|
titulní strana > co píší jiní
Svaz obcí: Zálohování obalů může mít dopad na logistiku a hospodaření samospráv
14. října 2024 14:03
(ČTK) - Nové podmínky na zálohování PET lahví a kovových obalů mohou podle Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR) mít dopad na logistiku a ekonomiku odpadového hospodářství obcí. Zvýší se totiž náklady na svoz a likvidaci ostatních směsných plastů, výzvou ale podle jeho zástupců může být také zajišťování potřebných sběrných míst v obcích, kde nejsou splněny podmínky pro povinné odběrové místo. Negativně může změna také ovlivnit některé spotřebitele, řekl místopředseda SMO ČR a starosta obce Velký Osek Pavel Drahovzal.
Ovocnáři mohou ode dneška žádat o kompenzaci za škody po jarních mrazech
(ČTK) - Ovocnáři mohou ode dneška žádat o podporu za škody, které jim způsobily jarní mrazy. Pěstitelé ovoce obdrží celkem téměř půl miliardy korun, výši sazby pro jednotlivé ovocné druhy zveřejní Státní zemědělský intervenční fond do 30. listopadu. Peníze se budou vyplácet od prosince, ovocnáři by je měli dostat nejpozději do konce ledna příštího roku.
Obžalovaný u soudu zopakoval, že národní park České Švýcarsko nezapálil
ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Bývalý dobrovolný strážce národního parku České Švýcarsko dnes u Krajského soudu v Ústí nad Labem zopakoval, že národní park České Švýcarsko nezapálil. Vinu prohlásil v případě menších požárů na Děčínsku. Obžalovaný Jiří Lobotka to samé řekl při zahájení hlavního líčení na jaře, které posléze soud přerušil s ohledem na zdravotní stav muže. Aktuální stav Lobotky podle lékaře umožňuje jeho účast v hlavním líčení, uvedl soudce. Za drobné požáry hrozí Lobotkovi vězení od šesti měsíců do tří let, za zapálení národního parku 15 let za mřížemi.
Lesní požáry v Brazílii letos zničily dvojnásobně větší území než loni
BRASÍLIA (ČTK) - Lesní požáry v Brazílii letos zničily na 22,4 milionu hektarů porostů, což je zhruba stejné území jako rozloha Rumunska. Více než polovina z toho připadá na oblast Amazonie. Informoval o tom o víkendu server televize Deutsche Welle s odvoláním na zprávu brazilského projektu MapBiomas, na němž se podílí univerzity, nevládní organizace i technologické firmy.
Jak klimatické změny ovlivňují jeleny, srnce nebo losy? Teplejší počasí pro ně není výhra
PRAHA (Ekolist) - Změna klimatu ovlivňuje jeleny a další jim blízké druhy mnoha způsoby. Nemění se totiž jen teplota, ale i srážky a další povětrnostní jevy. Mohlo by se zdát, že z mírnějších zim budou jejich populace spíše těžit, ale tak jednoduché to není, upozorňují vědci z INRAE (Národního výzkumného ústavu pro zemědělství, potraviny a životní prostředí ve Francii) v článku v Global Change Biology.
Prouza: Obchody budou potřebovat dva roky na přípravu zálohování, nápoje zdraží
(ČTK) - Obchody budou potřebovat nejméně dva roky od konečného schválení obalového zákona na přípravu zálohování. ČTK to řekl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza. Nastavení systému je podle něj potřeba také zlevnit, protože náklady na zálohování se promítnou do cen nápojů. Svaz už dříve vyčíslil náklady na spuštění systému na zhruba 5,2 miliardy korun a provoz na 1,3 miliardy korun ročně. Zákon o obalech schválila ve čtvrtek vláda, předlohu zákona následně projedná Parlament.
Podle organizace WWF klesl za 50 let počet volně žijících zvířat o 73 procent
(ČTK) - Podle Světového fondu na ochranu přírody (WWF) za 50 let dramaticky klesl počet volně žijících živočichů. Největší pokles organizace zaznamenala v Latinské Americe, Karibiku a Africe, nejméně pak ve střední Asii a Evropě. Zvířata vymírají kvůli úbytku lesních porostů, suchu a dopadům klimatických změn, uvádí organizace na svém webu.
MZe: Zemědělci obdrží až 70 procent dotací zálohově, vyplácení začne v listopadu
(ČTK) - Zemědělci obdrží při vyplácení vybraných dotací až 70 procent částky na zálohách, schválil ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). První zálohy budou vypláceny už začátkem letošního listopadu, informoval úřad. Na takzvaných přímých platbách, které zemědělci získávají na plochu obhospodařované půdy nebo chov hospodářských zvířat, rozdělí ministerstvo celkem přes 20,7 miliardy korun. Cílem vyplácení záloh je podle ministerstva řešit krizi v sektoru a zrychlit distribuci peněz.
Uhelné elektrárny v Ústeckém kraji emisní limity plní, uvedli vlastníci
(ČTK) - Uhelné elektrárny v Ústeckém kraji, označené ekologickými organizacemi za největší znečišťovatele ovzduší, emisní limity plní. ČTK to řekli mluvčí společností, které je vlastní. Emise oxidu uhličitého podle nich korespondují s vyrobeným teplem. Do snížení emisí vypouštěných do ovzduší investovali majitelé v uplynulých letech miliardy korun. Přesný termín ukončení spalování uhlí v elektrárnách není, nejčastěji se mluví o době kolem roku 2030.
Botanická zahrada v Teplicích bude mít nový zásobní skleník s větším prostorem
TEPLICE (ČTK) - Botanická zahrada v Teplicích bude mít nový zásobní skleník. Vejde se do něj více rostlin než do nynějších zásobních skleníků. Uvnitř bude skleník rozdělený do jednotlivých klimatických pásem. Díky moderním materiálům a technologiím se sníží náklady na vytápění a zvýší komfort pro zaměstnance. Hledat bude zahrada na rok místo, kam dočasně květiny uloží, řekl ředitel organizace Petr Šíla.
V NP Podyjí přibude další pastvina pro divoké koně, tentokrát převážně v lese
(ČTK) - V Národním parku Podyjí nedaleko Havraníků přibude další pastvina pro divoké koně, půjde tentokrát převážně o lesní terén. Bude také podstatně rozlehlejší než předchozí dvě. ČTK to řekl koordinátor pastvy ze Správy Národního parku Podyjí Robert Stejskal. Dvě lokality v Podyjí začali divocí koně z anglického Exmooru spásat v roce 2018, chrání je před zarůstáním.
Pražská zoologická zahrada má mobilní aplikaci, usnadní orientaci
PRAHA (ČTK) - Pražská zoologická zahrada ve spolupráci s Českou IT Akademií (CITA) spustila mobilní aplikaci, která návštěvníkům usnadní orientaci v areálu. ČTK to sdělila mluvčí akademie Tereza Dejmková. Kromě mapy nabízí aplikace možnost nákupu vstupenek či informace o jednotlivých zvířatech, které zahrada chová. Aplikaci dnes v trojském areálu představili zástupci zoo a CITA.
Svaz průmyslu a dopravy: Cíle EU v automobilovém průmyslu nejsou splnitelné
PRAHA (ČTK) - Cíle transformace automobilového průmyslu v Evropě není možné splnit, shodl se na tom europoslanec Filip Turek (Přísaha a Motoristé) a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, který je zároveň členem představenstva Škoda Auto Martin Jahn v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Pokud se podle Jahna nepodaří cíle přehodnotit, budou automobilky platit pokuty nebo kupovat regulačních kredity. Turek se obává, že transformace povede ke krachu automobilek.
Kolem vzniku první rezervace Strmá stráň v Krkonoších před 120 lety panují dnes mnohé nejasnosti
PRAHA (Ekolist) - První přírodní rezervace v Krkonoších vznikla před 120 lety. V roce 1904 ji vyhlásil Jan Nepomuk hrabě Harrach na Strmé stráni v Labském dole. I přes význam události pro ochranu přírody našich nejvyšších hor se toho o okolnostech jejího vzniku dnes moc neví.
V Dubaji kvůli prudkému nárůstu teplot zřizují noční pláže
DUBAJ (ČTK) - Koupající se davy lidí, hrady z písku, kánoe a kajaky na otevřeném moři. Na veřejné pláži v Dubaji ve Spojených arabských emirátech téměř vše vypadá jako kdekoliv jinde, ale na této pláži jsou navíc reflektory a nepřetržitá přítomnost plavčíka. Kvůli vysokým denním teplotám přesahujícím 40 stupňů Celsia je totiž několik pláží otevřeno s veškerým komfortem i po celou noc, píše agentura AFP.
V Jáchymově obnovili infocentrum k 50. výročí úložiště radioaktivního odpadu
JÁCHYMOV (ČTK) - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) tento týden otevřela obnovené infocentrum věnované úložišti v bývalém dole Bratrství v Jáchymově. Od vzniku úložiště, kam se ukládají radioaktivní odpady ze zdravotnictví, průmyslu nebo výzkumu, je to letos 50 let. Jestli bude sloužit pro ukládání nadále, se teprve rozhodne, řekl dnes při otevření infocentra ředitel SÚRAO Lukáš Vondrovic.
V Zoo Hodonín přišla na svět mláďata v přírodě vyhynulého lva berberského
HODONÍN (ČTK) - V Zoo Hodonín přišla na svět mláďata lva berberského, který už v přírodě vyhynul. Původně byla čtyři, jedno ale uhynulo. Zbylá tři prospívají dobře. Expozice je uzavřená, aby měly šelmy klid, návštěvníci proto mláďata zatím neuvidí, uvedl mluvčí zařízení Ivo Cencinger. Dvojice lvů berberských v expozici zoo loni nahradila smetanově zbarvené lvy jihoafrické.
Plzeň má svůj první městský holubník. Pomůže se šetrnou regulací populace holubů
PLZEŇ (ČTK) - Plzeň zprovoznila svůj první městský holubník. Kromě hnízdění holubů umožní městu šetrným způsobem regulovat jejich populaci. Vznikl na půdě městského domu v centru. Podobná zařízení už fungují třeba v Praze, Brně a Českých Budějovicích. Plzeň by je chtěla zřídit v dalších částech, druhý a levnější bude v maringotce na sídlišti Skvrňany. ČTK to řekl primátor Roman Zarzycký (ANO). S iniciativou přišel poté, co ho v této věci oslovili obyvatelé, kteří slíbili, že budou holubník udržovat.
Ve zlínském muzeu jsou k vidění exempláře z přírodovědné sbírky, nechybí rarity
ZLÍN (ČTK) - V Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně je k vidění výstava Tajemství zoologického depozitáře. Představuje exempláře z přírodovědné sbírky muzea. Nechybí různé rarity a zajímavosti, například vycpaný bobr a vydra, spousta exponátů je ze sbírek hraběte Seilerna, zakladatele Lešné, sbírka korálů, na výstavě jsou i kuriozity jako vycpané dvouhlavé sele, řekla ČTK pracovnice muzea Silvie Lečíková. Výstava potrvá do 2. března příštího roku.
Chmelaři už využívají aplikaci, jež jim od jara 2025 pomůže stabilizovat výnosy
PLZEŇ (ČTK) - Čeští chmelaři už začali využívat nově vyvinutou aplikaci, která jim v konečné verzi od jara 2025 pomůže stabilizovat produkci i výnosy. V roce 2021 byla nejlepší sklizeň za století a o rok později nejhorší od 60. let, a nůžky se rozevírají, řekl ČTK manažer udržitelnosti Plzeňského Prazdroje a vedoucí projektu PRO CHMEL Ivan Tučník. Aplikaci, vyvíjenou tři roky, budou moci využívat zdarma všechny chmelnice v ČR. Pomůže zachovat kvalitu i množství českého chmele.
Chmelaři už využívají aplikaci, jež jim od jara 2025 pomůže stabilizovat výnosy
PLZEŇ (ČTK) - Čeští chmelaři už začali využívat nově vyvinutou aplikaci, která jim v konečné verzi od jara 2025 pomůže stabilizovat produkci i výnosy. V roce 2021 byla nejlepší sklizeň za století a o rok později nejhorší od 60. let, a nůžky se rozevírají, řekl ČTK manažer udržitelnosti Plzeňského Prazdroje a vedoucí projektu PRO CHMEL Ivan Tučník. Aplikaci, vyvíjenou tři roky, budou moci využívat zdarma všechny chmelnice v ČR. Pomůže zachovat kvalitu i množství českého chmele.
|
Další články:
25. listopadu 2024 06:00
24. listopadu 2024 06:00
23. listopadu 2024 12:30
22. listopadu 2024 06:00
21. listopadu 2024 06:00
|
PRAHA (Ekolist) - Vědci z Biologického centra Akademie věd ČR našli během letoška čtyřicet nových sladkovodních virů, které napadají vodní mikroorganismy. První, který se jim podařilo izolovat a podrobně popsat, dostal jméno podle jihočeské metropole - Budvirus. Jedná se o takzvaný obří virus, který napadá jednobuněčné vodní řasy skrytěnky.
(Celý text)
COP29 schválil navýšení klimatické pomoci za kritiky rozvojových zemí
24. listopadu 2024 14:08
(ČTK) - Světové státy se na klimatické konferenci OSN COP29 v Ázerbájdžánu po dlouhém vyjednávání dohodly na výrazném navýšení klimatické pomoci pro rozvojové země. Jedná se o financování ve výši 300 miliard dolarů (asi 7,3 bilionu Kč) ročně do roku 2035, které poskytnou bohaté státy. Zatímco představitelé chudých zemí dohodu kritizují jako málo ambiciózní či přímo žalostně nedostatečnou, podle zástupců Británie, OSN nebo Evropské unie jde o krok vpřed, píší média.
(Celý text)
COP29 schválila dohodu o zahájení globálních obchodů s uhlíkovými povolenkami
24. listopadu 2024 14:02
BAKU (ČTK) - Účastníci konference OSN o změně klimatu COP29 se dohodli na pravidlech globálního trhu pro nákup a prodej uhlíkových povolenek. Podle zastánců obchodu s povolenkami to přinese miliardy dolarů pro nové projekty na pomoc v boji proti globálnímu oteplování, uvedla agentura Reuters. Dohoda, která byla uzavřena zhruba deset let po zahájení mezinárodních rozhovorů o vytvoření globálního trhu, se netýká hlavní otázky financování opatření v oblasti klimatu. Je však zatím jediným významnějším bodem, na kterém se členové konference dokázali shodnout. Mnoho delegátů po jejím schválení tleskalo.
(Celý text)
Rusko poslalo do KLDR darem více než 70 zvířat včetně medvědů a jaků
24. listopadu 2024 14:00
(ČTK) - Rusko poslalo darem do zoologické zahrady v severokorejském Pchjongjangu více než 70 zvířat včetně medvědů, jaků, kachen a papoušků kakadu. Informovala o tom tento týden agentura AP, podle níž jde o další známku sílící spolupráce mezi Ruskem a KLDR. To potvrzuje i skutečnost, že zvířata byla do severokorejské metropole přepravena na palubě vládního letounu.
(Celý text)
Požár v Unipetrolu způsobil škodu 20 milionů Kč, prověřuje se úmrtí ryb v Bílině
24. listopadu 2024 13:57
BAKU (ČTK) - Vyšetřovatelé odhaddli výši škod po nočním požáru v areálu chemičky Orlen Unipetrol v Litvínově na Mostecku na 20 milionů. Uchránit se podařilo majetek za půl miliardy korun, řekl ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf. Příčiny požáru zatím podle něj vyšetřovatelé neznají, zjistili ale úhyn ryb v blízké řece Bílině mezi Zálužím u Litvínova a Mostem. O jak velké množství ryb jde, zatím není známé.
(Celý text)
V Teplicích se otevřel motýlí dům, jehož součástí je paleontologická stezka
24. listopadu 2024 13:51
TEPLICE (ČTK) - Možnost pozorovat vývoj motýla, sledovat vylíhnutí a nechat si ho sednout na ruku mají návštěvníci nového motýlího domu v Teplicích. V tropickém prostředí poletují motýli, jejichž rozpětí křídel je i 20 centimetrů. Součástí atrakce je naučná stezka věnovaná paleontologii, kde se lidé dozví nejnovější poznatky z oboru. ČTK to řekla manažerka Papilonie Teplice Kateřina Šestáková.
(Celý text)
Historický most Červeňák v Pardubicích zřejmě nepůjde opravit
24. listopadu 2024 13:28
(ČTK) - Most Červeňák ve stejnojmenné přírodní lokalitě v Pardubicích podle odborníků nepůjde zachránit. Je ve velmi špatném stavu. Město zvažuje, že místo něj přes Chrudimku postaví lávku. Zastupitelům to minulý týden řekl primátor Jan Nadrchal (ANO). Most stojí od roku 1935. Ekologičtí aktivisté si přejí, aby se z něj stala technická památka.
(Celý text)
Botanická zahrada Praha nabídne od 29. listopadu výstavu skleněných děl
24. listopadu 2024 13:00
PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabídne výstavu s názvem Křišťálová zahrada se skleněnými instalacemi rostlin a zvířat od uměleckého skláře Jiřího Pačinka. Díla doplní interaktivní prvky jako audiovizuální show. Výstavu mohou lidé navštívit od 29. listopadu do 2. února v expozici Ornamentální zahrada, a to i ve večerních hodinách.
(Celý text)
Šumavské lesy jsou pestřejší. Přibývá velkých stromů a rozšiřují se plochy smíšených lesů
24. listopadu 2024 05:09
(Ekolist) - Šumavské lesy se mění. Díky bezzásahovosti, ale i jedinečnému přístupu k péči o lesy, prospívají. Zvyšuje se druhová pestrost, přibývají velké, objemné stromy, navyšuje se podíl tlejícího dřeva, přirozená obnova malých stromků je stále velmi hojná a struktura lesů již není tak jednolitá, jako v minulosti.
(Celý text)
Přehrady v Moravskoslezském kraji jsou aktuálně naplněny na 80 až 90 procent
23. listopadu 2024 19:16
(ČTK) - Přehrady v Moravskoslezském kraji jsou aktuálně naplněny na 80 až 90 procent, výjimkou je nádrž Žermanice na Frýdecko-Místecku, kde byla snížena hladina kvůli stavebním úpravám. Státní podnik Povodí Odry provádí zabezpečovací a zajišťovací práce na vodních tocích, které v záři postihly povodně, a odstraňuje tam závady, sdělila mluvčí podniku Šárka Vlčková. Podnik je správcem vodních toků a vodních děl v povodí Odry, tedy na území Moravskoslezského a částečně Olomouckého kraje.
(Celý text)
V Otrokovicích jsou první místa, kam lidé mohou odložit věci, které již nechtějí
23. listopadu 2024 19:08
OTROKOVICE (ČTK) - Radnice v Otrokovicích na Zlínsku instalovala první čtyři re-use pointy. Jde o místa, kde mohu lidé odložit věci, které již nechtějí, ale které bude možné ještě použít. Jsou u sběrných dvorů v ulicích Spojovací, Dr. E. Beneše, Čechova a Štěrkoviště u točny, veřejnosti se poprvé otevřely v sobotu 23. listopadu, sdělila ČTK mluvčí radnice Lenka Vaculová. Do konce roku ve městě přibydou další čtyři re-use pointy.
(Celý text)
Výjimečně odolné želvušky přežívají v extrémních podmínkách i v době tání ledovců
23. listopadu 2024 06:23
PRAHA (Ekolist/s využitím TZ AVČR) - Želvušky, které obývají povrchy ledovců napříč Arktidou, jsou úzce přizpůsobené životu v ledovcových ekosystémech. Silná izolace jejich jednotlivých populací naznačuje, že ztráta každého ledovce může znamenat nevratnou ztrátu místní genetické rozmanitosti. Výzkum vědců a vědkyň z Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR však zároveň odhalil, že tyto želvušky dokážou lokálně přežívat i dlouhá období bez ledu. Tato zjištění mění pohled na dynamiku a stabilitu ledovcových ekosystémů v kontextu klimatických změn.
(Celý text)
Americká vládní agentura zařadí žirafy poprvé na seznam ohrožených druhů
23. listopadu 2024 01:04
(ČTK) - Americká vládní agentura na ochranu ryb a divoké přírody zařadí žirafy poprvé v historii na seznam ohrožených druhů. Týká se to tří poddruhů žirafy severní, které žijí v západní, centrální a východní Africe. Vyhubení podle agentury ale hrozí i dvěma druhům z východní Afriky.
(Celý text)
V Brně lze i letos koupit vánoční jedličku v květináči. Do prodeje jich jde 900
23. listopadu 2024 00:59
BRNO (ČTK) - Zájemci si i letos mohou v Brně koupit místo klasického vánočního stromku alternativní jedli bělokorou v květináči, kterou lze na jaře zasadit. Prodej začíná v pondělí 25. listopadu, ekologové jich nachystali až 900. Cena je 165 korun, informovala ředitelka Nadace Veronica Helena Továrková.
(Celý text)
Lesy ČR obnovily vodní nádrž Pod Emauzy ve Vražném na Novojičínsku
23. listopadu 2024 00:58
(ČTK) - Podnik Lesy ČR za 7,1 milionu korun obnovil tříhektarovou vodní nádrž Pod Emauzy ve Vražném na Novojičínsku. Zbavil ji usazenin a rozšířil její zátopovou plochu, sdělila mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.
(Celý text)
Ostravská zoo po 12 letech odchovává varany papuánské
23. listopadu 2024 00:44
OSTRAVA (ČTK) - Ostravské zoologické zahradě se po 12 letech daří odchov varanů papuánských, kteří jsou nejdelšími varany světa. Čtyři mláďata vylíhnutá na podzim se mají čile k světu. Odchov mláďat je vzácný i v rámci evropských zoologických zahrad, řekla ČTK mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)
Stezky z lásky se staly oblíbenou platformou pro obnovu turistických cest v ČR
23. listopadu 2024 00:27
(ČTK) - Projekt Stezky z lásky se letos, ve druhém roce existence, stal oblíbenou platformou pro setkávání lidí a obnovu turistických stezek a přírody v celém Česku. Loni s ním Klub českých turistů začal a letos se rozrostl do takových rozměrů, že se stezky opravovaly téměř každý víkend od jara do podzimu, uvedla mluvčí RegioJetu Alexandra Janoušek Kostřicová. Dopravní společnost je společně s Kofolou zakladatelem a partnerem projektu.
(Celý text)
Oblíbená jeskyně Postojna v Českém ráji zůstane přes zimu uzavřená
23. listopadu 2024 00:21
TURNOV (ČTK) - Turisté se do oblíbené jeskyně Postojna, která je největší v Českém ráji, znovu podívají až příští rok na jaře. Správa CHKO Český ráj ji stejně jako v předchozích dvou letech na začátku listopadu uzavřela kvůli hibernujícím netopýrům, informovala zastupující vedoucí správy Radka Tomášková.
(Celý text)
Jablonec nad Nisou připravuje lesní mateřskou školku, otevře ji příští rok v září
23. listopadu 2024 00:13
JABLONEC NAD NISOU (ČTK) - Výstavbu lesní školky připravují v Jablonci nad Nisou, měla by být v oblasti Proseče, kde mateřská škola dlouhodobě chybí a rodiče musí děti vozit jinam. Zařízení pro 18 dětí plánují otevřít 1. září příštího roku. Zakázku se proto město rozhodlo zadat systémem design & build, to znamená, že zhotovitel pavilon pro školku vyprojektuje a postaví. ČTK to dnes řekla mluvčí magistrátu Jana Fričová. Ve veřejné soutěži na dodavatele dostala radnice pět nabídek v cenách od 5,9 do 7,1 milionu korun.
(Celý text)
Osmdesátiletý Brit dostal pokutu za svého příliš kokrhajícího kohouta
23. listopadu 2024 00:06
(ČTK) - Osmdesátiletý Brit dostal pokutu ve výši několika set liber kvůli svému kohoutovi, kterého chová jako mazlíčka. Opeřenec Harolda Browna podle žaloby pravidelně vystavuje sousedy v tiché ulici "mučení" v podobě opakovaného kokrhání, s nímž začíná mnohdy už od tří hodin ráno, informoval zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)
Osmdesátiletý Brit dostal pokutu za svého příliš kokrhajícího kohouta
23. listopadu 2024 00:06
(ČTK) - Osmdesátiletý Brit dostal pokutu ve výši několika set liber kvůli svému kohoutovi, kterého chová jako mazlíčka. Opeřenec Harolda Browna podle žaloby pravidelně vystavuje sousedy v tiché ulici "mučení" v podobě opakovaného kokrhání, s nímž začíná mnohdy už od tří hodin ráno, informoval zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)