titulní strana > co píší jiní
Právní odpovědnost za pastevecké psy
7. ledna 2019 01:11

PRAHA (Ochrana přírody) - Ve svém stručném článku bych se rád zabýval třemi úseky právní odpovědnosti, a to trestní, přestupkové a občanskoprávní, pokud jde o možnou odpovědnost vlastníka pasteveckého psa, sloužícího k ochraně stád, zejména před vlkem obecným.
(Celý text)

Do sčítání na krmítkách se zapojilo na 10.000 lidí, vede sýkorka
6. ledna 2019 19:45

PRAHA (ČTK) - Víkendové sčítání ptáků na krmítkách v Česku se setkalo s velkým zájmem veřejnosti, do dnešního večera poslalo výsledky už víc než 10.000 dobrovolníků. Svá pozorování mohou účastníci akce posílat ještě do poloviny ledna. Podle průběžných výsledků lidé nejčastěji na krmítkách pozorovali sýkoru koňadru, s odstupem následují vrabec polní a vrabec domácí, informovala koordinátorka sčítání Dita Hořáková z České společnosti ornitologické. Výsledky mohou lidé sledovat na webu sčítání.


(Celý text)

Dánský deník Politiken chce přispět k ochraně klimatu omezením cest letadly
6. ledna 2019 11:10

PRAHA (ČTK) - Dánský deník Politiken chce v budoucnu pro cesty svých reportérů méně využívat letadel, která jsou zdrojem emisí oxidu uhličitého, a tím přispět k omezení klimatických změn. V rámci Dánska budou pracovníci Politikenu létat jen v naléhavých případech, napsal v dnešním vydání listu jeho šéfredaktor Christian Jensen. Místo toho "přesedne" deník na vlaky a autobusy a všechny zahraniční letecké cesty, například za reportážemi nebo na konference, budou kompenzovány příspěvky ke klimatickým iniciativám.
(Celý text)

Nizozemské květiny tváří v tvář brexitu vadnou
6. ledna 2019 01:14

AALSMEER (ČTK) - Od svítání popojíždějí stovky lidí na elektrických vozících v srdci obrovského skladiště v Aalsmeeru nedaleko Amsterodamu. Zde se nachází největší trh s květinami na světě, úplné logistické centrum pro obchod s květinami v Evropě, píše agentura AFP.
(Celý text)

V Hlučíně se objevil v Česku vzácný pták lyskonoh ploskozobý
6. ledna 2019 00:40

(ČTK) - Na hladině Hlučínského jezera v Hlučíně na Opavsku se objevil v Česku vzácný pták lyskonoh ploskozobý. S ohledem na roční období jde podle odborníků o raritu. I v době jarních či podzimních tahů se v Česku vyskytuje minimálně. V zimě vůbec. Naposledy jej zde ornitologové zaznamenali koncem 70. let minulého století. Řekla to ornitoložka a ekoložka Marie Slabejová, která ptáka dokonce vyfotografovala.
(Celý text)

Sviňucha z čínské Žluté řeky bojuje o přežití
5. ledna 2019 01:14

(ČTK) - Černé lesknoucí se tělo se nesměle vynoří z vody a pak se zase potopí do hloubky: sviňucha ze Žluté řeky, jeden z nejvíce ohrožených druhů v Číně, se v zimní mlze objeví nad hladinou jen velmi zřídka, píše agentura AFP.
(Celý text)

Dvěma druhům lemurů hrozí vyhynutí kvůli odlesňování a klimatu
5. ledna 2019 00:48

(ČTK) - Nejméně dvěma druhům madagaskarských lemurů hrozí podle odborníků vyhynutí, důvodem je odlesňování jejich přirozeného prostředí a změna klimatu. K závěru dospěli vědci, o jejichž výzkumu zveřejněném v odborném časopise Nature Climate Change informovala agentura AFP.
(Celý text)

Bouřlivý Balt přilákal na pláže desítky hledačů jantaru
5. ledna 2019 00:36

VARŠAVA (ČTK) - Po dvoudenní bouři, kterou na Baltu provázely až sedm metrů vysoké vlny, vyrazili na polské pobřeží hledači jantaru, pátrajících mezi vyplaveným smetím po úlovcích, ceněných klenotníky v řádu stovek až tisíců zlotých. Od včerejšího časného rána na ostrově v ústí Visly, který je součástí Gdaňsku, po jantaru pátrají desítky lidí. Zkušení lovci pokladů tu už našli kousky o velikosti až lidské pěsti, uvedla televize TVN 24 na svém webu. Nejcennější úlovky bývají ceněny až na 10.000 zlotých (asi 60.000 Kč) za kilogram. Televizní štáb ale na pláži našel jen několik drobných kousků.
(Celý text)

Obnovitelné zdroje předstihly v Německu uhlí ve výrobě elektřiny
4. ledna 2019 20:56

FRANKFURT NAD MOHANEM (ČTK) - V Německu se loni poprvé vyrobilo více elektřiny z obnovitelných zdrojů energie než z uhlí. Vítr, slunce, biomasa a voda se tak loni staly největším zdrojem výroby elektřiny v Německu s podílem na celkové výrobě elektřiny 40 procent, hlavně díky růstu instalace solárních panelů a uzavírání elektráren na uhlí. Podíl uhlí na výrobě elektřiny naopak klesl na 39 procent. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na údaje od Fraunhofer Institute.
(Celý text)

Jaká nákupní taška je nejvíc eko? Látková z biobavlny to není, ukázala studie
4. ledna 2019 01:19

PRAHA (Ekolist) - Nákupní taška může představovat docela velkou zátěž pro životní prostředí. Pokud rodina sází na jednorázové plastové tašky, může za rok nastřádat úctyhodných 143 kusů. Jaká je tedy taška na nákup z pohledu životního prostředí nejlepší? Podle studie Vysoké školy chemicko-technologické, kterou si zadalo MŽP, je to opakovaně použitelná taška z polyesteru. Nicméně každá taška, která vydrží co nejdéle, je lepší než jednorázová verze, a to bez ohledu na materiál, ze kterého je vyrobená.
(Celý text)

S marockými makaky se turisté fotit nechtějí. Ale trhovcům to ještě nikdo neřekl
4. ledna 2019 01:15

PRAHA (Ekolist) - Využívat makaky jako fotografickou proprietu přestává zahraniční turisty v Maroku bavit. Už to není vnímáno jako setkání s exotikou, ale čím dál víc jako kontakt se zuboženým zvířetem. Výsledný špatný dojem pak vede ke snižování zisku trhovců. Píše o tom Phys.org.
(Celý text)

Gazané jsou chudí, ale rybí pedikúru rádi zaplatí
4. ledna 2019 00:57

(ČTK) - Rybí pedikúra se ujala v palestinské Gaze, i když je za půlhodinovou seanci nutno zaplatit v přepočtu 180 korun, a to je pro řadu obyvatel Gazy mnoho. Jak napsala agentura AP, službu začal nabízet Mahmúd Usmán ve snaze zachránit svou skomírající kavárnu. Pásmo Gazy je 11 let pod izraelskou blokádou, která přispívá k chudobě obyvatel.
(Celý text)

Z velkých obchodních řetězců postupně mizí plastové tašky
4. ledna 2019 00:55

(ČTK) - Z velkých obchodních řetězců postupně mizí plastové tašky. S koncem roku některé z obchodů nahradily plastové tašky papírovými a taškami určenými na opakované použití a vyrobenými z přírodních materiálů. Vyplývá to z informací obchodníků.
(Celý text)

Němci zvažují, že se usnadní odstřel vlků
4. ledna 2019 00:52

(ČTK) - Německá vláda zvažuje, že částečně povolí odstřel vlků v zájmu ochrany užitkových zvířat. Ministryně zemědělství Julia Klöcknerová a životního prostředí Svenja Schulzeová chtějí v polovině ledna objasnit, zda má být odstřel vlků usnadněn. S odvoláním na mluvčí obou ministerstev o tom informovala agentura DPA. Rostoucí populace vlků ohrožuje zejména ovce a kozy.
(Celý text)

Začíná sčítání ptáků v krmítkách, zapojit se může každý
4. ledna 2019 00:50

(ČTK) - V Česku dnes začíná vůbec první sčítání ptáků na krmítkách. Zapojit se může až do neděle každý, pozorovat může u v krmítku na okně či balkoně, na zahradě, v parku či na jiných místech. Na webu pořádající České společnosti ornitologické najdou zájemci bližší informace a také si tam mohou stáhnout sčítací arch, který jim při sčítání pomůže. Ornitologové díky akci získají informace o tom, jací ptáci v Česku zimují.
(Celý text)

Ohňostroje podle ČHMÚ krátkodobě zhoršují ovzduší
4. ledna 2019 00:43

PRAHA (ČTK) - Odpalování ohňostrojů a zábavní pyrotechniky podle meteorologů zhoršuje ovzduší, i když jen krátkodobě se při tom ve vzduchu zvyšují koncentrace znečišťujících látek. O silvestrovské noci má v tomto ohledu přitom horší vliv na kvalitu ovzduší pyrotechnika, kterou odpalují jednotlivci, než jeden velký ohňostroj. Vyplývá to z analýzy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který ji včera poskytl ČTK.
(Celý text)

Veterináři v pražské zoo uměle oplodnili samici lva indického
4. ledna 2019 00:40

PRAHA (ČTK) - Veterináři v pražské zoo ve středu uměle oplodnili samici lva indického Ginni. Je to jediný způsob, jak tyto vzácné lvy v Praze rozmnožit. Použili sperma samce Jamvana, který pochází stejně jako Ginni z indického Gudžarátu. Včera o tom informovala mluvčí zoo Lenka Pastorčáková.
(Celý text)

Po Šumperku ve středu běhalo stádo koní, utekli z pastvin
4. ledna 2019 00:34

ŠUMPERK (ČTK) - Skoro dvacetičlenné stádo koní ve středu překvapilo v ulicích na okraji Šumperka místní obyvatele. Zvířata se vydala do města z nedalekých pastvin na Bludovečku, kde využila technické závady na ohradníku. Koně se v Šumperku pohybovali v okolí krematoria a nemocnice, policistům se je podařilo bez újmy nasměrovat zpět na pastviny. Včera o tom informovala mluvčí šumperské policie Jiřina Vybíhalová.
(Celý text)

Británie chce zdvojnásobit poplatek za jednorázové plastové tašky
4. ledna 2019 00:29

(ČTK) - Británie se chystá na deset pencí (2,90 Kč) zdvojnásobit poplatek za plastové tašky na jedno použití, které zákazníkům poskytují největší maloobchodní prodejci v zemi. Současně by se povinnost zpoplatňovat tašky rozšířila na všechny obchody. Vyplývá to z plánu, který minulý týden zveřejnilo ministerstvo pro životní prostředí, potraviny a záležitosti venkova a které jsou nyní předmětem osmitýdenního připomínkového období.
(Celý text)

Po útoku lva v přírodním parku v USA přišla o život mladá žena
4. ledna 2019 00:20

NEW YORK (ČTK) - V přírodním parku pro divoká zvířata v americkém státě Severní Karolína přišla v neděli o život 22letá žena po útoku lva. Žena byla pracovnicí parku. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na prohlášení úřadu šerifa.
(Celý text)

Po útoku lva v přírodním parku v USA přišla o život mladá žena
4. ledna 2019 00:20

NEW YORK (ČTK) - V přírodním parku pro divoká zvířata v americkém státě Severní Karolína přišla v neděli o život 22letá žena po útoku lva. Žena byla pracovnicí parku. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na prohlášení úřadu šerifa.
(Celý text)

Další články:
18. července 2025 06:02
17. července 2025 04:57
16. července 2025 06:10
14. července 2025 06:00
12. července 2025 05:00

Online diskuse
V Mělníku vzniká loď se zařízením spalujícím odpad, poslouží v zahraničí
19. července 2025 02:20

MĚLNÍK (ČTK) - V Mělníku vzniká loď se zařízením využívajícím odpad ze zdravotnictví k výrobě energie. Sloužit má v zahraničí, hotová by mělo být na konci letošního roku. Neobvyklé plavidlo v mělnických docích vyrábí společnost PDI, informoval ČTK mluvčí mělnické radnice Jan Denemark Nováček.
(Celý text)

Veřejnost může hlasovat pro Park čtvrtstoletí, na výběr je z 22 možností
19. července 2025 01:28

(ČTK) - Veřejnost může hlasovat pro Park čtvrtstoletí, na výběr je z 22 možností. Jde o parky, které byly oceněny v letech 2002 až 2023, z nich devět patřilo mezi vítěze některého z ročníků, informovala ředitelka Svazu zakládání a údržby zeleně Jana Šimečková. Svaz soutěž pořádá.
(Celý text)

Liberecká zoo pěstuje saláty hydroponicky, inspiraci našla u studentky
19. července 2025 01:12

LIBEREC (ČTK) - Liberecká zoo začala s hydroponickým pěstováním salátů a bylinek, k čemuž není potřeba půda, ale stačí živný roztok. Vypěstované rostliny zahrada využije jako potravu pro chovaná zvířata. Inspiraci našla v doktorandské práci studentky architektury liberecké univerzity Terezy Nalezené.
(Celý text)

Letohrad obnoví náměstí, místo asfaltu bude dlažba, vysadí další stromy
19. července 2025 00:39

LETOHRAD (ČTK) - Město Letohrad na Orlickoústecku obnoví centrální náměstí, což zahrnuje i výsadbu stromů. V budoucnu tam nebude na chodnících asfalt, který se v létě rozpaluje, místo něj bude dlažba. Radnice projektuje první etapu, která zahrnuje necelou polovinu plochy. Stavební práce by mohly začít v příštím roce, řekl místostarosta Martin Hatka (Sdružení pro Letohradsko).
(Celý text)

Hradec Králové hodlá postupně osadit 23 objektů škol slunečními elektrárnami
19. července 2025 00:17

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Město Hradec Králové hodlá postupně osadit 23 objektů základních a mateřských škol slunečními elektrárnami. V první etapě pořídí sluneční elektrárny pro tři školské objekty, investici odhaduje na osm milionů korun bez DPH. Firma vzešlá z výběrového řízení by měla instalace udělat letos a v roce 2026. Elektřinu by kromě škol spotřebovávaly i další objekty, které budou zapojené do městského energetického společenství, řekl náměstek primátorky pro investice Lukáš Řádek(TOP 09).
(Celý text)

Hladina vody v orlické přehradě klesla od začátku května o tři metry
18. července 2025 19:43

(ČTK) - Hladina vody v orlické přehradě klesla od 1. května, tedy od začátku plavební sezony, o tři metry. Souvisí to s déle trvajícím suchem. Díky tomu se objevily zatopené objekty, které můžou obdivovat kolemjdoucí. Komplikace je to ale pro lodní dopravu, protože nemůže být v provozu plavební komora v jihočeském Kořensku, která lodě přenáší. Ani deště v posledních dnech situaci nezměnily, řekl ČTK mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán.
(Celý text)

Staré znečištění připravilo část obyvatel Jesenného na Semilsku o pitnou vodu
18. července 2025 19:35

JESENNÝ (ČTK) - Staré znečištění z chemického provozu připravilo část obyvatel Jesenného na Semilsku o pitnou vodu. V oblasti Bohuňovska je voda ve studních kontaminovaná karcinogenními látkami a nelze ji používat. Pro dvě desítky tamních obyvatel teď bude vodu zajišťovat malá úpravna za bezmála 160 000 korun. Čerpat bude vodu z blízké říčky Kamenice. Obec zároveň připravuje výstavbu vodovodu, řekl ČTK starosta Petr Hlůže (NEZ).
(Celý text)

Kyjov trápí přemnožené nutrie. Město požádalo o odchyt zvířat a zakáže krmení
18. července 2025 19:30

KYJOV (ČTK) - Přemnožené nutrie trápí Kyjov na Hodonínsku, kde hlodavce v blízkosti řeky Kyjovky krmí lidé. Radnice rozhodla o umístění cedule se zákazem krmení, u řeky se objeví v příštím týdnu. Dalším krokem bylo podání žádosti o odchyt zvířat, uvedla na webu města jeho mluvčí Denisa Pelikánová. Nadměrný výskyt nutrií řeší i jiná města, odchytávali je třeba ve Zlíně.
(Celý text)

Nedaleko jihomoravských Ivančic našlo nový domov 55 vzácných syslů
18. července 2025 16:58

PRAHA (Ekolist) - Přesně 55 syslů bylo vypuštěno na dvě lokality nedaleko Ivančic, kde už tito hlodavci nyní žijí. V těchto syslích koloniích se tak zvýší počty zvířat. Vypuštění sysli pocházejí z odchovů v Zoo Brno a švédské Zoo Nordens Ark.
(Celý text)

Je ekologičtější vlak, nebo letadlo? Záleží na vytíženosti, uvádí studie
18. července 2025 11:14

(ČTK) - Rychlovlaky jsou výrazně ekologičtějším dopravním prostředkem než letadlo při vysokém vytížení tratě. Uvádí to studie španělské státní společnosti Ineco, o které informoval deník El País. Studie se zaměřila na srovnání emisí mezi některými železničními a leteckými spoji ve Španělsku. U vysokorychlostní železnice velká část emisí připadá na výstavbu infrastruktury, zatímco u letecké dopravy převážnou část znečištění způsobuje provoz letadel.
(Celý text)

Medvědy nestřílet, ale vybavit čipy a sledovat, rozhodly polské úřady
18. července 2025 11:03

(ČTK) - Tři medvědi ohrožující obyvatele obce Cisna v pohoří Bieszczady na jihovýchodě Polska nebudou zastřeleni, ale dostanou obojky s čipy, aby zásahový tým mohl sledovat jejich polohu a postarat se, aby neohrožovali lidi, oznámila polská ministryně životního prostředí Paulina Hennigová-Klosková. Do té doby se o bezpečnost obyvatel vsi postará policie, potvrdil televizi TVN 24 náměstek ministryně Mikolaj Dorożala.
(Celý text)

Trump na dva roky uvolňuje ekologická pravidla pro některá znečišťující odvětví
18. července 2025 10:02

WASHINGTON (ČTK) - Americký prezident Donald Trump poskytne na dva roky uvolnění od ekologických regulací uhelným elektrárnám, chemickým závodům a dalším znečišťujícím odvětvím. Snaží se tak zastavit regulace z doby svého předchůdce Joea Bidena, které považuje za příliš zatěžující. Trump ve čtvrtek večer vydal sérií proklamací, jimiž osvobozuje od regulací řadu průmyslových odvětví, která považuje za zásadní pro národní bezpečnost, uvedla agentura AP.
(Celý text)

Otevřela se cesta k financování výstavby horkovodu z Dukovan do Brna z výnosů dražeb povolenek
18. července 2025 05:58

PRAHA (Ekolist) - Projekt vyvedení tepla z jaderné elektrárny Dukovany do Brna, tzv. Horkovod Dukovany–Brno, se posunul do další fáze příprav a může počítat s významnou podporou z výnosů z dražeb povolenek podle zákona o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů. V návaznosti na usnesení vlády vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí společně se Státním fondem životního prostředí ČR novou dotační výzvu, z níž bude možné podpořit výstavbu horkovodu až 11 miliardami korun. Tato prioritní stavba se bude moci o prostředky ucházet prostřednictvím druhého kola výzvy z programu I+ (Inovativní a komplexní projekty). Prvním kolem výzvy, kde byl posuzován projektový záměr, projekt horkovodu Dukovany–Brno už úspěšně prošel.
(Celý text)

Rozmanitost rostlin pomáhá ukládat uhlík do půdy. Efekt se ale liší podle lokalit
18. července 2025 05:38

PRAHA (Ekolist) - Půda může hrát důležitou roli v boji proti změně klimatu - dokáže totiž ukládat obrovské množství uhlíku. Půdní procesy v rozdílných ekosystémech, jako jsou např. lesy, louky či pole, však fungují různě a do hry vstupuje mnoho vlivů. Vědci z Biologického centra Akademie věd ČR společně s kolegy z Německa a USA se nyní zaměřili na to, jaký vliv na ukládání uhlíku do půdy má rozmanitost rostlin. Ve své přehledové studii, která vyšla na začátku července v prestižním časopise Nature Communications, hledali odpověď na otázku, proč někdy větší počet druhů rostlin ukládání uhlíku výrazně podporuje, jindy však téměř vůbec.
(Celý text)

Krkonošský prales ukrývá zaniklý svět horských bud a pastvin 18. století
18. července 2025 01:50

(ČTK) - Skupina archeologů dočišťuje základy zaniklé staré Kotelské boudy z první poloviny 18. století. Kolem je krkonošský prales a k nejbližší silnici půl hodiny chůze horským terénem. K pochopení, proč v nadmořské výšce 960 metrů pracují, je potřeba zapojit fantazii. Před 250 lety tady byly horské boudy a louky s pasoucím se dobytkem, řekl ČTK archeolog Univerzity Hradec Králové (UHK) Petr Hejhal. Nyní zřejmě nejvýše položený archeologický výzkum v ČR končí. Nebyl by možný bez spolupráce se Správou Krkonošského národního parku (KRNAP). Objevené základy domu jsou v nepřístupné klidové oblasti národního parku.
(Celý text)

Brazilští poslanci zmírnili pravidla pro projekty s dopadem na životní prostředí
18. července 2025 01:38

(ČTK) - Brazilští poslanci schválili zákon, který zmírňuje pravidla vydávání povolení pro projekty s dopadem na životní prostředí. Právní normu kritizovali ekologové, podle pravicových stran a agrárního sektoru naopak změny pomohou hospodářskému rozvoji. Informoval o tom server televize Deutsche Welle (DW).
(Celý text)

V CHKO Český les vzniklo první nouzové nocoviště pro turisty, budou další
17. července 2025 19:35

(ČTK) - V Chráněné krajinné oblasti Český les (CHKO) poblíž Rozvadova na Tachovsku vzniklo první nouzové nocoviště, kde mohou turisté jednorázově přespat ve stanu a rozdělat si oheň. CHKO má vytipovaných zhruba deset míst rovnoměrně rozložených podél stokilometrové státní hranice na Tachovsku a Domažlicku. První nocoviště pro tuto turistickou sezonu je v zaniklé obci Hraničky, řekl ČTK ředitel CHKO Tomáš Peckert. Příští rok bude otevřené nejméně jedno další.
(Celý text)

Prezident Pavel podepsal zákon o rychlejším využívání obnovitelných zdrojů
17. července 2025 16:39

(ČTK) - Ke snazšímu vzniku fotovoltaických a větrných elektráren má přispět zavedení oblastí, v nichž je budou úřady schvalovat ve zjednodušeném režimu. Předpokládá to nový zákon o urychlení využívání některých obnovitelných zdrojů energie, který podepsal prezident Petr Pavel. Zákon také zavádí obcím poplatek za větrné elektrárny na jejich území.
(Celý text)

Prezident podepsal zákon, který má mladým zemědělcům usnadnit přístup k půdě
17. července 2025 16:23

(ČTK) - Mladí zemědělci by se mohli snáze dostat k pachtu státní zemědělské půdy. Počítá s tím novela zákona o Státním pozemkovém úřadu (SPÚ) a dalších zákonů, kterou podepsal prezident Petr Pavel. Informoval o tom Hrad na svém webu. Podepsaná novela počítá i s tím, že sazby pachtovného u pozemků v působnosti Státního pozemkového úřadu bude stanovovat ministerstvo zemědělství vyhláškou, a vymezuje pravomoci u monitoringu eroze půdy. Obcím má umožnit například získávat od úřadu bezplatně pozemky pro rozšiřování veřejných hřbitovů.
(Celý text)

ÚS odmítl stížnosti matky a syna, kteří chovali kočky v nevhodných podmínkách
17. července 2025 15:31

(ČTK) - Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnosti matky se synem, kteří chovali desítky koček v bytě na okraji Prahy. Zvířata podle verdiktu trpěla stresem, nedostatkem veterinární péče, špatnou výživou a nedostatkem soukromí. Žena dostala čtyřměsíční trest vězení s podmínečným odkladem na 20 měsíců a zákaz chovu koček na pět let, syn pouze tříletý zákaz chovu. ÚS nenašel důvod k zásahu, stručné usnesení zpřístupnil ve své databázi.
(Celý text)

ÚS odmítl stížnosti matky a syna, kteří chovali kočky v nevhodných podmínkách
17. července 2025 15:31

(ČTK) - Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnosti matky se synem, kteří chovali desítky koček v bytě na okraji Prahy. Zvířata podle verdiktu trpěla stresem, nedostatkem veterinární péče, špatnou výživou a nedostatkem soukromí. Žena dostala čtyřměsíční trest vězení s podmínečným odkladem na 20 měsíců a zákaz chovu koček na pět let, syn pouze tříletý zákaz chovu. ÚS nenašel důvod k zásahu, stručné usnesení zpřístupnil ve své databázi.
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama