titulní strana > co píší jiní
Šíření benzenu u Hustopečí zabrání jámy i larsenové stěny. Déšť by neměl uškodit
10. března 2025 17:13

HUSTOPEČE (ČTK) - Šíření toxického benzenu z místa vlakové havárie u Hustopečí nad Bečvou na Přerovsku by měly kromě jiného zabránit další jímací jámy nebo speciální larsenové stěny. Podle hejtmana Ladislava Oklešťka (ANO) je pro případ vydatnějšího deště místo zabezpečené. Přeháňky meteorologové avizují na příští dny, zatím se déšť regionu vyhýbal. Díky vysokým teplotám se daří odpařovat zbytky benzenu z havarovaných cisteren. V některých z nich jsou ale stále naměřené nebezpečné koncentrace, proto je nelze odklidit.
(Celý text)

Intersucho: Zemědělci začínají mít obavy z jarního sucha, situace není příznivá
10. března 2025 17:09

(ČTK) - Zemědělci začínají mít obavy, jak velké půdní sucho bude v půdě na začátku jara. Díky tomu, že se vegetace teprve začíná probouzet, vláha v ještě půdě je, ale proti normální a potřebné zásobě v této době je jí ve většině republiky výrazně méně. Sníh už leží jen v místech nad 1000 metrů nad mořem, nelze tedy očekávat doplnění vody z tání.
(Celý text)

Vláda projedná návrh ekoplateb na krajinné prvky a střídání plodin v zemědělství
10. března 2025 11:30

PRAHA (ČTK) - Zemědělci by měli dostat nové podpory na zakládání krajinných prvků a jejich údržbu a na pásové střídání plodin. Jde o takzvané celofaremní ekoplatby, na které je z evropských zdrojů vyčleněno zhruba 6,2 miliardy korun ročně. Ekoplatby přispívají k udržitelnému rozvoji přírodních zdrojů, jako je voda, půda a ovzduší, a k účinnému hospodaření s nimi. Návrh zákona, který nové platby zavádí, projedná vláda ve středu.
(Celý text)

Na kanály v centru Amsterodamu budou moci jen lodě, které neprodukují emise
10. března 2025 11:18

(ČTK) - Od dubna budou moci na vodní kanály v centru Amsterodamu jen ty volnočasové lodě, které jsou na elektrický nebo vodíkový pohon. Od léta za porušení tohoto nařízení o bezemisní zóně na vodních cestách bude hrozit pokuta, informovala agentura DPA.
(Celý text)

V Čáslavi vznikla iniciativa, která chce referendum k rozšíření skládky
10. března 2025 11:16

ČÁSLAV (ČTK) - V Čáslavi na Kutnohorsku vznikla iniciativa, která chce referendum k plánovanému rozšíření skládky. Konalo by se na podzim současně se sněmovními volbami. Aby mohlo být vyhlášeno, musí přípravný výbor shromáždit alespoň 1600 podpisů od lidí s trvalým bydlištěm v Čáslavi. Podpisová akce se koná tento měsíc, lidé se mohou podepisovat v obchodech, kavárnách, lékařských ordinacích nebo kulturních zařízeních, informoval ČTK člen přípravného výboru Martin Jusko.
(Celý text)

Dopady změn klimatu mění hospodaření v dubových lesích
10. března 2025 05:53

PRAHA (Ekolist) - Vývoj klimatu provázející častější výkyvy v rozložení srážek i zvyšování průměrných teplot vzduchu vede k oslabování odolnosti lesních dřevin a zhoršování zdravotního stavu lesních porostů až jejich rozpadu. Ve střední Evropě je tento vliv nejvíce patrný na vývoji kalamitní situace smrku ztepilého. Pokles vitality je však patrný i u řady dalších hospodářsky významných dřevin, jako jsou borovice lesní a duby (zejména dub zimní).
(Celý text)

Evropská komise navrhla usnadnit odstřel vlků v EU, ochranáři jsou proti
10. března 2025 02:01

(ČTK) - Evropská komise navrhla omezení ochrany vlků, které má usnadnit odstřel těchto dosud přísně chráněných šelem. Oznámila to minulýá týden exekutiva Evropské unie, podle níž vlci v některých zemích ohrožují stáda chovaná farmáři. Návrh, který budou schvalovat členské státy a Evropský parlament, kritizují ochránci přírody, podle nichž není vlčí populace v Evropě přemnožená a potřebuje přísnou ochranu.
(Celý text)

Bayer hrozí stažením Roundupu z USA, pokud nezíská ochranu před právními spory
10. března 2025 01:44

FRANKFURT NAD MOHANEM (ČTK) - Německá společnost Bayer sdělila americkým zákonodárcům, že by mohla zastavit prodej přípravku na hubení plevele Roundup, pokud nezíská od státu silnější právní ochranu před žalobami souvisejícími s možnými zdravotními riziky tohoto herbicidu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované osoby a finanční analytiky.
(Celý text)

Útok na íránské jaderné provozy by podle Kataru kontaminoval vodu v regionu
10. března 2025 01:40

(ČTK) - Katarský premiér varoval, že případný útok na íránské jaderné provozy by zcela kontaminoval vodu v oblasti Perského zálivu a ohrozil by životy lidí v Kataru, Spojených arabských emirátech a Kuvajtu. Napsala o tom agentura Reuters.
(Celý text)

Zemědělci v Ústeckém kraji se školili ohledně ochrany vlka
9. března 2025 23:37

(ČTK) - Tři desítky zemědělců v Ústeckém kraji se školily ohledně zabezpečení stád a ochrany vlka, který se vyskytuje ve Šluknovském výběžku, Lužických horách, Českém Švýcarsku, Českém středohoří i v Krušných horách. Chovatelé hospodářských zvířat se dozvěděli informace o tom, jak mohou získat finanční náhradu za případné škody způsobené tímto chráněným druhem. ČTK o tom informovala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, která seminář pro zemědělce na krajském úřadě uspořádala.
(Celý text)

Hasiči v Hustopečích pokračovali v čistění cisteren
9. března 2025 19:10

HUSTOPEČE NAD BEČVOU (ČTK) - Hasiči v Hustopečích nad Bečvou na Přerovsku, kde minulý týden havarovaly cisterny s toxickým benzenem, dnes dočistili párou další dvě poškozené cisterny se zbytky benzenu. Poslední tři zbylé vagóny z celkem 12 poškozených cisteren budou čistit i v noci. ČTK to dnes sdělila mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová. Odklízení vraků železničních cisteren dnes nezačalo. V pondělí ráno bude porada, která určí další postup prací, řekla ČTK Balážová.
(Celý text)

Zájem o zahrádkaření v ČR roste, nových pozemků ale mnoho nepřibývá
9. března 2025 18:59

(ČTK) - Zájem o zahrádkaření v Česku roste, přibývá zejména mladých zahrádkářů s rodinami. Zájemci na uvolnění pozemků v zahrádkářských osadách ale čekají často i několik let. Počet zahrádkářských osad a kolonií se sice po dřívějším úbytku poměrně stabilizoval, nových ale mnoho nepřibývá. Vznik nové plnohodnotné zahrádkářské osady je totiž v současnosti poměrně administrativně a finančně náročný. Vyplývá to z vyjádření Českého zahrádkářského svazu a odborníků, které ČTK oslovila.
(Celý text)

Úhynů včelstev přibývá, důvodem je častější výskyt roztočů, tvrdí svaz i včelaři
9. března 2025 18:55

(ČTK) - Úhynů včelstev v ČR přibývá. Zatímco dříve přicházeli včelaři zhruba o desetinu včelstev ročně, v současnosti úhyny dosahují 20, někde i 30 procent. Důvodem jsou roztoči způsobující nemoc varroázu. Vyplývá to z vyjádření včelařů a Českého svazu včelařů. Někteří včelaři očekávají, že se úhyny mohou promítnout i do letošní produkce medu.
(Celý text)

Na karlštejnských Vrších obnovují vinaři císařské vinohrady. Vinná réva se tu pěstuje od konce 14. století
9. března 2025 05:32

PRAHA (Ekolist) - V srdci historického městyse Karlštejn, kde již ve 14. století zakládal císař Karel IV. vinice, dnes vzniká nový projekt významné vinařské tradice. Výzkumná stanice vinařská Karlštejn, která je součástí Národního centra zemědělského a potravinářského výzkumu (CARC), se pustila do obnovy viniční trati v oblasti známé jako Vrše. Plodit hrozny by tu v budoucnu měly odrůdy Kerner a Ryzlink rýnský.
(Celý text)

Experti: Současné teploty nelze označit za časné jaro, loni byly extrémnější
9. března 2025 01:40

(ČTK) - Vegetace zatím na vyšší teploty, které v Česku panují v posledních dnech, nereaguje. Důvodem jsou stálé výrazné teplotní rozdíly mezi dnem a nocí, uvedli experti, které oslovila ČTK. V dalším týdnu se navíc očekává ochlazení. Loňský rok byl výjimečný tím, že už únor byl dlouhodobě velice teplotně nadprůměrný, a příroda tak byla posunutá o pár týdnů napřed. Vykvetlé ovocné stromy poté poškodily pozdější jarní mrazy, což způsobilo škody na úrodě.
(Celý text)

V CHKO Český les vzniknou letos první nouzová nocležiště pro turisty
9. března 2025 01:39

PŘIMDA (ČTK) - V chráněné krajinné oblasti Český les (CHKO) vzniknou letos první nouzová nocležiště, kde budou moci turisté jednorázově přespat ve stanu a rozdělat si oheň. CHKO má vytipovaná místa, rovnoměrně rozložená podél stokilometrové státní hranice na Tachovsku a Domažlicku. ČTK to řekl ředitel CHKO Český les Tomáš Peckert.
(Celý text)

Ve středočeských CHKO žijí vlci i divoké kočky. Jejich návštěvnost je proměnlivá
9. března 2025 01:31

PRAHA (ČTK) - Ve středočeských chráněných krajinných oblastech žijí například vlci nebo kočka divoká. Návštěvnost je proměnlivá, například na Křivoklátsku mírně roste. Většina turistů se chová ohleduplně, výjimkou jsou někteří jezdci na čtyřkolkách. Někde je problémem přemnožená spárkatá zvěř, která likviduje mladé stromky, odpověděla na dotaz ČTK mluvčí Agentury ochrany přírody a krajiny (AOPK) Karolína Šůlová.
(Celý text)

Studie: Prostředí a strava mají zásadní vliv na zdraví goril chovaných v zoo
9. března 2025 01:09

(ČTK) - Prostředí a strava mají zásadní vliv na zdraví goril chovaných v zoologických zahradách. Složení střevního mikrobiomu hraje důležitou roli u chovaných goril nížinných při rozvoji onemocnění srdce. Jedná se o jednu z hlavních příčin úmrtí goril v zoologických zahradách. Vyplývá to z nové studie, informovali vědci z České zemědělské univerzity v Praze a Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR (AV ČR). Nová zjištění mohou přispět k lepší péči o tyto primáty.
(Celý text)

V CHKO Bílé Karpaty přibývá výsadeb ovocných stromů i tůní, obnovují se louky
9. března 2025 01:00

ZLÍN (ČTK) - V krajině chráněné krajinné oblasti (CHKO) Bílé Karpaty přibývá v posledních letech výsadeb ovocných stromů, převážně krajových odrůd, i nových tůní. Je vidět, že si obce i mnozí vlastníci uvědomují dopady klimatické změny a snaží se jim čelit, řekla ČTK ředitelka Regionálního pracoviště Správy CHKO Bílé Karpaty Jiřina Gaťáková. Na řadě míst se obnovují louky a pastviny.
(Celý text)

Botanická zahrada Praha letos představí téma vábení v rostlinné říši
9. března 2025 00:34

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji letos návštěvníkům představí téma vábení v přírodě. Letošní sezonu zahrada zahájí výstavou orchidejí, které vábí své opylovače. Pro veřejnost se výstava otevře od pátku. Zájemci se letos mohou těšit také na výstavu motýlů nebo masožravých rostlin. Navštívit mohou lidé rovněž expozice. Ředitel Botanické zahrady Praha to dnes řekl novinářům při příležitosti zahájení letošní sezony.
(Celý text)

Botanická zahrada Praha letos představí téma vábení v rostlinné říši
9. března 2025 00:34

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji letos návštěvníkům představí téma vábení v přírodě. Letošní sezonu zahrada zahájí výstavou orchidejí, které vábí své opylovače. Pro veřejnost se výstava otevře od pátku. Zájemci se letos mohou těšit také na výstavu motýlů nebo masožravých rostlin. Navštívit mohou lidé rovněž expozice. Ředitel Botanické zahrady Praha to dnes řekl novinářům při příležitosti zahájení letošní sezony.
(Celý text)

Další články:
19. dubna 2025 06:16
18. dubna 2025 06:02
17. dubna 2025 05:54
16. dubna 2025 06:00
15. dubna 2025 11:00

Online diskuse
Vědci z Univerzity Karlovy podnikli pětiletou cestu do pravěku. Zkoumali parožnatku - "sestru" rostlin
19. dubna 2025 02:52

PRAHA (Ekolist) - “Lék na rakovinu ani levnější chleba to nepřinese: výzkum, který naplňuje jedinou věc, odvěkou lidskou touhu cestovat do minulosti,” shrnuje Stanislav Vosolsobě z Přírodovědecké fakulty UK v kostce výzkum, jehož výstupem je odborný článek v renomovaném britském časopise New Phytologist.
(Celý text)

V národním parku Podyjí se divocí koně zabydlují na nové pastvině
19. dubna 2025 01:29

(ČTK) - V národním parku Podyjí se divocí koně zabydlují na nové pastvině u Havraníků, kterou pro ně ochranáři připravili. Šest hřebců tam pomůže s péčí o krajinu a obnovou cenných biotopů. Správa národního parku o tom informovala na svém webu. Dvě lokality v Podyjí začali divocí koně z anglického Exmooru spásat v roce 2018, chrání je před zarůstáním.
(Celý text)

NP Šumava opraví svou záchrannou stanici pro handicapovaná zvířata
19. dubna 2025 01:07

(ČTK) - Šumavský národní park opraví záchrannou stanici pro handicapovaná zvířata v Klášterci u Vimperku na Prachaticku. Náklady činí více než 10 milionů korun. Kvůli generální rekonstrukci bude stanice do konce srpna uzavřená pro veřejnost. ČTK to řekl mluvčí národního parku Jan Dvořák.
(Celý text)

Miliony Švédů sledují v televizi živý přenos každoroční migrace losů
19. dubna 2025 01:00

(ČTK) - Každé jaro už šest let sledují miliony lidí nepřetržitý živý přenos migrace losů na severu Švédska. Pořad Velká losí migrace je na stopě zvířatům, která plavou přes řeku Ångerman a vydávají se na každoroční cestu k zelenějším, letním pastvinám, píše server BBC.
(Celý text)

V pražské zoo se narodila mláďata ohrožených sudokopytníků pekariů Wagnerových
19. dubna 2025 00:39

PRAHA (ČTK) - V pražské zoologické zahradě mohou návštěvníci spatřit mláďata ohrožených pekariů Wagnerových. Tři mláďata těchto sudokopytníků příbuzných praseti se narodila 26. března, lidé je mohou vidět v expozici Pláně. Mláďata podle chovatelů prospívají dobře. Pekariové Wagnerovy byli ještě do 70. let považováni za vyhynulá a prehistorická zvířata. V domovině Jižní Ameriky jich v současnosti kvůli odlesňování přežívá pár tisíc.
(Celý text)

Lenochod v britské zoo podstoupil operaci, která jej zbavila bolesti zubů
19. dubna 2025 00:16

(ČTK) - Lenochod v britské zoologické zahradě podstoupil průkopnický lékařský zákrok, který jej zbavil bolesti zubů. Informoval o tom web stanice BBC.
(Celý text)

Studenti ZČU z Plzně vystavují oděvy, kožené doplňky a obuv s dlouhou životností
19. dubna 2025 00:15

PLZEŇ (ČTK) - Patnáct studentů ateliéru módního designu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni vystavuje v centru Plzně kolekci oděvů, kožených doplňků a obuvi s dlouhou životností. Výstava Less is more but that’s not ALL! (Méně je více, ale to není VŠE!) se věnuje estetické udržitelnosti a reaguje na výzvy současné módy spojené s nadprodukcí a vizuální inflací. Hledá odpovědi pomocí kvalitních materiálů, chytrých střihů a upcyclingu, řekla ČTK mluvčí ZČU Andrea Čandová. Upcycling se kvůli zlepšení životního prostředí zaměřuje na přeměňování odpadu a nepotřebných věcí na nové materiály a produkty.
(Celý text)

Povodí upravilo koryto Malé Hané v místní části Vyškova, pomůže to při povodních
18. dubna 2025 18:59

VYŠKOV (ČTK) - Vodohospodáři z Povodí Moravy po dohodě s Vyškovem upravili koryto Malé Hané v místní vyškovské části Opatovice. Loni v září se tam při povodních voda vylila z břehů a zaplavila několik objektů. Právě dokončené úpravy místa nedaleko zvonice uprostřed Opatovic mají zlepšit protipovodňovou ochranu území. Radnice o tom informovala na svém webu.
(Celý text)

V zoo Dvůr se poprvé narodila volavka obrovská. Její odchovy v zajetí jsou vzácné
18. dubna 2025 18:49

DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM (ČTK) - V Safari Parku Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku se 19. března poprvé v historii zoo vylíhlo mládě volavky obrovské, která je největší volavkou na světě. O výjimečnou událost jde i v celosvětovém měřítku. Za poslední rok se v zoo na světě vylíhlo jen jedno mládě, a to ve Francii. Dvorská zoo vede pro volavky obrovské Evropský chovný program.
(Celý text)

Dvě desítky lidí se i přes déšť účastnily exkurze na Kočičí skále v CHKO Pálava. Viděly kosatce nízké i koulenky prodloužené
18. dubna 2025 18:35

(ČTK) - Dvě desítky lidí se dnes i přes nepřízeň počasí účastnily botanické exkurze na Kočičím kameni a Kočičí skále v chráněné krajinné oblasti (CHKO) Pálava. K vidění byly třeba kosatce nízké nebo koulenky prodloužené, řekl ČTK za pořadatelskou správu CHKO Daniel Kadaš.
(Celý text)

V hodonínské zoo začala stavba pavilonu akvárií
18. dubna 2025 18:34

HODONÍN (ČTK) - V hodonínské zoo po předloňské demolici původního objektu začala stavba nového pavilonu akvárií. Má se stát jednou z největších sladkovodních expozic v republice. ČTK to řekl mluvčí zařízení Ivo Cencinger. Investice je za 68,4 milionu korun, dokončení je v plánu v létě 2026.
(Celý text)

Po patnácté byla udělena Cena ředitele Správy KRNAP. Za rok 2024 si ji odneslo devět oceněných
18. dubna 2025 05:40

PRAHA (Ekolist) - Při v pořadí patnáctém předávání Cen ředitele Správy KRNAP1 se laureáty stalo devět význačných osobností a institucí, které přispěly k rozvoji Krkonoš a povědomí o našich horách.
(Celý text)

Úspěch českého know-how: Síť monitorující ovzduší má v Gruzii už stovku stanic
18. dubna 2025 02:06

PRAHA (Ekolist) - Český projekt občanského monitoringu kvality ovzduší v Gruzii slaví úspěch. AirGE, v regionu průkopnická síť sledující znečištění v 11 gruzínských městech, se navzdory tamější politické krizi rozrostla nad stovku monitorovacích stanic. Nevládní organizace Arnika, která systém buduje spolu s místními partnery z iniciativy Green Pole, to označuje za úspěch pro životní prostředí i českou prestiž na Kavkaze. Projekt si chválí i ministerstvo zahraničí.
(Celý text)

Začaly testy volně žijící zvěře kvůli slintavce, všechny vzorky jsou negativní
18. dubna 2025 01:54

(ČTK) - Ve vybraných honitbách v okresech Břeclav a Hodonín začalo v uplynulých dnech preventivní testování ulovené volně žijící zvěře na přítomnost nákazy slintavky a kulhavky. Všechny vzorky jsou negativní, informovali veterináři. Nákazu veterináři nezjistili ani u dosud otestovaných vzorků mléka z jihomoravských farem.
(Celý text)

Rekonstrukce Kyjovské přehrady v Krásné Lípě na Děčínsku je hotová
18. dubna 2025 01:13

KRÁSNÁ LÍPA (ČTK) - Rekonstrukce Kyjovské přehrady v Krásné Lípě na Děčínsku je hotová. Voda v ní poslouží hasičům. Město na obnovu nádrže získalo po obřím požáru v národním parku České Švýcarsko dotaci ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP). V součtu investice vyšla zhruba na 20 milionů korun. ČTK to řekl starosta Jan Kolář (Sdružení 2022).
(Celý text)

Česká firma Battswap uvedla na trh elektromobil s výměnnými bateriemi
18. dubna 2025 01:12

(ČTK) - Původně česká firma Battswap uvedla na trh elektromobil s výměnnými bateriemi. Baterie ve voze určeném pro městský provoz vymění prostřednictvím automatizované výměnné stanice během tří minut. Řešení cílí na firemní flotily určené například k doručování zásilek nebo na městské technické služby. Firma je podle svých znalostí ve své kategorii minimálně v Evropě první, kdo má svá auta s výměnnými bateriemi v běžném provozu.
(Celý text)

S redukcí přemnožených holubů v Lounech pomůže sokol stěhovavý
18. dubna 2025 01:05

LOUNY (ČTK) - Přemnožené stavy holubů v Lounech pomohou snižovat dva samci sokola stěhovavého. Dravci jsou ve výcviku. Holubů je na území města odhadem okolo 3000, jejich trus poškozuje památky i nemovitosti. Místní si na přemnožené ptáky stěžují. ČTK to řekl mluvčí radnice Marcel Mihalik.
(Celý text)

Zoo Praha postaví pavilon Arktida pro lední medvědy a tuleně
18. dubna 2025 00:23

PRAHA (ČTK) - Lední medvědi budou mít v budovaném pavilonu Arktida tři výběhy s bazény i vodotečí. Na to navážou dva další výběhy s bazény pro tuleně obecné, uvedl při zahájení 94. sezony Zoo Praha a položení základního kamene expozičního celku Arktida kurátor chovu savců Pavel Brandl. Lidé budou moci v novém pavilonu například pozorovat medvědy i pod vodou, sdělil ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Stavba pavilonu by měla trvat asi tři roky.
(Celý text)

Sucho by při pokračování mohlo ohrozit úrodu peckovin a drobného ovoce
17. dubna 2025 23:04

HOLOVOUSY (ČTK) - Pokud by nynější sucho pokračovalo i v květnu a v červnu, mohlo by snížit úrodu a kvalitu peckovin, jahod a drobného ovoce. Postihnout by mohlo i nové výsadby především z letošního jara. Proto by sadaři měli mladé sady již nyní zavlažovat. Úrodu jablek by mohla ohrozit případná sucha v červenci a srpnu. ČTK to řekl předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík. Umělou závlahu má v Česku jen zhruba třetina ovocných sadů. V nynějším suchu se podle Ludvíka vedle podprůměrných srážek v březnu a v dubnu projevuje i velmi nízká zásoba vláhy ze zimy.
(Celý text)

V Rumunsku žije více medvědů, než se myslelo. Země zvažuje zavést nové zákony
17. dubna 2025 19:19

(ČTK) - V Rumunsku žije nejspíš až 13 000 medvědů hnědých, což je téměř dvojnásobek proti původním odhadům. Informoval o tom rumunský ústav pro lesnický výzkum. Oficiální činitelé slibují zavést nové zákony, které by místním komunitám umožnily vypořádat se s tím, co označili za krizovou medvědí situaci, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

V Rumunsku žije více medvědů, než se myslelo. Země zvažuje zavést nové zákony
17. dubna 2025 19:19

(ČTK) - V Rumunsku žije nejspíš až 13 000 medvědů hnědých, což je téměř dvojnásobek proti původním odhadům. Informoval o tom rumunský ústav pro lesnický výzkum. Oficiální činitelé slibují zavést nové zákony, které by místním komunitám umožnily vypořádat se s tím, co označili za krizovou medvědí situaci, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama