titulní strana > co píší jiní
Polští záchranáři vyprostili velrybu chycenou do rybářských sítí
27. února 2025 09:59

(ČTK) - Záchranáři a odborníci na mořskou faunu vyprostili velrybu, která uvízla v rybářských sítích poblíž oblíbeného polského letoviska v Baltském moři. Informovala o tom agentura AP.
(Celý text)

Jak si zvyknout na nové brýle či dioptrie? Průvodce pro netrpělivé
27. února 2025 09:28

() - Když si pořídíte nové brýle nebo silnější dioptrie, může se vám zdát, že vidíte ještě hůř než předtím. Je to běžné, zvykání si na novou korekci může chvilku trvat. S pomocí několika jednoduchých tipů celý proces zvládnete snadno a rychle.
(Celý text)

Sezóna obojživelníků je za rohem. Rozbíhají se záchranné transfery a osvětové akce
27. února 2025 05:30

PRAHA (Ekolist) - Český svaz ochránců přírody (ČSOP) vyhlásil rok 2025 Rokem obojživelníků. Co nás čeká v nejbližší době? Záchranné transfery, vzdělávací aktivity, soutěže či pozorování obojživelníků.
(Celý text)

Dopravní chudoba: Málo skloňovaný problém s obrovským dopadem
27. února 2025 05:11

PRAHA (Ekolist) - Říká se jí „skrytá krize“ a to i přesto, že postihuje milióny lidí po celém světě. Dopravní chudoba se týká lidí ve městech i na venkově, a to na bohatém severu (8 % obyvatel Británie) i chudém jihu (17 % v Latinské Americe). A nevyhýbá se ani Česku. Sociální klimatický plán nám ji chce pomoci řešit. O co jde?
(Celý text)

Na Broumovsku žije nejméně 11 vlků, je to druhý nejnižší počet od roku 2021
27. února 2025 01:31

(ČTK) - Na Broumovské vrchovině a okolí žije ve třech přeshraničních smečkách minimálně 11 vlků. Je to druhý nejnižší zjištěný počet od prvního ročníku mapování vlka obecného v regionu v roce 2021. ČTK to sdělili zástupci Hnutí Duha a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR). Letošní monitoring vlků na Broumovsku a okolí se uskutečnil po dvou letech 24. až 26. ledna. Na začátku roku 2023 ochranáři zjistili v oblasti výskyt 15 až 20 vlků. Letos je to deset let od potvrzení trvalého výskytu vlka obecného na Broumovsku.
(Celý text)

Analytici: Některé obavy farmářů kvůli dovozu ze třetích zemí jsou bezpředmětné
27. února 2025 01:06

(ČTK) - Některé obavy zemědělců z dovozu potravin ze zemí mimo EU jsou bezpředmětné, vyplývá z odpovědí agrárního analytika Petra Havla a Tomáše Maiera z České zemědělské univerzity na dotazy ČTK. Přestože zemědělci ze třetích zemí podle nich nemusí dodržovat některé evropské standardy, dovozy z Ukrajiny nebo jihoamerických zemí nebezpečné nejsou. Odborníci zároveň vyvrátili obavy farmářů z toho, že ukrajinská nebo jihoamerická produkce zahltí evropský trh. Kvůli dovozům ze třetích zemí se čeští farmáři ve čtvrtek připojí k evropským protestům.
(Celý text)

Evropská komise navrhla snížit počet firem, které mají reportovat o udržitelnosti
27. února 2025 00:46

BRUSEL (ČTK) - Evropská komise (EK) navrhla rozsáhlé změny unijních pravidel týkajících se životního prostředí. Významně například snížila počet firem, které musejí podávat zprávy o udržitelnosti. Informoval o tom eurokomisař Valdis Dombrovskis, podrobnosti zveřejnila EK na svém webu. Cílem změn je zajistit vyšší konkurenceschopnost evropského průmyslu. Jde o součást úsilí nové unijní exekutivy o snížení byrokratické zátěže firem.
(Celý text)

Senát schválil rituální porážky zvířat pro obchod s jejich masem
26. února 2025 22:44

PRAHA (ČTK) - Senát dnes i přes obavy odpůrců schválil uzákonění rituální porážky hospodářských zvířat pro účely obchodování s jejich masem. Novelu veterinárního zákona, která je umožní, nyní dostane k podpisu prezident. Dva senátní výbory přitom doporučily předlohu vrátit Sněmovně s návrhem na vypuštění rituálních halal nebo košer porážek. Pro schválení novely dnes hlasovalo 35 senátorů, což byl přesně nejnižší potřebný počet. Halal a košer porážky dosud upravuje zákon proti týrání zvířat. Umožňuje je však pouze pro potřeby církví a náboženských společností.
(Celý text)

Řím by mohl podpořit český návrh na změnu pokut za emise, řekl náměstek ministra
26. února 2025 19:36

(ČTK) - Itálie by mohla podpořit český návrh na změnu systému pokut za emise, které hrozí evropským automobilkám. Dnes to v Praze řekl novinářům náměstek italského ministra podniků Valentino Valentini, podle kterého Itálie připravila také svůj návrh. Itálie a Česká republika kritizují unijní ekologické regulace, které se týkají automobilového průmyslu. Podle Valentiniho by se s novou vládou mohl změnit i německý postoj k této otázce.
(Celý text)

Fiala má pochybnosti o dohodě EU o průmyslu, spojuje podle něj protichůdné cíle
26. února 2025 16:42

PRAHA (ČTK) - Premiér Petr Fiala (ODS) vyjádřil pochybnosti o tom, zda bude úspěšná Dohoda o čistém průmyslu (Clean Industrial Deal), kterou připravila Evropská komise. Dohoda se snaží spojit protichůdné cíle, když usiluje o zachování klimatických ambicí EU a zároveň o růst konkurenceschopnosti evropského průmyslu, řekl premiér po jednání vlády. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) upozornil, že dohoda nepočítá se zvyšováním výdajů na obranu, ke kterému budou muset evropské země přistoupit.
(Celý text)

Evropská komise představila plán na podporu ekologicky šetrné průmyslové výroby
26. února 2025 16:34

BRUSEL (ČTK) - Evropská komise (EK) dnes představila plán na podporu konkurenceschopnosti evropského průmyslu, který zahrnuje vynaložení 100 miliard eur (zhruba 2,5 bilionu Kč) na rozvoj ekologicky šetrné výroby. Součástí plánu s názvem Dohoda o čistém průmyslu (Clean Industrial Deal) jsou také například opatření na podporu poptávky po ekologicky šetrných produktech vyrobených v Evropské unii či zjednodušení pravidel pro státní pomoc. Komise o tom informovala v dnešní tiskové zprávě.
(Celý text)

Vláda schválila program na pomoc farmářům při krizích a neočekávaných situacích
26. února 2025 16:33

PRAHA (ČTK) - Vláda schválila nový program, který pomůže zemědělcům v krizových nebo neočekávaných situacích, například při záplavách. V programu Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) bude připraveno 100 až 300 milionů korun ročně a je určený malým a středně velkým podnikům. O otevření a ukončení programu bude rozhodovat ministerstvo zemědělství v závislosti na aktuální situaci.
(Celý text)

Asociace: Česko mezi evropskými státy zaostává v recyklaci hliníkových plechovek
26. února 2025 11:19

(ČTK) - Česko mezi evropskými státy zaostává ve sběru hliníkových plechovek k recyklaci. Vyplývá to ze zprávy asociací Metal Packaging Europe a European Aluminium. Podle jejich dat se v Česku v roce 2022 recyklovalo 32 procent hliníkových nápojových plechovek. Podobně je na tom ještě Rumunsko s 35 procenty a Maďarsko s 39 procenty, například Německo a Finsko ale vykazuje míru recyklace plechovek až 99 procent. Na zprávu evropských asociací upozornila iniciativa s názvem Každá plechovka se počítá. Podle novějších údajů společnosti Ekokom byla v Česku v roce 2023 míra sběru hliníkových obalů k recyklaci 30 procent.
(Celý text)

ČEZ do roku 2030 přejde na elektromobily, vymění přes 4000 vozů
26. února 2025 11:10

(ČTK) - Energetická společnost ČEZ chce do roku 2030 jezdit výhradně elektrickými osobními vozy. Znamená to vyměnit více než 4000 vozidel. Po roce 2030 bude používat auta se spalovacími motory jen u zásahových vozidel. Jejich váha je totiž nižší než u elektrických, což je výhodnější pro pohyb v terénu. V Jaderné elektrárně Temelín se tato výměna týká 150 vozidel. S tím souvisí budování nových nabíjecích míst, letos jich má vzniknout 86 a osm bodů bude pro veřejnost, informoval temelínský mluvčí Marek Sviták.
(Celý text)

Ve většině městských částí Prahy začnou od března farmářské trhy
26. února 2025 10:52

PRAHA (ČTK) - Ve většině městských částí Prahy budou moct lidé od března navštívit farmářské trhy. V sobotu 1. března začínají tradiční trhy na Vítězném náměstí v Praze 6, Pražané se mohou těšit například na regionální i zahraniční potraviny nebo na květiny. Farmářské trhy mohou lidé navštívit také na Malostranském náměstí v Praze 1, v Praze 2 na Tylově náměstí či na náplavce Rašínova nábřeží, trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 či trhy na Karlínském náměstí v Praze 8. ČTK to sdělili mluvčí městských částí.
(Celý text)

Česko pomáhá Ukrajině s úpravou legislativy na ochranu přírody
26. února 2025 06:49

PRAHA (Ekolist) - Právní experti Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a ukrajinské organizace EPL dokončili první etapu návrhu úprav ukrajinské legislativy, aby v oblasti ochrany přírody odpovídala právu Evropské unie.
(Celý text)

Travnaté pásy u dálnic by mohly rozkvést a stát se útočištěm nejen pro motýly
26. února 2025 05:05

PRAHA (Ekolist) - Dálnice fungují pro zvířata jako migrační bariéra. Hlavně pro velké savce. Proto je na nich potřeba stavět zvířecí přechody. Zároveň ale může travnatý pás vedle nich fungovat jako migrační koridor, například pro motýly. „A funguje. Máme na to data,“ uvedl Vladimír Hula z Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity na nedávném workshopu o podpoře biodiverzity nejen ve městech.
(Celý text)

V Krkonoších objevili první návrh na zřízení národního parku, je z roku 1923
26. února 2025 02:12

VRCHLABÍ (ČTK) - Pracovníci Muzea Krkonoš Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) objevili letos první návrh na zřízení Národního parku krkonošského. Po desetiletí byl považován za ztracený v důsledku přesunů archivů za druhé světové války. Nález tzv. Schustlerova návrhu z roku 1923 označují jako krkonošský historický objev roku. Dokument byl objeven náhodou v pozůstalosti po bývalém řediteli muzea Miloslavu Bartošovi, řekl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.
(Celý text)

Loňský rok byl v ČR plný meteorologických extrémů, budou stále častější
26. února 2025 01:45

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Loňský rok byl v Česku plný meteorologických extrémů, ale už brzy by nám takový rok mohl připadat normální, uvedl bioklimatolog Zdeněk Žalud z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR - CzechGlobe na setkání tvůrců a uživatelů projektu Intersucho. Podle něj je potřeba, aby politici současně říkali, že když nebudeme omezovat emise, že se bude zvyšovat množství extrémních meteorologických jevů a jejich řešení bude stát značné množství peněz. Ať už jde o intenzivní záplavy, silné bouře, častější horka a stále častější epizody sucha.
(Celý text)

Žalobci neuspěli u Nejvyššího soudu, usmrcení koťat skončí maximálně jako přestupek
25. února 2025 19:52

(ČTK) - Případ usmrcení dvou koťat v královéhradeckém útulku skončí maximálně jako přestupek. Nejvyšší soud odmítl dovolání nejvyššího státního zástupce Igora Stříže, jenž trval na tom, aby pracovník útulku dostal trest za týrání zvířat. S nemocnými koťaty prudce mrštil o zem. Nejvyšší soud (NS) rozhodoval bez veřejného jednání. Výsledek ČTK řekl vedoucí oddělení styku s veřejností Václav Vlček.
(Celý text)

Žalobci neuspěli u Nejvyššího soudu, usmrcení koťat skončí maximálně jako přestupek
25. února 2025 19:52

(ČTK) - Případ usmrcení dvou koťat v královéhradeckém útulku skončí maximálně jako přestupek. Nejvyšší soud odmítl dovolání nejvyššího státního zástupce Igora Stříže, jenž trval na tom, aby pracovník útulku dostal trest za týrání zvířat. S nemocnými koťaty prudce mrštil o zem. Nejvyšší soud (NS) rozhodoval bez veřejného jednání. Výsledek ČTK řekl vedoucí oddělení styku s veřejností Václav Vlček.
(Celý text)

Další články:
19. dubna 2025 06:16
18. dubna 2025 06:02
17. dubna 2025 05:54
16. dubna 2025 06:00
15. dubna 2025 11:00

Online diskuse
Brouci chrání svou potravu podobně jako lidé konzervují své potraviny
20. dubna 2025 01:56

PRAHA (Ekolist / s využitím TZ AVČR) - Stejné látky, které lidé využívají ke konzervaci potravin, umožňují broukům přežít v jejich přirozeném prostředí. Pomáhají jim při tom metabolity, produkty látkové přeměny, tj. metabolismu, produkované houbou Geosmithia eupagioceri, jež ovlivňují růst bakterií, hub, hlístic a roztočů. Nové poznatky o symbiotickém vztahu mezi ambróziovými houbami a kůrovci odhalil výzkumný tým z Mikrobiologického ústavu Akademie věd ČR. Studii zveřejnil časopis Fungal Ecology.
(Celý text)

Vědcům se v moři poprvé podařilo natočit největšího hlavonožce na světě
20. dubna 2025 01:41

(ČTK) - Vědcům se podařilo poprvé nafilmovat v přirozeném mořském prostředí kalmara Hamiltonova - patrně největší druh hlavonožce na světě. Pořídit filmový záznam se podařilo sto let poté, co byl tento druh dorůstající podle odborníků až sedmi metrů délky a váhy 500 kilogramů objeven a pojmenován, napsal zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Jeskyňář: V Moravském krasu je stále co objevovat, bílá místa jsou
20. dubna 2025 01:07

(ČTK) - V Moravském krasu je podle speleologa Michala Šenkýře stále co objevovat. Bílá místa jsou podle něj například v lokalitě zvané Chobot poblíž Vilémovic. Podle jeskyňáře by se dalo očekávat, že oblast může ještě skrývat až kilometry neobjevených chodeb. Šenkýř to řekl ČTK. V Moravském krasu je pětice běžně přístupných jeskyní, v sobotu to bude 100 let od otevření jeskyně Balcarka.
(Celý text)

V Ostravě-Hrabové vzniká relaxační prostor s tůněmi a mokřady
20. dubna 2025 01:01

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské části Hrabová vzniká plocha s mokřady a tůněmi. Součástí chystaného relaxačního areálu, který by měl být dokončen v polovině roku, budou i edukační a hrací prvky. Náklady na přeměnu dosud špatně přístupného veřejného prostoru budou 7,2 milionu korun, sdělila mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná.
(Celý text)

Památkáři s dobrovolníky obnoví historický sad u zámku Kratochvíle
20. dubna 2025 00:35

(ČTK) - Památkáři s dobrovolníky obnoví historický sad Obůrka u zámku Kratochvíle na Prachaticku. Jde o prostor vedle parkoviště a cyklostezky vedoucí k zámku. Kdysi sloužil k chovu drobné zvěře a poté jako ovocný sad. Donedávna byl zarostlý náletovými dřevinami. Po úpravách vznikne přírodní a odpočinková zóna pro veřejnost. ČTK to řekli jihočeští památkáři a Spolek Víc z Netolic.
(Celý text)

V ostravské zoo vzniká pavilon pro obojživelníky
20. dubna 2025 00:10

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské zoologické zahradě vzniká nový pavilon pro obojživelníky, kteří patří k nejohroženější skupině obratlovců. Ze zhruba 8000 druhů je jich vyhubením ohroženo přes 40 procent. V novém pavilonu chce zoo ukázat pestrost obojživelníků a poukázat i na jejich rapidní úbytek v přírodě.
(Celý text)

Strakonická nemocnice zahájila výstavbu relaxační zahrady
20. dubna 2025 00:01

STRAKONICE (ČTK) - Strakonická nemocnice zahájila výstavbu rehabilitačně relaxační zahrady. Vznikne v severní části nemocničního areálu na ploše téměř 7000 metrů čtverečních a bude stát 12 milionů korun. Pracovníci vysázejí novou zeleň, upraví terén a instalují rehabilitační prvky. Vytvoří se tak nový prostor pro odpočinek pacientů, návštěvníků i zaměstnanců. Zahrada by měla být dokončená v dubnu příštího roku, sdělila mluvčí nemocnice Kateřina Koželuhová.
(Celý text)

Vědci z Univerzity Karlovy podnikli pětiletou cestu do pravěku. Zkoumali parožnatku - "sestru" rostlin
19. dubna 2025 02:52

PRAHA (Ekolist) - “Lék na rakovinu ani levnější chleba to nepřinese: výzkum, který naplňuje jedinou věc, odvěkou lidskou touhu cestovat do minulosti,” shrnuje Stanislav Vosolsobě z Přírodovědecké fakulty UK v kostce výzkum, jehož výstupem je odborný článek v renomovaném britském časopise New Phytologist.
(Celý text)

V národním parku Podyjí se divocí koně zabydlují na nové pastvině
19. dubna 2025 01:29

(ČTK) - V národním parku Podyjí se divocí koně zabydlují na nové pastvině u Havraníků, kterou pro ně ochranáři připravili. Šest hřebců tam pomůže s péčí o krajinu a obnovou cenných biotopů. Správa národního parku o tom informovala na svém webu. Dvě lokality v Podyjí začali divocí koně z anglického Exmooru spásat v roce 2018, chrání je před zarůstáním.
(Celý text)

NP Šumava opraví svou záchrannou stanici pro handicapovaná zvířata
19. dubna 2025 01:07

(ČTK) - Šumavský národní park opraví záchrannou stanici pro handicapovaná zvířata v Klášterci u Vimperku na Prachaticku. Náklady činí více než 10 milionů korun. Kvůli generální rekonstrukci bude stanice do konce srpna uzavřená pro veřejnost. ČTK to řekl mluvčí národního parku Jan Dvořák.
(Celý text)

Miliony Švédů sledují v televizi živý přenos každoroční migrace losů
19. dubna 2025 01:00

(ČTK) - Každé jaro už šest let sledují miliony lidí nepřetržitý živý přenos migrace losů na severu Švédska. Pořad Velká losí migrace je na stopě zvířatům, která plavou přes řeku Ångerman a vydávají se na každoroční cestu k zelenějším, letním pastvinám, píše server BBC.
(Celý text)

V pražské zoo se narodila mláďata ohrožených sudokopytníků pekariů Wagnerových
19. dubna 2025 00:39

PRAHA (ČTK) - V pražské zoologické zahradě mohou návštěvníci spatřit mláďata ohrožených pekariů Wagnerových. Tři mláďata těchto sudokopytníků příbuzných praseti se narodila 26. března, lidé je mohou vidět v expozici Pláně. Mláďata podle chovatelů prospívají dobře. Pekariové Wagnerovy byli ještě do 70. let považováni za vyhynulá a prehistorická zvířata. V domovině Jižní Ameriky jich v současnosti kvůli odlesňování přežívá pár tisíc.
(Celý text)

Lenochod v britské zoo podstoupil operaci, která jej zbavila bolesti zubů
19. dubna 2025 00:16

(ČTK) - Lenochod v britské zoologické zahradě podstoupil průkopnický lékařský zákrok, který jej zbavil bolesti zubů. Informoval o tom web stanice BBC.
(Celý text)

Studenti ZČU z Plzně vystavují oděvy, kožené doplňky a obuv s dlouhou životností
19. dubna 2025 00:15

PLZEŇ (ČTK) - Patnáct studentů ateliéru módního designu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni vystavuje v centru Plzně kolekci oděvů, kožených doplňků a obuvi s dlouhou životností. Výstava Less is more but that’s not ALL! (Méně je více, ale to není VŠE!) se věnuje estetické udržitelnosti a reaguje na výzvy současné módy spojené s nadprodukcí a vizuální inflací. Hledá odpovědi pomocí kvalitních materiálů, chytrých střihů a upcyclingu, řekla ČTK mluvčí ZČU Andrea Čandová. Upcycling se kvůli zlepšení životního prostředí zaměřuje na přeměňování odpadu a nepotřebných věcí na nové materiály a produkty.
(Celý text)

Povodí upravilo koryto Malé Hané v místní části Vyškova, pomůže to při povodních
18. dubna 2025 18:59

VYŠKOV (ČTK) - Vodohospodáři z Povodí Moravy po dohodě s Vyškovem upravili koryto Malé Hané v místní vyškovské části Opatovice. Loni v září se tam při povodních voda vylila z břehů a zaplavila několik objektů. Právě dokončené úpravy místa nedaleko zvonice uprostřed Opatovic mají zlepšit protipovodňovou ochranu území. Radnice o tom informovala na svém webu.
(Celý text)

V zoo Dvůr se poprvé narodila volavka obrovská. Její odchovy v zajetí jsou vzácné
18. dubna 2025 18:49

DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM (ČTK) - V Safari Parku Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku se 19. března poprvé v historii zoo vylíhlo mládě volavky obrovské, která je největší volavkou na světě. O výjimečnou událost jde i v celosvětovém měřítku. Za poslední rok se v zoo na světě vylíhlo jen jedno mládě, a to ve Francii. Dvorská zoo vede pro volavky obrovské Evropský chovný program.
(Celý text)

Dvě desítky lidí se i přes déšť účastnily exkurze na Kočičí skále v CHKO Pálava. Viděly kosatce nízké i koulenky prodloužené
18. dubna 2025 18:35

(ČTK) - Dvě desítky lidí se dnes i přes nepřízeň počasí účastnily botanické exkurze na Kočičím kameni a Kočičí skále v chráněné krajinné oblasti (CHKO) Pálava. K vidění byly třeba kosatce nízké nebo koulenky prodloužené, řekl ČTK za pořadatelskou správu CHKO Daniel Kadaš.
(Celý text)

V hodonínské zoo začala stavba pavilonu akvárií
18. dubna 2025 18:34

HODONÍN (ČTK) - V hodonínské zoo po předloňské demolici původního objektu začala stavba nového pavilonu akvárií. Má se stát jednou z největších sladkovodních expozic v republice. ČTK to řekl mluvčí zařízení Ivo Cencinger. Investice je za 68,4 milionu korun, dokončení je v plánu v létě 2026.
(Celý text)

Po patnácté byla udělena Cena ředitele Správy KRNAP. Za rok 2024 si ji odneslo devět oceněných
18. dubna 2025 05:40

PRAHA (Ekolist) - Při v pořadí patnáctém předávání Cen ředitele Správy KRNAP1 se laureáty stalo devět význačných osobností a institucí, které přispěly k rozvoji Krkonoš a povědomí o našich horách.
(Celý text)

Úspěch českého know-how: Síť monitorující ovzduší má v Gruzii už stovku stanic
18. dubna 2025 02:06

PRAHA (Ekolist) - Český projekt občanského monitoringu kvality ovzduší v Gruzii slaví úspěch. AirGE, v regionu průkopnická síť sledující znečištění v 11 gruzínských městech, se navzdory tamější politické krizi rozrostla nad stovku monitorovacích stanic. Nevládní organizace Arnika, která systém buduje spolu s místními partnery z iniciativy Green Pole, to označuje za úspěch pro životní prostředí i českou prestiž na Kavkaze. Projekt si chválí i ministerstvo zahraničí.
(Celý text)

Úspěch českého know-how: Síť monitorující ovzduší má v Gruzii už stovku stanic
18. dubna 2025 02:06

PRAHA (Ekolist) - Český projekt občanského monitoringu kvality ovzduší v Gruzii slaví úspěch. AirGE, v regionu průkopnická síť sledující znečištění v 11 gruzínských městech, se navzdory tamější politické krizi rozrostla nad stovku monitorovacích stanic. Nevládní organizace Arnika, která systém buduje spolu s místními partnery z iniciativy Green Pole, to označuje za úspěch pro životní prostředí i českou prestiž na Kavkaze. Projekt si chválí i ministerstvo zahraničí.
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama