ecomonitor.cz
verze pro tisk
Vyberte nejlepší nápad, jak na horko a sucho. Hlasování v soutěži Adapterra Awards startuje
7. srpna 2019 01:12

BRNO (Ekolist) - Dnes začíná veřejné hlasování o nejlepší nápad, jak připravit naše města a krajinu na sucho, vedra nebo přívalové deště. Až do 25. září mohou lidé vybírat z dvanácti českých projektů ozeleňování budov, měst i krajiny. Hlasovat v soutěži Adapterra Awards, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s odborným garantem Integra Consulting, lze na webu adapterraawards.cz.
(Celý text)

Namibie se lovem lachtanů nechlubí. Nemá čím
7. srpna 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Vzpomínáte si ještě na Gastona, lachtana cestovatele z pražské zoologické zahrady? Patřil k druhu lachtanů jihoafrických, jejichž domovem je pobřeží Austrálie, Tasmánie a jihu Afriky. Jejich nejpočetnější populací by se světu mohla pochlubit Namibie, která o nich ale příliš hovořit nechce. Každý rok je místní hromadně vybíjejí. Lovná sezóna tu trvá od 1. července do 15. listopadu a letos bude umláceno kolem 80 000 takových malých Gastonů. Píše o tom Newcastilian.
(Celý text)

V Brazílii se výrazně zrychlilo odlesňování, uvedl národní ústav
7. srpna 2019 00:40

BRASÍLIA (ČTK) - Nové údaje zveřejněné brazilským Národním ústavem pro výzkum vesmíru (INPE) poukazují na prudký nárůst odlesňování amazonského deštného pralesa v uplynulém čtvrtletí. Informovala o tom agentura AP.
(Celý text)

Lvice v zoo v Lipsku sežrala svá dvě mláďata, stará několik dnů
7. srpna 2019 00:35

(ČTK) - Lvice jménem Kigali v pondělí večer v zoologické zahradě v německém Lipsku sežrala svá dvě mláďata, stará teprve několik dnů. Včera o tom informují německá média. Lvíčata se v této zoo v pátek narodila po 15 letech.
(Celý text)

Proti klíšťové encefalitidě se očkovalo zhruba 38 procent Jihočechů
7. srpna 2019 00:27

Č. BUDĚJOVICE (ČTK) - Přibližně 38 procent Jihočechů je očkovaných proti klíšťové encefalitidě, což je víc než republikový průměr, který činí zhruba 30 procent. Statistiky vycházejí z odhadů hygieniků podle spotřeby očkovacích látek. V porovnání s okolními státy je však v Česku výskyt klíšťové encefalitidy vyšší. Pramení to právě zřejmě z toho, že lidé onemocnění podceňují a nenechávají se tolik očkovat. Dnes to řekla Jitka Luňáčková z českobudějovické krajské hygienické stanice.
(Celý text)

Plán na likvidaci pneumatik u Litomyšle čeká ekologické posouzení
7. srpna 2019 00:22

LITOMYŠL (ČTK) - Výstavba zařízení na likvidaci pneumatik v místní části Litomyšle Pohodlí by měla podstoupit zjišťovací řízení o vlivu na životní prostředí (EIA). Podle jeho výsledků se rozhodne, zda bude zpracováno podrobné posouzení dopadů záměru na okolí. Novinářům to dnes řekl starosta Daniel Brýdl (Generace 89).
(Celý text)

Projekt VUT chce měnit plasty z černých skládek na tzv. útulny
7. srpna 2019 00:20

BRNO (ČTK) - Projekt studentů Fakulty stavební Vysokého učení technického (VUT) v Brně má ambici měnit plasty z černých skládek na takzvané útulny. Cílem je vytvořit dostatek míst pro odpočinek v přírodě a zároveň úbytek černých skládek. V tiskové zprávě to včera uvedla Valerie Táborská z rektorátu vysoké školy.
(Celý text)

Projekt na obnovu horských luk v Krkonoších pokračuje
7. srpna 2019 00:15

VRCHLABÍ (ČTK) - Obnova horských luk na území Krkonošského národního parku (KRNAP) pokračuje. Na ukončený projekt Life Corcontica navázal další, zvaný Obnovný management krkonošských luk. Spadá do Operačního programu životní prostředí, který v červnu schválilo ministerstvo životního prostředí. Včera to sdělili zástupci Správy KRNAP. Projekt Obnovný management krkonošských luk by měl stát 76,6 milionu korun a skončit v roce 2023. Základní myšlenkou je obnova hospodaření na výjimečných krkonošských horských enklávách.
(Celý text)

Sedm zemí zahájilo projekt energeticky úsporné veřejné dopravy
7. srpna 2019 00:14

PLZEŇ (ČTK) - Městské úřady, veřejní dopravci, univerzity a konzultanti udržitelné mobility ze střední Evropy posílí roli obnovitelných zdrojů energie ve veřejné dopravě. Zahájili nový projekt mezinárodní spolupráce EfficienCE hrazený z programu Interreg Střední Evropa, kde využívá veřejnou dopravu víc než 63 procent dojíždějících. Má snížit uhlíkovou stopu v regionu, tedy emise oxidu uhličitého, řekl včera mluvčí Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) René Vávro.
(Celý text)

MŽP žádá polský úřad, aby převzal zodpovědnost za přepravy odpadů
7. srpna 2019 00:13

(ČTK) - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) připravuje oficiální žádost na partnerský polský úřad, aby dle nařízení o přepravě odpadů převzal zodpovědnost za nedovolené přepravy odpadů z Polska do České republiky. Policie nedávno prokázala, že původce nebezpečného odpadu uloženého do skladu ve Starém Městě u Frýdku-Místku byl skutečně z Polska. Na dotaz novinářů to uvedla Dominika Pospíšilová z tiskového oddělení ministerstva.
(Celý text)

Speciální program připomene v Zoo Ostrava ohrožené slony
7. srpna 2019 00:11

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada připravila na sobotu Den pro slony. Připojit se tak chce k Mezinárodnímu dni slonů, který připadá na 12. srpna. Návštěvníci si budou moci poslechnout speciální komentované krmení sloního stáda. Pokud do zoo navíc dorazí s vysloužilým elektrospotřebičem, získají na akci vstupenku pro děti zdarma. Novinářům to včera sdělila mluvčí zahrady Šárka Nováková.
(Celý text)

Unipetrol dal na životního prostředí za pět let 6,7 miliardy korun
7. srpna 2019 00:07

(ČTK) - Petrochemický holding Unipetrol dal v posledních pěti letech na ochranu životního prostředí dohromady 6,7 miliardy korun. V loňském to bylo zatím nejvíce, 1,87 miliardy korun. V tiskové zprávě to včera uvedl mluvčí firmy Pavel Kaidl. Unipetrol je za znečišťování životního prostředí opakovaně kritizován ekologickými organizacemi, žebříček největších znečišťovatelů ovzduší v ČR dlouhodobě vede neratovická chemička Spolana, která holdingu patří.
(Celý text)

Demonstranti symbolicky blokují "ministerstvo životního selhání Richarda Brabce"
6. srpna 2019 11:24

PRAHA (ČTK) - Zhruba dvě desítky lidí protestují od rána před budovou ministerstva životního prostředí v pražských Vršovicích. S transparenty a vlajkami symbolicky blokují vchod do budovy, čtyři demonstranti rozvinuli transparent s nápisem "Ministerstvo životního selhání Richarda Brabce?" na přístřešku ministerstva. Tři z demonstrantů se k budově přilepili vteřinovým lepidlem. Na demonstrující dohlíží policie, vše řeší domluvou. Úředníci ministerstva do budovy volně vcházejí. Mluvčí ministerstva Petra Roubíčková novinářům řekla, že úřad vítá nenásilnou podobu protestu.
(Celý text)

Velká Británie chce zpřísnit ochranu papuchalků na Islandu. Sami Britové tam vzácné ptáky totiž jezdí lovit
6. srpna 2019 10:00

PRAHA (Ekolist) - Papuchalci severní jsou ve Velké Británii chránění a jejich lov je zakázán. Je to dobře, protože na zdejších pobřežních útesech a ostrovech nachází hnízdiště 10 % světové populace těchto zranitelných ptáků. Což ale britským lovcům nebrání v tom, aby za nimi na lov vyráželi tam, kde chráněni nejsou. Třeba na Island. Píše o tom Telegraph.
(Celý text)

Projekt obnovy Katzelsdorfského zámečku
6. srpna 2019 09:44

() - Příběh obnovy Katzelsdorfského zámečku začíná před 15 lety, kdy Mgr. et. Mgr. Daniel Lyčka jako mladý historik zpracovával archivní podklady ke stavbě Katzelsdorfského zámečku tak, aby bylo možné stavbu celou podrobně zrekonstruovat. V současné době se jedná o nejlépe zdokumentovanou stavbu Lednicko-valtického areálu.
(Celý text)

V Lausanne začalo mezinárodní setkání studentů stávkujících za klima
6. srpna 2019 09:42

LAUSANNE (Ekolist) - V pondělí 5. srpna začal ve švýcarském Lausanne mezinárodní summit studentů stávkujících za klima. Na akci pořádané pod názvem SMILE for future se sjelo přibližně 450 studentů z 37 evropských zemí. Po celý týden se budou bavit o směřování hnutí Fridays For Future. Studenti a studentky sdružení pod tímto jménem již skoro rok stávkují za řešení klimatické krize.
(Celý text)

Na pláže Sardinie se vrací tuny písku, který odnesli turisté
6. srpna 2019 00:28

(ČTK) - Tuny písku, oblázky a škeble zabavené v zavazadlech turistů se vracejí na Smaragdové pobřeží na severozápadě italského ostrova Sardinie. Na místním letišti ve městě Olbia se cestovatelům systematicky prohledávají zavazadla a za pašování písku lze dostat pokutu od 500 do 3000 eur (asi 12.900 až 77.300 korun). Za posledních deset let bylo výletníkům zabaveno kolem deseti tun písku. Nejčastěji ho přepravovali v půllitrových lahvích, napsal server The Local.
(Celý text)

Sucho v Krkonoších ohrožuje některé vzácné ekosystémy
6. srpna 2019 00:26

DOLNÍ DVŮR (ČTK) - Dlouhodobé sucho v Krkonoších ohrožuje některé vzácné ekosystémy nejen na hřebenech hor v oblasti tzv. arkto-alpinské tundry, ale také v níže položených lesích. Sucho se projevu nejvíce na rašeliništích, která mají funkci zásobárny vody. Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) označila současnou situaci za alarmující. Jedním ze způsobů, jak suchu čelit, je budování přehrážek, které v Krkonoších pokračuje už několik let. Nyní stavbaři pracují v lokalitě Rejdiště pod Tetřevími boudami u Černého Dolu, kde má vzniknout komplex asi 110 menších a asi 60 velkých přehrážek.
(Celý text)

Asociace: V Česku v pololetí rostl zájem o nové solární instalace
6. srpna 2019 00:21

(ČTK) - V Česku v pololetí rostl zájem o nové solární instalace. Distribuční společnosti během něj připojily do sítě 1241 instalací o celkovém výkonu 7,51 megawattu (MW). Za celý loňský rok to bylo zhruba 11 MW. Dnes to sdělila Solární asociace. Předpokládá, že podobně jako loni bude více zdrojů nainstalováno až v druhé polovině roku.
(Celý text)

Olomouc bude mít analýzu hubení plevelů bez použití glyfosátů
6. srpna 2019 00:16

OLOMOUC (ČTK) - Olomoucká radnice si nechá zpracovat analýzu alternativního hubení plevelů, díky kterému by se na veřejných plochách ve městě snížilo použití herbicidů s glyfosáty. Analýza by měla být hotová do konce listopadu a vyčíslí finanční náročnost náhradního způsobu hubení plevelů. Sdělil to náměstek primátora Otakar Bačák (spOLečně).
(Celý text)

Olomouc bude mít analýzu hubení plevelů bez použití glyfosátů
6. srpna 2019 00:16

OLOMOUC (ČTK) - Olomoucká radnice si nechá zpracovat analýzu alternativního hubení plevelů, díky kterému by se na veřejných plochách ve městě snížilo použití herbicidů s glyfosáty. Analýza by měla být hotová do konce listopadu a vyčíslí finanční náročnost náhradního způsobu hubení plevelů. Sdělil to náměstek primátora Otakar Bačák (spOLečně).
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 978 | 979 | 980 | 981 | 982 | .. | 2148 | Další

Online diskuse
Má to smysl. Po deseti letech vytrhávání invazní boryt z Pálavy téměř zmizel
20. května 2024 02:04

PRAHA (ČTK) - Dlouhodobé systematické úsilí ochranářů a stovek dobrovolníků přináší výsledky. Invazní boryt barvířský v národní přírodní rezervaci Děvín se už téměř podařilo zlikvidovat.
(Celý text)

Nová studie našla ve více než polovině vzorků spermatu vysoké množství herbicidu glyfosátu
20. května 2024 01:49

(ČTK) - Více než 55 procent vzorků spermatu z francouzské kliniky pro léčbu neplodnosti obsahovalo vysoké množství glyfosátu, nejběžnějšího prostředku na hubení plevele na světě. Zjistila to nová studie, která vyvolává další otázky ohledně dopadu této chemické látky na reprodukční zdraví a celkovou bezpečnost, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Analytik: Oblíbenou dezinformací popíračů změn klimatu jsou teorie o spiknutí
20. května 2024 01:45

(ČTK) - U popíračů změn klimatu jsou v posledních letech oblíbené konspirační teorie, které tvrdí, že informace o klimatické změně jsou výsledkem spiknutí. ČTK to řekl analytik Vojtěch Pecka. Škála různorodosti těchto teorií je podle něj široká, jejich motivace jsou ekonomické, ideologické či geopolitické a mocenské. K popíračům klimatických změn podle Pecky patří nejen třeba zástupci fosilního průmyslu, nýbrž i států jako například Rusko nebo Saudská Arábie, které jsou závislé na exportu fosilních paliv.
(Celý text)

Chystaná novela legalizuje komerční chov zvířat, kritizuje ji unie zoologických zahrad
20. května 2024 00:48

(ČTK) - Unie českých a slovenských zoologických zahrad nesouhlasí s chystanou novelou zákona o zoologických zahradách. Podle ní by pomohla legalizovat doposud nezákonný komerční chov volně žijících zvířat a podpořila by tak nelegální aktivity a obchod se zvířaty. Novela totiž počítá se zavedením akreditovaných zařízení, jako jsou například zookoutky, pro která ale mají platit méně přísná pravidla než pro zoologické zahrady. ČTK to dnes sdělil prezident Unie českých a slovenských zoologických zahrad a ředitel olomoucké zoo Radomír Habáň. Organizace sdružuje 18 zoologických zahrad v Česku a na Slovensku.
(Celý text)

Příběh unikátní zahrady pod Nuselským mostem začal před sto lety
19. května 2024 19:20

PRAHA (ČTK) - V údolí pod pražským Nuselským mostem se nachází nevšední a stále pro mnoho lidí neznámá Umělecká zahrada, která vznikla před sto lety okolo prosperující sochařské dílny. Na úzkém pozemku podél železniční trati doplňují stromy, keře, trávníky a záhony s květinami desítky uměleckých děl - sochy, busty a reliéfy, vstupní portály, sloupy, fontány či altány s posezením. Pozoruhodnou i pohnutou historii tohoto místa připomíná nově otevřená výstava v galerii zahrady, která mapuje umění sochařů a štukatérů z přelomu 19. a 20. století. Areál je veřejnosti přístupný do konce října, a to každou středu a sobotu od 10:00 do 16:00. ČTK to řekl majitel Umělecké zahrady Vojtěch Haluza, který stojí za její novodobou obnovou.
(Celý text)

Tokio bojuje proti mývalům. Z mazlíčků se stala hrozba pro ekosystém
19. května 2024 18:32

TOKIO (ČTK) - Japonské hlavní město už vyhrálo bitvu, která měla za cíl dostat pod kontrolu populaci obřích, hladových vran. Nyní se ale tokijské úřady pustily do mnohem tvrdšího oříšku: do další zvířecí hrozby v podobě mývalů severních, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Plzeň dá peníze na školní včelí úly, květinovou louky i na řezy stromů
19. května 2024 18:04

PLZEŇ (ČTK) - Plzeň podpoří sedm projektů ze svého fondu životního prostředí více než 680 000 korunami. Peníze dá například na školní včelí úly, založení květinové louky, péči o zelenou fasádu nebo na řezy vzrostlých stromů a nádrže na vodu na městských hřbitovech. Dotace tento týden schválili zastupitelé.
(Celý text)

Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Na Vranovské přehradě začne sezona oslav 90 let od jejího napuštění
18. května 2024 23:16

ŠTÍTARY (ČTK) - Na Vranovské přehradě a v jejím okolí bude letos od posledního květnového víkendu připravený bohatý program pro návštěvníky. Destinační agentura ZnojmoRegion s okolními obcemi, správci památek a dalšími partnery připravila projekt Vranovská přehrada 90. Tolik let totiž letos uplynulo od napuštění vodní nádrže na Dyji, řekla Irena Navrkalová z agentury ZnojmoRegion. Cílem je zvýšit povědomí o turisticky atraktivním regionu.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2148 | Další