titulní strana > co píší jiní
Na pozemkové úpravy do roku 2027 půjde 2,6 miliard korun z EU
14. února 2025 01:26

PRAHA (ČTK) - Na pozemkové úpravy, tedy například stavbu vodních nádrží, větrolamů, tůní či mokřadů, bude v letech 2025 až 2027 směřovat 2,6 miliardy korun. Jedná se o peníze, které půjdou z evropských zdrojů. Na konferenci v Praze o tom informovali ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) a ředitelka Státního pozemkového úřadu Svatava Maradová. Prohlášení vlády, aby šly na pozemkové úpravy ročně tři miliardy korun, se podle Výborného nepodaří naplnit. Od roku 2013 bylo podle Výborného prostřednictvím úřadu na pozemkové úpravy vynaloženo 22 miliard korun.
(Celý text)

Rho Motion: Globální prodej elektromobilů v lednu meziročně vzrostl o 18 procent
14. února 2025 01:13

(ČTK) - Celosvětový prodej elektromobilů se v lednu meziročně zvýšil o téměř 18 procent na 1,3 milionu vozů. Růst prodeje ve Spojených státech a Evropě byl poprvé za téměř rok rychlejší než v Číně. Vyplývá to podle agentury Reuters z údajů analytické společnosti Rho Motion. Údaje zahrnují automobily s plně elektrickým pohonem a plug-in hybridní vozy, které umožňují dobíjení baterie z elektrické sítě.
(Celý text)

Pašeráci se pokusili vyvézt z Tuniska deset ohrožených plameňáků růžových
14. února 2025 01:05

(ČTK) - Deset ohrožených plameňáků růžových se podařilo zachránit tuniským policistům, kteří je našli svázané a natěsnané v přepravkách ve voze pašeráků nedaleko alžírské hranice. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Sněmovna přes odpor opozice podpořila vznik národního parku na Křivoklátsku
13. února 2025 18:44

PRAHA (ČTK) - Křivoklátsko se má stát pátým národním parkem v Česku. Jeho zřízení předpokládá vládní novela o ochraně přírody a krajiny. Sněmovna ji dnes podpořila v úvodním kole projednávání, které bylo místy emočně vypjaté. Rozhodla o tom přes odpor opozice i většiny starostů z Křivoklátska, podle nich by území mělo zůstat pouze chráněnou krajinnou oblastí.
(Celý text)

Veterináři, policie a úřad města odebrali chovateli na Tachovsku několik psů
13. února 2025 18:43

(ČTK) - Veterinární inspektoři s policií a tachovským městským úřadem odebrali problematickému chovateli v Přimdě na Tachovsku několik psů. Šlo o dva dospělé psy a tři štěňata; na místě byla ještě těla dvou uhynulých štěňat, řekl ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer. Chovatel podle veterinářů porušil zákon. O psy už pečuje tachovský útulek.
(Celý text)

Záchranáři v Rusku vyzvedli více než stovku rybářů, kteří uvázli na ledové kře
13. února 2025 18:41

(ČTK) - Ruští záchranáři vyzvedli z ledové kry v Ochotském moři všech 139 rybářů, kteří tam uvázli, oznámilo ministerstvo pro mimořádné situace. Původně úřady informovaly, že na kře byly asi tři stovky lidí. Ti na moři podle ruských médií uvázli, když se s nimi utrhl led.
(Celý text)

Hygienici: Loňské záplavy znečistily i vodu z třetiny testovaných vodovodů
13. února 2025 16:43

(ČTK) - Zářijové povodně na severu Olomouckého kraje kontaminovaly kromě zasažených studní i vodu z téměř třetiny vodovodů, které testovali hygienici. Do monitoringu zařadili 27 vodovodů zajišťujících zásobování pitnou vodou více než 45 000 obyvatel. Po provedení sanačních opatření v 2. kole testování však již vzorky odpovídaly hodnotám pitné vody, sdělila dnes ČTK mluvčí olomoucké krajské hygienické stanice (KHS) Markéta Koutná. Hygienici zároveň uvedli, že v souvislosti s povodněmi nezaznamenali žádné epidemické výskyty infekčních onemocnění spojených s nekvalitní pitnou vodou.
(Celý text)

V Hrádku nad Nisou mapovali s Povodím Labe problémová místa na tocích
13. února 2025 12:28

HRÁDEK NAD NISOU (ČTK) - Zástupci radnice v Hrádku nad Nisou na Liberecku společně s pracovníky Povodí Labe mapovali včera problémová místa na vodních tocích. Město patří k těm, která byla v kraji při bleskových povodních v roce 2010 postižena nejvíc, a při povodni loni na podzim se Lužická Nisa vylila v místě, kde to nikdo nečekal. Opakování takových událostí chce radnice zabránit, proto svolala povodňovou prohlídku, řekl ČTK Josef Olša z odboru investic a správy majetku města.
(Celý text)

Český výzkum v Antarktidě přinesl objev bakterie dobře zvládající drsné podmínky
13. února 2025 12:14

(ČTK) - Nový bakteriální druh identifikovala ze vzorků z Antarktidy Kateřina Snopková z Mikrobiologického ústavu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Jde o rod Pseudomonas, který je v přírodě hojně rozšířený, některé druhy způsobují onemocnění rostlin a živočichů včetně lidí. Skutečný potenciál nově objeveného druhu odhalí až další výzkum. Jde nicméně o cenný přírůstek do katalogu. Kromě jiného proto, že ve srovnání s příbuznými druhy disponuje genetickou výbavou umožňující překonat stres související s drsnými podmínkami.
(Celý text)

Výborný: Vlastníci lesů mohou letos získat od státu 1,2 miliardy korun
13. února 2025 12:13

BERNARTICE (ČTK) - Vlastníci lesů mohou letos získat od státu 1,2 miliardy korun, o 200 milionů korun více než loni. Peníze lze využít na nákup lesnické techniky, technologií do lesních školek, na investice do zpracování dříví nebo na budování lesních cest, naučných stezek či odpočinkových stanovišť pro turisty. Ministerstvo zemědělství vypisuje čtyři programy, nestátní vlastníci mohou podávat žádosti od 29. dubna do 20. května, řekl dnes novinářům ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL).
(Celý text)

Vícepodlažní dřevostavby mohou hrát významnou roli v řešení bytové krize. Česku však chybí strategie udržitelného stavebnictví
13. února 2025 10:50

PRAHA (Ekolist) - Aby výrazně větší přidaná hodnota z českých lesů vznikala v tuzemsku, je nezbytné zajistit pro rozvoj dřevařského sektoru stabilní dlouhodobou surovinovou základnu a vytvořit alespoň dočasnou podporu stavebnímu sektoru na bázi dřeva. Prioritou pro český dřevařský sektor je proto snížit export dříví a vytvořit lepší podmínky a příležitosti pro jeho využití hlavně v tuzemském stavebnictví.
(Celý text)

Zamulčovat si není jen tak
13. února 2025 06:49

PRAHA (Ekolist) - Poslední dobou často narážím na téma používání mulče, mulčování a mulčovačů. Jsou to různá slovíčka a čert aby se v tom vyznal. Bohužel se mnohdy setkávám s určitým nepochopením až odporem. V odborné diskusi slýchám obojí hlasy pro a proti, a proto jsem se rozhodl sepsat pohled na čtyři typy mulčování, které se využívají v provozu a v určitých pohledech dávají smysl.
(Celý text)

Komora: Novela zákona o ochraně přírody bude mít negativní dopad na stavebnictví
13. února 2025 01:37

(ČTK) - Novela zákona o ochraně přírody a krajiny, kterou má Sněmovna projednávat ve čtvrtek v prvním čtení, bude mít podle Hospodářské komory negativní dopad na české stavebnictví. Úprava podle ní vytváří nové administrativní překážky, které zpomalí výstavbu bytů, průmyslových areálů, obchodních center a také dopravních a energetických staveb. Doporučuje její zamítnutí a přepracování.
(Celý text)

Studie: Elektrizace železnice v ČR zaostává za průměrem EU, je třeba ji zrychlit
13. února 2025 01:32

(ČTK) - Česko zatím elektrifikovalo přibližně třetinu tratí, evropský průměr činí 57 procent. ČR tak výrazně zaostává za zeměmi Evropské unie. Vyplývá to ze studie, kterou ve spolupráci s Asociací podniků českého železničního průmyslu ACRI loni v červenci vypracovala Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze. Nižší procento elektrifikovaných tratí v ČR je ovlivněno velkou hustotou železniční sítě s výrazným podílem lokálek, řekl ČTK v reakci mluvčí Správy železnic (SŽ) Dušan Gavenda.
(Celý text)

BBC: Shell ignoroval varování, že se nedaří očistit deltu Nigeru od ropy
13. února 2025 01:01

(ČTK) - Britský ropný gigant Shell, který v minulosti opakovaně stanul před soudem za únik ropy na jihu západoafrického státu Nigérie, ignoroval varování, že práce na vyčištění tohoto území od ropy provází četné problémy a korupce. Informovala o tom stanice BBC. Podle ní vedení firmy, stejně jako nigerijská vláda opakovaně tvrdily, že práce pokračují dobře. Nyní firma Shell BBC sdělila, že práce postupují obtížně "kvůli velkému množství nelegálních aktivit, jako je například krádež ropy".
(Celý text)

Soud řeší žalobu Karlovy Vsi o NP Křivoklátsko, k řízení se mohou přidat další
12. února 2025 19:03

(ČTK) - Městský soud v Praze projedná v nejbližších měsících žalobu Karlovy Vsi na Rakovnicku ohledně zamýšleného národního parku (NP) Křivoklátsko. Lidé i instituce dotčené záměrem se ještě mohou přidat k řízení, a to nejen vlastníci pozemků, jak bylo dosud obvyklé, ale i další obce a spolky. Soud tím připustil v soudním sporu o NP zásadně širší okruh účastníků řízení, než bylo dosud možné, řekla dnes ČTK předsedkyně Svazku obcí Křivoklátska a starostka Karlovy Vsi Iveta Kohoutová.
(Celý text)

Koalice navrhla přednostní přístup ke státní půdě pro mladé a ekologické farmáře
12. února 2025 19:02

PRAHA (ČTK) - Skupina koaličních poslanců v čele s ministrem zemědělství Markem Výborným (KDU-ČSL) navrhuje, aby mladí a ekologičtí zemědělci měli přednostní přístup k pachtu státní zemědělské půdy. Novinka má podpořit mladé začínající zemědělce. Návrh chtějí vložit do zákona o ochraně zemědělského půdního fondu prostřednictvím novely zákona o Státním pozemkovém úřadu. Sněmovna má novelu projednávat ve druhém čtení. Poslanci ANO v čele s Josefem Kottem chtějí do stejného zákona vložit předkupní právo státu a uživatelů zemědělské půdy na obhospodařované zemědělské pozemky.
(Celý text)

Ve městě Belém se kvůli COP30 ceny ubytování vyšplhaly na stonásobek
12. února 2025 16:13

(ČTK) - V brazilském městě Belém se v období listopadové klimatické konference COP30 ceny ubytování vyšplhaly až na stonásobek obvyklých cen. Uvádí to agentura AP, která ceny ověřila na ubytovacích platformách. Ceny pokojů v období konference se tak mohou vyšplhat v přepočtu i na stovky tisíc korun.
(Celý text)

Na celé Srí Lance několik hodin nešla elektřina, podle úřadů to způsobila opice
12. února 2025 15:43

COLOMBO (ČTK) - Celá Srí Lanka se v neděli na několik hodin ponořila do temnoty, když na ostrově vypadla elektrická síť. Podle vládních činitelů všechno způsobila opice, která na předměstí hlavního města Colomba vnikla do elektrárny a dostala se do kontaktu s jedním z transformátorů, což způsobilo "nerovnováhu celého systému", informoval dnes zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Elektrokoloběžka AERIUM T350 PRO: Zelená revoluce v městské dopravě
12. února 2025 15:00

() - Už vám lezou dopravní zácpy krkem? Nebo hledáte způsob, jak snížit svou uhlíkovou stopu? V obou případech pro vás máme řešení, a to elektrokoloběžku AERIUM T350 PRO. S ní už nemusíte trávit hodiny v autě nebo MHD. Ve spolupráci se Vzdušín.cz jsme ji důkladně otestovali, abychom vám mohli představit, co vše vám dokáže nabídnout.
(Celý text)

Elektrokoloběžka AERIUM T350 PRO: Zelená revoluce v městské dopravě
12. února 2025 15:00

() - Už vám lezou dopravní zácpy krkem? Nebo hledáte způsob, jak snížit svou uhlíkovou stopu? V obou případech pro vás máme řešení, a to elektrokoloběžku AERIUM T350 PRO. S ní už nemusíte trávit hodiny v autě nebo MHD. Ve spolupráci se Vzdušín.cz jsme ji důkladně otestovali, abychom vám mohli představit, co vše vám dokáže nabídnout.
(Celý text)

Další články:
19. dubna 2025 06:16
18. dubna 2025 06:02
17. dubna 2025 05:54
16. dubna 2025 06:00
15. dubna 2025 11:00

Online diskuse
Brouci chrání svou potravu podobně jako lidé konzervují své potraviny
20. dubna 2025 01:56

PRAHA (Ekolist / s využitím TZ AVČR) - Stejné látky, které lidé využívají ke konzervaci potravin, umožňují broukům přežít v jejich přirozeném prostředí. Pomáhají jim při tom metabolity, produkty látkové přeměny, tj. metabolismu, produkované houbou Geosmithia eupagioceri, jež ovlivňují růst bakterií, hub, hlístic a roztočů. Nové poznatky o symbiotickém vztahu mezi ambróziovými houbami a kůrovci odhalil výzkumný tým z Mikrobiologického ústavu Akademie věd ČR. Studii zveřejnil časopis Fungal Ecology.
(Celý text)

Vědcům se v moři poprvé podařilo natočit největšího hlavonožce na světě
20. dubna 2025 01:41

(ČTK) - Vědcům se podařilo poprvé nafilmovat v přirozeném mořském prostředí kalmara Hamiltonova - patrně největší druh hlavonožce na světě. Pořídit filmový záznam se podařilo sto let poté, co byl tento druh dorůstající podle odborníků až sedmi metrů délky a váhy 500 kilogramů objeven a pojmenován, napsal zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Jeskyňář: V Moravském krasu je stále co objevovat, bílá místa jsou
20. dubna 2025 01:07

(ČTK) - V Moravském krasu je podle speleologa Michala Šenkýře stále co objevovat. Bílá místa jsou podle něj například v lokalitě zvané Chobot poblíž Vilémovic. Podle jeskyňáře by se dalo očekávat, že oblast může ještě skrývat až kilometry neobjevených chodeb. Šenkýř to řekl ČTK. V Moravském krasu je pětice běžně přístupných jeskyní, v sobotu to bude 100 let od otevření jeskyně Balcarka.
(Celý text)

V Ostravě-Hrabové vzniká relaxační prostor s tůněmi a mokřady
20. dubna 2025 01:01

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské části Hrabová vzniká plocha s mokřady a tůněmi. Součástí chystaného relaxačního areálu, který by měl být dokončen v polovině roku, budou i edukační a hrací prvky. Náklady na přeměnu dosud špatně přístupného veřejného prostoru budou 7,2 milionu korun, sdělila mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná.
(Celý text)

Památkáři s dobrovolníky obnoví historický sad u zámku Kratochvíle
20. dubna 2025 00:35

(ČTK) - Památkáři s dobrovolníky obnoví historický sad Obůrka u zámku Kratochvíle na Prachaticku. Jde o prostor vedle parkoviště a cyklostezky vedoucí k zámku. Kdysi sloužil k chovu drobné zvěře a poté jako ovocný sad. Donedávna byl zarostlý náletovými dřevinami. Po úpravách vznikne přírodní a odpočinková zóna pro veřejnost. ČTK to řekli jihočeští památkáři a Spolek Víc z Netolic.
(Celý text)

V ostravské zoo vzniká pavilon pro obojživelníky
20. dubna 2025 00:10

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské zoologické zahradě vzniká nový pavilon pro obojživelníky, kteří patří k nejohroženější skupině obratlovců. Ze zhruba 8000 druhů je jich vyhubením ohroženo přes 40 procent. V novém pavilonu chce zoo ukázat pestrost obojživelníků a poukázat i na jejich rapidní úbytek v přírodě.
(Celý text)

Strakonická nemocnice zahájila výstavbu relaxační zahrady
20. dubna 2025 00:01

STRAKONICE (ČTK) - Strakonická nemocnice zahájila výstavbu rehabilitačně relaxační zahrady. Vznikne v severní části nemocničního areálu na ploše téměř 7000 metrů čtverečních a bude stát 12 milionů korun. Pracovníci vysázejí novou zeleň, upraví terén a instalují rehabilitační prvky. Vytvoří se tak nový prostor pro odpočinek pacientů, návštěvníků i zaměstnanců. Zahrada by měla být dokončená v dubnu příštího roku, sdělila mluvčí nemocnice Kateřina Koželuhová.
(Celý text)

Vědci z Univerzity Karlovy podnikli pětiletou cestu do pravěku. Zkoumali parožnatku - "sestru" rostlin
19. dubna 2025 02:52

PRAHA (Ekolist) - “Lék na rakovinu ani levnější chleba to nepřinese: výzkum, který naplňuje jedinou věc, odvěkou lidskou touhu cestovat do minulosti,” shrnuje Stanislav Vosolsobě z Přírodovědecké fakulty UK v kostce výzkum, jehož výstupem je odborný článek v renomovaném britském časopise New Phytologist.
(Celý text)

V národním parku Podyjí se divocí koně zabydlují na nové pastvině
19. dubna 2025 01:29

(ČTK) - V národním parku Podyjí se divocí koně zabydlují na nové pastvině u Havraníků, kterou pro ně ochranáři připravili. Šest hřebců tam pomůže s péčí o krajinu a obnovou cenných biotopů. Správa národního parku o tom informovala na svém webu. Dvě lokality v Podyjí začali divocí koně z anglického Exmooru spásat v roce 2018, chrání je před zarůstáním.
(Celý text)

NP Šumava opraví svou záchrannou stanici pro handicapovaná zvířata
19. dubna 2025 01:07

(ČTK) - Šumavský národní park opraví záchrannou stanici pro handicapovaná zvířata v Klášterci u Vimperku na Prachaticku. Náklady činí více než 10 milionů korun. Kvůli generální rekonstrukci bude stanice do konce srpna uzavřená pro veřejnost. ČTK to řekl mluvčí národního parku Jan Dvořák.
(Celý text)

Miliony Švédů sledují v televizi živý přenos každoroční migrace losů
19. dubna 2025 01:00

(ČTK) - Každé jaro už šest let sledují miliony lidí nepřetržitý živý přenos migrace losů na severu Švédska. Pořad Velká losí migrace je na stopě zvířatům, která plavou přes řeku Ångerman a vydávají se na každoroční cestu k zelenějším, letním pastvinám, píše server BBC.
(Celý text)

V pražské zoo se narodila mláďata ohrožených sudokopytníků pekariů Wagnerových
19. dubna 2025 00:39

PRAHA (ČTK) - V pražské zoologické zahradě mohou návštěvníci spatřit mláďata ohrožených pekariů Wagnerových. Tři mláďata těchto sudokopytníků příbuzných praseti se narodila 26. března, lidé je mohou vidět v expozici Pláně. Mláďata podle chovatelů prospívají dobře. Pekariové Wagnerovy byli ještě do 70. let považováni za vyhynulá a prehistorická zvířata. V domovině Jižní Ameriky jich v současnosti kvůli odlesňování přežívá pár tisíc.
(Celý text)

Lenochod v britské zoo podstoupil operaci, která jej zbavila bolesti zubů
19. dubna 2025 00:16

(ČTK) - Lenochod v britské zoologické zahradě podstoupil průkopnický lékařský zákrok, který jej zbavil bolesti zubů. Informoval o tom web stanice BBC.
(Celý text)

Studenti ZČU z Plzně vystavují oděvy, kožené doplňky a obuv s dlouhou životností
19. dubna 2025 00:15

PLZEŇ (ČTK) - Patnáct studentů ateliéru módního designu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni vystavuje v centru Plzně kolekci oděvů, kožených doplňků a obuvi s dlouhou životností. Výstava Less is more but that’s not ALL! (Méně je více, ale to není VŠE!) se věnuje estetické udržitelnosti a reaguje na výzvy současné módy spojené s nadprodukcí a vizuální inflací. Hledá odpovědi pomocí kvalitních materiálů, chytrých střihů a upcyclingu, řekla ČTK mluvčí ZČU Andrea Čandová. Upcycling se kvůli zlepšení životního prostředí zaměřuje na přeměňování odpadu a nepotřebných věcí na nové materiály a produkty.
(Celý text)

Povodí upravilo koryto Malé Hané v místní části Vyškova, pomůže to při povodních
18. dubna 2025 18:59

VYŠKOV (ČTK) - Vodohospodáři z Povodí Moravy po dohodě s Vyškovem upravili koryto Malé Hané v místní vyškovské části Opatovice. Loni v září se tam při povodních voda vylila z břehů a zaplavila několik objektů. Právě dokončené úpravy místa nedaleko zvonice uprostřed Opatovic mají zlepšit protipovodňovou ochranu území. Radnice o tom informovala na svém webu.
(Celý text)

V zoo Dvůr se poprvé narodila volavka obrovská. Její odchovy v zajetí jsou vzácné
18. dubna 2025 18:49

DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM (ČTK) - V Safari Parku Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku se 19. března poprvé v historii zoo vylíhlo mládě volavky obrovské, která je největší volavkou na světě. O výjimečnou událost jde i v celosvětovém měřítku. Za poslední rok se v zoo na světě vylíhlo jen jedno mládě, a to ve Francii. Dvorská zoo vede pro volavky obrovské Evropský chovný program.
(Celý text)

Dvě desítky lidí se i přes déšť účastnily exkurze na Kočičí skále v CHKO Pálava. Viděly kosatce nízké i koulenky prodloužené
18. dubna 2025 18:35

(ČTK) - Dvě desítky lidí se dnes i přes nepřízeň počasí účastnily botanické exkurze na Kočičím kameni a Kočičí skále v chráněné krajinné oblasti (CHKO) Pálava. K vidění byly třeba kosatce nízké nebo koulenky prodloužené, řekl ČTK za pořadatelskou správu CHKO Daniel Kadaš.
(Celý text)

V hodonínské zoo začala stavba pavilonu akvárií
18. dubna 2025 18:34

HODONÍN (ČTK) - V hodonínské zoo po předloňské demolici původního objektu začala stavba nového pavilonu akvárií. Má se stát jednou z největších sladkovodních expozic v republice. ČTK to řekl mluvčí zařízení Ivo Cencinger. Investice je za 68,4 milionu korun, dokončení je v plánu v létě 2026.
(Celý text)

Po patnácté byla udělena Cena ředitele Správy KRNAP. Za rok 2024 si ji odneslo devět oceněných
18. dubna 2025 05:40

PRAHA (Ekolist) - Při v pořadí patnáctém předávání Cen ředitele Správy KRNAP1 se laureáty stalo devět význačných osobností a institucí, které přispěly k rozvoji Krkonoš a povědomí o našich horách.
(Celý text)

Úspěch českého know-how: Síť monitorující ovzduší má v Gruzii už stovku stanic
18. dubna 2025 02:06

PRAHA (Ekolist) - Český projekt občanského monitoringu kvality ovzduší v Gruzii slaví úspěch. AirGE, v regionu průkopnická síť sledující znečištění v 11 gruzínských městech, se navzdory tamější politické krizi rozrostla nad stovku monitorovacích stanic. Nevládní organizace Arnika, která systém buduje spolu s místními partnery z iniciativy Green Pole, to označuje za úspěch pro životní prostředí i českou prestiž na Kavkaze. Projekt si chválí i ministerstvo zahraničí.
(Celý text)

Úspěch českého know-how: Síť monitorující ovzduší má v Gruzii už stovku stanic
18. dubna 2025 02:06

PRAHA (Ekolist) - Český projekt občanského monitoringu kvality ovzduší v Gruzii slaví úspěch. AirGE, v regionu průkopnická síť sledující znečištění v 11 gruzínských městech, se navzdory tamější politické krizi rozrostla nad stovku monitorovacích stanic. Nevládní organizace Arnika, která systém buduje spolu s místními partnery z iniciativy Green Pole, to označuje za úspěch pro životní prostředí i českou prestiž na Kavkaze. Projekt si chválí i ministerstvo zahraničí.
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama