|
titulní strana > co píší jiní
Australští hadi se snaží přežít vlnu veder. Útočiště hledají ve stínu lidských obydlí
1. února 2019 01:54
PRAHA (Ekolist) - Zatímco se Česká republika ztrácí pod sněhem, v Austrálii řeší přesně opačný problém. Extrémní horko a sucho, na které k nelibosti lidí poněkud neadekvátně reaguje i místní fauna. Hadi, včetně těch pořádně jedovatých, teď vyhledávají úkryty v klimatizovaných lidských obydlích, potažmo v jiných příjemně chladných místech poblíž sídel. Píše o tom ScienceAlert.
Cheb chce odstranit vraky z ulic, jde to ale pomalu
CHEB (ČTK) - Město Cheb se společně s městskou policií snaží zbavit nepojízdných aut v ulicích. I když se ročně zabývá desítkami případů, podaří se odtáhnout jen několik vozů. Legislativa totiž neumožňuje auta, byť jde zjevně o nepojízdné vraky, jednoduše odtáhnout, řekl novinářům místostarosta Chebu Jiří Černý (VPM).
Při provozu kavárny vzniká "děsivé" množství odpadů. Podniky na Praze 7 to chtějí změnit
PRAHA (Ekolist) - "Kavárny byly vždy nositelem pokroku, protože fungovaly jako místo k setkávání a diskuzím," říká Petr Holata z Cukrárny Alchymista. Ale také jsou zdrojem odpadů. "Nejčastěji řešíme obalové problémy. Mléko, limonády, mouka, sušenky, potraviny v obalech," dodává Holata s tím, že nejvíc jeho podnik pálilo mléko. "V sezoně ho spotřebujeme i 200 litrů týdně. Proto jsme začali hledat dodavatele, který by mléko dodával ve větších a ideálně vratných obalech."
Největší kožešinová farma v ČR skončila, majitel chce kompenzace
VELKÝ RATMÍROV (ČTK) - Majitel největší české kožešinové farmy ve Velkém Ratmírově na Jindřichohradecku David Vojtíšek ukončil její provoz koncem roku 2018. Farmu provozoval 26 let, choval asi 15.000 norků, veškerou produkci vyvážel do USA, Ruska a Asie. Po státu bude žádat kompenzace, chce usilovat i o novelu zákona, který kožešinové farmy v ČR od února zakazuje. Je připraven podat žalobu i k Ústavnímu soudu. Zákaz chovu zvířat pro kožešiny schválili poslanci v roce 2017.
STAN bude pro eurovolby spolupracovat se Zelenými
PRAHA (ČTK) - Starostové a nezávislí (STAN) se dohodli na spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu se Stranou zelených a s desítkou regionálních subjektů. Dál chtějí jednat s TOP 09, konečná podoba kandidátky by měla být známa do dvou týdnů, řekl novinářům volební lídr STAN a nynější europoslanec Stanislav Polčák. Cílem spojenectví je podle Polčáka netříštit proevropské síly.
Ostrava nechce stavbu nové spalovny nebezpečného odpadu
OSTRAVA (ČTK) - Město Ostrava nesouhlasí se stavbou nové spalovny nebezpečného odpadu, kterou chce v obvodu Mariánské Hory a Hulváky postavit společnost SUEZ Využití zdrojů. Negativní stanovisko vydala v úterý městská rada a ve středu ho podpořilo zastupitelstvo. Radní nechtějí ve městě žádný nový zdroj emisí. Vyjádření firmy ČTK zjišťuje.
V Ugandě zadrželi velký kontraband slonoviny a šupin luskounů
PRAHA (ČTK) - Ugandské úřady zabavily rozsáhlý kontraband slonoviny a šupin luskounů pašovaný ze sousedního Jižního Súdánu. V souvislosti s přepravou ilegálního nákladu také zadržely dva Vietnamce. Oznámil to dnes ugandský finanční úřad.
V Jizerských horách začnou rozmisťovat cedule na ochranu tetřívka
LIBEREC (ČTK) - V Jizerských horách budou žluté cedule upozorňující na výskyt kriticky ohroženého tetřívka obecného. Rozmisťovat je začnou od příštího týdne pracovníci správy chráněné krajinné oblasti ve spolupráci s Lesy ČR. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Kamila Madejová z liberecké pobočky Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK).
dTest nabízí hromadný nákup fotovoltaických panelů
PRAHA (Ekolist) - Spotřebitelská organizace dTest dnes spustila registraci do kampaně Chci sluneční energii. Ta spočívá v hromadném nákupu fotovoltaických panelů včetně příslušenství a souvisejících služeb. Jedná se o neziskový projekt podpořený Evropskou unií, jehož se mohou zúčastnit domácnosti z celé ČR. Cílem je dojednat výhodnější podmínky a zprostředkovat tak spotřebitelům levnější a ekologičtější energii. Účastníci mohou navíc získat státní dotaci v programu Nová zelená úsporám.
Policie zaznamenala další pokus o uskladnění nebezpečného odpadu
OSTRAVA (ČTK) - Moravskoslezská policie zaznamenala další pokus o nelegální uskladnění nebezpečného odpadu. Firma, pravděpodobně polská, která už dříve dvou místech Karvinska a Frýdecko-Místecka ilegálně uložila 650.000 litrů hořlavého odpadu, se pokusila pronajmout si další prostory. Policie ale nechce zveřejnit další detaily, ani oznámit, kde měl být další nelegální odpad uložen. Případem už odhalených nelegálních skladů se nyní zabývají kriminalisté - zjišťují, komu chemikálie patří.
Dnes musí kožešinové farmy ukončit provoz, odškodnění není jasné
PRAHA (ČTK) - Dnes musí ukončit své působení všechny kožešinové farmy v ČR. Od února bude platit zákaz, který přinesla v předloňském roce novela zákona na ochranu zvířat proti týrání. Farmy však můžou zvířata nadále chovat, nesmí je však chovat na kožešiny. Podle ministerstva zemědělství je v ČR devět farem, kterých se zákaz týká.
MZe jedná o půjčce osm miliard euro od EIB na vodní hospodářství
PRAHA (ČTK) - Ministerstvo zemědělství by chtělo mít jisté peníze na plánované vodohospodářské projekty jako je propojování vodárenských soustav nebo stavbu přehrad. Jedná proto s Evropskou investiční bankou (EIB) o investičním úvěru v hodnotě osmi miliard euro (v přepočtu zhruba 206 miliard korun). Podmínkou přijetí úvěru by musela být větší výhodnost než zadlužení se u komerčních bank, řekl novinářům ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). V současnosti se plánuje například stavba nádrží na Rakovnicku a v okolí, nebo stavba přehrady Skalička na Bečvě. Toman chce o úvěru ještě jednat s ministerstvem financí, neposvětila jej také zatím vláda.
Návod, jak se dostat dovolenou k moři a neutopit se v oceánu ekovýčitek
PRAHA (Ekolist) - Všichni víme, že letecká doprava významně přispívá ke klimatické změně. Jistě, leckam se dá dostat vlakem, ale ne každý chce strávit na kolejích celý den, když letadlem je na místě za tři hodiny. Ale možná ve vás při nákupu letenek hlodá malá výčitka. Tak tady je pár tipů, jak se s ní vyrovnat. A pokud víte na tuty, že poletíte, skočte rovnou do druhé poloviny článku k mezititulku o odpustcích. Začneme totiž radami, které možná nechcete slyšet.
Rozhodnutí o snížení počtu míst pro hlubinné úložiště se odkládá
(ČTK) - Rozhodnutí o snížení počtu možných míst pro budoucí hlubinné úložiště radioaktivního odpadu v ČR se odkládá. Mluvčí Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) Lucie Steinerová řekla, že rada úřadu dnes o záležitosti a snížení počtu vytipovaných míst z devíti na čtyři opět nerozhodla. Podle předsedy rady a náměstka ministryně průmyslu Reného Neděly chce rada mimo jiné počkat na geofyzikální data, jež mají být k dispozici příští rok.
Praha 15 chce vytvořit park podél Botiče pod přehradou
PRAHA (ČTK) - Praha 15 plánuje park podél Botiče pod Hostivařskou přehradou. Vlastník bývalého mlýnského náhonu městské části daroval několik pozemků o celkové výměře 2662 metrů čtverečních, na kterých by park vznikl. Další pozemky v okolí chce radnice pro tento účel získat. Nyní nechá vypracovat studii nového parku, což by mělo trvat zhruba rok. Vyplývá to z usnesení, které dnes schválili zastupitelé městské části.
Česká vydavatelství zvažují biologicky rozložitelné obaly
PRAHA (ČTK) - Česká vydavatelství zvažují využívání biologicky rozložitelných obalů pro tištěná média. Jde o fólie, které média využívají k zasílání výtisků předplatitelům nebo v případě velkého množství příloh. Informovali o tom zástupci vydavatelství. Podle odbornice Lenky Wimmerové z České zemědělské univerzity (ČZU) nemusí tyto obaly nutně být k životnímu prostředí šetrné. Je třeba posoudit jejich výrobu, užití a likvidaci v celém životním cyklu, uvedla.
Politika státního příspěvku na bydlení by se měla změnit, tvrdí Český plynárenský svaz
PRAHA (ČTK) - Sociální politika státu v oblasti příspěvku na bydlení by se měla změnit. Příspěvek nyní totiž vůbec nemotivuje k přechodu na ekologičtější formy vytápění a ve své podstatě zvýhodňuje topení uhlím. Na dnešním setkání s novináři to řekla výkonná ředitelka Českého plynárenského svazu (ČPS) Lenka Kovačovská. Před zářím roku 2022, kdy bude provoz nejstarších kotlů na tuhá paliva ze zákona zakázán, je podle svazu nezbytné také zajistit další peníze pro sociálně nejslabší vrstvy a zvýšit povědomí o tomto zákazu.
Jediná kožešinová farma v Pardubickém kraji končí
PARDUBICE (ČTK) - Jediná kožešinová farma v Pardubickém kraji ve Vítějevsi na Svitavsku svou činnost končí. Musí se podřídit zákazu chovu zvířat pro kožešiny, který schválili poslanci v roce 2017 z etických důvodů a kvůli tomu, že intenzivní chov neodpovídá přirozeným potřebám divokých zvířat. Informoval o tom ředitel Krajské veterinární správy v Pardubicích Josef Boháč. Majitelé farmy si stěžují, že kompenzace, kterou jim slíbil stát, bude velmi nízká. Povinné uzavření farmy přirovnávají ke znárodnění.
Vášnivému entomologovi hrozí kvůli chráněným broukům vězení
HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Skoro 400 zvláště chráněných druhů brouků našla policie u dvaapadesátiletého muže z Hradce Králové. Muž na sebe policisty upozornil tím, že ohrožený hmyz nabízel k prodeji na internetu. Za nedovolené nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy mu hrozí až tři roky vězení, uvedla včera na webu policejní mluvčí Iva Kormošová.
Chobotnice na jídlo se dají chovat v mořských farmách. Ale není to dobrý nápad
PRAHA (Ekolist) - Aktuální studie newyorské univerzity varuje před připravovanými plány na komerční farmový chov chobotnic, které by byly zužitkovávány v gastronomii. Podle autorů by takový projekt neměl nic společného se slibovanou udržitelností, a jen by akceleroval tempo, jakým dochází k devastaci oceánů.
Chobotnice na jídlo se dají chovat v mořských farmách. Ale není to dobrý nápad
PRAHA (Ekolist) - Aktuální studie newyorské univerzity varuje před připravovanými plány na komerční farmový chov chobotnic, které by byly zužitkovávány v gastronomii. Podle autorů by takový projekt neměl nic společného se slibovanou udržitelností, a jen by akceleroval tempo, jakým dochází k devastaci oceánů.
|
Další články:
21. července 2025 06:00
20. července 2025 06:00
18. července 2025 06:02
17. července 2025 04:57
16. července 2025 06:10
|
KADAŇ (ČTK) - První plynová kotelna v areálu hnědouhelné elektrárny v Prunéřově začala vyrábět teplo pro Chomutov, Jirkov a Klášterec nad Ohří. Současně s ní zahájila výrobu tepla také záložní plynová kotelna v nedalekých Tušimicích. Zajišťuje dodávku pro Kadaň a pro oblast Tušimic. Po najetí dalších zdrojů skončí elektrárna na uhlí. ČTK to řekl mluvčí Skupiny ČEZ Ota Schnepp. Výjimku z emisí rtuti má elektrárna do srpna 2029.
(Celý text)
Kraj Vysočina přispěje na tříletý výzkum hornin v geoparku Vysočina
21. července 2025 19:49
JIHLAVA (ČTK) - Kraj Vysočina přispěje na výzkum geologických fenoménů v národním geoparku Vysočina, což je oblast mezi Telčí, Třeští a Počátkami. Na záměr mikroregionu rada kraje schválila 200 000 korun. Je to tříletý projekt, řekl hejtman Martin Kukla (ANO). Stejnou částku kraj dá pro letošek na výzkum jihlavského Muzea Vysočiny v povodí řeky Jihlavy.
(Celý text)
V průmyslové zóně v Holešově přibude zeleň i protipovodňová ochrana
21. července 2025 19:43
HOLEŠOV (ČTK) - V průmyslové zóně v Holešově na Kroměřížsku přibude více než 600 stromů i několik hektarů travnatých ploch. Zlínský kraj, který je investorem, počítá také s doplněním protipovodňové ochrany. Celkové náklady dosáhnou 31 milionů korun, téměř 11 milionů korun pokryje dotace z Evropské unie. Hotovo by mělo být nejpozději na podzim příštího roku, sdělil ČTK Jan Vandík z krajského oddělení komunikace a vnějších vztahů.
(Celý text)
Fotogalerie: Začalo hlasování v anketě Strom roku 2025
21. července 2025 17:19
PRAHA (Ekolist) - Nadace Partnerství zahájila hlasování v dalším ročníku oblíbené ankety Strom roku. Lidé mohou hlasovat online na www.stromroku.cz až do 5. října. Podpořit lze svůj oblíbený strom jedním hlasem z jedné e-mailové adresy. Vítěz postoupí do zimního evropského kola a zároveň získají první tři stromy odborné ošetření od partnerů soutěže PROSTROM Bohemia a Groown.
(Celý text)
Na jižní Moravě se poprvé objevila nepůvodní včela z Asie
21. července 2025 16:52
(ČTK) - Na jižní Moravě odborníci v polovině července potvrdili první výskyt nepůvodního druhu včely známé i jako čalounice v Česku. Jedná se o velkého zástupce čeledi čalounicovití původem z východní Asie. Druh zatím nemá české jméno. V posledních letech zaznamenán v různých evropských státech a odborníci čekali, že se objeví i v ČR. O nálezu informovalo Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu.
(Celý text)
Hasiči a inspekce životního prostředí prověří skládky, kde hrozí požáry
21. července 2025 11:11
PRAHA (ČTK) - Rozsáhlou kontrolu skládek a zařízení pro nakládání s odpady zahájili hasiči spolu s Českou inspekcí životního prostředí (ČIŽP). Zaměří se při nich na provozy, kde v minulosti hořelo, a na zařízení, která ve velkém pracují s hořlavými materiály, jako je elektroodpad, pneumatiky či plasty. Za tři měsíce chtějí zkontrolovat přes 80 zařízení, informovala mluvčí Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR (HZS) Klára Ochmanová.
(Celý text)
Čína začala v Tibetu stavět největší vodní elektrárnu na světě
21. července 2025 11:06
(ČTK) - Čínský premiér Li Čchiang oznámil začátek stavby největší vodní elektrárny na světě. Obří vodní dílo vyroste na východním okraji tibetské náhorní plošiny a podle odhadů vyjde na 170 miliard dolarů (3,6 bilionu korun), uvedla agentura Reuters s odvoláním na státní tiskovou agenturu Nová Čína.
(Celý text)
Chceme oslovit i ty, kteří jinak nejsou moc slyšet. Jak dělají ve Vídni participaci pro klima?
21. července 2025 06:13
PRAHA (Ekolist) - Již filozof a spisovatel J. J. Rousseau tvrdil, že pravá svoboda a demokracie znamenají neustálou účast občanů na tvorbě zákonů a řízení věcí veřejných, nikoli jen pasivní účast ve formě voleb. A ve Vídni si tuto myšlenku vzali opravdu k srdci. Participaci obyvatelstva na
opatřeních, která mají reagovat na klimatickou změnu, tu nejen vítají, ale i aktivně
podporují a vyhledávají.
(Celý text)
Zvýšit odolnost městských trávníků vůči horku a suchu mají nové druhy z panonské oblasti
21. července 2025 05:39
PRAHA (Ekolist) - Horko a sucho. Klimatické změny se negativně podepisují i na městských trávnících a travních porostech ve volné krajině. Vysychání trávníků znamená jak změnu jejich složení a pokles biodiverzity, tak ztrátu schopnosti plnit jeho ekologické funkce, jako je ukládání uhlíku do půdy nebo ochlazování okolí. Mezinárodní tým vědců proto hledá způsob, jak především městské trávníky adaptovat na dopady změn klimatu. V současnosti testuje nové travní směsi s obsahem druhů z panonské oblasti.
(Celý text)
Soukromník chce obnovit zanedbaný mokřad v Žižíně, říká mu Malá Amazonie
21. července 2025 02:34
PARDUBICE (ČTK) - Zanedbaný mokřad u Žižína, místní části Pardubice, chce soukromník Petr Tlapák obnovit, aby tam mohli žít obojživelníci, ryby a hmyz. Kupuje pozemky a jedná s městem o spolupráci. Svůj projekt nazval Malá Amazonie, odkazuje na své dřívější dlouholeté pobyty v Peru.
(Celý text)
Reuters: Zkáza vesnice při sesuvu zesílila důraz na připravenost sousední obce
21. července 2025 02:12
KANDERSTEG (ČTK) - Ve švýcarském alpském středisku Kandersteg úřady bedlivě sledují zhoršující se stav horského vrcholu, který se tyčí nad malebnými domy a hotely. Zhroucení ledovce a masivní sesuv kamení před několika týdny pohřbily sousední vesnici. Zničení Blattenu v údolí Lötschental, který měl přibližně 300 obyvatel, koncem května vyvolalo vážné obavy z dopadu tání permafrostu, zatímco teploty v alpských horských pásmech se zvyšují. Napsala to agentura Reuters.
(Celý text)
Vláda v řadě opatření za původními sliby zaostává, uvedly ekologické organizace
21. července 2025 01:45
(ČTK) - Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) v mnoha opatřeních týkajících se ochrany klimatu a životního prostředí podle oslovených ekologických organizací zaostala za původními sliby. Ve vyjádřeních pro ČTK ale ekologičtí aktivisté pozitivně zhodnotili omezení vydávání emisních výjimek nebo kroky v ochraně krajiny. Vláda na začátku svého funkčního období deklarovala například podporu komunitní energetiky, snižování emisí, rozvoj zeleně nebo efektivnější nakládání s odpady.
(Celý text)
Vltavská štafeta míří do Zlaté Koruny, v Krumlově putovala vysoko nad řekou
20. července 2025 21:40
ČESKÝ KRUMLOV (ČTK) - Štafeta Národního památkového ústavu (NPÚ) Vltava slavná a splavná se dnes přesouvá z Českého Krumlova do kláštera ve Zlaté Koruně. Kapsle s vodou z Vltavy putuje od pramenů řeky až do Prahy. Během dvouměsíční cesty si ji předávají různé osobnosti. V sobotu večer v České Krumlově kapsli přenesl slackliner po laně nataženém ve výšce 70 metrů nad hladinou Vltavy.
(Celý text)
Návštěvnost Českého Švýcarska se tři roky po největším lesním požáru v ČR různí
20. července 2025 21:14
HŘENSKO (ČTK) - Návštěvnost národního parku České Švýcarsko tři roky po historicky největším lesním požáru ČR se různí. Například v oblasti Krásné Lípy eviduje správa rezervace více průchodů přes sčítače, zhruba stejný počet lidí mířil letos i loni na Pravčickou bránu, propad v meziročním srovnání je v Hřensku, což ČTK potvrdili i hoteliéři. Zdaleka největší úbytek návštěvníků však nastal po požáru, který vypukl v červenci 2022. Cestovní ruch se tehdy uprostřed sezony zcela zastavil.
(Celý text)
Jeskyně Na Špičáku představuje odkaz Johanna Rippera, autora jejich první mapy
20. července 2025 10:43
(ČTK) - Osobnosti Johanna Rippera, spoluzakladatele Moravskoslezského sudetského horského spolku, zasvětila tuto sobotu svůj program jeskyně Na Špičáku u Supíkovic na Jesenicku. Přednáška přibližující výjimečný Ripperův odkaz v oblasti lázeňství, vědy i objevování přírodních krás je součástí oslav jejích letošních výročí. Jeskyně proslavená svými fotogenickými chodbami ve tvaru srdce si letos připomíná hned dvě významná jubilea - před 140 lety začali podzemním labyrintem proudit první turisté a o 70 let později se dočkala rozsáhlých úprav včetně elektrifikace, sdělil ČTK mluvčí Správy Jeskyní ČR Pavel Gejdoš.
(Celý text)
Ve Varšavě ubývá volně žijících koček, správa města se obává přemnožení krys
20. července 2025 10:42
(ČTK) - Ve Varšavě ubývá volně žijících koček, správa polské metropole se tak obává, že se ve městě přemnoží myši a krysy. Informoval o tom list Życie Warszawy. Město proto shání dobrovolníky, kteří by kočky krmili.
(Celý text)
V Havlíčkově Brodě se zahrada Mahlerovy vily vrátila do podoby z první republiky
20. července 2025 10:38
HAVLÍČKŮV BROD (ČTK) - Radnice v Havlíčkově Brodě dokončila první etapu obnovy zahrady u Mahlerovy vily v centru a otevřela ji veřejnosti. Zahrada se díky investici za 4,5 milionu korun přiblížila k podobě, jakou měla v období první republiky. Je to jedna z mála městských zahrad, která má společně s vilou statut kulturní památky, sdělila mluvčí města Zuzana Melounová.
(Celý text)
Italští ochránci práv zvířat chtějí zakázat prodej a vaření živých desetinožců
19. července 2025 20:15
(ČTK) - Italští ochránci práv zvířat chtějí dosáhnout zákazu prodeje a vaření živých desetinožců, mezi které patří například krabi, raci či langusty. Vytvořili kvůli tomu koalici, která má tohoto cíle dosáhnout, informovala agentura ANSA. Po zákonodárcích chtějí, aby desetinožci měli podobný status jako savci či ptáci.
(Celý text)
V Japonsku převezli půdu z Fukušimy před sídlo premiéra, chtějí rozptýlit obavy
19. července 2025 20:02
(ČTK) - Japonské úřady dnes převezli zeminu z blízkosti jaderné elektrárny v prefektuře Fukušima před sídlo premiéra v centru Tokia, napsala agentura Kjódó s odvoláním na ministerstvo životního prostředí. Vláda se tak snaží rozptýlit obavy z používání této půdy. Je to první její takové využití mimo prefekturu, kde v roce 2011 přírodní katastrofa jaderné zařízení poničila.
(Celý text)
Na lístky na Edmundovu soutěsku v Hřensku čekali lidé z různých koutů světa
19. července 2025 20:01
HŘENSKO (ČTK) - Frontu na lístky na Edmundovu soutěsku v Hřensku na Děčínsku, která se dnes otevřela poprvé od požáru v roce 2022, čekali lidé z různých koutů světa. Kromě turistů z celé ČR se v řadě objevili Němci, Poláci, Španělé či Indové. První ve frontě byla Natálie Fialová, která dorazila se svou příbuznou už v 06:00. Čekání se podle ní vyplatilo. V soutěsce provozuje obec plavbu na lodičkách. Zatím je přístupná v omezeném režimu pro několik desítek lidí denně. Na některé výletníky se tak nedostalo a byli zklamaní, zjistila na místě ČTK.
(Celý text)
Na lístky na Edmundovu soutěsku v Hřensku čekali lidé z různých koutů světa
19. července 2025 20:01
HŘENSKO (ČTK) - Frontu na lístky na Edmundovu soutěsku v Hřensku na Děčínsku, která se dnes otevřela poprvé od požáru v roce 2022, čekali lidé z různých koutů světa. Kromě turistů z celé ČR se v řadě objevili Němci, Poláci, Španělé či Indové. První ve frontě byla Natálie Fialová, která dorazila se svou příbuznou už v 06:00. Čekání se podle ní vyplatilo. V soutěsce provozuje obec plavbu na lodičkách. Zatím je přístupná v omezeném režimu pro několik desítek lidí denně. Na některé výletníky se tak nedostalo a byli zklamaní, zjistila na místě ČTK.
(Celý text)