titulní strana > co píší jiní
USA vypsaly vysokou odměnu za informace o vrahovi delfína
30. července 2018 00:24

(ČTK) - Odměnu v přepočtu více než 250.000 korun vypsaly úřady ve Spojených státech za informaci vedoucí k dopadení člověka, který před časem zastřelil na jihu země březí samici delfína. S odvoláním na Národní úřad pro oceány a ovzduší (NOAA), který nyní zveřejnil výsledky pitvy mořského savce, o tom informovala agentura AFP.
(Celý text)

Odborník: Kůrovec zrychlil kvůli počasí vývoj o několik týdnů
30. července 2018 00:23

(ČTK) - Kůrovec se kvůli počasí zřejmě bude letos rojit třikrát, vývoj je rychlejší proti normálu o dva až tři týdny. Z jedné samičky se od začátku jara může vylíhnout až 30.000 brouků, sdělil v pátek Petr Zahradník z Lesní ochranné služby Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti. Zatímco dříve bylo zvykem, že v nižších nadmořských výškách se kůrovec rojil dvakrát a na horách jednou, letos nejspíš budou tři generace kůrovce v celé ČR.
(Celý text)

Na Špicberkách napadl zaměstnance výletní lodi lední medvěd
30. července 2018 00:22

(ČTK) - Lední medvěd v sobotu napadl a zranil na Špicberkách zaměstnance výletní lodě z Německa. S odvoláním na norské úřady o tom informovala agentura DPA. Muž z lodě na pevninu vystoupil s dalšími kolegy, ale bez turistů. Utrpěl vážné zranění hlavy, není ale v ohrožení života. Muži, kteří napadeného doprovázeli, medvěda zastřelili.
(Celý text)

Rybníky na Vysočině trápí nedostatek vody
30. července 2018 00:18

JIHLAVA (ČTK) - Rybáři na Vysočině denně kontrolují množství kyslíku v rybnících. Život ryb někde ohrožuje nízký stav vody, takřka žádný přítok ze skoro vyschlých potoků a vysoké teploty. V okolí Žirovnice na Pelhřimovsku už museli jeden z rybníků vylovit a další provzdušnit pomocí hasičské techniky. Hasiči pomáhali i na rybnících v obci Strachoňovice na Jihlavsku. Třetina rybníků spravovaných Moravským rybářským svazem v Třebíči zůstala po loňském suchu bez obsádky, ztráty z prodeje ryb budou ve statisících, řekl jednatel rybářů Lubomír Máca.
(Celý text)

V Keni se z rybí kůže vyrábějí módní předměty
30. července 2018 00:15

KISUMU (ČTK) - Pevnou rukou rozpitvávají ženy s pomocí nožů zbytky ryb rozložené po zemi. Kůže těchto ryb je v západokeňské koželužně Alisam Products recyklována a přeměněna v kůži, z které se vyrábějí kabelky, peněženky, obuv, čepice a vesty. Píše o tom agentura AFP.
(Celý text)

V Olomouci startuje projekt zálohovaných kelímků na kávu
30. července 2018 00:12

OLOMOUC (ČTK) - V Olomouci minulý týden odstartoval projekt zálohovaných kelímků na kávu, je zřejmě prvním v tuzemsku. Jeho cílem je nahradit plastové jednorázové nerecyklovatelné kelímky, kterých se podle odhadů organizátorů projektu spotřebuje ve městě měsíčně 6000 až 8000 kusů. Kávu s sebou zákazníci dostanou do speciálních vratných obalů, které mohou vrátit i na jiných místech. Do systému s názvem Půjčte si kelímek se zatím zapojily tři kavárny, síť by se měla postupně rozšiřovat, řekl v sobotu iniciátor projektu Jan Havránek z Café La Fée.
(Celý text)

Hlístice zmrazené v sibiřském permafrostu 41.700 let znovu ožily
30. července 2018 00:10

MOSKVA (ČTK) - Dvě hlístice, které byly v sibiřském permafrostu zmrazeny asi 41.700 let, po rozmrazení znovu ožily. Uvedla to studie ruského Ústavu pro fyzikálně-chemické a biologické otázky, o níž informoval list The Siberian Times. Podle odborníků jsou oba parazitičtí živočichové zřejmě samice a po rozmrazení se hýbou a přijímají potravu.
(Celý text)

V Dubaji vznikne největší vertikální zemědělské zařízení na světě
29. července 2018 02:00

PRAHA (Ekolist) - Největší vertikální zemědělské zařízení na světě bude vybudováno nedaleko Mezinárodního letiště Al Maktoum v Dubaji. Do projektu investují firmy Společnosti Emirates Flight Catering a Crop One Holdings 887,5 milionu korun (40 milionů USD). Informuje o tom společnost Emirates Flight Catering.
(Celý text)

V pražském Karlíně se testují chytré lampy. Měří emise a šetří elektřinu
28. července 2018 02:00

PRAHA (Ekolist) - V Karlíně v červnu odstartoval pilotní projekt Chytré osvětlení plus. Testuje možnosti modernizace stávajících pouličních lamp a jejich vybavení moderními senzory, které měří kvalitu životního prostředí či intenzitu dopravy. Vznikl v rámci konceptu Smart City, který má díky technologiím zlepšovat život v Praze. Chytré lampy do budoucna pro Prahu představují podstatnou možnost úspor. Informuje o tom společnost ALEF NULA.
(Celý text)

Mazlení se s tygry hraničí s jejich týráním a dělá z nich psychické mrzáky, tvrdí unie zoologických zahrad
27. července 2018 14:07

PRAHA (Ekolist) - Tygr střelený do oka a následně do krku, kosti, kůže i hnijící maso, nádoby na vyvařování tygřího bujonů. Podle Miroslava Bobka, ředitele pražské zoo se něco takového dalo čekat. A za unii zoologických zahrad upozorňuje na to, že chov velkých kočkovitých šelem je u nás velmi rozšířený a velmi často probíhá v nevyhovujících podmínkách a nebo čistě pro zisk.
(Celý text)

Praha má 119 funkčních zahrádkářských osad, návrh metropolitního plánu ale s nimi moc nepočítá
27. července 2018 12:14

PRAHA (Ekolist) - Jak vyplývá z právě dokončené Aktualizace generelu zahrádkových osad, do návrhu právě přijímaného Metropolitního plánu Prahy byly zahrnuty pouze funkční osady Českého svazu zahrádkářů, celkem tedy 119 osad. Návrh přiznává kategorii plochy „Zahrádková osada, rekreační zahrada“ celkem 64 % funkčních osad a dalším 11 % ji přiznává v menší než současné rozloze. S téměř čtvrtinou funkčních svazových osad návrh plánu nepočítá a navrhuje zde jiné využití. Pražská radní pro územní rozvoj Petra Kolínská proto podala připomínku, aby osady zůstaly nezastavitelné.
(Celý text)

Masiv jedenácti milionů tun ledu ohrožuje grónskou vesničku
27. července 2018 01:19

PRAHA (Ekolist) - Nikoho nejspíš nepotěší, když mu za jeho domem postaví tovární halu. Kazí to výhled a hluk snižuje komfort bydlení. Můžete si stěžovat a soudit se. Jenže co zmůžete, když se v těsném blízkosti vašeho domu objeví ledovec? Právě takovou situaci teď zažívají obyvatelé grónské vesničky Innaarsuit. A jak píše ScienceAlert, místním lidem teď nejde o nějaký komfort bydlení. Mají strach o život.
(Celý text)

Fotopast v Krkonoších zachytila vlka, zřejmě migrujícího jedince
27. července 2018 00:55

VRCHLABÍ (ČTK) - Ve východních Krkonoších na Rýchorách fotopast Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) zachytila vlka. Jde o další důkaz, že Krkonoše se po více než 150 letech stávají zájmovým územím těchto šelem, informovali dnes zástupci parku.
(Celý text)

Ornitologové: Navzdory jarním mrazům se letos sýčkům daří
27. července 2018 00:47

(ČTK) - V letošní hnízdní sezoně, která je nyní u konce, zkontrolovali ornitologové přes 500 lokalit v severních Čechách, kde se tomuto druhu ptáků nejvíce daří. Napočítali 23 lokalit, kde se jim podařilo úspěšně zahnízdit, a na dalších devíti mají informace o výskytu párů. Pravděpodobný počet hnízd, kde vyvedli mladé, je zřejmě ještě vyšší, loni to přitom bylo na 19 místech. Uvedla to Česká společnost ornitologická (ČSO) ve včerejší tiskové zprávě. Sýček obecný je nejohroženější sovou v ČR, přitom ještě na počátku 20. století byl jedním z nejhojnějších nočních ptáků.
(Celý text)

Na 50 polských pláží na Baltu se nedá koupat kvůli sinicím
27. července 2018 00:40

(ČTK) - Polské úřady zakázaly koupání na více než padesáti plážích Baltského moře, kde se kvůli trvajícímu horku a nezvykle teplé mořské vodě rozsáhle rozmnožily bakterie nebezpečné lidskému zdraví. Informovala o tom včera agentura AP. Před nebezpečím plynoucím z výskytu bakterií v moři zejména pro zdravotně oslabené lidi varovaly podle agentury DPA i úřady v sousedním Německu.
(Celý text)

V Keni uhynulo deset nosorožců, na jedenáctého zaútočil lev
27. července 2018 00:35

(ČTK) - Ze skupinky 11 kriticky ohrožených nosorožců dvourohých, kteří byli z Nairobi převezeni do nového národního parku v Keni, přežil jen jeden. Na posledního přeživšího nosorožce ale zaútočil lev a zvíře utrpělo zranění. Informoval o tom včera zpravodajský server BBC.
(Celý text)

Hladiny přehrad klesají, lodě zatím jezdit mohou
27. července 2018 00:30

BRNO (ČTK) - Hladiny přehrad na jihu Moravy v důsledku suchého počasí klesají, lodní doprava ale zatím může fungovat bez omezení. Hranici sucha evidují odborníci na čtvrtině z dvou stovek měřících míst. Povodí Moravy o tom informovalo v tiskové zprávě. Situace na vodních tocích povodí je vážná, například nad Vírskou a Brněnskou přehradou spadla v prvním pololetí pouze polovina obvyklého srážkového úhrnu. Při současných vysokých teplotách se navíc z krajiny odpařuje více vláhy.
(Celý text)

Husy divoké přesunuly zimoviště na sever, jsou i na jihu Moravy
27. července 2018 00:25

DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK) - Husy divoké v posledních 30 letech přesunuly svá zimoviště více na sever. Hejna hus dnes přečkávají zimu i u vodní nádrže Nové Mlýny na jižní Moravě. Vyplývá to z dlouholetého výzkumu, jehož dílčí výsledky včera sdělil autor projektu Michal Podhrázský. Jeho skupina každoročně odchytí asi sto nových jedinců, letos to bylo 85 hus, ze kterých bylo 68 nově označeno na krku límcem.
(Celý text)

Káhirská zoo vydávala osla za zebru, namalovala na něj pruhy
27. července 2018 00:25

(ČTK) - Zoologická zahrada v egyptském hlavním městě Káhiře pomalovala osla černými pruhy a vydávala ho za zebru. Fotografii zvířete pořídil osmnáctiletý student a na facebooku ji sdílelo více než 7500 lidí. Informoval o tom britský server Daily Mail. Zoo ale popírá, že chtěla návštěvníky klamat.
(Celý text)

Správa KRNAP kvůli kůrovci likviduje dřevo chemicky
27. července 2018 00:15

VRCHLABÍ (ČTK) - Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) letos kvůli kůrovci přistoupila k výjimečnému opatření. Dřevo napadené kůrovcem na předem vytipovaných skládkách ošetřuje chemicky, nejde tedy o porosty, řekl mluvčí parku Radek Drahný.
(Celý text)

Správa KRNAP kvůli kůrovci likviduje dřevo chemicky
27. července 2018 00:15

VRCHLABÍ (ČTK) - Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) letos kvůli kůrovci přistoupila k výjimečnému opatření. Dřevo napadené kůrovcem na předem vytipovaných skládkách ošetřuje chemicky, nejde tedy o porosty, řekl mluvčí parku Radek Drahný.
(Celý text)

Další články:
9. července 2025 06:00
8. července 2025 05:00
7. července 2025 04:00
6. července 2025 05:00
5. července 2025 06:00

Online diskuse
V Hustopečích nad Bečvou odpouštějí vodu z jezera do řeky Bečvy, kvůli dešťům
9. července 2025 16:20

(ČTK) - Kvůli obavám z vydatných srážek začali odborníci v Hustopečích nad Bečvou na Přerovsku, kde v únoru havaroval vlak s toxickým benzenem, pozvolně odpouštět vodu ze západní části jezera č.6 do řeky Bečvy. Smyslem je vytvoření rezervy pro případ vydatných dešťů. Jezero č. 6 leží v těsné blízkosti místa havárie, odtok z jeho východní části byl po nehodě okamžitě zaslepen. Kvůli stoupající hladině museli v těchto dnech odborníci již přečerpat vodu do západní části nádrže. Vodní nádrž je pravidelně monitorována, řekla ČTK mluvčí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) Miriam Loužecká.
(Celý text)

Copernicus: Uplynulý červen byl třetí nejteplejší nejméně od roku 1850
9. července 2025 11:21

(ČTK) - Letošní červen byl celosvětově třetí nejteplejší v dosavadních záznamech, v průměru bylo o 0,47 stupně Celsia tepleji oproti červnovému průměru v období let 1991 až 2020. Informovala o tom unijní meteorologická služba Copernicus, která zároveň upozornila, že obě zemské polokoule zažily teplotní extrémy. Služba globální teploty vzduchu při zemském povrchu srovnává se záznamy datovanými od roku 1850.
(Celý text)

Jezera napojená na podzemní vodu lépe odolávají klimatickým změnám
9. července 2025 11:10

(ČTK) - Jezera, která jsou lépe napojena na podzemní vodu, si udržují stabilnější hladinu a lépe čelí dopadům klimatické změny. Vyplývá to z výzkumu vědců z Akademie věd ČR, kteří analyzovali data ze 350 jezer v 18 evropských zemích. Výsledky dnes představí na mezinárodní geochemické konferenci Goldschmidt v Praze. ČTK o tom informovala Evropská asociace geochemie v tiskové zprávě.
(Celý text)

Tým peruánských vědců objevil na severozápadě země tři nové druhy žab
9. července 2025 11:04

(ČTK) - Tým peruánských vědců objevil tři nové druhy žab v pohoří na severozápadě země. S odkazem na Peruánský herpetologický institut to napsala agentura AFP.
(Celý text)

Ochránci přírody koupili na Liberecku pole. Pomocí dřevin a kamenných zídek na něj chtějí přivést více života
9. července 2025 05:36

PRAHA (Ekolist) - Ochránci přírody z organizace Čmelák chtějí, aby na polích vznikaly meze, remízky a aleje. Podle nich jich vzniká v zemědělské krajině stále málo. Zemědělce ani vlastníky půdy k tomu totiž nic nemotivuje. „Nechtěli jsme už jen sledovat nekonečné diskuse o tom, proč to nejde, a raději jsme se rozhodli jedno pole, naše první, sami koupit,” konstatuje vedoucí organizace Čmelák Jan Korytář.
(Celý text)

Plýtvání potravinami: Panuje velký rozdíl mezi tím, kolik lidé odhadují, že vyhodí jídla, a skutečností
9. července 2025 04:54

PRAHA (Ekolist) - Výzkumnice z PEF MENDELU se věnují tématu plýtvání potravinami z nejrůznějších úhlů pohledu už více než 7 let. Jejich cílem je najít metody a prostředky, jak ovlivnit domácnosti i jednotlivce, aby snížili množství vyhozených potravin do popelnic a podle dostupných dat se to daří.
(Celý text)

Pracovníci pražské zoo vypustili do nádrže v Michli ohrožené karase obecné
9. července 2025 02:06

PRAHA (ČTK) - Pracovníci pražské zoo do retenční nádrže u Michelského lesa v Praze 4 vypustili asi 250 mladých karasů obecných odchovaných v areálu zoologické zahrady v Troji. Jde o pokračování projektu návratu kriticky ohrožených ryb do české přírody, první vypouštění se konalo v roce 2022 v rybníce v pražské Vinoři. Celkem již se započtením této akce pracovníci zahrady ryby vypustili do 26 nádrží.
(Celý text)

Mezi europoslanci není shoda ohledně nového klimatického cíle EU pro rok 2040
9. července 2025 01:12

(ČTK) - Europoslanci ve Štrasburku diskutovali o novém návrhu Evropské komise (EK) snížit do roku 2040 emise oxidu uhličitého (CO2) o 90 procent ve srovnání s rokem 1990. Zatímco zástupci frakcí Zelených, socialistů a demokratů (S&D) Levice či Obnova Evropy (Renew Europe) návrh na ambicióznější klimatické cíle podpořili, europoslanci z řad Evropských konzervativců a reformistů (ECR), frakce Patrioti pro Evropu či frakce Evropa suverénních národů (ESN) jej zkritizovali. Zástupkyně největší parlamentní frakce Evropské lidové strany (EPP) zdůraznila, že k naplnění cílů jsou potřeba investice a inovace, jinak bude ochrana klimatu na úkor evropské konkurenceschopnosti.
(Celý text)

O klimatické vízum v Austrálii má zatím zájem přes 40 procent obyvatel Tuvalu
9. července 2025 00:49

FUNAFUTI (ČTK) - O první takzvané klimatické vízum v Austrálii už žádá přes 4000 obyvatel tichomořského souostroví Tuvalu, což odpovídá asi 42 procentům ostrovní populace, informovala agentura Kjódó. V důsledku změn klimatu se totiž zvyšuje hladina oceánu, což ohrožuje existenci tohoto souostroví. Vědci z amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) předpovídají, že do roku 2050 bude většina z 26 kilometrů čtverečních území Tuvalu pod průměrnou hladinou přílivu.
(Celý text)

Klimatologové: Extrémy v počasí přibývají, změna klimatu je jejich příčinou
8. července 2025 18:33

PRAHA (ČTK) - Souvislost mezi klimatickou změnou a rostoucím výskytem extrémních projevů počasí je podle klimatologů, které oslovila ČTK, jednoznačná. Shodují se, že hlavním hnacím motorem těchto jevů je zvyšující se teplota atmosféry, která má přímý dopad na intenzitu srážek, výskyt vln veder i další extrémy. Atmosféra je s každým dalším stupněm Celsia schopna pojmout zhruba o sedm procent více vodní páry, která hraje zásadní roli v řadě fyzikálních procesů, včetně vzniku bouřek a srážkové aktivity.
(Celý text)

Na Klatovsku bude další protest proti plánovanému úložišti jaderného odpadu
8. července 2025 18:30

(ČTK) - Lidé z Klatovska se v sobotu odpoledne vydají na další protestní pochody, cyklo a motovyjížďky kolem Pačejova v místech, která připadají v úvahu pro vybudování hlubinného úložiště jaderného odpadu. Na 22. ročníku akce se tradičně setkávají stovky lidí z 31 dotčených sídel z Pošumaví. ČTK to řekl František Kába, předseda spolku Jaderný odpad - děkujeme, nechceme!, který akci pořádá s obcí Maňovice. Letos jde o třetí protestní akci.
(Celý text)

Povodí Moravy dokončilo zabezpečovací práce po podzimních povodních
8. července 2025 17:28

(ČTK) - Povodí Moravy dokončilo zabezpečovací práce v říčních korytech a jejich okolí po loňských záplavách a ve spolupráci s obcemi a dalšími institucemi nyní pracuje na odstraňování povodňových škod, které na majetku státního podniku činí téměř tři miliardy korun. Stavební práce podnik zahájil u 11 akcí souvisejících s odstraněním škod a u 19 vybírá zhotovitele, celkem připravuje 108 projektů, sdělil generální ředitel Povodí Moravy David Fína. Záplavy loni v září dopadly hlavně na Jesenicko a Šumpersko.
(Celý text)

Výborný: Odškodné za úrodu by zaplavení zemědělci měli dostat na podzim
8. července 2025 15:27

BĚLÁ POD PRADĚDEM (ČTK) - Zemědělci v zaplavených oblastech by na podzim měli dostat finanční náhradu za škody, které jim loni v září povodně způsobily na úrodě. Na tuto formu odškodnění dostalo Česko na jaře z krizového fondu EU 7,5 milionu eur, tedy v přepočtu 186 milionů korun. Nařízení o výplatě těchto kompenzací je v meziresortním řízení a nejpozději v polovině července by ho měla schválit vláda, řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL).
(Celý text)

V Hustopečích nad Bečvou se kvůli dešti preventivně chystají protipovodňová opatření
8. července 2025 14:05

(ČTK) - V Hustopečích nad Bečvou na Přerovsku, kde se stále odklízejí následky ekologické havárie po nehodě vlaku s toxickým benzenem, chystají hasiči kvůli vydatným dešťům preventivní protipovodňová opatření. Na místo navážejí mobilní protipovodňové vaky, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Josef Koláček. Situaci bedlivě sledují také rybáři, obavu mají i ze vzestupu hladiny jezera, které je nejblíže místu události. Jeho odtok je totiž od únorové nehody zaslepený. Podle Povodí Moravy zaplavení zasaženého území podle dosavadních předpovědí nehrozí.
(Celý text)

Japonsko jako první na světě plánuje těžbu kovů z hlubokého moře
8. července 2025 11:50

TOKIO (ČTK) - Japonsko se od ledna příštího roku pokusí začít těžit kovy vzácných zemin z hlubokého mořského dna. Bude to první takový pokus na světě, řekl agentuře AFP ředitel vládního inovačního programu Šoiči Išii. Japonsko se tento týden zavázalo ke spolupráci se Spojenými státy, Austrálií a Indií na zajištění stabilních dodávek vzácných zemin. Sílí totiž obava z dominance Číny v dodávkách těchto kovů, které jsou nezbytné pro nové technologie.
(Celý text)

MŽP podpoří ekologičtější teplárenství šesti miliardami korun
8. července 2025 11:47

PRAHA (ČTK) - Dalších šest miliard korun poputuje na modernizaci českého teplárenství. Provozovatelé tepláren a vlastníci nových zdrojů zapojených do soustavy zásobování teplem mohou nyní žádat o podporu například na přechod z uhlí na biomasu, bioplyn, tepelná čerpadla nebo geotermální energii.
(Celý text)

Viděli jste losa? Dejte vědět ochráncům přírody. Pomůžete tak k ochraně těchto majestátních zvířat
8. července 2025 05:40

PRAHA (Ekolist) - V posledním měsíci byl na Ostravsku a nyní na Zlínsku opakovaně pozorován los evropský. S největší pravděpodobností přišel na naše území z Polska. Naposledy byl viděn před několika dny na předměstí Zlína u průmyslové zóny poté, co přeplaval rybník u Lukova a procházel Kostelcem u Zlína. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR uvítá informace o jeho pohybu, zadávat je možno prostřednictvím webového formuláře.
(Celý text)

Aplikace Copernicus nyní zobrazuje také oblaka metanu
8. července 2025 05:16

PRAHA (Ekolist) - Služba Copernicus Atmosphere Monitoring Service (CAMS), za kterou stojí Evropské centrum pro střednědobé předpovědi počasí a financuje ji EU, aktualizovala svou aplikaci Methane Hotspot Explorer. Aplikace je nyní schopna nejen identifikovat významné emise metanu, ale také zobrazit tvar a rozsah vzniklých oblaků. Odhady emisí metanu provedené v rámci systému CAMS jsou nyní zahrnuty také do Mezinárodní observatoře emisí metanu (IMEO) Programu OSN pro životní prostředí (UNEP).
(Celý text)

Ryby v Dyji podle odborníka z Mendelovy univerzity nešlo zachránit
8. července 2025 01:56

(ČTK) - Ryby, které uhynuly před týdnem v Dyji vlivem prudkého poklesu koncentrace kyslíku, nešlo podle Radovana Koppa z Mendelovy univerzity zachránit. Podobné situace budou podle něj stále častější, a to a nejen na Dyji, uvedl státní podnik Povodí Moravy. V Dyji pod nádrží Nové Mlýny na začátku minulého týdne uhynulo asi 30 tun ryb, událost vyšetřují i břeclavští kriminalisté.
(Celý text)

Většina států EU včetně Česka žádá změny v nařízení o odlesňování
8. července 2025 01:32

(ČTK) - Většina členských států EU, včetně Česka, požaduje další změny v hojně diskutovaném nařízení o odlesňování. Vyplývá to z dopisu, který má ČTK k dispozici, zaslaného předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové. Dopis podepsal i český ministr zemědělství Marek Výborný a své podpisy připojilo dalších 17 ministrů nynější sedmadvacítky.
(Celý text)

Většina států EU včetně Česka žádá změny v nařízení o odlesňování
8. července 2025 01:32

(ČTK) - Většina členských států EU, včetně Česka, požaduje další změny v hojně diskutovaném nařízení o odlesňování. Vyplývá to z dopisu, který má ČTK k dispozici, zaslaného předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové. Dopis podepsal i český ministr zemědělství Marek Výborný a své podpisy připojilo dalších 17 ministrů nynější sedmadvacítky.
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama