titulní strana > co píší jiní
Zeman jednal s ministrem Brabcem a senátory o kůrovci a Národním parku Šumava
21. února 2019 00:37

(ČTK) - Prezident Miloš Zeman včera odpoledne jednal s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem (ANO) a senátory Tomášem Jirsou (ODS), Ladislavem Faktorem (nezávislý), Karlem Kratochvílem (ČSSD) a Jaroslavem Větrovským (za ANO) o kůrovcové krizi a zonách v Národním parku Šumava. O schůzce informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Brabec Zemana obeznámil s aktuálním vývojem kůrovcové kalamity v České republice, se senátory řešil jejich výtky k navrhované zonaci parku. Slíbil, že se po dohodě s obcemi na vymezení zón s účastníky dnešní schůzky znova sejde.
(Celý text)

Německé automobilce Daimler hrozí pokuta kvůli emisní aféře
20. února 2019 19:40

STUTTGART (ČTK) - Německá prokuratura zahájila přestupkové řízení s automobilovým koncernem Daimler v souvislosti s údajnými manipulacemi při měření emisí naftových vozů. Nové řízení zkoumá podezření, že vedení podniku tyto manipulace umožnilo porušením svých kontrolních povinností. Jeho výsledkem může být vysoká peněžní pokuta, uvedla agentura DPA.
(Celý text)

Ostrava finančně znovu podpoří výměnu neekologických kotlů
20. února 2019 14:41

OSTRAVA (ČTK) - Ostrava ve třetí vlně takzvaných kotlíkových dotací znovu přispěje obyvatelům města 10.000 korun na výměnu neekologických kotlů za nové a šetrnější k životnímu prostředí. Zároveň jim nabídne i bezúročné půjčky. Novinářům to dnes řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová (ANO).
(Celý text)

Pardubice projednají stanovisko k výjimce pro elektrárnu Chvaletice
20. února 2019 13:45

PARDUBICE (ČTK) - Pardubické zastupitele ve čtvrtek čeká debata o chvaletické elektrárně, která žádá o výjimku, aby mohla po roce 2021 překračovat budoucí limity emisí rtuti a oxidů dusíku. Rozhodnou, zda se k správnímu řízení vyjádří, nebo nechají vše jen na odbornících ze státní správy. Městská rada tento týden zvolila druhou variantu. "Dáme ale zastupitelům možnost hlasovat," řekla ČTK náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).
(Celý text)

U České Kamenice srazilo auto vlčici, odborníci provedou pitvu
20. února 2019 12:20

ČESKÁ KAMENICE (ČTK) - U České Kamenice na Děčínsku auto srazilo vlčici. Nalezena byla v úterý ráno u silnice. Kvůli podezření na prašivinu provedou odborníci pitvu zvířete a genetickou analýzu. Prašivina se u některých vlků objevila v sousedním Sasku. ČTK o tom dnes informovala Karolína Šůlová z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Prašivina je z vlků přenosná na člověka.
(Celý text)

První savec, který vyhynul v důsledku změn klimatu způsobených člověkem
20. února 2019 11:00

(ČTK) - Australská vláda oficiálně zařadila mezi vyhynulé živočišné druhy krysu s latinským názvem Melomys rubicola, která žila pouze na malém písečném ostrově Bramble Cay severně od australské pevniny. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News. Podle australských vědců se s největší pravděpodobností jedná o prvního savce, který vyhynul v důsledku změn klimatu způsobených člověkem.
(Celý text)

Izraelci budou měřit množství plastů v moři na sumkách
20. února 2019 09:10

(ČTK) - Izraelští vědci v nově publikované studii informovali o svém záměru využít mořské živočichy sumky ke studiu množství plastů v oceánech. Tvorové velcí jako dlaň žijí přisedlým způsobem života a daří se jim stejně v křišťálově čisté vodě jako ve vodách znečištěných průmyslovým odpadem. Rozborem obsahu jejich těl bude možné zjistit množství znečištění v jednotlivých částech moří. Studie vyšla v časopise Marine Pollution Bulletin.
(Celý text)

Česko získá z Fondů EHP a Norska do roku 2024 dalších pět miliard
20. února 2019 08:15

PRAHA (ČTK) - Česko získá z Fondů Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska ve třetím programovém období do roku 2024 dalších zhruba pět miliard korun. Od roku 2004 z nich dosud získalo více než šest miliard. Třetí programové období bylo dnes oficiálně zahájeno v pražském Planetáriu. Zástupci jednotlivých zemí navíc podepsali dohody o programech Kultura a Životní prostředí.
(Celý text)

Severoamerické veverky: podědit hnízdo po dobrém majiteli je půlka úspěchu
20. února 2019 01:12

PRAHA (Ekolist) - Když mladá veverka podědí teritorium po dospělém veverčím samci, je to pro ni výhra. Samci totiž střádají do svých zásobáren potravy více pochutin. A tím vlastně zvyšují šance na přežití nových nájemníků. Informuje o tom University of Guelph.
(Celý text)

Plynovod Nord Stream 2 stabilizuje ceny energie v ČR, uvedl náměstek MPO
20. února 2019 00:52

PRAHA (ČTK) - Plynovod Nord Stream 2 stabilizuje ceny energie v České republice. V případě, že by plynovod nevznikl, tuzemská energie by výrazně zdražila. Na včerejší diskusi Institutu pro politiku a společnost o budoucnosti energetické politiky Česka to řekl náměstek ministra průmyslu a obchodu René Neděla. Prostřednictvím plynovodu bude ruský plynárenský koncern Gazprom dodávat plyn po dně Baltského moře do sousedního Německa.
(Celý text)

Stát by měl dát lesníkům náhrady kvůli kůrovci, uvedli poslanci
19. února 2019 16:30

PRAHA (ČTK) - Stát by měl letos uvolnit na pomoc vlastníkům lesů kvůli kůrovcové kalamitě podle sněmovního petičního výboru nejméně tři miliardy korun. Členové výboru to doporučili vládě potom, co projednali petici za zdravé lesy. Organizátoři petice z řad lesníků tuto částku požadovali, v letošním rozpočtu je na příspěvky na hospodaření v lesích 1,15 miliardy korun.
(Celý text)

Bagry při úpravách řek a potoků zahubí až třetinu ryb, zjistil výzkum
19. února 2019 13:20

PRAHA (Ekolist) - Při úpravách vodních toků bagry zahyne zhruba třetina ryb, zjistil unikátní výzkum na horských potocích v Beskydech. Technické práce v korytě řek navíc prakticky zničí bezobratlé živočichy žijící u dna a vytvoří tzv. „dnovou antropogenní dlažbu“ – je to jako vydláždit koryto potoka. Vyčištěné a zhutněné říční dno nenabízí vodním živočichům úkryty. Pokud jsou před technickým zásahem v malém vodním toku ryby, měl by být proveden jejich záchranný slov a transfer. V opačném případě může během jednodenního zásahu dojít až k 60% úhynu ryb. Informuje o tom Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Zámek Červená Lhota je bez vody, památkáři odbahňují rybník
19. února 2019 12:30

ČERVENÁ LHOTA (ČTK) - Památkáři odbahňují rybník kolem renesančního vodního zámku Červená Lhota. Naposledy se 3,5 hektaru velký rybník čistil v roce 1986. Hlavní práce potrvají do poloviny března, odtěžit je třeba téměř 30.000 metrů krychlových bahna a usazenin. Náklady jsou 21 milionů korun. Až bude hotovo, zvýší se splavnost rybníka, vznikne i nová lávka pro pěší. Sezonu zámek zahájí na konci března, v létě nově zpřístupní pokoj prince Luise. ČTK to řekl kastelán Tomáš Horyna. Zámek známý z pohádky Zlatovláska loni navštívilo asi 80.000 lidí.
(Celý text)

Jak se recyklují evropské a americké plastové odpadky v Malajsii? Ohněm nebo bagrem
19. února 2019 10:58

PRAHA (Ekolist) - Poté, co se Čína zřekla importu odpadu ze zbytku světa, vycítily jiné země v Asii ekonomickou příležitost. Například Malajsie, kam loni od ledna do června roku 2018 oficiálně zamířilo přes 754 000 tun plastového odpadu. Jenže na rozdíl od Číny se tu neumí o kompletní recyklaci postarat, a tak se některé regiony mění na velkoplošné nelegální skládky. O konkrétním případu z vesnice Jenjarom informuje BBC.
(Celý text)

Nákladní auta a autobusy budou muset snížit emise CO2
19. února 2019 09:50

BRUSEL (ČTK) - Evropská unie se dohodla na snížení emisí oxidu uhličitého (CO2) u nových nákladních vozů a autobusů. Do roku 2030 se mají emise snížit ve srovnání s letošním rokem o 30 procent. Informovala o tom dnes Evropská komise. EU nemá v současnosti limity na emise u těžkých nákladních vozů, na rozdíl od jiných zemí jako USA, Čína, Japonsko či Kanada. Nákladní vozy se na emisích souvisejících s dopravou v EU podílejí téměř čtvrtinou.
(Celý text)

Většina evropských firem nemá podle průzkumu ekologické cíle
19. února 2019 09:00

(ČTK) - Většina evropských společností nemá žádný cíl pro snížení emisí skleníkových plynů, přestože 80 procent považuje změnu klimatu za podnikatelské riziko. Vyplývá to z průzkumu analytické organizace CDP (Carbon Disclosure Project), o němž informoval britský list The Guardian.
(Celý text)

České Budějovice a kraj zvažují možnost stavby spalovny na odpad
19. února 2019 08:20

Č. BUDĚJOVICE (ČTK) - Jihočeský kraj spolu s Českými Budějovicemi zvažují možnost stavby spalovny odpadu. Mohla by stát v blízkosti Českých Budějovic. Kraj a statutární město si chce nechat udělat studii na projekt, jehož odhadovaná cena se pohybuje v řádech jedné až dvou miliard korun. Novinářům to včera řekli českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO) a jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).
(Celý text)

První ročník Ceny Agentury ochrany přírody a krajiny ČR získali arcibiskupští lesníci a manželé Burešovi
19. února 2019 01:02

PRAHA (Ekolist) - Část lesů na Rožmitálsku v chráněné krajinné oblasti Brdy obhospodařují lesníci z Arcibiskupství pražského. Podle ochránců přírody to dělají tak, že si za to zaslouží ocenění. To si minulý týden převzali Karel Šícha a Josef Hrdina z Arcibiskupství pražského. Cena Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se letos uděluje poprvé. Informuje o tom Agentura ochrany přírody a krajiny.
(Celý text)

Vláda odložila projednávání jezu u Děčína
19. února 2019 00:45

PRAHA (ČTK) - Vláda se včera nezabývala stavbou jezu na Labi u Děčína, která je součástí Koncepce vodní dopravy do roku 2023. Záležitost vyžaduje další diskusi, kabinet se proto ke koncepci vrátí na některém z příštích zasedání, řekl novinářům vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Stavbu jezu prosazuje ministerstvo dopravy jako klíčový prvek pro další rozvoj tuzemské vodní dopravy i přes negativní ekologické dopady projektu na okolní krajinu.
(Celý text)

Tématem festivalu Ekofilm letos bude příroda jako naše dědictví
19. února 2019 00:30

BRNO (ČTK) - Tématem mezinárodního filmového festivalu Ekofilm, který se v Brně uskuteční v první polovině října, bude příroda jako naše dědictví. Tvůrci už mohou své snímky registrovat do tří kategorií. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí festivalu Martin Gillár. Loni soutěžilo přes 2200 filmů, hlavní cenu získal ghanský snímek Děkujeme za déšť.
(Celý text)

Tématem festivalu Ekofilm letos bude příroda jako naše dědictví
19. února 2019 00:30

BRNO (ČTK) - Tématem mezinárodního filmového festivalu Ekofilm, který se v Brně uskuteční v první polovině října, bude příroda jako naše dědictví. Tvůrci už mohou své snímky registrovat do tří kategorií. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí festivalu Martin Gillár. Loni soutěžilo přes 2200 filmů, hlavní cenu získal ghanský snímek Děkujeme za déšť.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1047 | 1048 | 1049 | 1050 | 1051 | .. | 2140 | Další
Další články:
6. května 2024 06:00
6. května 2024 05:59
5. května 2024 05:45
4. května 2024 05:45
3. května 2024 17:08

Online diskuse
Příběh paní Mirky a záchrana malých kalousů
7. května 2024 04:25

PLZEŇ (Ekolist) - V pondělí 29. 4. 2024 kolem půlnoci byla svědkem, jak kamion v Plzni u Boleváku na nové čtyřproudé silnici (Na Sudech) srazil kalouse ušatého. Byla to obrovská shoda náhod a paní Mirka Sokolová, která šla se psem po chodníku, sebrala sovu ze silnice hned, jak bezvládné tělo zůstalo ležet na krajnici.
(Celý text)

Odborníci: Lidstvo kosmickým odpadem čím dál víc zamořuje vesmír
7. května 2024 01:29

PRAHA (ČTK) - Kosmický odpad především v podobě družic čím dál více zamořuje vesmír a oběžnou dráhu Země. Dopravit na ní sondy a družice je totiž poměrně levné a využívají toho i soukromé společnosti, uvedli odborníci v rozhovorech, které poskytla ČTK Akademie věd ČR (AV ČR). Hrozí podle nich, že bude docházet ke srážkám s technologickými družicemi, které zajišťují navigaci nebo předpovědi počasí.
(Celý text)

Na MŽP míří správní žaloba kvůli odtoku vody do dolu Turów, ministerstvo ji vítá
7. května 2024 00:57

(ČTK) - Expertní skupina Frank Bold podala správní žalobu na ministerstvo životního prostředí (MŽP), aby se domohla zveřejnění informací o odtoku vody do polského uhelného dolu Turów, který leží blízko českých hranic. Informace polská strana poskytuje MŽP, některé ale považuje za obchodní tajemství těžební společnosti PGE, a české ministerstvo je tak nemůže zveřejnit, upozornila skupina stejně jako MŽP na sociální síti X. Ministerstvo žalobu přivítalo.
(Celý text)

Praha dá letos na projekty pro životní prostředí 42 mil. Kč, podobně loni
6. května 2024 23:39

PRAHA (ČTK) - Praha dá letos na projekty, které mají zlepšit životní prostředí, 42 milionů korun, podobně jako loni. Peníze dostanou žadatelé například na ochranu přírody, vzdělávání nebo cirkulární ekonomiku. Rozdělí si je 145 takových projektů. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.
(Celý text)

Liberecký spolek Čmelák vysadil 1000 tisů červených ve 40 lokalitách kraje
6. května 2024 20:20

LIBEREC (ČTK) - Liberecký spolek Čmelák vysadil za poslední tři roky 1000 sazenic vzácného tisu červeného. Jsou ve 40 lesních lokalitách po Libereckém kraji. Na tříletý projekt návratu této dřeviny do české krajiny získal Čmelák z norských fondů 1,7 milionu korun. Další více než milion zaplatil ze svého a darů, informoval koordinátor projektu Jiří Antl.
(Celý text)

SVOL: Jarní mráz způsobil v lesích škody na mladých porostech za miliardy korun
6. května 2024 19:59

PELHŘIMOV (ČTK) - V lesích uškodily jarní mrazy mladým porostům listnatých stromů i jedlí. Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) odhadlo, že dopad mrazů způsobí v jejich hospodaření škody za miliardy korun. Vládu žádá, aby v rozpočtu na příští rok a na další roky vyčlenila peníze na plné pokrytí žádostí nestátních vlastníků lesů o příspěvky na jejich hospodaření.
(Celý text)

Výborný chce na vládě vyjednat podporu pro ovocnáře v řádu stovek milionů
6. května 2024 19:51

(ČTK) - Ministerstvo zemědělství (MZe) chce ovocnářům zasaženým jarními mrazy vyjednat podporu minimálně v řádu stovek milionů korun. Na úterním jednání vlády ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) seznámí členy kabinetu se situací a probere možnosti pomoci. Jednou z nich je spuštění programu pro řešení rizik a krizí v zemědělství, které je ministerstvo připravené spustit, jakmile vláda rozhodně o výši finanční podpory. Výborný dnes po jednání tripartity řekl, že pracovně uvažuje o částce zhruba 200 milionů korun, záleží ale na jednání s ostatními ministry. Výplaty by mohly začít od srpna. Další pomoc očekává od Evropské unie.
(Celý text)

V Krkonoších se objevil los evropský
6. května 2024 14:14

PRAHA (Ekolist) - Jelen evropský byl po desítky let největším savcem žijícím v Krkonoších. O tento svůj primát v budoucnu může přijít, protože se v Krkonoších objevil los evropský. Na tísňové lince Správy KRNAP jsme včera přijali opakovaná hlášení o pozorování potulujícího se losa evropského v okolí východokrkonošského Žacléře. Jedná se o druh, který zde byl doma a člověk jej v minulosti vyhubil.
(Celý text)

Studie: Jedovatí hadi budou kvůli globálnímu oteplování zřejmě masově migrovat
6. května 2024 12:36

LONDÝN (ČTK) - Změna klimatu pravděpodobně povede k masové migraci jedovatých hadů do nových regionů a zemí, které na to nejsou připravené, což jejich obyvatele učiní zranitelnějšími vůči uštknutí. Napsal to list The Guardian s odkazem na studii, podle které se nejvíce plazů zřejmě ze sousedních zemí přesune do Nepálu, Nigeru, Namibie, Číny a Barmy.
(Celý text)

Vláda projedná novelu veterinárního zákona, která zavádí kamery na jatkách
6. května 2024 12:18

PRAHA (ČTK) - Vláda v úterý projedná novelu veterinárního zákona, která by měla mimo jiné zavést kamery na jatkách. Novela reaguje na nová nařízení Evropské komise vydávaná pro veterinární péči. Novelu připravilo ministerstvo zemědělství. Připomínkové řízení skončilo loni v prosinci. Účinnost zákona předpokládá ministerstvo od roku 2025.
(Celý text)

O hledání travičů, výcviku psů a nebezpečnosti karbofuranu. Rozhovor s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické
6. května 2024 05:15

PRAHA (Ekolist) - Odhalit člověka, který ve volné krajině klade otrávené návnady, není jednoduché. Nedávno se díky spolupráci Policie ČR a psí jednotky České společnosti ornitologické povedlo jednoho traviče odhalit. O práci a výcviku psí jednotky jsme hovořili s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické.
(Celý text)

Původní druhy rostlin z české krajiny mizí, šíří se teplomilné, potvrdila studie
6. května 2024 02:00

BRNO (ČTK) - Původní druhy rostlin z české přírody mizí, krajinou se šíří teplomilné a nepůvodní druhy. Potvrdila to studie, která vznikla na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity ve spolupráci s Botanickým ústavem Akademie věd ČR a dalšími univerzitami. Masarykova univerzita o tom informovala na svém webu.
(Celý text)

Ministr životního prostředí Hladík není proti výstavbě dostupného bydlení na zemědělské půdě
6. května 2024 01:20

(ČTK) - Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) není proti výstavbě dostupného nájemního bydlení na zemědělské půdě, stavět by na ní ale měly obce, nikoli soukromí developeři. Hladík to uvedl v rozhovoru s ČTK. Vládní novelu omezující výstavbu na nejkvalitnější zemědělské půdě v pátek schválila Sněmovna. Právnické osoby, tedy právě soukromí developeři, mohou za určitých podmínek na stavbu dostupného bydlení získat i státní dotaci.
(Celý text)

Účinnost přípravků proti škůdcům klesá, uvedl výzkumník ze zemědělské univerzity
6. května 2024 01:15

PRAHA (ČTK) - Účinnost přípravků proti škůdcům se snižuje, může za to omezování počtu povolených účinných látek v přípravcích na ochranu rostlin, upozornil Jan Kazda z Katedry ochrany rostlin České zemědělské univerzity v Praze. Vzniká tak populace odolných škůdců a zemědělci musejí používat méně šetrné přípravky a jejich aplikaci opakovat, dodal. V Česku se i tak pesticidy využívají v menším množství, než je evropský průměr.
(Celý text)

U Brniště plánují postavit šest větrných elektráren, ne všichni v obci jsou pro
6. května 2024 00:27

BRNIŠTĚ (ČTK) - V Brništi na Českolipsku plánují postavit šest větrných elektráren, každou o výšce kolem 150 metrů a instalovaném výkonu sedm megawattů (MW). O záměru vedení obce minulý týden diskutovalo s obyvateli. Původně se mluvilo o 14 až 15 elektrárnách, to ale obec odmítla. Šest je maximum, řekl na jednání starosta Michal Vinš (NEZ). Impulzem k záměru byl zájem společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje postavit v Brništi větrný park, teď má obec na stole dalších pět nabídek.
(Celý text)

V ostravské zoo vznikne expozice pro tučňáky, konkrétní druh se vybírá
5. května 2024 23:43

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské zoologické zahradě vznikne expozice pro tučňáky. Město hledá zhotovitele stavby, jejíž výstavba by mohla začít letos na podzim a podle odhadů by měla stát 145 milionů korun bez DPH. Tučňáky zahrada, založená v roce 1951, dosud nechovala.
(Celý text)

Vědci objevili na souostroví Galapágy možnou školku kladivounů
5. května 2024 19:51

QUITO (ČTK) - Tým vědců objevil u jednoho z ostrovů ekvádorského souostroví Galapágy potenciální místo pro rozmnožování kladivounů obecných. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na prohlášení národního parku, podle kterého se jedná o velice vzácný nález. Pokud by se existence takzvané školky potvrdila, jednalo by se o první místo na Galapágách, kde se tento druh rozmnožuje.
(Celý text)

Hasiči odstraňují roje včel jen z veřejných prostranstvích či v případě ohrožení
5. května 2024 18:58

PARDUBICE (ČTK) - V posledních dnech evidují hasiči zvýšený počet telefonátů na tísňovou linku se žádostí o odstranění rojů včel či jiného bodavého hmyzu. Opakovaně upozorňují, že v takových situacích zasahují jen tehdy, pokud jde o veřejné prostranství nebo akutně hrozí ohrožení zdraví lidí, například alergiků. Na webu to uvedla mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková. Někdy stačí počkat, až včely odletí, jindy je třeba zavolat specializovanou firmu.
(Celý text)

Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární jógu se štěňaty
5. května 2024 18:56

ŘÍM (ČTK) - Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární cvičení jógy za přítomnosti štěňat. Tento týden vydalo směrnici, podle které by se lekce "puppy yogy" měly konat jen s dospělými psy, píše server stanice CNN a italská média. Cílem opatření je podle úřadů chránit zdraví zvířat a bezpečnost cvičících. Rozhodnutí uvítali ochránci zvířat, kteří módní formu cvičení jógy kritizovali.
(Celý text)

Lepra se ve středověku přenášela mezi veverkami a lidmi, tvrdí studie
5. května 2024 13:00

LONDÝN (ČTK) - Lepra se ve středověké Anglii přenášela mezi lidmi a veverkami. Zjištění podporuje teorii, že při šíření této nemoci mohl hrát roli obchod s kožešinami, uvedla studie, o které informoval list The Guardian.
(Celý text)

Lepra se ve středověku přenášela mezi veverkami a lidmi, tvrdí studie
5. května 2024 13:00

LONDÝN (ČTK) - Lepra se ve středověké Anglii přenášela mezi lidmi a veverkami. Zjištění podporuje teorii, že při šíření této nemoci mohl hrát roli obchod s kožešinami, uvedla studie, o které informoval list The Guardian.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2140 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama