ecomonitor.cz
verze pro tisk
Nová pravidla pro účast veřejnosti v EIA: 200 podpisů nebo tři roky existence
17. července 2014 01:34

PRAHA (Ekolist) - Ministerstvo životního prostředí připravilo nová pravidla pro možnost zapojit se do posuzování vlivů na životní prostředí. Nově by obyvatelé České republiky měli mít možnost soudně napadnout řízení nejen z hlediska náležitého postupu správního orgánu, ale také z hlediska věcné správnosti povolení. Sdružení občanů ale budou muset prokázat svou legitimitu, buď tím, že existují nejméně tři roky nebo tím, že seženou nejméně dvě stě podpisů občanů. Podle neziskových organizací jde o tvrdě vyjednaný kompromis.
(Celý text)

Přírodních koupacích biotopů v Česku přibývá. Čím jsou zajímavé?
16. července 2014 02:00

PRAHA (Ekolist) - Koupací biotop není nic jiného, než obyčejný „koupák“, akorát se o čistou vodu nestará chemie, ale příroda. Nedávno byl jeden biotop otevřen v pražském Radotíně, v úterý odpoledne byl zahájen provoz biotopu v Blovicích u Plzně. Koupacích biotopů je u nás zhruba desítka a další se chystají. Co je na koupacích biotopech zajímavého a proč do nich obce investují?
(Celý text)

Lesním mateřským školám hrozí zánik. Do roka a do dne
14. července 2014 01:23

PRAHA (Ekolist) - Fenomén lesních školek, ve kterých tráví děti většinu času v přírodě, se pomalu prosazuje i u nás. Velkou zásluhu na tom mají často rodiče, kteří lesní školky zakládají a sami provozují. V dalším školním roce mají lesní školky nabídnou místa pro nejméně tři tisíce dětí. Nový zákon však může existenci více než stovky dětských lesních klubů v Česku ukončit.
(Celý text)

Rozbité věci nepotřebují vyhodit, potřebují opravit
11. července 2014 02:00

PRAHA (Ekolist) - Jste šikovní a umíte ledacos opravit? Nebo naopak někoho takového zoufale sháníte, protože si se zašitím kalhot, renovací nábytku nebo výměnou rozbitého displeje u mobilního telefonu sami neporadíte? Právě pro vás vytvořila skupina mladých lidí komunitní web na podporu opravování rozbitých výrobků. Jmenuje se opravarna.cz a právě startuje.
(Celý text)

V centru Prahy přes léto otevřela veřejná městská zahrádka
11. července 2014 00:12

PRAHA (Ekolist) - V Praze na Pankráci před obchodním centrem Arkády minulý týden vyrostla malá městská jedlá zahrada. Ve spolupráci s centrem ji připravila společnost KOKOZA propagující kompostování a pěstování ve městech. Pro veřejnosti by měl být prostor určený k odpočinku a inspiraci otevřen až do září.
(Celý text)

Průmyslová ČR chce vyrábět víc, ale s menší spotřebou energie
10. července 2014 00:54

PRAHA (EurActiv.cz) - Světová konkurence i evropské předpisy tlačí na Českou republiku, aby snižovala svou energetickou náročnost. Jak složité to pro českou ekonomiku je? Jaký potenciál má pro zvyšování energetické účinnosti průmysl? Daří se zvyšovat hodnotu výrobků, aniž by to mělo dopad na spotřebu energie?
(Celý text)

Vědci objevili pravěkého ptáka s rozpětím křídel velkým jako karavan
9. července 2014 02:39

PRAHA (Ekolist) - Pravěký gigant měl rozpětí větší než je délka pořádné luxusní limuzíny nebo obytného auta. Konkrétně mezi šesti a více než sedmi metry. Podle vědců jde o ptáka s největším rozpětím křídel, který kdy brázdil nebe.
(Celý text)

Radotín má koupaliště, kde se o čistou vodu stará příroda
9. července 2014 01:00

PRAHA (Ekolist) - V pražském Radotíně minulý týden otevřeli koupací biotop - koupaliště, které nepotřebuje žádný chlor. O čištění vody se stará speciální nádrž osázená vodními rostlinami. Zájem o koupání v bazénu s takto čištěnou vodou je veliký. V neděli pořadatelé žádali návštěvníky, aby svou návštěvu odložili, protože koupaliště bylo přeplněné.
(Celý text)

Jak jsme v truhlíku na bylinky "odchovali" poštolky
8. července 2014 05:00

(Naše příroda) - Před čtyřmi lety jsem si na jaře na kuchyňském okně zasadil do truhlíku bylinky. Pravidelně jsem je zaléval a výsledek na sebe nedal dlouho čekat. Objevily se první rostlinky. Když povyrostly do výšky asi 12 cm a náležitě zaplnily truhlík, ukázal se na okně samec poštolky obecné. Nejprve byl slyšet na střeše našeho domu, jak volal. Usadil se za oknem obývacího pokoje, kde byl hustěji zarostlý truhlík s květinami. Poté přelétl na vedlejší okno do kuchyně dále od silnice, které s oknem do obývacího pokoje těsně sousedí. Obě okna jsou situována do dvora bývalého obchodního domu Lužan na Lužickém náměstí v Rumburku.
(Celý text)

Velryby jsou pro ekosystém důležité. I tím, že v moři vyměšují
8. července 2014 02:00

PRAHA (Ekolist) - Velryby jsou krásné a ušlechtilé. Mají však i jiné vlastnosti, kvůli kterým je dobré je chránit. Kromě jiného fungují jako jakýsi výtah. Ve 150 metrech hluboko v moři se velryby nakrmí krilem. Vyměšují však na hladině a často stovky kilometrů daleko. Jejich výměšky jsou pak cenným zdrojem živin pro plankton. Podle vědců je přínos velryb pro správné fungování oceánů zásadní.
(Celý text)

Jak ochránit kůži před slunečními paprsky? Nahraďte krém stínem
4. července 2014 10:51

PRAHA (Ekolist) - Chránit se před slunečními paprsky můžeme nejen opalovacími krémy. Ochránit svou pokožku před spálením můžeme ve velké míře i svým pouhým chováním a oblékáním. Jen na to za horkých letních dní často zapomínáme.
(Celý text)

Vrátí se drop velký na Moravu? Vzácný pták bude mít k dispozici dvě stě hektarů
3. července 2014 02:00

PRAHA (Ekolist) - Na Znojemsko by se mohl vrátit vzácný drop velký, jeden z nejtěžších létajících ptáků na světě. Pro svůj život potřebuje, aby se krajina obhospodařovala citlivým způsobem, což je také důvod, proč drop před dvaceti lety z volné přírody na jižní Moravě zmizel.
(Celý text)

U zateplení domu jde vždycky o peníze. O ty, které vydáte, i o ty, které uspoříte
2. července 2014 10:24

() - Spory se nevedou o tom, jestli zateplovat či nezateplovat, ale o tom, jestli se globálně otepluje anebo jestli se blíží nová malá doba ledová. Jisté je, že zlepšení tepelně-izolačních vlastností domů přijde vhod, ať to bude tak nebo tak. Teplo i energie potřebná k ochlazení stojí v každém případě víc než dříve a méně než bude stát v příštích letech.
(Celý text)

Pomozte nám vybrat nejhezčí fotografie českých hor a lesů, prosí Hnutí DUHA
2. července 2014 07:00

PRAHA (Ekolist) - Daleké výhledy i detailní záběry přírody v Beskydech, Jeseníkách a na Kralickém Sněžníku. To vše zachytili fotografové během tzv. Týdnů pro les a divočinu pořádaných Hnutím DUHA. Z 20 fotografií nyní mohou lidé vybrat tu nejkrásnější. Hlasování trvá do 20. 7. 2014.
(Celý text)

Jak se správně bránit horku radí MUDr. Helena Kazmarová
30. června 2014 01:20

PRAHA () - Znáte to, vedro k padnutí. Jedna z častých rad je hodně pít vodu. Ale všeho s mírou. Když to přeženete, může se vodou otrávit.
(Celý text)

Zateplování nese ovoce, výdaje českých domácnosti za teplo stále klesají
30. června 2014 01:10

PRAHA (Ekolist) - Za vytápění bytů platí Češi stále menší podíl z celkových nákladů na bydlení. Důvodem je hlavně snižování spotřeby díky zateplování budov nebo výměnně oken. Vyplývá to z aktuální zprávy Českého statistického úřadu a výpočtu tepláren.
(Celý text)

Stromy by během letních veder dokázaly Legerovu ulici ochladit o 2 stupně
30. června 2014 01:00

PRAHA () - Počet horkých letních dní se u nás, ale také ve střední Evropě stále zvyšuje. Teploty v centrech měst se však zvyšují více než v jejich okrajových částech. Tento jev se nazývá tepelným ostrovem města. Vzniku tepelných ostrovů se přitom dá bránit pomocí různých přístupů. Mezi ně patří stromořadí, malé a velké parkové plochy, zelené střechy, popínavá zeleň na jižních fasádách budov, fontány, vodní plochy a další. Tím lze snížit akumulaci tepelného záření a zmírnit tepelný ostrov měst. Zpříjemnit se dají i takové ulice jako je například pražská Legerova ulice.
(Celý text)

Nechcete se koupat v chlóru? Řešením je přírodní koupací jezírko
27. června 2014 02:00

PRAHA (Počítáme s vodou) - Možná patříte mezi lidi, kterým chlorovaná voda v prefabrikovaných domácích bazénech zrovna nevoní. Pak dejte přednost osvěžení v čistém přírodním jezírku. Na jeho údržbu nepotřebujete žádnou chemii, protože o čištění se postará příroda. Báječné je, že si přírodní koupací jezírko můžete vybudovat na zahradě svépomocí. Je to docela snadné.
(Celý text)

Vláda zjistila, kolik budov jí patří. Teď je bude zateplovat
26. června 2014 00:55

PRAHA (EurActiv.cz) - Ministerstva a další ústřední úřady budou v příštích letech povinně renovovat své budovy. Dbát přitom musí na úspory energie. Po Česku i dalších členech EU to vyžaduje směrnice o energetické účinnosti. České úřady ale musely nejprve zjistit, kolik budov jim patří a kterých z nich se bude povinnost týkat.
(Celý text)

Odskočte si za skokanem s Naší přírodou 03/2014
25. června 2014 11:47

(Naše příroda) - Konec školního roku je tu, děti už se vidí na prázdninách, a my dospěláci jsme na tom podobně… Těšíme se na volno, na dovolenou, na výlety, na vodu – tam se můžeme potkat mimo jiné třeba i s kachničkou mandarinskou, která nás nadchne svou barevnou krásou. O jejím původu a životě se více dozvíte v právě vyšlém 3. čísle Naší přírody. K vodě se tam váže více článků, například o rybníkářství či o pozorování zajímavého života skokana skřehotavého.
(Celý text)

Odskočte si za skokanem s Naší přírodou 03/2014
25. června 2014 11:47

(Naše příroda) - Konec školního roku je tu, děti už se vidí na prázdninách, a my dospěláci jsme na tom podobně… Těšíme se na volno, na dovolenou, na výlety, na vodu – tam se můžeme potkat mimo jiné třeba i s kachničkou mandarinskou, která nás nadchne svou barevnou krásou. O jejím původu a životě se více dozvíte v právě vyšlém 3. čísle Naší přírody. K vodě se tam váže více článků, například o rybníkářství či o pozorování zajímavého života skokana skřehotavého.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1581 | 1582 | 1583 | 1584 | 1585 | .. | 2144 | Další

Online diskuse
Letos proběhne 50. ročník filmového festivalu EKOFILM. O čem bude?
14. května 2024 16:15

PRAHA (Ekolist) - Nejstarší evropský filmový festival o životním prostředí EKOFILM představil vizuální styl pro jubilejní 50. ročník. Letos poprvé se na něj vyhlásila veřejná soutěž. Vítězné grafické zpracování letošního tématu Jak (ne)zabít přírodu vybrali organizátoři z dvaceti šesti přihlášených návrhů. Ten vítězný vznikl ve studiu Maturus, které zaměstnává tvůrce s handicapem. Autor ilustrací, šestadvacetiletý Oliver Moučka, vsadil ve svém zpracování především na hravost a důvtip. Letošní Ekofilm proběhne 1.–6. října v Brně, výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován projektům na ochranu přírody, které zaštiťuje ZOO Brno.
(Celý text)

Ekonomické důsledky změny klimatu: makroekonomické škody jsou zřejmě šest krát vyšší než se předpokládalo
14. května 2024 11:55

PRAHA (Ekolist) - Klimatická změna ohrožuje naše životy, živobytí a globální ekonomiku. Dosavadní poznatky hovořili o relativně přijatelných škodách: přibližně 1-3% ztráty HDP na 1 °C zvýšení teploty. Dosavadní poznatky se ale zaměřují na lokální teplotní změny v rámci jednotlivých zemí. Adrien Bilal z Harvardovy univerzity a Diego R. Känzig ze Severozápadní univerzity se podívali na ekonomické důsledky klimatické změny jiným pohledem. A jejich práce He Macroeconomic Impact Of Climate Change: Global Vs. Local Temperature říká, že zvýšení globální teploty o 1 °C vede k poklesu světového HDP o 12 %.
(Celý text)

Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

Klimatolog: Srážek je dost, sucho v posledních letech ovlivňují jiné faktory
13. května 2024 01:25

(ČTK) - V posledních 20 letech se začíná měnit příčina, proč vzniká sucho. Zatímco v minulosti to bylo hlavně díky nedostatku srážek, tedy při delším období, kdy podprůměrně pršelo, nyní to souvisí mimo jiné s nárůstem teploty vzduchu. V důsledku většího tepla se vypařuje víc vody z půdy, a sucho tedy začíná být i při relativně normálních srážkách. ČTK to řekl klimatolog Pavel Zahradníček z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Kvůli nesprávnému hospodaření a rozvoji eroze půdy podle něj krajina navíc pozvolna ztrácí schopnost zadržovat vodu.
(Celý text)

V místech možných pro radioaktivní odpad brzy začne hydrogeologický monitoring
13. května 2024 01:10

(ČTK) - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) zřejmě do konce května zahájí hydrogeologický monitoring čtyř vytipovaných lokalit pro připravované hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Při monitoringu chce správa zjistit především stav vodních a dalších zdrojů na místě. Práce vyjdou přibližně na 139 milionů korun. ČTK to sdělili zástupci SÚRAO. Správa zároveň čeká na povolení rozsáhlejšího geologického průzkumu lokalit.
(Celý text)

Výborný: Nepojištěným pěstitelům bude stát krátit kompenzace o polovinu
12. května 2024 23:56

PRAHA (ČTK) - Pěstitelům, kteří neměli pojištění proti mrazům, bude stát krátit kompenzace o polovinu. V pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct to řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Zároveň odmítl kritiku europoslance Martina Hlaváčka (ANO), že by vláda nedostatečně podporovala pojištění zemědělců. Ministr zopakoval, že požádal Evropskou komisi o 100 milionů eur (2,5 miliardy korun) na pomoc českým zemědělcům, ale neočekává, že získá celou částku. Neupřesnil, kolik peněz by do Česka mohlo přijít.
(Celý text)

Italský ostrov nabídl k adopci přemnožené kozy, správce zaskočil obrovský zájem
12. května 2024 20:30

ŘÍM (ČTK) - Malý italský ostrov Alicudi se snažil zbavit přemnožených divokých koz, a tak je na začátku dubna nabídl k adopci jen za manipulační poplatek. Vedení ostrova čekalo, že se zvířat ujmou farmáři z okolí, ale zaplavily je stovky žádostí z celého světa. Na ostrově je zhruba 600 koz, nabídek adopce přišlo ale více než třikrát tolik, napsal server deníku The Guardian.
(Celý text)

Italský ostrov nabídl k adopci přemnožené kozy, správce zaskočil obrovský zájem
12. května 2024 20:30

ŘÍM (ČTK) - Malý italský ostrov Alicudi se snažil zbavit přemnožených divokých koz, a tak je na začátku dubna nabídl k adopci jen za manipulační poplatek. Vedení ostrova čekalo, že se zvířat ujmou farmáři z okolí, ale zaplavily je stovky žádostí z celého světa. Na ostrově je zhruba 600 koz, nabídek adopce přišlo ale více než třikrát tolik, napsal server deníku The Guardian.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2144 | Další