titulní strana > co píší jiní
Na Šumavě se objevuje vlk. Fotopast ho loni zachytila hned pětkrát
10. února 2016 09:58

PRAHA (Ekolist) - Vlka zachytily fotopasti na velké části Šumavy, například na Železnorudsku, Lipensku nebo v Novohradských horách. Několik fotografií skrývaly podle Správy NP Šumava i přístroje umístěné v centrální části parku. Za celý rok 2015 zaznamenali ochránci přírody více než pět snímků této šelmy, což je nejvíce za celou dobu, co správa využívá sledování zvířat pomocí fotopastí.
(Celý text)

Amazon musí pro centrum v Horních Počernicích zpracovat posudek EIA
10. února 2016 09:34

PRAHA (ČTK) - Společnost Amazon, která chce v pražských Horních Počernicích postavit centrum pro vrácené zboží, musí pro záměr zpracovat dokumentaci EIA posuzující vliv stavby na životní prostředí. V rozhovoru s ČTK to řekla pražská radní Jana Plamínková (Trojkoalice/STAN). Podle magistrátního posudku by plánovaná stavba mohla mít významný vliv na životní prostředí. Výtky mají i přilehlé městské části. Proti záměru se postavili místní obyvatelé, kteří podepisují petici.
(Celý text)

Skládkování je v 21. století nemorální, říká šéf odboru odpadů
10. února 2016 08:56

PRAHA (ČTK) - Zákaz skládkování, vyšší třídění odpadků a vznik nových firem by měly zvýšit zaměstnanost ve všech regionech v Česku. Je o tom přesvědčen ředitel odboru odpadů na ministerstvu životního prostředí Jaromír Manhart. Velké změny v odpadové legislativě, které by měly nastat, pokud začne platit nový zákon o odpadech, přinesou podle něj více pracovních míst, úspory v nákladech za druhotné suroviny i menší zátěž životnímu prostředí, řekl v rozhovoru s ČTK.
(Celý text)

Větrná velmoc Španělsko hlásí neobvyklý jev: 0 MW instalovaných větrných elektráren v roce 2015
10. února 2016 04:28

PRAHA (oEnergetice) - Rok 2015 byl nejhorším rokem pro větrnou energetiku ve Španělsku od 80. let, kdy zde začal postupný rozvoj větrné energetiky, který byl urychlen v 90. letech a který nakonec vyústil v téměř 23 GW současného instalovaného výkonu větrných elektráren. V roce 2015 však nebyl instalovaný ani 1 megawatt.
(Celý text)

Kritikům se v odpadovém zákoně opět nelíbí poplatky a nízké cíle
9. února 2016 18:37

PRAHA (ČTK) - Na chybějící recyklační slevu, vysoké poplatky za skládkování a další nedostatky poukazují odborníci v souvislosti s návrhem nového zákona o odpadech. Dostatečně podle nich nenavazuje na moderní evropské trendy, řeší naopak některé jiné problémy. Ministerstvo životního prostředí poslalo paragrafové znění do meziresortního připomínkového řízení. S ním představuje i nový zákon o výrobcích s ukončenou životností. Obě normy by měly přinést zásadní změny v nakládání s odpady.
(Celý text)

Moravskoslezský kraj jedná o navýšení dotace na výměnu kotlů
9. února 2016 15:22

OSTRAVA (ČTK) - Moravskoslezský kraj začal s ministerstvem životního prostředí jednat o možném navýšení prostředků na výměnu neekologických kotlů. Kraj žádosti o poskytnutí dotace začal přijímat od počátku února a připraveno měl pro zájemce zhruba 490 milionů korun. Zájem lidí je však značný a vyčleněná suma je téměř vyčerpaná, řekla mluvčí krajského úřadu Petra Špornová.
(Celý text)

Zákon o odpadech má zásadně změnit sběr i podnikání s odpadem
9. února 2016 15:12

PRAHA (ČTK) - Zásadní změny v nakládání s odpady a jiná pravidla pro firmy, obce a občany by měl přinést nový zákon o odpadech. Ministerstvo životního prostředí poslalo jeho paragrafové znění se čtyřměsíčním zpožděním proti legislativnímu plánu do meziresortního připomínkového řízení, zjistila ČTK. Už věcný záměr zákona ale měl řadu kritiků, a to nejen kvůli stále diskutovanému skládkovacímu poplatku.
(Celý text)

Praha zlepší spojení zoo z Prahou 6, aby lidé nejezdili auty
9. února 2016 15:00

PRAHA (ČTK) - Praha chce zlepšit propojení zoologické zahrady s Prahou 6, vzniknout by měla nová lávka přes Vltavu pro pěší. Magistrát chce dosáhnout toho, aby lidé pro cestu do zoo využívali spíš MHD než osobní auta, uvedla po jednání rady radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Plán je součástí koncepce řešení Císařského ostrova po výstavbě nové vodní linky čistírny odpadních vod (ÚČOV).
(Celý text)

Olomoučtí biologové si dovezli z expedice největšího brouka světa
9. února 2016 14:47

OLOMOUC (ČTK) - Olomoučtí biologové společně s kolegy z Ostravské univerzity přivezli ze své expedice v Amazonii živého největšího brouka světa, titána obrovského. Samec je dlouhý přes 15 centimetrů a váží 35 gramů. Podle vědců je možnost spatřit takového živého brouka naprosto výjimečná, exemplář se zřejmě nevyskytuje ani ve sbírkách tuzemských muzeí. Odborníci jej chytili v deštných pralesích ve Francouzské Guyaně, v těchto dnech jej zkoumají na půdě olomoucké přírodovědecké fakulty.
(Celý text)

Rys Ľuba putuje mezi slovenskými Kysucemi a Javorníky
9. února 2016 13:19

PRAHA (Ekolist) - Rysí kocour Ľuba byl od loňského října zachycen fotopastmi v Javorníkách, Kysucké vrchovině i Kysuckých Beskydech. Tedy na ploše větší než 300 km2. Zoologové z Hnutí DUHA Olomouc rysa identifikovali díky jedinečnému zbarvení srsti, které tvoří tzv. typické rozety. Důležitou roli v ochraně velkých šelem hraje podle ochránců přírody bezpečná průstupnost krajiny pro zvířata, kterou chtějí díky novému projektu také zlepšit.
(Celý text)

Na opatření proti povodním i využití srážkové vody půjde 1,65 miliard
9. února 2016 12:51

PRAHA (ČTK) - Na vylepšení vodních toků a jejich koryt, hospodaření se srážkovými vodami, přirozené rozlivy a další protipovodňová opatření půjde z evropských dotací celkem 1,65 miliard korun. Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí vyhlásilo dvě výzvy. O peníze mohou žádat podnikatelé, správci toků, obce i kraje. ČTK o tom informovala mluvčí MŽP Petra Roubíčková. Fond bude žádosti přijímat od 1. března do 31. května.
(Celý text)

V Americe popsali nové tarantule. Jedna se jmenuje po Johnny Cashovi
9. února 2016 09:35

PRAHA (Ekolist) - Desetiletý průzkum velkých pavouků v USA přinesl úspěch v podobě 14 nově popsaných druhů tarantulí. Ačkoliv se jedná o živočichy hojně obsazované do titulních rolí hororových filmů, o jejich životě a vlastně i skutečném rozsahu jejich druhového bohatství se toho zatím vědělo jen velmi málo.
(Celý text)

Členové ICAO se dohodli na standardech pro emise u letadel
9. února 2016 09:25

MONTREAL (ČTK) - Odborníci z leteckého průmyslu z celého světa se dohodli na standardech pro emise oxidu uhličitého u letadel. Normy se budou vztahovat na výrobu nových modelů letadel i těch, které se v současnosti vyrábějí. Uvedla to Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO).
(Celý text)

Žraloci loni zaútočili na lidi v 98 případech, zabili šest osob
9. února 2016 08:54

WASHINGTON (ČTK) - Žraloci v loňském roce zaútočili na lidi po celém světě celkem 98krát, což je rekordní číslo, oznámili vědci ve své nové studii. Předchozím rekordním rokem byl rok 2000, kdy došlo k 88 napadením. Celkem šest osob loni při útoku žraloka zemřelo. Jednou z obětí byl plavec, který šnorchloval na Havaji, dva lidé zahynuli u ostrova Réunion v Indickém oceánu, další pak v Austrálii, Egyptě a Nové Kaledonii v Tichém oceánu, napsaly světové agentury.
(Celý text)

Z pokoje do pokoje - pražská svépomocná nábytková recyklační dílna
9. února 2016 02:20

PRAHA (Ekolist) - V Praze se rozjíždí další projekt alá Zdrojovna. Po celý únor si v prostorách bývalé dětské knihovny v ulici Milady Horákové můžete přijít vybrat nábytek či bytový doplněk ze zachráněných kousků. Nebo zde naopak nechat věci, které už nevyužijete a je vám líto je úplně vyhodit. Zájemci se mohou zúčastnit opravárenských workshopů a nábytek si pod odborným vedením truhláře sami opravit. A nebo se do opravy mohou pustit sami.
(Celý text)

Emise snížit, kvalitu života zvýšit. Do ochrany klimatu se pustilo Brno a malá obec Kněžice
9. února 2016 01:21

PRAHA (Ekolist) - Do úsilí o snižování emisí skleníkových plynů se zapojuje byznys i samosprávy. Průkopníky v tomto směru jsou v Česku Brno nebo obec Kněžice na Vysočině. Podle odborníků není ochrana klimatu jen „zeleným“ tématem, ale jde ruku v ruce i se zlepšováním kvality života obyvatel.
(Celý text)

V Boru vzniklo nové geologické centrum s maketou sopky
8. února 2016 17:16

BOR U SKUTČE (ČTK) - U záchranné stanice pro živočichy Pasíčka na Chrudimsku se na jaře otevře návštěvnické centrum se zaměřením na geologii. Představí zkameněliny a makety sopky či kostry praještěra. ČTK to řekl Josef Cach ze stanice.
(Celý text)

Zima je mírná, v Podyjí zimují kachny kopřivky
8. února 2016 15:58

ZNOJMO (ČTK) - Ornitologové při sčítání ptáků v Národním parku Podyjí na Znojemsku zjistili, že v něm překvapivě zimuje i kachna druhu kopřivka obecná. Podle nich je to dokladem toho, že současná zima je mírná, protože tito ptáci ze střední a severní Evropy hledají v zimě útočiště na jejím jihu. Naposledy v zimě přebývaly tyto kachny v Podyjí před devíti lety, sdělil ornitolog Správy Národního parku Podyjí Martin Valášek.
(Celý text)

Investor předloží podklady pro posouzení vlivu jezu v Děčíně
8. února 2016 14:53

PRAHA (ČTK) - Ředitelství vodních cest (ŘVC) předloží do 14 dnů materiál k posouzení dopadů vlivu stavby plánovaného děčínského jezu na životní prostředí (proces EIA). ČTK to řekl mluvčí státní investorské organizace Jan Bukovský. Materiál k posouzení vlivů dopadu stavby na životní prostředí předkládá ŘVC už potřetí a jde o dokument obsahující více než tisíc stran. Jez by mohl být hotový nejdříve v roce 2021.
(Celý text)

Nové sociální dávky problém s tarify za elektřinu nevyřeší, říká Hnutí DUHA
8. února 2016 13:59

PRAHA (Ekolist) - Hnutí DUHA i Komora obnovitelných zdrojů uvítala vstup premiéra Sobotky do debaty o nových tarifech elektřiny. Předseda vlády slíbil, že nebudou mít negativní dopad na domácnosti. Myšlenka na zavedení nových sociálních dávek je však podle ekologických aktivistů scestná. Ty by řešily jen následky, nikoli jádro problému nových tarifů za elektřinu. Vyplacené peníze by navíc putovaly do ČEZu a dalších energetických firem, upozorňují odborníci Hnutí DUHA.
(Celý text)

Nové sociální dávky problém s tarify za elektřinu nevyřeší, říká Hnutí DUHA
8. února 2016 13:59

PRAHA (Ekolist) - Hnutí DUHA i Komora obnovitelných zdrojů uvítala vstup premiéra Sobotky do debaty o nových tarifech elektřiny. Předseda vlády slíbil, že nebudou mít negativní dopad na domácnosti. Myšlenka na zavedení nových sociálních dávek je však podle ekologických aktivistů scestná. Ty by řešily jen následky, nikoli jádro problému nových tarifů za elektřinu. Vyplacené peníze by navíc putovaly do ČEZu a dalších energetických firem, upozorňují odborníci Hnutí DUHA.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1491 | 1492 | 1493 | 1494 | 1495 | .. | 2132 | Další
Další články:
23. dubna 2024 06:10
20. dubna 2024 05:45
19. dubna 2024 05:59
18. dubna 2024 05:45
17. dubna 2024 06:01

Online diskuse
V Jeseníkách žije šest druhů sov. Teprve nedávno se sem rozšířil puštík bělavý
24. dubna 2024 02:07

PRAHA (Ekolist) - V polovině dubna se CHKO Jeseníky sčítaly sovy. Akci pořádala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci s Moravským ornitologickým spolkem – středomoravskou pobočkou České společnosti ornitologické. Zúčastnilo se jí 18 dobrovolníků z řad profesionálních i amatérských ornitologů, kteří přijeli z různých koutů republiky. Jejich úkolem bylo zaznamenávat na předem určených trasách hlasové projevy sov.
(Celý text)

Evropský parlament odhlasoval snazší opravy výrobků, výrobci je musí umožnit i po záruce
24. dubna 2024 01:03

ŠTRASBURK (ČTK) - Evropský parlament dal zelenou takzvanému právu spotřebitele na opravu. Směrnice vyjasňuje povinnost výrobců opravovat zboží i po uplynutí zákonné záruční lhůty za přiměřenou cenu a v přiměřeném čase. Zároveň má motivovat spotřebitele k tomu, aby si zakoupené předměty nechávali opravit, prodloužili tak jejich životnost a podpořili udržitelnější spotřebu. Cílem je rovněž snížení nákladů na nové nákupy.
(Celý text)

Výzkum: Vzduch nejvíce znečišťuje doprava, lokální topení a stavební činnost
24. dubna 2024 01:00

BRNO (ČTK) - Doprava, lokální topeniště a stavební činnost jsou nejčastějšími zdroji znečištění ovzduší. Vyplývá to z výzkumů odborníků z brněnské Masarykovy univerzity. Vědci a vědkyně sledovali od roku 2021 kvalitu ovzduší v Brně. V první fázi ji měřili pomocí speciálních vozů a v druhé prostřednictvím personálních senzorů, které u sebe měly děti. Loni v létě zahájil výzkumný tým měření ovzduší v šesti jihomoravských obcích a dvou brněnských městských částech. Součástí bylo i dotazníkové šetření zjišťující ochotu lidí přejít na ekologičtější způsob vytápění svých domovů. Novinářům to dnes řekla Dominika Tóthová z ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity a Národního institutu SYRI.
(Celý text)

Analytička AMO: Evropské volby přinesou odklon od klimatických cílů
24. dubna 2024 00:43

PRAHA (ČTK) - Letošní volby do Evropského parlamentu budou znamenat odklon od ctižádostivých klimatických cílů směrem k tlaku na budoucnost průmyslu. Budoucnost Evropského parlamentu bude pravicovější než nyní, bude rozdrobenější a rozhádanější. Na pražském briefingu na téma Jaké bude Česko v EU za 20 let to řekla analytička Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) Vendula Kazlauskas. Dopady na politiky ochrany životního prostředí bude podle ní mít i vývoj války na Ukrajině, a to v případě úspěchu kterékoli ze stran.<
(Celý text)

Za postříkání Braniborské brány barvou padly podmíněné tresty
23. dubna 2024 23:20

BERLÍN (ČTK) - Za postříkání Braniborské brány barvou dnes třem klimatickým aktivistům soud v Berlíně vyměřil osmiměsíční podmíněné tresty. O rozsudku informovala agentura DPA, která připomíná, že trojice na jedné z nejvýznamnějších německých památek způsobila škodu ve výši přibližně 110.000 eur (2,8 milionu Kč).
(Celý text)

Nestabilní odkaliště v Kyrgyzstánu hrozí zamořit lidnaté údolí Střední Asie
23. dubna 2024 19:42

BIŠKEK (ČTK) - Nestabilní odkaliště vzniklé v Kyrgyzstánu po těžbě uranové rudy v dobách Sovětského svazu hrozí zamořit nejlidnatější oblast ve Střední Asii. S odvoláním na vědecké studie o tom informovala agentura Reuters, podle níž regionu hrozí jaderná katastrofa srovnatelná s černobylskou havárií.
(Celý text)

Jan Dusík se stal zástupcem generálního ředitele pro klimatickou politiku v Evropské komisi
23. dubna 2024 19:03

(ČTK) - Bývalý český ministr životního prostředí Jan Dusík se stal zástupcem generálního ředitele pro klimatickou politiku v Evropské komisi, potvrdila dnes unijní exekutiva. Stal se tak jedním z nejvýše postavených českých úředníků v unijních institucích. Výběrové řízení mělo několik kol a Dusík porazil řadu uchazečů z několika států. Na závěr v březnu absolvoval pohovor s eurokomisařem pro klima Wopke Hoekstrou a eurokomisařem pro rozpočet Johannesem Hahnem.
(Celý text)

MŽP: Sedm projektů pro transformaci uhelných regionů čerpá evropské dotace
23. dubna 2024 19:02

PRAHA (ČTK) - Sedm projektů čerpá finanční podporu z evropských peněz v programu Spravedlivá transformace (OPTS), který se zaměřuje na řešení negativních dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech. K dispozici je v něm 39,4 miliardy korun, z toho 31,7 miliardy jde na aktuální výzvy. Odstraňování negativních dopadů odklonu od uhlí se týká v Česku Karlovarského, Moravskoslezského a Ústeckého kraje. Kupříkladu v Karviné vznikne ze staré konírny nové komunitní centrum a v Ústeckém kraji budou moderní řemeslné dílny pro vysokoškoláky. Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) o tom dnes informoval novináře.
(Celý text)

Za přírodou do vyhlášených letovisek? Kypr, Řecko i Turecko vás nadchnou
23. dubna 2024 15:13

() - Dovolená proležená na pláži mezi stovkami dalších dovolenkářů - to nás, milovníky přírody táhne jen zřídka. I přesto vás do vyhlášených letovisek zveme, ale ne na pláž, nýbrž do přírody.
(Celý text)

Šíření kůrovce mají zabránit lapáky ze stromů na stojato i těch pokácených
23. dubna 2024 13:42

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Příchod chladného počasí v minulých dnech zastavil v lesích rojení škůdce kůrovce. Letos jej probudilo velmi teplé počasí na začátku dubna. První masivní rojení kůrovce lesníci očekávají v květnu. Hrozba kůrovcové kalamity je zatím malá, řekl Ladislav Půlpán z odboru lesního hospodářství a ochrany přírody státního podniku Lesy České republiky (LČR). Na obranu proti kůrovci lesníci státních lesů připravili asi 100 000 kusů lapáků z pokácených stromů a 13 000 feromonových lapačů.
(Celý text)

Expert: Změny klimatu ve střední Evropě zasáhnou pěstování chmele nejméně
23. dubna 2024 10:40

(ČTK) - Chmelařské oblasti, které nebudou podle vědeckých perspektiv natolik zasažené klimatickou změnou, získávají konkurenční výhodu. Česká chmelařská oblast by mohla patřit mezi vítěze v celosvětovém měřítku. Tuzemští chmelaři by tak mohli vydělat, řekl ČTK Martin Možný z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR.
(Celý text)

Olomoucká přírodověda dostavěla v botanické zahradě novou budovu
23. dubna 2024 10:33

OLOMOUC (ČTK) - Olomoucká přírodovědecká fakulta získá nové zázemí, v botanické zahradě dostavěla budovu s přednáškovým sálem a zimní zahradou. Víceúčelový objekt, jehož stavba vyšla na 31 milionů korun, bude sloužit akademické obci i veřejnosti. Slavnostní otevření včetně doprovodného programu proběhne ve středu 24. dubna, informovala ČTK mluvčí fakulty Šárka Chovancová. Příprava projektu moderního objektu s nízkou energetickou spotřebou začala před třemi roky.
(Celý text)

První spolupráce svého druhu. FlixBus podpořil společnost Refugium, která obnovuje přírodu nedaleko Karlových Varů
23. dubna 2024 10:08

() - FlixBus nepropojuje pouze velké metropole. Naopak – polovinu destinací, které v Česku obsluhuje, tvoří obce a města do 20 tisíc obyvatel. I regionální centra totiž můžou být centrem rozmanitosti a života pro široké okolí. Podobně to vnímá environmentální společnost Refugium. Místo dopravní sítě ale buduje síť malých přírodních útočišť, takzvaných refugií, kde se může dařit ohroženým druhům zvířat a rostlin, které by jinde nepřežily. Jedno z těchto vzácných útočišť leží u obce Jakubov nedaleko Karlových Varů. FlixBus do obnovy této přírodní lokality investuje milion korun a stal se tak jejím patronem.
(Celý text)

Buky a smrky nakládají s vodou jinak. Ovlivňuje to i zásoby podzemních vod
23. dubna 2024 01:01

(ČTK) - Po kůrovcové kalamitě se mnohdy místo smrků vysázely buky, které jsou více odolné a do české přírody přirozeně patří. Zároveň se umí lépe přizpůsobit klimatické změně než právě smrky, jelikož umí dobře nakládat s vodou v létě. To, jak buky nebo smrky nakládají s vodou a jaký vliv to má na zásoby podzemních vod, řeší tým expertů z Ústavu pro hydrodynamiku Akademie věd ČR.
(Celý text)

Šest českých měst se zúčastní světové soutěže v pozorování městské přírody
23. dubna 2024 00:53

PRAHA (ČTK) - Více než 675 měst na sedmi kontinentech, z toho šest měst v Česku, se utká v globální soutěži pozorování městské přírody City Nature Challenge (CNC). Zapojí se Praha, Brno, Uherské Hradiště, České Budějovice, Ostrava a Veselí nad Moravou. Zájemci mohou v těchto městech od pátku 26. dubna do pondělí 29. dubna fotit volně žijící rostliny, živočichy a houby ve svém okolí a pak nahrát fotografie do aplikace iNaturalist. První květnové pondělí budou vyhlášeny nejzajímavější snímky.
(Celý text)

Nástup dubnového sucha přerušily deště a chladnější počasí minulého týdne
23. dubna 2024 00:41

(ČTK) - Rychlý dubnový nástup sucha minulý týden přerušily častější deště a chladné počasí, které bránilo intenzivnějšímu vysychání půdy. Díky tomu se dva nejvyšší stupně sucha vyskytují pouze na necelém procentu území a třetí nejhorší stupeň na pěti procentech území, vyplývá z informací, které zveřejnili vědci na webu Intersucho. Tento týden se bude držet úroveň sucha na stejné úrovni, příští týden se ale bude sucho znovu rozvíjet s ohledem na předpokládané suché a teplé počasí.
(Celý text)

Aktivisté v Pardubicích chtějí zachránit most Červeňák
22. dubna 2024 23:10

PARDUBICE (ČTK) - Aktivisté v Pardubicích chtějí zachránit most Červeňák, který stojí ve stejnojmenné přírodní oblasti. Obávají se toho, že ho město nechá zbourat, protože jeho konstrukce je nestabilní. Městský posudek na most aktivisté rozporují. ČTK to řekl Miroslav Seiner z Iniciativy Přírodní park Červeňák. Zástupce radnice uvedl, že s podklady iniciativy se město seznámí.
(Celý text)

Indické bažiny před miliony let obýval jeden z největších kdy objevených hadů
22. dubna 2024 18:40

(ČTK) - Bažinami v oblasti dnešní Indie se před 47 miliony let těžkopádně plazilo obří monstrum. Dokládají to zkamenělé obratle až 15 metrů dlouhého hada, který by svou délkou překonal i nejznámějšího pradávného predátora Tyrannosaura rexe. Obří plaz pojmenovaný Vasuki indicus připomínal dnešní krajty. A stejně jako tito dnešní hadi nebyl jedovatý, ale své oběti dusil svým mocným sevřením. Napsala to agentura Reuters, podle které by se mohlo jednat o největšího kdy objeveného hada.
(Celý text)

Botanik: Cizokrajné rostliny mohou mít problém zvládat nynější noční mrazy
22. dubna 2024 18:37

(ČTK) - Rostliny, které původně do české krajiny patří, jsou na jarní mrazy zvyklé a z dlouhodobého hlediska jim neublíží. Problematické jsou mrazy pro dovezené kontinentální rostliny jako například nyní hojně pěstované okrasné česneky, řekl v rozhovoru s ČTK František Krahulec z Botanického ústavu Akademie věd ČR. Česko tento týden čeká ještě několik mrazivých nocí, varoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
(Celý text)

Evropský účetní dvůr je ohledně nulových emisí z automobilů v EU opatrný
22. dubna 2024 18:29

LUCEMBURK (ČTK) - Cíl nulových emisí z automobilů je chvályhodný, je ale třeba zajistit aby Evropská unie za tento plán nezaplatila příliš vysokou cenu, jak z hlediska průmyslové nezávislosti Unie, tak pro její občany. V dnes zveřejněné zprávě to uvedl Evropský účetní dvůr (EÚD), který se zabývá kontrolou finančních prostředků Evropské unie.
(Celý text)

Evropský účetní dvůr je ohledně nulových emisí z automobilů v EU opatrný
22. dubna 2024 18:29

LUCEMBURK (ČTK) - Cíl nulových emisí z automobilů je chvályhodný, je ale třeba zajistit aby Evropská unie za tento plán nezaplatila příliš vysokou cenu, jak z hlediska průmyslové nezávislosti Unie, tak pro její občany. V dnes zveřejněné zprávě to uvedl Evropský účetní dvůr (EÚD), který se zabývá kontrolou finančních prostředků Evropské unie.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2132 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama