ecomonitor.cz
verze pro tisk
Jak na cukroví bez palmového oleje? Poradí nová kuchařka
13. prosince 2018 08:25

PRAHA (Ekolist) - Možná nechcete používat palmový olej s ohledem na své zdraví, možná ho nechcete používat s ohledem na tropické pralesy. Pak přesně pro vás je nová kuchařka, kterou vydala Koalice proti palmovému oleji. Autorkou kuchařky Tradiční vánoční cukroví bez palmového oleje je členka koalice a ČSOP Veronica, píšící ilustrátorka Lucie Barošová, která sbírá a zkouší recepty na cukroví už 20 let.
(Celý text)

Pravá sněhová vločka a umělý sníh se od sebe zásadně liší. A to má vliv i na tání sněhu a odtok vody, říká Michal Jeníček
13. prosince 2018 01:20

PRAHA (Ekolist) - Jak vzniká pravá sněhová vločka a jak umělý sníh? Bude u nás dostatek sněhu na lyžování? Jaké dopady bude mít to, že v zimě míváme méně sněhu? Na to jsme se ptali Michala Jeníčka, který se na Katedře fyzické geografie a geoekologie věnuje zkoumání procesů ve sněhové pokrývce a modelování dopadů změn klimatu a změn krajiny na vodní cyklus.
(Celý text)

Klimatické změny vedou k poklesu výkonu větrných elektráren v Indii
13. prosince 2018 01:15

PRAHA (Ekolist) - Indie se hrdě počítá mezi země, které v posledních deseti letech masivně investovaly do rozvoje obnovitelných zdrojů energie. Prim tu hrají větrné elektrárny, které dnes mají instalovanou kapacitu 34,293 GW. Zdá se ale, že tato nákladná investice bude kvůli klimatickým změnám v regionu mít výrazně nižší návratnost. Píše o tom ScienceDaily.
(Celý text)

Projekt se snaží o to, aby školy více využívaly zahrady pro výuku
13. prosince 2018 00:17

Č. BUDĚJOVICE (ČTK) - Více využívat školní zahrady pro výuku je hlavním smyslem česko-rakouského projektu Edugard. Podle něj nemá zahrada sloužit jen pro předměty jako jsou pěstitelské práce. Dá se na ní prakticky ukazovat i jiné přírodní procesy, o nichž se žáci ve školách učí. Projektu se účastní hlavně školy z Jihočeského a Jihomoravského kraje a z Vysočiny. Novinářům to včera v Českých Budějovicích řekli zástupci Edugardu.
(Celý text)

Vědci měří znečištění ovzduší, někde je smog i v lázních
13. prosince 2018 00:17

(ČTK) - Měření vědců ve čtyřech zemích odhalilo někde až padesátinásobné překračování limitů smogové situace. Toxickým vzduchem trpí i neočekávané lokality, jako jsou horská střediska či lázně. V úterní tiskové zprávě to sdělily společnost Science In a Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy (PřF UK), které projekt zvaný Conspiro koordinují. V Praze budou od středy do pátku o výsledcích měření znečištění vzduchu malých sídel během topné sezony debatovat evropští odborníci.


(Celý text)

Europoslanci chtějí otevřenější testování bezpečnosti potravin
13. prosince 2018 00:15

ŠTRASBURK (ČTK) - Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) by měl podle poslanců Evropského parlamentu transparentněji zveřejňovat informace o posuzování rizik týkajících se používání pesticidů či produkce geneticky modifikovaných potravin. EP v úterý schválil návrh na zavedení otevřenějších postupů EFSA, s nímž Evropská komise přišla v návaznosti na širokou veřejnou kritiku používání herbicidu glyfosát.
(Celý text)

Útulky pražských strážníků přijaly letos zatím 2850 zvířat
13. prosince 2018 00:13

PRAHA (ČTK) - Zvířecí útulky v Troji a v Dolních Měcholupech, které provozuje pražská městská policie, za prvních jedenáct měsíců letošního roku přijaly 2850 zvířat. Z toho jich bylo 1466 vráceno původním majitelům a 990 předáno do náhradní péče. Sdělila to mluvčí strážníků Irena Seifertová. Podle Národního registru majitelů zvířat se po Vánocích množství hlášených ztrát a nálezů psů zvyšuje o třetinu, trend je však pozitivní.
(Celý text)

Šéf DG Regio: Nová trať zkrátila cestu vlakem z Prahy do Plzně
13. prosince 2018 00:10

EJPOVICE (ČTK) - Cesta z centra Prahy do středu Plzně vlakem se od tohoto týdne zkrátila na 74 minut a je rychlejší než jízda autem. Umožnila to nová trať mezi Rokycany a Plzní, jejíž součástí je Ejpovický tunel, který je nejdelším tunelem v ČR. Na stavbu za 6,8 miliardy Kč přispívá EU částkou 3,5 miliardy korun, řekl v úterý při zprovoznění klíčového úseku Marc Lemaitre z Evropské komise, generální ředitel DG Regio.
(Celý text)

Podle myslivců tu někdo tajně vypouští vlky do přírody, dokázat to ale nemohou. Byť jeden případ tu je
12. prosince 2018 14:15

PRAHA (Ekolist) - Populace vlků se v ČR rozšiřuje uměle a vlci jsou záměrně do naší krajiny připouštěni. Myslí si to alespoň předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota. Jinak si podle něho nelze vysvětlit nenormální chování některých myslivci pozorovaných vlků. Ještě nedávno by takové tvrzení šlo zařadit do roviny nepodložených teorií. Janota však uvádí jeden konkrétní případ volně žijícího vlka, který zřejmě opravdu žil u lidí. Je jím nedávno chycená a utracená krkonošská vlčice.
(Celý text)

Opravdu chtějí vědci z Harvardu zastínit Slunce?
12. prosince 2018 10:55

PRAHA (Ekolist) - S důvěryhodností bulvárních magazínů je to nahnuté, ale tentokrát ani moc nepřeháněly. To když uveřejnily „senzační zprávu“ o tom, jak chtějí inženýři z Harvardské univerzity zakrýt Slunce. Protože přesně tohle mají tamní výzkumníci v rámci projektu SCoPEx příští rok v plánu. Na pravou míru to teď uvádí ScienceAlert.
(Celý text)

V ZOO Dvůr se narodilo mládě vzácného nosorožce dvourohého
12. prosince 2018 10:36

DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK) - V ZOO Dvůr Králové nad Labem se v neděli narodilo mládě nosorožce dvourohého, druhu, který je ohrožen vyhynutím. Nové mládě je sameček. Od roku 2015 se v zoo narodilo sedm těchto nosorožců. Zároveň zoo získala z Francie na podporu chovu samici jižního bílého nosorožce. Zvíře rozšíří stávající tříčlennou skupinu dvorských jižních bílých nosorožců. Informovala o tom mluvčí zoo Andrea Jiroušová. Dvorská zoo patří k největším a nejúspěšnějším chovatelům nosorožců na světě.
(Celý text)

Nejrychlejší pohyb na světě umí druh tropického mravence
12. prosince 2018 10:21

PRAHA (ČTK) - Titul nejrychleji se pohybujícího živočicha na světě připadl nově tropickému druhu mravence, který se vyskytuje v Africe a v Asii. Drobný hmyz může podle vědců pohybovat svými kusadly rychlostí více než 320 kilometrů za hodinu. To je u zvířete vůbec nejrychlejší pohyb, jaký byl dosud zaznamenán, napsal dnes britských list The Guardian. Mravenec druhu Mystrium camillae tak předčil i rychlost běhu geparda nebo mávání křídel sokola stěhovavého.
(Celý text)

Arktida letos zažila druhý nejteplejší rok v historii měření
12. prosince 2018 01:46

WASHINGTON (ČTK) - Arktida letos zažila druhý nejteplejší rok ve více než staleté historii měření; výrazné oteplování přitom dramaticky mění nejen oblast za severním polárním kruhem, ale i počasí na celé planetě. Toto varování vyslali vědci v nejnovější zprávě o arktickém klimatu, kterou včera zveřejnil americký Národní úřad pro oceány a ovzduší (NOAA).
(Celý text)

Studie: Vývoj klimatu dál směřuje k překročení pařížského cíle
11. prosince 2018 14:22

KATOVICE (ČTK) - Vývoj průměrné světové teploty směřuje k výraznému překročení cíle, který před třemi lety vytyčila pařížská dohoda o klimatu ve snaze omezit globální oteplování. Vyplývá to ze studie nazvané Carbon Action Tracker (CAT), která byla dnes zveřejněna v Katovicích na světové konferenci o klimatu COP24. Cituje z ní agentura Reuters.
(Celý text)

Z větrných elektráren minulosti se může stát velký problém budoucnosti. A nebo taky nemusí
11. prosince 2018 01:15

PRAHA (Ekolist) - Vyřazení z provozu a následná demontáž větrných elektráren, které už dosloužily svému původnímu účelu. To je aktuální velké téma, které se příznivci obnovitelných zdrojů snaží podávat v až růžově optimistickém ladění, zatímco jejich odpůrci ho zase přebarvují to pesimisticky černých tónů. Střízlivou analýzu možného problému nabízí žurnál Politico.
(Celý text)

Mexický stařec z El Tule
11. prosince 2018 01:11

PRAHA (Ochrana přírody) - Do malého koloniálního městečka Santa María el Tule v jihomexickém státě Oaxaca každý den proudí davy turistů a poutníků, aby na vlastní oči spatřili a uctili jedinečnou přírodní zajímavost. U malebného kostela ze 17. století v centru města již stovky a pravděpodobně až tisíce let roste dvojice mohutných tisovců mexických (Taxodium mucronatum), z nichž ten výrazně mohutnější, nesoucí název „El Árbol del Tule“ (v překladu „strom z Tuly“), se v současnosti pyšní světovým prvenstvím z hlediska velikostních parametrů kmene.
(Celý text)

Jak doma docílit zdravé vánoční vůně?
11. prosince 2018 01:08

PRAHA (Ekolist) - Možná vás napadlo, že si svůj domov pěkně provoníte, když zapálíte vonnou svíci. Ale jak se dočtete v článku Máte rádi vonné svíčky? Pak zbystřete. Voní, ale škodí, vonné svíce nemusí být to pravé ořechové. Co se pak nabízí dál? Někomu může pěkně vonět třeba jedlová či borová větvička. Pokud vám vůně jehličí nestačí, můžete zkusit objevovat voňavý a pestrý svět esenciálních olejů.
(Celý text)

Správa KRNAP vysadí původní krkonošské smrky
11. prosince 2018 00:30

VRCHLABÍ (ČTK) - Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) usiluje ve spolupráci s dalšími institucemi o zachování původních krkonošských smrků. Na několika místech proto tyto stromy vysadí. Na české straně Krkonoš tvoří původní smrky se zvláštním uspořádáním větví již pouze jedno procento lesů. Řekl to náměstek ředitele Správy KRNAP Václav Jansa. Podle něj je zachování původních populací, které lépe odolávají podmínkám v dané lokalitě, také jednou z cest, jak reagovat na aktuální klimatické změny. Náklady na projekt, který začal loni, činí 3,5 milionu korun.
(Celý text)

Hnutí Duha: Do roku 2030 by ČR mohla z OZE vyrábět dvojnásobek elektřiny
11. prosince 2018 00:25

(ČTK) - Do roku 2030 by Česká republika mohla z obnovitelných zdrojů energie vyrábět více než dvojnásobek elektřiny proti dnešku. Ve včerejší tiskové zprávě to uvedlo Hnutí Duha na základě údajů firem sdružených v Komoře obnovitelných zdrojů energie. Výroba by podle ekologického hnutí byla levnější, bezpečnější, čistší a výhodnější pro stát než v případě nového jaderného reaktoru.
(Celý text)

Nadlimitní látky znečišťující ovzduší loni zatěžovaly 62 procent lidí
11. prosince 2018 00:22

(ČTK) - Nadlimitní imise alespoň jedné látky znečišťující ovzduší loni zatěžovaly bez zahrnutí ozonu 62,4 procenta českých obyvatel, oproti roku 2016 je to nárůst o více než šest procentních bodů. Alespoň pro jednu látku byl limit překročen na 26,2 procenta území, což je o tři desetiny více než předloni. Vyplývá to z informační zprávy o kvalitě ovzduší a spojených zdravotních rizicích, kterou ve středu projedná vláda.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 918 | Další

Online diskuse
Jak na cukroví bez palmového oleje? Poradí nová kuchařka
13. prosince 2018 08:25

PRAHA (Ekolist) - Možná nechcete používat palmový olej s ohledem na své zdraví, možná ho nechcete používat s ohledem na tropické pralesy. Pak přesně pro vás je nová kuchařka, kterou vydala Koalice proti palmovému oleji. Autorkou kuchařky Tradiční vánoční cukroví bez palmového oleje je členka koalice a ČSOP Veronica, píšící ilustrátorka Lucie Barošová, která sbírá a zkouší recepty na cukroví už 20 let.
(Celý text)

Pravá sněhová vločka a umělý sníh se od sebe zásadně liší. A to má vliv i na tání sněhu a odtok vody, říká Michal Jeníček
13. prosince 2018 01:20

PRAHA (Ekolist) - Jak vzniká pravá sněhová vločka a jak umělý sníh? Bude u nás dostatek sněhu na lyžování? Jaké dopady bude mít to, že v zimě míváme méně sněhu? Na to jsme se ptali Michala Jeníčka, který se na Katedře fyzické geografie a geoekologie věnuje zkoumání procesů ve sněhové pokrývce a modelování dopadů změn klimatu a změn krajiny na vodní cyklus.
(Celý text)

Klimatické změny vedou k poklesu výkonu větrných elektráren v Indii
13. prosince 2018 01:15

PRAHA (Ekolist) - Indie se hrdě počítá mezi země, které v posledních deseti letech masivně investovaly do rozvoje obnovitelných zdrojů energie. Prim tu hrají větrné elektrárny, které dnes mají instalovanou kapacitu 34,293 GW. Zdá se ale, že tato nákladná investice bude kvůli klimatickým změnám v regionu mít výrazně nižší návratnost. Píše o tom ScienceDaily.
(Celý text)

Projekt se snaží o to, aby školy více využívaly zahrady pro výuku
13. prosince 2018 00:17

Č. BUDĚJOVICE (ČTK) - Více využívat školní zahrady pro výuku je hlavním smyslem česko-rakouského projektu Edugard. Podle něj nemá zahrada sloužit jen pro předměty jako jsou pěstitelské práce. Dá se na ní prakticky ukazovat i jiné přírodní procesy, o nichž se žáci ve školách učí. Projektu se účastní hlavně školy z Jihočeského a Jihomoravského kraje a z Vysočiny. Novinářům to včera v Českých Budějovicích řekli zástupci Edugardu.
(Celý text)

Vědci měří znečištění ovzduší, někde je smog i v lázních
13. prosince 2018 00:17

(ČTK) - Měření vědců ve čtyřech zemích odhalilo někde až padesátinásobné překračování limitů smogové situace. Toxickým vzduchem trpí i neočekávané lokality, jako jsou horská střediska či lázně. V úterní tiskové zprávě to sdělily společnost Science In a Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy (PřF UK), které projekt zvaný Conspiro koordinují. V Praze budou od středy do pátku o výsledcích měření znečištění vzduchu malých sídel během topné sezony debatovat evropští odborníci.


(Celý text)

Europoslanci chtějí otevřenější testování bezpečnosti potravin
13. prosince 2018 00:15

ŠTRASBURK (ČTK) - Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) by měl podle poslanců Evropského parlamentu transparentněji zveřejňovat informace o posuzování rizik týkajících se používání pesticidů či produkce geneticky modifikovaných potravin. EP v úterý schválil návrh na zavedení otevřenějších postupů EFSA, s nímž Evropská komise přišla v návaznosti na širokou veřejnou kritiku používání herbicidu glyfosát.
(Celý text)

Útulky pražských strážníků přijaly letos zatím 2850 zvířat
13. prosince 2018 00:13

PRAHA (ČTK) - Zvířecí útulky v Troji a v Dolních Měcholupech, které provozuje pražská městská policie, za prvních jedenáct měsíců letošního roku přijaly 2850 zvířat. Z toho jich bylo 1466 vráceno původním majitelům a 990 předáno do náhradní péče. Sdělila to mluvčí strážníků Irena Seifertová. Podle Národního registru majitelů zvířat se po Vánocích množství hlášených ztrát a nálezů psů zvyšuje o třetinu, trend je však pozitivní.
(Celý text)

Šéf DG Regio: Nová trať zkrátila cestu vlakem z Prahy do Plzně
13. prosince 2018 00:10

EJPOVICE (ČTK) - Cesta z centra Prahy do středu Plzně vlakem se od tohoto týdne zkrátila na 74 minut a je rychlejší než jízda autem. Umožnila to nová trať mezi Rokycany a Plzní, jejíž součástí je Ejpovický tunel, který je nejdelším tunelem v ČR. Na stavbu za 6,8 miliardy Kč přispívá EU částkou 3,5 miliardy korun, řekl v úterý při zprovoznění klíčového úseku Marc Lemaitre z Evropské komise, generální ředitel DG Regio.
(Celý text)

Podle myslivců tu někdo tajně vypouští vlky do přírody, dokázat to ale nemohou. Byť jeden případ tu je
12. prosince 2018 14:15

PRAHA (Ekolist) - Populace vlků se v ČR rozšiřuje uměle a vlci jsou záměrně do naší krajiny připouštěni. Myslí si to alespoň předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota. Jinak si podle něho nelze vysvětlit nenormální chování některých myslivci pozorovaných vlků. Ještě nedávno by takové tvrzení šlo zařadit do roviny nepodložených teorií. Janota však uvádí jeden konkrétní případ volně žijícího vlka, který zřejmě opravdu žil u lidí. Je jím nedávno chycená a utracená krkonošská vlčice.
(Celý text)

Opravdu chtějí vědci z Harvardu zastínit Slunce?
12. prosince 2018 10:55

PRAHA (Ekolist) - S důvěryhodností bulvárních magazínů je to nahnuté, ale tentokrát ani moc nepřeháněly. To když uveřejnily „senzační zprávu“ o tom, jak chtějí inženýři z Harvardské univerzity zakrýt Slunce. Protože přesně tohle mají tamní výzkumníci v rámci projektu SCoPEx příští rok v plánu. Na pravou míru to teď uvádí ScienceAlert.
(Celý text)

V ZOO Dvůr se narodilo mládě vzácného nosorožce dvourohého
12. prosince 2018 10:36

DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK) - V ZOO Dvůr Králové nad Labem se v neděli narodilo mládě nosorožce dvourohého, druhu, který je ohrožen vyhynutím. Nové mládě je sameček. Od roku 2015 se v zoo narodilo sedm těchto nosorožců. Zároveň zoo získala z Francie na podporu chovu samici jižního bílého nosorožce. Zvíře rozšíří stávající tříčlennou skupinu dvorských jižních bílých nosorožců. Informovala o tom mluvčí zoo Andrea Jiroušová. Dvorská zoo patří k největším a nejúspěšnějším chovatelům nosorožců na světě.
(Celý text)

Nejrychlejší pohyb na světě umí druh tropického mravence
12. prosince 2018 10:21

PRAHA (ČTK) - Titul nejrychleji se pohybujícího živočicha na světě připadl nově tropickému druhu mravence, který se vyskytuje v Africe a v Asii. Drobný hmyz může podle vědců pohybovat svými kusadly rychlostí více než 320 kilometrů za hodinu. To je u zvířete vůbec nejrychlejší pohyb, jaký byl dosud zaznamenán, napsal dnes britských list The Guardian. Mravenec druhu Mystrium camillae tak předčil i rychlost běhu geparda nebo mávání křídel sokola stěhovavého.
(Celý text)

Arktida letos zažila druhý nejteplejší rok v historii měření
12. prosince 2018 01:46

WASHINGTON (ČTK) - Arktida letos zažila druhý nejteplejší rok ve více než staleté historii měření; výrazné oteplování přitom dramaticky mění nejen oblast za severním polárním kruhem, ale i počasí na celé planetě. Toto varování vyslali vědci v nejnovější zprávě o arktickém klimatu, kterou včera zveřejnil americký Národní úřad pro oceány a ovzduší (NOAA).
(Celý text)

Studie: Vývoj klimatu dál směřuje k překročení pařížského cíle
11. prosince 2018 14:22

KATOVICE (ČTK) - Vývoj průměrné světové teploty směřuje k výraznému překročení cíle, který před třemi lety vytyčila pařížská dohoda o klimatu ve snaze omezit globální oteplování. Vyplývá to ze studie nazvané Carbon Action Tracker (CAT), která byla dnes zveřejněna v Katovicích na světové konferenci o klimatu COP24. Cituje z ní agentura Reuters.
(Celý text)

Z větrných elektráren minulosti se může stát velký problém budoucnosti. A nebo taky nemusí
11. prosince 2018 01:15

PRAHA (Ekolist) - Vyřazení z provozu a následná demontáž větrných elektráren, které už dosloužily svému původnímu účelu. To je aktuální velké téma, které se příznivci obnovitelných zdrojů snaží podávat v až růžově optimistickém ladění, zatímco jejich odpůrci ho zase přebarvují to pesimisticky černých tónů. Střízlivou analýzu možného problému nabízí žurnál Politico.
(Celý text)

Mexický stařec z El Tule
11. prosince 2018 01:11

PRAHA (Ochrana přírody) - Do malého koloniálního městečka Santa María el Tule v jihomexickém státě Oaxaca každý den proudí davy turistů a poutníků, aby na vlastní oči spatřili a uctili jedinečnou přírodní zajímavost. U malebného kostela ze 17. století v centru města již stovky a pravděpodobně až tisíce let roste dvojice mohutných tisovců mexických (Taxodium mucronatum), z nichž ten výrazně mohutnější, nesoucí název „El Árbol del Tule“ (v překladu „strom z Tuly“), se v současnosti pyšní světovým prvenstvím z hlediska velikostních parametrů kmene.
(Celý text)

Jak doma docílit zdravé vánoční vůně?
11. prosince 2018 01:08

PRAHA (Ekolist) - Možná vás napadlo, že si svůj domov pěkně provoníte, když zapálíte vonnou svíci. Ale jak se dočtete v článku Máte rádi vonné svíčky? Pak zbystřete. Voní, ale škodí, vonné svíce nemusí být to pravé ořechové. Co se pak nabízí dál? Někomu může pěkně vonět třeba jedlová či borová větvička. Pokud vám vůně jehličí nestačí, můžete zkusit objevovat voňavý a pestrý svět esenciálních olejů.
(Celý text)

Správa KRNAP vysadí původní krkonošské smrky
11. prosince 2018 00:30

VRCHLABÍ (ČTK) - Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) usiluje ve spolupráci s dalšími institucemi o zachování původních krkonošských smrků. Na několika místech proto tyto stromy vysadí. Na české straně Krkonoš tvoří původní smrky se zvláštním uspořádáním větví již pouze jedno procento lesů. Řekl to náměstek ředitele Správy KRNAP Václav Jansa. Podle něj je zachování původních populací, které lépe odolávají podmínkám v dané lokalitě, také jednou z cest, jak reagovat na aktuální klimatické změny. Náklady na projekt, který začal loni, činí 3,5 milionu korun.
(Celý text)

Hnutí Duha: Do roku 2030 by ČR mohla z OZE vyrábět dvojnásobek elektřiny
11. prosince 2018 00:25

(ČTK) - Do roku 2030 by Česká republika mohla z obnovitelných zdrojů energie vyrábět více než dvojnásobek elektřiny proti dnešku. Ve včerejší tiskové zprávě to uvedlo Hnutí Duha na základě údajů firem sdružených v Komoře obnovitelných zdrojů energie. Výroba by podle ekologického hnutí byla levnější, bezpečnější, čistší a výhodnější pro stát než v případě nového jaderného reaktoru.
(Celý text)

Nadlimitní látky znečišťující ovzduší loni zatěžovaly 62 procent lidí
11. prosince 2018 00:22

(ČTK) - Nadlimitní imise alespoň jedné látky znečišťující ovzduší loni zatěžovaly bez zahrnutí ozonu 62,4 procenta českých obyvatel, oproti roku 2016 je to nárůst o více než šest procentních bodů. Alespoň pro jednu látku byl limit překročen na 26,2 procenta území, což je o tři desetiny více než předloni. Vyplývá to z informační zprávy o kvalitě ovzduší a spojených zdravotních rizicích, kterou ve středu projedná vláda.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 918 | Další