titulní strana > co píší jiní
Tři nové možnosti, jak prát eko - feel eco, Batole a ecoleaf
16. dubna 2010 14:50

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden se konal veletrh Ecoworld. Kromě jiného na něm mohli návštěvníci objevit tři nové značky ekologických pracích prostředků. Výrobky „feel eco“ a „Batole“ vyrábějí dvě české společnosti a na své výrobky mají unijní, respektive národní ekoznačku. Výrobek „ecoleaf“ pochází z Británie, ekoznačku nemá, ale je certifikovaný pro vegany. Doplněno 19.4.2010 o informace o dalších dvou prostředcích.
(Celý text)

Aktuálně.cz: Poslanec ODS prosazoval zákon výhodný pro jeho firmu
16. dubna 2010 14:10

PRAHA (Ecomonitor) - Poslanec Jan Špika z ODS čelí nařčení z porušení zákona o střetu zájmů. A to v případě hlasování o novele zákona o podpoře obnovitelných zdrojů energie. Hlasoval totiž pro pozměňovací návrh poslance Oldřicha Vojíře, který nahrával i firmě Lumen, ve které má Špika svůj podíl. Informace přinesl server Aktuálně.cz.
(Celý text)

Rut Bízková se stala pátým ministrem životního prostředí za poslední rok
15. dubna 2010 16:04

PRAHA (Ekolist) - Dnes odpoledne se nová ministryně životního prostředí Rut Bízková ujala svého úřadu. Za posledních necelých dvanáct měsíců je to již pátý člověk ve vedení tohoto rezortu.
(Celý text)

Bízková: Podkladů k Prunéřovu je na ministerstvu dost, aby bylo možné vydat rozhodnutí
14. dubna 2010 16:20

PRAHA (Ecomonitor) - Pravděpodobná budoucí ministryně životního prostředí Rut Bízková v pořadu Českého rozhlasu 1 Dvacet minut Radiožurnálu uvedla, že údajů k vydání stanoviska k uhelné elektrárně Prunéřov má ministerstvo dostatek. „Úřední akt vydání stanoviska je možné učinit,“ pronesla Bízková. Nevyloučila však ani možnost, že vydání stanoviska se přesune až na novou vládu. Podle ní se z Prunéřova stala politická kauza, sama nechce posuzovací proces ovlivňovat.
(Celý text)

Fair Trade není jen cukr a traktor
14. dubna 2010 12:01

PRAHA (Ekolist) - Monitorovací cestu mezi filipínské Fair Trade pěstitele cukrové třtiny a manga uskutečnil v únoru tohoto roku český tým Excellent Plzeň ve spolupráci s neziskovou organizací Fair Life. „Nesetkali jsme se žádným případem porušování daných pravidel. Naopak musím říct, že jsem byla ohromena pozitivním vlivem, který Fair Trade na zdejší farmáře má,“ uvedla vedoucí týmu Lenka Černá.
(Celý text)

Gulf News: Výzkum ukázal, že ovzduší je znečištěné ve všech domácnostech ve Spojených emirátech
14. dubna 2010 10:10

PRAHA/ABU DHABI (Ecomonitor) - Výzkum domovů více než dvou tisíc obyvatel Spojených arabských emirátů zjišťoval, jaká je kvalita ovzduší v jejich domácnostech. Ve všech domácnostech se prokázala přítomnost sedmi druhů znečišťujících látek bez ohledu na to, zda se obydlí nacházejí ve městech, nebo na venkově, píše server Gulf News.com.
(Celý text)

Malta – poslední zastávka tažných ptáků?
14. dubna 2010 09:35

MALTA (Ekolist) - Do České republiky i dalších evropských zemí se právě vracejí tažní ptáci. Mnozí z nich se sice na dlouhou pouť vydají, až k nám ale nedoletí – ve Středomoří na ně totiž čekají statisíce nelegálních lovců. Uprostřed evropsko-africké migrační trasy tažných ptáků se nachází například Maltské souostroví – tedy obydlené ostrovy Malta, Gozo a Comino a několik menších neobydlených ostrůvků. Podle organizace BirdLife Malta, která se zabývá ochranou a výzkumem ptactva, má souostroví díky strategické pozici klíčový význam pro 389 druhů ptáků z celkem 46 zemí. Lov a odchyt ptáků, který je zde oficiálně zakázán a přesto neustále provozován, způsobuje smrt dvou milionů opeřenců při každém dalším přeletu. S nelegálním lovem si maltská vláda nedokáže poradit už čtyři desítky let.
(Celý text)

Greenwashing - zelené lži, polopravdy i odborně nedoložená tvrzení
13. dubna 2010 14:52

PRAHA (Ekolist) - V březnu letošního roku vydala Česká informační agentura životního prostředí (CENIA) publikaci Vlastní environmentální tvrzení aneb férová ekoreklama v praxi. Firmám poradí, jak vytvořit a používat opravdu srozumitelnou a věrohodnou zelenou reklamu na své produkty, a spotřebitelům pomůže rozeznat spolehlivé značení výrobků od těch nesrozumitelných či dokonce falešných. Ze zprávy organizace Terrachoice totiž vyplývá, že se zavádějící slogany a vlastní "ekoznačení" stalo celosvětovým marketingovým trikem.
(Celý text)

New York Times: Lovci tuleňů letos zůstávají doma, zvířat přesto ubývá
13. dubna 2010 10:38

OTAWA/ČESKÉ BUDĚJOVICE (Ecomonitor) - Každoroční lov tuleňů grónských letos pravděpodobně probíhat nebude. Letošní zima v oblasti zálivu Sv. Vavřince byla nečekaně mírná. Tento meteorologický fakt odrazuje lovce od výprav za tuleními kožešinami, které nejsou dostatečně husté, a proto dobře prodejné. Barbarské ubíjení tuleních mláďat palicemi, kterému se už desítky let snaží aktivisté zabránit, se proto odkládá. Není ale důvod k radosti, mimořádně teplá zima zásadním způsobem ovlivnila i přežívání tuleňů. Chybějí ledové kry, které jinak touto dobou bývají jejich hlavními místy výskytu: na nich rodí mláďata, tráví většinu dne a jsou na nich v bezpečí před predátory.
(Celý text)

Mongabay: OSN varuje před milicemi v Kongu, mohou způsobit záhubu goril
12. dubna 2010 16:30

PRAHA (Ecomonitor) - Do 10 až 15 let mohou z povodí Konga úplně zmizet gorily, pokud účinně nezabráníme pytláctví a ničení biotopů, varuje nová zpráva vydaná Organizací spojených národů (OSN) a INTERPOL. Informuje o tom server Mongabay.com.
(Celý text)

Guardian: Tokio nabízí veřejné „dobíječky“ elektrických aut
8. dubna 2010 10:28

PRAHA/TOKIO (Ecomonitor) - Největší problém rozšíření elektromobilů do běžného provozu je nedostatek dobíjecích míst. Kalifornská společnost Better Place proto tento měsíc uvede v Tokiu do zkušebního provozu systém prvních veřejných „dobíječek“. Automobily od nich odjedou nabité během několika minut, píše deník Guardian.
(Celý text)

Duben je měsíc rorýse, MŽP si na budovu připevnilo umělá hnízda
7. dubna 2010 16:12

PRAHA (Ekolist) - V rámci Mezinárodního roku biodiverzity vyhlašuje Ministerstvo životního prostředí každý měsíc jeden živočišný a jeden rostlinný druh, na který chce upozornit a informovat o něm veřejnost. Pro měsíc duben byly vybrány druhy vázané na městské prostředí – rorýs obecný a lípa malolistá a velkolistá.
(Celý text)

EurekAlert: Komerční vaření znečišťuje životní prostředí
7. dubna 2010 10:57

PRAHA/SAINT PAUL (Ecomonitor) - Vědci v Minnesotě prohlásili, že komerční vaření je překvapivě velkým zdrojem řady látek znečišťujících ovzduší, které by mohly představovat riziko pro lidské zdraví a životní prostředí. Téma se probíralo na 239. Národním setkání Americké chemické společnosti na konci března 2010. Informoval o tom server EurekAlert.
(Celý text)

Fórum Ekolistu: Zaspali energetici při přípravě přenosové sítě? Nebo byl vývoj OZE příliš bouřlivý?
6. dubna 2010 17:11

PRAHA (Ekolist) - Zaspali energetici při přípravě přenosové sítě na nárůst nových elektráren využívajících obnovitelné zdroje energie? Nebo byl vývoj v poslední době natolik bouřlivý, že se na něj prostě nedalo připravit? To byly otázky, které Ekolist.cz položil společnosti ČEPS, Lize ekologických alternativ, Czech RE Agency a Hnutí Duha.
(Celý text)

Scidev.net: Solární energie může pomoci chudým zemím
6. dubna 2010 10:55

PRAHA/LONDÝN (Ecomonitor) - Sluneční energie by mohla přispět ke zmírnění chudoby na venkově. Širší přístup k energiím je rozhodující pro zajištění sociálně-ekonomického rozvoje v nejchudších zemích světa. Odhaduje se, že 1,5 miliardy lidí v rozvojových zemí nemá přístup k elektřině, uvádí server Science and Development Network (Scidev.net). Více než 80 % z nich žije v subsaharské Africe nebo Jižní Asii.
(Celý text)

Chytí se invazní žába do evoluční pasti?
6. dubna 2010 09:25

ČESKÉ BUDĚJOVICE (Ekolist) - Ropucha obrovská (Bufo marinus) bývá uváděna na předních místech v seznamu nejhorších invazních druhů. Například v Austrálii likviduje prakticky všechny drobné hlodavce, obojživelníky a bezobratlé. Tým australských biologů pod vedením Richarda Shinea z univerzity v Sydney ovšem odhalil její slabinu: studie v časopisech Functional Ecology a Journal of Applied Ecology ukazují, že tyto nepůvodní ropuchy jsou mnohem častěji likvidovány domácími druhy mravenců než místní druhy žab. Podobná slabina by se mohla vyskytovat i u dalších nebezpečných invazních druhů.
(Celý text)

Guardian: Brazilské kondomy z přírodního kaučuku ochrání i lesy
3. dubna 2010 08:00

PRAHA/LONDÝN (Ecomonitor) - Brazílie, země známá karnevaly, ale také prostitucí a vysokým počtem nakažených virem HIV, přichází s novým „kondomovým programem". Prezervativy, které zdarma brazilská vláda rozdává, se vyrábějí z přírodního kaučuku, píše Conor Foley na serveru deníku Guardian.
(Celý text)

Syndrom bílého nosu - bílá nemoc netopýrů
2. dubna 2010 15:34

PRAHA (Ekolist) - Na začátku března byl laboratořemi Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy definitivně potvrzen výskyt velice infekčního onemocnění netopýrů na území České republiky. Nemoc se jmenuje syndrom bílého nosu.
(Celý text)

Litoměřice: Jenom dotace nestačí, lidi si obnovitelné zdroje potřebují osahat
2. dubna 2010 14:00

PRAHA (Ekolist) - V Horním Rakousku hojně využívají solární ohřev vody. Původně ale horaly ke sluneční energii přivedla energetická krize v sedmdesátých letech. Také v Litoměřicích se na slunce začali obracet ve chvíli, kdy hrozilo, že se kvůli zdražení plynu začnou lidé vracet k pálení hnědého uhlí. Klíčový ale v obou případech byl zájem místních lidí, kteří se nejdříve museli naučit novým technologiím důvěřovat, shodli se účastníci semináře Ochrana klimatu a účast veřejnosti.
(Celý text)

WWF: Lidské zdraví je přímo spojeno se zdravím lesů
2. dubna 2010 09:16

ČESKÉ BUDĚJOVICE/GLAND (Švýcarsko) (Ekolist) - Nepřímým důsledkem degradace životního prostředí je řada vážných lidských onemocnění. Přírodní a přírodě blízké životní prostředí naopak dokáže zdravotní stav pozitivně změnit. Tvrdí to studie Světového fondu na ochranu přírody (World Wildlife Fund – WWF), kterou tato organizace zveřejnila těsně před letošním mezinárodním dnem lesnictví, jenž připadá na 21. března.
(Celý text)

WWF: Lidské zdraví je přímo spojeno se zdravím lesů
2. dubna 2010 09:16

ČESKÉ BUDĚJOVICE/GLAND (Švýcarsko) (Ekolist) - Nepřímým důsledkem degradace životního prostředí je řada vážných lidských onemocnění. Přírodní a přírodě blízké životní prostředí naopak dokáže zdravotní stav pozitivně změnit. Tvrdí to studie Světového fondu na ochranu přírody (World Wildlife Fund – WWF), kterou tato organizace zveřejnila těsně před letošním mezinárodním dnem lesnictví, jenž připadá na 21. března.
(Celý text)

Další články:
31. října 2024 06:00
27. října 2024 06:00
26. října 2024 13:00
25. října 2024 06:00
23. října 2024 06:00

Online diskuse
Vědci zjistili, co stojí za pestrým zbarvením papouščího peří
1. listopadu 2024 01:47

(ČTK) - Mezinárodní tým vědců, včetně českých expertů, odhalil, co stojí za pestrým zbarvením papouščího peří. Zodpovědné jsou specifické pigmenty. Studie například prokázala, že pigment psittakofulvin, který je u papoušků zodpovědný za červené a žluté barvy, se vyskytuje ve dvou chemických formách. Vědci nově zjistili, že jeho specifické zabarvení závisí na molekulárních přeměnách řízených enzymem, uvedla Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy (PřF UK).
(Celý text)

Evropští vědci vyvinuli algoritmus AI schopný interpretovat zvuky prasat
1. listopadu 2024 01:02

(ČTK) - Evropští vědci vyvinuli algoritmus umělé inteligence (AI) schopný interpretovat zvuky prasat. Jejich cílem je vytvořit nástroj, který by zemědělcům pomohl zlepšit životní podmínky zvířat. Na výzkumu se podíleli i vědci z Česka, informuje agentura Reuters.
(Celý text)

Zlínský kraj při obnově vozového parku pořídil 56 z plánovaných 58 elektromobilů
1. listopadu 2024 00:50

ZLÍN (ČTK) - Zlínský kraj při obnově vozového parku dosud pořídil 56 z plánovaných 58 elektromobilů. Slouží pro potřeby hejtmanství a jeho příspěvkových organizací. Šest vozů Peugeot e-2008 si minulý týden převzali zástupci krajského úřadu, Sociálních služeb Vsetín, Domova pro seniory Burešov ve Zlíně a Baťova institutu, v němž sídlí Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, krajská galerie výtvarného umění i krajská knihovna.
(Celý text)

V Kolumbii ubytovávají organizátoři COP16 delegáty v motelech lásky
31. října 2024 23:46

CALI (ČTK) - Organizátoři konference OSN o biodiverzitě COP16, kterou letos pořádá Kolumbie ve městě Cali, ubytovávají delegáty OSN na poslední chvíli v motelech lásky. V třetím největším městě Kolumbie totiž došla ubytovací kapacita. Diplomaté tak přespávají v pokojích vybavených houpačkami a striptýzovými tyčemi. Informoval o tom deník El País.
(Celý text)

Brněnští vědci pomohli otevřít naučnou lesnickou stezku v Mongolsku
31. října 2024 18:03

(ČTK) - Vědci z Mendelovy univerzity v Brně pomohli v Mongolsku otevřít naučnou stezku s názvem Lesy pro život poblíž hlavního města Ulánbátaru. Jde o další společný projekt školy s mongolskou asociací pro pěší turistiku (Mongolian Walking Association). Cílem je podpořit environmentální vzdělávání dětí i dospělých, kteří v hlavním městě ztrácejí kontakt s přírodou, uvedl odborný garant projektu Václav Pecina.
(Celý text)

Zhoršující se znečištění ovzduší v indickém Dillí vyvolává obavy
31. října 2024 17:54

(ČTK) - Kvalita ovzduší v indickém hlavním městě Dillí se v posledních dnech výrazně zhoršila. Úroveň znečištění na několika místech ve městě překročila 25násobek až 30násobek bezpečného limitu, který doporučuje Světová zdravotnická organizace (WHO). Experti varují, že situace se zhorší v důsledku počasí, používání pyrotechniky při oslavách hinduistického svátku díválí a pálení zbytků plodin po sklizni v okolních státech. Informuje o tom web stanice BBC.
(Celý text)

Ve vídeňské zoo Schönbrunn po nákaze virem uhynulo celé stádo bizonů
31. října 2024 17:52

(ČTK) - Ve vídeňské zoologické zahradě Schönbrunn uhynulo celé stádo pěti bizonů. Podle vedení zoo se nejspíš nakazili virem herpetu od ovcí. Chovatelé museli utratit i mládě, bez rodičů by nepřežilo a kvůli nákaze nemohlo být přemístěno do jiného chovu, uvedla na facebooku zoo.
(Celý text)

Vodohospodáři v Praze nacvičovali postupy při výpadku elektřiny
31. října 2024 17:25

PRAHA (ČTK) - Pražští vodohospodáři dnes nacvičovali reakci v případě rozsáhlého výpadku elektrické energie ve vodohospodářské infrastruktuře na území hlavního města. Do zhruba pětihodinového cvičení se zapojily desítky lidí. Při cvičení vodárny otestovaly zdroje energie nebo komunikaci mezi jednotlivými složkami. Akce byla bez problémů, řekl ČTK mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek. PVK v minulosti dělala například cvičení pro případ chemického nebo teroristického útoku.
(Celý text)

Obce se odvolají proti povolenému geologickému průzkumu pro úložiště
31. října 2024 13:38

(ČTK) - Obce, v jejichž katastru by mohlo být úložiště radioaktivního odpadu, se odvolají k ministru životního prostředí proti povolení průzkumu dotčeného území. Jde o lokality v Březovém potoku v Pošumaví, Janochu u Temelína na Českobudějovicku a Horce na Třebíčsku. ČTK to řekl Eduard Sequens z Platformy proti úložišti.
(Celý text)

Ochridské jezero, zapsané na seznamu UNESCO, je ohroženo znečištěním
31. října 2024 11:35

(ČTK) - Ochridské jezero, které se rozprostírá na hranicích Severní Makedonie a Albánie, ohrožuje znečištění, nadměrný rybolov i bující zástavba. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na experty a Organizaci OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO), na jejímž seznamu světového dědictví je jedno z nejstarších jezer v Evropě zapsáno.
(Celý text)

Vlci versus pastevci: Fungují preventivní opatření i po letech?
31. října 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - V posledních letech prosakují zprávy z Německa, že se vlci naučili překonávat nejen ploty, ale útočí i na stáda střežená pasteveckými psy. A že se to prý děje i v Sasku-Anhaltsku, kde působí spolek IG Herdenschutz plus Hund e.V. Znepokojivá šuškanda!
(Celý text)

V Mohelenské stepi na Vysočině ochránci jako nepůvodní druh likvidují i opuncii
31. října 2024 01:36

MOHELNO (ČTK) - V Mohelenské hadcové stepi na Třebíčsku se mezi nepůvodními invazními druhy rostlin vyskytuje kaktus opuncie hnědoostná. Zřejmě je tam vysadil nějaký milovník kaktusů, začala se šířit. Ochránci přírody odstraňují opuncie v tomto území od roku 2017, přesto je tam botanici našli i letos v září. Na webu o tom informovalo regionální pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR).
(Celý text)

V Jeseníkách se množí vlci. Vlčata jsou zaznamenána v několika smečkách
31. října 2024 01:28

(ČTK) - V Jeseníkách přibývá vlků, ochránci narození vlčat zaznamenali hned v několika smečkách. Nová vlčí teritoria evidují především v příhraničních oblastech, hlavně v posledních čtyřech letech. Vyplývá to z informací Hnutí DUHA Šelmy, které se na intenzivní monitoring velkých šelem zaměřuje posledních devět let. Podle ochranářů je výskyt velkých šelem pro krajinu pozitivem, chovatelé by se však měli zaměřit na zabezpečení svých hospodářských zvířat, sdělili ČTK zástupci Hnutí DUHA.
(Celý text)

Stanice na Litoměřicku se ročně postará o 2500 zvířat, chybí jí finanční jistota
31. října 2024 00:23

TŘEBUŠÍN (ČTK) - Záchranná stanice Falco v Třebušíně na Litoměřicku se ročně postará zhruba o 2500 zraněných divokých zvířat a mláďat. Funguje už 25 let. Potýká se ale s nedostatkem peněz. Vedoucí stanice Václav Tomšovský ČTK řekl, že je potřeba změnit systém financování tak, aby zkraje nového roku měla nezisková organizace jistotu, že může dál fungovat.
(Celý text)

Škody na tocích a vodních dílech Povodí Odry dosáhly téměř 6,1 miliardy korun
30. října 2024 23:05

OSTRAVA (ČTK) - Škody, které způsobily zářijové povodně na tocích a vodních dílech spravovaných Povodím Odry, dosáhly téměř 6,1 miliardy korun. Jejich odstraňování bude trvat nejméně deset let a bude finančně náročné. Jen letos dá podnik na zabezpečovací práce a opravy vodních děl více než 200 milionů korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí státního podniku Povodí Odry Šárka Vlčková.
(Celý text)

Táborská zoo podala stížnost k Evropské komisi kvůli odstřelu medvědů na Slovensku
30. října 2024 19:56

TÁBOR (ČTK) - Táborská zoologická zahrada podala stížnost k Evropské komisi na Slovensko, podle ní porušuje evropské zákony. Zoo vadí řízený odstřel medvědů. Tato zvířata v Tatrách a okolí napadla v poslední době několik lidí. Evropská komise se bude stížností zabývat, uvedl v tiskové zprávě ředitel táborské zoo Evžen Korec.
(Celý text)

Vláda dnes schválila navýšení kompenzací pro obce s územím pro úložiště
30. října 2024 19:49

(ČTK) - Obce, v nichž je úložiště radioaktivního odpadu nebo bylo vymezeno průzkumné území pro hlubinné úložiště, dostanou vyšší kompenzace. Vláda dnes schválila valorizaci příspěvků z tzv. jaderného účtu o 43,3 procenta. Zohlednila přitom inflaci z posledních pěti let. Vyplývá to z výsledků dnešního jednání vlády. Výše ročního příspěvku je odvozena od velikosti území a objemu uloženého odpadu. Od roku 2015 stát zasaženým obcím vyplatil v souhrnu několik stovek milionů korun.
(Celý text)

Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu pro Novu, reportérka chodila v národním parku mimo cesty
30. října 2024 19:47

(ČTK) - Nejvyšší správní soud (NSS) dnes jako nedůvodnou zamítl kasační stížnost televize Nova proti rozhodnutí soudu v Hradci Králové, kterým Nově potvrdil pokutu 120 000 korun za to, že její reportérka chodila v chráněných lokalitách Krkonošského národního parku mimo vyhrazené cesty.
(Celý text)

Konference Vyspělé Česko představí cestu, kudy se má moderní a úspěšná země vydat
30. října 2024 15:33

PRAHA (Ekolist) - 7. listopadu se v Praze na konferenci Vyspělé Česko potkají zástupci byznysu a politici, aby společně s experty z oblastí jako je energetika, inovace nebo dekarbonizace společně zamysleli nad akčními kroky pro českou ekonomiku. Cílem konference je být místem, kde se prodiskutují a následně definují konkrétní kroky, které české ekonomice, stále ještě přešlapující v nastavení ranně transformačních let, pomohou akceptovat a využít výzvy současného světa.
(Celý text)

Správa KRNAP letos v Krkonoších vysadí desítky ovocných stromů tradičních odrůd
30. října 2024 12:13

ČERNÝ DŮL (ČTK) - Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) letos vysadí podél naučné stezky v Černém Dole na Trutnovsku desítky ovocných stromů tradičních krkonošských odrůd. Jde o pokračování snah Správy KRNAP tyto stromy vracet do krkonošské přírody. Cílem projektu Návrat starých ovocných odrůd do Krkonoš je zvrátit trend, kdy jich v Krkonoších ubývalo. ČTK o tom informoval mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.
(Celý text)

Správa KRNAP letos v Krkonoších vysadí desítky ovocných stromů tradičních odrůd
30. října 2024 12:13

ČERNÝ DŮL (ČTK) - Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) letos vysadí podél naučné stezky v Černém Dole na Trutnovsku desítky ovocných stromů tradičních krkonošských odrůd. Jde o pokračování snah Správy KRNAP tyto stromy vracet do krkonošské přírody. Cílem projektu Návrat starých ovocných odrůd do Krkonoš je zvrátit trend, kdy jich v Krkonoších ubývalo. ČTK o tom informoval mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama