titulní strana > co píší jiní
Nejméně směsného odpadu v Česku loni vyprodukovali Fulnek, Chvalšiny a Dalešice
30. září 2024 01:22

PRAHA (ČTK) - Nejméně směsného odpadu v Česku vyprodukovali za loňský rok obyvatelé Fulneku, Chvalšin a Dalešic. Obce tak získaly Odpadového Oskara, kterého každý rok uděluje nezisková organizace Arnika.
(Celý text)

Lesní zvěře v Jihočeském kraji loni přibylo o 2,8 procenta na 128,6 tisíc kusů
30. září 2024 00:45

(ČTK) - Lesní zvěře v Jihočeském kraji loni přibylo o 2,8 procenta na 128,6 tisíce kusů. Na jihu Čech převládala srstnatá zvěř nad pernatou. Ve srovnání jednotlivých krajů byly jižní Čechy na druhém místě v počtu srnčí zvěře, kde bylo 12,1 procenta srnčí populace Česka. V honitbách bylo nejvíce ze všech regionů černé zvěře, podíl je 17,6 procenta. V počtu ulovené zvěře se Jihočeský kraj dostal na druhou příčku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu, který vycházel z dat od dubna loňského roku do konce letošní března.
(Celý text)

Odborníci kvůli riziku komáří kalamity sledují líhniště v několika krajích
29. září 2024 23:51

OLOMOUC (ČTK) - Hygienici a vědci kvůli riziku komáří kalamity sledují po povodních líhniště komárů v několika krajích. V Olomouckém kraji se soustředí na oblasti s vysokým výskytem larev komárů v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Litovelské Pomoraví mezi Olomoucí a Mohelnicí. K monitoringu komárů přistoupili také v Moravskoslezském, Zlínském nebo Jihočeském kraji. Cílem je včasné zjištění zvýšené aktivity komárů, aby mohla být rychle přijata potřebná opatření, sdělili ČTK zástupci ministerstva zdravotnictví.
(Celý text)

Na pláže britských vojenských základen na Kypru se ve velkém vrací vzácné želvy
29. září 2024 19:34

(ČTK) - Na pláže na území dvou britských vojenských základen na Kypru se ve velkém vracejí chráněné želvy karety obrovské a karety obecné. Na všech písečných plážích uvnitř základen napočítali letos ochránci 382 hnízd, což je o 100 více než v loňském rekordním roce, uvedla agentura AP.
(Celý text)

Hodonín na podzim vysadí 366 stromů. 210 bude v tornádem poničené Bažantnici
29. září 2024 19:30

HODONÍN (ČTK) - Podzimní výsadbou 210 stromů pokračuje obnova městské části Bažantnice v Hodoníně, kterou před třemi lety poničilo tornádo. Dalších 156 stromů nechá radnice vysadit v ostatních částech města. Výsadba zahrnuje především duby, lípy, javory, jírovce, borovice či okrasné třešně. Kromě stromů přibude v Hodoníně i 600 keřů, například zlatice, ptačí zob, tavolníky a šeříky. Na webu města o tom informovala mluvčí radnice Petra Kotásková.
(Celý text)

Voda v Punkevních jeskyních poškodila elektroinstalaci, návštěvníci musí jinudy
29. září 2024 19:26

(ČTK) - Velká voda v Punkevních jeskyních v Moravském krasu poškodila elektroinstalaci, uzavřená zůstává část plavební trasy. Návštěvníci tak musí jinudy, projdou se ale běžně nepřístupnou chodbou, informoval mluvčí Správy jeskyní ČR Pavel Gejdoš. Ze 14 běžně přístupných jeskyní v ČR je po záplavách v obvyklém režimu nyní otevřených 11 jeskyní.
(Celý text)

Archeologové v Maroku našli rozsáhlý zemědělský komplex starý 5000 let
29. září 2024 01:56

CASABLANCA (ČTK) - V oblasti Vádí Baht nedaleko marockého hlavního města Rabatu našel mezinárodní tým archeologů rozsáhlý zemědělský komplex starý 5000 let, který sloužil k produkci a skladování jídla. Jeho objevení dokazuje užší kontakty mezi africkým a evropským kontinentem, než se předpokládalo, napsal francouzský deník Le Monde.
(Celý text)

Správa parku České Švýcarsko obnovila biotop pro unikátní vodní rostlinu
29. září 2024 01:17

(ČTK) - Správa národního parku České Švýcarsko dokončila rozsáhlou úpravu rybníčku u bývalého Králova mlýna v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Labské pískovce. Obnovila tak biotop pro silně ohrožený chráněný žabníček vzplývavý.
(Celý text)

Herbaria manuscripta: Na Masarykově univerzitě vznikla databáze středověkých herbářů
29. září 2024 01:16

BRNO (ČTK) - Odborníci z Masarykovy univerzity vytvořili soupis přibližně 120 středověkých rukopisných herbářů z českých archivních fondů. Nyní se zaměří na jejich obsah, tedy jednotlivé položky, ke kterým postupně přiřazují současná botanická jména a další informace. Databáze Herbaria manuscripta je veřejně dostupná, zatím jsou v ní aspoň částečně zpracované položky z pěti herbářů.
(Celý text)

Pardubice plánují obnovu krajiny na jihu města. Cílem je zvýšit biodiverzitu
29. září 2024 01:11

PARDUBICE (ČTK) - Město Pardubice připravuje obnovu krajiny ve své jižní části. Má krajinářskou studii pro katastr Dražkovic a nově také Nemošice, Drozdice, Žižín, Mnětice a Hostovice. Plán navrhuje doplnění zeleně, vodních prvků, cest pro pěší a cyklisty nebo pozorovatelny a lavičky i turistické okruhy a naučné stezky, uvedla radnice.
(Celý text)

Jižní Korea chce podpořit domestikaci psů chovaných na maso finančními pobídkami
29. září 2024 01:10

(ČTK) - Jihokorejská vláda chce podpořit domestikaci téměř půl milionu psů chovaných na maso finanční podporou farmářů a dalšími pobídkami. Oznámilo to jihokorejské ministerstvo zemědělství. Konzumace a prodej psího masa budou od roku 2027 zakázané na základě zákona, který jihokorejský parlament schválil letos v lednu. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
(Celý text)

Farmářky z Malawi mění přezrálé banány na banánové víno
29. září 2024 01:05

LILONGWE (ČTK) - Emily Nkhanaová, drobná farmářka ze severu Malawi, dříve přezrálé banány vyhazovala nebo je nechávala shnít. Kvůli extrémním vedrům ale banány začaly dozrávat příliš rychle, což jí i mnoha dalším zemědělcům v okolí způsobovalo velké ztráty. Nyní pro tyto banány našla výnosné využití - banánové víno, uvedl server zpravodajské televize BBC.
(Celý text)

Samec tamarína v Zoo Hodonín získal partnerku z nelegálního chovu
29. září 2024 00:32

HODONÍN (ČTK) - Samec tamarína pinčího v Zoo Hodonín získal partnerku, zoo se ujala mladé samice z nelegálního chovu. Majitelům byla zabavena, žila totiž v nevyhovujících podmínkách. Zařízení o tom informovalo na svém webu. Tyto malé drápkaté opičky jsou ohroženým druhem, v přírodě dnes přežívají hlavně v Kolumbii.
(Celý text)

Zvláštní ryby nohama ochutnávají okolí a hledají kořist, uvádí studie
28. září 2024 19:10

(ČTK) - Ryby z rodu štítníků mají modifikované ploutve podobající se nohám, které jim patrně pomáhají v pohybu po mořském dně. Některé z nich ale končetiny používají i k ochutnávání svého okolí, aby si našly cestu ke kořisti. Vyplývá to z práce vědeckého týmu, o které napsal list The Guardian.


(Celý text)

Na ostrově jižně od Aljašky pokračuje pátrání po kryse, která tam možná není
28. září 2024 18:52

(ČTK) - Skutečnost, že někdo spatří krysu, by na většině míst světa neznamenala nic mimořádného. Ale na jednom z ostrovů jižně od Aljašky to letos téměř vyvolalo poplach, napsala agentura AP. Krysy, které by se na ostrov Svatého Pavla mohly dostat z lodí, by znamenaly zásadní nebezpečí pro tamní populace ptáků a cenné ekosystémy.
(Celý text)

Dokument Voda v Africe upozorňuje na nedostatek pitné vody
28. září 2024 18:49

PLZEŇ (ČTK) - Diváci na festivalu Finále Plzeň odměnili potleskem snímek Voda v Africe režiséra a cestovatele Tomáše Vaňourka z Plas u Plzně. Sedmadvacetiminutový dokument z osad, savan, pouští, hor i oceánů upozorňuje na problematiku pitné vody, jejíž trvalé zajištění je výsadou. Zatímco ve střední Evropě se vrací do přírody voda v lepší kvalitě, než je při odebírání, tak v Africe pomyslný druhý konec roury nikoho nezajímá, řekl ČTK Vaňourek. S filmem teď bude jezdit po školách.
(Celý text)

Jeskyně už se z povodní vzpamatovaly. Zavřeny zůstávají jeskyně Na Pomezí a část Punkevních jeskyní
28. září 2024 05:10

PRAHA (Ekolist) - Zpřístupněné jeskyně České republiky se z větší části vzpamatovaly z přívalů vody a větru v uplynulém období. Jedinou výjimkou jsou Jeskyně Na Pomezí u Jeseníku, kde příval bahna a vody podzemí zaplavil natolik, že odstraňování škod a opravy elektroinstalací potrvá ještě několik týdnů. Správcům jeskyně pomáhají dobrovolníci z řad speleologů a milovníků přírody.
(Celý text)

Na Chebsku zkoumají vědci výskyt vzácného hmyzožravce bělozubky tmavé
28. září 2024 01:53

CHEB (ČTK) - Vědci budou opět intenzivně monitorovat výskyt bělozubky tmavé. Malý hmyzožravec se na Chebsku v posledních dvou letech postupně rozšířil. Vědci díky spolupráci s místními obyvateli získávají cenné poznatky o jeho životě, informovala ČTK vědkyně z Ústavu biologie obratlovců Akademie věd Alena Fornůsková.
(Celý text)

Filmaři a televizní tvůrci chtějí být šetrnější k životnímu prostředí
28. září 2024 01:26

BRNO (ČTK) - Zástupci českého audiovizuálního průmyslu včera v Brně podepsali memorandum o založení České platformy pro udržitelnou audiovizi. Bude sloužit jako centrum pro otázky udržitelnosti tohoto odvětví v ČR, uvedl předseda Asociace producentů v audiovizi (APA) Vratislav Šlajer. Cílem je minimalizovat environmentální dopad při výrobě filmů a dalších audiovizuálních děl. Mezi principy udržitelného natáčení patří využívání elektřiny ze sítě, nikoli z agregátů, či omezování využívání letecké dopravy.
(Celý text)

Krajinu na Chomutovsku nově chrání přírodní park Střední Krušnohoří
28. září 2024 00:52

CHOMUTOV (ČTK) - Krajinu mezi Prunéřovským potokem a řekou Chomutovkou nově chrání přírodní park Střední Krušnohoří. S jeho zřízením souhlasily všechny dotčené obce. Území je podle odborníků cenné pro řadu přírodních útvarů, které doplňují stavby vytvořené člověkem. Park vyhlásil Ústecký kraj, informovala mluvčí hejtmanství Magdalena Fraňková.
(Celý text)

Krajinu na Chomutovsku nově chrání přírodní park Střední Krušnohoří
28. září 2024 00:52

CHOMUTOV (ČTK) - Krajinu mezi Prunéřovským potokem a řekou Chomutovkou nově chrání přírodní park Střední Krušnohoří. S jeho zřízením souhlasily všechny dotčené obce. Území je podle odborníků cenné pro řadu přírodních útvarů, které doplňují stavby vytvořené člověkem. Park vyhlásil Ústecký kraj, informovala mluvčí hejtmanství Magdalena Fraňková.
(Celý text)

Další články:
25. listopadu 2024 06:00
24. listopadu 2024 06:00
23. listopadu 2024 12:30
22. listopadu 2024 06:00
21. listopadu 2024 06:00

Online diskuse
Hladík: Nová zelená úsporám bude pokračovat v podobě výhodného úvěru a dotace
25. listopadu 2024 14:04

PRAHA (ČTK) - Dotační program Nová zelená úsporám (NZÚ) podporující renovace budov, jejich zateplení a zvýšení energetické udržitelnosti bude pokračovat v podobě kombinace výhodného úvěru a dotace. Bude tak podobný modelu Oprav dům po babičce, což je jeden z jeho programů, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) na konferenci Nová zelená úsporám k 15. výročí programu. V programu Nová zelená úsporám schválilo ministerstvo životního prostředí (MŽP) za 15 let jeho fungování 412 000 žádostí za více než 91 miliard korun.
(Celý text)

Milovická rezervace vyšle dva zubry na obnovu populace v ukrajinském národním parku
25. listopadu 2024 12:32

PRAHA (ČTK) - Rezervace velkých kopytníků v Milovicích na Nymbursku vyšle dva zubry do ukrajinského Národního přírodního parku Zálesí. Pomůžou obnovit jejich populaci, která se kvůli válce snížila téměř o polovinu. Ředitelé parků ve čtvrtek podepsali smlouvu o spolupráci, informoval Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která rezervaci spravuje.
(Celý text)

V Lukách nad Jihlavou přestaví povodí jez na řece, aby přes něj mohly ryby
25. listopadu 2024 10:47

LUKA NAD JIHLAVOU (ČTK) - V Lukách nad Jihlavou začal podnik Povodí Moravy přestavovat Konvalinkův jez. Původní konstrukci na řece nahradí balvanitý skluz s několika prohlubněmi, který umožní pohyb ryb a jiných vodních živočichů. Rekonstrukce jezu na řece Jihlavě bude stát 17 milionů korun, dokončená bude v červnu příštího roku, sdělila mluvčí Povodí Moravy Jana Kučerová. Projekt spolufinancuje evropský fond Next Generation EU.
(Celý text)

Klíčový standard pro vykazování emisí skleníkových plynů ve firmách je nyní v češtině
25. listopadu 2024 10:09

PRAHA (Ekolist) - Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj (Czech BCSD) vydala oficiální český překlad „Protokolu o skleníkových plynech - standard pro korporátní účetnictví a výkaznictví“ (Korporátní standard GHG Protokolu). Tento základní dokument pro kontrolu emisní stopy a měření emisí skleníkových plynů byl přeložen do českého jazyka na základě licenční smlouvy se Světovým institutem zdrojů (WRI) a Světovou podnikatelskou radou pro udržitelný rozvoj (WBCSD). Jedná se o první oficiální překlad tohoto standardu vydaného již před více než dvaceti lety do češtiny – dokumentu, který má zásadní význam pro podporu dekarbonizačních aktivit českých firem a organizací.
(Celý text)

Asociace: Definice rodinných farem sníží byrokracii a podpoří lokální produkci
25. listopadu 2024 09:40

(ČTK) - Definice rodinného zemědělského hospodaření sníží administrativní zátěž pro rodinné farmy a ulehčí převod závazků mezi rodinnými příslušníky. V rozhovoru s ČTK to řekl předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Jaroslav Šebek. Podle něj může mít zjednodušení některých procesů také pozitivní efekt na snížení cen potravin. Ministerstvo zemědělství (MZe) na dotaz ČTK uvedlo, že v dohledné době by měl být podán poslanecký návrh, který by usiloval o zakotvení rodinných farem v zákoně o zemědělství.
(Celý text)

Budvirus - jméno pro nový obří virus. Objevili ho českobudějovičtí vědci v římovské nádrži
25. listopadu 2024 05:00

PRAHA (Ekolist) - Vědci z Biologického centra Akademie věd ČR našli během letoška čtyřicet nových sladkovodních virů, které napadají vodní mikroorganismy. První, který se jim podařilo izolovat a podrobně popsat, dostal jméno podle jihočeské metropole - Budvirus. Jedná se o takzvaný obří virus, který napadá jednobuněčné vodní řasy skrytěnky.
(Celý text)

Požár v Unipetrolu způsobil škodu 20 milionů korun, prověřuje se úmrtí ryb v Bílině
24. listopadu 2024 19:57

BAKU (ČTK) - Škodu 20 milionů korun způsobil noční požár v areálu chemičky Orlen Unipetrol v Litvínově na Mostecku. Vyšetřovatelé původně škodu odhadli na 50 milionů korun, později ji snížili. Uchránit se podařilo majetek za půl miliardy korun, řekl ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf. Příčiny požáru zatím podle něj vyšetřovatelé neznají, zjistili ale úhyn ryb v blízké řece Bílině mezi Zálužím u Litvínova a Mostem. O jak velké množství ryb jde, zatím není známé.
(Celý text)

COP29 schválil navýšení klimatické pomoci za kritiky rozvojových zemí
24. listopadu 2024 14:08

(ČTK) - Světové státy se na klimatické konferenci OSN COP29 v Ázerbájdžánu po dlouhém vyjednávání dohodly na výrazném navýšení klimatické pomoci pro rozvojové země. Jedná se o financování ve výši 300 miliard dolarů (asi 7,3 bilionu Kč) ročně do roku 2035, které poskytnou bohaté státy. Zatímco představitelé chudých zemí dohodu kritizují jako málo ambiciózní či přímo žalostně nedostatečnou, podle zástupců Británie, OSN nebo Evropské unie jde o krok vpřed, píší média.
(Celý text)

COP29 schválila dohodu o zahájení globálních obchodů s uhlíkovými povolenkami
24. listopadu 2024 14:02

BAKU (ČTK) - Účastníci konference OSN o změně klimatu COP29 se dohodli na pravidlech globálního trhu pro nákup a prodej uhlíkových povolenek. Podle zastánců obchodu s povolenkami to přinese miliardy dolarů pro nové projekty na pomoc v boji proti globálnímu oteplování, uvedla agentura Reuters. Dohoda, která byla uzavřena zhruba deset let po zahájení mezinárodních rozhovorů o vytvoření globálního trhu, se netýká hlavní otázky financování opatření v oblasti klimatu. Je však zatím jediným významnějším bodem, na kterém se členové konference dokázali shodnout. Mnoho delegátů po jejím schválení tleskalo.
(Celý text)

Rusko poslalo do KLDR darem více než 70 zvířat včetně medvědů a jaků
24. listopadu 2024 14:00

(ČTK) - Rusko poslalo darem do zoologické zahrady v severokorejském Pchjongjangu více než 70 zvířat včetně medvědů, jaků, kachen a papoušků kakadu. Informovala o tom tento týden agentura AP, podle níž jde o další známku sílící spolupráce mezi Ruskem a KLDR. To potvrzuje i skutečnost, že zvířata byla do severokorejské metropole přepravena na palubě vládního letounu.
(Celý text)

V Teplicích se otevřel motýlí dům, jehož součástí je paleontologická stezka
24. listopadu 2024 13:51

TEPLICE (ČTK) - Možnost pozorovat vývoj motýla, sledovat vylíhnutí a nechat si ho sednout na ruku mají návštěvníci nového motýlího domu v Teplicích. V tropickém prostředí poletují motýli, jejichž rozpětí křídel je i 20 centimetrů. Součástí atrakce je naučná stezka věnovaná paleontologii, kde se lidé dozví nejnovější poznatky z oboru. ČTK to řekla manažerka Papilonie Teplice Kateřina Šestáková.
(Celý text)

Historický most Červeňák v Pardubicích zřejmě nepůjde opravit
24. listopadu 2024 13:28

(ČTK) - Most Červeňák ve stejnojmenné přírodní lokalitě v Pardubicích podle odborníků nepůjde zachránit. Je ve velmi špatném stavu. Město zvažuje, že místo něj přes Chrudimku postaví lávku. Zastupitelům to minulý týden řekl primátor Jan Nadrchal (ANO). Most stojí od roku 1935. Ekologičtí aktivisté si přejí, aby se z něj stala technická památka.
(Celý text)

Botanická zahrada Praha nabídne od 29. listopadu výstavu skleněných děl
24. listopadu 2024 13:00

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabídne výstavu s názvem Křišťálová zahrada se skleněnými instalacemi rostlin a zvířat od uměleckého skláře Jiřího Pačinka. Díla doplní interaktivní prvky jako audiovizuální show. Výstavu mohou lidé navštívit od 29. listopadu do 2. února v expozici Ornamentální zahrada, a to i ve večerních hodinách.
(Celý text)

Šumavské lesy jsou pestřejší. Přibývá velkých stromů a rozšiřují se plochy smíšených lesů
24. listopadu 2024 05:09

(Ekolist) - Šumavské lesy se mění. Díky bezzásahovosti, ale i jedinečnému přístupu k péči o lesy, prospívají. Zvyšuje se druhová pestrost, přibývají velké, objemné stromy, navyšuje se podíl tlejícího dřeva, přirozená obnova malých stromků je stále velmi hojná a struktura lesů již není tak jednolitá, jako v minulosti.
(Celý text)

Přehrady v Moravskoslezském kraji jsou aktuálně naplněny na 80 až 90 procent
23. listopadu 2024 19:16

(ČTK) - Přehrady v Moravskoslezském kraji jsou aktuálně naplněny na 80 až 90 procent, výjimkou je nádrž Žermanice na Frýdecko-Místecku, kde byla snížena hladina kvůli stavebním úpravám. Státní podnik Povodí Odry provádí zabezpečovací a zajišťovací práce na vodních tocích, které v záři postihly povodně, a odstraňuje tam závady, sdělila mluvčí podniku Šárka Vlčková. Podnik je správcem vodních toků a vodních děl v povodí Odry, tedy na území Moravskoslezského a částečně Olomouckého kraje.
(Celý text)

V Otrokovicích jsou první místa, kam lidé mohou odložit věci, které již nechtějí
23. listopadu 2024 19:08

OTROKOVICE (ČTK) - Radnice v Otrokovicích na Zlínsku instalovala první čtyři re-use pointy. Jde o místa, kde mohu lidé odložit věci, které již nechtějí, ale které bude možné ještě použít. Jsou u sběrných dvorů v ulicích Spojovací, Dr. E. Beneše, Čechova a Štěrkoviště u točny, veřejnosti se poprvé otevřely v sobotu 23. listopadu, sdělila ČTK mluvčí radnice Lenka Vaculová. Do konce roku ve městě přibydou další čtyři re-use pointy.
(Celý text)

Výjimečně odolné želvušky přežívají v extrémních podmínkách i v době tání ledovců
23. listopadu 2024 06:23

PRAHA (Ekolist/s využitím TZ AVČR) - Želvušky, které obývají povrchy ledovců napříč Arktidou, jsou úzce přizpůsobené životu v ledovcových ekosystémech. Silná izolace jejich jednotlivých populací naznačuje, že ztráta každého ledovce může znamenat nevratnou ztrátu místní genetické rozmanitosti. Výzkum vědců a vědkyň z Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR však zároveň odhalil, že tyto želvušky dokážou lokálně přežívat i dlouhá období bez ledu. Tato zjištění mění pohled na dynamiku a stabilitu ledovcových ekosystémů v kontextu klimatických změn.
(Celý text)

Americká vládní agentura zařadí žirafy poprvé na seznam ohrožených druhů
23. listopadu 2024 01:04

(ČTK) - Americká vládní agentura na ochranu ryb a divoké přírody zařadí žirafy poprvé v historii na seznam ohrožených druhů. Týká se to tří poddruhů žirafy severní, které žijí v západní, centrální a východní Africe. Vyhubení podle agentury ale hrozí i dvěma druhům z východní Afriky.
(Celý text)

V Brně lze i letos koupit vánoční jedličku v květináči. Do prodeje jich jde 900
23. listopadu 2024 00:59

BRNO (ČTK) - Zájemci si i letos mohou v Brně koupit místo klasického vánočního stromku alternativní jedli bělokorou v květináči, kterou lze na jaře zasadit. Prodej začíná v pondělí 25. listopadu, ekologové jich nachystali až 900. Cena je 165 korun, informovala ředitelka Nadace Veronica Helena Továrková.
(Celý text)

Lesy ČR obnovily vodní nádrž Pod Emauzy ve Vražném na Novojičínsku
23. listopadu 2024 00:58

(ČTK) - Podnik Lesy ČR za 7,1 milionu korun obnovil tříhektarovou vodní nádrž Pod Emauzy ve Vražném na Novojičínsku. Zbavil ji usazenin a rozšířil její zátopovou plochu, sdělila mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.
(Celý text)

Lesy ČR obnovily vodní nádrž Pod Emauzy ve Vražném na Novojičínsku
23. listopadu 2024 00:58

(ČTK) - Podnik Lesy ČR za 7,1 milionu korun obnovil tříhektarovou vodní nádrž Pod Emauzy ve Vražném na Novojičínsku. Zbavil ji usazenin a rozšířil její zátopovou plochu, sdělila mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama