titulní strana > co píší jiní
V Londýně vědci bojují proti nelegální těžbě dřeva
23. dubna 2019 00:35

LONDÝN (ČTK) - Ve staré laboratoři Královských botanických zahrad v Kew na západě Londýna vědci pilně pracují na projektu, jehož cílem je boj proti nelegální těžbě dřeva. Pomáhá jim přesná identifikace původu dřeva, píše agentura AFP. Podle Interpolu pochází 15 až 30 procent prodávaného dřeva ve světě z nelegálně pokácených stromů v hodnotě, která se v roce 2017 odhadovala na 51 miliard až 152 miliard dolarů (1,2 bilionu až 3,5 bilionu Kč).
(Celý text)

Ornitologové i letos zvou na Vítání ptačího zpěvu
23. dubna 2019 00:30

PRAHA (ČTK) - Milovníci ptactva mají i letos možnost po celém Česku zúčastnit se ornitologických vycházek nazvaných Vítání ptačího zpěvu. Ptáci se už vrátili ze zimovišť, ornitologové proto zvou veřejnost na komentovaná pozorování. Vycházky se konají od dubna do června, nejvíce jich bude kolem první květnové neděle. Přehled akcí po jednotlivých krajích najdou zájemci na webu České společnosti ornitologické.
(Celý text)

Ekologické organizace varují, že chrám Notre-Dame je kontaminován olovem
23. dubna 2019 00:25

PAŘÍŽ (ČTK) - Požárem poškozený gotický chrám Notre-Dame v Paříži může být nyní nebezpečný i kvůli kontaminaci olovem. Varovali před tím v pátek zástupci francouzské ekologické organizace Robin des bois. Podle nich se při pondělním požáru žárem roztavilo až 300 tun olova, které se nacházelo v konstrukci střechy a spadlé věže. Vláda by se prý proto měla s ohledem na zdraví obyvatel přednostně věnovat dekontaminaci celého místa.
(Celý text)

Libanonce uchvátily migrující babočky bodlákové
23. dubna 2019 00:20

BEJRÚT (ČTK) - Nebývalou podívanou připravily babočky letos obyvatelům Libanonu. Po nezvykle vydatných zimních deštích i jinde na Blízkém východě hojně rozkvetly louky, které přilákaly migrující motýly. Babočky bodlákové s charakteristickými černými, bílými a hnědými skvrnami na křídlech se naposledy v Libanonu v takovém množství objevily před více než 100 lety, v roce 1917, uvedla agentura Reuters.
(Celý text)

Češi předloni zvýšili nákupy biopotravin skoro o třetinu
23. dubna 2019 00:15

(ČTK) - Česká spotřeba biopotravin předloni vzrostla o 30,5 procenta, spotřebitelé si koupili zboží za 3,33 miliardy Kč. Nárůst byl nejvyšší od roku 2008, sdělil včera mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Ministerstvo tyto údaje zjistilo z dotazníkového šetření mezi výrobci a distributory biopotravin. V Evropě předloni rostla spotřeba biopotravin o 10,5 procenta. Nejvíce biopotravin čeští konzumenti nakupují v supermarketech a hypermarketech, kde za ně předloni utratili 1,4 miliardy korun.
(Celý text)

Letošní Den Země je věnován ochraně zvířat a rostlin
23. dubna 2019 00:12

PRAHA (ČTK) - Letošní celosvětový Den Země je věnován ochraně druhů zvířat a rostlin, kterým hrozí kvůli činnosti lidí vymírání. Podle organizátorů letošních akcí při příležitosti Dne Země z organizace Earth Day Network čelí značnému úbytku například i včely nebo řada druhů stromů a ptáků. Den Země se slaví každoročně 22. dubna. Protože letos připadl na Velikonoční pondělí, konaly se v Česku oslavy Dne Země na některých místech už dříve, nebo se uskuteční v následujících dnech.
(Celý text)

Hasiči celou noc kontrolovali místo požáru lesa na severu Plzně
23. dubna 2019 00:10

PLZEŇ (ČTK) - Hasiči celou noc kontrolovali místo požáru na severním okraji Plzně, kde od pondělního odpoledne hořel Chotíkovský les za sídlištěm Lochotín v Plzni. Kolem 8:00 se na místě prostřídali. Oheň v pondělí zasáhl plochu asi šesti hektarů, dostal se i do korun stromů. Hasiči ho po několika hodinách dostali pod kontrolu. K hašení využili i vrtulník, který do večerních hodin dvacetkrát vyprázdnil na požářiště osmisetlitrový vak s vodou. Podle předběžných informací způsobil oheň škodu asi 900.000 korun, informoval dnes mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.
(Celý text)

Ostrov letos vysadí ve městě téměř stovku nových stromů
23. dubna 2019 00:09

OSTROV (ČTK) - Ostrov letos vysadí ve městě téměř stovku nových stromů. Vedení města chce zpracovat ucelenou koncepci výsadby a vrátit Ostrovu podobu města zeleně. Letošní výsadba se zaměří i na lokality, kde město plánuje v budoucnu novou bytovou výstavbu, řekl starosta Ostrova Jan Bureš (ODS).
(Celý text)

Chcete čistou vodu v rybnících? Pak nepomůže vyhnat rybáře a přestat chovat kapry, říká Jindřich Duras
22. dubna 2019 01:51

PLZEŇ (Ekolist) - Rybníky, ve kterých by se dalo koupat, aby jeden pohledal. O různých způsobech využívání rybníků, rybářích, kaprech, odpadních vodách a znečištění rybníků jsme si povídali s hydrobiologem ze státního podniku Povodí Vltavy Jindřichem Durasem.
(Celý text)

Zdá se, že svět bere zákaz jednorázových plastů vážně
22. dubna 2019 01:10

PRAHA (Ekolist) - Roční spotřeba plastových sáčků loni dosáhla rekordní sumy, 500 miliard kusů. To je nějakých 150 kusů na každého lidského obyvatele planety Země. Jednorázový benefit sáčku, jehož průměrná užitečnost trvá 12 minut, ale rozhodně nemůže vynahradit tisíc let rozkladu a škody na životním prostředí. Proto se stále více zemí odhodlává k jejich zákazu. Víte, kde můžete jít za jejich prodej do vězení? O tom píše Bussines Insider.
(Celý text)

V keňském muzeu se našly kosti dosud neznámého "obřího lva"
22. dubna 2019 00:30

(ČTK) - Nový druh obřího savce podobného tygrovi či lvovi identifikovali vědci po prozkoumání kostí, které desítky let ležely uložené v zásuvce v keňském muzeu. O objevu tento týden informoval odborný časopis Journal of Vertebrate Paleontology a BBC.


(Celý text)

Kroměřížský entomolog, který sbírá brouky již 70 let, ukázal své exempláře
22. dubna 2019 00:15

KROMĚŘÍŽ (ČTK) - Část své bohaté sbírky představil minulý víkend na kroměřížském výstavišti entomolog Jiří Stavinoha z Kroměříže. Lidé si mohli prohlédnout exotické brouky, například největší brouky Afriky či Asie velké kolem deseti centimetrů. Sběru brouků se Stavinoha věnuje 70 let, začal v devíti letech, řekl minulou neděli Stavinoha.
(Celý text)

Rybník Rosnička budou čistit i plovoucí ostrůvky
21. dubna 2019 00:30

SVITAVY (ČTK) - Svitavy nechají na rybník Rosnička instalovat takzvané plovoucí ostrovy. Ukotvené plováky, na kterých je vegetace, mají pomoci vyčistit vodu od sinic, kvůli kterým se v nádrži nedá koupat. Kolem rybníka také město vysadí mokřadní a vodní rostliny, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Svitav Jiří Johanides.
(Celý text)

Ochránci v Pavlově vypustili ježky a netopýry, přijímají mláďata
21. dubna 2019 00:20

JIHLAVA (ČTK) - Ochránci přírody z Pavlova na Havlíčkobrodsku už vypustili desítky ježků a netopýrů, kteří v tamní záchranné stanici přečkali zimu. Ve stanici, která se stará o oslabená nebo zraněná zvířata, teď začala přibývat mláďata. Přispělo k tomu i kácení v lesích způsobené kůrovcovou kalamitou. V jednom poraženém stromě poblíž Golčova Jeníkova byli čerstvě vylíhlí puštíci obecní, řekl ve čtvrtek ředitel stanice Zbyšek Karafiát.
(Celý text)

Evropský parlament potvrdil podobu snižování emisí u nákladních aut
21. dubna 2019 00:18

ŠTRASBURK (ČTK) - Evropský parlament (EP) ve čvrtek potvrdil pravidla pro snižování emisí oxidu uhličitého u nákladních automobilů. Cílem je k roku 2030 snížit emise o 30 procent, už od roku 2025 to má být o 15 procent v porovnání s letošními hodnotami. Je to vůbec poprvé, co si EU stanoví pravidla pro emise u těžkých nákladních automobilů, které jsou v Evropě zodpovědné zhruba za čtvrtinu objemu emisí v dopravě.
(Celý text)

Jak se daří zemím, které zavedly uhlíkovou daň?
20. dubna 2019 01:37

PRAHA (Ekolist) - Nápad zdanit produkci emisí oxidu uhličitého a bojovat tak proti znečištění ovzduší a klimatickým změnám je tu s námi už dobře dvacet let. V současnosti toto schéma využívá přes čtyřicet různých vlád světa a jiné země, například členské státy EU, mají své vlastní plošné variace uhlíkové daně. Otázka zní, jak opatření funguje v praxi. A podle New York Times nás výsledky úplně nepotěší.
(Celý text)

Otec v Austrálii zachránil synka, kterého z karavanu odvekl dingo
20. dubna 2019 01:14

(ČTK) - Jistý muž v Austrálii zachránil svého 14měsíčního synka, kterého v noci na pátek z jejich karavanu odvlekl pes dingo. O této události, která se stala na ostrově Fraser ve státu Queensland, včera informuje agentura AP.
(Celý text)

Čech převážel po německé dálnici klokana a ptáky bez dokladů
20. dubna 2019 00:29

(ČTK) - Německá policie zastavila při kontrole na dálnici A3 v Bavorsku 62letého Čecha, který ve voze převážel klokana, dvě sovy, šest bernešek (z čeledi kachnovitých) a deset kachen. Muž pro neobvyklý náklad neměl potřebné doklady, a tak byla ve čvrtek zvířata převezena do norimberské zoo a do přírodního parku Sommerhausen poblíž Würzburgu, informoval podle agentury DPA policejní mluvčí.
(Celý text)

Výstava orchidejí v Českých Budějovicích nabízí tisícovku exponátů
20. dubna 2019 00:10

Č. BUDĚJOVICE (ČTK) - Přibližně tisícovku exponátů si mohou návštěvníci prohlédnout na výstavě orchidejí a dalších exotických rostlin, která ve čtvrtek začala v českobudějovickém kulturním domě Metropol. Většina vystavovaných rostlin je prodejná. Expozice kombinuje především komerční a botanické orchideje a dále africké sukulenty. Řekl to organizátor akce Karel Willinger.
(Celý text)

Český unikát. V rezervaci velkých kopytníků se loni narodila první dvojčata zubrů v republice
19. dubna 2019 01:52

PRAHA (Ekolist) - Vůbec první dvojčata zubrů v historii České republiky se v loňském roce narodila v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice, nedaleko Benátek nad Jizerou. O vzácném přírůstku informovali vědci a ochranáři v rámci zveřejnění výsledků sčítání českých zubrů za rok 2018.
(Celý text)

Český unikát. V rezervaci velkých kopytníků se loni narodila první dvojčata zubrů v republice
19. dubna 2019 01:52

PRAHA (Ekolist) - Vůbec první dvojčata zubrů v historii České republiky se v loňském roce narodila v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice, nedaleko Benátek nad Jizerou. O vzácném přírůstku informovali vědci a ochranáři v rámci zveřejnění výsledků sčítání českých zubrů za rok 2018.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1023 | 1024 | 1025 | 1026 | 1027 | .. | 2140 | Další
Další články:
6. května 2024 06:00
6. května 2024 05:59
5. května 2024 05:45
4. května 2024 05:45
3. května 2024 17:08

Online diskuse
Liberecký spolek Čmelák vysadil 1000 tisů červených ve 40 lokalitách kraje
6. května 2024 20:20

LIBEREC (ČTK) - Liberecký spolek Čmelák vysadil za poslední tři roky 1000 sazenic vzácného tisu červeného. Jsou ve 40 lesních lokalitách po Libereckém kraji. Na tříletý projekt návratu této dřeviny do české krajiny získal Čmelák z norských fondů 1,7 milionu korun. Další více než milion zaplatil ze svého a darů, informoval koordinátor projektu Jiří Antl.
(Celý text)

SVOL: Jarní mráz způsobil v lesích škody na mladých porostech za miliardy korun
6. května 2024 19:59

PELHŘIMOV (ČTK) - V lesích uškodily jarní mrazy mladým porostům listnatých stromů i jedlí. Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) odhadlo, že dopad mrazů způsobí v jejich hospodaření škody za miliardy korun. Vládu žádá, aby v rozpočtu na příští rok a na další roky vyčlenila peníze na plné pokrytí žádostí nestátních vlastníků lesů o příspěvky na jejich hospodaření.
(Celý text)

Výborný chce na vládě vyjednat podporu pro ovocnáře v řádu stovek milionů
6. května 2024 19:51

(ČTK) - Ministerstvo zemědělství (MZe) chce ovocnářům zasaženým jarními mrazy vyjednat podporu minimálně v řádu stovek milionů korun. Na úterním jednání vlády ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) seznámí členy kabinetu se situací a probere možnosti pomoci. Jednou z nich je spuštění programu pro řešení rizik a krizí v zemědělství, které je ministerstvo připravené spustit, jakmile vláda rozhodně o výši finanční podpory. Výborný dnes po jednání tripartity řekl, že pracovně uvažuje o částce zhruba 200 milionů korun, záleží ale na jednání s ostatními ministry. Výplaty by mohly začít od srpna. Další pomoc očekává od Evropské unie.
(Celý text)

V Krkonoších se objevil los evropský
6. května 2024 14:14

PRAHA (Ekolist) - Jelen evropský byl po desítky let největším savcem žijícím v Krkonoších. O tento svůj primát v budoucnu může přijít, protože se v Krkonoších objevil los evropský. Na tísňové lince Správy KRNAP jsme včera přijali opakovaná hlášení o pozorování potulujícího se losa evropského v okolí východokrkonošského Žacléře. Jedná se o druh, který zde byl doma a člověk jej v minulosti vyhubil.
(Celý text)

Studie: Jedovatí hadi budou kvůli globálnímu oteplování zřejmě masově migrovat
6. května 2024 12:36

LONDÝN (ČTK) - Změna klimatu pravděpodobně povede k masové migraci jedovatých hadů do nových regionů a zemí, které na to nejsou připravené, což jejich obyvatele učiní zranitelnějšími vůči uštknutí. Napsal to list The Guardian s odkazem na studii, podle které se nejvíce plazů zřejmě ze sousedních zemí přesune do Nepálu, Nigeru, Namibie, Číny a Barmy.
(Celý text)

Vláda projedná novelu veterinárního zákona, která zavádí kamery na jatkách
6. května 2024 12:18

PRAHA (ČTK) - Vláda v úterý projedná novelu veterinárního zákona, která by měla mimo jiné zavést kamery na jatkách. Novela reaguje na nová nařízení Evropské komise vydávaná pro veterinární péči. Novelu připravilo ministerstvo zemědělství. Připomínkové řízení skončilo loni v prosinci. Účinnost zákona předpokládá ministerstvo od roku 2025.
(Celý text)

O hledání travičů, výcviku psů a nebezpečnosti karbofuranu. Rozhovor s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické
6. května 2024 05:15

PRAHA (Ekolist) - Odhalit člověka, který ve volné krajině klade otrávené návnady, není jednoduché. Nedávno se díky spolupráci Policie ČR a psí jednotky České společnosti ornitologické povedlo jednoho traviče odhalit. O práci a výcviku psí jednotky jsme hovořili s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické.
(Celý text)

Původní druhy rostlin z české krajiny mizí, šíří se teplomilné, potvrdila studie
6. května 2024 02:00

BRNO (ČTK) - Původní druhy rostlin z české přírody mizí, krajinou se šíří teplomilné a nepůvodní druhy. Potvrdila to studie, která vznikla na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity ve spolupráci s Botanickým ústavem Akademie věd ČR a dalšími univerzitami. Masarykova univerzita o tom informovala na svém webu.
(Celý text)

Ministr životního prostředí Hladík není proti výstavbě dostupného bydlení na zemědělské půdě
6. května 2024 01:20

(ČTK) - Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) není proti výstavbě dostupného nájemního bydlení na zemědělské půdě, stavět by na ní ale měly obce, nikoli soukromí developeři. Hladík to uvedl v rozhovoru s ČTK. Vládní novelu omezující výstavbu na nejkvalitnější zemědělské půdě v pátek schválila Sněmovna. Právnické osoby, tedy právě soukromí developeři, mohou za určitých podmínek na stavbu dostupného bydlení získat i státní dotaci.
(Celý text)

Účinnost přípravků proti škůdcům klesá, uvedl výzkumník ze zemědělské univerzity
6. května 2024 01:15

PRAHA (ČTK) - Účinnost přípravků proti škůdcům se snižuje, může za to omezování počtu povolených účinných látek v přípravcích na ochranu rostlin, upozornil Jan Kazda z Katedry ochrany rostlin České zemědělské univerzity v Praze. Vzniká tak populace odolných škůdců a zemědělci musejí používat méně šetrné přípravky a jejich aplikaci opakovat, dodal. V Česku se i tak pesticidy využívají v menším množství, než je evropský průměr.
(Celý text)

U Brniště plánují postavit šest větrných elektráren, ne všichni v obci jsou pro
6. května 2024 00:27

BRNIŠTĚ (ČTK) - V Brništi na Českolipsku plánují postavit šest větrných elektráren, každou o výšce kolem 150 metrů a instalovaném výkonu sedm megawattů (MW). O záměru vedení obce minulý týden diskutovalo s obyvateli. Původně se mluvilo o 14 až 15 elektrárnách, to ale obec odmítla. Šest je maximum, řekl na jednání starosta Michal Vinš (NEZ). Impulzem k záměru byl zájem společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje postavit v Brništi větrný park, teď má obec na stole dalších pět nabídek.
(Celý text)

V ostravské zoo vznikne expozice pro tučňáky, konkrétní druh se vybírá
5. května 2024 23:43

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské zoologické zahradě vznikne expozice pro tučňáky. Město hledá zhotovitele stavby, jejíž výstavba by mohla začít letos na podzim a podle odhadů by měla stát 145 milionů korun bez DPH. Tučňáky zahrada, založená v roce 1951, dosud nechovala.
(Celý text)

Vědci objevili na souostroví Galapágy možnou školku kladivounů
5. května 2024 19:51

QUITO (ČTK) - Tým vědců objevil u jednoho z ostrovů ekvádorského souostroví Galapágy potenciální místo pro rozmnožování kladivounů obecných. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na prohlášení národního parku, podle kterého se jedná o velice vzácný nález. Pokud by se existence takzvané školky potvrdila, jednalo by se o první místo na Galapágách, kde se tento druh rozmnožuje.
(Celý text)

Hasiči odstraňují roje včel jen z veřejných prostranstvích či v případě ohrožení
5. května 2024 18:58

PARDUBICE (ČTK) - V posledních dnech evidují hasiči zvýšený počet telefonátů na tísňovou linku se žádostí o odstranění rojů včel či jiného bodavého hmyzu. Opakovaně upozorňují, že v takových situacích zasahují jen tehdy, pokud jde o veřejné prostranství nebo akutně hrozí ohrožení zdraví lidí, například alergiků. Na webu to uvedla mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková. Někdy stačí počkat, až včely odletí, jindy je třeba zavolat specializovanou firmu.
(Celý text)

Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární jógu se štěňaty
5. května 2024 18:56

ŘÍM (ČTK) - Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární cvičení jógy za přítomnosti štěňat. Tento týden vydalo směrnici, podle které by se lekce "puppy yogy" měly konat jen s dospělými psy, píše server stanice CNN a italská média. Cílem opatření je podle úřadů chránit zdraví zvířat a bezpečnost cvičících. Rozhodnutí uvítali ochránci zvířat, kteří módní formu cvičení jógy kritizovali.
(Celý text)

Lepra se ve středověku přenášela mezi veverkami a lidmi, tvrdí studie
5. května 2024 13:00

LONDÝN (ČTK) - Lepra se ve středověké Anglii přenášela mezi lidmi a veverkami. Zjištění podporuje teorii, že při šíření této nemoci mohl hrát roli obchod s kožešinami, uvedla studie, o které informoval list The Guardian.
(Celý text)

Jaký je aktuální zdravotní stav našich lesů?
5. května 2024 05:23

PRAHA (Ekolist) - Zdravotní stav lesů je výrazně rozdílný u „mladých“ a „starých“ porostů. Například u smrku je průměrná defoliace porostů do 60 let věku pouze 13 %, zatímco u porostů nad 120 let je to více než 37 %. U buku je průměrná defoliace porostů do 60 let 11 % a průměrná defoliace porostů nad 120 let je dvojnásobná. Je však nutné rozlišovat mezi „starými lesy“, které se dlouhodobě vyvíjely bez zásahu člověka, a monokulturními porosty nad 120 let, které mají obvykle sníženou vitalitu. Přitom stáří hospodářských lesů v posledním století výrazně narůstá – zatímco lesy starší 100 let se v roce 1920 vyskytovaly pouze na 3 % porostní půdy, v současné době je to již více než 20 %.
(Celý text)

Výborný: Přísnější ochrana půdy pomůže navrátit do krajiny aleje a remízky
5. května 2024 01:54

PRAHA (ČTK) - Přísnější ochrana nejlepší zemědělské půdy, kterou tento týden schválili poslanci, pomůže do krajiny navrátit původní krajinné prvky, jako jsou stromořadí, remízky nebo mokřady. Více je také zajištěno zachování půdy dalším generacím, řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Agrovoltaiky, které budou moci pěstitelé stavět například v ovocných sadech, pak mohou podle ministra snížit škody na úrodě způsobené mrazem. Výborný nicméně připustil, že by novela mohla být v některých parametrech ambicióznější.
(Celý text)

Ochránci rozšiřují péči o suché skalnaté svahy u Vladislavi, pasou tam i ovce
5. května 2024 01:05

VLADISLAV (ČTK) - Ochránci přírody rozšiřují péči o suché skalnaté svahy okolo Vladislavi na Třebíčsku. Dřívější pastviny minulá desetiletí zarůstaly, odstranit bylo potřeba náletové dřeviny, například trnky. Trávu tam tento týden začalo spásat i malé stádo ovcí. V dlouhodobé aktivitě teď základní organizaci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) v Kněžicích pomohlo zapojení do širšího projektu dotovaného z takzvaných norských fondů, řekl Václav Křivan z této organizace.
(Celý text)

Nové zavlažovací vaky podpoří rozvoj kořenů u vzrostlých stromů v Brně
5. května 2024 00:50

BRNO (ČTK) - Vitalitu i odolnost vůči vyvrácení a suchu mají u velkých a významných stromů v Brně zajistit zavlažovací vaky. Veřejná zeleň města Brna technologii poprvé vyzkoušela koncem března u jasanu na Moravském náměstí, jenž je jedním z mála vzrostlých stromů v okolí a má vliv na jeho ochlazování. Příspěvková organizace města pořídila čtyři vaky dohromady za 100 000 korun, řekl náměstek primátorky pro životní prostředí Filip Chvátal (KDU-ČSL).
(Celý text)

Nové zavlažovací vaky podpoří rozvoj kořenů u vzrostlých stromů v Brně
5. května 2024 00:50

BRNO (ČTK) - Vitalitu i odolnost vůči vyvrácení a suchu mají u velkých a významných stromů v Brně zajistit zavlažovací vaky. Veřejná zeleň města Brna technologii poprvé vyzkoušela koncem března u jasanu na Moravském náměstí, jenž je jedním z mála vzrostlých stromů v okolí a má vliv na jeho ochlazování. Příspěvková organizace města pořídila čtyři vaky dohromady za 100 000 korun, řekl náměstek primátorky pro životní prostředí Filip Chvátal (KDU-ČSL).
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2140 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama