titulní strana > co píší jiní
Fond poskytne až desetimilionový úvěr na podporu lesního hospodářství
12. srpna 2024 11:32

(ČTK) - Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) poskytne úvěr na podporu lesního hospodářství ve výši od 100 000 do deseti milionů korun, informoval dnes v tiskové zprávě.
(Celý text)

Třetí ročník akce Biosmršť 2024 zaznamenal nový rekord v počtu pozorování nepůvodních druhů
12. srpna 2024 03:43

PRAHA (Ekolist) - Do letošního ročníku bleskového mapování nepůvodních druhů živočichů a rostlin v ČR se zapojilo téměř 200 dobrovolníků. Z více než 850 pozorování se podařilo získat informace o rozšíření 27 nepůvodních druhů. Rozšiřovat databázi nepůvodních druhů o svá pozorování může veřejnost i nadále.
(Celý text)

Diakonie Broumov chce ze starého oblečení vyrábět nábytek nebo stavební desky
12. srpna 2024 01:15

PRAHA (ČTK) - Česká firma společně s libereckou univerzitou nyní vyvíjí inovativní technologii, díky které by i takové kusy vytříděného oblečení bylo možné dále recyklovat do materiálu například pro výrobu nábytku. Mechanická i chemická recyklace, upcycling nebo získávání surovin z textilií představují udržitelné způsoby nakládání s odpadním textilem. Problematická je ale recyklace oblečení, které je směsí různých materiálů.
(Celý text)

Od září končí možnost topení v neekologických kotlech, úřady chystají kontroly
12. srpna 2024 00:30

(ČTK) - Od začátku září už nebude možné topit v některých třídách kotlů kvůli jejich dopadu na znečišťování ovzduší a radnice budou kotle kontrolovat. Podle některých ale na tyto kontroly není dost lidí a nejsou informace o tom, kdo neekologický kotel ještě má. Vyplývá to z ankety ČTK. Podle celostátního odhadu zbývalo v květnu vyměnit v zemi ještě 150 000 kotlů.
(Celý text)

Zoo Praha nově chová šelmy fosy. V přírodě žijí pouze na ostrově Madagaskar
11. srpna 2024 23:50

PRA (ČTK) - Pražská zoologická zahrada má nově vzácné šelmy fosy. Samce a samičku mohou návštěvníci vidět v pavilonu šelem a plazů, nyní si na vnitřní expozici zvykají. Zatím jsou zvířata v oddělených výbězích, v budoucnu by měli tvořit chovný pár. Fosy žijí v přírodě pouze na africkém Madagaskaru, jsou tedy takzvaným endemitním druhem.
(Celý text)

Bagry vrátily život do odvodněných luk přírodní rezervace Maršálka v Železných horách
11. srpna 2024 03:10

PRAHA (Ekolist) - Bagry a další technika vrátily život do odvodněných luk přírodní rezervace a evropsky významné lokality Maršálka v CHKO Železné hory. Ačkoli práce skončily teprve před rokem, je zjevné, že se podařilo napravit, co se neuváženým zásahem za minulého režimu zničilo. Vzácné tolije, orchideje prstnatce a tajemní plži vrkoči zde nyní mají vhodné podmínky a šíří se. Investorem byla Agentura ochrany přírody a krajiny ČR. Revitalizace Maršálky je nyní ve finále soutěže Adapterra.
(Celý text)

Jak by mohl vypadat ideální městský trávník? Do výzkumu se mohou zapojit i obyvatelé Brna
11. srpna 2024 01:35

BRNO (ČTK) - Jak by mohl vypadat ideální městský trávník, se snaží zjistit brněnští vědci z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR - CzechGlobe . Takový, který by v parném létě co nejvíc ochlazoval okolí, měl vhodnou výšku, stačilo ho posekat třeba jen dvakrát ročně a nebyl by nákladný na údržbu.
(Celý text)

Na západě USA hoří i lesy, které měly vyvažovat emise kalifornských společností
11. srpna 2024 00:50

Sacramento (USA) (ČTK) - Požáry na západě Spojených států letos spalují i lesy, které měly po několik desetiletí zůstat netknuté na základě systému emisních povolenek státu Kalifornie. Upozornila na to nezisková výzkumná skupina CarbonPlan, informovaly web Politico či deník Financial Times (FT). Podle výzkumníků zatím shořelo na 300 kilometrů čtverečních lesů, které měly vyvažovat kalifornské emise skleníkových plynů.
(Celý text)

Klokan, který uprchl z jiřické věznice, se do ní po týdnu dobrovolně vrátil zpět
11. srpna 2024 00:40

(ČTK) - Klokan, který uprchl z areálu jiřické věznice na Nymbursku, se po týdnu dobrovolně vrátil. Je v pořádku, pouze hladový, a opět ve svém výběhu s druhým klokanem, informovala věznice na síti X.
(Celý text)

Nová žirafí samička z pražské zoo se jmenuje Johanka, pokřtily ji basketbalistky
11. srpna 2024 00:32

PRAHA (ČTK) - Samička žirafy severní núbijské, která se v pražské zoologické zahradě narodila v úterý 2. července, dostala jméno Johanka. Mládě včera pokřtily bývalé basketbalové reprezentantky Ilona Burgrová a Ivana Večeřová, které vybojovaly například stříbrné medaile na mistrovství světa v Česku v roce 2010. Malou žirafu mohou návštěvníci pozorovat ve venkovním výběhu Afrického domu.
(Celý text)

Absolvent strojního inženýrství vyrábí kvašené rajčatové omáčky, zájem je velký
11. srpna 2024 00:30

KOSTICE (ČTK) - Vystudoval fakultu strojního inženýrství, dnes však břeclavský rodák Radim Stráník vyrábí kvašené rajčatové omáčky, se kterými letos očekává obrat přes 20 milionů korun. Před třemi lety se absolvent Vysokého učení technického rozhodl spojit lásku k jídlu a "inženýrské" řešení komplexních problémů, mezi které patří i kvašení potravin. Zpočátku testoval produkt na své rodině, dnes zpracovává přes tunu rajčat týdně, řekl Stráník ČTK.
(Celý text)

Zoo Ostrava po rekonstrukci zpřístupnila zadní část pavilonu Tanganika
11. srpna 2024 00:15

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské zoologické zahradě skončila rekonstrukce zadní části pavilonu Tanganika, kterou v minulosti obývali sloni a nosorožci. V modernizovaných prostorech budou mít své zázemí mangusty žíhané, část z nich už se v novém prostředí zabydluje, řekla mluvčí zahrady Šárka Nováková. Náklady na přestavbu části pavilonu byly 25,5 milionu korun.
(Celý text)

Milovníci melounů zaplnili pole ve Vojnicích na Olomoucku, začal samosběr
10. srpna 2024 23:10

OLOMOUC (ČTK) - Pole o rozloze zhruba půldruhého hektaru ve Vojnicích na Olomoucku zaplnilo od časného rána několik set milovníků vodních melounů. Zdejší farmář Ladislav Kašpar včera spustil samosběr. Lidé si odnášeli melouny pod pažemi, v přepravkách, taškách i síťkách. Letos úrodě přálo počasí a také vyhubení hrabošů, výnos by měl dosáhnout 20 až 25 tun, řekl dnes ČTK Kašpar.
(Celý text)

Německá plavkyně hlásí po závodě v Seině potíže, další sportovci jsou v pořádku
10. srpna 2024 22:11

PAŘÍŽ (ČTK) - Kvalita vody v Seině, v níž se na olympijských hrách závodilo po triatlonu i v dálkovém plavání, rozděluje sportovce na dva tábory. Zatímco některým připadala vyhovující, další hlásí po závodech zdravotní problémy. Mezi postižené patří například německá reprezentantka Leonie Becková, která skončila ve čtvrtek v závodě žen devátá a na nepříjemné následky si postěžovala na sociálních sítích.
(Celý text)

Uprchlý fenek je zpět v pražské zoo, podařilo se ho odchytit nedaleko
10. srpna 2024 17:55

PRAHA (ČTK) - Fenek, který ve středu utekl z pražské zoologické zahrady, je zpět ve výběhu. V pátek v podvečer se ho podařilo odchytit na pozemku poblíž zoo. Chovatele na uprchlé zvíře upozornili manželé, kterým tato nejmenší psovitá šelma na světě usnula na venkovních schodech. Zoologická zahrada o tom informovala na webu.
(Celý text)

Meteorický roj Perseid vrcholí 12. a 13. srpna. Spatříme také jasné planety
10. srpna 2024 02:00

PRAHA (Ekolist) - Od 17. července do 24. srpna lze pozorovat každoroční meteorický roj Perseid, jehož maximum letos nastane v nocích na pondělí 12. a úterý 13. srpna. Meteory jsou vidět už nyní, jejich frekvence pozvolna stoupá a v průběhu maxima uvidíme na bezměsíčné obloze mimo města mezi půlnocí a 4. hodinou ranní až 80 meteorů za hodinu. Za pozorováním je potřeba vycestovat daleko od měst do oblastí s minimem rušivého světelného znečištění. Pozorování doplní vzácná konjunkce jasných planet Jupiteru a Marsu.
(Celý text)

Na Floridě odstartovala soutěž v lovení invazní krajty tmavé
10. srpna 2024 01:03

(ČTK) - Na Floridě začala každoroční soutěž Florida Python Challenge, při níž se lidé vydávají do národního parku Everglades, aby ve zdejších mokřinách lovili invazní krajty tmavé v naději, že získají část odměny, která činí 30 000 dolarů (asi 693 000 korun). Informovala o tom agentura AP.
(Celý text)

V ČR vzniká první stavba využívající podhoubí mycelium. Hotová bude koncem roku
10. srpna 2024 00:54

PRAHA (ČTK) - V Česku vzniká první stavba částečně využívající podhoubí zvané mycelium. Projekt Samorost by se měl využívat hlavně pro glamping, tedy luxusnější formu kempování. Je hotová část prvního modulu, který by měl být kuchyň. Desky z podhoubí mycelium se vloží mezi dřevěná žebra a měly by sloužit jako tepelný izolant, uvedli architekti projektu ze spolku Mymo. Budova z dvou samostatných modulů by měla být hotová koncem letošního roku.
(Celý text)

V Táboře lze vidět jednoho z nejinteligentnějších ptáků světa, ohroženého papouška nestora kea
10. srpna 2024 00:42

TÁBOR (ČTK) - V táborské zoologické zahradě mohou návštěvníci vidět ohroženého papouška nestora kea. Vědci jej označují za jednoho z nejinteligentnějších ptáků světa. Táborská zoo jej získala ze zoologické zahrady v německém Erfurtu. Novináře o tom informoval mluvčí zoo Tábor Filip Sušanka.
(Celý text)

Nejlepší systém sběru a třídění odpadů z obalů v ČR má Havlíčkův Brod
10. srpna 2024 00:32

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Nejlepší systém sběru a třídění odpadů z obalů měl loni v Česku Havlíčkův Brod. Stal se vítězem 20. ročníku soutěže O křišťálovou popelnici, jejíž výsledky vyhlásili pořadatelé na konferenci Odpady a obce v Hradci Králové. Do soutěže pořádané firmou Eko-kom, která v ČR organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů, se zapojilo přes 6100 měst a obcí. Do užšího výběru přes krajská kola postoupilo 66 měst a obcí.
(Celý text)

Nejlepší systém sběru a třídění odpadů z obalů v ČR má Havlíčkův Brod
10. srpna 2024 00:32

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Nejlepší systém sběru a třídění odpadů z obalů měl loni v Česku Havlíčkův Brod. Stal se vítězem 20. ročníku soutěže O křišťálovou popelnici, jejíž výsledky vyhlásili pořadatelé na konferenci Odpady a obce v Hradci Králové. Do soutěže pořádané firmou Eko-kom, která v ČR organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů, se zapojilo přes 6100 měst a obcí. Do užšího výběru přes krajská kola postoupilo 66 měst a obcí.
(Celý text)

Další články:
26. listopadu 2024
25. listopadu 2024 06:00
24. listopadu 2024 06:00
23. listopadu 2024 12:30
22. listopadu 2024 06:00

Online diskuse
Umělý velrybí trus. Vědci testují, zda pomůže schopnosti oceánů pohlcovat oxid uhličitý. Vypadá to slibně
26. listopadu 2024 05:29

PRAHA (Ekolist) - Syntetický velrybí trus, to nezní, nevypadá ani nevoní vábně. Pro ekosystém oceánů by ale přídavky této podivné substance mohly změnit mnoho k lepšímu. Hnojením by se totiž podpořil růst fytoplanktonu, a s ním i jeho schopnost vázat atmosférický uhlík. Přes umělé velrybí výměšky se dá bojovat s klimatickou změnou.
(Celý text)

Ochránci přírody začali v milovické rezervaci velkých kopytníků používat terénní elektromobil
26. listopadu 2024 02:50

PRAHA (Ekolist) - K péči o rezervaci velkých kopytníků, její údržbě a pravidelným kontrolám, začal v rezervaci velkých kopytníků sloužit elektromobil určený pro práci v těžkém terénu. V blízké budoucnosti by chtěla ochranářská společnost zcela přejít na bezemisní, bateriovou techniku.
(Celý text)

V JIžní Koreji začalo další kolo jednání OSN o nové úmluvě o plastech
26. listopadu 2024 02:01

PUSAN (ČTK) - V Jižní Koreji začalo páté přípravné jednání OSN, jehož výsledkem by měla být nová mezinárodní úmluva o plastech. Informoval o tom zpravodajský server Radio France Internationale (RFI).
(Celý text)

Lidé souhlasí se zálohováním PET lahví a plechovek, podpora klesá s věkem
26. listopadu 2024 01:03

PRAHA (ČTK) - Připravované zálohování plechovek a plastových lahví má podporu nadpoloviční většiny Čechů. Nejvíce ho podporují mladí lidé, naopak nejstarší generace se zavedením nesouhlasí. Výsledky průzkumu zveřejnila agentura NMS Market Research.
(Celý text)

Děčínská zoo shání ořechy pro zvířata, prosí o pomoc veřejnost
25. listopadu 2024 23:20

DĚČÍN (ČTK) - Veverky, opice, prasata či papoušci patří mezi zvířata, která v děčínské zoo pravidelně dostávají ořechy. Letos se jich však kvůli jarním mrazům příliš neurodilo. Zoologická zahrada proto prosí o pomoc veřejnost. Na svůj facebookový profil umístila instituce také video, od kterého si slibuje rozšíření prosby o dary v podobě ořechů mezi větší počet lidí.
(Celý text)

Ústí nad Orlicí odloží rozhodnutí o větrné elektrárně na příští rok
25. listopadu 2024 22:14

ÚSTÍ NAD ORLICÍ (ČTK) - Ústí nad Orlicí odloží na leden rozhodnutí o tom, zda umožní investorovi postavit v místní části větrnou elektrárnu. Počká, jak se vyjádří lidé z místní části České Třebové na Orlickoústecku, kde má větrník vzniknout také. ČTK to řekl starosta Petr Hájek (Oušťáci).
(Celý text)

Zlínská zoo poslala další supy k vypuštění do volné přírody v Bulharsku
25. listopadu 2024 20:50

ZLÍN (ČTK) - Chovatelé zlínské zoologické zahrady poslali minulý týden dva mladé supy do Bulharska, kde budou vypuštěni do volné přírody. Zlínská zahrada tak činí 15 let, k vypuštění předala již 26 těchto ohrožených dravců, sdělila ČTK mluvčí zahrady Romana Mikešová.
(Celý text)

Po požáru v chemičce uhynuly v řece Bílině desítky ryb. Vodohospodáři ředili vodu
25. listopadu 2024 20:35

LITVÍNOV (ČTK) - V řece Bílině, kam unikla po sobotním požáru v litvínovské chemičce hasební pěna, uhynuly desítky ryb. Byli mezi nimi perlíni, plotice, cejni. Podle rybářů ale nešlo o fatální úhyn. Vodohospodáři dnes pročišťovali vodu v řece a důsledky havárie v areálu chemičky Orlen Unipetrol minimalizují zvýšeným průtokem. V celé délce toku Bíliny nezaznamenali nové úhyny ryb a známky pěny jsou vidět pouze ojediněle na jezech. Po dnešních prohlídkách není třeba provádět mimořádné zásahy, oznámilo na webu Povodí Ohře. Hasiči mají na řece stále norné stěny.
(Celý text)

Petr Hladík: U piva to funguje, proč by nemělo u PET lahví? Bez zálohování zůstaneme ostrovem
25. listopadu 2024 15:08

(MŽP) - V posledních měsících se diskuse, jestli zálohovat, nebo nezálohovat PET lahve a plechovky, rozhořela ve všech větších médiích v zemi. Objevuje se bohužel spoustu nepravd. Jsem ale rád, že se o problému intenzivně mluví. Doteď se mnoho let nic nedělalo a přicházeli jsme tak každý rok o obrovské množství materiálu a energie, nechávali jsme petky a plechovky, aby se povalovaly v přírodě a ve městech a neustále jsme opakovali, jak jsme jako Češi dobří v třídění. Ale nikdo už neupozornil na to, jak moc pokulháváme v následné recyklaci. Rád bych tak představil pár argumentů a čísel, proč má zálohování smysl.
(Celý text)

Hladík: Nová zelená úsporám bude pokračovat v podobě výhodného úvěru a dotace
25. listopadu 2024 14:04

PRAHA (ČTK) - Dotační program Nová zelená úsporám (NZÚ) podporující renovace budov, jejich zateplení a zvýšení energetické udržitelnosti bude pokračovat v podobě kombinace výhodného úvěru a dotace. Bude tak podobný modelu Oprav dům po babičce, což je jeden z jeho programů, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) na konferenci Nová zelená úsporám k 15. výročí programu. V programu Nová zelená úsporám schválilo ministerstvo životního prostředí (MŽP) za 15 let jeho fungování 412 000 žádostí za více než 91 miliard korun.
(Celý text)

Milovická rezervace vyšle dva zubry na obnovu populace v ukrajinském národním parku
25. listopadu 2024 12:32

PRAHA (ČTK) - Rezervace velkých kopytníků v Milovicích na Nymbursku vyšle dva zubry do ukrajinského Národního přírodního parku Zálesí. Pomůžou obnovit jejich populaci, která se kvůli válce snížila téměř o polovinu. Ředitelé parků ve čtvrtek podepsali smlouvu o spolupráci, informoval Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která rezervaci spravuje.
(Celý text)

V Lukách nad Jihlavou přestaví povodí jez na řece, aby přes něj mohly ryby
25. listopadu 2024 10:47

LUKA NAD JIHLAVOU (ČTK) - V Lukách nad Jihlavou začal podnik Povodí Moravy přestavovat Konvalinkův jez. Původní konstrukci na řece nahradí balvanitý skluz s několika prohlubněmi, který umožní pohyb ryb a jiných vodních živočichů. Rekonstrukce jezu na řece Jihlavě bude stát 17 milionů korun, dokončená bude v červnu příštího roku, sdělila mluvčí Povodí Moravy Jana Kučerová. Projekt spolufinancuje evropský fond Next Generation EU.
(Celý text)

Klíčový standard pro vykazování emisí skleníkových plynů ve firmách je nyní v češtině
25. listopadu 2024 10:09

PRAHA (Ekolist) - Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj (Czech BCSD) vydala oficiální český překlad „Protokolu o skleníkových plynech - standard pro korporátní účetnictví a výkaznictví“ (Korporátní standard GHG Protokolu). Tento základní dokument pro kontrolu emisní stopy a měření emisí skleníkových plynů byl přeložen do českého jazyka na základě licenční smlouvy se Světovým institutem zdrojů (WRI) a Světovou podnikatelskou radou pro udržitelný rozvoj (WBCSD). Jedná se o první oficiální překlad tohoto standardu vydaného již před více než dvaceti lety do češtiny – dokumentu, který má zásadní význam pro podporu dekarbonizačních aktivit českých firem a organizací.
(Celý text)

Asociace: Definice rodinných farem sníží byrokracii a podpoří lokální produkci
25. listopadu 2024 09:40

(ČTK) - Definice rodinného zemědělského hospodaření sníží administrativní zátěž pro rodinné farmy a ulehčí převod závazků mezi rodinnými příslušníky. V rozhovoru s ČTK to řekl předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Jaroslav Šebek. Podle něj může mít zjednodušení některých procesů také pozitivní efekt na snížení cen potravin. Ministerstvo zemědělství (MZe) na dotaz ČTK uvedlo, že v dohledné době by měl být podán poslanecký návrh, který by usiloval o zakotvení rodinných farem v zákoně o zemědělství.
(Celý text)

Budvirus - jméno pro nový obří virus. Objevili ho českobudějovičtí vědci v římovské nádrži
25. listopadu 2024 05:00

PRAHA (Ekolist) - Vědci z Biologického centra Akademie věd ČR našli během letoška čtyřicet nových sladkovodních virů, které napadají vodní mikroorganismy. První, který se jim podařilo izolovat a podrobně popsat, dostal jméno podle jihočeské metropole - Budvirus. Jedná se o takzvaný obří virus, který napadá jednobuněčné vodní řasy skrytěnky.
(Celý text)

Požár v Unipetrolu způsobil škodu 20 milionů korun, prověřuje se úmrtí ryb v Bílině
24. listopadu 2024 19:57

BAKU (ČTK) - Škodu 20 milionů korun způsobil noční požár v areálu chemičky Orlen Unipetrol v Litvínově na Mostecku. Vyšetřovatelé původně škodu odhadli na 50 milionů korun, později ji snížili. Uchránit se podařilo majetek za půl miliardy korun, řekl ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf. Příčiny požáru zatím podle něj vyšetřovatelé neznají, zjistili ale úhyn ryb v blízké řece Bílině mezi Zálužím u Litvínova a Mostem. O jak velké množství ryb jde, zatím není známé.
(Celý text)

COP29 schválil navýšení klimatické pomoci za kritiky rozvojových zemí
24. listopadu 2024 14:08

(ČTK) - Světové státy se na klimatické konferenci OSN COP29 v Ázerbájdžánu po dlouhém vyjednávání dohodly na výrazném navýšení klimatické pomoci pro rozvojové země. Jedná se o financování ve výši 300 miliard dolarů (asi 7,3 bilionu Kč) ročně do roku 2035, které poskytnou bohaté státy. Zatímco představitelé chudých zemí dohodu kritizují jako málo ambiciózní či přímo žalostně nedostatečnou, podle zástupců Británie, OSN nebo Evropské unie jde o krok vpřed, píší média.
(Celý text)

COP29 schválila dohodu o zahájení globálních obchodů s uhlíkovými povolenkami
24. listopadu 2024 14:02

BAKU (ČTK) - Účastníci konference OSN o změně klimatu COP29 se dohodli na pravidlech globálního trhu pro nákup a prodej uhlíkových povolenek. Podle zastánců obchodu s povolenkami to přinese miliardy dolarů pro nové projekty na pomoc v boji proti globálnímu oteplování, uvedla agentura Reuters. Dohoda, která byla uzavřena zhruba deset let po zahájení mezinárodních rozhovorů o vytvoření globálního trhu, se netýká hlavní otázky financování opatření v oblasti klimatu. Je však zatím jediným významnějším bodem, na kterém se členové konference dokázali shodnout. Mnoho delegátů po jejím schválení tleskalo.
(Celý text)

Rusko poslalo do KLDR darem více než 70 zvířat včetně medvědů a jaků
24. listopadu 2024 14:00

(ČTK) - Rusko poslalo darem do zoologické zahrady v severokorejském Pchjongjangu více než 70 zvířat včetně medvědů, jaků, kachen a papoušků kakadu. Informovala o tom tento týden agentura AP, podle níž jde o další známku sílící spolupráce mezi Ruskem a KLDR. To potvrzuje i skutečnost, že zvířata byla do severokorejské metropole přepravena na palubě vládního letounu.
(Celý text)

V Teplicích se otevřel motýlí dům, jehož součástí je paleontologická stezka
24. listopadu 2024 13:51

TEPLICE (ČTK) - Možnost pozorovat vývoj motýla, sledovat vylíhnutí a nechat si ho sednout na ruku mají návštěvníci nového motýlího domu v Teplicích. V tropickém prostředí poletují motýli, jejichž rozpětí křídel je i 20 centimetrů. Součástí atrakce je naučná stezka věnovaná paleontologii, kde se lidé dozví nejnovější poznatky z oboru. ČTK to řekla manažerka Papilonie Teplice Kateřina Šestáková.
(Celý text)

V Teplicích se otevřel motýlí dům, jehož součástí je paleontologická stezka
24. listopadu 2024 13:51

TEPLICE (ČTK) - Možnost pozorovat vývoj motýla, sledovat vylíhnutí a nechat si ho sednout na ruku mají návštěvníci nového motýlího domu v Teplicích. V tropickém prostředí poletují motýli, jejichž rozpětí křídel je i 20 centimetrů. Součástí atrakce je naučná stezka věnovaná paleontologii, kde se lidé dozví nejnovější poznatky z oboru. ČTK to řekla manažerka Papilonie Teplice Kateřina Šestáková.
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama