titulní strana > co píší jiní
Lidé mohou nominovat čtyřnohé hrdiny na ocenění Statečné psí srdce
9. února 2025 18:09

PRAHA (ČTK) - Psy, kteří zachránili lidský život nebo dlouhodobě pomáhají například nemocným, může veřejnost do půlky března navrhnout na ocenění Statečné psí srdce. Pořadatelé z organizace Animal Eye přijímají nominace na e-mailové adrese nominace@statecnepsisrdce.cz. Vítěze vybere odborná porota. Cenu dostane 29. dubna na slavnostním večeru v pražském Kaiserštejnském paláci, informovali pořadatelé.
(Celý text)

U španělského Tenerife spatřili černého ďábla, obvykle žije ve velkých hloubkách
9. února 2025 18:09

(ČTK) - U španělského ostrova Tenerife byl poprvé spatřen živý velkotlamec Johnsonův, nazývaný též černý ďábel, informovala místní média. Podle nich jde o unikátní jev možná i ve světovém měřítku, jelikož tato děsivě vypadající ryba se vyskytuje obvykle jen ve velkých hloubkách.
(Celý text)

Řeka blízko Buenos Aires se zbarvila do červena, v podezření je nedaleká továrna
9. února 2025 18:09

(ČTK) - Říčka Sarandí ve městě Avellaneda, které je součástí městské aglomerace argentinské metropole Buenos Aires, se zbarvila do odstínu sytě červené a podle místních obyvatel silně zapáchá. V podezření je nedaleká továrna, která zpracovává kůže. Tamní lidé si na znečištění krajiny stěžují dlouhodobě. O případu informovaly agentura AFP a server deníku The Guardian.
(Celý text)

Botanická zahrada v Liberci chce zařadit své masožravky do národní sbírky
9. února 2025 17:52

LIBEREC (ČTK) - Botanická zahrada v Liberci chce zařadit svoji kolekci masožravých rostlin na seznam národní sbírky rostlin, který od roku 2023 vytváří Unie botanických zahrad ČR. Liberecká zahrada na něm zatím nemá žádnou ze svých sbírek a masožravky patří mezi její chlouby. Novináře o tom informoval ředitel zahrady Václav Lenk.
(Celý text)

Lesy ČR poslaly do muzea semenářské stroje, mezi nimi i tzv. bramboračku
9. února 2025 17:50

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) poslal v minulých dnech do muzea 27 kusů různých historických strojů a zařízení používaných v semenářském závodě v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku. Je mezi nimi i takzvaná bramboračka z první poloviny minulého století, která čistila semena lesních dřevin a oddělovala šišky od prachu, jehlic a zbytků větviček. Stroje si jako dar převzalo Národní zemědělské muzeum v Ohradě u jihočeské Hluboké nad Vltavou, řekla mluvčí LČR Eva Jouklová.
(Celý text)

Genová databáze pomůže se šlechtěním včel
9. února 2025 06:51

PRAHA (Ekolist) - Výsledky výzkumu zaměřeného na genetickou diverzitu v populaci včely medonosné představili po mnohaleté práci genetici z Agronomické fakulty. Při bádání se zaměřili především na hledání polymorfismů v DNA vhodných k selekci včel podle jejich odolnosti vůči chorobám. Vznikla tak ojedinělá genová databáze. Získaná data by jednou mohla posloužit při šlechtění na odolnost vůči nemocem u včel.
(Celý text)

Medvěd z Konopiště převezený do Ostravy se seznamuje s výběhem
8. února 2025 20:37

OSTRAVA (ČTK) - Samec medvěda ušatého převezený ze státního zámku Konopiště do ostravské zoo se začal zabydlovat ve venkovním výběhu. V lednu skončila jeho třicetidenní karanténa. Postupně tak začíná objevovat další prostory svého nového domova a seznamovat se s dalšími obyvateli pavilonu Čitván, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

V Českém Švýcarsku se rozšíří po kůrovcové kalamitě a požáru nabídka pro turisty
8. února 2025 19:50

(ČTK) - V Českém Švýcarsku v nadcházející sezoně turisté bezpečně dojdou od Turistického mostu k Brtnickému hrádku. Správa národního parku odtěžila 700 suchých stromů, některé za pomocí lezecké techniky. Cesta je bezpečná, trasu nově vyznačí Klub českých turistů. ČTK to řekl mluvčí správy Tomáš Salov. Obec Hřensko zvažuje částečné zpřístupnění Edmundovy soutěsky, řekla ČTK starostka Kateřina Horáková (Soutěsky - věc veřejná, věc neprodejná).
(Celý text)

Odborníci v Podyjí po roce sčítali netopýry, těch bylo meziročně o něco méně
8. února 2025 12:15

(ČTK) - Odborníci v Podyjí na Znojemsku po roce sčítali netopýry, ve 20 lokalitách jich napočítali 598 deseti druhů. To je meziročně mírně méně, loni jich napočítali 631 v jedenácti druzích. ČTK to řekl zoolog Správy NP Podyjí Zdeněk Mačát.
(Celý text)

Dobrovolníci budou letos opět uklízet řeku Sázavu a její břehy
8. února 2025 12:13

(ČTK) - Dobrovolníci budou letos opět uklízet řeku Sázavu a její břehy mezi Střechovem a Pikovicemi. Dvacátý ročník akce Čistá řeka Sázava se uskuteční od 11. do 13. dubna. Zájemci se mohou od 1. února zaregistrovat na webu www.cistarekasazava.cz, kde také získají podrobné informace o akci, informovala ČTK Jaroslava Tůmová z obecně prospěšné společnosti Posázaví.


(Celý text)

Zpátky k plastovým brčkům, zavelel Trump. Papírová se podle něj neosvědčila
8. února 2025 12:07

WASHINGTON (ČTK) - Americký prezident Donald Trump chce prosadit návrat k plastovým brčkům místo těch papírových, která se ve Spojených státech z ekologických důvodů začala nahrazovat v posledních letech. Trump oznámil, že příští týden podepíše výnos, jímž zruší plán svého předchůdce Joea Bidena, který měl postupně ukončit využívání plastových brček federálními zaměstnanci. Trump se opět vrací ke sporu, který je dlouholetou součástí americké kulturní války, napsal web Politico.
(Celý text)

Šlechtitelé jabloní hledají odolné odrůdy pro měnící se klima
8. února 2025 11:54

LIBEREC (ČTK) - Šlechtitelé jabloní hledají odolné odrůdy pro měnící se klima. Vysazování odrůd s delší dobou kvetení může být cestou pro sadaře, jak snížit rizika spojená s brzkým nástupem jara. Je u nich větší šance, že případné mrazy nezasáhnou všechny květy. Právě loňský rok ukázal různý stupeň tolerance odrůd s dlouhou dobu kvetení, uvedl v rozhovoru s ČTK vedoucí šlechtitelské stanice ze Střížovic u Turnova Radek Černý. Stanice, jež je dlouhodobě součástí Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, se věnuje šlechtění jabloní na rezistenci k chorobám.
(Celý text)

Zvířata olomoucké zoo loni projedla 8,3 milionu korun, nejdráž vyjde tygr
8. února 2025 11:49

OLOMOUC (ČTK) - Zvířata olomoucké zoologické zahrady na Svatém Kopečku loni projedla krmivo za téměř 8,3 milionu korun. Cenově nejnáročnější je jídlo pro tygra ussurijského, jehož průměrná denní krmná dávka stojí zhruba 500 korun. Zatímco šelmy se spokojí s masem, největšími labužníky mezi strávníky zoo jsou drápkaté opičky. Jejich pestrý jídelníček zahrnuje mimo jiné až 20 druhů běžného i exotického ovoce a zeleniny. Informovala o tom mluvčí zoo Iveta Gronská. Zoo chová 1793 zvířat, oproti předchozímu roku stálo jejich krmení loni o 150 000 korun více.
(Celý text)

Výstava v ostravském zemědělském muzeu ukazuje rekultivaci krajiny po těžbě uhlí
8. února 2025 11:43

OSTRAVA (ČTK) - Národní zemědělské muzeum Ostrava uvedlo výstavu Rekultivace, druhý život krajiny. Mapuje obnovu pohornické krajiny na Ostravsku a Karvinsku. Potrvá do poloviny června. ČTK to dnes řekla mluvčí muzea Tereza Plavecká.
(Celý text)

Záchranná služba ve Zlínském kraji instalovala fotovoltaiku na sedmi základnách
8. února 2025 11:40

ZLÍN (ČTK) - Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje (ZZS ZK) instalovala na svých sedmi výjezdových základnách fotovoltaické panely, aby byla co nejvíc soběstačná a šetřila náklady na provoz. ČTK to sdělila mluvčí záchranky Gabriela Netopilová Sluštíková. Náklady byly 9,3 milionu korun, z toho 75 procent činila dotace ministerstva životního prostředí. Zlínský kraj coby její zřizovatel dal 700 000 korun na projektovou přípravu. Solárními panely chce záchranná služba letos vybavit další tři základny. Výjezdových základen v kraji má v tuto chvíli 16.
(Celý text)

Vietnamka omylem vyhodila prsten v přepočtu za milion korun, našli ho popeláři
8. února 2025 11:33

(ČTK) - Jedna žena ve Vietnamu omylem vyhodila diamantový prsten v hodnotě jedné miliardy vietnamských dongů (asi 960 000 Kč), který pak museli v hromadě odpadků hledat zaměstnanci popelářské firmy. Drahý šperk se jim nakonec podařilo najít, napsal vietnamský server VN Express.
(Celý text)

Královédvorský šimpanz má naději na potomka i po smrti. Díky projektu „zoo v mrazáku“
8. února 2025 06:42

PRAHA (Ekolist) - Více než měsíc mrtvý samec šimpanze čego má novou a vysokou šanci na další potomky. Safari park totiž získal v rámci spolupráce svého vlastního znovuobnoveného Výzkumného institutu ochrany genofondů s Výzkumným ústavem živočišné výroby a Ústavem experimentální Medicíny AV v Praze jeho spermie a somatické buňky. V budoucnu se tak může tento geneticky velmi cenný samec znovu zapojit do budování pojistné populace šimpanze čego v lidské péči.
(Celý text)

Prezident Pavel podepsal zvyšování podílu pokročilých biopaliv
7. února 2025 23:03

(ČTK) - Podíl pokročilých biopaliv v pohonných hmotách se bude zvyšovat tak, aby v souladu se směrnicí Evropské unie v roce 2030 dosáhl 5,5 procenta. Počítá s tím novela o ochraně ovzduší, kterou podepsal prezident Petr Pavel. Novela má také rozšířit počet firem s povinností nepřetržitého monitoringu znečištění životního prostředí a přispět ke zlepšení kvality ovzduší hlavně ve městech.
(Celý text)

Liberecká potravinová banka chce vybudovat nový sklad, využije dotaci MŽP
7. února 2025 21:42

LIBEREC (ČTK) - Liberecká potravinová banka chce vybudovat nový sklad, kam by se vešlo až 30 tun zboží, současné prostory už přestávají stačit, řekl ČTK její ředitel Josef Vlček. Náklady na výstavbu přízemního objektu odhaduje banka zhruba na sedm milionů korun, na projekt chce žádat dotaci z programu ministerstva životního prostředí (MŽP). Do roku 2027 by měl program na rozvoj potravinových bank rozdělit 200 milionů korun.
(Celý text)

Veterináři, policie a úřad města odebrali chovateli na Plzeňsku prasata a drůbež
7. února 2025 21:26

(ČTK) - Veterinární inspektoři s policií a městským úřadem odebrali problematickému chovateli v Nýřanech na Plzeňsku prasata a drůbež, které choval v nevhodných podmínkách. Šlo o šest prasat domácích, která z nedostatečně oploceného chovu opakovaně utíkala, a několik kusů drůbeže. Všechna zvířata se podařilo odebrat a přemístit k náhradnímu chovateli, kde budou mít zajištěnu odpovídající péči, řekl dnes ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer.
(Celý text)

Veterináři, policie a úřad města odebrali chovateli na Plzeňsku prasata a drůbež
7. února 2025 21:26

(ČTK) - Veterinární inspektoři s policií a městským úřadem odebrali problematickému chovateli v Nýřanech na Plzeňsku prasata a drůbež, které choval v nevhodných podmínkách. Šlo o šest prasat domácích, která z nedostatečně oploceného chovu opakovaně utíkala, a několik kusů drůbeže. Všechna zvířata se podařilo odebrat a přemístit k náhradnímu chovateli, kde budou mít zajištěnu odpovídající péči, řekl dnes ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer.
(Celý text)

Další články:
19. dubna 2025 06:16
18. dubna 2025 06:02
17. dubna 2025 05:54
16. dubna 2025 06:00
15. dubna 2025 11:00

Online diskuse
Zoo Plzeň po 25 letech opět chová mořské koníky, má jich 15 a chce je množit
21. dubna 2025 00:20

PLZEŇ (ČTK) - Plzeňská zoo chová opět po čtvrtstoletí mořské koníky. V její městské expozici akvárií a terárií Akva Tera jich teď má 15 od černých po olivově zelené. Lidé už si je mohou prohlédnout, nejlépe ráno, když jako monogamní tvorové předvádějí svatební tance. Dorůstají až 16 centimetrů a dožívají se i čtyř let, nejvíce právě v chovech. Koníčky vzpřímené získala zoo z pražského Mořského světa, v ČR je chovají ještě v Děčíně. ČTK to řekl hlavní chovatel Akva Tery Jiří Doksanský.
(Celý text)

Brouci chrání svou potravu podobně jako lidé konzervují své potraviny
20. dubna 2025 01:56

PRAHA (Ekolist / s využitím TZ AVČR) - Stejné látky, které lidé využívají ke konzervaci potravin, umožňují broukům přežít v jejich přirozeném prostředí. Pomáhají jim při tom metabolity, produkty látkové přeměny, tj. metabolismu, produkované houbou Geosmithia eupagioceri, jež ovlivňují růst bakterií, hub, hlístic a roztočů. Nové poznatky o symbiotickém vztahu mezi ambróziovými houbami a kůrovci odhalil výzkumný tým z Mikrobiologického ústavu Akademie věd ČR. Studii zveřejnil časopis Fungal Ecology.
(Celý text)

Vědcům se v moři poprvé podařilo natočit největšího hlavonožce na světě
20. dubna 2025 01:41

(ČTK) - Vědcům se podařilo poprvé nafilmovat v přirozeném mořském prostředí kalmara Hamiltonova - patrně největší druh hlavonožce na světě. Pořídit filmový záznam se podařilo sto let poté, co byl tento druh dorůstající podle odborníků až sedmi metrů délky a váhy 500 kilogramů objeven a pojmenován, napsal zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Jeskyňář: V Moravském krasu je stále co objevovat, bílá místa jsou
20. dubna 2025 01:07

(ČTK) - V Moravském krasu je podle speleologa Michala Šenkýře stále co objevovat. Bílá místa jsou podle něj například v lokalitě zvané Chobot poblíž Vilémovic. Podle jeskyňáře by se dalo očekávat, že oblast může ještě skrývat až kilometry neobjevených chodeb. Šenkýř to řekl ČTK. V Moravském krasu je pětice běžně přístupných jeskyní, v sobotu to bude 100 let od otevření jeskyně Balcarka.
(Celý text)

V Ostravě-Hrabové vzniká relaxační prostor s tůněmi a mokřady
20. dubna 2025 01:01

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské části Hrabová vzniká plocha s mokřady a tůněmi. Součástí chystaného relaxačního areálu, který by měl být dokončen v polovině roku, budou i edukační a hrací prvky. Náklady na přeměnu dosud špatně přístupného veřejného prostoru budou 7,2 milionu korun, sdělila mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná.
(Celý text)

Památkáři s dobrovolníky obnoví historický sad u zámku Kratochvíle
20. dubna 2025 00:35

(ČTK) - Památkáři s dobrovolníky obnoví historický sad Obůrka u zámku Kratochvíle na Prachaticku. Jde o prostor vedle parkoviště a cyklostezky vedoucí k zámku. Kdysi sloužil k chovu drobné zvěře a poté jako ovocný sad. Donedávna byl zarostlý náletovými dřevinami. Po úpravách vznikne přírodní a odpočinková zóna pro veřejnost. ČTK to řekli jihočeští památkáři a Spolek Víc z Netolic.
(Celý text)

