titulní strana > co píší jiní
Vědci ke svému překvapení našli na ostrůvku v ústí Amazonky rozkládajícího se keporkaka
27. února 2019 10:20

PRAHA (Ekolist) - Brazilští mořští biologové jsou zaskočeni objevem, který učinili na jednom ze zalesněných ostrůvků v ústí Amazonky. Narazili tu totiž na rozkládající se velrybí tělo. Velryby se pravda touto dobou vydávají na dlouhou cestu za potravou na jih, ale tahle se odchýlila z trasy o téměř 6500 kilometrů. Píše o tom NYtimes.
(Celý text)

Ruské úřady zavřely továrnu, která pokryla města uhelným prachem
27. února 2019 10:12

PRAHA (ČTK) - Gubernátor oblasti na západní Sibiři včera nařídil dočasně uzavřít továrnu, která pokryla několik měst regionu silnou vrstvou uhelného prachu. Informovala o tom agentura AFP.


(Celý text)

Více zeleně znamená lepší klima
26. února 2019 17:28

PRAHA (Ekolist) - Co znamená sucho pro naši krajinu? Jak jí pomoci, aby udržela vodu a z luk a polí se nestaly vyprahlé stepi? Na záchraně místního ekosystému pracují místní akční skupiny společně se svými partnery. Zmírnit dopady sucha mají zejména správné postupy ve výsadbě a péči o zeleň.
(Celý text)

K titulu Evropský strom roku má nejblíže Rusko. Česká Zádvorská lepa je v druhé polovině pelotonu
26. února 2019 16:45

PRAHA (Ekolist) - Soutěž Evropský strom roku 2019 vstupuje do své závěrečné fáze. Od pátku už nejsou vidět průběžné počty hlasů u jednotlivých stromů. Poslední veřejná čísla dávala největší náskok soutěžícím z Ruska, Maďarska a Portugalska. Český zástupce – Lípa svobody z Velkých Opatovic neboli Zádvorská lepa – se prozatím drží v druhé polovině pelotonu z celkového počtu 15 evropských zemí. Hlasování zůstává otevřené až do půlnoci 28. února na stránkách www.evropskystromroku.cz.
(Celý text)

Vídeň a Bratislava budou více chránit hmyz
26. února 2019 16:12

PRAHA (Ekolist) - Hmyz je pro mnoho ekosystémů nenahraditelný - hraje zásadní roli při opylování a šíření rostlin v krajině a pro řadu zvířat slouží jako zdroj obživy. Do ochrany hmyzu se mohou zapojit i města. Například Vídeň a Bratislava se v rámci projektu CITY NATURE pustily do aktivit pro ochranu a zachování biodiverzity. Informuje o tom Zahraniční kancelář města Vídně.
(Celý text)

Maso rituálně poražených zvířat nesmí nést označení bio, rozhodl Soudní dvůr EU
26. února 2019 15:25

LUCEMBURK (ČTK) - Maso pocházející z rituálně poražených zvířat nesmí v rámci Evropské unie nést označení bio, protože taková zvířata nebyla usmrcena tím nejšetrnějším možným způsobem, tedy po předchozím omráčení. Rozhodl o tom dnes Soudní dvůr EU, na který se na základě podnětu ochránců zvířat obrátil francouzský soud.
(Celý text)

Víc emisí formaldehydu je z dopravy a topenišť, tvrdí Kronospan
26. února 2019 14:26

JIHLAVA (ČTK) - Výrobce dřevotřískových desek Kronospan sídlící v Jihlavě uvedl, že se na celkových emisích formaldehydu v tomto krajském městě a jeho okolí podílí jen 3,5 procenta. Novinářům to dnes řekla jednatelka společnosti Sylva Krechlerová. Největším znečišťovatelem ovzduší je podle ní doprava a druhým největším lokální topeniště. Uvedla to s odvoláním na studii, kterou firma zadala a která hodnotila zdravotní rizika expozice rakovinotvorným formaldehydem z emisí Kronospanu v jeho okolí.
(Celý text)

Příprava území pro rozšíření zoo v Liberci vyjde asi na 55 milionů Kč
26. února 2019 14:11

LIBEREC (ČTK) - Zhruba na 55 milionů korun vyjde podle prvního odhadu vybudování infrastruktury pro plánované rozšíření liberecké zoo. Ředitel zoo David Nejedlo doufá, že se stavbou by mohli začít za tři až čtyři roky. "Jsem přesvědčen, že projekt v horizontu pěti až osmi let dokážeme zrealizovat," řekl ČTK. Zoo se má rozšířit asi na dvojnásobek.
(Celý text)

Výstavba D52 se zdrží, soud zrušil výjimky ze zákona o přírodě
26. února 2019 13:59

BRNO (ČTK) - Příprava stavby dálnice D52 se zdrží. Krajský soud v Brně totiž zrušil výjimky udělené podle zákona o ochraně přírody a krajiny pro stavbu D52 v úseku Pohořelice-Ivaň. Naopak u obchvatu Mikulova výjimky potvrdil, vyplývá z pondělních rozsudků na webu Krajského soudu a informací mluvčí ministerstva životního prostředí Petry Roubíčkové. Jak bude ministerstvo postupovat, nelze podle Roubíčkové sdělit, zatím totiž nemá k dispozici odůvodnění rozsudku.
(Celý text)

Ochrana přírody plná historických ohlédnutí
26. února 2019 13:30

PRAHA (Ochrana přírody) - Nemalou část časopisu tvoří témata, která jsou spojena s historií. Pavel Pešout v obsáhlém článku s řadou fotografií popisuje šedesát let, které uběhly od založení první tuzemské odborné státní instituce pro ochranu přírody. V roce 1958 byl totiž zřízen Státní ústav památkové péče a ochrany přírody.
(Celý text)

Stezku v údolí Robečského potoka na Českolipsku zavalila skála
26. února 2019 11:20

ZAHRÁDKY (ČTK) - Stezku v údolí Robečského potoka na Českolipsku zavalila skála. Přístup do lokality zvané Peklo, kam na jaře lákají turisty tisíce květů bledulí, je kvůli tomu omezený. Podle odhadů geologa jde o 100 až 150 krychlových metrů kamene, který stezku přehradil. Stezka uzavřená nezůstane, kdy ji bude možné opět volně projít, zatím ale není jasné. Lesy ČR teď řeší, jak ji co nejdříve zprůchodnit. Informoval o tom lesní správce Jiří Hokr. Na případ upozornila Česká televize.
(Celý text)

V Jizerských horách pokusně nainstalovali inkubátor jiker pstruha
26. února 2019 11:00

LIBEREC (ČTK) - Vodohospodáři na horním toku Smědé v Jizerských horách v únoru pokusně nainstalovali inkubátor s 2000 jikrami pstruha obecného. Slibují si od toho, že vytvoří odolnější populaci. "Zkoušíme to a doufáme, že to vyjde," řekl dnes Kamil Farský ze správy CHKO Jizerské hory, která na projektu spolupracuje s Lesy ČR a Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích.
(Celý text)

Vřesu na Kraví hoře v Podyjí vyjela pomoci i fréza
26. února 2019 10:25

BRNO (ČTK) - Vřesu na Kraví hoře v Národním parku Podyjí letos poprvé vyjela pomoci fréza, upravila asi půlhektarovou plochu vřesoviště. Dosud s přestárlými porosty pomáhal zhruba každý druhý rok bagr. Informoval o tom Robert Stejskal ze správy národního parku. Zásahy pomocí těžké techniky jsou na vřesovištích doplňkem k pastvě.
(Celý text)

Chráněná příroda u sousedů: Co stojí za to vidět v Německu?
26. února 2019 09:40

(ČSOB) - Tuleni na plážích, tajuplné sprévské kanály a nejčistší jezero Německa. Vybrali jsme pro vás nejkrásnější chráněné krajinné oblasti našich sousedů, do kterých se můžete podívat třeba během víkendů nebo státních svátků.
(Celý text)

Něco takového by David Attenborough nikdy neudělal. Dobrodruh a moderátor Bear Grylls si v Bulharsku uvařil chráněné žáby
26. února 2019 08:03

PRAHA (Ekolist) - Populární a současně kontroverzní seriál o přežití v divočině se začíná britskému dobrodruhovi Edwardu Michaeli Gryllsovi, přezdívanému Bear, prodražovat. V průběhu natáčení v Bulharsku si totiž dovolil odchytit několik chráněných žab a připravit si z nich snídani. Což se správcům národního parku Rila, kde k incidentu došlo, vůbec nelíbí. Píše o tom Independent.
(Celý text)

Praha zavede MHD zdarma v době smogu, vyjde na pět milionů za den
26. února 2019 08:00

PRAHA (ČTK) - Hlavní město zavede v době smogových situací MHD zdarma, a to včetně vlaků. Jeden den bezplatné přepravy vyjde městskou pokladnu na pět milionů korun, držitelům časových jízdenek neplánuje magistrát část jízdného vracet. Včera o tom rozhodli pražští radní. Opatření zvažovala i minulá politická reprezentace, nakonec od něj ustoupila se zdůvodněním, že by to na kvalitu ovzduší nemělo výraznější vliv. Město nyní připravuje i další opatření, například vyhlášku omezující topení tuhými palivy.
(Celý text)

Prahu čeká měření emisí aut na silnicích a zákaz topení uhlím
26. února 2019 08:00

PRAHA (ČTK) - Policisté v pražských ulicích by v blízké budoucnosti mohli s pomocí speciální techniky zjišťovat, zda projíždějící vozy nemají odmontované či nefunkční filtry pevných částic. Praha také připravuje vyhlášku, která by měla zakázat topení uhlím a obecně regulovat topení tuhými palivy. Novinářům to včera řekl primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN). Lidem, kteří by kvůli vyhlášce museli vyměnit kotel, mohou pomoci tzv. kotlíkové dotace. Město připravuje i další opatření ke zlepšení ovzduší, třeba nízkoemisní zónu či MHD zdarma v době smogu.
(Celý text)

Svaz obcí ze Šumavy odmítá návrh na nové zóny ochrany přírody
25. února 2019 23:45

PLZEŇ (ČTK) - Svaz šumavských obcí odmítl návrh ministerstva životního prostředí na novou zonaci v Národním parku Šumava. Návrh podle starosty obce Modrava a mluvčího svazu Antonína Schuberta prohlubuje neprůhlednou péči o největší lesnatý národní park ve střední Evropě, vhání do nejistoty místní a přírodu národního parku ještě víc uzavírá před návštěvníky. Schubert to dnes sdělil ČTK.
(Celý text)

V Moravskoslezském kraji by podle studie měly být nové spalovny
25. února 2019 23:30

OSTRAVA (ČTK) - Obyvatelé Moravskoslezského kraje budou v budoucnu muset třídit více odpadu než dosud. V kraji by také měly vzniknout velkokapacitní separační linky i moderní spalovny, které odpad zlikvidují způsobem šetrným k životnímu prostředí. Vyplývá to ze studie analyzující možné způsoby zpracování odpadu, jejíž výsledky dnes zástupci kraje představili novinářům.
(Celý text)

Chcete se chovat více ekologicky? I drobné změny se počítají!
25. února 2019 12:43

(Kimbino) - Média po celém světě nás neustále varují, že bychom si měli více uvědomovat, jaký má naše chování dopad na životní prostředí naší planety. Počet lidí, kteří na tato varování reagují a mění své návyky tak, aby svou ekologickou stopu co nejvíce zmenšili, naštěstí narůstá. Spousta Čechů však nad touto myšlenkou stále ohrnuje nos, jelikož si myslí, že se budou muset něčeho vzdát a ještě za to zaplatí podstatně více než obvykle.
(Celý text)

Chcete se chovat více ekologicky? I drobné změny se počítají!
25. února 2019 12:43

(Kimbino) - Média po celém světě nás neustále varují, že bychom si měli více uvědomovat, jaký má naše chování dopad na životní prostředí naší planety. Počet lidí, kteří na tato varování reagují a mění své návyky tak, aby svou ekologickou stopu co nejvíce zmenšili, naštěstí narůstá. Spousta Čechů však nad touto myšlenkou stále ohrnuje nos, jelikož si myslí, že se budou muset něčeho vzdát a ještě za to zaplatí podstatně více než obvykle.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1044 | 1045 | 1046 | 1047 | 1048 | .. | 2140 | Další
Další články:
7. května 2024 06:02
6. května 2024 06:00
6. května 2024 05:59
5. května 2024 05:45
4. května 2024 05:45

Online diskuse
dTest: Nová evropská směrnice zavede „právo na opravu“
7. května 2024 11:08

PRAHA (Ekolist) - Spotřebitelé i podnikatelé často dávají přednost výměně vadného zboží před jeho opravou. Spotřebitelé tak dostanou zcela nový kus na rozdíl od opravovaného, již však jednou porouchaného, zboží. Pro podnikatele zase může být dodání nového kusu výhodnější, jelikož nemusí zdlouhavě shánět náhradní díly a platit zaměstnance za mnohdy časově náročnou opravu, a to i v případě, kdy by spotřebitel mohl takovou opravu preferovat. Vyhazování velkého množství vyměněných výrobků, byť mohou být až na drobné součásti plně funkční, je však velkou zátěží pro životní prostředí. To má ovšem vyřešit návrh nové směrnice Evropského parlamentu o společných pravidlech na podporu oprav zboží.
(Celý text)

Mrazy v lesích poškodily plochy s nasetými duby, čeká se slabá úroda semen
7. května 2024 10:44

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Dubnová vlna mrazů poškodila v lesích především síje žaludů dubu, což jsou obnovované plochy s nasetými žaludy. Lesníci je budou muset obnovit. Podobně jako u ovocných dřevin mrazy poškodily květy stromů, což se odrazí ve slabé úrodě semen lesních dřevin, sdělila mluvčí státního podniku Lesy České republiky (LČR) Eva Jouklová. Podnik spravuje téměř polovinu lesů v ČR. V novodobé historii státního podniku jde o první takové poškození lesů jarními mrazy.
(Celý text)

Na Broumovsku skončil projekt na zmírnění dopadů klimatické změny
7. května 2024 10:40

BROUMOV (ČTK) - Na Broumovsku po roce skončil projekt na zadržování vody v krajině a zmírnění dopadů klimatické změny za 5,6 milionu korun. Díky projektu Voda na Broumovsku I vzniklo několik tůní, včetně uceleného vodního biotopu, a byla vysázena nová stromořadí. ČTK o tom informovala Kateřina Ostradecká z Agentury pro rozvoj Broumovska. Projekt, za kterým stojí Strategická rada regionu Broumovsko, je financován z tzv. norských fondů a jeho partnerem je spolek Krajinohled. Provedené úpravy jsou převážně na pozemcích obce Otovice a města Broumov.
(Celý text)

Příběh paní Mirky a záchrana malých kalousů
7. května 2024 04:25

PLZEŇ (Ekolist) - V pondělí 29. 4. 2024 kolem půlnoci byla svědkem, jak kamion v Plzni u Boleváku na nové čtyřproudé silnici (Na Sudech) srazil kalouse ušatého. Byla to obrovská shoda náhod a paní Mirka Sokolová, která šla se psem po chodníku, sebrala sovu ze silnice hned, jak bezvládné tělo zůstalo ležet na krajnici.
(Celý text)

Odborníci: Lidstvo kosmickým odpadem čím dál víc zamořuje vesmír
7. května 2024 01:29

PRAHA (ČTK) - Kosmický odpad především v podobě družic čím dál více zamořuje vesmír a oběžnou dráhu Země. Dopravit na ní sondy a družice je totiž poměrně levné a využívají toho i soukromé společnosti, uvedli odborníci v rozhovorech, které poskytla ČTK Akademie věd ČR (AV ČR). Hrozí podle nich, že bude docházet ke srážkám s technologickými družicemi, které zajišťují navigaci nebo předpovědi počasí.
(Celý text)

Na MŽP míří správní žaloba kvůli odtoku vody do dolu Turów, ministerstvo ji vítá
7. května 2024 00:57

(ČTK) - Expertní skupina Frank Bold podala správní žalobu na ministerstvo životního prostředí (MŽP), aby se domohla zveřejnění informací o odtoku vody do polského uhelného dolu Turów, který leží blízko českých hranic. Informace polská strana poskytuje MŽP, některé ale považuje za obchodní tajemství těžební společnosti PGE, a české ministerstvo je tak nemůže zveřejnit, upozornila skupina stejně jako MŽP na sociální síti X. Ministerstvo žalobu přivítalo.
(Celý text)

Praha dá letos na projekty pro životní prostředí 42 milionů Kč, podobně jako loni
6. května 2024 23:39

PRAHA (ČTK) - Praha dá letos na projekty, které mají zlepšit životní prostředí, 42 milionů korun, podobně jako loni. Peníze dostanou žadatelé například na ochranu přírody, vzdělávání nebo cirkulární ekonomiku. Rozdělí si je 145 takových projektů. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.
(Celý text)

Liberecký spolek Čmelák vysadil 1000 tisů červených ve 40 lokalitách kraje
6. května 2024 20:20

LIBEREC (ČTK) - Liberecký spolek Čmelák vysadil za poslední tři roky 1000 sazenic vzácného tisu červeného. Jsou ve 40 lesních lokalitách po Libereckém kraji. Na tříletý projekt návratu této dřeviny do české krajiny získal Čmelák z norských fondů 1,7 milionu korun. Další více než milion zaplatil ze svého a darů, informoval koordinátor projektu Jiří Antl.
(Celý text)

SVOL: Jarní mráz způsobil v lesích škody na mladých porostech za miliardy korun
6. května 2024 19:59

PELHŘIMOV (ČTK) - V lesích uškodily jarní mrazy mladým porostům listnatých stromů i jedlí. Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) odhadlo, že dopad mrazů způsobí v jejich hospodaření škody za miliardy korun. Vládu žádá, aby v rozpočtu na příští rok a na další roky vyčlenila peníze na plné pokrytí žádostí nestátních vlastníků lesů o příspěvky na jejich hospodaření.
(Celý text)

Výborný chce na vládě vyjednat podporu pro ovocnáře v řádu stovek milionů
6. května 2024 19:51

(ČTK) - Ministerstvo zemědělství (MZe) chce ovocnářům zasaženým jarními mrazy vyjednat podporu minimálně v řádu stovek milionů korun. Na úterním jednání vlády ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) seznámí členy kabinetu se situací a probere možnosti pomoci. Jednou z nich je spuštění programu pro řešení rizik a krizí v zemědělství, které je ministerstvo připravené spustit, jakmile vláda rozhodně o výši finanční podpory. Výborný dnes po jednání tripartity řekl, že pracovně uvažuje o částce zhruba 200 milionů korun, záleží ale na jednání s ostatními ministry. Výplaty by mohly začít od srpna. Další pomoc očekává od Evropské unie.
(Celý text)

V Krkonoších se objevil los evropský
6. května 2024 14:14

PRAHA (Ekolist) - Jelen evropský byl po desítky let největším savcem žijícím v Krkonoších. O tento svůj primát v budoucnu může přijít, protože se v Krkonoších objevil los evropský. Na tísňové lince Správy KRNAP jsme včera přijali opakovaná hlášení o pozorování potulujícího se losa evropského v okolí východokrkonošského Žacléře. Jedná se o druh, který zde byl doma a člověk jej v minulosti vyhubil.
(Celý text)

Studie: Jedovatí hadi budou kvůli globálnímu oteplování zřejmě masově migrovat
6. května 2024 12:36

LONDÝN (ČTK) - Změna klimatu pravděpodobně povede k masové migraci jedovatých hadů do nových regionů a zemí, které na to nejsou připravené, což jejich obyvatele učiní zranitelnějšími vůči uštknutí. Napsal to list The Guardian s odkazem na studii, podle které se nejvíce plazů zřejmě ze sousedních zemí přesune do Nepálu, Nigeru, Namibie, Číny a Barmy.
(Celý text)

Vláda projedná novelu veterinárního zákona, která zavádí kamery na jatkách
6. května 2024 12:18

PRAHA (ČTK) - Vláda v úterý projedná novelu veterinárního zákona, která by měla mimo jiné zavést kamery na jatkách. Novela reaguje na nová nařízení Evropské komise vydávaná pro veterinární péči. Novelu připravilo ministerstvo zemědělství. Připomínkové řízení skončilo loni v prosinci. Účinnost zákona předpokládá ministerstvo od roku 2025.
(Celý text)

O hledání travičů, výcviku psů a nebezpečnosti karbofuranu. Rozhovor s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické
6. května 2024 05:15

PRAHA (Ekolist) - Odhalit člověka, který ve volné krajině klade otrávené návnady, není jednoduché. Nedávno se díky spolupráci Policie ČR a psí jednotky České společnosti ornitologické povedlo jednoho traviče odhalit. O práci a výcviku psí jednotky jsme hovořili s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické.
(Celý text)

Původní druhy rostlin z české krajiny mizí, šíří se teplomilné, potvrdila studie
6. května 2024 02:00

BRNO (ČTK) - Původní druhy rostlin z české přírody mizí, krajinou se šíří teplomilné a nepůvodní druhy. Potvrdila to studie, která vznikla na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity ve spolupráci s Botanickým ústavem Akademie věd ČR a dalšími univerzitami. Masarykova univerzita o tom informovala na svém webu.
(Celý text)

Ministr životního prostředí Hladík není proti výstavbě dostupného bydlení na zemědělské půdě
6. května 2024 01:20

(ČTK) - Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) není proti výstavbě dostupného nájemního bydlení na zemědělské půdě, stavět by na ní ale měly obce, nikoli soukromí developeři. Hladík to uvedl v rozhovoru s ČTK. Vládní novelu omezující výstavbu na nejkvalitnější zemědělské půdě v pátek schválila Sněmovna. Právnické osoby, tedy právě soukromí developeři, mohou za určitých podmínek na stavbu dostupného bydlení získat i státní dotaci.
(Celý text)

Účinnost přípravků proti škůdcům klesá, uvedl výzkumník ze zemědělské univerzity
6. května 2024 01:15

PRAHA (ČTK) - Účinnost přípravků proti škůdcům se snižuje, může za to omezování počtu povolených účinných látek v přípravcích na ochranu rostlin, upozornil Jan Kazda z Katedry ochrany rostlin České zemědělské univerzity v Praze. Vzniká tak populace odolných škůdců a zemědělci musejí používat méně šetrné přípravky a jejich aplikaci opakovat, dodal. V Česku se i tak pesticidy využívají v menším množství, než je evropský průměr.
(Celý text)

U Brniště plánují postavit šest větrných elektráren, ne všichni v obci jsou pro
6. května 2024 00:27

BRNIŠTĚ (ČTK) - V Brništi na Českolipsku plánují postavit šest větrných elektráren, každou o výšce kolem 150 metrů a instalovaném výkonu sedm megawattů (MW). O záměru vedení obce minulý týden diskutovalo s obyvateli. Původně se mluvilo o 14 až 15 elektrárnách, to ale obec odmítla. Šest je maximum, řekl na jednání starosta Michal Vinš (NEZ). Impulzem k záměru byl zájem společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje postavit v Brništi větrný park, teď má obec na stole dalších pět nabídek.
(Celý text)

V ostravské zoo vznikne expozice pro tučňáky, konkrétní druh se vybírá
5. května 2024 23:43

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské zoologické zahradě vznikne expozice pro tučňáky. Město hledá zhotovitele stavby, jejíž výstavba by mohla začít letos na podzim a podle odhadů by měla stát 145 milionů korun bez DPH. Tučňáky zahrada, založená v roce 1951, dosud nechovala.
(Celý text)

Vědci objevili na souostroví Galapágy možnou školku kladivounů
5. května 2024 19:51

QUITO (ČTK) - Tým vědců objevil u jednoho z ostrovů ekvádorského souostroví Galapágy potenciální místo pro rozmnožování kladivounů obecných. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na prohlášení národního parku, podle kterého se jedná o velice vzácný nález. Pokud by se existence takzvané školky potvrdila, jednalo by se o první místo na Galapágách, kde se tento druh rozmnožuje.
(Celý text)

Vědci objevili na souostroví Galapágy možnou školku kladivounů
5. května 2024 19:51

QUITO (ČTK) - Tým vědců objevil u jednoho z ostrovů ekvádorského souostroví Galapágy potenciální místo pro rozmnožování kladivounů obecných. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na prohlášení národního parku, podle kterého se jedná o velice vzácný nález. Pokud by se existence takzvané školky potvrdila, jednalo by se o první místo na Galapágách, kde se tento druh rozmnožuje.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2140 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama