ecomonitor.cz
verze pro tisk
Senát odmítl povinné vzdělávání veterinářů v novele o chovu psů
5. prosince 2019 00:17

PRAHA (ČTK) - Senát odmítl zavést povinné dodatečné vzdělávání veterinářů v novele, která má zejména zpřísnit pravidla pro chov psů. Předlohu proto včera vrátil Sněmovně k opětovnému projednání. Úpravu dalšího vzdělávání veterinářů prosadili do novely poměrně těsně poslanci. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) se k tomu postavil neutrálně.
(Celý text)

Ministerstvo vydalo souhlas s rozšířením spalovny v Ostravě
5. prosince 2019 00:16

OSTRAVA (ČTK) - Rozšíření spalovny nebezpečného odpadu v Ostravě-Mariánských Horách, proti kterému se postavily město Ostrava, městské obvody, Moravskoslezský kraj i obyvatelé, dostalo souhlas ministerstva životního prostředí (MŽP). Vyplývá to ze stanoviska na internetových stránkách MŽP, proti kterému se nelze odvolat. Ministerstvo se v něm ztotožnilo se závěry posudku o vlivech projektu na životní prostředí, podle kterého budou tyto vlivy přijatelné. Ostrava se hodlá proti rozhodnutí bránit všemi možnými prostředky.
(Celý text)

Vodárny dokončily deratizaci, lidé hlodavce nevědomky přikrmují
5. prosince 2019 00:14

KLADNO (ČTK) - Středočeské vodárny dokončily letošní celoplošnou deratizaci, spotřebovaly téměř čtyři tuny návnad, tedy stejně jako loni. Lidé hlodavce nevědomky přikrmují zbytky jídla, kterými krmí například zvířata v parku nebo je splachují do kanalizace. V následujících týdnech bude pokračovat opakovaná deratizace na podněty úřadů či obyvatel, sdělila v úterý mluvčí Středočeských vodáren Lenka Kozlová.
(Celý text)

Litomyšl za 26 milionů korun rozšíří sběrný dvůr
5. prosince 2019 00:11

LITOMYŠL (ČTK) - Litomyšl chce za 26 milionů korun rozšířit sběrný dvůr u výjezdu z města směrem na Osík. Současné zařízení již nepostačuje potřebám. Stavět by se mělo příští rok, řekl včera novinářům místostarosta Radomil Kašpar (KDU-ČSL). Město na projekt získalo dotaci 20 milionů korun od Státního fondu životního prostředí (SFŽP).
(Celý text)

Bohumín dostal od ČIŽP pokutu 250.000 Kč, nesouhlasí s ní
5. prosince 2019 00:07

(ČTK) - Bohumínská radnice dostala od ostravské pobočky České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 250.000 korun. Nechala totiž pokácet mohutný dub letní, v němž byla zimující kolonie netopýrů. Řekla to mluvčí inspekce Radka Nastoupilová. Za pokácení stejného stromu dostala pokutu 35.000 korun i firma, která práce provedla. Mluvčí radnice Lucie Balcarová řekla, že zástupci města považují udělenou pokutu za nespravedlivou.
(Celý text)

Rusko podepsalo s Indií kontrakt na dodávku uhlí. Je arktická tundra v ohrožení?
4. prosince 2019 15:00

PRAHA (Ekolist) - Ruští prospektoři a geologové v posledních letech nalezli při pobřeží Severního ledového oceánu vydatné zásoby kvalitního uhlí. Indie, která potřebuje uhlí pro svůj těžký průmysl, průběžně zvyšuje dovoz ze zahraničí. Tyto zdánlivě nesouvisející informace se ale propojují třetí zprávou: aktuální míra zalednění severních moří umožňuje Rusku otevření nové přepravní trasy a pohyb přepravních lodí, které jsou teď schopny zásobovat uhlím Indii. Pro severskou přírodu z toho nic dobrého neplyne, píše BBC.
(Celý text)

Nejsme klimatičtí premianti, uvádí Klimatická koalice na pravou míru představu premiéra Babiše
4. prosince 2019 14:42

PRAHA (Ekolist) - Premiér Andrej Babiš spolu s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem a ministrem životního prostředí Richardem Brabcem v pátek veřejně představili, s čím Česko odjíždí na konferenci smluvních stran Rámcové úmluvy o změně klimatu v Madridu (COP25), stejně jako o týden později na Evropskou radu do Bruselu. Podle Klimatické koalice opírá premiér svou pozici na zavádějících či neúplných informacích.
(Celý text)

Drtivá většina zahraničních e-shopů si se zákony na ochranu životního prostředí hlavu neláme
4. prosince 2019 14:23

PRAHA (Ekolist) - Asociace sdružující výrobce osvětlovací techniky EucoLight analyzovala více než 3000 elektrozařízení, dostupných prostřednictvím zahraničních e-shopů v 10 zemích EU. Výsledky studie ukázaly mimořádně vysokou úroveň nedodržování zákonných předpisů na ochranu životního prostředí. Informuje o tom EucoLight.
(Celý text)

Zpříjemněte si advent s Naší přírodou
4. prosince 2019 12:47

PRAHA (Naše příroda) - Až vás zima zažene za kamna, nezapomeňte si s sebou vzít i poslední letošní číslo Naší přírody. Dozvíte se, jak dopadla letošní fotosoutěž, v mrazivém počasí se aspoň trošku zahřejete s jasoněm při putování českou krajinou, na zimní výlet se vydáte do krkonošské tundry. Uzavírá se seriál o opeřených vystěhovalcích, přečíst si můžete i o neuvěřitelné rozmanitosti spermií v živočišné říši, a nebo si s dětmi užít hravý článek o počasí. Přejeme příjemné adventní čtení.
(Celý text)

Evropská agentura pro životní prostředí: EU nedosáhne klimatických cílu bez rychlé změny přístupu
4. prosince 2019 00:40

BRUSEL (ČTK) - Evropa se potýká s bezprecedentními klimatickými změnami, úbytkem druhů a vyčerpáváním přírodních zdrojů. Evropská unie nedosáhne klimatických cílů pro rok 2030 bez rychlé změny přístupu. Uvádí to dnes zveřejněná zpráva Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) hodnotící současný stav a výhled životního prostředí na kontinentu.
(Celý text)

Část nosorožců ze Dvora byla ve Rwandě vypuštěna do volné přírody
4. prosince 2019 00:38

DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK) - Tři z pěti vzácných nosorožců černých, kteří byli v červnu převezeni ze ZOO Dvůr Králové nad Labem do středoafrické Rwandy, byli v listopadu vypuštěni do volné přírody. Zbylé dva to čeká v blízké budoucnosti. Aklimatizace všech pěti zvířat v národním parku Akagera pokračuje dobře. Včera to řekl vedoucí mezinárodních projektů dvorské zoo Jan Stejskal. Ve Rwandě mají zvířata podpořit populaci nosorožců vyhubenou v minulosti a přinést do ní genetickou pestrost.
(Celý text)

Thunbergová po třech týdnech na moři dorazila do Portugalska
4. prosince 2019 00:35

LISABON (ČTK) - Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová včera po třítýdenní plavbě přes Atlantik dorazila do Lisabonu, kde opět vyzvala k pokračování boje ze lepší ochranu klimatu. Odtud zamíří do Madridu, kde v pondělí začala konference OSN o změnách klimatu (COP25), na níž má vystoupit i tato švédská studentka. Navzdory zpoždění, které kvůli počasí její plavba nabrala, se Thunbergová stihne ve španělské metropoli zúčastnit i velké páteční klimatické demonstrace.
(Celý text)

WHO: Klimatické změny mají negativní dopad i na lidské zdraví
4. prosince 2019 00:32

ŽENEVA (ČTK) - Klimatické změny mají negativní dopad i na lidské zdraví. U příležitosti klimatické konference OSN, která v pondělí začala v Madridu, to včera uvedla Světová zdravotnická organizace (WHO). Kvůli změnám klimatu podle ní více lidí trpí tepelným stresem, extrémními výkyvy počasí i nemocemi, které přenáší komáři.
(Celý text)

Ohrožený rys se stal součástí CHKO Blanský les
4. prosince 2019 00:30

ČESKÝ KRUMLOV (ČTK) - Ohrožený rys ostrovid se v posledních letech stal součástí Chráněné krajinné oblasti Blanský les, která se nachází na rozhraní tří jihočeských okresů. Podle pozorování v lokalitě stabilně žijí dvě tyto kočkovité šelmy. Samice navíc pravidelně v oblasti CHKO vyvádí mláďata. Vzhledem k rozloze Blanského lesa se však populace rysa zřejmě nijak zvyšovat nebude. Řekla to Tereza Rejnková z CHKO Blanský les, která vznikla před 30 lety.
(Celý text)

Brniště souhlasí s obnovou těžby na Tlustci, ekologové jsou proti
4. prosince 2019 00:20

BRNIŠTĚ (ČTK) - Brniště na Českolipsku změnilo názor a nově souhlasí s obnovením těžby čediče na kopci Tlustec, který se nachází asi dva kilometry od obce. Starosta Brniště Michal Vinš včera řekl, že podpora záměru by obci měla přinést kompenzace. Spolek Sdružení na záchranu kopce Tlustec chce naopak nadále pokračovat v aktivním odporu proti obnovení těžby.
(Celý text)

Centrum pro výzkum veřejného mínění: O změny klimatu se v Česku zajímá 63 procent lidí
4. prosince 2019 00:14

PRAHA (ČTK) - O problematiku změny klimatu, která je v poslední době tématem mnohých studentských stávek ve světě, se v ČR zajímá 63 procent lidí. Více než čtyři pětiny si myslí, že klima na Zemi se za uplynulých 100 let změnilo. Lidské činnosti připisuje na vrub tyto změny 37 procent lidí, 49 procent z nich viní stejnou měrou lidskou činnost i přirozené přírodní procesy. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
(Celý text)

Liberec zvýší poplatek za likvidaci odpadu skoro o polovinu
4. prosince 2019 00:12

LIBEREC (ČTK) - Liberec od příštího roku zvýší skoro o polovinu roční poplatek za likvidaci směsného komunálního odpadu. Jako důvod udává rostoucí náklady na odpadové hospodářství, od roku 2010 stouply o třetinu. Letos obyvatelé města platili 492 korun, příští rok to bude 720 Kč. Novelu vyhlášky minulý týden zastupitelstvo schválilo. Náměstek libereckého primátora Zbyněk Karban (ANO) očekává, že do rozpočtu získá magistrát o 20 milionů více. Dosud radnice stotisícového města ročně od obyvatel vybrala na tomto poplatku zhruba 44 milionů korun.
(Celý text)

Do roku 2030 v Evropě převládnou elektrické vozy a hybridy
4. prosince 2019 00:08

(ČTK) - Do roku 2030 se bude v Evropě prodávat více elektrických a hybridních aut, než vozů se spalovacím motorem. Podíl čistě elektrických vozů bude 40 procent z 16 milionů nově registrovaných vozů za rok. Vyplývá to ze studie PwC Strategy& Digital Auto Report.
(Celý text)

Rolety, nebo žaluzie? Vyznejte se v moderních verzích stínění
3. prosince 2019 11:14

() - Vybrat správné stínění do domova je trochu věda, trochu umění a každopádně nelze tento krok při navrhování interiéru podceňovat. Proces výběru stínění dnes už rozhodně nekončí u pouhé otázky – rolety, nebo žaluzie? Místo toho máte na výběr obrovské množství typů jak rolet, tak žaluzií, které splňují specifické požadavky. Nenechte se však všemi verzemi zahltit a nejprve si určete, pro jaké účely stínění potřebujete. Pro snadnější rozhodování jsme připravili následující přehled variant moderního stínění.
(Celý text)

Milost pro invazní druhy? Možná bude zapotřebí
3. prosince 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Na jedné straně až zoufalá snaha o záchranu vyhynutím ohrožených druhů. Na straně druhé plošná likvidace druhů nepůvodních, invazních. V obou případech je hlavním motivem pro záchranu či likvidaci zachování biologické rozmanitosti. Dělicí čáru mezi hodnými a zlými dělají studovaní odborníci, většinou na základě geografické příslušnosti druhů. Ekologové z univerzity v Sydney se pozastavují nad tím, jestli je to takhle ještě dnes v pořádku. Píše o tom Conversation.
(Celý text)

Milost pro invazní druhy? Možná bude zapotřebí
3. prosince 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Na jedné straně až zoufalá snaha o záchranu vyhynutím ohrožených druhů. Na straně druhé plošná likvidace druhů nepůvodních, invazních. V obou případech je hlavním motivem pro záchranu či likvidaci zachování biologické rozmanitosti. Dělicí čáru mezi hodnými a zlými dělají studovaní odborníci, většinou na základě geografické příslušnosti druhů. Ekologové z univerzity v Sydney se pozastavují nad tím, jestli je to takhle ještě dnes v pořádku. Píše o tom Conversation.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 924 | 925 | 926 | 927 | 928 | .. | 2147 | Další

Online diskuse
Tokio bojuje proti mývalům. Z mazlíčků se stala hrozba pro ekosystém
19. května 2024 18:32

TOKIO (ČTK) - Japonské hlavní město už vyhrálo bitvu, která měla za cíl dostat pod kontrolu populaci obřích, hladových vran. Nyní se ale tokijské úřady pustily do mnohem tvrdšího oříšku: do další zvířecí hrozby v podobě mývalů severních, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě
18. května 2024 00:23

(ČTK) - U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě. Nyní zde nemají možnost se během čekání na proplavení bezpečně a pohodlně vyvázat. Práce zahájilo Ředitelství vodních cest (ŘVC) tento týden, hotovo by mělo být letos na podzim letošního roku. Náklady přesáhnou 32 milionů korun bez DPH, pokryje je Státní fond dopravní infrastruktury. Stavba nových čekacích stání nebude mít na provoz v okolí plavební komory téměř žádný vliv. Stání poslouží podle velikosti jednomu většímu nebo dvěma menším rekreačním plavidlům, řekl dnes ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
(Celý text)

Ve Francii zapsali do vesnické školy čtyři ovce, aby splnili kvótu na počet žáků
18. května 2024 00:22

(ČTK) - Ve Francii zapsali rodiče malých dětí ke studiu ve vesnické škole také čtyři ovce, aby splnili požadavek úřadů na minimální počet žáků. Chtěli tak vyjádřit svůj protest proti předpisům, kvůli nimž hrozí jejich škole uzavření, napsala stanice BFM TV.
(Celý text)

Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, nyní je zhruba tři týdny staré
18. května 2024 00:14

BRNO (ČTK) - Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, narodilo se přímo ve výběhu zhruba před třemi týdny. V brněnském zařízení zůstane malá samička asi jen půl roku, pak poputuje jinam, řekla mluvčí zoo Věra Müllerová. Stádo sobů v Brně tak nyní čítá čtyři samice, jednoho samce a mládě.
(Celý text)

Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, nyní je zhruba tři týdny staré
18. května 2024 00:14

BRNO (ČTK) - Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, narodilo se přímo ve výběhu zhruba před třemi týdny. V brněnském zařízení zůstane malá samička asi jen půl roku, pak poputuje jinam, řekla mluvčí zoo Věra Müllerová. Stádo sobů v Brně tak nyní čítá čtyři samice, jednoho samce a mládě.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2147 | Další