V ostravské zoo vzniká pavilon pro obojživelníky
20. dubna 2025 00:10

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské zoologické zahradě vzniká nový pavilon pro obojživelníky, kteří patří k nejohroženější skupině obratlovců. Ze zhruba 8000 druhů je jich vyhubením ohroženo přes 40 procent. V novém pavilonu chce zoo ukázat pestrost obojživelníků a poukázat i na jejich rapidní úbytek v přírodě.
(Celý text)

Strakonická nemocnice zahájila výstavbu relaxační zahrady
20. dubna 2025 00:01

STRAKONICE (ČTK) - Strakonická nemocnice zahájila výstavbu rehabilitačně relaxační zahrady. Vznikne v severní části nemocničního areálu na ploše téměř 7000 metrů čtverečních a bude stát 12 milionů korun. Pracovníci vysázejí novou zeleň, upraví terén a instalují rehabilitační prvky. Vytvoří se tak nový prostor pro odpočinek pacientů, návštěvníků i zaměstnanců. Zahrada by měla být dokončená v dubnu příštího roku, sdělila mluvčí nemocnice Kateřina Koželuhová.
(Celý text)

Kladno chystá proměnu parku Čabárna, rozšíří do něj centrum ekologické výchovy
19. dubna 2025 13:43

KLADNO (ČTK) - Kladno chystá postupnou proměnu parku Čabárna, nedávno odkoupilo pozemky od soukromého majitele. Využije je mimo jiné k rozšíření sousedícího městského centra ekologické výchovy, ale podrobné plány budou vznikat až po pasportizaci ploch, tedy jejich rozvržení podle účelu využití. Úpravy by mohly být hotové přibližně do pěti let. Letos vznikne v současném areálu ekologického střediska nová učebna, řekl ČTK kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).
(Celý text)

Litomyšl připravuje krajinářské úpravy na Černé hoře a Primátorské hrázi
19. dubna 2025 12:39

LITOMYŠL (ČTK) - Litomyšl připravuje krajinářské úpravy v lokalitách Černá hora a Primátorská hráz. Městský projekt zahrnuje kultivaci říčky Drahošky a lesoparku Černá hora. Zvýšit by se měla i kapacita protipovodňových opatření souvisejících s výstavbou dálnice D35 v okolí města, která je v režii Ředitelství silnic a dálnic.
(Celý text)

Vědci z Univerzity Karlovy podnikli pětiletou cestu do pravěku. Zkoumali parožnatku - "sestru" rostlin
19. dubna 2025 02:52

PRAHA (Ekolist) - “Lék na rakovinu ani levnější chleba to nepřinese: výzkum, který naplňuje jedinou věc, odvěkou lidskou touhu cestovat do minulosti,” shrnuje Stanislav Vosolsobě z Přírodovědecké fakulty UK v kostce výzkum, jehož výstupem je odborný článek v renomovaném britském časopise New Phytologist.
(Celý text)

V národním parku Podyjí se divocí koně zabydlují na nové pastvině
19. dubna 2025 01:29

(ČTK) - V národním parku Podyjí se divocí koně zabydlují na nové pastvině u Havraníků, kterou pro ně ochranáři připravili. Šest hřebců tam pomůže s péčí o krajinu a obnovou cenných biotopů. Správa národního parku o tom informovala na svém webu. Dvě lokality v Podyjí začali divocí koně z anglického Exmooru spásat v roce 2018, chrání je před zarůstáním.
(Celý text)

NP Šumava opraví svou záchrannou stanici pro handicapovaná zvířata
19. dubna 2025 01:07

(ČTK) - Šumavský národní park opraví záchrannou stanici pro handicapovaná zvířata v Klášterci u Vimperku na Prachaticku. Náklady činí více než 10 milionů korun. Kvůli generální rekonstrukci bude stanice do konce srpna uzavřená pro veřejnost. ČTK to řekl mluvčí národního parku Jan Dvořák.
(Celý text)

Miliony Švédů sledují v televizi živý přenos každoroční migrace losů
19. dubna 2025 01:00

(ČTK) - Každé jaro už šest let sledují miliony lidí nepřetržitý živý přenos migrace losů na severu Švédska. Pořad Velká losí migrace je na stopě zvířatům, která plavou přes řeku Ångerman a vydávají se na každoroční cestu k zelenějším, letním pastvinám, píše server BBC.
(Celý text)

V pražské zoo se narodila mláďata ohrožených sudokopytníků pekariů Wagnerových
19. dubna 2025 00:39

PRAHA (ČTK) - V pražské zoologické zahradě mohou návštěvníci spatřit mláďata ohrožených pekariů Wagnerových. Tři mláďata těchto sudokopytníků příbuzných praseti se narodila 26. března, lidé je mohou vidět v expozici Pláně. Mláďata podle chovatelů prospívají dobře. Pekariové Wagnerovy byli ještě do 70. let považováni za vyhynulá a prehistorická zvířata. V domovině Jižní Ameriky jich v současnosti kvůli odlesňování přežívá pár tisíc.
(Celý text)

Lenochod v britské zoo podstoupil operaci, která jej zbavila bolesti zubů
19. dubna 2025 00:16

(ČTK) - Lenochod v britské zoologické zahradě podstoupil průkopnický lékařský zákrok, který jej zbavil bolesti zubů. Informoval o tom web stanice BBC.
(Celý text)

Studenti ZČU z Plzně vystavují oděvy, kožené doplňky a obuv s dlouhou životností
19. dubna 2025 00:15

PLZEŇ (ČTK) - Patnáct studentů ateliéru módního designu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni vystavuje v centru Plzně kolekci oděvů, kožených doplňků a obuvi s dlouhou životností. Výstava Less is more but that’s not ALL! (Méně je více, ale to není VŠE!) se věnuje estetické udržitelnosti a reaguje na výzvy současné módy spojené s nadprodukcí a vizuální inflací. Hledá odpovědi pomocí kvalitních materiálů, chytrých střihů a upcyclingu, řekla ČTK mluvčí ZČU Andrea Čandová. Upcycling se kvůli zlepšení životního prostředí zaměřuje na přeměňování odpadu a nepotřebných věcí na nové materiály a produkty.
(Celý text)

Povodí upravilo koryto Malé Hané v místní části Vyškova, pomůže to při povodních
18. dubna 2025 18:59

VYŠKOV (ČTK) - Vodohospodáři z Povodí Moravy po dohodě s Vyškovem upravili koryto Malé Hané v místní vyškovské části Opatovice. Loni v září se tam při povodních voda vylila z břehů a zaplavila několik objektů. Právě dokončené úpravy místa nedaleko zvonice uprostřed Opatovic mají zlepšit protipovodňovou ochranu území. Radnice o tom informovala na svém webu.
(Celý text)

V zoo Dvůr se poprvé narodila volavka obrovská. Její odchovy v zajetí jsou vzácné
18. dubna 2025 18:49

DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM (ČTK) - V Safari Parku Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku se 19. března poprvé v historii zoo vylíhlo mládě volavky obrovské, která je největší volavkou na světě. O výjimečnou událost jde i v celosvětovém měřítku. Za poslední rok se v zoo na světě vylíhlo jen jedno mládě, a to ve Francii. Dvorská zoo vede pro volavky obrovské Evropský chovný program.
(Celý text)

Dvě desítky lidí se i přes déšť účastnily exkurze na Kočičí skále v CHKO Pálava. Viděly kosatce nízké i koulenky prodloužené
18. dubna 2025 18:35

(ČTK) - Dvě desítky lidí se dnes i přes nepřízeň počasí účastnily botanické exkurze na Kočičím kameni a Kočičí skále v chráněné krajinné oblasti (CHKO) Pálava. K vidění byly třeba kosatce nízké nebo koulenky prodloužené, řekl ČTK za pořadatelskou správu CHKO Daniel Kadaš.
(Celý text)

Dvě desítky lidí se i přes déšť účastnily exkurze na Kočičí skále v CHKO Pálava. Viděly kosatce nízké i koulenky prodloužené
18. dubna 2025 18:35

(ČTK) - Dvě desítky lidí se dnes i přes nepřízeň počasí účastnily botanické exkurze na Kočičím kameni a Kočičí skále v chráněné krajinné oblasti (CHKO) Pálava. K vidění byly třeba kosatce nízké nebo koulenky prodloužené, řekl ČTK za pořadatelskou správu CHKO Daniel Kadaš.
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama