ecomonitor.cz
verze pro tisk
Ministerstva chtějí umožnit postavit ve vinicích a sadech fotovoltaické panely
18. května 2022 07:40

PRAHA (ČTK) - Zemědělci by mohli mít možnost postavit ve vinicích, chmelnicích a sadech fotovoltaické panely. Umožnit by jim to měla novela zákona o ochraně zemědělského půdního fondu. Pracuje na ní ministerstvo životního prostředí (MŽP), které o tom informovalo v tiskové zprávě po včerejší poradě MŽP a ministerstva zemědělství.
(Celý text)

Mami, tati, na zahradě je had!
18. května 2022 07:08

PRAHA (Ekolist) - V lepším případě to bude zvědavé: „jůůů“, dost možná ale jekot či zděšené pištění vylekaných dětí. Těžko pak z prvního překotného vyprávění pochopit, co se to vlastně stalo. Zdá se totiž, že děti v koutě zahrady objevily hada. Co teď ale má svědomitý rodič dělat? Hlavně nepanikařit.
(Celý text)

Lesních požárů bude kvůli změně klimatu v Česku přibývat, varuje vědec
18. května 2022 02:09

BRNO (ČTK) - Lesních požárů bude kvůli změně klimatu přibývat, varuje Petr Čermák z Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Narůstat bude podle něj nejen riziko požárů, ale také jejich rozsah, kdy se zvýší pravděpodobnost, že bude hořet na větší ploše.
(Celý text)

Zimbabwe usiluje o povolení k prodeji zabavené slonoviny
18. května 2022 01:51

HARARE (ČTK) - Zimbabwská vláda chce získat povolení k prodeji zabavené slonoviny, za niž by mohla získat 600 milionů dolarů (14 miliard korun). Použila by je na ochranu rychle rostoucích sloních stád. Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin (CITES) obchodování se slonovinou zakazuje od roku 1989.
(Celý text)

Německé dráhy se zapojily do pomoci s vývozem ukrajinského obilí
18. května 2022 01:20

BERLÍN (ČTK) - Nákladní divize německých drah DB Cargo se zapojila do pomoci s exportem ukrajinského obilí, které kvůli ruské invazi není možné vyvážet do světa přes černomořské přístavy, oznámil německý ministr dopravy Volker Wissing. Nákladní vlaky umožní přepravu zemědělských produktů do přístavů v Severním moři a na Jadranu.
(Celý text)

Část starostů v Brně má výtky k územnímu plánu, město si nechává dělat posudky
18. května 2022 01:13

BRNO (ČTK) - Brno si nechává vypracovat posudky na vytvořený návrh nového územního plánu, který by v červnu mohli schvalovat zastupitelé. Důvodem jsou výtky osmi starostů z celkových 29 městských částí Brna. V dopise zaslaném primátorce Markétě Vaňkové (ODS), který má ČTK k dispozici, zmiňují například obavy z vyšší hustoty zástavby nebo nedostatečné ochrany zeleně. Podle Vaňkové by měly posudky rozptýlit obavy. Radní zodpovědný za územní plánování Filip Chvátal (KDU-ČSL) ČTK řekl, že si za dokumentem stojí a nerozumí tomu, proč se město snaží po čtyřech letech příprav zpochybňovat svůj prioritní strategický dokument. Brno má územní plán z roku 1994 a jeho podoba ani po aktualizacích už neodpovídá potřebám.
(Celý text)

Vláda projedná protipovodňová opatření na horním toku Opavy včetně přehrady Nové Heřminovy
18. května 2022 00:25

(ČTK) - Zprávu o opatřeních ke snížení povodňových rizik na horním toku řeky Opavy dnes projedná vláda. Materiál, který předkládá ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), uvádí, že zvýšení úrovně ochrany před povodněmi nelze dosáhnout bez stavby přehrady Nové Heřminovy. Příprava stavby by měla začít ke konci roku 2026 a do provozu by měla být nádrž uvedena v roce 2032. Obec Nové Heřminovy dlouhodobě stavbu odmítá. Celý soubor opatření bude stát podle vládního materiálu více než osm miliard korun.
(Celý text)

Producenti uhlí z USA chtějí zvýšit vývoz, problémy jim to ale zřejmě znemožní
17. května 2022 17:48

KYJEV (ČTK) - Producenti uhlí ve Spojených státech se snaží zvýšit vývoz, aby využili růstu cen suroviny na světových trzích po ruské invazi na Ukrajinu. Plány jim ale pravděpodobně zkříží logistické problémy, ať už jsou to potíže s dopravou, nedostatek vhodných pracovníků anebo nepříznivý dlouhodobý výhled odvětví, který nesvědčí investicím do nových dolů. Myslí si to experti, které oslovila agentura Reuters.
(Celý text)

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, polevily obavy z nedostatku suroviny
17. května 2022 17:31

LONDÝN (ČTK) - Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje, megawatthodina (MWh) se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku dnes dopoledne pohybovala kolem 92 eur (2273 Kč). Trh se už tolik neobává, že surovina z Ruska přestane proudit, protože Evropská komise (EK) vyjasnila, jak mohou velcí evropští odběratelé za ruský plyn platit, aniž by porušili západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.
(Celý text)

Ministr: Polsko přepraví méně než polovinu ukrajinského obilí, než je třeba
17. května 2022 17:28

KYJEV (ČTK) - Polsko dokáže přepravit pouze jeden až dva miliony tun ukrajinského obilí měsíčně, nikoliv čtyři až pět milionů, jak by bylo potřeba, pokud se má svět vyhnout riziku, že nebude dostatek potravin. Řekl to polský ministr zemědělství Henryk Kowalczyk. Ukrajina obilí vyvážela přes černomořské přístavy, ty ale kvůli rusko-ukrajinské válce teď blokují ruští vojáci.
(Celý text)

Fiala: EU při jednání o šestém balíku sankcí navenek působí nejednotně
17. května 2022 17:26

PRAHA (ČTK) - Premiéra Petra Fialu (ODS) na jednání o embargu na dovoz ruské ropy mrzí, že Evropská unie působí nejednotně. Podle rakouského kancléře Karla Nehammera by Evropská komise (EK) měla oznamovat výsledky až po ukončení jednání. Lídři vlád to řekli na dnešní tiskové konferenci po jednání v Praze.
(Celý text)

Populaci jelenovitých ohrožuje nepůvodní parazit z Dálného východu
17. května 2022 12:24

PRAHA (ČTK) - Populaci jelenovitých v Česku ohrožuje nepůvodní parazit původně se vyskytující pouze na ruském Dálném východě u asijských druhů jelenovitých, jako je sika nebo wapiti. Podle vědců z České zemědělské univerzity (ČZU), kteří ho objevili, má už naprostou převahu nad původními druhy parazitů a pitvy ho odhalily v naprosté většině běžných druhů jelenovitých v ČR. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí ČZU Karla Mráčková.
(Celý text)

Lipavský: Rozhodnutí Maďarska nepodpořit sankce na ruské energie je nepřijatelné
17. května 2022 12:12

PRAHA (ČTK) - Přístup maďarské vlády, která se rozhodla nepodpořit jakékoli sankce mířící na ruský energetický export, považuje ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) za nepřijatelný. Uvedl to na twitteru. Země Evropské unie se v pondělí opět neshodly na nových sankcích proti Rusku, jejichž přijetí stále brání nejednota kolem embarga na dovoz ruské ropy.
(Celý text)

Státy EU se neshodly na protiruských sankcích, sporné zůstává embargo na dovoz ruské ropy
17. května 2022 10:18

BRUSEL (ČTK) - Země Evropské unie se stále neshodly na nových sankcích proti Rusku, jejichž přijetí stále brání nejednota kolem embarga na dovoz ruské ropy. Po jednání ministrů zahraničí členských zemí to novinářům řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Zástupci vlád sedmadvacítky podle něj naopak jednotně podpořili poskytnutí dalších 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) na nákup zbraní pro Ukrajinu. Její ministr Dmytro Kuleba při jednání opět vyzval kolegy z unijních zemí k co nejrychlejšímu přijetí embarga, které má režim ruského prezidenta Vladimira Putina připravit o významnou část peněz k financování války. Většina zemí včetně Česka sankce podporuje, proti embargu je Maďarsko.
(Celý text)

Liberecký lesík Opičák má obnovenou pozorovatelnu a návštěvnické prvky
17. května 2022 09:50

LIBEREC (ČSOP) - Na konci dubna byla veřejnosti představena nově zrekonstruovaná návštěvnická infrastruktura v lese nazývaném Opičák (VKP Lesík u letiště), nacházejícím se na západním okraji města Liberec. Tento místními obyvateli oblíbený kousek přírody byl v roce 2006 a 2009 vykoupen v rámci kampaně Místo pro přírodu do vlastnictví Českého svazu ochránců přírody a později doplněn pozorovatelnou a dalšími návštěvnickými prvky v rámci kampaně NET4GAS Blíž přírodě.
(Celý text)

Ředitelství vodních cest chce letos předložit nové varianty splavnění Labe do Pardubic
17. května 2022 01:55

PŘELOUČ (ČTK) - Ředitelství vodních cest (ŘVC) chce letos předložit nové varianty splavnění Labe v úseku od Přelouče do Pardubic. Proti původní trase plavebního kanálu přes přírodně cenné Slavíkovy ostrovy dlouhodobě vystupovali ekologové a stavbu úspěšně blokovali. Nové vedení vodní cesty by se mělo co nejvíce vyhnout celé evropsky významné lokalitě Louky u Přelouče, řekl ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
(Celý text)

Izrael zvyšuje těžbu plynu a surovinu chce dodávat i do Evropy
17. května 2022 01:41

TEL AVIV (ČTK) - Izrael zvyšuje těžbu zemního plynu z moře a v nadcházejících měsících chce uzavřít smlouvu o dodávkách do Evropy, která se snaží omezit závislost na dodávkách této suroviny z Ruska. Izrael plánuje v nejbližších letech zdvojnásobit těžbu z nynějších 20 miliard asi na 40 miliard metrů krychlových v rámci rozšíření současných projektů a zahájení těžby na nových polích. S odvoláním na představitele odvětví to dnes uvedla agentura Reuters.
(Celý text)

Slováci by mohli poradit se zálohováním PET, ministři jednali ve Valticích
17. května 2022 01:26

VALTICE (ČTK) - Jak zdárně zavést systém zálohování PET lahví v ČR by mohli českým odborníkům poradit jejich slovenští kolegové. I tohle téma bylo jedním z těch, kterými se odborníci zabývají na zasedání Česko-slovenské komise pro spolupráci v oblasti ochrany životního prostředí ve Valticích na Břeclavsku. Zkušenosti uvítáme, řekla ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) před jednáním se slovenským protějškem Jánem Budajem. Na Slovensku zálohování PET funguje od nového roku.
(Celý text)

Lékárníci: Léky nepatří mezi odpadky ani do WC, musí do spalovny
17. května 2022 01:10

PRAHA (ČTK) - Lidé by neměli vyhazovat léky do běžného odpadu ani do WC, protože mohou ohrozit další osoby, zvířata nebo kontaminovat pitnou vodu. Skončit by měly jedině ve spalovně, připomněla Česká lékárnická komora (ČLnK). Zásoby léků a jejich dobu použitelnosti je podle ní ideální kontrolovat dvakrát ročně.
(Celý text)

Zájem domácností o dotace na obnovitelné zdroje vzrost meziročně na čtyřnásobek
17. května 2022 01:02

PRAHA (ČTK) - Téměř na čtyřnásobek vzrostl meziročně zájem domácností o dotace na obnovitelné zdroje. Ukazují to data o počtu podaných žádostí do Nové zelené úsporám za první čtvrtletí let 2021 a 2022. Státní fond životního prostředí eviduje 12 200 žádostí o dotace, loni to ve stejném období bylo 3200 žádostí, uvedla Komora obnovitelných zdrojů energie (Komora OZE).
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1715 | Další

Online diskuse
Ministerstva chtějí umožnit postavit ve vinicích a sadech fotovoltaické panely
18. května 2022 07:40

PRAHA (ČTK) - Zemědělci by mohli mít možnost postavit ve vinicích, chmelnicích a sadech fotovoltaické panely. Umožnit by jim to měla novela zákona o ochraně zemědělského půdního fondu. Pracuje na ní ministerstvo životního prostředí (MŽP), které o tom informovalo v tiskové zprávě po včerejší poradě MŽP a ministerstva zemědělství.
(Celý text)

Mami, tati, na zahradě je had!
18. května 2022 07:08

PRAHA (Ekolist) - V lepším případě to bude zvědavé: „jůůů“, dost možná ale jekot či zděšené pištění vylekaných dětí. Těžko pak z prvního překotného vyprávění pochopit, co se to vlastně stalo. Zdá se totiž, že děti v koutě zahrady objevily hada. Co teď ale má svědomitý rodič dělat? Hlavně nepanikařit.
(Celý text)

Lesních požárů bude kvůli změně klimatu v Česku přibývat, varuje vědec
18. května 2022 02:09

BRNO (ČTK) - Lesních požárů bude kvůli změně klimatu přibývat, varuje Petr Čermák z Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Narůstat bude podle něj nejen riziko požárů, ale také jejich rozsah, kdy se zvýší pravděpodobnost, že bude hořet na větší ploše.
(Celý text)

Zimbabwe usiluje o povolení k prodeji zabavené slonoviny
18. května 2022 01:51

HARARE (ČTK) - Zimbabwská vláda chce získat povolení k prodeji zabavené slonoviny, za niž by mohla získat 600 milionů dolarů (14 miliard korun). Použila by je na ochranu rychle rostoucích sloních stád. Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin (CITES) obchodování se slonovinou zakazuje od roku 1989.
(Celý text)

Německé dráhy se zapojily do pomoci s vývozem ukrajinského obilí
18. května 2022 01:20

BERLÍN (ČTK) - Nákladní divize německých drah DB Cargo se zapojila do pomoci s exportem ukrajinského obilí, které kvůli ruské invazi není možné vyvážet do světa přes černomořské přístavy, oznámil německý ministr dopravy Volker Wissing. Nákladní vlaky umožní přepravu zemědělských produktů do přístavů v Severním moři a na Jadranu.
(Celý text)

Část starostů v Brně má výtky k územnímu plánu, město si nechává dělat posudky
18. května 2022 01:13

BRNO (ČTK) - Brno si nechává vypracovat posudky na vytvořený návrh nového územního plánu, který by v červnu mohli schvalovat zastupitelé. Důvodem jsou výtky osmi starostů z celkových 29 městských částí Brna. V dopise zaslaném primátorce Markétě Vaňkové (ODS), který má ČTK k dispozici, zmiňují například obavy z vyšší hustoty zástavby nebo nedostatečné ochrany zeleně. Podle Vaňkové by měly posudky rozptýlit obavy. Radní zodpovědný za územní plánování Filip Chvátal (KDU-ČSL) ČTK řekl, že si za dokumentem stojí a nerozumí tomu, proč se město snaží po čtyřech letech příprav zpochybňovat svůj prioritní strategický dokument. Brno má územní plán z roku 1994 a jeho podoba ani po aktualizacích už neodpovídá potřebám.
(Celý text)

Vláda projedná protipovodňová opatření na horním toku Opavy včetně přehrady Nové Heřminovy
18. května 2022 00:25

(ČTK) - Zprávu o opatřeních ke snížení povodňových rizik na horním toku řeky Opavy dnes projedná vláda. Materiál, který předkládá ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), uvádí, že zvýšení úrovně ochrany před povodněmi nelze dosáhnout bez stavby přehrady Nové Heřminovy. Příprava stavby by měla začít ke konci roku 2026 a do provozu by měla být nádrž uvedena v roce 2032. Obec Nové Heřminovy dlouhodobě stavbu odmítá. Celý soubor opatření bude stát podle vládního materiálu více než osm miliard korun.
(Celý text)

Producenti uhlí z USA chtějí zvýšit vývoz, problémy jim to ale zřejmě znemožní
17. května 2022 17:48

KYJEV (ČTK) - Producenti uhlí ve Spojených státech se snaží zvýšit vývoz, aby využili růstu cen suroviny na světových trzích po ruské invazi na Ukrajinu. Plány jim ale pravděpodobně zkříží logistické problémy, ať už jsou to potíže s dopravou, nedostatek vhodných pracovníků anebo nepříznivý dlouhodobý výhled odvětví, který nesvědčí investicím do nových dolů. Myslí si to experti, které oslovila agentura Reuters.
(Celý text)

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, polevily obavy z nedostatku suroviny
17. května 2022 17:31

LONDÝN (ČTK) - Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje, megawatthodina (MWh) se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku dnes dopoledne pohybovala kolem 92 eur (2273 Kč). Trh se už tolik neobává, že surovina z Ruska přestane proudit, protože Evropská komise (EK) vyjasnila, jak mohou velcí evropští odběratelé za ruský plyn platit, aniž by porušili západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.
(Celý text)

Ministr: Polsko přepraví méně než polovinu ukrajinského obilí, než je třeba
17. května 2022 17:28

KYJEV (ČTK) - Polsko dokáže přepravit pouze jeden až dva miliony tun ukrajinského obilí měsíčně, nikoliv čtyři až pět milionů, jak by bylo potřeba, pokud se má svět vyhnout riziku, že nebude dostatek potravin. Řekl to polský ministr zemědělství Henryk Kowalczyk. Ukrajina obilí vyvážela přes černomořské přístavy, ty ale kvůli rusko-ukrajinské válce teď blokují ruští vojáci.
(Celý text)

Fiala: EU při jednání o šestém balíku sankcí navenek působí nejednotně
17. května 2022 17:26

PRAHA (ČTK) - Premiéra Petra Fialu (ODS) na jednání o embargu na dovoz ruské ropy mrzí, že Evropská unie působí nejednotně. Podle rakouského kancléře Karla Nehammera by Evropská komise (EK) měla oznamovat výsledky až po ukončení jednání. Lídři vlád to řekli na dnešní tiskové konferenci po jednání v Praze.
(Celý text)

Populaci jelenovitých ohrožuje nepůvodní parazit z Dálného východu
17. května 2022 12:24

PRAHA (ČTK) - Populaci jelenovitých v Česku ohrožuje nepůvodní parazit původně se vyskytující pouze na ruském Dálném východě u asijských druhů jelenovitých, jako je sika nebo wapiti. Podle vědců z České zemědělské univerzity (ČZU), kteří ho objevili, má už naprostou převahu nad původními druhy parazitů a pitvy ho odhalily v naprosté většině běžných druhů jelenovitých v ČR. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí ČZU Karla Mráčková.
(Celý text)

Lipavský: Rozhodnutí Maďarska nepodpořit sankce na ruské energie je nepřijatelné
17. května 2022 12:12

PRAHA (ČTK) - Přístup maďarské vlády, která se rozhodla nepodpořit jakékoli sankce mířící na ruský energetický export, považuje ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) za nepřijatelný. Uvedl to na twitteru. Země Evropské unie se v pondělí opět neshodly na nových sankcích proti Rusku, jejichž přijetí stále brání nejednota kolem embarga na dovoz ruské ropy.
(Celý text)

Státy EU se neshodly na protiruských sankcích, sporné zůstává embargo na dovoz ruské ropy
17. května 2022 10:18

BRUSEL (ČTK) - Země Evropské unie se stále neshodly na nových sankcích proti Rusku, jejichž přijetí stále brání nejednota kolem embarga na dovoz ruské ropy. Po jednání ministrů zahraničí členských zemí to novinářům řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Zástupci vlád sedmadvacítky podle něj naopak jednotně podpořili poskytnutí dalších 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) na nákup zbraní pro Ukrajinu. Její ministr Dmytro Kuleba při jednání opět vyzval kolegy z unijních zemí k co nejrychlejšímu přijetí embarga, které má režim ruského prezidenta Vladimira Putina připravit o významnou část peněz k financování války. Většina zemí včetně Česka sankce podporuje, proti embargu je Maďarsko.
(Celý text)

Liberecký lesík Opičák má obnovenou pozorovatelnu a návštěvnické prvky
17. května 2022 09:50

LIBEREC (ČSOP) - Na konci dubna byla veřejnosti představena nově zrekonstruovaná návštěvnická infrastruktura v lese nazývaném Opičák (VKP Lesík u letiště), nacházejícím se na západním okraji města Liberec. Tento místními obyvateli oblíbený kousek přírody byl v roce 2006 a 2009 vykoupen v rámci kampaně Místo pro přírodu do vlastnictví Českého svazu ochránců přírody a později doplněn pozorovatelnou a dalšími návštěvnickými prvky v rámci kampaně NET4GAS Blíž přírodě.
(Celý text)

Ředitelství vodních cest chce letos předložit nové varianty splavnění Labe do Pardubic
17. května 2022 01:55

PŘELOUČ (ČTK) - Ředitelství vodních cest (ŘVC) chce letos předložit nové varianty splavnění Labe v úseku od Přelouče do Pardubic. Proti původní trase plavebního kanálu přes přírodně cenné Slavíkovy ostrovy dlouhodobě vystupovali ekologové a stavbu úspěšně blokovali. Nové vedení vodní cesty by se mělo co nejvíce vyhnout celé evropsky významné lokalitě Louky u Přelouče, řekl ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
(Celý text)

Izrael zvyšuje těžbu plynu a surovinu chce dodávat i do Evropy
17. května 2022 01:41

TEL AVIV (ČTK) - Izrael zvyšuje těžbu zemního plynu z moře a v nadcházejících měsících chce uzavřít smlouvu o dodávkách do Evropy, která se snaží omezit závislost na dodávkách této suroviny z Ruska. Izrael plánuje v nejbližších letech zdvojnásobit těžbu z nynějších 20 miliard asi na 40 miliard metrů krychlových v rámci rozšíření současných projektů a zahájení těžby na nových polích. S odvoláním na představitele odvětví to dnes uvedla agentura Reuters.
(Celý text)

Slováci by mohli poradit se zálohováním PET, ministři jednali ve Valticích
17. května 2022 01:26

VALTICE (ČTK) - Jak zdárně zavést systém zálohování PET lahví v ČR by mohli českým odborníkům poradit jejich slovenští kolegové. I tohle téma bylo jedním z těch, kterými se odborníci zabývají na zasedání Česko-slovenské komise pro spolupráci v oblasti ochrany životního prostředí ve Valticích na Břeclavsku. Zkušenosti uvítáme, řekla ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) před jednáním se slovenským protějškem Jánem Budajem. Na Slovensku zálohování PET funguje od nového roku.
(Celý text)

Lékárníci: Léky nepatří mezi odpadky ani do WC, musí do spalovny
17. května 2022 01:10

PRAHA (ČTK) - Lidé by neměli vyhazovat léky do běžného odpadu ani do WC, protože mohou ohrozit další osoby, zvířata nebo kontaminovat pitnou vodu. Skončit by měly jedině ve spalovně, připomněla Česká lékárnická komora (ČLnK). Zásoby léků a jejich dobu použitelnosti je podle ní ideální kontrolovat dvakrát ročně.
(Celý text)

Zájem domácností o dotace na obnovitelné zdroje vzrost meziročně na čtyřnásobek
17. května 2022 01:02

PRAHA (ČTK) - Téměř na čtyřnásobek vzrostl meziročně zájem domácností o dotace na obnovitelné zdroje. Ukazují to data o počtu podaných žádostí do Nové zelené úsporám za první čtvrtletí let 2021 a 2022. Státní fond životního prostředí eviduje 12 200 žádostí o dotace, loni to ve stejném období bylo 3200 žádostí, uvedla Komora obnovitelných zdrojů energie (Komora OZE).
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1715 | Další