titulní strana > co píší jiní
Guardian: Firma Levi's bude prodávat ekodžíny
28. listopadu 2006 02:02

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Známý výrobce džín Levi Strauss se rozhodl začít prodávat "ekodžíny". Ty jsou vyrobeny výhradně z přírodních materiálů a jejich výrobní proces nepoškozuje životní prostředí, napsal deník Guardian.
(Celý text)

BBC: Firmy mohou šetřit klima díky plastovému papíru do tiskáren
27. listopadu 2006 09:28

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Společnost Toshiba vyvinula tiskárnu, která používá „plastový papír“, jejž je možné několiksetkrát potisknout a zase smazat. Podle firmy by takový výrobek měl pomoci soukromým společnostem snížit zátěž životního prostředí i spotřebu papíru a přispět ke snížení emisí skleníkových plynů, píše internetové zpravodajství BBC.
(Celý text)

Voanews.com: Znečištění v Číně se letos zvýšilo, tvrdí ekologové
25. listopadu 2006 15:00

PRAHA/PEKING (EcoMonitor) - Čínský Státní úřad na ochranu životního prostředí, hlavní "hlídací pes" v oblasti ochrany životního prostředí v Číně, říká, že čínská snaha zvýšit hrubý domácí produkt, má za důsledek zvýšení znečištění v první polovině letošního roku. Informuje o tom internetový server Voanews.com.
(Celý text)

Automobilová doprava zhoršuje plodnost mužů z velkých měst
24. listopadu 2006 06:00

PRAHA (EkoList) - Již před deseti lety se rozpoutala diskuse o pomalu, ale stále klesající plodnosti mužů. V současnosti je nejméně v polovině případů léčených párů neplodnost na straně muže a v České republice se rodí čím dál tím více dětí z umělého oplodnění. Mužskou plodnost přitom výrazně ovlivňuje znečištění ovzduší, zejména polycyklické aromatické uhlovodíky (PAH).
(Celý text)

NYT: Lidé v Boulderu budou platit uhlíkovou daň
24. listopadu 2006 01:27

PRAHA/BOULDER (EcoMonitor) - Voliči v americkém Boulderu odhlasovali, že zavedou první „uhlíkovou daň“ v USA, aby snížili emise skleníkových plynů. Daň, která začne platit 1. dubna, bude závislá na počtu propálených kilowatthodin energie, píše New York Times.
(Celý text)

Pod střechou světa se skrývá megazemětřesení
23. listopadu 2006 14:23

PRAHA/LONDÝN (EkoList) - Vědci objevili pod tibetskou náhorní plošinou zásobník neskutečného množství energie, která by se mohla uvolnit při zemětřeseních. Podle vědců je pravděpodobné, že každých tisíc let nastane mega-zemětřesení, jež ve srovnání s těmi, které zažily střední Himaláje poslední dvě staletí, bude mít katastrofální následky. Píše o tom časopis New Scientist.
(Celý text)

BBC: Nárůst koncentrace metanu v atmosféře se zastavil
23. listopadu 2006 09:36

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Nárůst koncentrace skleníkového plynu metanu v zemské atmosféře se zastavil. Podle amerických vědců se po téměř stu letech neustálého růstu drží posledních sedm let koncentrace metanu na stejné úrovni, píše internetové zpravodajství BBC.
(Celý text)

Reuters: GM bavlník by nasytil půl miliardy lidí
22. listopadu 2006 02:18

PRAHA/WASHINGTON (EcoMonitor) - Vědci zjistili, jak by se pomocí bavlníku dalo nasytit až půl miliardy lidí. Biotechnologové z texaské A&M University v pondělí oznámili, že geneticky upravili bavlník tak, aby jeho semena obsahovala minimální množství jedovatého gossypolu, díky tomu budou poživatelná pro lidi, napsala agentura Reuters.
(Celý text)

Guardian: Chytré domy nám pomohou adaptovat se na změny klimatu
21. listopadu 2006 02:05

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Inteligentní budovy, které spotřebovávají odpad a samy se zásobují energií, by Británii pomohly čelit šoku z globálního oteplování, tvrdí Sir David King, hlavní vědecký poradce britské vlády. Podle něj je nezbytné, aby se veřejnost připravila na změnu, napsal Guardian.
(Celý text)

Swissinfo: Vědci zkoumají vliv kosmických paprsků na klima
20. listopadu 2006 09:42

PRAHA/ŽENEVA (EcoMonitor) - Vědci z Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN) zkoumají, jak může záření přicházející z vesmíru ovlivňovat životní prostředí na naší planetě. Nový výzkum má odhalit, jaký vliv mají kosmické paprsky a sluneční záření na vznik nízké oblačnosti, případně i na klimatické změny, napsal švýcarský server Swissinfo.
(Celý text)

The Sun: Princ Charles propaguje ekologickou dopravu
18. listopadu 2006 15:00

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - V rámci boje za čistší životní prostředí se princ Charles rozhodl, přestat používat osobní letadlo a helikoptéru. Charles s Camillou dokonce plánují, že budou dojíždět ze svého sídla na návštěvy do Londýna běžnými vlakovými spoji. Informuje o tom internetový server The Sun.
(Celý text)

Sűddeutsche Zeitung: Himálajským státům hrozí ohromná přírodní katastrofa
16. listopadu 2006 09:55

PRAHA/MNICHOV (EcoMonitor) - V asijském pohoří Himálaj se pravděpodobně schyluje k vážné přírodní katastrofě. Geologové totiž našli důkazy, že se blíží ohromné zemětřesení, které by mohlo znamenat až miliony mrtvých, tvrdí Sűddeutsche Zeitung. Pod toto horské pásmo se totiž rychlostí 1 mm za týden postupně podsouvá indická geologická deska. Při každém nárazu se Himálaj nepatrně nadzvedne, což způsobuje pravidelné otřesy půdy.
(Celý text)

TSN: Zanzibar zakázal dovoz plastových tašek
15. listopadu 2006 01:48

PRAHA/DAR ES SALAAM (EcoMonitor) - Úřady na ostrově Zanzibar, který patří pod správu Tanzanie, prosadily zákaz dovozu, šíření a prodeje výrobků z lehké umělé hmoty. "Porušení tohoto zákazu se trestá uvězněním až na šest měsíců, pokutou ve výši 2 000 amerických dolarů, nebo obojím," řekl na tiskové konferenci ředitel Úřadu ochrany životního prostředí Ali Juma.
(Celý text)

Odbouratelná mastnota
14. listopadu 2006 15:12

PRAHA (EkoList) - Seriál o nepotravinářském využití některých zemědělských plodin, který pro EkoList připravil Petr Konvalina z katedry rostlinné výroby Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity, končí článkem o rostlinných olejích. Jejich využití jako alternativní pohonné hmoty je dnes už docela známé, tím se ale možnosti zdaleka nevyčerpávají.
(Celý text)

ORF Science: Nedostatek pitné vody je podle OSN vážnějším problémem než válka
14. listopadu 2006 09:19

PRAHA/VÍDEŇ (EcoMonitor) - Znečištěná pitná voda, nedostatečná hygiena a nespravedlivý přístup k vodním zdrojům ohrožují vývoj v nejchudších zemích světa víc než ozbrojené konflikty, píše ORF Science. K tomuto názoru dospěla Organizace spojených národů (OSN) ve své „Zprávě o vývoji lidstva v roce 2006“, kterou minulý týden představila veřejnosti.
(Celý text)

Rozhovor: Bez jádra se neobejdeme, říká Bruno Comby
14. listopadu 2006 06:11

ČESKÉ BUDĚJOVICE (EkoList) - Bruno Comby, hubený šestačtyřicátník s řídkými vlasy a odstátýma ušima, přijel na festival Ekofilm do Českých Budějovic, aby přednesl netradiční pohled ekologického aktivisty na jadernou energetiku. Na jeho přednášku, která se konala v aule Jihočeské univerzity na okraji Budějovic, přišlo asi 30 studentů. Kromě vyučování jí konkuroval hlavně rockový festival, který začal brzy odpoledne nedaleko kolejí. Ovšem na večerní diskusi v posluchárně biologické fakulty, které se také zúčastnil, už bylo plno.
(Celý text)

Komise chce omezit emise rtuti na celé planetě
13. listopadu 2006 12:01

PRAHA/BRUSEL (EkoList) - Evropská komise navrhuje zákon, který od roku 2011 zakazuje veškerý vývoz rtuti z EU. Zákaz tvoří klíčovou část strategie EU, která chce celosvětově omezit výskyt této vysoce toxické látky. Konec vývozu významně zredukuje světové dodávky a tím i emise těžkého kovu do životního prostředí. Navržené nařízení požaduje, aby rtuť už nebyla užívána v průmyslu alkalických chloridů. Rtuť, vznikající při některých dalších výrobních procesech, musí být od 1.července 2011 bezpečně uložena.
(Celý text)

Reuters: Ekologické havárie jsou v Číně téměř na denním pořádku
13. listopadu 2006 10:06

PRAHA/PEKING (EcoMonitor) - Rok po katastrofálním výbuchu v chemické továrně dochází v Číně velmi často k dalším haváriím, napsala agentura Reuters. Před rokem se v důsledku výbuchu dostaly karcinogenní chemikálie do řeky Songhua. Kontaminovány byly vodní zdroje milionů lidí a znečištění se rozšířilo i do sousedního Ruska.
(Celý text)

The Times: Britská uhelná elektrárna by měla ukládat CO2 pod mořským dnem
11. listopadu 2006 15:00

PRAHA/MIDDLESBROUGH (EcoMonitor) - Ve středu byl ohlášen záměr postavit první uhelnou elektrárnu, která by měla uchovávat emise pod hladinou Severního moře. Elektrárna za přibližně miliardu liber bude stát poblíž Teeside u anglického města Middlesbrough. Informuje o tom britský server The Times.
(Celý text)

Historie výstavby Jaderné elektrárny Temelín
10. listopadu 2006 11:00

PRAHA (EkoList) - V pondělí vstoupilo v platnost rozhodnutí Krajského úřadu Jihočeského kraje o kolaudaci jaderné elektárny Temelín (JETE). V tomto přehledu přinášíme základní data o elektrárně Temelín, její mapu a historii výstavby.
(Celý text)

Historie výstavby Jaderné elektrárny Temelín
10. listopadu 2006 11:00

PRAHA (EkoList) - V pondělí vstoupilo v platnost rozhodnutí Krajského úřadu Jihočeského kraje o kolaudaci jaderné elektárny Temelín (JETE). V tomto přehledu přinášíme základní data o elektrárně Temelín, její mapu a historii výstavby.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1737 | 1738 | 1739 | 1740 | 1741 | .. | 2130 | Další
Další články:
19. dubna 2024 05:59
18. dubna 2024 05:45
17. dubna 2024 06:01
16. dubna 2024 06:01
16. dubna 2024 06:01

Online diskuse
Fotovoltaické elektrárny: skvrna na kráse krajiny, nebo místo pestré skladby živočichů a rostlin?
19. dubna 2024 05:30

(Ekolist) - Pohled na fotovoltaické elektrárny většinou příjemné pocity nebudí. Zabírají půdu, přinášejí do krajiny další ploty, podle některých hyzdí krajinu. V horším případě provozovatelé pod solární panely aplikují pesticidy proti pleveli či hlodavcům. V lepším případě bývá vše tak důkladně posečené a vyschlé, že na kvetoucí kytku či bzučící hmyz nenarazíte. Vědci z týmu Envirop (PřF MUNI) ukázali, že správně obhospodařovaná elektrárna může pestrost rostlin a živočichů v krajině naopak zvyšovat.
(Celý text)

V Rokycanech postavili první ekologické veřejné toalety. Nevyužívají elektřinu, ani chemii
19. dubna 2024 01:14

ROKYCANY (ČTK) - V Rokycanech tento týden otevřeli kompostovací veřejnou toaletu finské technologie u skateparku a cesty na rozhlednu Kotel. Toaleta je bez zápachu, nezávislá na chemii a elektřině, řekla ČTK Adriana Jarošová, mluvčí třetího největšího města v Plzeňském kraji.
(Celý text)

Správa železnic v zimě odstranila téměř půl milionu stromů z blízkosti tratí
19. dubna 2024 01:01

(ČTK) - Správa železnic v období vegetačního klidu, tedy od listopadu do konce března, odstranila z blízkosti kolejí téměř půl milionu potenciálně nebezpečných stromů. Na údržbu zeleně v zimní sezoně vynaložila 323 milionů korun. Podobná bezpečnostní opatření podle správy udělali také majitelé pozemků přiléhajících k železničním tratím.
(Celý text)

Více než polovina lidí by rekonstrukci domu financovala z úspor, ukázal průzkum
19. dubna 2024 00:51

(ČTK) - Více než polovina lidí by pro rekonstrukci a zajištění větší energetické úspornosti svého domu využila vlastní úspory, o dotaci by žádala čtvrtina. Třetina lidí by zvolila financování formou úvěru, buď hypotečního, nebo od stavební spořitelny. Vyplývá to z průzkumu, který zpracovala agentura Ipsos pro Stavební spořitelnu České spořitelny (SSČS). Od letošního roku mohou stavební spořitelny poskytovat poradenství a spolupráci při zajišťování dotací na zlepšení energetické účinnosti bydlení.
(Celý text)

Z debaty s hejtmankou o zamýšleném NP Křivoklátsko odešla většina zástupců obcí
18. dubna 2024 19:09

(ČTK) - Ze středeční debaty se středočeskou hejtmankou Petrou Peckovou (STAN) v Broumech o zamýšleném Národním parku (NP) Křivoklátsko odešla předčasně většina zástupců obcí. Šlo o 25 ze 30 přítomných. Nechtěli jednat s vedením kraje pouze o dotacích, protože o samotném záměru mají pochybnosti a podklady podle nich nebyly zpracovány odpovídajícím způsobem, na což hejtmanku upozornili. ČTK to řekla předsedkyně Svazku obcí Křivokátska a starostka Karlovy Vsi Iveta Kohoutová. Podle vedení kraje vyjádření zástupců samospráv dehonestuje setkání, které bylo apolitické, bez ambice na jakoukoliv medializaci, bylo zorganizováno Středočeským krajem s cílem pomoci obcím v souvislosti s připravovaným vyhlášením národního parku a mělo čistě pracovní charakter, uvádí vyjádření kraje zveřejněné na webu.
(Celý text)

Soud potrestal tři muže za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích
18. dubna 2024 18:55

ZNOJMO (ČTK) - Okresní soud ve Znojmě potrestal trojici mužů za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích na Znojemsku, jeden trest je nepodmíněný, jeden podmíněný a jeden peněžitý. Jakub Krnáč, kterého přivedla eskorta, dostal pravomocně tříletý nepodmíněný trest vězení. Jde však o souhrnný trest, muž je již ve vězení za nesouvisející věc. V případě zbylých obžalovaných rozhodnutí není pravomocné. Na zacházení se zvířaty na jatkách upozornil před dvěma lety zveřejněnými záběry spolek Zvířata nejíme. Zaměstnanci jatek na nich při vykládce z nákladních aut do prasat či krav kopali, dávali jim elektrošoky a radili si, jak seleti šlápnout na hlavu.
(Celý text)

Nutrie ve Zlíně ničí břehy, lidé nerespektují zákaz krmení
18. dubna 2024 18:54

ZLÍN (ČTK) - Město Zlín se potýká s přemnoženými hlodavci, zejména nutriemi, které ničí břehy. Snahu magistrátu o snížení populace především nutrií a potkanů dlouhodobě narušují lidé, kteří nerespektují zákaz krmení, sdělil ČTK mluvčí radnice Tomáš Melzer.
(Celý text)

Antimonopolní úřad zahájil sektorové šetření odpadového hospodářství, potrvá dva roky
18. dubna 2024 13:55

(ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil takzvané sektorové šetření týkající se odpadového hospodářství. Bude se zabývat tím, jak na tomto trhu funguje hospodářská soutěž. Následující dva roky budou úředníci shromažďovat informace od všech, kdo na tomto trhu působí, pak je vyhodnotí. Analyzovat chce desetileté období od roku 2013 do roku 2023, konkrétně svoz, třídění, spalování a skládkování odpadů se zaměřením výhradně na komunální odpad a odpady z obalů.
(Celý text)

38 bilionů dolarů škod ročně. Studie ukazuje, že chránit klima je mnohem levnější než to nedělat
18. dubna 2024 13:51

PRAHA (Ekolist) - I kdyby se emise CO2 počínaje dneškem drasticky snížily, světová ekonomika je už na cestě ke snížení příjmů o 19 % do roku 2050 v důsledku změny klimatu, uvádí nová studie zveřejněná v časopise Nature. O výzkumu informuje Postupimský institut pro výzkum vlivu klimatu.
(Celý text)

Kanadský rypouš urazil za týden 200 kilometrů, aby byl zpátky u lidí
18. dubna 2024 11:49

(ČTK) - Mladý rypouš, který si během posledního roku v kanadském městě Victoria vysloužil status celebrity poté, co ho obyvatelé opakovaně našli na dost nezvyklých místech včetně záhonů, městských parků či rušných ulic, se zřejmě nehodlá vzdát svých fanoušků. A to navzdory snahám ochránců přírody, kteří minulý týden více než 200kilového samečka naložili do dodávky a odvezli po klikatící se silnici dál do západní Kanady, kde ho nechali na odlehlé pláži daleko od lidí.
(Celý text)

Ukrajinský Energoatom bude vyrábět malé modulární reaktory
18. dubna 2024 11:05

PRAHA (Ekolist) - Ukrajinská státní energetická společnost Energoatom zahajuje na Ukrajině výstavbu výrobního závodu na výrobu malých modulárních reaktorů (SRM) s využitím technologie americké společnosti Holtec. Informuje o tom Energoatom.
(Celý text)

Vyšší ochranu nejlepší zemědělské půdy Sněmovna schválí patrně v mírnější podobě
18. dubna 2024 11:04

PRAHA (ČTK) - Vyšší ochranu nejkvalitnější zemědělské půdy Sněmovna schválí patrně v mírnější podobě, než jak ji v novele navrhla vláda. Vyplývá to ze stanovisek k pozměňovacím návrhům, která včera přijal výbor pro životní prostředí. Poslanci do předlohy pravděpodobně doplní zákaz prodeje zemědělské půdy vlastníkům z takzvaných třetích zemí, tedy v podstatě mimo Evropskou unii. O podobě předlohy budou poslanci hlasovat v květnu.
(Celý text)

Chodov začne spolupracovat se zemědělskou univerzitou. Vzniknout tu má Envicentrum
18. dubna 2024 10:02

CHODOV (ČTK) - Město Chodov začne úzce spolupracovat s Českou zemědělskou univerzitou v Praze (ČZU). ČZU pomůže s nastartováním technického lycea, které chce v nejbližších letech otevřít Chodov, město se ale také zapojí do výzkumných činností, které ČZU připravuje v Karlovarském kraji při přechodu z uhelného průmyslu na jiné obory. Přímo v Chodově pak vznikne environmentální centrum. Memorandum o spolupráci podepsali v Chodově rektor ČZU Petr Sklenička a starosta Chodova Patrik Pizinger (Místní).
(Celý text)

Jaderné výzvy a ignorování zkušenosti z Černobylu
18. dubna 2024 05:17

PRAHA (Ekolist) - Katastrofa Černobylské jaderné elektrárny v roce 1986 byla nejvážnější jaderná havárie a událost globálního významu. A byla vážnou lekcí pro lidstvo, která vedla k přehodnocení technologického optimismu a poznání hranic technologického rozvoje. Havárie nastolila otázky ohledně rizik jaderné energie, její bezpečnosti a odpovědnosti za ni. Kvůli havárii v Černobylu se ukázalo, že civilní jaderná zařízení představují zvýšené nebezpečí, které nelze snížit na nulu, a nikdo se nemůže cítit zcela bezpečně. Riziko spojené s civilními jadernými zařízeními není „eschatalogickým ekofatalismem“ a civilní jaderná zařízení jsou součástí rizikové společnosti, jak ji definoval Ulrich Beck ve své knize „Riziková společnost: Na cestě k nové modernitě“.
(Celý text)

Jemná práce pinzetou. Ochránci přírody vypustili šest set housenek motýla okáče v Českém středohoří
18. dubna 2024 05:11

PRAHA (Ekolist) - Šest set housenek motýla okáče skalního našlo nový domov na kopcích Oblík a Vraníky v lounské části Českého středohoří. Housenky na ně doputovaly v krabičkách až z Královéhradecka, kde probíhá jejich specializovaný odchov Českým svazem ochránců přírody JARO Jaroměř. Okáč skalní dnes patří mezi kriticky ohrožené druhy a k jeho záchraně byl připraven regionální akční plán. Jeho součástí je i vypouštění housenek na vhodná místa.
(Celý text)

Letošním tématem ankety Strom roku je péče o vzrostlé stromy
18. dubna 2024 04:39

PRAHA (Ekolist) - Anketa Strom roku upozorňuje na výjimečné dřeviny napříč celou republikou už dvacet tři let. Letošní ročník se má zaměřit na význam a důležitost péče o vzrostlé stromy. Jaké dřeviny si zaslouží titul „Strom hrdina“ nebo jak zvýšit šanci, že se právě „váš“ strom dostane mezi deset vybraných finalistů, prozradily Miroslava Klimešová a Kateřina Bolečková z Nadace Partnerství, která anketu pořádá.
(Celý text)

MŽP: Vstup Česka do EU byl důležitým milníkem v ochraně životního prostředí
18. dubna 2024 01:18

(ČTK) - Ochrana životního prostředí se v posledních dekádách proměnila, změna začala v 90. letech po období bezohledného využívání přírodních zdrojů před rokem 1989. Vstup do Evropské unie v roce 2004 byl na této cestě důležitým milníkem, uvedla mluvčí ministerstva životního prostředí Veronika Krejčí. Česká republika se například zavázala zásadně zlepšit čištění odpadních vod, především zajistit čistění i v menších obcích do 2000 obyvatel.
(Celý text)

Závlahy jsou v ČR jen na čtyřech procentech zemědělské půdy, postupně přibývají nové
18. dubna 2024 00:34

(ČTK) - Závlahy jsou v Česku vybudovány jen přibližně na čtyřech procentech zemědělské půdy, v posledních letech je však pěstitelé kvůli častějšímu suchu postupně instalují na dalších polích. ČTK informaci získala z údajů ministerstva zemědělství (MZe). Do modernizace a rozšiřování závlah investují například zelináři, aby v období změny klimatu a častějšího sucha zajistili plodinám dostatek vláhy. Část investic pomáhají pokrýt dotace, které však podle zelinářů nejsou vzhledem k poptávce dostatečné. Zároveň kvůli dražším energiím i vyšším poplatkům za vodu rostou náklady na zavlažování. ČTK to řekla tajemnice Zelinářské unie Čech a Moravy (ZUČM) Zuzana Přibylová.
(Celý text)

Ve Frýdlantu letos vysázejí na 200 stromů i díky penězům z Polska
18. dubna 2024 00:11

FRÝDLANT (ČTK) - Ve Frýdlantu na Liberecku vysázejí letos na 200 nových stromů i díky penězům z Polska. Podél chodníčků na sídlišti mezi Husovou a Sídlištní ulicí nechalo město vysázet 77 okrasných ovocných stromků. V plánu je také výsadba ovocné aleje se 141 stromy od Novoměstské ulice k Bažantnici, na kterou získala radnice dotaci z Fondu malých projektů Turów. Nové lípy a platany nahradí i stromy, které kvůli špatnému stavu museli pokácet na rozhledně, řekla ČTK mluvčí radnice Martina Petrášková.
(Celý text)

Radnice v Praze si rozdělí od města 23,87 milionu korun na boj se změnou klimatu
17. dubna 2024 23:04

PRAHA (ČTK) - Pražský magistrát letos rozdělí mezi městské části na dotacích na projekty týkající se boje se změnou klimatu 23,87 milionu korun, což je meziročně více. Peníze budou moci využít například na výsadby stromů, úpravy zeleně nebo projekty zadržování vody v krajině. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Přidělení dotací musí ještě schválit městští zastupitelé.
(Celý text)

Radnice v Praze si rozdělí od města 23,87 milionu korun na boj se změnou klimatu
17. dubna 2024 23:04

PRAHA (ČTK) - Pražský magistrát letos rozdělí mezi městské části na dotacích na projekty týkající se boje se změnou klimatu 23,87 milionu korun, což je meziročně více. Peníze budou moci využít například na výsadby stromů, úpravy zeleně nebo projekty zadržování vody v krajině. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Přidělení dotací musí ještě schválit městští zastupitelé.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2130 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama