titulní strana > co píší jiní
Od začátku roku Praha vysadila 160 tisíc stromů
15. června 2019 00:50

PRAHA (Ekolist) - Od začátku letošního roku bylo v Praze vysazeno 160 tisíc nových stromů. V naprosté většině případů došlo k zalesnění původní zemědělské půdy. Vzniklo tak téměř 26 hektarů nových lesů, informoval tento týden Magistrát hl. m. Prahy.
(Celý text)

Papež vyzdvihl význam poplatků za uhlíkovou stopu
15. června 2019 00:34

(ČTK) - Papež František považuje zpoplatnění produkce uhlíkových emisí za klíčový nástroj v boji proti globálnímu oteplování. Vyzval také k důslednému informování o klimatických hrozbách založeném na vědeckých poznatcích a k radikální změně energetiky s cílem oslabit dominanci fosilních paliv. Podle agentury Reuters se včera takto vyjádřil na vatikánské konferenci s manažery energetických společností.
(Celý text)

Ornitologové bijí na poplach kvůli břehulím v pískovně Ondratice
15. června 2019 00:30

PROSTĚJOV (ČTK) - V pískovně u Ondratic na Prostějovsku jsou podle ornitologů ohroženy břehule říční, které jsou zákonem chráněny. Místopředseda Moravského ornitologického spolku (MOS) Jiří Šafránek uvedl, že ptákům je bráněno ve vstupu do hnízd plachtami. Navíc v pískovně podle něj ve středu plánují odstřel pískové stěny, kde se břehule nacházejí. Zástupci pískovny v úterý nechtěli situaci komentovat, uvedli, že se o problému jedná. Situaci by měla na místě řešit Česká inspekce životního prostředí, zjistili novináři.
(Celý text)

Jemně střižené trávníky jsou neekonomické i neekologické
14. června 2019 01:31

PRAHA (Ekolist) - V době klimatických změn a narušené přírody je třeba změnit i přístup k údržbě pozemků. Otázka kosení a údržby pozemků je závislá především na tom, k jakému účelu pozemek využíváme. Údržba různých travnatých ploch je na druhou stranu celá věda. Rozdílným způsobem budeme kosit louku, jinak budeme udržovat zahradu a jinak veřejné prostranství. Na stejnou plochu veřejného prostranství bude mít jiný pohled zahradní architekt, zahradnická firma, řadový občan a přírodovědec či ekologicky smýšlející člověk. Nejde jen o to, aby byl trávník pěkný, na což může mít každý jiný názor, ale aby plnil i další pro nás nezanedbatelné funkce a nestálo to zbytečné prostředky.
(Celý text)

Sloni možná dokážou nosem poznat množství, zjistili vědci
14. června 2019 01:00

BANGKOK/NEW YORK (ČTK) - Sloni nás nepřestávají překvapovat. Žijí bohatým společenským životem, spolupracují, projevují altruismus a truchlí za své mrtvé. A nyní vědci zjistili, že jsou zřejmě schopni rozpoznat množství jídla čistě na základě čichu, napsal deník The New York Times.
(Celý text)

Lidé týdně zkonzumují 5 gramů plastů, uvádí studie
14. června 2019 00:40

(ČTK) - Člověk za týden průměrně vypije a sní pět gramů plastu, což je ekvivalent kreditní karty, tvrdí studie Světového fondu na ochranu přírody (WWF). Podle vědců lidé týdně zkonzumují 2000 částeček umělé hmoty menších než 1 milimetr, 90 procent jich pochází z vody. Část plastů přijmeme i z piva, soli, nebo korýšů. O problému píše například CNN.
(Celý text)

Radnice Prahy 6 vyhlásila stav klimatického ohrožení
14. června 2019 00:35

PRAHA (ČTK) - Praha 6 vyhlásila stav klimatického ohrožení. Radnice hodlá zakázat jednorázové plasty na akcích, které pořádá, plánuje instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily nebo rozmístění vodních prvků i na dětská hřiště. Návrh starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) podpořili ve čtvrtek večer zastupitelé městské části napříč politickým spektrem. Zavedení těchto opatření dostali za úkol příslušní radní.
(Celý text)

