ecomonitor.cz
verze pro tisk
Ve španělské vesnici zavedli kmotrovství nad olivovníky
11. března 2019 06:10

OLIETE (ČTK) - Těmhle je víc než 500 let, hlásí hrdě Sira Planaová a ukazuje na olivovníky ve vesnici Oliete. Zachráněny byly díky systému kmotrovství, který této španělské vesnici ohrožené vylidněním dodal nové mládí. Za 50 eur ročně (skoro 1300 Kč) dostává asi 2500 kmotrů každý měsíc na mobilní telefon fotografie svého olivovníku a jednou ročně dva litry oleje. Svému stromu rovněž mohou dát jméno.
(Celý text)

Jaguár v zoo v USA napadl ženu, která si chtěla pořídit selfie
11. března 2019 02:08

PRAHA (ČTK) - Jaguár v zoologické zahradě v americkém státě Arizona napadl ženu, která překonala bariéru u jeho výběhu, aby si pořídila selfie. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Návštěvnice zoo utrpěla zranění ruky, není ale v ohrožení života. Ani kočkovité šelmě nehrozí, že by ji kvůli napadení člověka utratili.
(Celý text)

Naprostá většina lidí si neuvědomuje, v jak špatném stavu půda u nás je, říká Radomil Hradil
11. března 2019 01:31

PRAHA (Sedmá generace) - Půdu není možné z podstaty vlastnit, stejně jako nelze vlastnit vodu, vzduch či člověka. Z této filosofie vychází Nadace Pro půdu, jež usiluje o ochranu zemědělské půdy před degradací a spekulací. Nákupem či darem získává půdu ze soukromých rukou, spravuje ji a pronajímá zemědělcům, kteří se zavážou k šetrnému a příznivému hospodaření. V rozhovoru s členem její správní rady Radomilem Hradilem jsme zkoumali, jak spolu souvisí zhutňování půdy, fungování ekonomiky a materialistický světonázor.
(Celý text)

Při srážce trajektu s velrybou se v Japonsku zranilo 87 lidí
11. března 2019 00:53

(ČTK) - Nejméně 87 osob bylo podle BBC zraněno při nehodě trajektu v Japonském moři; loď plující z přístavu Niigata na ostrov Sado se zřejmě srazila s velrybou. Pět lidí utrpělo vážná zranění.
(Celý text)

V Chile chrání Robinson Crusoe svůj jedinečný ekosystém
10. března 2019 13:30

SAN JUAN BAUTISTA (ČTK) - V jižním Tichém oceánu má chilské souostroví Juana Fernándeze, proslavené ostrovem Robinsona Crusoea, světově unikátní ekosystém. Aby si zdejší obyvatelé zajistili přežití, chrání životní prostředí už téměř 100 let. Nyní ale chtějí úsilí znásobit, píše agentura AFP.
(Celý text)

Spor o rychlodráhu Turín-Lyon hýbe italskou vládní koalicí
10. března 2019 09:12

(ČTK) - V Itálii se vyhrotil vládní spor o výstavbu rychlodráhy z Turína do Lyonu a podle italské agentury ANSA neshody ohrožují osud vládní koalice. Koaliční partneři - šéf Ligy a vicepremiér Matteo Salvini a vůdce Hnutí pěti hvězd (M5S) Luigi Di Maio - mají odlišné názory na to, zda se má s nákladným projektem, na nějž přispívá velkým dílem Evropská unie, pokračovat.
(Celý text)

V ČR bude za šest let chybět 3000 dobíječek pro auta, tvrdí Bohdan Wojnar
10. března 2019 01:14

ŽENEVA (ČTK) - V roce 2025 bude v Česku chybět zhruba 3000 dobíjecích stanic pro elektromobily. Fungovat budou zhruba 2000, což nebude dostačovat očekávanému počtu elektromobilů na silnicích. Novinářům to v úterý na autosalonu v Ženevě řekl prezident Sdružení automobilového průmyslu Bohdan Wojnar.
(Celý text)

Říčany u Prahy upraví okolí přírodní nádrže Marvánek
10. března 2019 00:10

ŘÍČANY (ČTK) - Říčany u Prahy upraví okolí přírodní nádrže Marvánek. Počítá se s rekonstrukcí parkoviště a cest či vybudováním hřiště na plážový volejbal. Na rybníku také vzniknou tři dřevěná mola pro kotvení lodiček. Náklady 13,5 milionu město uhradí z loňského přebytku hospodaření, uvedla mluvčí radnice Kateřina Lauerová.
(Celý text)

Projekt přehrady na Sumatře ohrožuje vzácné orangutany
9. března 2019 01:35

PRAHA (ČTK) - Nejohroženější orangutani na světě mohou být odsouzeni k zániku poté, co indonéský soud schválil projekt kontroverzní přehrady v pralese Batang Toru na severu ostrova Sumatra. Tato oblast je domovem orangutanů tapanulijských, kteří byli jako samostatný druh identifikováni teprve v roce 2017. Ve volné přírodě jich zbývá jen 800 a všichni žijí v tomto ekosystému, informoval zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Praha 14 musí odložit vybudování biotopového koupaliště v Kyjích
9. března 2019 01:11

PRAHA (ČTK) - Radnice Prahy 14 je nucena odložit vybudování přírodního, takzvaně biotopového koupaliště v Kyjích. Důvodem je odvolání spolku Rajská 14 proti územnímu rozhodnutí a stavebnímu povolení. Informoval o tom starosta Radek Vondra (TOP 09). Projekt koupaliště schválili zastupitelé Prahy 14 jednomyslně v roce 2016 a podle dřívějších vyjádření radnice měla výstavba začít loni. Podle spolku ale byly nedostatečně vypořádány některé připomínky.
(Celý text)

Chovat lva v Rokycanech na sídlišti? I to je zatím možné
8. března 2019 16:20

ROKYCANY (ČTK) - V Plzeňském kraji jsou dva zájmoví chovatelé velkých kočkovitých šelem. Chov pum a lvů v Rokycanech je nepovolený, povolené zařízení ve vhodných podmínkách má muž v Čejkovech na Klatovsku. ČTK to dnes řekl ředitel odboru ochrany zdraví a pohody zvířat z Krajské veterinární správy v Plzni Richard Bílý. Počty chovatelů v ČR podle něj spíše přibývají, jde o módní záležitost.
(Celý text)

Der Spiegel: Evropská komise dá BMW, Daimleru a VW každému pokutu miliardu eur
8. března 2019 15:57

(ČTK) - Evropská komise (EK) chce vyměřit automobilkám Daimler, BMW a Volkswagen každé pokutu jednu miliardu eur (přes 25 miliard Kč) za jejich tajnou dohodu o snížení účinnosti systému filtrace výfukových plynů. Napsal to dnes německý týdeník Der Spiegel. BMW odmítla věc komentovat, zatímco Daimler uvedl, že s úřady spolupracuje a že požádal o status spolupracujícího svědka. Volkswagen sdělil, že s úřady spolupracuje, EK se vyjádřit odmítla.
(Celý text)

WWF nečelí obvinění z mučení lidí kvůli ochraně přírody poprvé. Výsledky interního vyšetřování z roku 2015 jsou ale tajné
8. března 2019 13:30

PRAHA (Ekolist) - Charitativní organizace Světového fondu na ochranu přírody (WWF) byla v pondělí obviněna z porušování lidských práv, podílu na teroru a vraždách domorodých obyvatel nejméně v šesti zemích, kde působí. WWF v reakci na to přislíbila okamžité prošetření událostí. Reportéři ale pohotově doplňují: není to první podobné vyšetřování, které WWF dělá. A doufají, že výsledky tentokrát nebudou zamlčeny a ignorovány, jako v předchozích případech. O podrobnostech píše BuzzFeed.
(Celý text)

Velká dohoda mezi E.ON a innogy může ovlivnit ceny energie v ČR
8. března 2019 11:39

BRUSEL (ČTK) - Evropská komise (EK) zahájila hloubkové vyšetřování plánovaného převzetí části majetku firmy innogy německou energetickou společností E.ON. Obává se, že by spojení mohlo omezit konkurenci a zvýšit ceny v některých členských státech, včetně České republiky. Vyplývá to z dnešního sdělení EK.
(Celý text)

Národní seznam nepůvodních druhů se zavádět nebude, o počtech vlka, čápa černého, vydrách a bobrech se diskutuje
8. března 2019 10:02

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí nebude zavádět český národní seznam nepůvodních invazních druhů, na kterém by byly druhy zvířat či rostlin nad schválený seznam na evropské úrovni. ČTK to dnes sdělil náměstek ministra životního prostředí Vladimír Dolejský. Na včerejší tiskové konferenci platformy Hospodáři v krajině se proti myšlence zavést tento seznam ohradili zástupci myslivců, rybářů nebo včelařů. Platforma podle nich sdružuje 750.000 zástupců svazů, mnozí členové se však překrývají, jsou například myslivci a rybáři nebo včelaři zároveň.
(Celý text)

"Ekologická transformace" může být rychlejší, míní Macron
8. března 2019 08:50

PAŘÍŽ (ČTK) - Ekologii a proměně hospodářství bylo věnováno další setkání s občany, kterého se včera v rámci "velké národní debaty" zúčastnil francouzský prezident Emmanuel Macron. Vyjádřil přitom názor, že lidstvo může při "ekologické transformaci" postupovat rychleji. Pro Macrona to bylo již desáté vystoupení během série debat, která začala v polovině ledna.
(Celý text)

V Chrudimi zvažují fotopasti kvůli černým skládkám
8. března 2019 07:01

CHRUDIM (ČTK) - Chrudim zlikvidovala černou skládku na cestě do Markovic. Případ není ojedinělý, město loni odstraňovalo více než sto skládek. Technické služby ročně takto uklidí několik tun odpadu. Chrudim proto zvažuje i instalaci fotopastí, uvedlo město v tiskové zprávě.
(Celý text)

Do velkého jarního úklidu Česka zbývá již jen měsíc
8. března 2019 07:00

PRAHA (Ekolist) - Měsíc před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko a Českého svazu ochránců přírody již 1300 nahlášených akcí, což je o 300 více než vloni touto dobou. Kampaň chce letos také upozornit na problematiku jednorázových plastů a pneumatik v přírodě.
(Celý text)

Polovina Čechů chápe špatně rozdíl mezi pojmy “minimální trvanlivost” a “spotřebujte do”
7. března 2019 14:37

PRAHA (Ekolist) - Okolo 8,8 milionů tun jídla ročně se v EU vyhodí kvůli datům na obalech potravin. Jedním z důvodů je, že spotřebitelé mají mezery ve znalosti významu označení. Podle výzkumu CVVM více než polovina Čechů chápe pojem "minimální trvanlivost do" stejně jako termín "spotřebujte do”. Minimální trvanlivost přitom pouze garantuje, že do daného data bude výrobek nejkvalitnější. Zbytečně tak vyhazují jídlo, které je pravděpodobně stále v pořádku. Zachraň jídlo na problém upozorňuje kampaní s názvem Spotřebuj mě.
(Celý text)

Myslivci a rybáři nechtějí rozšiřovat seznam nepůvodních druhů v ČR
7. března 2019 11:28

PRAHA (ČTK) - Myslivci, rybáři nebo včelaři žádají ministerstvo životního prostředí, aby v připravované novele nezvětšovalo seznam nepůvodních invazních druhů rostlin a zvířat v ČR. Dnes to jejich zástupci řekli novinářům. Platforma Hospodáři v krajině podle nich sdružuje 750.000 zástupců svazů, mnozí členové se však překrývají, jsou například myslivci a rybáři nebo včelaři zároveň. Novelu zákona, kterou již stát připravuje několik let, by mělo ministerstvo podle předsedy Českomoravské myslivecké jednoty Jiřího Janoty předložit v brzké době do meziresortního připomínkového řízení. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.
(Celý text)

Myslivci a rybáři nechtějí rozšiřovat seznam nepůvodních druhů v ČR
7. března 2019 11:28

PRAHA (ČTK) - Myslivci, rybáři nebo včelaři žádají ministerstvo životního prostředí, aby v připravované novele nezvětšovalo seznam nepůvodních invazních druhů rostlin a zvířat v ČR. Dnes to jejich zástupci řekli novinářům. Platforma Hospodáři v krajině podle nich sdružuje 750.000 zástupců svazů, mnozí členové se však překrývají, jsou například myslivci a rybáři nebo včelaři zároveň. Novelu zákona, kterou již stát připravuje několik let, by mělo ministerstvo podle předsedy Českomoravské myslivecké jednoty Jiřího Janoty předložit v brzké době do meziresortního připomínkového řízení. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1047 | 1048 | 1049 | 1050 | 1051 | .. | 2148 | Další

Online diskuse
Příběh unikátní zahrady pod Nuselským mostem začal před sto lety
19. května 2024 19:20

PRAHA (ČTK) - V údolí pod pražským Nuselským mostem se nachází nevšední a stále pro mnoho lidí neznámá Umělecká zahrada, která vznikla před sto lety okolo prosperující sochařské dílny. Na úzkém pozemku podél železniční trati doplňují stromy, keře, trávníky a záhony s květinami desítky uměleckých děl - sochy, busty a reliéfy, vstupní portály, sloupy, fontány či altány s posezením. Pozoruhodnou i pohnutou historii tohoto místa připomíná nově otevřená výstava v galerii zahrady, která mapuje umění sochařů a štukatérů z přelomu 19. a 20. století. Areál je veřejnosti přístupný do konce října, a to každou středu a sobotu od 10:00 do 16:00. ČTK to řekl majitel Umělecké zahrady Vojtěch Haluza, který stojí za její novodobou obnovou.
(Celý text)

Tokio bojuje proti mývalům. Z mazlíčků se stala hrozba pro ekosystém
19. května 2024 18:32

TOKIO (ČTK) - Japonské hlavní město už vyhrálo bitvu, která měla za cíl dostat pod kontrolu populaci obřích, hladových vran. Nyní se ale tokijské úřady pustily do mnohem tvrdšího oříšku: do další zvířecí hrozby v podobě mývalů severních, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Plzeň dá peníze na školní včelí úly, květinovou louky i na řezy stromů
19. května 2024 18:04

PLZEŇ (ČTK) - Plzeň podpoří sedm projektů ze svého fondu životního prostředí více než 680 000 korunami. Peníze dá například na školní včelí úly, založení květinové louky, péči o zelenou fasádu nebo na řezy vzrostlých stromů a nádrže na vodu na městských hřbitovech. Dotace tento týden schválili zastupitelé.
(Celý text)

Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Na Vranovské přehradě začne sezona oslav 90 let od jejího napuštění
18. května 2024 23:16

ŠTÍTARY (ČTK) - Na Vranovské přehradě a v jejím okolí bude letos od posledního květnového víkendu připravený bohatý program pro návštěvníky. Destinační agentura ZnojmoRegion s okolními obcemi, správci památek a dalšími partnery připravila projekt Vranovská přehrada 90. Tolik let totiž letos uplynulo od napuštění vodní nádrže na Dyji, řekla Irena Navrkalová z agentury ZnojmoRegion. Cílem je zvýšit povědomí o turisticky atraktivním regionu.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2148 | Další