titulní strana > co píší jiní
Středočeští radní schválili další dotace na nové kotle
8. října 2024 23:37

(ČTK) - Středočeští radní schválili další žádosti o dotace na nové, ekologičtější kotle. Rozdělí 13 milionů korun mezi 86 žadatelů, informoval ČTK v tiskové zprávě Josef Holek ze středočeského hejtmanství.
(Celý text)

Prazdroj má novou automatizovanou stáčecí linku na vratné skleněné obaly
8. října 2024 23:25

PLZEŇ (ČTK) - Plzeňský Prazdroj zprovoznil v Plzni novou automatizovanou stáčecí linku na skleněné obaly za 700 milionů korun. Od ledna budou veškeré skleněné lahve, do nichž plní svá piva a cidery pro český trh, vratné a tedy opakovaně použitelné. Další peníze vydá na nákup vratných lahví a přepravek, celkem tak investuje 1,1 miliardy Kč. ČTK to řekl mluvčí největšího tuzemského pivovaru Zdeněk Kovář.
(Celý text)

Přehrada v Nových Heřminovech se podle Výborného začne stavět v roce 2027
8. října 2024 18:44

NOVÉ HEŘMINOVY (ČTK) - Přehrada v Nových Heřminovech na Bruntálsku, která má před povodněmi výrazně ochránit Krnov, Opavu a další obce na řece Opavě, se podle ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) začne stavět v roce 2027. Pokud se přípravu podaří urychlit, tak možná i o rok dříve. Výborný to dnes řekl při návštěvě zaplavených obcí na Bruntálsku.
(Celý text)

Krize autoprůmyslu: Vondra kritizuje Green Deal, Farský chce levné elektromobily
8. října 2024 18:43

ŠTRASBURK (ČTK) - Automobilový průmysl v Evropské unii je v krizi, shodli se během dnešní debaty v Evropském parlamentu europoslanci napříč všemi stranami a politickými skupinami. Na řešení toho, jak obnovit konkurenceschopnost evropských výrobců, mají ale odlišné názory. Podle českého europoslance Alexandra Vondry (ODS) z frakce Evropských konzervativců a reformistů (ECR) je potřeba okamžitě revidovat Green Deal, tedy Zelenou dohodu pro Evropu, a zrušit zákaz spalovacích motorů, který EU naplánovala na rok 2035. Europoslanec Jan Farský (STAN) z frakce Evropské lidové strany (EPP) naopak vidí řešení ve větší dostupnosti levných evropských elektromobilů.
(Celý text)

Kraj Vysočina přispěje milionem korun na projekt zlepšení zázemí stanice Pavlov
8. října 2024 18:42

JIHLAVA (ČTK) - Kraj Vysočina přispěje jedním milionem korun na zlepšení zázemí stanice Pavlov na Havlíčkobrodsku, která se stará o handicapovaná zvířata. Záchranná stanice už má na projekt s předpokládanou cenou 24 milionů korun slíbenou dotaci z operačního programu Životní prostředí. O poskytnutí krajské dotace dnes rozhodla rada kraje. Novinářům to řekl hejtman Vítězslav Schrek (ODS a STO).
(Celý text)

Jak silný je hurikán páté kategorie?
8. října 2024 13:15

PRAHA (Ekolist) - Hurikán Milton během krátké doby zesílil na hurikán páté kategorie. Co to znamená?
(Celý text)

Obhájce: Soud pochybuje o zdravotním stavu obžalovaného ze zapálení Českého Švýcarska
8. října 2024 12:17

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Hlavní líčení s bývalým dobrovolným strážcem národního parku České Švýcarsko, kterého žalobce viní ze založení požáru v roce 2022 a dalších menších požárů na Děčínsku, se dnes nekonalo. Podle Víta Pavka, který je obhájcem obžalovaného Jiřího Lobotky, soud stále pochybuje o zdravotním stavu obžalovaného. Hlavní líčení není možné konat, jelikož vazební věznice nedodala lékařskou zprávu, řekl novinářům Pavko. Jeho klient trvá na tom, že nejrozsáhlejší požár v České republice nezpůsobil. Další hlavní líčení je nařízeno na 14. října.
(Celý text)

Záplavy způsobily Lesům ČR škody přes 3miliardy. Obnova zabere nejméně dva roky
8. října 2024 12:08

KUNČICE (ČTK) - Zářijové povodně způsobily státnímu podniku Lesy ČR škody 3,2 miliardy korun. Záplavy v lesích poničily vodní toky, cesty a poškodily i lesní porosty. Největší škody přívaly vody napáchaly v lesích v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.
(Celý text)

MŽP předloží vládě zákon o obalech, který má zavést zálohování PET lahví
8. října 2024 02:18

PRAHA (ČTK) - Novelu zákona o obalech, která má zavést zálohový systém na plastové PET lahve a kovové plechovky, předloží ministerstvo životního prostředí ve středu na jednání vládě. Cílem má být zvýšení míry recyklace a omezení množství odpadu v přírodě. Návrh rovněž zahrnuje povinnosti týkající se reklamních letáků. Chce zavést recyklační poplatek pro jejich výrobce, a omezit tak plošnou distribuci těm, kteří o reklamní letáky zájem nemají.
(Celý text)

Stát na obnovu vodohospodářské infrastruktury po povodni uvolní dvě miliardy
8. října 2024 01:30

OSTRAVA (ČTK) - Vláda uvolní ze státního rozpočtu dvě miliardy korun na obnovu vodohospodářské infrastruktury poničené povodněmi. Města a obce či jejich svazky mohou o peníze žádat od středy. Peníze určené na zprovoznění čistíren, vodovodů a kanalizací bude rozdělovat Státní fond životního prostředí ČR. Žadatelům pokryjí 100 procent nákladů na opravy, které budou nad rámec pojištění majetku. Novinářům to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL), který navštívil poničenou Ústřední čistírnu odpadních vod v ostravské městské části Přívoz. Čistírna je od povodní nefunkční a splašky tečou do řeky Odry a dále do Polska.
(Celý text)

V táborské zoologické zahradě se před pár dny narodilo mládě zubra evropského
7. října 2024 23:35

TÁBOR (ČTK) - V táborské zoologické zahradě se před pár dny narodilo mládě zubra evropského. Jde o samici. V zoo se od jejího vzniku narodilo 14 mláďat zubra, oznámil mluvčí zoologické zahrady Filip Sušanka.
(Celý text)

EFG více než zdvojnásobí kapacitu biometanové stanice v Rapotíně
7. října 2024 20:02

RAPOTÍN (ČTK) - Skupina Energy financial group (EFG) letos na podzim díky padesátimilionové investici více než zdvojnásobí kapacitu své biometanové stanice v Rapotíně na Šumpersku, kterou zprovoznila v roce 2019. V areálu instaluje novou jednotku na výrobu biometanu s roční kapacitou 40 gigawatthodin (GWh). Dosavadní maximum pro výrobu bioplynu 260 metrů krychlových za hodinu vzroste až na 750 metrů krychlových za hodinu. ČTK to sdělil ředitel divize EFG Production Martin Janda.
(Celý text)

I tři týdny po povodních je půda v ČR do 100 cm nasycená většinou nad 90 pct
7. října 2024 18:49

(ČTK) - I tři týdny po povodních je půda v Česku na většině území nasycená v hloubce do jednoho metru nad 90 procent. Na celém území je bez výjimky v půdě více vody, než je pro tuto dobu obvyklé, vyplývá z informací, které dnes zveřejnili tvůrci projektu Intersucho. Porovnávají aktuální stav s průměrným stavem za léta 1961 až 2015. Podle předpovědi by měla půdní vlhkost zůstávat vysoká a pouze na závětrné straně Krušných hor by měly prosychat hlubší vrstvy půdy.
(Celý text)

Chůze funguje téměř jako všelék. Vykročte vstříc lepším zítřkům
7. října 2024 14:21

() - 1. října startuje podzimní měsíční Výzva 10 000 kroků, jejímž cílem je vrátit chůzi do našich životů. Největší chodecká výzva u nás je příležitostí, jak s časem nakládat efektivně – při chůzi si nejen odpočinete, ale také podpoříte své zdraví a veřejný prostor. Na jaře se do Výzvy zapojilo téměř 16 tisíc aktivních účastníků a více než 70 měst z celé republiky. Zájemci o účast se mohou registrovat i po začátku Výzvy a vyzkoušet si přínosy chůze na vlastní kůži.
(Celý text)

V řekách je nejméně vody přinejmenším za posledních 33 let, varuje WMO
7. října 2024 13:52

ŽENEVA (ČTK) - Ve světových řekách je úhrnem nejméně vody přinejmenším za posledních 33 let, za která jsou známá data. Upozornila na to ve své dnes zveřejněné zprávě Světová meteorologická organizace (WMO). V každém roce z uplynulých pěti let byly hladiny řek výrazně pod dlouhodobým průměrem, uvedla WMO.
(Celý text)

Lesy ČR darují zaplaveným domácnostem 3000 metrů krychlových palivového dřeva
7. října 2024 13:37

KUNČICE (ČTK) - Státní podnik Lesy ČR daruje 3000 metrů krychlových palivového dřeva v hodnotě bezmála 3,5 milionu korun domácnostem ze zaplavených oblastí na severu Moravy, kterým velká voda v polovině září poškodila domy a navíc vzala i připravené zásoby dříví na zimu. Dřevěné palivo Lesy ČR přivezou lidem domů zdarma. Novinářům to dnes řekl generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík.
(Celý text)

Thyssenkrupp přehodnocuje plány na produkci takzvané zelené oceli
7. října 2024 13:30

BERLÍN (ČTK) - Německá společnost Thyssenkrupp nyní přehodnocuje plány na produkci zelené, tedy uhlíkově neutrální oceli. S odkazem na sdělení firmy to uvedla agentura Reuters. V neděli se objevila v médiích zpráva, že Thyssenkrupp, který se potýká s problémy, zvažuje zastavení velkého projektu dekarbonizace.
(Celý text)

Nestátní lesníci nesouhlasí s CHKO Krušné hory, území je podle nich už chráněné
7. října 2024 09:54

(ČTK) - Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) nesouhlasí se záměrem na vyhlášení Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Krušné hory. Cenné lokality tam jsou podle něj dostatečně chráněné a vyhlášením CHKO by se mohlo zpomalit obnovování nestabilních porostů vhodnějšími druhy. K diskusi o záměru nebyla přizvaná odborná lesnická veřejnost, uvedlo sdružení. Mluvčí ministerstva životního prostředí Veronika Krejčí ČTK sdělila, že některé připomínky vzal resort na zřetel už v neoficiální fázi procesu a další námitky lze podávat do konce října.
(Celý text)

Do čtyř let by mohli znovu ožít mamuti, dodo či vakovlk
7. října 2024 09:43

NEW YORK (ČTK) - Technologická společnost Colossal Biosciences, která sídlí v Dallasu v americkém státě Texas, věří, že už v roce 2028 by se mohli na Zemi vrátit tvorové vyhynulí v dávných - i ne tak dávných - dobách, jako například mamuti srstnatí, dronte mauricijský či vakovlk tasmánský. A to vše díky financím od hollywoodských hvězd, jako je Paris Hiltonová či Chris Hemsworth, napsal zpravodajský server Independent.
(Celý text)

Na jižní Moravě myslivci loni odlovili více jelení a podobné zvěře, stavy rostly
7. října 2024 01:45

BRNO (ČTK) - Na jižní Moravě se loni meziročně zvýšilo celkové množství odlovené jelení, mufloní, daňčí a srnčí zvěře, i přesto se však stavy této zvěře zvýšily, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu. Rostl také počet odstřelených divokých prasat, jejichž populaci se podařilo velmi mírně snížit. Přemnožená zvěř působí milionové ztráty lesníkům při obnově lesů, které v minulých letech padly za oběť suchu a kůrovci.
(Celý text)

Na jižní Moravě myslivci loni odlovili více jelení a podobné zvěře, stavy rostly
7. října 2024 01:45

BRNO (ČTK) - Na jižní Moravě se loni meziročně zvýšilo celkové množství odlovené jelení, mufloní, daňčí a srnčí zvěře, i přesto se však stavy této zvěře zvýšily, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu. Rostl také počet odstřelených divokých prasat, jejichž populaci se podařilo velmi mírně snížit. Přemnožená zvěř působí milionové ztráty lesníkům při obnově lesů, které v minulých letech padly za oběť suchu a kůrovci.
(Celý text)

Další články:
25. listopadu 2024 06:00
24. listopadu 2024 06:00
23. listopadu 2024 12:30
22. listopadu 2024 06:00
21. listopadu 2024 06:00

Online diskuse
Klíčový standard pro vykazování emisí skleníkových plynů ve firmách je nyní v češtině
25. listopadu 2024 10:09

PRAHA (Ekolist) - Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj (Czech BCSD) vydala oficiální český překlad „Protokolu o skleníkových plynech - standard pro korporátní účetnictví a výkaznictví“ (Korporátní standard GHG Protokolu). Tento základní dokument pro kontrolu emisní stopy a měření emisí skleníkových plynů byl přeložen do českého jazyka na základě licenční smlouvy se Světovým institutem zdrojů (WRI) a Světovou podnikatelskou radou pro udržitelný rozvoj (WBCSD). Jedná se o první oficiální překlad tohoto standardu vydaného již před více než dvaceti lety do češtiny – dokumentu, který má zásadní význam pro podporu dekarbonizačních aktivit českých firem a organizací.
(Celý text)

Asociace: Definice rodinných farem sníží byrokracii a podpoří lokální produkci
25. listopadu 2024 09:40

(ČTK) - Definice rodinného zemědělského hospodaření sníží administrativní zátěž pro rodinné farmy a ulehčí převod závazků mezi rodinnými příslušníky. V rozhovoru s ČTK to řekl předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Jaroslav Šebek. Podle něj může mít zjednodušení některých procesů také pozitivní efekt na snížení cen potravin. Ministerstvo zemědělství (MZe) na dotaz ČTK uvedlo, že v dohledné době by měl být podán poslanecký návrh, který by usiloval o zakotvení rodinných farem v zákoně o zemědělství.
(Celý text)

Budvirus - jméno pro nový obří virus. Objevili ho českobudějovičtí vědci v římovské nádrži
25. listopadu 2024 05:00

PRAHA (Ekolist) - Vědci z Biologického centra Akademie věd ČR našli během letoška čtyřicet nových sladkovodních virů, které napadají vodní mikroorganismy. První, který se jim podařilo izolovat a podrobně popsat, dostal jméno podle jihočeské metropole - Budvirus. Jedná se o takzvaný obří virus, který napadá jednobuněčné vodní řasy skrytěnky.
(Celý text)

Požár v Unipetrolu způsobil škodu 20 milionů korun, prověřuje se úmrtí ryb v Bílině
24. listopadu 2024 19:57

BAKU (ČTK) - Škodu 20 milionů korun způsobil noční požár v areálu chemičky Orlen Unipetrol v Litvínově na Mostecku. Vyšetřovatelé původně škodu odhadli na 50 milionů korun, později ji snížili. Uchránit se podařilo majetek za půl miliardy korun, řekl ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf. Příčiny požáru zatím podle něj vyšetřovatelé neznají, zjistili ale úhyn ryb v blízké řece Bílině mezi Zálužím u Litvínova a Mostem. O jak velké množství ryb jde, zatím není známé.
(Celý text)

COP29 schválil navýšení klimatické pomoci za kritiky rozvojových zemí
24. listopadu 2024 14:08

(ČTK) - Světové státy se na klimatické konferenci OSN COP29 v Ázerbájdžánu po dlouhém vyjednávání dohodly na výrazném navýšení klimatické pomoci pro rozvojové země. Jedná se o financování ve výši 300 miliard dolarů (asi 7,3 bilionu Kč) ročně do roku 2035, které poskytnou bohaté státy. Zatímco představitelé chudých zemí dohodu kritizují jako málo ambiciózní či přímo žalostně nedostatečnou, podle zástupců Británie, OSN nebo Evropské unie jde o krok vpřed, píší média.
(Celý text)

COP29 schválila dohodu o zahájení globálních obchodů s uhlíkovými povolenkami
24. listopadu 2024 14:02

BAKU (ČTK) - Účastníci konference OSN o změně klimatu COP29 se dohodli na pravidlech globálního trhu pro nákup a prodej uhlíkových povolenek. Podle zastánců obchodu s povolenkami to přinese miliardy dolarů pro nové projekty na pomoc v boji proti globálnímu oteplování, uvedla agentura Reuters. Dohoda, která byla uzavřena zhruba deset let po zahájení mezinárodních rozhovorů o vytvoření globálního trhu, se netýká hlavní otázky financování opatření v oblasti klimatu. Je však zatím jediným významnějším bodem, na kterém se členové konference dokázali shodnout. Mnoho delegátů po jejím schválení tleskalo.
(Celý text)

Rusko poslalo do KLDR darem více než 70 zvířat včetně medvědů a jaků
24. listopadu 2024 14:00

(ČTK) - Rusko poslalo darem do zoologické zahrady v severokorejském Pchjongjangu více než 70 zvířat včetně medvědů, jaků, kachen a papoušků kakadu. Informovala o tom tento týden agentura AP, podle níž jde o další známku sílící spolupráce mezi Ruskem a KLDR. To potvrzuje i skutečnost, že zvířata byla do severokorejské metropole přepravena na palubě vládního letounu.
(Celý text)

V Teplicích se otevřel motýlí dům, jehož součástí je paleontologická stezka
24. listopadu 2024 13:51

TEPLICE (ČTK) - Možnost pozorovat vývoj motýla, sledovat vylíhnutí a nechat si ho sednout na ruku mají návštěvníci nového motýlího domu v Teplicích. V tropickém prostředí poletují motýli, jejichž rozpětí křídel je i 20 centimetrů. Součástí atrakce je naučná stezka věnovaná paleontologii, kde se lidé dozví nejnovější poznatky z oboru. ČTK to řekla manažerka Papilonie Teplice Kateřina Šestáková.
(Celý text)

Historický most Červeňák v Pardubicích zřejmě nepůjde opravit
24. listopadu 2024 13:28

(ČTK) - Most Červeňák ve stejnojmenné přírodní lokalitě v Pardubicích podle odborníků nepůjde zachránit. Je ve velmi špatném stavu. Město zvažuje, že místo něj přes Chrudimku postaví lávku. Zastupitelům to minulý týden řekl primátor Jan Nadrchal (ANO). Most stojí od roku 1935. Ekologičtí aktivisté si přejí, aby se z něj stala technická památka.
(Celý text)

Botanická zahrada Praha nabídne od 29. listopadu výstavu skleněných děl
24. listopadu 2024 13:00

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabídne výstavu s názvem Křišťálová zahrada se skleněnými instalacemi rostlin a zvířat od uměleckého skláře Jiřího Pačinka. Díla doplní interaktivní prvky jako audiovizuální show. Výstavu mohou lidé navštívit od 29. listopadu do 2. února v expozici Ornamentální zahrada, a to i ve večerních hodinách.
(Celý text)

Šumavské lesy jsou pestřejší. Přibývá velkých stromů a rozšiřují se plochy smíšených lesů
24. listopadu 2024 05:09

(Ekolist) - Šumavské lesy se mění. Díky bezzásahovosti, ale i jedinečnému přístupu k péči o lesy, prospívají. Zvyšuje se druhová pestrost, přibývají velké, objemné stromy, navyšuje se podíl tlejícího dřeva, přirozená obnova malých stromků je stále velmi hojná a struktura lesů již není tak jednolitá, jako v minulosti.
(Celý text)

Přehrady v Moravskoslezském kraji jsou aktuálně naplněny na 80 až 90 procent
23. listopadu 2024 19:16

(ČTK) - Přehrady v Moravskoslezském kraji jsou aktuálně naplněny na 80 až 90 procent, výjimkou je nádrž Žermanice na Frýdecko-Místecku, kde byla snížena hladina kvůli stavebním úpravám. Státní podnik Povodí Odry provádí zabezpečovací a zajišťovací práce na vodních tocích, které v záři postihly povodně, a odstraňuje tam závady, sdělila mluvčí podniku Šárka Vlčková. Podnik je správcem vodních toků a vodních děl v povodí Odry, tedy na území Moravskoslezského a částečně Olomouckého kraje.
(Celý text)

V Otrokovicích jsou první místa, kam lidé mohou odložit věci, které již nechtějí
23. listopadu 2024 19:08

OTROKOVICE (ČTK) - Radnice v Otrokovicích na Zlínsku instalovala první čtyři re-use pointy. Jde o místa, kde mohu lidé odložit věci, které již nechtějí, ale které bude možné ještě použít. Jsou u sběrných dvorů v ulicích Spojovací, Dr. E. Beneše, Čechova a Štěrkoviště u točny, veřejnosti se poprvé otevřely v sobotu 23. listopadu, sdělila ČTK mluvčí radnice Lenka Vaculová. Do konce roku ve městě přibydou další čtyři re-use pointy.
(Celý text)

Výjimečně odolné želvušky přežívají v extrémních podmínkách i v době tání ledovců
23. listopadu 2024 06:23

PRAHA (Ekolist/s využitím TZ AVČR) - Želvušky, které obývají povrchy ledovců napříč Arktidou, jsou úzce přizpůsobené životu v ledovcových ekosystémech. Silná izolace jejich jednotlivých populací naznačuje, že ztráta každého ledovce může znamenat nevratnou ztrátu místní genetické rozmanitosti. Výzkum vědců a vědkyň z Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR však zároveň odhalil, že tyto želvušky dokážou lokálně přežívat i dlouhá období bez ledu. Tato zjištění mění pohled na dynamiku a stabilitu ledovcových ekosystémů v kontextu klimatických změn.
(Celý text)

Americká vládní agentura zařadí žirafy poprvé na seznam ohrožených druhů
23. listopadu 2024 01:04

(ČTK) - Americká vládní agentura na ochranu ryb a divoké přírody zařadí žirafy poprvé v historii na seznam ohrožených druhů. Týká se to tří poddruhů žirafy severní, které žijí v západní, centrální a východní Africe. Vyhubení podle agentury ale hrozí i dvěma druhům z východní Afriky.
(Celý text)

V Brně lze i letos koupit vánoční jedličku v květináči. Do prodeje jich jde 900
23. listopadu 2024 00:59

BRNO (ČTK) - Zájemci si i letos mohou v Brně koupit místo klasického vánočního stromku alternativní jedli bělokorou v květináči, kterou lze na jaře zasadit. Prodej začíná v pondělí 25. listopadu, ekologové jich nachystali až 900. Cena je 165 korun, informovala ředitelka Nadace Veronica Helena Továrková.
(Celý text)

Lesy ČR obnovily vodní nádrž Pod Emauzy ve Vražném na Novojičínsku
23. listopadu 2024 00:58

(ČTK) - Podnik Lesy ČR za 7,1 milionu korun obnovil tříhektarovou vodní nádrž Pod Emauzy ve Vražném na Novojičínsku. Zbavil ji usazenin a rozšířil její zátopovou plochu, sdělila mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.
(Celý text)

Ostravská zoo po 12 letech odchovává varany papuánské
23. listopadu 2024 00:44

OSTRAVA (ČTK) - Ostravské zoologické zahradě se po 12 letech daří odchov varanů papuánských, kteří jsou nejdelšími varany světa. Čtyři mláďata vylíhnutá na podzim se mají čile k světu. Odchov mláďat je vzácný i v rámci evropských zoologických zahrad, řekla ČTK mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Stezky z lásky se staly oblíbenou platformou pro obnovu turistických cest v ČR
23. listopadu 2024 00:27

(ČTK) - Projekt Stezky z lásky se letos, ve druhém roce existence, stal oblíbenou platformou pro setkávání lidí a obnovu turistických stezek a přírody v celém Česku. Loni s ním Klub českých turistů začal a letos se rozrostl do takových rozměrů, že se stezky opravovaly téměř každý víkend od jara do podzimu, uvedla mluvčí RegioJetu Alexandra Janoušek Kostřicová. Dopravní společnost je společně s Kofolou zakladatelem a partnerem projektu.
(Celý text)

Oblíbená jeskyně Postojna v Českém ráji zůstane přes zimu uzavřená
23. listopadu 2024 00:21

TURNOV (ČTK) - Turisté se do oblíbené jeskyně Postojna, která je největší v Českém ráji, znovu podívají až příští rok na jaře. Správa CHKO Český ráj ji stejně jako v předchozích dvou letech na začátku listopadu uzavřela kvůli hibernujícím netopýrům, informovala zastupující vedoucí správy Radka Tomášková.
(Celý text)

Oblíbená jeskyně Postojna v Českém ráji zůstane přes zimu uzavřená
23. listopadu 2024 00:21

TURNOV (ČTK) - Turisté se do oblíbené jeskyně Postojna, která je největší v Českém ráji, znovu podívají až příští rok na jaře. Správa CHKO Český ráj ji stejně jako v předchozích dvou letech na začátku listopadu uzavřela kvůli hibernujícím netopýrům, informovala zastupující vedoucí správy Radka Tomášková.
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama