ecomonitor.cz
verze pro tisk
Trafigura: Díky nižší poptávce po plynu se Evropa může v zimě vyhnout katastrofě
6. října 2022 01:57

LONDÝN (ČTK) - Díky známkám slabší poptávky po plynu a solidní úrovni jeho zásob se Evropa v zimě může vyhnout katastrofě, příští zima by ale mohla být obtížnější. Uvedl to manažer Ben Luckock ze společnosti Trafigura, která se zabývá obchodováním s energiemi.
(Celý text)

Kvůli krizi na trhu s hnojivy se Peru vrací k dávnému prostředku, ptačímu trusu
6. října 2022 01:53

LIMA (ČTK) - Kvůli celosvětové krizi na trhu s umělými hnojivy vyvolané ruskou válkou proti Ukrajině se Peru vrací k tradičnímu osvědčenému prostředku: nahromaděnému trusu mořských ptáků, guánu. Britský list The Guardian píše, že jde o prvotřídní hnojivo s vysokým obsahem dusíku, fosforu a draslíku.
(Celý text)

Tragických nárazů aut do stromů přibylo, nejzávažnější jsou u mladých řidičů
6. října 2022 01:20

PRAHA (ČTK) - Tragických střetů, kdy řidiči aut narazí do stromu, vloni přibylo. V roce 2021 takovou srážku nepřežilo 69 lidí, což je o čtyři více než o rok dříve. Stoupl i počet těžce zraněných, a to o 31 na 166. Nejvíce závažných případů je mladých řidičů do 24 let. Vyplývá to ze statistik Centra dopravního výzkumu (CDV).
(Celý text)

Pro dobíjení elektroaut lze využít i úložiště z použitých baterií. Nově ho otevřeli v Praze
6. října 2022 01:20

PRAHA (ČTK) - S dobíjením elektrických vozidel nově pomůže také speciální úložiště, které je sestavené z použitých baterií z elektrovozů Škoda Enyaq. Tento unikátní takzvaný dobíjecí hub otevřela ve spolupráci se Škoda Auto v Praze na Chodově Pražská energetika (PRE). Využití bateriového úložiště snižuje nároky na elektrickou distribuční soustavu.
(Celý text)

Německý ministr hospodářství kritizuje Spojené státy kvůli vysokým cenám plynu
6. října 2022 01:15

BERLÍN (ČTK) - Německý ministr hospodářství Robert Habeck kritizuje Spojené státy a další spřátelené dodavatelské země za předražené ceny plynu. Podle jeho názoru producenti plynu profitují z dopadů války na Ukrajině. Habeck to řekl deníku Neue Osnabrücker Zeitung.
(Celý text)

Státy EU se dohodly na nových protiruských sankcích včetně stropu na cenu ropy
5. října 2022 13:49

BRUSEL (ČTK) - Velvyslanci zemí Evropské unie se dnes shodli na novém balíku sankcí za pokračující ruskou agresi vůči Ukrajině. Informovalo o tom české předsednictví EU. Součástí celkově osmé sankční sady je dohoda na zavedení cenového stropu na ruskou ropu. EU také rozšíří zákaz vývozu některých strategických technologií do Ruska či dovozu ruských produktů, jako je ocel, dřevo či cigarety. Na sankční seznam přibudou více než tři desítky Rusů. Sankce by měly vstoupit v platnost ve čtvrtek poté, co je formálně písemně schválí členské státy.


(Celý text)

Von der Leyenová: Evropská komise je otevřená stropu na plyn, ve výrobě elektřiny i obecně
5. října 2022 13:47

ŠTRASBURK (ČTK) - Evropská komise je připravena jednat o zavedení cenového stropu na plyn používaný k výrobě elektřiny, oznámila šéfka unijní exekutivy Ursula von der Leyenová. Zároveň před europoslanci naznačila, že komise uvažuje také o obecnějším zastropování ceny plynu, které by bylo dočasným řešením do spuštění nového mechanismu pro stanovování cen na unijním trhu. Jako další odpověď na aktuální vysoké ceny vidí von der Leyenová intenzivnější vyjednávání s partnery, jako je Norsko.
(Celý text)

Přírodovědci našli v ptačím parku na Hodonínsku vzácnou užovku stromovou
5. října 2022 10:36

Dubňany (Hodonínsko) (ČTK) - Přírodovědci našli v ptačím parku Kosteliska u Dubňan na Hodonínsku vzácnou užovku stromovou. V Česku žije jen na několika místech, lokalita na Kosteliskách byla dosud pro odborníky neznámou, informovali odborníci z Jihomoravské pobočky České společnosti ornitologické (ČSO), která park vytváří.
(Celý text)

Hubáčková očekává, že Hladíkovi předá ministerstvo životního prostředí v příštím týdnu
5. října 2022 10:33

PRAHA (ČTK) - Končící ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) očekává, že předá úřad lidoveckému místopředsedovi Petru Hladíkovi v příštím týdnu. Premiér Petr Fiala (ODS) by podle ní mohl předat její rezignaci prezidentovi Miloši Zemanovi dnes, nebo v nejbližších dnech. Při příchodu na své poslední jednání vlády Hubáčková novinářům řekla, že necelý rok ve funkci hodnotí jako hektický. Hubáčková začátkem týdne oznámila rezignaci ze zdravotních důvodů.
(Celý text)

Ruská společnost Gazprom obnoví dodávky plynu přes Rakousko do Itálie
5. října 2022 10:27

(ČTK) - Ruská plynárenská společnost Gazprom obnoví dodávky zemního plynu přes Rakousko, a to zejména do Itálie. Firma uvedla, že spolu s italskými zákazníky našla způsob, jak vyřešit důsledky regulačních změn v Rakousku, kterými přerušení dodávek zdůvodnila.
(Celý text)

Operátor plynovodu Nord Stream 1 čeká na svolení k inspekci poničených míst
5. října 2022 10:24

Zug (Švýcarsko) (ČTK) - Provozovatel německo-ruského plynovodu Nord Stream 1 chce sám prohlédnout poničená místa na potrubí, nicméně zatím to nemohl udělat, protože pro to nezískal povolení. Konsorcium Nord Stream AG se sídlem ve švýcarském kantonu Zug o tom informovalo v tiskové zprávě.
(Celý text)

Na topení mokrým dřevem můžete jen prodělat
5. října 2022 05:50

PRAHA (Ekolist) - Topení dřevem se jeví jako smysluplná alternativa pro vyhřívání domácnosti. Dívat se na něj můžeme jako na obnovitelný zdroj energie, který je u nás víceméně plošně dostupný, ve srovnání s uhlím nebo plynem ekologický, a ke všemu ještě relativně laciný. Nicméně aby skutečně naplňovalo svou úlohu, je třeba dodržet jedno hlavní pravidlo. V kamnech nebo kotli musíte topit jen suchým dřevem. A to nejen proto, že suché hoří lépe.
(Celý text)

Dva komisaři EU navrhují společnou půjčku pro řešení energetické krize
5. října 2022 01:38

BRUSEL (ČTK) - Dva vrcholní představitelé Evropské komise (EK) vyzvali všech 27 členských států Evropské unie, aby si vzaly společnou půjčku, ze které by se financovala reakce na energetickou krizi ohrožující unijní ekonomiku. Komisař pro hospodářství Paolo Gentiloni a komisař pro vnitřní trh Thierry Breton v listě Irish Times uvedli, že nový dluh by mohl být vytvořen po vzoru společného dluhu z doby pandemie covidu-19 na podporu pracovních míst, která by jinak zanikla, upozornila agentura Reuters. Unijní státy však mají na další společné zadlužování rozdílné názory, což potvrdila debata ministrů financí.
(Celý text)

Hubáčková si podle ekologických organizací vytvořila dobrý tým, kritizují dohodu o Turówu
5. října 2022 01:20

PRAHA (ČTK) - Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) v úterý předala svou rezignaci premiérovi Petru Fialovi (ODS). ČTK to sdělila Dominika Pospíšilová z tiskového oddělení ministerstva. Pozitivem desetiměsíčního působení končící ministryně životního prostředí Anna Hubáčkové (KDU-ČSL) ve vládě bylo, že si na ministerstvu vytvořila kvalitní tým expertů. Na dotaz ČTK to napsali Michal Marek z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR (CzechGlobe) a ekologické organizace Hnutí Duha, Greenpeace. Organizace však kritizují vládní dohodu o polském hnědouhelném dolu Túrow, které podle nich nechrání vodu a životní prostředí na české straně. Od místopředsedy KDU-ČSL Petra Hladíka, který Hubáčkovou ve funkci zřejmě nahradí, očekávají důraz na rozvoj komunitní energetiky a ochranu krajiny.
(Celý text)

Europoslanci schválili sjednocení nabíječek pro telefony a mnohá další zařízení
5. října 2022 01:07

ŠTRASBURK (ČTK) - Evropský parlament učinil jeden z posledních kroků na cestě EU k zavedení jednotného nabíjecího řešení pro chytré telefony, tablety a další přenosná zařízení. Europoslanci podle očekávání schválili finální verzi směrnice, podle níž budou muset výrobci od podzimu 2024 používat výhradně kabely a zdířky typu USB-C. Návrh se týká také laptopů, na které se však sjednocení nabíječek začne vztahovat až na konci roku 2026.
(Celý text)

Němečtí europoslanci navrhují, aby Evropský parlament v energetické krizi zasedal jen v Bruselu
5. října 2022 01:01

BERLÍN (ČTK) - Vzhledem k prudce rostoucím cenám energií vyzvali někteří němečtí europoslanci, aby také Evropský parlament (EP) přijal úsporná opatření a v zimních měsících zrušil plenární zasedání ve francouzském Štrasburku. Na místo toho by se v zimě měl scházet pouze v belgické metropoli, kde sídlí i ostatní unijní instituce. Informovala o tom německá média.
(Celý text)

Ministerstvo: Novely zákonů o myslivosti a lesích by měly být hotové příští rok
5. října 2022 00:55

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo zemědělství (MZe) chce mít hotový návrh novely zákona o myslivosti na začátku příštího roku, novela zákona o lesích by pak mohla být hotová do poloviny roku 2023. Na včerejším jednání zemědělského výboru Poslanecké sněmovny to řekl náměstek pro řízení Sekce lesního hospodářství MZe Patrik Mlynář. Nová legislativní úprava by podle něj měla přinést hlavně posílení pravomocí vlastníků a celkovou liberalizaci přístupu k lesnímu hospodářství.
(Celý text)

Státy EU se shodly na rozdělení 20 miliard eur na podporu nezávislosti na Rusku
4. října 2022 13:52

LUCEMBURK (ČTK) - Státy Evropské unie se dnes shodly na rozdělení přibližně 20 miliard eur (490 miliard Kč) určených k podpoře energetické nezávislosti na Rusku. Ministři financí podpořili návrh připravený českým předsednictvím, na jehož základě budou moci členské země využít při přechodu k novým zdrojům energií část peněz z unijních fondů získaných prodejem emisních povolenek. Česká republika by měla dostat asi 16,7 miliardy Kč. Státy se na definitivní podobě finanční podpory ještě budou muset shodnout s Evropským parlamentem.
(Celý text)

Zeman slíbil rychlou výměnu v čele ministerstva životního prostředí
4. října 2022 13:46

BRNO (ČTK) - Prezident Miloš Zeman přislíbil podle vicepremiéra Mariana Jurečky (KDU-ČSL), že i s ohledem na české předsednictví v Radě EU provede výměnu v čele ministerstva životního prostředí rychle. Rezignaci na funkci ve vládě oznámila ze zdravotních důvodů v pondělí Anna Hubáčková (KDU-ČSL), podle lidovecké nominace ji má nahradit stranický místopředseda Petr Hladík. Jurečka dnes řekl, že by jejich funkční období měla navazovat. Premiér Petr Fiala (ODS) od Hladíka očekává ve vládě kompetenci a energii.


(Celý text)

Velké firmy působící v ČR budou v novém projektu usilovat o uhlíkovou neutralitu
4. října 2022 11:21

PRAHA (ČTK) - Velké firmy působící v Česku budou v novém projektu s názvem Rethink usilovat o uhlíkovou neutralitu a energetickou bezpečnost. Včera při představení iniciativy 25 podniků podepsalo společné prohlášení. Na zahájení činnosti projektu naváže úterní inovační fórum, které se uskuteční ve Francouzském institutu v Praze.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1808 | Další

Online diskuse
Trafigura: Díky nižší poptávce po plynu se Evropa může v zimě vyhnout katastrofě
6. října 2022 01:57

LONDÝN (ČTK) - Díky známkám slabší poptávky po plynu a solidní úrovni jeho zásob se Evropa v zimě může vyhnout katastrofě, příští zima by ale mohla být obtížnější. Uvedl to manažer Ben Luckock ze společnosti Trafigura, která se zabývá obchodováním s energiemi.
(Celý text)

Kvůli krizi na trhu s hnojivy se Peru vrací k dávnému prostředku, ptačímu trusu
6. října 2022 01:53

LIMA (ČTK) - Kvůli celosvětové krizi na trhu s umělými hnojivy vyvolané ruskou válkou proti Ukrajině se Peru vrací k tradičnímu osvědčenému prostředku: nahromaděnému trusu mořských ptáků, guánu. Britský list The Guardian píše, že jde o prvotřídní hnojivo s vysokým obsahem dusíku, fosforu a draslíku.
(Celý text)

Tragických nárazů aut do stromů přibylo, nejzávažnější jsou u mladých řidičů
6. října 2022 01:20

PRAHA (ČTK) - Tragických střetů, kdy řidiči aut narazí do stromu, vloni přibylo. V roce 2021 takovou srážku nepřežilo 69 lidí, což je o čtyři více než o rok dříve. Stoupl i počet těžce zraněných, a to o 31 na 166. Nejvíce závažných případů je mladých řidičů do 24 let. Vyplývá to ze statistik Centra dopravního výzkumu (CDV).
(Celý text)

Pro dobíjení elektroaut lze využít i úložiště z použitých baterií. Nově ho otevřeli v Praze
6. října 2022 01:20

PRAHA (ČTK) - S dobíjením elektrických vozidel nově pomůže také speciální úložiště, které je sestavené z použitých baterií z elektrovozů Škoda Enyaq. Tento unikátní takzvaný dobíjecí hub otevřela ve spolupráci se Škoda Auto v Praze na Chodově Pražská energetika (PRE). Využití bateriového úložiště snižuje nároky na elektrickou distribuční soustavu.
(Celý text)

Německý ministr hospodářství kritizuje Spojené státy kvůli vysokým cenám plynu
6. října 2022 01:15

BERLÍN (ČTK) - Německý ministr hospodářství Robert Habeck kritizuje Spojené státy a další spřátelené dodavatelské země za předražené ceny plynu. Podle jeho názoru producenti plynu profitují z dopadů války na Ukrajině. Habeck to řekl deníku Neue Osnabrücker Zeitung.
(Celý text)

Státy EU se dohodly na nových protiruských sankcích včetně stropu na cenu ropy
5. října 2022 13:49

BRUSEL (ČTK) - Velvyslanci zemí Evropské unie se dnes shodli na novém balíku sankcí za pokračující ruskou agresi vůči Ukrajině. Informovalo o tom české předsednictví EU. Součástí celkově osmé sankční sady je dohoda na zavedení cenového stropu na ruskou ropu. EU také rozšíří zákaz vývozu některých strategických technologií do Ruska či dovozu ruských produktů, jako je ocel, dřevo či cigarety. Na sankční seznam přibudou více než tři desítky Rusů. Sankce by měly vstoupit v platnost ve čtvrtek poté, co je formálně písemně schválí členské státy.


(Celý text)

Von der Leyenová: Evropská komise je otevřená stropu na plyn, ve výrobě elektřiny i obecně
5. října 2022 13:47

ŠTRASBURK (ČTK) - Evropská komise je připravena jednat o zavedení cenového stropu na plyn používaný k výrobě elektřiny, oznámila šéfka unijní exekutivy Ursula von der Leyenová. Zároveň před europoslanci naznačila, že komise uvažuje také o obecnějším zastropování ceny plynu, které by bylo dočasným řešením do spuštění nového mechanismu pro stanovování cen na unijním trhu. Jako další odpověď na aktuální vysoké ceny vidí von der Leyenová intenzivnější vyjednávání s partnery, jako je Norsko.
(Celý text)

Přírodovědci našli v ptačím parku na Hodonínsku vzácnou užovku stromovou
5. října 2022 10:36

Dubňany (Hodonínsko) (ČTK) - Přírodovědci našli v ptačím parku Kosteliska u Dubňan na Hodonínsku vzácnou užovku stromovou. V Česku žije jen na několika místech, lokalita na Kosteliskách byla dosud pro odborníky neznámou, informovali odborníci z Jihomoravské pobočky České společnosti ornitologické (ČSO), která park vytváří.
(Celý text)

Hubáčková očekává, že Hladíkovi předá ministerstvo životního prostředí v příštím týdnu
5. října 2022 10:33

PRAHA (ČTK) - Končící ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) očekává, že předá úřad lidoveckému místopředsedovi Petru Hladíkovi v příštím týdnu. Premiér Petr Fiala (ODS) by podle ní mohl předat její rezignaci prezidentovi Miloši Zemanovi dnes, nebo v nejbližších dnech. Při příchodu na své poslední jednání vlády Hubáčková novinářům řekla, že necelý rok ve funkci hodnotí jako hektický. Hubáčková začátkem týdne oznámila rezignaci ze zdravotních důvodů.
(Celý text)

Ruská společnost Gazprom obnoví dodávky plynu přes Rakousko do Itálie
5. října 2022 10:27

(ČTK) - Ruská plynárenská společnost Gazprom obnoví dodávky zemního plynu přes Rakousko, a to zejména do Itálie. Firma uvedla, že spolu s italskými zákazníky našla způsob, jak vyřešit důsledky regulačních změn v Rakousku, kterými přerušení dodávek zdůvodnila.
(Celý text)

Operátor plynovodu Nord Stream 1 čeká na svolení k inspekci poničených míst
5. října 2022 10:24

Zug (Švýcarsko) (ČTK) - Provozovatel německo-ruského plynovodu Nord Stream 1 chce sám prohlédnout poničená místa na potrubí, nicméně zatím to nemohl udělat, protože pro to nezískal povolení. Konsorcium Nord Stream AG se sídlem ve švýcarském kantonu Zug o tom informovalo v tiskové zprávě.
(Celý text)

Na topení mokrým dřevem můžete jen prodělat
5. října 2022 05:50

PRAHA (Ekolist) - Topení dřevem se jeví jako smysluplná alternativa pro vyhřívání domácnosti. Dívat se na něj můžeme jako na obnovitelný zdroj energie, který je u nás víceméně plošně dostupný, ve srovnání s uhlím nebo plynem ekologický, a ke všemu ještě relativně laciný. Nicméně aby skutečně naplňovalo svou úlohu, je třeba dodržet jedno hlavní pravidlo. V kamnech nebo kotli musíte topit jen suchým dřevem. A to nejen proto, že suché hoří lépe.
(Celý text)

Dva komisaři EU navrhují společnou půjčku pro řešení energetické krize
5. října 2022 01:38

BRUSEL (ČTK) - Dva vrcholní představitelé Evropské komise (EK) vyzvali všech 27 členských států Evropské unie, aby si vzaly společnou půjčku, ze které by se financovala reakce na energetickou krizi ohrožující unijní ekonomiku. Komisař pro hospodářství Paolo Gentiloni a komisař pro vnitřní trh Thierry Breton v listě Irish Times uvedli, že nový dluh by mohl být vytvořen po vzoru společného dluhu z doby pandemie covidu-19 na podporu pracovních míst, která by jinak zanikla, upozornila agentura Reuters. Unijní státy však mají na další společné zadlužování rozdílné názory, což potvrdila debata ministrů financí.
(Celý text)

Hubáčková si podle ekologických organizací vytvořila dobrý tým, kritizují dohodu o Turówu
5. října 2022 01:20

PRAHA (ČTK) - Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) v úterý předala svou rezignaci premiérovi Petru Fialovi (ODS). ČTK to sdělila Dominika Pospíšilová z tiskového oddělení ministerstva. Pozitivem desetiměsíčního působení končící ministryně životního prostředí Anna Hubáčkové (KDU-ČSL) ve vládě bylo, že si na ministerstvu vytvořila kvalitní tým expertů. Na dotaz ČTK to napsali Michal Marek z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR (CzechGlobe) a ekologické organizace Hnutí Duha, Greenpeace. Organizace však kritizují vládní dohodu o polském hnědouhelném dolu Túrow, které podle nich nechrání vodu a životní prostředí na české straně. Od místopředsedy KDU-ČSL Petra Hladíka, který Hubáčkovou ve funkci zřejmě nahradí, očekávají důraz na rozvoj komunitní energetiky a ochranu krajiny.
(Celý text)

Europoslanci schválili sjednocení nabíječek pro telefony a mnohá další zařízení
5. října 2022 01:07

ŠTRASBURK (ČTK) - Evropský parlament učinil jeden z posledních kroků na cestě EU k zavedení jednotného nabíjecího řešení pro chytré telefony, tablety a další přenosná zařízení. Europoslanci podle očekávání schválili finální verzi směrnice, podle níž budou muset výrobci od podzimu 2024 používat výhradně kabely a zdířky typu USB-C. Návrh se týká také laptopů, na které se však sjednocení nabíječek začne vztahovat až na konci roku 2026.
(Celý text)

Němečtí europoslanci navrhují, aby Evropský parlament v energetické krizi zasedal jen v Bruselu
5. října 2022 01:01

BERLÍN (ČTK) - Vzhledem k prudce rostoucím cenám energií vyzvali někteří němečtí europoslanci, aby také Evropský parlament (EP) přijal úsporná opatření a v zimních měsících zrušil plenární zasedání ve francouzském Štrasburku. Na místo toho by se v zimě měl scházet pouze v belgické metropoli, kde sídlí i ostatní unijní instituce. Informovala o tom německá média.
(Celý text)

Ministerstvo: Novely zákonů o myslivosti a lesích by měly být hotové příští rok
5. října 2022 00:55

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo zemědělství (MZe) chce mít hotový návrh novely zákona o myslivosti na začátku příštího roku, novela zákona o lesích by pak mohla být hotová do poloviny roku 2023. Na včerejším jednání zemědělského výboru Poslanecké sněmovny to řekl náměstek pro řízení Sekce lesního hospodářství MZe Patrik Mlynář. Nová legislativní úprava by podle něj měla přinést hlavně posílení pravomocí vlastníků a celkovou liberalizaci přístupu k lesnímu hospodářství.
(Celý text)

Státy EU se shodly na rozdělení 20 miliard eur na podporu nezávislosti na Rusku
4. října 2022 13:52

LUCEMBURK (ČTK) - Státy Evropské unie se dnes shodly na rozdělení přibližně 20 miliard eur (490 miliard Kč) určených k podpoře energetické nezávislosti na Rusku. Ministři financí podpořili návrh připravený českým předsednictvím, na jehož základě budou moci členské země využít při přechodu k novým zdrojům energií část peněz z unijních fondů získaných prodejem emisních povolenek. Česká republika by měla dostat asi 16,7 miliardy Kč. Státy se na definitivní podobě finanční podpory ještě budou muset shodnout s Evropským parlamentem.
(Celý text)

Zeman slíbil rychlou výměnu v čele ministerstva životního prostředí
4. října 2022 13:46

BRNO (ČTK) - Prezident Miloš Zeman přislíbil podle vicepremiéra Mariana Jurečky (KDU-ČSL), že i s ohledem na české předsednictví v Radě EU provede výměnu v čele ministerstva životního prostředí rychle. Rezignaci na funkci ve vládě oznámila ze zdravotních důvodů v pondělí Anna Hubáčková (KDU-ČSL), podle lidovecké nominace ji má nahradit stranický místopředseda Petr Hladík. Jurečka dnes řekl, že by jejich funkční období měla navazovat. Premiér Petr Fiala (ODS) od Hladíka očekává ve vládě kompetenci a energii.


(Celý text)

Velké firmy působící v ČR budou v novém projektu usilovat o uhlíkovou neutralitu
4. října 2022 11:21

PRAHA (ČTK) - Velké firmy působící v Česku budou v novém projektu s názvem Rethink usilovat o uhlíkovou neutralitu a energetickou bezpečnost. Včera při představení iniciativy 25 podniků podepsalo společné prohlášení. Na zahájení činnosti projektu naváže úterní inovační fórum, které se uskuteční ve Francouzském institutu v Praze.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1808 | Další