|
titulní strana > co píší jiní
Zoo v Ústí nechala uspat nemocného lva, byl třetí nejstarší v zahradách v Evropě
5. října 2024 00:19
ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Ústecká zoologická zahrada nechala uspat lva konžského Leona. Ve svých 20 letech byl třetím nejstarším jedincem svého druhu v evropských zahradách. Narodil se v roce 2004 v německé zoo Halle a o rok později našel domov v ústecké zahradě, kde strávil téměř celý život se svou lví sestrou Ronjou.
Výstava v Poličce představuje hmyzí svět a tvorbu Ondřeje Sekory
POLIČKA (ČTK) - V muzeu v Poličce na Svitavsku probíhá výstava, která propojuje přírodu s uměním. Říši hmyzu doprovodí obrázky kreslíře Ondřeje Sekory, autora Ferdy Mravence a Brouka Pytlíka.
Třebíč bude pokračovat s adopcí stromů vysazovaných u Zámiše
TŘEBÍČ (ČTK) - Lidé z Třebíče si mohou adoptovat strom a podílet se na jeho výsadbě u sportovního okruhu Zámiš - Bažantnice. Po úspěchu z loňska letos radnice adopci opakuje. Podle mluvčí města Irini Martakidisové už se registrovalo 165 zájemců, k výsadbě je určených 81 lip, zájemci se budou losovat. Stromy budou sázet 2. listopadu.
ČR bude usilovat o úpravu cílů EU v automobilovém průmyslu, řekl Fiala
PRAHA (ČTK) - Česká republika bude prosazovat úpravy cílů EU v automobilovém průmyslu. Mezi stěžejní úkoly bude patřit urychlení revize zákazu spalovacích motorů a také přehodnocení emisních limitů pro nová osobní auta a dodávky pro příští rok. Zároveň bude usilovat o zavedení mechanismů pro sledování vývoje na automobilovém trhu do strategie EU. Na dnešní tiskové konferenci to uvedli premiér Petr Fiala (ODS) a ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Podle nich jsou některé současné cíle EU nereálné a ohrožují konkurenceschopnost evropského automobilového průmyslu.
Zájem o řemeslníky je i letos vysoký. Dlouhodobě nejžádanější jsou zateplovací práce
(ČTK) - Poptávka po řemeslnících je v letošním roce stále vysoká. Důvodem je, že nadále roste zájem o čerpání podpory z dotačního programu Nová zelená úsporám. V meziročním srovnání letos sice poptávka po řemeslnících klesla o 54 procent, je tomu tak ale kvůli výrazně vysokému zájmu o řemeslné práce v minulém roce. Vyplývá to z dat serveru ePoptávka.cz, které má ČTK k dispozici. Přestože se zájem o zateplovací práce v České republice drží dlouhodobě vysoko, v mnoha případech podle serveru naráží na omezené kapacity pracovníků.
Výzkumnému laserovému centru zajišťuje energii kogenerační jednotka s fotovoltaikou
DOLNÍ BŘEŽANY (ČTK) - Kogenerační jednotka v kombinaci s fotovoltaikou zajišťuje nově energii pro výzkumné centrum ELI Beamlines. Zařízení je určené pro kombinovanou výrobu tepla a elektrické energie. Centrum se zabývá výzkumem s výkonnými laserovými technologiemi, což má velkou energetickou náročnost a provoz vyžaduje 15 000 megawatthodin ročně. Kogenerační jednotka začala fungovat 1. května a pokrývá stoprocentní spotřebu tepla a část elektřiny vědeckého centra.
Zemědělci mohou hlásit povodňové škody přes aplikaci zemědělského fondu
PRAHA (ČTK) - Zemědělci mohou od října nahlašovat škody, které jim způsobila nedávná povodeň, a to prostřednictvím aplikace Státního zemědělského intervenčního fondu. Ministerstvo zemědělství na základě údajů z aplikace rozhodne o případné podobě a výši kompenzace za škody v zemědělském sektoru. Data musí zemědělci vyplnit do 15. října.
Lesům na Šumavě bez lidské péče se daří dobře. Potvrzuje to dlouhodobé sledování bezzásahových území
PRAHA (Ekolist) - Už šestnáctým rokem přináší evropsky unikátní monitoring bezzásahových území na Šumavě jedinečné informace. Díky bezmála 1100 trvalým monitoračním plochám máme přesné informace o tom, jak početné je zmlazení, jaké dřeviny zde rostou nebo jaký objem tlejícího dřeva se v bezzásahovém území nachází.
Zhruba 90 procent odlesněné plochy v brazilské Amazonii jsou nyní pastviny
(ČTK) - Údaje o odlesňovaní amazonského pralesa v Brazílii potvrzují, že hlavními příčinami tohoto trendu jsou zemědělské aktivity a chov dobytka. Údaje za období 1985 až 2023 ukazují, že 90 procent zničené plochy pralesa bylo přeměněno na pastviny, píše agentura EFE s odkazem na údaje zveřejněné výzkumnou organizací Biomaps. Za uvedené období byly les či přirozená vegetace odstraněny z plochy o velikosti 55 milionů hektarů, což je zhruba rozloha Francie.
Hlavní cenu soutěže Krkonošská cena za architekturu získala chata Bučina
RUDNÍK (ČTK) - Vítězem třetího ročníku soutěže Krkonošská cena za architekturu se stala horská chata Bučina v Malé Úpě na Trutnovsku. Jejím smyslem je podnítit zájem samospráv a veřejnosti o kvalitní a udržitelnou architekturu, veřejný prostor a zásahy v krajině na území Krkonoš.
V Praze přibývá tlakových láhví chybně vyhozených do směsného odpadu. Jejich exploze ničí kotle spalovny
PRAHA (ČTK) - Městská firma Pražské služby (PSAS) se potýká s přibývajícím počtem tlakových láhví vyhozených lidmi do směsného odpadu. Láhve často explodují v kotlích ve spalovně v Malešicích a ničí je. Od května 2022, kdy je firma poprvé objevila, už musela do letošního září po explozi poškozený kotel odstavit dvacetkrát. Oprava stojí statisíce korun. ČTK to řekl mluvčí PSAS Alexandr Komarnický.
Co přinesl první rok dotací na podporu agrolesnictví a jak to bude dál s krajinnými prvky
PRAHA (Ekolist) - Přibližně před rokem byl spuštěn dotační titul na něco tak přirozeného a v krajině žádoucího, jako je agrolesnictví – způsob hospodaření, kdy jsou součástí půdních bloků, tedy polí a pastvin, i dřeviny ve větším počtu. Ke vzniku tohoto dotačního titulu přispěla rovněž Asociace soukromého zemědělství ČR, která takové směrování dlouhodobě podporuje. Po roce fungování je možno říct, že zájem ze strany zemědělců převýšil očekávání Ministerstva zemědělství (v roce 2023 založeno 610 ha z 900 ha původně alokovaných na celé období Společné zemědělské politiky) a o tuto dotaci zájemci stále jsou a přibývají i letos (na 2024 ohlášeno 3029 ha).
Lesy ČR lidem ukážou podobu nových lesů po kůrovcové kalamitě
(ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) v sobotu lidem ukáže podobu nových lesů po kůrovcové kalamitě. Program nazvaný Den lesů nové generace bude v lesích u Hradce Králové, na Křivoklátsku ve středních Čechách, v oboře Kuřim na Brněnsku a v jihočeské Hluboké nad Vltavou. Lidé poznají práci lesníků, ochranu přírody, péči o les, lesnickou techniku. Program bude pro děti i dospělé.
Jihočeští vodohospodáři nainstalovali záložní zdroje energie za 71 milionů korun
(ČTK) - Jihočeský vodárenský svaz (JVS) během podzimu uvádí do provozu tři záložní zdroje energie na hlavních čerpacích stanicích. Při výpadku energie dieselagregáty udrží stanice v provozu, aby byly schopné dál do soustavy čerpat pitnou vodu. Dva od září fungují v Drhovli a v Těšovicích. Třetí je nainstalovaný v Hosíně II, kde JVS čeká na dodání na míru vyrobeného tlumiče hluku, který si vyžádala protihluhokové studie. ČTK to řekl předseda představenstva JVS Antonín Princ.
V Libereckém kraji začnou práce na přivaděči vody do příhraničí
LIBEREC (ČTK) - V Libereckém kraji začnou práce na přivaděči, který zajistí dostatek pitné vody pro obyvatele u hranic s Polskem ohroženým ztrátou vody kvůli rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów. ČTK to při zářijovém kontrolním dnu na budované úpravně vody Machnín u Liberce řekl ředitel Severočeské vodárenské společnosti (SVS) Bronislav Špičák. Přivaděč bude příhraničí zásobovat právě vodou z machnínské úpravny.
Chomutov vyhlásil konkurz na ředitele zoo, obviněnou exšéfku odvolala rada
CHOMUTOV (ČTK) - Chomutovská rada vyhlásila výběrové řízení na pozici ředitele zooparku. Novináře o tom informovala mluvčí radnice Zuzana Vavřínová. Bývalou ředitelku Věru Fryčovou v srpnu rada odvolala, je obviněná v kauze machinací s veřejnými zakázkami. V zooparku zůstává zaměstnaná. Policie obvinila také bývalého primátora Marka Hrabáče (zvolen za ANO), který je ve vazbě, nebo ředitele městské policie Tomáše Doudu.
Kvůli nefunkční čistírně v Ostravě by lidé neměli vyhazovat nevhodný odpad
OSTRAVA (ČTK) - Město Ostrava i společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) apelují na obyvatele, aby kvůli nefunkční Ústřední čistírně odpadních vod v Přívoze nezatěžovali kanalizaci nevhodnými odpady. Jde třeba o velké hygienické předměty, chemikálie, tuky či zbytky potravin. Odpadní vody z většiny domácností a firem totiž v současnosti tečou do řeky Odry. Částečné obnovení provozu čistírny přitom bude trvat několik měsíců.
Nové voliéry v záchranné stanici Pasíčka v Boru u Skutče už zabydlela zvířata
BOR U SKUTČE (ČTK) - Nové voliéry a další zařízení pro léčbu a rekonvalescenci ptáků a savců v záchranné stanici Pasíčka v Boru u Skutče už zabydlela zvířata. Rozsáhlá modernizace zvýši počet zvířat, o něž se stanice může postarat, řekl ČTK její vedoucí Josef Cach.
Ptačí chřipka zabila ve vietnamských zoo 47 tygrů, tři lvy a levharta
HANOJ (ČTK) - Nejméně 47 tygrů, tři lvi a jeden levhart uhynuli na ptačí chřipku H5N1 během srpna a září ve dvou zoologických zahradách na jihu Vietnamu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na vietnamská média.
Francie chce uvalit vyšší daň na nejvíce znečišťující dopravní prostředky
PAŘÍŽ (ČTK) - Nová francouzská vláda chce zvýšit daň na nejvíce znečišťující dopravní prostředky. Dotkne se to především aut se spalovacím motorem a letadel. Francii, která podle premiéra Michela Barniera trpí "kolosálním zadlužením", by tím do státní pokladny za rok 2025 mělo přibýt 1,5 miliardy eur (37,9 miliardy Kč). Informoval o tom francouzský deník Le Figaro.
Francie chce uvalit vyšší daň na nejvíce znečišťující dopravní prostředky
PAŘÍŽ (ČTK) - Nová francouzská vláda chce zvýšit daň na nejvíce znečišťující dopravní prostředky. Dotkne se to především aut se spalovacím motorem a letadel. Francii, která podle premiéra Michela Barniera trpí "kolosálním zadlužením", by tím do státní pokladny za rok 2025 mělo přibýt 1,5 miliardy eur (37,9 miliardy Kč). Informoval o tom francouzský deník Le Figaro.
|
Další články:
25. listopadu 2024 06:00
24. listopadu 2024 06:00
23. listopadu 2024 12:30
22. listopadu 2024 06:00
21. listopadu 2024 06:00
|
LUKA NAD JIHLAVOU (ČTK) - V Lukách nad Jihlavou začal podnik Povodí Moravy přestavovat Konvalinkův jez. Původní konstrukci na řece nahradí balvanitý skluz s několika prohlubněmi, který umožní pohyb ryb a jiných vodních živočichů. Rekonstrukce jezu na řece Jihlavě bude stát 17 milionů korun, dokončená bude v červnu příštího roku, sdělila mluvčí Povodí Moravy Jana Kučerová. Projekt spolufinancuje evropský fond Next Generation EU.
(Celý text)
Klíčový standard pro vykazování emisí skleníkových plynů ve firmách je nyní v češtině
25. listopadu 2024 10:09
PRAHA (Ekolist) - Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj (Czech BCSD) vydala oficiální český překlad „Protokolu o skleníkových plynech - standard pro korporátní účetnictví a výkaznictví“ (Korporátní standard GHG Protokolu). Tento základní dokument pro kontrolu emisní stopy a měření emisí skleníkových plynů byl přeložen do českého jazyka na základě licenční smlouvy se Světovým institutem zdrojů (WRI) a Světovou podnikatelskou radou pro udržitelný rozvoj (WBCSD). Jedná se o první oficiální překlad tohoto standardu vydaného již před více než dvaceti lety do češtiny – dokumentu, který má zásadní význam pro podporu dekarbonizačních aktivit českých firem a organizací.
(Celý text)
Asociace: Definice rodinných farem sníží byrokracii a podpoří lokální produkci
25. listopadu 2024 09:40
(ČTK) - Definice rodinného zemědělského hospodaření sníží administrativní zátěž pro rodinné farmy a ulehčí převod závazků mezi rodinnými příslušníky. V rozhovoru s ČTK to řekl předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Jaroslav Šebek. Podle něj může mít zjednodušení některých procesů také pozitivní efekt na snížení cen potravin. Ministerstvo zemědělství (MZe) na dotaz ČTK uvedlo, že v dohledné době by měl být podán poslanecký návrh, který by usiloval o zakotvení rodinných farem v zákoně o zemědělství.
(Celý text)
Budvirus - jméno pro nový obří virus. Objevili ho českobudějovičtí vědci v římovské nádrži
25. listopadu 2024 05:00
PRAHA (Ekolist) - Vědci z Biologického centra Akademie věd ČR našli během letoška čtyřicet nových sladkovodních virů, které napadají vodní mikroorganismy. První, který se jim podařilo izolovat a podrobně popsat, dostal jméno podle jihočeské metropole - Budvirus. Jedná se o takzvaný obří virus, který napadá jednobuněčné vodní řasy skrytěnky.
(Celý text)
Požár v Unipetrolu způsobil škodu 20 milionů korun, prověřuje se úmrtí ryb v Bílině
24. listopadu 2024 19:57
BAKU (ČTK) - Škodu 20 milionů korun způsobil noční požár v areálu chemičky Orlen Unipetrol v Litvínově na Mostecku. Vyšetřovatelé původně škodu odhadli na 50 milionů korun, později ji snížili. Uchránit se podařilo majetek za půl miliardy korun, řekl ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf. Příčiny požáru zatím podle něj vyšetřovatelé neznají, zjistili ale úhyn ryb v blízké řece Bílině mezi Zálužím u Litvínova a Mostem. O jak velké množství ryb jde, zatím není známé.
(Celý text)
COP29 schválil navýšení klimatické pomoci za kritiky rozvojových zemí
24. listopadu 2024 14:08
(ČTK) - Světové státy se na klimatické konferenci OSN COP29 v Ázerbájdžánu po dlouhém vyjednávání dohodly na výrazném navýšení klimatické pomoci pro rozvojové země. Jedná se o financování ve výši 300 miliard dolarů (asi 7,3 bilionu Kč) ročně do roku 2035, které poskytnou bohaté státy. Zatímco představitelé chudých zemí dohodu kritizují jako málo ambiciózní či přímo žalostně nedostatečnou, podle zástupců Británie, OSN nebo Evropské unie jde o krok vpřed, píší média.
(Celý text)
COP29 schválila dohodu o zahájení globálních obchodů s uhlíkovými povolenkami
24. listopadu 2024 14:02
BAKU (ČTK) - Účastníci konference OSN o změně klimatu COP29 se dohodli na pravidlech globálního trhu pro nákup a prodej uhlíkových povolenek. Podle zastánců obchodu s povolenkami to přinese miliardy dolarů pro nové projekty na pomoc v boji proti globálnímu oteplování, uvedla agentura Reuters. Dohoda, která byla uzavřena zhruba deset let po zahájení mezinárodních rozhovorů o vytvoření globálního trhu, se netýká hlavní otázky financování opatření v oblasti klimatu. Je však zatím jediným významnějším bodem, na kterém se členové konference dokázali shodnout. Mnoho delegátů po jejím schválení tleskalo.
(Celý text)
Rusko poslalo do KLDR darem více než 70 zvířat včetně medvědů a jaků
24. listopadu 2024 14:00
(ČTK) - Rusko poslalo darem do zoologické zahrady v severokorejském Pchjongjangu více než 70 zvířat včetně medvědů, jaků, kachen a papoušků kakadu. Informovala o tom tento týden agentura AP, podle níž jde o další známku sílící spolupráce mezi Ruskem a KLDR. To potvrzuje i skutečnost, že zvířata byla do severokorejské metropole přepravena na palubě vládního letounu.
(Celý text)
V Teplicích se otevřel motýlí dům, jehož součástí je paleontologická stezka
24. listopadu 2024 13:51
TEPLICE (ČTK) - Možnost pozorovat vývoj motýla, sledovat vylíhnutí a nechat si ho sednout na ruku mají návštěvníci nového motýlího domu v Teplicích. V tropickém prostředí poletují motýli, jejichž rozpětí křídel je i 20 centimetrů. Součástí atrakce je naučná stezka věnovaná paleontologii, kde se lidé dozví nejnovější poznatky z oboru. ČTK to řekla manažerka Papilonie Teplice Kateřina Šestáková.
(Celý text)
Historický most Červeňák v Pardubicích zřejmě nepůjde opravit
24. listopadu 2024 13:28
(ČTK) - Most Červeňák ve stejnojmenné přírodní lokalitě v Pardubicích podle odborníků nepůjde zachránit. Je ve velmi špatném stavu. Město zvažuje, že místo něj přes Chrudimku postaví lávku. Zastupitelům to minulý týden řekl primátor Jan Nadrchal (ANO). Most stojí od roku 1935. Ekologičtí aktivisté si přejí, aby se z něj stala technická památka.
(Celý text)
Botanická zahrada Praha nabídne od 29. listopadu výstavu skleněných děl
24. listopadu 2024 13:00
PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabídne výstavu s názvem Křišťálová zahrada se skleněnými instalacemi rostlin a zvířat od uměleckého skláře Jiřího Pačinka. Díla doplní interaktivní prvky jako audiovizuální show. Výstavu mohou lidé navštívit od 29. listopadu do 2. února v expozici Ornamentální zahrada, a to i ve večerních hodinách.
(Celý text)
Šumavské lesy jsou pestřejší. Přibývá velkých stromů a rozšiřují se plochy smíšených lesů
24. listopadu 2024 05:09
(Ekolist) - Šumavské lesy se mění. Díky bezzásahovosti, ale i jedinečnému přístupu k péči o lesy, prospívají. Zvyšuje se druhová pestrost, přibývají velké, objemné stromy, navyšuje se podíl tlejícího dřeva, přirozená obnova malých stromků je stále velmi hojná a struktura lesů již není tak jednolitá, jako v minulosti.
(Celý text)
Přehrady v Moravskoslezském kraji jsou aktuálně naplněny na 80 až 90 procent
23. listopadu 2024 19:16
(ČTK) - Přehrady v Moravskoslezském kraji jsou aktuálně naplněny na 80 až 90 procent, výjimkou je nádrž Žermanice na Frýdecko-Místecku, kde byla snížena hladina kvůli stavebním úpravám. Státní podnik Povodí Odry provádí zabezpečovací a zajišťovací práce na vodních tocích, které v záři postihly povodně, a odstraňuje tam závady, sdělila mluvčí podniku Šárka Vlčková. Podnik je správcem vodních toků a vodních děl v povodí Odry, tedy na území Moravskoslezského a částečně Olomouckého kraje.
(Celý text)
V Otrokovicích jsou první místa, kam lidé mohou odložit věci, které již nechtějí
23. listopadu 2024 19:08
OTROKOVICE (ČTK) - Radnice v Otrokovicích na Zlínsku instalovala první čtyři re-use pointy. Jde o místa, kde mohu lidé odložit věci, které již nechtějí, ale které bude možné ještě použít. Jsou u sběrných dvorů v ulicích Spojovací, Dr. E. Beneše, Čechova a Štěrkoviště u točny, veřejnosti se poprvé otevřely v sobotu 23. listopadu, sdělila ČTK mluvčí radnice Lenka Vaculová. Do konce roku ve městě přibydou další čtyři re-use pointy.
(Celý text)
Výjimečně odolné želvušky přežívají v extrémních podmínkách i v době tání ledovců
23. listopadu 2024 06:23
PRAHA (Ekolist/s využitím TZ AVČR) - Želvušky, které obývají povrchy ledovců napříč Arktidou, jsou úzce přizpůsobené životu v ledovcových ekosystémech. Silná izolace jejich jednotlivých populací naznačuje, že ztráta každého ledovce může znamenat nevratnou ztrátu místní genetické rozmanitosti. Výzkum vědců a vědkyň z Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR však zároveň odhalil, že tyto želvušky dokážou lokálně přežívat i dlouhá období bez ledu. Tato zjištění mění pohled na dynamiku a stabilitu ledovcových ekosystémů v kontextu klimatických změn.
(Celý text)
Americká vládní agentura zařadí žirafy poprvé na seznam ohrožených druhů
23. listopadu 2024 01:04
(ČTK) - Americká vládní agentura na ochranu ryb a divoké přírody zařadí žirafy poprvé v historii na seznam ohrožených druhů. Týká se to tří poddruhů žirafy severní, které žijí v západní, centrální a východní Africe. Vyhubení podle agentury ale hrozí i dvěma druhům z východní Afriky.
(Celý text)
V Brně lze i letos koupit vánoční jedličku v květináči. Do prodeje jich jde 900
23. listopadu 2024 00:59
BRNO (ČTK) - Zájemci si i letos mohou v Brně koupit místo klasického vánočního stromku alternativní jedli bělokorou v květináči, kterou lze na jaře zasadit. Prodej začíná v pondělí 25. listopadu, ekologové jich nachystali až 900. Cena je 165 korun, informovala ředitelka Nadace Veronica Helena Továrková.
(Celý text)
Lesy ČR obnovily vodní nádrž Pod Emauzy ve Vražném na Novojičínsku
23. listopadu 2024 00:58
(ČTK) - Podnik Lesy ČR za 7,1 milionu korun obnovil tříhektarovou vodní nádrž Pod Emauzy ve Vražném na Novojičínsku. Zbavil ji usazenin a rozšířil její zátopovou plochu, sdělila mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.
(Celý text)
Ostravská zoo po 12 letech odchovává varany papuánské
23. listopadu 2024 00:44
OSTRAVA (ČTK) - Ostravské zoologické zahradě se po 12 letech daří odchov varanů papuánských, kteří jsou nejdelšími varany světa. Čtyři mláďata vylíhnutá na podzim se mají čile k světu. Odchov mláďat je vzácný i v rámci evropských zoologických zahrad, řekla ČTK mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)
Stezky z lásky se staly oblíbenou platformou pro obnovu turistických cest v ČR
23. listopadu 2024 00:27
(ČTK) - Projekt Stezky z lásky se letos, ve druhém roce existence, stal oblíbenou platformou pro setkávání lidí a obnovu turistických stezek a přírody v celém Česku. Loni s ním Klub českých turistů začal a letos se rozrostl do takových rozměrů, že se stezky opravovaly téměř každý víkend od jara do podzimu, uvedla mluvčí RegioJetu Alexandra Janoušek Kostřicová. Dopravní společnost je společně s Kofolou zakladatelem a partnerem projektu.
(Celý text)
Stezky z lásky se staly oblíbenou platformou pro obnovu turistických cest v ČR
23. listopadu 2024 00:27
(ČTK) - Projekt Stezky z lásky se letos, ve druhém roce existence, stal oblíbenou platformou pro setkávání lidí a obnovu turistických stezek a přírody v celém Česku. Loni s ním Klub českých turistů začal a letos se rozrostl do takových rozměrů, že se stezky opravovaly téměř každý víkend od jara do podzimu, uvedla mluvčí RegioJetu Alexandra Janoušek Kostřicová. Dopravní společnost je společně s Kofolou zakladatelem a partnerem projektu.
(Celý text)