titulní strana > co píší jiní
Město Slavičín chce vysázet 500 stromů, zejména ovocné odrůdy
25. června 2019 00:12

SLAVIČÍN (ČTK) - Slavičín na Zlínsku chce vysázet 500 stromů. Město tak chce obnovit nebo zatraktivnit zaniklé či málo využívané polní cesty i některé cyklotrasy, sdělil minulý týden v tiskové zprávě starosta Tomáš Chmela (nez.)
(Celý text)

Dobříš zkouší úpravnu vody, která pomůže v období sucha
25. června 2019 00:08

DOBŘÍŠ (ČTK) - Dobříš na Příbramsku testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko. Město by díky tomu získalo nový zdroj využitelný hlavně v období, kdy lidé z vodovodní sítě odebírají více vody kvůli zalévání. Loni měla radnice na tři měsíce zapůjčenou mobilní úpravnu vody od Státní správy hmotných rezerv (SSHR), tato technologie mu ale nevyhovovala. Zkouší proto další zařízení, která jsou na trhu, řekl předminulý týden technolog Martin Kolařík z Vodohospodářské společnosti Dobříš.
(Celý text)

České pušky přispívají k vybíjení afrických nosorožců. Report ukazuje, jak se k nim pytláci dostali
24. června 2019 08:00

PRAHA (Ekolist) - Statistiky hovoří o tom, že v Africe jsou každý den upytlačeni dva nosorožci. Několikaleté vyšetřování ukázalo, že s vybíjením vzácných zvířat je přímo spojená i Česká republika. Mosambičtí pytláci si totiž velmi oblíbili výkonné pušky z České zbrojovky v Uherském Brodě. Ty byly však určené pro americký trh. Otázka zní, jak se k nim dostali pytláci v Africe. Odpověď přináší zpráva Follow the Guns.
(Celý text)

Pušky, které končily v rukou afrických pytláků? Přestali jsme je vyrábět, říká za zbrojovku Radek Hauerland
24. června 2019 01:02

PRAHA (Ekolist) - V dubnu vydala organizace Conflict Awareness Project obsáhlý report Follow the Guns, který mapuje, jak se k africkým pytlákům dostávají kvalitní lovecké pušky. Některé z nich byly vyrobené Českou zbrojovkou. Za zbrojovku s námi po e-mailu komunikoval Radek Hauerland.
(Celý text)

Vláda nebrání ničení krajiny, řekli na Letné sedláci a ekologické organizace
24. června 2019 00:50

PRAHA (ČTK) - Zástupci drobných zemědělců a ekologických organizací na včerejší protivládní demonstraci na pražské Letné kritizovali podnikání holdingu Agrofert, který premiér Andrej Babiš (ANO) v minulosti převedl do svěřenského fondu. Odmítli také podporu vlády pro velké zemědělské koncerny. Vláda nebrání ničení krajiny a půdy, uvedli. Podle organizátorů ze spolku Milion chvilek pro demokracii přišlo za nezávislost justice a proti premiéru Andreji Babišovi (ANO) demonstrovat na 250 000 lidí.
(Celý text)

Starosta Želivi na Vysočině tvrdí, že v sobotu viděl pumu
24. června 2019 00:40

ŽELIV (ČTK) - V Želivi na Pelhřimovsku v sobotu starosta obce Miroslav Buňata (STAN) viděl pumu. Řekl to novinářům. Případ oznámil policii, varoval obyvatele i starosty přilehlých obcí. Policie věc vyšetřovala. Výskyt pumy nyní nelze potvrdit, ani vyvrátit, řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Puma se podle dřívějšího sdělení jiočeské policie od dubna pohybuje i na Jindřichohradecku.
(Celý text)

Praha koupí nelegální skládku, uloží na ni kal z rybníků
24. června 2019 00:36

PRAHA (ČTK) - Hlavní město koupí za téměř 22 milionů korun nelegální skládku o rozloze 100 metrů čtverečních na pomezí Radotína a Slivence. Pozemky plánuje využít pro uskladnění kalů, které vznikají při odkalování rybníků. Odkup schválili minulý týden pražští zastupitelé. Skládka původně vznikla při stavbě Pražského okruhu, u kterého se nachází.
(Celý text)

Do Vltavy v Praze unikla z lodi nafta, šíření zabránili hasiči
24. června 2019 00:29

PRAHA (ČTK) - Zhruba 60 litrů nafty uniklo v sobotu odpoledne z lodi do Vltavy v Praze poblíž Rašínova nábřeží. Na řece se vytvořila zhruba 300 metrů dlouhá skvrna. Pražští hasiči položili plovoucí pásy, které naftu nasakují a zamezují jejímu dalšímu šíření po hladině, a zasypali ji sorbentem, uvedli na twitteru. Únikem se zabývá policie, napsala na twitteru.
(Celý text)

Přes 500 ohrožených supů se otrávilo v Botswaně z mršin slonů
24. června 2019 00:24

(ČTK) - Na severovýchodě Botswany se otrávilo 537 vzácných supů a dva orli okroví. Někteří z uhynulých jedinců patří ke kriticky ohroženým druhům. Informoval o tom v pátek zpravodajský server BBC s odvoláním na místní úřady. Botswanská vláda se domnívá, že za úhyn ptáků mohou pytláci, kteří podle ní otrávili těla tří zabitých slonů. Ochránci přírody incident považují za největší zdokumentovaný úhyn těchto ohrožených druhů.
(Celý text)

Vyčerpaná lední medvědice z Norilska se má zotavit v zoo
24. června 2019 00:20

MOSKVA (ČTK) - Vyhladovělá a vysílená lední medvědice, která minulou neděli doputovala do průmyslového města Norilsk na severu Sibiře, stovky kilometrů od svého přirozeného prostředí v Arktidě, byla v pátek přepravena do zoologické zahrady v Krasnojarsku, aby se zde zotavila.
(Celý text)

U pobřeží USA hyne tolik velryb, že je problém, co s jejich těly
24. června 2019 00:15

(ČTK) - U západního pobřeží Spojených států uhynulo v posledních měsících tolik plejtvákovců šedých, že chybějí místa, kde by se jejich těla mohla přirozeně rozložit, a nepředstavovala přitom problém pro lidi. Vědci a dobrovolníci proto vyzývají majitele soukromých pláží, aby jim je zapůjčili a umožnili, aby si příroda obří mršiny mohla vzít zpět. Minulý týden o tom informovala agentura AP.
(Celý text)

Medvěda na Břeclavsku opět viděli, policie vybízí k obezřetnosti
24. června 2019 00:14

MORAVSKÁ NOVÁ VES (ČTK) - Medvěd, kterého lidé zahlédli předminulý týden mezi Týncem a Tvrdonicemi na Břeclavsku, se v regionu patrně stále pohybuje. Nově ho lidé viděli u Moravské Nové Vsi. Policie vybízí k obezřetnosti. Na webu policie to minulý pátek uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.
(Celý text)

Safe Diesel rozšířil žalobu kvůli Dieselgate o dalších 685 lidí
24. června 2019 00:11

(ČTK) - Společnost Safe Diesel, která zastupuje české spotřebitele poškozené kauzou Dieselgate, rozšířila žalobu o dalších 685 vlastníků dotčených vozidel z koncernu Volkswagen (VW). Celkem tak ve sporu zastupuje už 4005 klientů a pro každého z nich nárokuje odškodné 220.000 Kč. Firma to v pátek oznámila v tiskové zprávě.
(Celý text)

Není jasné, zda měl muž uštknutý hadem na Hradecku povolený chov
24. června 2019 00:08

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Veterináři zjišťují, jestli chovatel uštknutý minulý čtvrtek na Hradecku jedovatým hadem, měl v zařízení, kde se událost stala, potřebná povolení pro chov exotických plazů. Neštěstí se mělo stát v Bioparku Štít v obci Klamoš. Chovatel má ještě jedno podobné zařízení v Praze, tam povolení pro chov jedovatých hadů má. V pátek to řekl ředitel krajské veterinární správy Aleš Hantsch.
(Celý text)

Z plastu mohou být čluny, ze žvýkaček boty
23. června 2019 01:00

(ČTK) - Planetu ohrožuje plastový odpad, každý rok ho v oceánech skončí 12 milionů tun. Kamerunec Ismael Essoume a Britka Anna Bullusová pro plast nabízejí nové použití. První z nich staví čluny z plastových lahví odklizených z řek, Bullusová dokáže dát novou podobu použité žvýkací gumě - její firma z ní vyrábí kelímky na kávu, boty nebo kroužky ke klíčům. Informuje o tom server stanice Al-Džazíra.
(Celý text)

Firma v Německu uvařila pivo z odpadní vody
23. června 2019 00:50

BERLÍN (ČTK) - Vodohospodářská a technologická společnost Xylem ze západoněmeckého Herfordu představila pivo uvařené z odpadní vody. Zakoupit si ho ale možné nebude, sloužit bude totiž k reklamním účelům jako ukázka recyklačních možností. Agentura DPA poznamenala, že myšlenka vaření chmelového nápoje z odpadní vody není nová, neboť obdobné projekty se uskutečnily již v USA a také v takové pivní zemi, jakou je Česká republika.
(Celý text)

Zítra proběhne největší přesun nosorožců z Evropy do Afriky
22. června 2019 01:19

PRAHA (Ekolist) - Zítra přepraví Safari Park Dvůr Králové do Rwandy pět nosorožců černých východního poddruhu, jež jsou v přírodě kriticky ohrožení. Jedná se o největší transport nosorožců z Evropy do Afriky v historii. Cesta pěti zvířat, z nichž tři pocházejí ze safari parku a dvě z dalších evropských zahrad, začne v časných ranních hodinách ve Dvoře Králové, kde se na přesun od listopadu 2018 připravuje celá pětice společně. Informuje o tom Safari Park Dvůr Králové.
(Celý text)

Studie: Vozidla bez řidiče mohou způsobit větší přetížení měst
22. června 2019 00:59

(ČTK) - Příchod samořízených taxíků i soukromých vozů s autonomním řízením do ulic může vést k většímu přetížení městské dopravy, pokud nebude správně regulována. K tomuto závěru dospěla studie Spolkové vysoké školy technické v Curychu financovaná Spolkovým silničním úřadem.
(Celý text)

Summit nenašel shodu na klimatické neutralitě EU k roku 2050
21. června 2019 12:13

BRUSEL (ČTK) - Začátek diskuse o přeobsazení vrcholných funkcí v EU včera na summitu v Bruselu zdržel spor o formulaci části závěrů, souvisejících se snahou o uhlíkovou neutralitu společenství k roku 2050. Z diplomatických informací plyne, že proti pohledu většiny států EU, které podobnou zmínku v usnesení chtěly, vystupoval především polský premiér Mateusz Morawiecki, námitky měla i ČR. Státy se tak po několika hodinách debaty nedokázaly dohodnout, že by v roce 2050 měla mít EU nulové čisté emise, v přijatých závěrech nakonec jen poznámka pod čarou uvádí, že to tak má být "podle velké většiny členských zemí".
(Celý text)

Na většinu plašičů si zvěř brzy zvykne, dobře funguje zvuk ulovení prasete divokého
21. června 2019 01:25

PRAHA (Ekolist) - Plašičů, které mají za úkol ochránit zvěř před zemědělskou technikou a také úrodu před zvěří, existuje celá řada. Liší se provedením i účinností. Jejich cílem je vytvořit u zvěře pocit neklidu a strachu a docílit tím, aby pozemek opustila. Účinnost různých druhů plašičů testovali odborníci na myslivost. Ti také vyvinuli velmi účinný plašič nové generace. Informuje o tom Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti.
(Celý text)

Na většinu plašičů si zvěř brzy zvykne, dobře funguje zvuk ulovení prasete divokého
21. června 2019 01:25

PRAHA (Ekolist) - Plašičů, které mají za úkol ochránit zvěř před zemědělskou technikou a také úrodu před zvěří, existuje celá řada. Liší se provedením i účinností. Jejich cílem je vytvořit u zvěře pocit neklidu a strachu a docílit tím, aby pozemek opustila. Účinnost různých druhů plašičů testovali odborníci na myslivost. Ti také vyvinuli velmi účinný plašič nové generace. Informuje o tom Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 999 | 1000 | 1001 | 1002 | 1003 | .. | 2148 | Další
Další články:
19. května 2024 06:14
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45

Online diskuse
Má to smysl. Po deseti letech vytrhávání invazní boryt z Pálavy téměř zmizel
20. května 2024 02:04

PRAHA (ČTK) - Dlouhodobé systematické úsilí ochranářů a stovek dobrovolníků přináší výsledky. Invazní boryt barvířský v národní přírodní rezervaci Děvín se už téměř podařilo zlikvidovat.
(Celý text)

Nová studie našla ve více než polovině vzorků spermatu vysoké množství herbicidu glyfosátu
20. května 2024 01:49

(ČTK) - Více než 55 procent vzorků spermatu z francouzské kliniky pro léčbu neplodnosti obsahovalo vysoké množství glyfosátu, nejběžnějšího prostředku na hubení plevele na světě. Zjistila to nová studie, která vyvolává další otázky ohledně dopadu této chemické látky na reprodukční zdraví a celkovou bezpečnost, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Analytik: Oblíbenou dezinformací popíračů změn klimatu jsou teorie o spiknutí
20. května 2024 01:45

(ČTK) - U popíračů změn klimatu jsou v posledních letech oblíbené konspirační teorie, které tvrdí, že informace o klimatické změně jsou výsledkem spiknutí. ČTK to řekl analytik Vojtěch Pecka. Škála různorodosti těchto teorií je podle něj široká, jejich motivace jsou ekonomické, ideologické či geopolitické a mocenské. K popíračům klimatických změn podle Pecky patří nejen třeba zástupci fosilního průmyslu, nýbrž i států jako například Rusko nebo Saudská Arábie, které jsou závislé na exportu fosilních paliv.
(Celý text)

Chystaná novela legalizuje komerční chov zvířat, kritizuje ji unie zoologických zahrad
20. května 2024 00:48

(ČTK) - Unie českých a slovenských zoologických zahrad nesouhlasí s chystanou novelou zákona o zoologických zahradách. Podle ní by pomohla legalizovat doposud nezákonný komerční chov volně žijících zvířat a podpořila by tak nelegální aktivity a obchod se zvířaty. Novela totiž počítá se zavedením akreditovaných zařízení, jako jsou například zookoutky, pro která ale mají platit méně přísná pravidla než pro zoologické zahrady. ČTK to dnes sdělil prezident Unie českých a slovenských zoologických zahrad a ředitel olomoucké zoo Radomír Habáň. Organizace sdružuje 18 zoologických zahrad v Česku a na Slovensku.
(Celý text)

Příběh unikátní zahrady pod Nuselským mostem začal před sto lety
19. května 2024 19:20

PRAHA (ČTK) - V údolí pod pražským Nuselským mostem se nachází nevšední a stále pro mnoho lidí neznámá Umělecká zahrada, která vznikla před sto lety okolo prosperující sochařské dílny. Na úzkém pozemku podél železniční trati doplňují stromy, keře, trávníky a záhony s květinami desítky uměleckých děl - sochy, busty a reliéfy, vstupní portály, sloupy, fontány či altány s posezením. Pozoruhodnou i pohnutou historii tohoto místa připomíná nově otevřená výstava v galerii zahrady, která mapuje umění sochařů a štukatérů z přelomu 19. a 20. století. Areál je veřejnosti přístupný do konce října, a to každou středu a sobotu od 10:00 do 16:00. ČTK to řekl majitel Umělecké zahrady Vojtěch Haluza, který stojí za její novodobou obnovou.
(Celý text)

Tokio bojuje proti mývalům. Z mazlíčků se stala hrozba pro ekosystém
19. května 2024 18:32

TOKIO (ČTK) - Japonské hlavní město už vyhrálo bitvu, která měla za cíl dostat pod kontrolu populaci obřích, hladových vran. Nyní se ale tokijské úřady pustily do mnohem tvrdšího oříšku: do další zvířecí hrozby v podobě mývalů severních, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Plzeň dá peníze na školní včelí úly, květinovou louky i na řezy stromů
19. května 2024 18:04

PLZEŇ (ČTK) - Plzeň podpoří sedm projektů ze svého fondu životního prostředí více než 680 000 korunami. Peníze dá například na školní včelí úly, založení květinové louky, péči o zelenou fasádu nebo na řezy vzrostlých stromů a nádrže na vodu na městských hřbitovech. Dotace tento týden schválili zastupitelé.
(Celý text)

Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Na Vranovské přehradě začne sezona oslav 90 let od jejího napuštění
18. května 2024 23:16

ŠTÍTARY (ČTK) - Na Vranovské přehradě a v jejím okolí bude letos od posledního květnového víkendu připravený bohatý program pro návštěvníky. Destinační agentura ZnojmoRegion s okolními obcemi, správci památek a dalšími partnery připravila projekt Vranovská přehrada 90. Tolik let totiž letos uplynulo od napuštění vodní nádrže na Dyji, řekla Irena Navrkalová z agentury ZnojmoRegion. Cílem je zvýšit povědomí o turisticky atraktivním regionu.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2148 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama