ecomonitor.cz
verze pro tisk
Čedičová kamenná moře v Labských pískovcích se stala přírodní rezervací
30. srpna 2014 01:01

PRAHA (Ekolist) - Nové vzniklá přírodní rezervace Holý vrch se nachází nedaleko města Jílové u Děčína, jihozápadně od pískovcové stolové hory Vysoký Sněžník, na rozloze 40 ha. Chrání čedičovou vyvýšeninu, v Labských pískovcích ojedinělou.
(Celý text)

Růži do salátu, měsíček do rýže. Na talíře se vracejí jedlé květy
29. srpna 2014 01:59

PRAHA (Ekolist) - Nejenže jsou krásné a voní, dokonce se dají i jíst. Řeč je o jedlých květech – skoro zapomenuté součásti našeho jídelníčku. Běžnou součástí pokrmů byly především ve starověku a středověku, kdy doplňovaly a zdobily nejednu šlechtickou tabuli. Z české kuchyně se od té doby skoro ztratily. To je škoda a nastal čas to změnit. Takže šup se sedmikráskou do vývaru a s levandulí na dezert.
(Celý text)

Lesní školky uspěly v Senátu, nyní bojují ve sněmovně. Peticí i dny otevřených dveří
28. srpna 2014 12:14

PRAHA (Ekolist) - Návrh zákona o dětských skupinách, který ohrožoval existenci lesních mateřských škol, se setkal před senátním schvalováním na začátku prázdnin s vlnou protestů. Horní komora v červenci nakonec vrátila zákon Sněmovně s potřebným pozměňovacím návrhem. Lesní školky ale bojují dál. Je nutné, aby bylo současné znění schváleno také poslaneckou sněmovnou.
(Celý text)

Vojenské drony v rukách ochránců přírody mohou zatopit pytlákům
28. srpna 2014 02:00

PRAHA (Ekolist) - Malé bezpilotní letouny, oktokoptéry a nejrůznější autonomní vznášedla máme neodbytně spojeny s výzbrojí moderních armád. Výrazný pokrok úrovně vojenské technologie se ale dotýká i civilních oblastí. A jak pro The Guardian řekl Lian Pin Koh, zakladatel neziskové organizace ConservationDrones, mohou se tyto jinak kontroverzní vojenské vynálezy brzy stát účinným a užitečným nástrojem praktické ochrany přírody.
(Celý text)

Opalovací krémy mohou škodit mořským organismům
27. srpna 2014 01:44

PRAHA (Ekolist) - Slunce, moře, odpočinek na pláži... Naše idylické chvíle dovolené strávené koupáním a bezpečným opalováním, při kterém pokožku chráníme před silnými slunečními paprsky moderními opalovacími krémy, nemusí být podle vědců zdaleka tak příjemné. Alespoň pro nejmenší organismy žijící v moři.
(Celý text)

Pozor na školní pomůcky. Levné penály mohou mít překročen limit pro ftaláty
26. srpna 2014 14:02

PRAHA (ČTK/Ekolist) - Až stopadesátkrát překročil limitní hodnoty pro toxické ftaláty školní penál Transformers - Optimus Prime, který je imitací značkového výrobku. Dalším rizikovým je penál 21st Century, rovněž napodobenina značky. Jeho povrchová folie obsahující hned několik druhů ftalátů překročila limitní hodnoty pro dětské pomůcky téměř dvěstěkrát. Přítomnost škodlivých látek prokázaly testy ve třech z jedenácti analyzovaných školních pomůcek a výbavy pro děti. Analýzu nechala provést nevládní organizace Arnika.
(Celý text)

Průlom ve vládní pozici: ČR už nebude proti třem klimatickým cílům EU
26. srpna 2014 11:28

PRAHA (EurActiv.cz) - Do podzimních jednání o klimaticko-energetickém balíčku pro rok 2030 bude česká vláda vstupovat s novou pozicí. Dosud chtělo Česko pouze jeden závazek, a to pro snižování emisí CO2. Teď už se ale nebude stavět ani proti cíli pro obnovitelné zdroje a energetickou účinnost. Nechce se totiž dostat do politické izolace, a ztratit tak vyjednávací pozici.
(Celý text)

Dvě ekořešení v jednom: Vědci navrhli výrobu fotovoltaických článků z vysloužilých baterií
26. srpna 2014 01:53

PRAHA (Ekolist) - Jsou to dvě mouchy lapené jednou ranou. Vědci z MIT přišli s návrhem, jak na jedné straně zpracovat nebezpečný elektroodpad, na druhé vyrobit levné fotovoltaické články.
(Celý text)

Větrné elektrárny ohrožují populace německých i migrujících netopýrů
25. srpna 2014 01:45

PRAHA (Ekolist) - Výsledky nové studie Leibnizova institutu milovníky přírody rozhodně nepotěší. Větrné elektrárny v Německu mají na svědomí smrt statisíců netopýrů. Mezi obětmi nejsou zdaleka jen zvířata z místních populací, ale i migrující a často ohrožené druhy. Situace je o to horší, že mezi obětmi jsou ve velké míře samice a mláďata těchto létajících savců.
(Celý text)

Delfíni a velryby "piští" radostí. Podobně jako děti
24. srpna 2014 03:06

PRAHA (Ekolist) - Delfíni a další kytovci během her pískají. Podle zkušeného biologa Sama Ridgwaye tím dávají najevo svou radost. Podobně jako když nadšením piští děti.
(Celý text)

Havárie ve Fukušimě zasáhla i tamní přírodu, motýly i vlaštovky
23. srpna 2014 01:57

PRAHA (Ekolist) - Poučeni černobylskou havárií, po které se začali přírodovědci zabývat vlivem katastrofy na tamní přírodu se značným zpožděním, začali vědci zkoumat stav přírody v okolí Fukušimy jen pár měsíců po nešťastné události v roce 2011. Právě zveřejněné výsledky těchto studií ukazují závažné dopady radiace na tamní populace rostlin, motýlů i ptáků.
(Celý text)

LED žárovky: Lepší je věřit zavedeným značkám
22. srpna 2014 02:00

PRAHA (Ekolist) - Na trhu jsou k mání různé druhy LED žárovek a bodovek. Ty dražší od zavedených značek i neznačkové levné modely. Jak ukázal evropský test LED osvětlení, je lepší věřit těm značkovým výrobkům. Dobrá zpráva je, že se mezi ně znovu zařadila obnovená česká značka Tesla.
(Celý text)

Fotopast v Českém lese zachytila rysici i s mládětem
21. srpna 2014 11:11

PRAHA (Ekolist) - Rysí samici nesoucí po lesní cestě své kotě zachytila fotopast instalovaná na bavorské straně Českého lesa v rámci česko-bavorského projektu Trans-Lynx. Unikátní snímek je vůbec prvním důkazem o rozmnožování rysa v této oblasti.
(Celý text)

Bílé nebo zelené střechy? Z hlediska klimatu i peněz se zelené nevyplatí
21. srpna 2014 01:40

PRAHA (Ekolist) - Zelené střechy jsou oblíbeným doplňkem moderního města. Přinášejí do měst kus přírody a pomáhají chladit vzduch. Pokud jde ale o zmírňování dopadů změny klimatu, investice do střešních zahrad se nevyplatí, tvrdí studie laboratoře Berkley. Ta zkoumala dlouhodobé přínosy a náklady u tří typů plochých střech: běžných tmavých, bílých a střech se zeleným porostem.
(Celý text)

Genetické manipulace už nejsou co bývaly. Superbanán se dá vypěstovat bez použití genomu jiného organismu
20. srpna 2014 02:00

PRAHA (Ekolist) - Geneticky manipulované potraviny budí u velké části společnosti pochyby či odpor. To, že se do genomu nějakého organismu vnese část genomu jiného, působí na lidi nepřirozeně a budí to u nich obavy. Vědci proto zkoušejí jiné cesty. Konkrétně upravit genom rostlin bez použití genetické informace jiného organismu. Mohli bychom tak mít banány s větším množství vitaminu A nebo jablka, která po rozkrojené nezhnědnou, aniž bychom z nich měli hořko na jazyku.
(Celý text)

Jihoamerické želvy spolu „mluví“. Domlouvají se, kdy vyrazit snášet vajíčka
19. srpna 2014 02:00

PRAHA (Ekolist) - Pokud se vám při pomyšlení na želvu vybaví podivné zvíře s krunýřem a jako první slovo vás napadne dlouhověkost, můžete si svůj rejstřík rozšířit. Jihoamerické želvy tereky velké spolu také „mluví“. Pomocí celé škály podivných pisklavých zvuků se svolávají a koordinují své chování během snášení vajec nebo přivolávají své čerstvě vylíhnuté potomky. Na pozoruhodné chování terek upozornila ochranářská organizace Wildlife Conservation Society.
(Celý text)

Česko je závislé na jaderném palivu z Ruska. Dá se to změnit?
18. srpna 2014 11:33

PRAHA (EurActiv.cz) - Závislost na energii z Ruska řeší Evropská unie nejen ve sféře plynu, ropy a uhlí, ale také jaderné energie. Ruský TVEL sice dodává palivo pouze do několika málo evropských zemí, ty jsou ale na dodávkách paliva z Ruska silně závislé. Evropská komise se to nyní snaží změnit. I v Česku se bude brzy rozhodovat o tom, kdo bude krmit temelínské reaktory.
(Celý text)

Díky vodě znečištěné lékem proti nespavosti jsou okouni smělejší a méně umírají
18. srpna 2014 02:00

PRAHA (Ekolist) - Dosud se ekotoxikologické testy cizích látek ve vodě zaměřovaly především na jejich škodlivé účinky a možná pozitiva se přehlížela. Nová studie proto přinesla možná trochu nečekaný výsledek – zbytky léčiva ve vodě pomohly snížit rybí úmrtnost. Takové zlepšení zdraví jednoho druhu ale může následně vést k dalším změnám v ekosystému, například k poklesu populace jeho kořisti, dodávají jedním dechem vědci.
(Celý text)

Prádlo se nejlépe vypere v obyčejné dešťovce
15. srpna 2014 02:37

PRAHA (Počítáme s vodou) - Praní prádla v pračce s přívodem dešťové vody není žádné ekosci-fi. Chce to jen trochu instalatérské práce a hodně chuti. A pak to jde.
(Celý text)

Vyrušený tetřev musí sezobat hromadu jehličí, aby získal ztracenou energii
15. srpna 2014 02:00

PRAHA (Ekolist) - Šumava je oblíbeným místem lyžařů, skialpinistů a turistů. Ti se často – a aniž by to třeba zamýšleli – dostávají do míst, kde žije ohrožený tetřev hlušec. Tento velký pták velmi špatně snáší vyrušování a každá taková příhoda je pro něj ztrátou energie. Správci šumavského a bavorského parku nyní lidem přímo v terénu ukazují, jak velkou hromádku jehličí musí pak tetřev sezobat, aby získal energie odpovídající kostce cukru.
(Celý text)

Vyrušený tetřev musí sezobat hromadu jehličí, aby získal ztracenou energii
15. srpna 2014 02:00

PRAHA (Ekolist) - Šumava je oblíbeným místem lyžařů, skialpinistů a turistů. Ti se často – a aniž by to třeba zamýšleli – dostávají do míst, kde žije ohrožený tetřev hlušec. Tento velký pták velmi špatně snáší vyrušování a každá taková příhoda je pro něj ztrátou energie. Správci šumavského a bavorského parku nyní lidem přímo v terénu ukazují, jak velkou hromádku jehličí musí pak tetřev sezobat, aby získal energie odpovídající kostce cukru.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1578 | 1579 | 1580 | 1581 | 1582 | .. | 2145 | Další

Online diskuse
Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

V Saském Švýcarsku o víkendu objevili nepovolené táboráky i lidi pod širákem
15. května 2024 00:52

DRÁŽĎANY (ČTK) - Strážci v německém národním parku Saské Švýcarsko na hranici s Českem o minulém víkendu objevili dva případy, kdy si lidé v rozporu se zákazem rozdělali oheň. Informovala o tom podle portálu Sächsische Zeitung správa rezervace. Hlídky také přistihly 24 lidí, kteří chtěli přespat "pod širákem", což v současné době není možné ani na vyhrazených místech. Dalších osm milovníků přírody ochranáři našli spící na skalách a skalních vyhlídkách.
(Celý text)

Medvědice, která podle italských úřadů zabila běžce, zřejmě skončí v Německu
14. května 2024 21:40

(ČTK) - Medvědice Jj4, která podle italských úřadů loni zabila v lese v Tridentsku jednoho běžce, zřejmě skončí v útulku v Německu. Místní úřady původně usilovaly o to, aby byla utracena, čemuž ale zabránily protesty a soudní iniciativy ochránců zvířat, píše italský tisk. Medvědice se v současnosti nachází v útulku v Tridentsku, kde však podle aktivistů za práva zvířat trpí kvůli omezenému prostoru.
(Celý text)

Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Vizuál festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio tvůrců se znevýhodněním
14. května 2024 19:17

PRAHA (ČTK) - Vizuální styl 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio obecně prospěšného sdružení Maturus, které zaměstnává tvůrce se znevýhodněním. S návrhem šestadvacetiletého Olivera Moučky zvítězilo ve veřejné soutěži, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Jubilejní ročník Ekofilmu s podtitulem Jak (ne)zabít přírodu se uskuteční 1. až 6. října v Brně. Zabývat se bude vlivem válečných a jiných konfliktů, katastrof, průmyslu nebo těžby na přírodní bohatství.
(Celý text)

Pražané se mohou v ulicích v horkých dnech osvěžit u mlžítek a osvěžítek
14. května 2024 19:10

PRAHA (ČTK) - Pražané a návštěvníci metropole se mohou v horkých dnech ochladit v ulicích u mlžítek a osvěžítek. V devíti městských částech rozmístili technici Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) 22 zařízení, sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Mlžítka ve svém okolí dokážou pocitově snížit teplotu vzduchu, zvýšit vlhkost a snížit prašnost.
(Celý text)

Letos proběhne 50. ročník filmového festivalu EKOFILM. O čem bude?
14. května 2024 16:15

PRAHA (Ekolist) - Nejstarší evropský filmový festival o životním prostředí EKOFILM představil vizuální styl pro jubilejní 50. ročník. Letos poprvé se na něj vyhlásila veřejná soutěž. Vítězné grafické zpracování letošního tématu Jak (ne)zabít přírodu vybrali organizátoři z dvaceti šesti přihlášených návrhů. Ten vítězný vznikl ve studiu Maturus, které zaměstnává tvůrce s handicapem. Autor ilustrací, šestadvacetiletý Oliver Moučka, vsadil ve svém zpracování především na hravost a důvtip. Letošní Ekofilm proběhne 1.–6. října v Brně, výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován projektům na ochranu přírody, které zaštiťuje ZOO Brno.
(Celý text)

Ekonomické důsledky změny klimatu: makroekonomické škody jsou zřejmě šest krát vyšší než se předpokládalo
14. května 2024 11:55

PRAHA (Ekolist) - Klimatická změna ohrožuje naše životy, živobytí a globální ekonomiku. Dosavadní poznatky hovořili o relativně přijatelných škodách: přibližně 1-3% ztráty HDP na 1 °C zvýšení teploty. Dosavadní poznatky se ale zaměřují na lokální teplotní změny v rámci jednotlivých zemí. Adrien Bilal z Harvardovy univerzity a Diego R. Känzig ze Severozápadní univerzity se podívali na ekonomické důsledky klimatické změny jiným pohledem. A jejich práce He Macroeconomic Impact Of Climate Change: Global Vs. Local Temperature říká, že zvýšení globální teploty o 1 °C vede k poklesu světového HDP o 12 %.
(Celý text)

Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další