titulní strana > co píší jiní
Počet pasažérů v letecké přepravě v EU loni překonal miliardu
7. prosince 2018 01:14

BRUSEL (ČTK) - Počet cestujících v letecké přepravě v Evropské unii v loňském roce poprvé překonal miliardovou hranici. Podle údajů statistického úřadu Eurostat se zvýšil o sedm procent na rekordních 1,043 miliardy osob.
(Celý text)

Města i dobrovolníci začínají zabezpečovat zastávky kvůli ptákům
7. prosince 2018 01:00

(ČTK) - Stále více lidí vnímá skla jako největší hrozbu pro ptáky. Do zabezpečení skel kvůli možnému poranění ptáků se pouštějí obce a města i dobrovolníci, uvedla v tiskové zprávě Česká společnost ornitologická (ČSO). Podmínka bezpečnosti pro ptáky byla zahrnuta do výběrového řízení pro přístřešky MHD v Praze, dodala. Zástupci hlavního města a Institutu plánování a rozvoje minulý týden představili vítězný návrh přístřešků pro MHD a zábradlí Michala Froňka a Jana Němečka.
(Celý text)

Vánoční stromek nemusíte kupovat, můžete si ho pronajmout
6. prosince 2018 15:32

PRAHA (Ekolist) - Nemusíte se domů vláčet s kupovaným stromkem. Můžete si jej pronajmout. Firma vám stromek přiveze, poradí, jak se o něj starat, a po Vánocích zase odveze. A vy nemusíte nic vyhazovat. Pokud vás to zajímá, tak si pospěšte. Loni byly stromky k pronájmu rychle rozebrány.
(Celý text)

Čeští vědci postavili v tropické pralese na Papui Nové Guineji výzkumný jeřáb. Je osmý na světě
6. prosince 2018 14:25

PRAHA (Ekolist) - Papuánské výzkumné centrum Binatang, které založil a vede český ekolog Vojtěch Novotný z Biologického centra AV ČR, včera slavnostně otevřelo svůj největší výzkumný nástroj – padesátimetrový jeřáb ke studiu lesní ekologie. Tento nově postavený jeřáb se stal osmým na planetě a patří mezi tři výzkumné jeřáby, které jsou umístěny v tropickém deštném lese s chráněným územím. Využívat jej budou pro své biologické a ekologické experimenty vědci z celého světa. Informuje o tom Biologické centrum Akademie věd.
(Celý text)

Čína zůstává nejoblíbenější zemí pro investice do OZE, ČR chybí
6. prosince 2018 14:11

PRAHA (ČTK) - Čína zůstává nejoblíbenější zemí pro investice do obnovitelných zdrojů energie (OZE), druhé jsou Spojené státy. Vyplývá to z aktuálního indexu atraktivity zemí pro OZE, který pravidelně sestavuje poradenská společnost EY. Žebříček obsahuje 40 nejatraktivnějších zemí po celém světě. Česko opět chybí, naposledy se v něm umístilo v roce 2014. Partner EY pro energetiku Blahoslav Němeček míní, že tento stav by mohlo do budoucna změnit zavedení plánovaných aukcí OZE, které se v Česku chystá.
(Celý text)

Rozvinuté země v období 1990-2016 snížily emise o 13 procent
6. prosince 2018 13:15

KATOVICE (ČTK) - Rozvinuté země mezi lety 1990 až 2016 snížily emise skleníkových plynů o 13 procent. Uvádí se to v dnes zveřejněných úryvcích ze zprávy Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (UNFCCC). Od roku 2010 objem emisí vypuštěných bohatými státy klesl o 4,4 procenta. Podle autorů zprávy vydané na světové klimatické konferenci COP24 v Katovicích se tak stalo pravděpodobně díky krokům na ochranu ovzduší, které více než vyvážily přírůstek populace a hospodářský růst.
(Celý text)

Prozradily ho skvrny. Rys v CHKO Brdy pochází ze Šumavy
6. prosince 2018 11:53

PRAHA (Ekolist) - Rys, kterého v Brdech zaznamenala fotopast, přišel do této chráněné krajinné oblasti ze Šumavy. Potvrdilo to porovnání snímků z fotopastí. Každé zvíře má totiž jedinečnou kresbu, která při podrobném zkoumání umožňuje jeho přesnou identifikaci. Informuje o tom Agentura ochrany přírody a krajiny.
(Celý text)

Největší zhouba australské přírody? Liška z Evropy
6. prosince 2018 01:15

PRAHA (Ekolist) - Klimatické změny možná představují zásadní problém existence mořských korálů při pobřeží Austrálie, ale fauně na souši tohoto kontinentu dominuje jiný původce ohrožení. Absolutní jedničkou, když přijde na příčiny vyhynutí zdejších savců, jsou obyčejné kočky a hlavně lišky. Píše o tom ScienceDaily.
(Celý text)

Experti: Letošní emise jsou rekordní, vrchol ale ještě přijde
6. prosince 2018 00:33

KATOVICE (ČTK) - Vrchol ve výrobě skleníkových plynů na Zemi je stále ještě před námi, domnívají se experti na základě poznatků zveřejněných během včerejšího jednání světové konference o klimatu COP24 v polských Katovicích. Emise oxidu uhličitého (CO2) z fosilních paliv, kterým se přičítá hlavní vina za oteplování planety, letos zaznamenaly bezprecedentní nárůst ve srovnání s posledními sedmi lety, uvedla agentura AFP.
(Celý text)

Jen čtvrtina starostů považuje kanalizaci své obce za dostatečnou
6. prosince 2018 00:29

(ČTK) - Jen zhruba čtvrtina starostů vnímá kanalizační síť ve své obci jako dostatečnou, naopak opačný názor mají zejména kvůli kvalitě kanalizační a vodovodní infrastruktury v okrajových částech svých obcí tři čtvrtiny jejich představitelů. Vyplývá to z průzkumu agentury Strateggo, kterého se zúčastnilo přes 100 starostů měst nad 8000 obyvatel.
(Celý text)

O léčebných účincích konopí je stále málo důkazů, říká úřad EU
6. prosince 2018 00:20

(ČTK) - O prospěšnosti využívání konopí k léčebným účelům je k dispozici stále málo důkazů, uvedlo v úterý podle agentury Reuters Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA). S tím, jak přibývá zemí, které povolují využívat konopí k léčbě některých onemocnění, je potřeba se více věnovat výzkumu této problematiky, vyzvalo také EMCDDA. Konopí se pro medicínské účely používá například i v Česku.
(Celý text)

Příčinou úmrtí ženy v pražských Hlubočepích bylo hadí uštknutí
6. prosince 2018 00:18

PRAHA (ČTK) - Příčinou říjnového úmrtí třicetileté ženy v pražských Hlubočepích bylo uštknutí mambou zelenou. Pitva zjistila, že žena zemřela po působení neurotoxinu hadího jedu. Včera to sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský. Podle prvních informací Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze úmrtí s uštknutím nesouviselo, žena měla jiné zdravotní komplikace, uvedl tehdy její mluvčí Filip Brož.
(Celý text)

Plzeňský kraj má studii ke zlepšení vody v přehradě Hracholusky
6. prosince 2018 00:17

PLZEŇ (ČTK) - Plzeňský kraj má studii ke zlepšení kvality vody v přehradě Hracholusky, kterou vždy velmi brzy v létě znečišťují přemnožené sinice a zelené řasy, což omezuje koupání. Studii vyčištění největší vodní plochy v regionu s 390 hektary zpracovaly firmy VRV a DHI. Navrhly 173 opatření v povodí za více než jednu miliardu korun, která potrvají pět až deset let. Půjde zejména o odstraňování fosforu v čistírnách odpadních vod v okolních obcích, průmyslových zónách i v zemědělských areálech. Kraj už teď ví, kdo znečišťuje, řekla v pondělí krajská radní Radka Trylčová (ODS).
(Celý text)

Hnutí Duha: Kombinované kotle nebudou dále podporovány z dotací
6. prosince 2018 00:15

(ČTK) - Nákup kombinovaných kotlů už nebude podporován z takzvaných kotlíkových dotací. Změnu schválil Monitorovací výbor Operačního programu Životní prostředí, uvedlo v úterní tiskové zprávě ekologické Hnutí Duha. Návrh na vyjmutí kotlů, v nichž se dá kromě dřeva topit i uhlím, z třetí dotační výzvy, předložilo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Resort zatím informaci nepotvrdil.
(Celý text)

Německo dá městům znečištěným oxidem dusičitým téměř dvě miliardy eur
6. prosince 2018 00:12

BERLÍN (ČTK) - Německá vláda navýší finanční pomoc městům, která se potýkají se znečištěním ovzduší oxidem dusičitým (NO2), z jedné na více než 1,9 miliardy eur (49 miliard korun). Po jednání se zástupci měst to v pondělí v Berlíně oznámila kancléřka Angela Merkelová (CDU).
(Celý text)

Praha 2 chce zapojit do úklidu u kontejnerů lidi bez domova
6. prosince 2018 00:10

PRAHA (ČTK) - Praha 2 zamýšlí zapojit do úklidu okolo kontejnerů lidi bez domova. Důvodem je, že do nádob vyhazují odpad rovněž místní podnikatelé, aby se vyhnuli poplatkům. Kontejnery jsou pak přeplněné a odpad se válí i okolo nich. Za dohlížení na kontejnery by lidé dostávali peníze. Řekla to starostka Jana Černochová (ODS).
(Celý text)

Olomoučtí vědci zjistili, že v Německu klesl počet druhů motýlů o deset procent
5. prosince 2018 11:35

OLOMOUC (ČTK) - Olomoučtí vědci zjistili, že počet druhů motýlů na různých místech Německa poklesl v posledním desetiletí zhruba o deset procent. Podle odborníků citelný úbytek druhového bohatství motýlů svědčí o tom, že se stále nedaří efektivně chránit přírodu. Vědci z katedry ekologie a životního prostředí Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého a jejich němečtí kolegové motýly monitorovali na 245 místech po dobu 11 let, sdělila dnes mluvčí fakulty Šárka Chovancová.
(Celý text)

Divocí koně spásají Podyjí půl roku, adaptovali se dobře
5. prosince 2018 11:29

ZNOJMO (ČTK) - Jedenáct divokých koní se už půl roku prohání ve dvou vybraných lokalitách Národního parku Podyjí na Znojemsku. Na 70 hektarech pastvin mají pomáhat s jejich údržbou a chránit před zarůstáním. Odborníci jejich pobyt hodnotí jako přínosný, nežádoucí vysoká tráva už prakticky zmizela. Lze očekávat, že pastvina přiláká nové druhy brouků či motýlů, řekl dnes biolog Národního parku Podyjí Robert Stejskal.
(Celý text)

O jedličky v květináčích je v Brně zájem, prodalo se jich už 550
5. prosince 2018 11:27

BRNO (ČTK) - Zájem Brňanů o živé vánoční jedličky v květináči letos podle ekologů předčil očekávání. Jen Nadace Veronica jich prodala už přes 550, vyprodají se asi do poloviny prosince. V tiskové zprávě to dnes uvedla Lenka Zemanová z nadace, která je v Brně největším prodejcem těchto stromků. V prodeji jich je letos kolem 1100, nadace jich má k dispozici 900.
(Celý text)

Myslivci chtějí, aby stát určil únosné počty vlků v ČR
5. prosince 2018 11:24

PRAHA (ČTK) - Myslivci chtějí od státu aby určil, v jakých oblastech a počtech je únosné, aby se v české přírodě vyskytovali vlci. Zástupci Českomoravské myslivecké jednoty (ČMMJ) to uvedli na dnešní tiskové konferenci. Podle myslivců je střílení vlků až poslední možností regulace, ale je třeba, aby ministerstvo životního prostředí a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) jasně stanovily počty vlků, které jsou v ČR únosné. Není podle nich například možné, aby se vlci dostávali do zastavěných lokalit. Vyjádření ministerstva ČTK shání.
(Celý text)

Myslivci chtějí, aby stát určil únosné počty vlků v ČR
5. prosince 2018 11:24

PRAHA (ČTK) - Myslivci chtějí od státu aby určil, v jakých oblastech a počtech je únosné, aby se v české přírodě vyskytovali vlci. Zástupci Českomoravské myslivecké jednoty (ČMMJ) to uvedli na dnešní tiskové konferenci. Podle myslivců je střílení vlků až poslední možností regulace, ale je třeba, aby ministerstvo životního prostředí a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) jasně stanovily počty vlků, které jsou v ČR únosné. Není podle nich například možné, aby se vlci dostávali do zastavěných lokalit. Vyjádření ministerstva ČTK shání.
(Celý text)

Další články:
17. července 2025 04:57
16. července 2025 06:10
14. července 2025 06:00
12. července 2025 05:00
11. července 2025 05:00

Online diskuse
Krkonošský prales ukrývá zaniklý svět horských bud a pastvin 18. století
18. července 2025 01:50

(ČTK) - Skupina archeologů dočišťuje základy zaniklé staré Kotelské boudy z první poloviny 18. století. Kolem je krkonošský prales a k nejbližší silnici půl hodiny chůze horským terénem. K pochopení, proč v nadmořské výšce 960 metrů pracují, je potřeba zapojit fantazii. Před 250 lety tady byly horské boudy a louky s pasoucím se dobytkem, řekl ČTK archeolog Univerzity Hradec Králové (UHK) Petr Hejhal. Nyní zřejmě nejvýše položený archeologický výzkum v ČR končí. Nebyl by možný bez spolupráce se Správou Krkonošského národního parku (KRNAP). Objevené základy domu jsou v nepřístupné klidové oblasti národního parku.
(Celý text)

Brazilští poslanci zmírnili pravidla pro projekty s dopadem na životní prostředí
18. července 2025 01:38

(ČTK) - Brazilští poslanci schválili zákon, který zmírňuje pravidla vydávání povolení pro projekty s dopadem na životní prostředí. Právní normu kritizovali ekologové, podle pravicových stran a agrárního sektoru naopak změny pomohou hospodářskému rozvoji. Informoval o tom server televize Deutsche Welle (DW).
(Celý text)

V CHKO Český les vzniklo první nouzové nocoviště pro turisty, budou další
17. července 2025 19:35

(ČTK) - V Chráněné krajinné oblasti Český les (CHKO) poblíž Rozvadova na Tachovsku vzniklo první nouzové nocoviště, kde mohou turisté jednorázově přespat ve stanu a rozdělat si oheň. CHKO má vytipovaných zhruba deset míst rovnoměrně rozložených podél stokilometrové státní hranice na Tachovsku a Domažlicku. První nocoviště pro tuto turistickou sezonu je v zaniklé obci Hraničky, řekl ČTK ředitel CHKO Tomáš Peckert. Příští rok bude otevřené nejméně jedno další.
(Celý text)

Vědecký tým Akademie věd přišel na unikátní způsob recyklace vzácných zemin. Může pomoci k surovinové nezávislosti
17. července 2025 15:16

PRAHA (Ekolist / s využitím TZ AVČR) - Vědecký tým Dr. Miloslava Poláška z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR vynalezl nový způsob separace prvků vzácných zemin, lanthanoidů, využívaných ve velké míře v elektronice, medicíně, automobilovém a obranném průmyslu. Unikátní metoda umožňuje získat kovy jako například neodym nebo dysprosium z použitých neodymových magnetů. Vše se děje ekologickou cestou, pouhým srážením ve vodě, bez organických rozpouštědel a toxických látek.
(Celý text)

Oceláři odmítají návrh Evropské komise snížit do roku 2040 emise oxidu uhličitého o 90 procent
17. července 2025 15:12

(ČTK) - Ocelářská unie odmítá návrh Evropské komise (EK) snížit do roku 2040 emise oxidu uhličitého o 90 procent ve srovnání s rokem 1990. Odvětví totiž schází podmínky nutné pro realizaci dekarbonizačních projektů a nařízení by tak mohlo vést ke zničení ocelářství v Evropě. Ocelářská unie to uvedla ve vyjádření zveřejněném ve středu na webových stránkách. Evropská komise 2. července navrhla závazný klimatický cíl pro rok 2040 i navzdory výhradám některých států, například České republiky, které chtěly tento krok odložit. Čeští a evropští oceláři se vůči cílům EU směřujícím k uhlíkové neutralitě vymezují dlouhodobě.
(Celý text)

Návrh rozpočtu EU podle ekologických organizací dost nereflektuje investice do ochrany klimatu
17. července 2025 15:01

(ČTK) - Návrh víceletého finančního rámce Evropské unie po roce 2027, který tento týden zveřejnila Evropská komise, podle ekologických organizací dostatečně nereflektuje potřebu investic do ochrany klimatu, energetické nezávislosti a sociálně spravedlivé transformace. Centrum pro dopravu a energetiku (CDE) a Hnutí Duha uvedly, že návrh může vést k neefektivnímu a necílenému využití veřejných peněz, přestože počítá s rekordní částkou dvou bilionů eur (asi 50 bilionů korun).
(Celý text)

České a Saské Švýcarsko sjednotily přístup v ochraně přírodě i prevenci
17. července 2025 14:59

HŘENSKO (ČTK) - Přístup k prevenci či požární ochraně nebo k ochraně přírody je v národním parku České Švýcarsko a v národním parku Saské Švýcarsko po letech jednotný. Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) uvedl, že v ČR oproti Německu stále není možný vstup návštěvníků do lesů na vlastní nebezpečí. Mělo by se to podle něj změnit, ale zatím pro svůj návrh nenašel politickou podporu.
(Celý text)

V CHKO Pálava se vyskytují šakali, potvrdila fotopast
17. července 2025 10:53

PRAHA (Ekolist) - Na snímcích z fotopasti, která byla na začátku jara umístěna v národní přírodní rezervaci Tabulová, byli v jednom okamžiku zachyceni dva dospělí šakali obecní. Fotopasti jsou v chráněné krajinné oblasti Pálava instalovány kvůli systematickému monitoringu zdejší přírody.
(Celý text)

Samice orlosupa Božena se přesunula z Liberce za novým samcem do Španělska
17. července 2025 10:52

LIBEREC (ČTK) - Libereckou zoo opustila samice z jejího nejznámějšího páru dravců, který se výrazně zapsal do evropského repatriačního programu na návrat orlosupů bradatých do volné přírody. Zatímco bezmála čtyřicetiletý samec Pišta loni na podzim v Liberci uhynul, o šest let mladší Božena nyní našla nové útočiště ve Španělsku.
(Celý text)

Hlavní město Praha vysadí na podzim v Jinonicích a Vinoři 140 000 stromů
17. července 2025 10:51

(ČTK) - Hlavní město Praha plánuje na podzim vysadit dalších 140 000 stromů, z toho 80 000 ve Vinoři a 60 000 v Jinonicích. Městští zastupitelé ve čtvrtek schválili dvě změny územního plánu, které umožňují pokračovat v projektu s názvem Milion stromů, ve kterém Praha dosud vysadila přes 640 000 dřevin po celé metropoli.
(Celý text)

Na bývalé rozsáhlé imisní holině v Jizerských horách se daří borovici rumelské
17. července 2025 05:46

PRAHA (Ekolist) - Borovice rumelská je domovem na Balkáně, kde ji často v lesích doprovází smrk ztepilý a jedle. Vzhledem k probíhající klimatické změně je BOR kategorizována v červeném seznamu jako téměř ohrožený druh. Má nicméně širokou ekologickou adaptabilitu.
(Celý text)

Úhynům ryb v Dyji má zabránit soubor opatření, která navrhne pracovní skupina
17. července 2025 01:44

BŘECLAV (ČTK) - Úhynům ryb v Dyji v důsledku nedostatku kyslíku má zabránit soubor opatření, která navrhne pracovní skupina obsahující tři expertní panely. Na jejím vzniku se dohodli ministři Marek Výborný a Petr Hladík (oba KDU-ČSL) se zástupci Povodí Moravy, České inspekce životního prostředí, starostů či rybářů. První panel se zaměří na opatření v řece, druhý na vyčištění odpadních vod od fosforu a třetí na revitalizační projekty pod i nad vodní nádrží Nové Mlýny.
(Celý text)

Čtvrtina trampských nocovišť v CHKO Kokořínsko má šanci na legalizaci
16. července 2025 21:21

DUBÁ (ČTK) - V chráněné krajinné oblasti Kokořínsko - Máchův kraj má zhruba čtvrtina ze 138 nocovišť trampů šanci na zachování. Ostatní už byla nebo nejspíš budou odstraněna. Takový je závěr odborné skupiny zaměřené na řešení problematiky trampingu a souvisejících aktivit v této chráněné krajinné oblasti (CHKO). Předseda spolku Táborový kruh sdružujícího trampy Libor Hartych ocenil, že některé jejich připomínky pracovní skupina zohlednila a zároveň věří, že nocovišť se podaří zachovat více.
(Celý text)

Ústecká parkoviště do budoucna zřejmě doplní nabíjecí stanice pro elektromobily
16. července 2025 21:16

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Parkovací plochy na sídlištích i placená parkoviště a stání v Ústí nad Labem v majetku města by mohly do budoucna doplnit nabíjecí stanice pro elektromobily. Kde je město vybuduje, určí studie proveditelnosti, řekl ČTK primátor Petr Nedvědický (ANO). Ze studie vzejde nejen to, kde bude vhodné nabíječky vybudovat, ale také kolik takových míst vznikne.
(Celý text)

Těžba dřeva z lesů v Moravskoslezském kraji loni narostla o 9,3 procenta
16. července 2025 21:09

(ČTK) - Z lesů v Moravskoslezském kraji bylo v loňském roce vytěženo 1,26 milionu metrů krychlových dřeva. Oproti roku 2023, kdy bylo vytěženo 1,16 milionu metrů krychlových, je to nárůst o 9,3 procenta, šlo ale o čtvrté nejnižší množství za posledních deset let. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
(Celý text)

Lesy ČR a Komora OZE podepsaly memorandum o spolupráci na rozvoji obnovitelných zdrojů
16. července 2025 15:41

PRAHA (Ekolist) - Lesy České republiky a Komora obnovitelných zdrojů energie podepsaly memorandum o spolupráci, jehož cílem je podpora rozvoje obnovitelných zdrojů energie na státních pozemcích či budovách ve správě LČR. Spolupráce se zaměří především na sdílení odborných znalostí a vytipování vhodných lokalit a příležitostí pro výstavbu a instalaci obnovitelných zdrojů – včetně větrných, solárních, vodních a biomasových zařízení či tepelných čerpadel. Do budoucna se může jednat i o využití geotermální energie.
(Celý text)

Místní se poprvé od požáru v roce 2022 podívali do Edmundovy soutěsky v Hřensku
16. července 2025 11:30

HŘENSKO (ČTK) - Místní a podnikatelé se včera poprvé od obřího požáru v roce 2022 svezli na lodičkách v Edmundově soutěsce v národním parku České Švýcarsko. Plavbu tam provozuje obec Hřensko, která zavedla bezpečnostní opatření. Veřejnost se do soutěsky poprvé vrátí v sobotu, denně se na lodičky dostane nanejvýš 50 lidí a jen za příznivého počasí. ČTK to řekla starostka Hřenska Kateřina Horáková (Soutěsky - věc veřejná, věc neprodejná) s tím, že se bude s ohledem na bezpečnostní situaci kapacita zřejmě navyšovat.
(Celý text)

Za pokácení starobylého javoru půjde dvojice v Británii na čtyři roky do vězení
16. července 2025 11:21

NEWCASTLE (ČTK) - Trest ve výši čtyř let a tří měsíců vězení uložil britský soud dvěma vandalům za to, že v roce 2023 pokáceli slavný javor u památkově chráněného Hadriánova valu na severu Anglie. Informuje o tom agentura AP.
(Celý text)

Sopka na Islandu opět chrlí lávu, Reykjavík zůstává v bezpečí
16. července 2025 11:18

REYKJAVÍK (ČTK) - Na jihozápadě Islandu od dnešního rána chrlí lávu sopka, uvedla tamní meteorologická služba. Od konce roku 2023 je to už devátá erupce na poloostrově Reykjanes.
(Celý text)

Lesy ČR mají ve Stříbrné na Sokolovsku novou ekologickou budovu lesní správy
16. července 2025 09:21

STŘÍBRNÁ (SOKOLOVSKO) (ČTK) - Lesy České republiky (LČR) postavily ve Stříbrné u Kraslic na Sokolovsku moderní budovu lesní správy. Během srpna se do ní přestěhují z nevyhovujícího rodinného domu z Kraslic, kdo dosud zaměstnanci sídlili. ČTK to řekla mluvčí LČR Eva Jouklová. Starou budovu čeká přestavba na byty.
(Celý text)

Lesy ČR mají ve Stříbrné na Sokolovsku novou ekologickou budovu lesní správy
16. července 2025 09:21

STŘÍBRNÁ (SOKOLOVSKO) (ČTK) - Lesy České republiky (LČR) postavily ve Stříbrné u Kraslic na Sokolovsku moderní budovu lesní správy. Během srpna se do ní přestěhují z nevyhovujícího rodinného domu z Kraslic, kdo dosud zaměstnanci sídlili. ČTK to řekla mluvčí LČR Eva Jouklová. Starou budovu čeká přestavba na byty.
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama