvedli vědci.


(Celý text)

Na Šumavě se kůrovec díky srážkám nešíří tak rychle
4. dubna 2019 12:00

VIMPERK (ČTK) - Zatímco většinu lesů v republice loni postihla kůrovcová kalamita, na Šumavě se škůdce v porovnání s předchozími lety výrazněji nerozmnožil. Důvodem je fakt, že Šumavu nezasáhlo takové sucho jako jiné části Česka. Lesníci loni na Šumavě vytěžili 50.000 krychlových metrů dřeva a podle odhadů se dá očekávat, že ani letos by se objem neměl zvyšovat. Předpoklad vychází z toho, že letos napadlo nadstandardní množství sněhu, které by při tání mělo dostatečně zavlažit zem. ČTK to řekl mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák.


(Celý text)

Archeologové pátrají na náměstí v Přerově po studni, kvůli lípám
4. dubna 2019 11:33

PŘEROV (ČTK) - Přerovští archeologové začali v těchto dnech na Horním náměstí hledat studnu, o jejíž existenci mluví historické prameny. Studna podle nich před více než sto lety zásobovala vodou zdejší domy. Průzkum má souvislost s osudem souboru staletých lip, které jsou dominantou náměstí a jsou ve špatném stavu. Variantou je, že je nahradí stromy nové. Průzkum by měl osvětlit otázku zavlažování. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Lenka Chalupová.


(Celý text)

PocketWatt pomůže s pochopením energetických tříd
4. dubna 2019 11:16

PRAHA (Ekolist) - Projekt Digi-Label přináší aplikaci, která nám usnadní orientaci v energetických štítcích. Ty ukazují pouze nepřímé informace o spotřebě energie v kWh za rok nebo pod označením energetických tříd A-G. V posledních letech se zavedlo používání dalších tříd A+, A++ nebo A+++, a tak je označování lehce nepřehledné. Aplikace PocketWatt koncovému zákazníkovi poskytuje informace o provozních nákladech elektrospotřebičů přímo v korunách, s možností výběru pracovních cyklů například u pračky nebo myčky a motivuje je tak k výběru energeticky úspornějších modelů. O projektu informuje společnost SEVEn.
(Celý text)

Teplárny odmítají zrušení období, kdy nelze měnit platby z těžby
4. dubna 2019 11:00

(ČTK) - Teplárenské sdružení ČR (TS ČR) odmítá návrh zrušit s okamžitou platností pětileté období, po které vláda nemůže svým nařízením měnit sazby úhrad z vydobytých nerostů. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Teplárenského sdružení ČR Pavel Kaufmann. Sdružení se podle něj obává dopadů do ceny nakupovaného uhlí, a tím i do cen tepla pro konečné spotřebitele. Žádá proto po vládě záruku, že v případě zrušení moratoria nebudou zvýšeny sazby úhrad z vytěženého uhlí.
(Celý text)

Peníze na likvidaci kůrovce podle jihomoravských lesníků nestačí
4. dubna 2019 10:30

BRNO (ČTK) - Peníze, které chce vláda letos uvolnit na likvidaci kůrovcové kalamity a obnovu lesů, jsou podle jihomoravských vlastníků lesů naprosto nedostatečné. Legislativní opatření podle nich navíc příliš neřeší podstatu problému. Lesníci kritizují i vzniklou mapu, která vyčleňuje nejpostiženější lesy do červené zóny, ve které je možné nekácet již uschlé stromy a těžit aktuálně napadené. Podle nich neodpovídá mapa realitě a některé postižené katastry v červené zóně nejsou, vyplývá z odpovědí vlastníků lesů na dotaz ČTK.


(Celý text)

Ve vlašimském parku vznikne medvědárium nebo růžová zahrada
4. dubna 2019 09:20

VLAŠIM (ČTK) - Vlašim na Benešovsku řeší, jak má naložit s prostorem po letním kině, které v roce 2016 zničil sesuv půdy. Na jeho místě by mohlo vzniknout medvědárium nebo růžová zahrada. ČTK to dnes řekl starosta Luděk Jeništa (Volba pro město Vlašim).


(Celý text)

Ministerstvo průmyslu chce zřejmě zrušit období, kdy nelze měnit platby z těžby uhlí
4. dubna 2019 08:30

(ČTK) - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) navrhuje v aktuální verzi novely horního zákona zrušit s okamžitou platností pětileté období, po které vláda nemůže svým nařízením měnit sazby úhrad z vydobytých nerostů. V tiskové zprávě to včera uvedly ekologické organizace Hnutí Duha a Greenpeace. MPO v reakci uvedlo, že výsledná podoba materiálu bude jasná až po projednání novely horního zákona vládou.


(Celý text)

Radní Vysočiny schválili vyhlášení dvou rezervací na Třebíčsku
4. dubna 2019 08:29

JIHLAVA (ČTK) - Radní kraje Vysočina dnes schválili zřízení dvou nových přírodních rezervací, obě jsou poblíž Rouchovan na Třebíčsku. Jde o Výrovu skálu zabírající 24,16 hektaru a Knížecí seč s 9,2 hektaru plochy. V obou rezervacích se vyskytují teplomilné druhy rostlin a živočichů, včetně desítek druhů ptáků. Radní kraje dnes zároveň rozhodli o rozšíření přírodní památky Jezdovické rašeliniště o necelý hektar. Schválení těchto návrhů krajského odboru životního prostředí novinářům potvrdil hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD).


(Celý text)

Jihovýchodem Afriky se prohnal cyklon Idai. Jde o jedno z nejrozsáhlejších neštěstí na jižní polokouli
3. dubna 2019 15:08

PRAHA (Ekolist) - 14. března zasáhl Mosambik devastující cyklon Idai. Následovaly deště, záplavy a sesuvy půdy, a to i v sousedním Malawi a Zimbabwe. Voda zaplavila plochu o velikosti téměř 2500 km2. V provincii Sofala se vytvořilo jezero přes 50 km široké a v některých místech až 6 metrů hluboké. Katastrofa na jihovýchodě Afriky se dotkla celkově téměř 2 milionů lidí a jde o jedno z nejrozsáhlejších neštěstí, které zasáhly jižní polokouli.
(Celý text)

Brabec by byl rád, kdyby uhelná komise vznikla do poloviny roku
3. dubna 2019 14:32

PRAHA (ČTK) - Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) by byl rád, kdyby v Česku takzvaná uhelná komise vznikla do poloviny letošního roku. To je podle něj nejbližší možný termín. Řekl to na dnešním jednání sněmovního výboru pro životní prostředí. V ideálním případě by se komise měla stát poradním orgánem vlády tak, jako to je v Německu, uvedl.
(Celý text)

Kulturní organizace vyzvaly Brno k vyhlášení klimatické nouze
3. dubna 2019 13:42

BRNO (ČTK) - Brněnské kulturní organizace vyzvaly vedení města k vyhlášení stavu klimatické nouze. Samospráva by podle jejich výzvy měla zpracovat ucelenou koncepci a hledat cesty ke snížení emisí skleníkových plynů. Divadla, galerie a další instituce chtějí jít lidem v ekologickém chování příkladem.
(Celý text)

Na Zámecký rybník v Chropyni se vrátil pár labutí zpěvných
3. dubna 2019 12:14

CHROPYNĚ (ČTK) - Na Zámecký rybník v Chropyni na Kroměřížsku se vrátil pár labutí zpěvných. Je to jediné místo v České republice, kde tento druh labutí dosud zahnízdil, poprvé v roce 2017 a podruhé loni. Odborníci nemají zprávy o tom, že by se labutě zpěvné momentálně vyskytovaly na jiném místě v tuzemsku, řekl dnes místopředseda Moravského ornitologického spolku Jiří Šafránek.
(Celý text)

Obchod s želvovinou: za 150 let jsme kvůli ozdobám zabili 9 milionů želv
3. dubna 2019 08:33

PRAHA (Ekolist) - Nápad zpracovávat rohovinové krunýře tu pochopitelně byl už dávno, ale světová ochrana přírody na něj zareagovala a začala jej monitorovat až kolem roku 1950. Tým badatelů v Mořského akvária v Monterey se nyní pokusil dohledat záznamy o historickém pozadí celého byznysu, a vykreslit tak celý obraz ohrožení karet pravých. Jejich závěry mají výrazný dopad na stávající ochranu mořských želv. Píše o tom ScienceDaily.
(Celý text)

Obchod s želvovinou: za 150 let jsme kvůli ozdobám zabili 9 milionů želv
3. dubna 2019 08:33

PRAHA (Ekolist) - Nápad zpracovávat rohovinové krunýře tu pochopitelně byl už dávno, ale světová ochrana přírody na něj zareagovala a začala jej monitorovat až kolem roku 1950. Tým badatelů v Mořského akvária v Monterey se nyní pokusil dohledat záznamy o historickém pozadí celého byznysu, a vykreslit tak celý obraz ohrožení karet pravých. Jejich závěry mají výrazný dopad na stávající ochranu mořských želv. Píše o tom ScienceDaily.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1020 | 1021 | 1022 | 1023 | 1024 | .. | 2132 | Další

Online diskuse
Za přírodou do vyhlášených letovisek? Kypr, Řecko i Turecko vás nadchnou
23. dubna 2024 15:13

() - Dovolená proležená na pláži mezi stovkami dalších dovolenkářů - to nás, milovníky přírody táhne jen zřídka. I přesto vás do vyhlášených letovisek zveme, ale ne na pláž, nýbrž do přírody.
(Celý text)

Šíření kůrovce mají zabránit lapáky ze stromů na stojato i těch pokácených
23. dubna 2024 13:42

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Příchod chladného počasí v minulých dnech zastavil v lesích rojení škůdce kůrovce. Letos jej probudilo velmi teplé počasí na začátku dubna. První masivní rojení kůrovce lesníci očekávají v květnu. Hrozba kůrovcové kalamity je zatím malá, řekl Ladislav Půlpán z odboru lesního hospodářství a ochrany přírody státního podniku Lesy České republiky (LČR). Na obranu proti kůrovci lesníci státních lesů připravili asi 100 000 kusů lapáků z pokácených stromů a 13 000 feromonových lapačů.
(Celý text)

Expert: Změny klimatu ve střední Evropě zasáhnou pěstování chmele nejméně
23. dubna 2024 10:40

(ČTK) - Chmelařské oblasti, které nebudou podle vědeckých perspektiv natolik zasažené klimatickou změnou, získávají konkurenční výhodu. Česká chmelařská oblast by mohla patřit mezi vítěze v celosvětovém měřítku. Tuzemští chmelaři by tak mohli vydělat, řekl ČTK Martin Možný z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR.
(Celý text)

Olomoucká přírodověda dostavěla v botanické zahradě novou budovu
23. dubna 2024 10:33

OLOMOUC (ČTK) - Olomoucká přírodovědecká fakulta získá nové zázemí, v botanické zahradě dostavěla budovu s přednáškovým sálem a zimní zahradou. Víceúčelový objekt, jehož stavba vyšla na 31 milionů korun, bude sloužit akademické obci i veřejnosti. Slavnostní otevření včetně doprovodného programu proběhne ve středu 24. dubna, informovala ČTK mluvčí fakulty Šárka Chovancová. Příprava projektu moderního objektu s nízkou energetickou spotřebou začala před třemi roky.
(Celý text)

První spolupráce svého druhu. FlixBus podpořil společnost Refugium, která obnovuje přírodu nedaleko Karlových Varů
23. dubna 2024 10:08

() - FlixBus nepropojuje pouze velké metropole. Naopak – polovinu destinací, které v Česku obsluhuje, tvoří obce a města do 20 tisíc obyvatel. I regionální centra totiž můžou být centrem rozmanitosti a života pro široké okolí. Podobně to vnímá environmentální společnost Refugium. Místo dopravní sítě ale buduje síť malých přírodních útočišť, takzvaných refugií, kde se může dařit ohroženým druhům zvířat a rostlin, které by jinde nepřežily. Jedno z těchto vzácných útočišť leží u obce Jakubov nedaleko Karlových Varů. FlixBus do obnovy této přírodní lokality investuje milion korun a stal se tak jejím patronem.
(Celý text)

Buky a smrky nakládají s vodou jinak. Ovlivňuje to i zásoby podzemních vod
23. dubna 2024 01:01

(ČTK) - Po kůrovcové kalamitě se mnohdy místo smrků vysázely buky, které jsou více odolné a do české přírody přirozeně patří. Zároveň se umí lépe přizpůsobit klimatické změně než právě smrky, jelikož umí dobře nakládat s vodou v létě. To, jak buky nebo smrky nakládají s vodou a jaký vliv to má na zásoby podzemních vod, řeší tým expertů z Ústavu pro hydrodynamiku Akademie věd ČR.
(Celý text)

Šest českých měst se zúčastní světové soutěže v pozorování městské přírody
23. dubna 2024 00:53

PRAHA (ČTK) - Více než 675 měst na sedmi kontinentech, z toho šest měst v Česku, se utká v globální soutěži pozorování městské přírody City Nature Challenge (CNC). Zapojí se Praha, Brno, Uherské Hradiště, České Budějovice, Ostrava a Veselí nad Moravou. Zájemci mohou v těchto městech od pátku 26. dubna do pondělí 29. dubna fotit volně žijící rostliny, živočichy a houby ve svém okolí a pak nahrát fotografie do aplikace iNaturalist. První květnové pondělí budou vyhlášeny nejzajímavější snímky.
(Celý text)

Nástup dubnového sucha přerušily deště a chladnější počasí minulého týdne
23. dubna 2024 00:41

(ČTK) - Rychlý dubnový nástup sucha minulý týden přerušily častější deště a chladné počasí, které bránilo intenzivnějšímu vysychání půdy. Díky tomu se dva nejvyšší stupně sucha vyskytují pouze na necelém procentu území a třetí nejhorší stupeň na pěti procentech území, vyplývá z informací, které zveřejnili vědci na webu Intersucho. Tento týden se bude držet úroveň sucha na stejné úrovni, příští týden se ale bude sucho znovu rozvíjet s ohledem na předpokládané suché a teplé počasí.
(Celý text)

Aktivisté v Pardubicích chtějí zachránit most Červeňák
22. dubna 2024 23:10

PARDUBICE (ČTK) - Aktivisté v Pardubicích chtějí zachránit most Červeňák, který stojí ve stejnojmenné přírodní oblasti. Obávají se toho, že ho město nechá zbourat, protože jeho konstrukce je nestabilní. Městský posudek na most aktivisté rozporují. ČTK to řekl Miroslav Seiner z Iniciativy Přírodní park Červeňák. Zástupce radnice uvedl, že s podklady iniciativy se město seznámí.
(Celý text)

Indické bažiny před miliony let obýval jeden z největších kdy objevených hadů
22. dubna 2024 18:40

(ČTK) - Bažinami v oblasti dnešní Indie se před 47 miliony let těžkopádně plazilo obří monstrum. Dokládají to zkamenělé obratle až 15 metrů dlouhého hada, který by svou délkou překonal i nejznámějšího pradávného predátora Tyrannosaura rexe. Obří plaz pojmenovaný Vasuki indicus připomínal dnešní krajty. A stejně jako tito dnešní hadi nebyl jedovatý, ale své oběti dusil svým mocným sevřením. Napsala to agentura Reuters, podle které by se mohlo jednat o největšího kdy objeveného hada.
(Celý text)

Botanik: Cizokrajné rostliny mohou mít problém zvládat nynější noční mrazy
22. dubna 2024 18:37

(ČTK) - Rostliny, které původně do české krajiny patří, jsou na jarní mrazy zvyklé a z dlouhodobého hlediska jim neublíží. Problematické jsou mrazy pro dovezené kontinentální rostliny jako například nyní hojně pěstované okrasné česneky, řekl v rozhovoru s ČTK František Krahulec z Botanického ústavu Akademie věd ČR. Česko tento týden čeká ještě několik mrazivých nocí, varoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
(Celý text)

Evropský účetní dvůr je ohledně nulových emisí z automobilů v EU opatrný
22. dubna 2024 18:29

LUCEMBURK (ČTK) - Cíl nulových emisí z automobilů je chvályhodný, je ale třeba zajistit aby Evropská unie za tento plán nezaplatila příliš vysokou cenu, jak z hlediska průmyslové nezávislosti Unie, tak pro její občany. V dnes zveřejněné zprávě to uvedl Evropský účetní dvůr (EÚD), který se zabývá kontrolou finančních prostředků Evropské unie.
(Celý text)

V JAR veterináři opět uřezávají nosorožcům rohy, aby je zachránili před pytláky
22. dubna 2024 11:05

PRETORIA (ČTK) - V jihoafrické provincii KwaZulu-Natal začali tento měsíc veterináři uřezávat nosorožcům rohy, aby jim zachránili život před pytláky. Přistoupili k tomu proto, že počet nosorožců zabitých pytláky se v JAR loni zvýšil na 499 oproti předchozímu roku, kdy pytláci zabili 448 těchto ohrožených zvířat právě zejména kvůli jejich rohům. Informoval o tom deník El País.
(Celý text)

BlackRock: Transformace energetiky si vyžádá čtyři biliony USD ročně
22. dubna 2024 11:00

NEW YORK (ČTK) - Přechod na zelenou energii si v příštích deseti letech vyžádá celosvětově čtyři biliony USD (téměř 95 bilionů Kč) ročně. Uvedl to server zpravodajské televize CNBC s odvoláním na prognózu americké investiční společnosti BlackRock. Nová částka je dvojnásobek předchozích očekávání, která počítala s investicemi dva biliony USD ročně, a bude vyžadovat navýšení kapitálu ze státního i ze soukromého sektoru.
(Celý text)

Kvůli ochraně přírody nelze zlikvidovat ekonomiku, uvedl Pellegrini
22. dubna 2024 10:54

PRAHA (ČTK) - Kvůli ochraně přírody nelze zlikvidovat ekonomiku, Evropa nejednou jde za hranice selského rozumu, uvedl zvolený prezident Slovenska Peter Pellegrini u příležitosti Dne Země, který připadá na dnešek. Dosluhující slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, kterou Pellegrini vystřídá v úřadu v polovině června, se naopak dlouhodobě zasazuje za důraznější kroky na ochranu klimatu.
(Celý text)

Zelený reporting a nakládání s vodami nejen v průmyslu – taxonomie EU
22. dubna 2024 05:47

PRAHA (Ekolist) - Dopad antropogenní klimatické změny je patrný prakticky ve všech oblastech, v oblasti hospodaření s vodou obzvlášť. Vždyť každoročně bojujeme se suchem, lokálními srážkami a přívalovými dešti.
(Celý text)

Hospodaření s vodou k umělému zasněžování je šetrnější. Jiné problémy s technickým sněhem ale nezmizí
22. dubna 2024 00:50

(ČTK) - Moc nástrojů, jak zabraňovat úplnému vypumpování vodního toku pro technické zasněžování, není. Jedním z nich jsou vodní nádrže, které fungují dobře, nebo legislativa a regulace. Využívání vody je v současné době šetrnější k přírodě, než tomu bylo v minulosti. Ostatní problémy, které se pojí s technickým zasněžováním, ale ani zmizet nemohou, řekl ČTK Josef Fuksa z Výzkumného ústavu vodohospodářského T. G. Masaryka. Problematické pro okolní ekosystémy je podle něj umělé prodloužení zimy.
(Celý text)

Agrovoltaika by v Česku mohla vzniknout na více než 70 000 hektarech půdy
22. dubna 2024 00:47

(ČTK) - Agrovoltaické výrobny elektřiny by v Česku mohly vzniknout na více než 70 000 hektarech půdy, taková je souhrnná výměra ploch povolených pro využití agrovoltaických systémů. Vyplývá to z informací Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního. Rozvoj solárních panelů na zemědělské půdě může podle nevládních zemědělských organizací a distributorů fotovoltaiky brzdit například výběr zemědělsky využívaných pozemků, na kterých lze panely instalovat, ale také hodnota investic či kapacita distribuční sítě.
(Celý text)

Na technické zasněžování jde až polovina ze všech investic ski areálů, uvedl ředitel Asociace horských středisek
22. dubna 2024 00:25

(ČTK) - V sobotu uplynulo 70 let ode dne, kdy v USA získalo patent první sněhové dělo na světě. České ski areály investují každoročně do technického zasněžování mezi 300 až 400 miliony korun, což je 30 až 50 procent z celkových investic. ČTK to řekl ředitel Asociace horských středisek ČR Libor Knot. Technické zasněžování podle něj pro provozovatele představuje zásadní nástroj, jak čelit výkyvům počasí. Doplnil, že k tomu, aby se umělé zasněžování dále rozvíjelo, je potřeba budovat nové akumulační nádrže na vodu. V Česku je ale podle Knota schvalování jejich výstavby pomalé.
(Celý text)

Ve Velkém Boru lidé protestovali proti jadernému úložišti, chtějí právo veta
21. dubna 2024 23:28

VELKÝ BOR (ČTK) - Ve Velkém Boru na Klatovsku se konal už osmý ročník protestní akce Den proti úložišti. Lokalita nedalekého Březovského potoka je jednou z vytipovaných lokalit, kde by úložiště jaderného odpadu mohlo stát. Místní jsou ale proti. Protestovalo se i na dalších místech, kde by mohlo úložiště stát. Podle mluvčího Platformy proti hlubinnému úložišti a starosty Horažďovic Michaela Formana přišly na akci zhruba dvě stovky lidí. Boj proti úložišti i přes dílčí neúspěchy bude pokračovat, řekl dnes ČTK.
(Celý text)

Ve Velkém Boru lidé protestovali proti jadernému úložišti, chtějí právo veta
21. dubna 2024 23:28

VELKÝ BOR (ČTK) - Ve Velkém Boru na Klatovsku se konal už osmý ročník protestní akce Den proti úložišti. Lokalita nedalekého Březovského potoka je jednou z vytipovaných lokalit, kde by úložiště jaderného odpadu mohlo stát. Místní jsou ale proti. Protestovalo se i na dalších místech, kde by mohlo úložiště stát. Podle mluvčího Platformy proti hlubinnému úložišti a starosty Horažďovic Michaela Formana přišly na akci zhruba dvě stovky lidí. Boj proti úložišti i přes dílčí neúspěchy bude pokračovat, řekl dnes ČTK.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2132 | Další