Do Ázerbájdžánu dorazili zubři z pražské a plzeňské zoo
14. června 2019 00:32

PRAHA (ČTK) - Do národního parku Shahdag v Ázerbájdžánu dorazilo ve středu 12 zubrů včetně samice Prťky z Prahy a samce Ontaria z Plzně. Obě zoologické zahrady se podílí na projektu, který má navrátit zubry na Kavkaz. Zvířata se nyní adaptují v aklimatizačním prostoru, do národního parku o rozloze 130.000 hektarů budou vypuštěna na přelomu července a srpna. Včera to sdělila mluvčí pražské zoo Lenka Pastorčáková.
(Celý text)

Moravskoslezský kraj žádá kvůli přemnoženému jmelí úpravu zákona
14. června 2019 00:29

OSTRAVA (ČTK) - Moravskoslezský kraj chce změnou zákona bojovat proti jmelí a dalším škůdcům na dřevinách. Chce, aby vlastníkům dřevin bylo možné ze zákona nařídit zásah proti těmto škůdcům. Majitelé pozemků s napadenými stromy nebo keři by museli respektovat pokyny k ošetření napadené dřeviny. Krajští zastupitelé včera rozhodli, že svůj návrh zašlou do Poslanecké sněmovny.
(Celý text)

Zemědělci dostanou dotace za zhruba 32 miliard Kč, převážně z EU
14. června 2019 00:25

(ČTK) - Na obhospodařovanou plochu a chov zvířat dostanou zemědělci dotace za zhruba 32 miliard korun, převážná část peněz pochází z evropských fondů. Včera to sdělila mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Vladimíra Nováková. Finální příjem letošních takzvaných jednotných žádostí ukončil fond v pondělí, podalo je téměř 31.000 zemědělců, tedy skoro všichni v ČR, včetně holdingu Agrofert. Jde o tzv. nárokové dotace. Peníze pro první žádosti se začnou vyplácet letos na podzim, celková výplata potrvá zhruba do léta příštího roku.
(Celý text)

Vláda zřejmě brzy projedná dotace na boj s kůrovcovou kalamitou
14. června 2019 00:20

PRAHA (ČTK) - Vláda zřejmě brzy projedná návrh na vyčlenění tří miliard korun na boj s kůrovcovou kalamitou. V dalších letech by mohl být objem dotací vlastníkům lesů ještě vyšší. Vyplynulo to z vyjádření zástupců ministerstva financí a zemědělství Pavla Kouřila a Václava Lidického na včerejším jednání Senátu o petici Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů. Pomoc státu chtějí kvůli tomu, že jejich peníze nestačí ani na obnovu vykácených míst.
(Celý text)

Kvůli vedru zavádějí ve firmách opatření, včetně letních oděvů
14. června 2019 00:19

(ČTK) - Pomocí dostatečných zásob vody, pravidelným kropením ulic, ale i změnou pracovního režimu či letními verzemi pracovních uniforem odolávají lidé v Olomouckém kraji současným vysokým teplotám. Teploty se například ve středu pohybovaly kolem 30 stupňů a podle meteorologů by se přes tuto hranici měly dostat i v dalších dnech. V sobotu v kraji může teplota dosáhnout až 34 stupňů. Opatření se zavádějí nejen v podnicích, ale třeba i v zoologické zahradě.
(Celý text)

Haldy v česko-polském příhraničí škodí ovzduší méně, než se čekalo
14. června 2019 00:15

OSTRAVA (ČTK) - Haldy v česko-polském příhraničí, které jsou dosud termicky aktivní, škodí ovzduší méně, než se čekalo. V jejich emisích mají největší zastoupení uhlovodíky, které jsou nejméně škodlivé, těch nejrizikovějších je naopak minimum. Novinářům to včera řekli vedoucí dvouletého česko-polského výzkumu škodlivin z hald Václav Dombek z Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava a Leszek Drobek z Hlavního báňského institutu v polských Katovicích.
(Celý text)

Nejlepší systém třídění odpadů z obalů má v Česku Beroun
14. června 2019 00:11

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Nejlepší systém sběru a třídění odpadů z obalů měl loni v Česku středočeský Beroun. Zvítězil v 15. ročníku soutěže O křišťálovou popelnici, jejíž výsledky byly vyhlášeny v Hradci Králové na konferenci Odpady a obce 2019. Oznámili to organizátoři soutěže. Do soutěže pořádané firmou Eko-kom, která organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů, bylo zapojeno přes 6100 měst a obcí.
(Celý text)

V Kutné Hoře jezdí nově elektrobusy
14. června 2019 00:08

KUTNÁ HORA (ČTK) - V Kutné Hoře od včerejška jezdí elektrobusy, které nahrazují klasické autobusy s dieselovými motory. Ve vozidlech bude fungovat současný odbavovací systém, cestující budou mít nově možnost zaplatit jednotlivé jízdné také bankovní kartou. Pořízení pěti elektrobusů vyšlo na 53,8 milionu korun, většinu nákladů pokryla dotace z Evropské unie.
(Celý text)

Svět je podle Greenpeace na cestě do pekla. Data ropné společnosti totiž ukazují, že emise skleníkových plynů stále rostou
13. června 2019 11:07

PRAHA (Ekolist) - Podle právě zveřejněné energetické statistické ročenky firmy BP rostly emise skleníkových plynů v uplynulém roce nejrychleji od roku 2011. Rostla i spotřeba elektřiny, kterou kromě pokračující elektrifikace stimulovaly i extrémní jevy počasí jako vlny veder (klimatizace) a extrémní mrazy (topení), jejichž častější výskyt je jedním z dopadů změn klimatu. Přestože data o množství skleníkových plynů zveřejňuje ropná společnost, metodika jejich sběru je všeobecně přijímána průmyslem, vládami i nevládními ekologickými organizacemi. Informuje o tom ekologická organizace Greenpeace
(Celý text)

Jak jsem zjišťoval, čím se stříká pole za mojí zahradou
13. června 2019 01:03

PRAHA (Ekolist) - Jen si to představte. Stojíte takhle ráno na své zahradě, nasáváte vůni rozkvetlých květů stromů krajových odrůd, radostně se podivujete bzukotu poletujících hmyzáků nad nekosenou loučkou a permakulturním záhonkem, přímo cítíte teplo rozkladu bioodpadu v kompostéru. To si jednou krásně zahnojíte! Prostě taková rurální idylka spokojeného hospodáře, ze které vás ale vyruší hukot a vrčení traktoru s rozprašovačem.
(Celý text)

Na slonech se v Kambodži už neprojedete
13. června 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Turistické projížďky na slonech u kambodžského chrámového komplexu Angkor Vat končí. Trochu paradoxně po nátlaku samotných turistů. Počínaje rokem 2020 se třináct zdejších tlustokožců přesune do nového záchranného a chovného centra. Píše o tom Metro.co.uk.
(Celý text)

Vědci ukázali 40.000 let starou vlčí hlavu ze Sibiře
13. června 2019 00:32

(ČTK) - Ruští a japonští vědci veřejnosti ukázali první hlavu dospělého vlka, která se téměř neporušená našla v permafrostu, tedy věčně zmrzlé půdě na Sibiři. Pozůstatky jsou staré 40.000 let, napsal britský server The Telegraph. Společně s hlavou se našla i téměř nedotčená mláďata lva jeskynního. Vědci doufají, že jim unikátní nález pomůže odkrýt něco ze života velkých predátorů, kteří se v době ledové toulali Evropou a Asií.
(Celý text)

Kvalitu stromů v Plzni zjišťuje tomograf, najde dutiny i defekty
13. června 2019 00:30

PLZEŇ (ČTK) - Plzeňští správci zeleně mají nový přístroj, který jim pomůže odhalit dutiny a defekty v kmenech a větvích stromů. Akustický tomograf, který pořídila Správa veřejného statku města Plzně (SVSMP), umí také určit mocnost zbytkové stěny dřeva. Z toho pak lze vypočítat, jak je pravděpodobné, že se narušený kmen nebo větev například při větru zlomí. Přístrojem chtějí odborníci postupně zkontrolovat všechny stromy s možným vnitřním poškozením, řekl v úterý primátorův náměstek pro životní prostředí Michal Vozobule (TOP 09).
(Celý text)

Kvalitu stromů v Plzni zjišťuje tomograf, najde dutiny i defekty
13. června 2019 00:30

PLZEŇ (ČTK) - Plzeňští správci zeleně mají nový přístroj, který jim pomůže odhalit dutiny a defekty v kmenech a větvích stromů. Akustický tomograf, který pořídila Správa veřejného statku města Plzně (SVSMP), umí také určit mocnost zbytkové stěny dřeva. Z toho pak lze vypočítat, jak je pravděpodobné, že se narušený kmen nebo větev například při větru zlomí. Přístrojem chtějí odborníci postupně zkontrolovat všechny stromy s možným vnitřním poškozením, řekl v úterý primátorův náměstek pro životní prostředí Michal Vozobule (TOP 09).
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1005 | 1006 | 1007 | 1008 | 1009 | .. | 2148 | Další
Další články:
19. května 2024 06:14
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45

Online diskuse
Příběh unikátní zahrady pod Nuselským mostem začal před sto lety
19. května 2024 19:20

PRAHA (ČTK) - V údolí pod pražským Nuselským mostem se nachází nevšední a stále pro mnoho lidí neznámá Umělecká zahrada, která vznikla před sto lety okolo prosperující sochařské dílny. Na úzkém pozemku podél železniční trati doplňují stromy, keře, trávníky a záhony s květinami desítky uměleckých děl - sochy, busty a reliéfy, vstupní portály, sloupy, fontány či altány s posezením. Pozoruhodnou i pohnutou historii tohoto místa připomíná nově otevřená výstava v galerii zahrady, která mapuje umění sochařů a štukatérů z přelomu 19. a 20. století. Areál je veřejnosti přístupný do konce října, a to každou středu a sobotu od 10:00 do 16:00. ČTK to řekl majitel Umělecké zahrady Vojtěch Haluza, který stojí za její novodobou obnovou.
(Celý text)

Tokio bojuje proti mývalům. Z mazlíčků se stala hrozba pro ekosystém
19. května 2024 18:32

TOKIO (ČTK) - Japonské hlavní město už vyhrálo bitvu, která měla za cíl dostat pod kontrolu populaci obřích, hladových vran. Nyní se ale tokijské úřady pustily do mnohem tvrdšího oříšku: do další zvířecí hrozby v podobě mývalů severních, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Plzeň dá peníze na školní včelí úly, květinovou louky i na řezy stromů
19. května 2024 18:04

PLZEŇ (ČTK) - Plzeň podpoří sedm projektů ze svého fondu životního prostředí více než 680 000 korunami. Peníze dá například na školní včelí úly, založení květinové louky, péči o zelenou fasádu nebo na řezy vzrostlých stromů a nádrže na vodu na městských hřbitovech. Dotace tento týden schválili zastupitelé.
(Celý text)

Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Na Vranovské přehradě začne sezona oslav 90 let od jejího napuštění
18. května 2024 23:16

ŠTÍTARY (ČTK) - Na Vranovské přehradě a v jejím okolí bude letos od posledního květnového víkendu připravený bohatý program pro návštěvníky. Destinační agentura ZnojmoRegion s okolními obcemi, správci památek a dalšími partnery připravila projekt Vranovská přehrada 90. Tolik let totiž letos uplynulo od napuštění vodní nádrže na Dyji, řekla Irena Navrkalová z agentury ZnojmoRegion. Cílem je zvýšit povědomí o turisticky atraktivním regionu.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2148 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama