titulní strana > co píší jiní
Německé automobilky dají za dva roky bilion Kč do elektromobility
23. listopadu 2018 09:45

PRAHA (ČTK) - Německé automobilky chtějí v příštích dvou letech investovat 40 miliard eur (bilion korun) do elektromobility. Počet nabízených elektrických modelů plánují ve stejné době zvýšit z dnešních zhruba 30 na 100. Zahraničním novinářům v Berlíně to řekl šéf sdružení automobilového průmyslu VDA Bernhard Mattes, podle něhož německé automobilky usilují o znovuzískání důvěry, o niž přišly kvůli dieselovému skandálu.
(Celý text)

Čína zastavila stavbu mostu kvůli úhynu 6000 ohrožených jeseterů
23. listopadu 2018 09:17

PRAHA (ČTK) - Čína zastavila stavbu most v provincii Chu-pej, která podle ekologů způsobila úhyn více než šesti tisíc jedinců kriticky ohroženého jesetera čínského. Informoval o tom dnes server China Daily.
(Celý text)

Británie štědře dotovala nákupy hybridních aut. Výsledek je bizarní. Řada řidičů vůz nikdy nenabila
23. listopadu 2018 07:15

PRAHA (Ekolist) - Dva litry na sto kilometrů, to už zní jako dobrý argument, proč si pořídit auto s hybridním motorem. Přitom se nemusíte bát, že vám dojde šťáva. A prospějete životnímu prostředí, když si to městem budete svištět na „čistou“ elektřinu. I proto nejrůznější státy pořizování takových úsporných a ekologických vozů dotovaly. Jak se ale ukazuje, zbytečně. Řada řidičů nikdy nevybalila nabíjecí kabely a se svými vozy jezdili jen na fosilní paliva. Píše o tom BBC.
(Celý text)

Pražská zoo zvýší částku, kterou dává na záchranu divokých zvířat
23. listopadu 2018 07:09

PRAHA (ČTK) - Pražská zoo v Troji zvýší ze dvou na tři koruny částku, kterou dává z každé prodané vstupenky na záchranu ohrožených druhů ve volné přírodě. Na záchranu půjdou ročně asi čtyři miliony. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Zahrada zaznamená každoročně více než 1,4 milionu vstupů. Cena vstupenky pro návštěvníky by se podle dokumentu měnit neměla. Do projektů na záchranu zvířat se zapojila zahrada poprvé v roce 2007 a loni vedení města schválilo pokračování do roku 2024. Provozovatelem zoo je Praha.
(Celý text)

Sladovna zahájila interaktivní výstavu na téma život včel
23. listopadu 2018 07:02

PÍSEK (ČTK) - Písecká Sladovna zahájila hlavní výstavu pro zimní sezonu s názvem Včela - Tajuplný výlet za sluncem. Je určena pro děti a má jim představit život včely. Návštěvníci se interaktivní formou seznámí s tím, co se děje v úlu a jak náročná je výroba medu. Výstava potrvá do 28. dubna. Informoval o tom ředitel Sladovny Adam Langer.
(Celý text)

ČR má v EU nadprůměrné emise skleníkových plynů na obyvatele
23. listopadu 2018 01:47

PRAHA (ČTK) - Česká republika má v rámci Evropské unie nadprůměrné emise skleníkových plynů na obyvatele, vyplývá ze Zprávy o životním prostředí za rok 2017, kterou v úterý projednala vláda. Předloni to byly 12,3 tuny CO2 ekvivalentu, což je 46 procent nad průměrem osmadvacítky. CO2 ekvivalent je míra používaná pro srovnání emisí různých skleníkových plynů v závislosti na jejich potenciálu pro globální oteplování.
(Celý text)

SÚRAO dá návrh na snížení počtu míst pro úložiště v půli prosince
22. listopadu 2018 16:07

VALEČ (ČTK) - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) dokončuje oponenturu k návrhu na snížení počtu lokalit vytipovaných v ČR pro stavbu hlubinného úložiště jaderného odpadu z devíti na čtyři. V polovině prosince ho chce předat ministerstvu průmyslu a obchodu, které rozhodne o dalším postupu. ČTK to řekl ředitel SÚRAO Jiří Slovák na dnešním semináři k dukovanské elektrárně ve Valči na Třebíčsku. Obce a spolky ve zvažovaných lokalitách proti možné stavbě úložiště dlouhodobě protestují.
(Celý text)

Vědci vybádali původního předka rozmanité čeledi myšovitých
22. listopadu 2018 11:58

PRAHA (ČTK) - Vědci z Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR společně s kolegy z Francie a Japonska odhalili, že rozmanitost čeledi myšovitých vznikla z jednoho předka. Žil asi před 20 miliony let v dnešní tropické jihovýchodní Asii, kde je dodnes největší rozmanitost myšovitých savců. Ústav to uvedl na svém webu, výsledky studie publikoval časopis Molecular Phylogenetics and Evolution.
(Celý text)

WMO: Koncentrace CO2 v ovzduší dosáhla dalšího rekordu
22. listopadu 2018 10:39

ŽENEVA (ČTK) - Množství oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře bylo v loňském roce opět rekordní. Oznámila to dnes Světová meteorologická organizace (WMO), která je agenturou OSN. Koncentrace jednoho ze skleníkových plynu dosáhla 405.5 ppm (částic na milion). V roce 2016 to bylo 403,3 ppm, v roce 2015 400 ppm. Podle WMO to přitom nevypadá, že by se měl stoupající trend v dohledné době změnit.
(Celý text)

Přírodní kosmetika? Nic takového neexistuje, tvrdí kanadský chemik
22. listopadu 2018 01:34

PRAHA (Ekolist) - V Kanadě se loni utratilo 1,13 miliard dolarů za kosmetické a zkrášlující přípravky, letos to má být zase o něco víc. Drtivá většina těchto komerčně úspěšných produktů nese ve svém názvu nebo na balení přízvisko „přírodní“. Odborníky a zástupce ekologických organizací to dráždí. Považují to za sice chytrý, ale společensky nebezpečný marketing. V článku uveřejněném na GlobalNews vysvětlují, proč má přírodní kosmetika s přírodou jen velmi málo společného.
(Celý text)

Na nehostinné suché mongolské stepi rostou modříny. Vláhu získávají z rosy
22. listopadu 2018 01:16

PRAHA (Ekolist) - Mongolskou suchou step sem tam naruší skupinka stromů. Jde o osamocené shluky modřínů, které jsou schopné v extrémně nehostinném a suchém prostředí bez zjevného přísunu vody. Jediným zdrojem životadárné vláhy je jim rosa. Výzkumu tohoto fenoménu se věnují vědci a studenti Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně.
(Celý text)

Vítězem studentské architektonické soutěže jsou domy se společnou produkcí potraviny, chovem zvířat a výrobou elektřiny
22. listopadu 2018 01:00

PRAHA (Ekolist) - Zadání letošního ročníku studentské soutěže Český ostrovní dům bylo vytvořit inspirativní návrhy šetrného komplexu pěti energeticky soběstačných bytových budov s prvky sdílení. Letošním vítězem soutěže se stala Zuzana Kopiláková, studentka architektury v Bratislavě, se svým návrhem minimalizujícím potřebu externí dodávky elektrické energie a spotřebu pitné vody. Její koncept počítá se společnou produkcí potravin, malým chovem zvířat a sdílením přebytků elektřiny s obcí. Informuje o Pavel Podruh, zakladatel soutěže.
(Celý text)

Německo diskutuje o tom, jak hlídat zákazy pro starší diesely
21. listopadu 2018 18:32

BERLÍN (ČTK) - Vzhledem k přibývajícím zákazům jízdy starších dieselových aut v německých městech musí spolková republika najít způsob, jak tyto zákazy účinně vymáhat. Vláda počítá s nasazením systémů na automatické sledování poznávacích značek, sdružení měst to ale zatím odmítá.
(Celý text)

Brabec: Globální úsilí se neblíží splnění závazků z Paříže
21. listopadu 2018 16:54

PRAHA (ČTK) - Globální úsilí se zatím příliš neblíží ke splnění závazků z pařížské klimatické dohody, uvedl dnes na jednání sněmovního výboru pro životní prostředí ministr Richard Brabec (ANO). Zásadní je podle něj připravit se na skutečnost, že snahy nemusí být úspěšné, přesto ale má Česká republika být solidární s Evropou a snažit se cíle splnit. Brabec je přesvědčen, že Česko dosáhne do roku 2030 snížení emisí skleníkových plynů minimálně o 40 procent.
(Celý text)

Kůrovcová kalamita se v 2019 nejspíš zvětší na dvojnásobek
21. listopadu 2018 13:55

PRAHA (ČTK) - Kůrovcová kalamita bude pokračovat i v příštím roce, množství těžeb nejspíš vzroste na dvojnásobek. Uvedl to dnes na jednání sněmovního výboru pro životní prostředí náměstek ministra zemědělství pro řízení sekce lesního hospodářství Patrik Mlynář. Jde podle něj zatím o hrubé odhady, přesnější čísla na základě těžeb bude stát znát na konci roku. Výbor vyzval stát k předložení krizového plánu a novely lesnického zákona.
(Celý text)

Valašské Meziříčí zakáže kvůli krádežím stromků vstup do mladých lesů
21. listopadu 2018 13:54

VAL. MEZIŘÍČÍ (ČTK) - Valašské Meziříčí na Vsetínsku zakáže lidem v prosinci vstupovat do mladých lesů. Město tak chce v předvánočním období zabránit krádežím stromků, činí tak úspěšně již několik let. Zákaz vstupu do jehličnatých porostů mladších 20 let v majetku města platí od 1. do 24. prosince, informovala dnes v tiskové zprávě mluvčí valašskomeziříčské radnice Vendula Králová.
(Celý text)

Pražané i Brňané si mohou pořídit vánoční jedličky v květináči. A na jaře je vrátit do přírody
21. listopadu 2018 13:43

PRAHA (Ekolist) - Aktuálně nabízí vánoční jedličky v květináči dvě organizace v Praze, Lesy hl. m. Prahy a Toulcův dvůr, a v Brně pak Veronica. Je dobré nákup nenechat na poslední chvíli. Loni se vcelku rychle stalo, že byly jedličky vyprodány. Aktualizace: Jedličky nabízí i ČSOP Kokonín.
(Celý text)

Místo pilníčku rašple. Tak probíhá pedikúra sloních kopyt
21. listopadu 2018 13:11

PRAHA (Ekolist) - Nohy slůňat, která se v Zoo Praha narodila v roce 2016, už nesou nějakou váhu. Starší Max aktuálně váží 938 kg a mladší Rudi 676 kg. Oba si ale stále rádi hrají a jsou velice aktivní. A jejich kopyta – tenčí než u dospělých slonů – jsou tudíž náchylná k prasklinám. I oni proto musejí pravidelně absolvovat pedikúru. Informuje o tom Zoo Praha.
(Celý text)

Odpůrci úložiště na Vysočině chtějí znát názor obcí po volbách
21. listopadu 2018 12:52

JIHLAVA (ČTK) - Odpůrci stavby úložiště jaderného odpadu na Vysočině se zeptají obcí ve zvažovaných lokalitách v kraji, jestli po říjnových komunálních volbách nezměnily postoj k tomuto záměru státu. Samosprávy se na základě volebních výsledků obměnily. Odpůrci úložiště požádají obecní zastupitelstva, aby v nejbližší době přijala usnesení, že nepodporují vznik trvalého hlubinného skladu ani s tím spojené průzkumy. ČTK to dnes řekla Hana Veronika Konvalinková (Zelení) z organizace Bezjaderná Vysočina.
(Celý text)

Jasany ohrožuje zákeřná houba s krásným jménem. Bránit jejímu šíření je obtížné, upozorňují lesníci
21. listopadu 2018 11:11

PRAHA (Ekolist) - Jasan patří v České republice mezi nejvýznamnější listnaté dřeviny. V současné době se podílí na skladbě lesa 1,4 %. Plocha všech lesních porostů s jasanem činí 218 tisíc hektarů. Celková plocha lesních porostů jasanu zahrnuje celkem 40 822 hektarů. Tato čísla se ale časem můžou snížit. Na vině může být nekróza jasanu, způsobená vřeckovýtrusou houbou voskovičkou jasanovou. Informuje o tom Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti.
(Celý text)

Jasany ohrožuje zákeřná houba s krásným jménem. Bránit jejímu šíření je obtížné, upozorňují lesníci
21. listopadu 2018 11:11

PRAHA (Ekolist) - Jasan patří v České republice mezi nejvýznamnější listnaté dřeviny. V současné době se podílí na skladbě lesa 1,4 %. Plocha všech lesních porostů s jasanem činí 218 tisíc hektarů. Celková plocha lesních porostů jasanu zahrnuje celkem 40 822 hektarů. Tato čísla se ale časem můžou snížit. Na vině může být nekróza jasanu, způsobená vřeckovýtrusou houbou voskovičkou jasanovou. Informuje o tom Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1077 | 1078 | 1079 | 1080 | 1081 | .. | 2140 | Další
Další články:
6. května 2024 06:00
6. května 2024 05:59
5. května 2024 05:45
4. května 2024 05:45
3. května 2024 17:08

Online diskuse
V Krkonoších se objevil los evropský
6. května 2024 14:14

PRAHA (Ekolist) - Jelen evropský byl po desítky let největším savcem žijícím v Krkonoších. O tento svůj primát v budoucnu může přijít, protože se v Krkonoších objevil los evropský. Na tísňové lince Správy KRNAP jsme včera přijali opakovaná hlášení o pozorování potulujícího se losa evropského v okolí východokrkonošského Žacléře. Jedná se o druh, který zde byl doma a člověk jej v minulosti vyhubil.
(Celý text)

Studie: Jedovatí hadi budou kvůli globálnímu oteplování zřejmě masově migrovat
6. května 2024 12:36

LONDÝN (ČTK) - Změna klimatu pravděpodobně povede k masové migraci jedovatých hadů do nových regionů a zemí, které na to nejsou připravené, což jejich obyvatele učiní zranitelnějšími vůči uštknutí. Napsal to list The Guardian s odkazem na studii, podle které se nejvíce plazů zřejmě ze sousedních zemí přesune do Nepálu, Nigeru, Namibie, Číny a Barmy.
(Celý text)

Vláda projedná novelu veterinárního zákona, která zavádí kamery na jatkách
6. května 2024 12:18

PRAHA (ČTK) - Vláda v úterý projedná novelu veterinárního zákona, která by měla mimo jiné zavést kamery na jatkách. Novela reaguje na nová nařízení Evropské komise vydávaná pro veterinární péči. Novelu připravilo ministerstvo zemědělství. Připomínkové řízení skončilo loni v prosinci. Účinnost zákona předpokládá ministerstvo od roku 2025.
(Celý text)

O hledání travičů, výcviku psů a nebezpečnosti karbofuranu. Rozhovor s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické
6. května 2024 05:15

PRAHA (Ekolist) - Odhalit člověka, který ve volné krajině klade otrávené návnady, není jednoduché. Nedávno se díky spolupráci Policie ČR a psí jednotky České společnosti ornitologické povedlo jednoho traviče odhalit. O práci a výcviku psí jednotky jsme hovořili s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické.
(Celý text)

Původní druhy rostlin z české krajiny mizí, šíří se teplomilné, potvrdila studie
6. května 2024 02:00

BRNO (ČTK) - Původní druhy rostlin z české přírody mizí, krajinou se šíří teplomilné a nepůvodní druhy. Potvrdila to studie, která vznikla na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity ve spolupráci s Botanickým ústavem Akademie věd ČR a dalšími univerzitami. Masarykova univerzita o tom informovala na svém webu.
(Celý text)

Ministr životního prostředí Hladík není proti výstavbě dostupného bydlení na zemědělské půdě
6. května 2024 01:20

(ČTK) - Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) není proti výstavbě dostupného nájemního bydlení na zemědělské půdě, stavět by na ní ale měly obce, nikoli soukromí developeři. Hladík to uvedl v rozhovoru s ČTK. Vládní novelu omezující výstavbu na nejkvalitnější zemědělské půdě v pátek schválila Sněmovna. Právnické osoby, tedy právě soukromí developeři, mohou za určitých podmínek na stavbu dostupného bydlení získat i státní dotaci.
(Celý text)

Účinnost přípravků proti škůdcům klesá, uvedl výzkumník ze zemědělské univerzity
6. května 2024 01:15

PRAHA (ČTK) - Účinnost přípravků proti škůdcům se snižuje, může za to omezování počtu povolených účinných látek v přípravcích na ochranu rostlin, upozornil Jan Kazda z Katedry ochrany rostlin České zemědělské univerzity v Praze. Vzniká tak populace odolných škůdců a zemědělci musejí používat méně šetrné přípravky a jejich aplikaci opakovat, dodal. V Česku se i tak pesticidy využívají v menším množství, než je evropský průměr.
(Celý text)

U Brniště plánují postavit šest větrných elektráren, ne všichni v obci jsou pro
6. května 2024 00:27

BRNIŠTĚ (ČTK) - V Brništi na Českolipsku plánují postavit šest větrných elektráren, každou o výšce kolem 150 metrů a instalovaném výkonu sedm megawattů (MW). O záměru vedení obce minulý týden diskutovalo s obyvateli. Původně se mluvilo o 14 až 15 elektrárnách, to ale obec odmítla. Šest je maximum, řekl na jednání starosta Michal Vinš (NEZ). Impulzem k záměru byl zájem společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje postavit v Brništi větrný park, teď má obec na stole dalších pět nabídek.
(Celý text)

V ostravské zoo vznikne expozice pro tučňáky, konkrétní druh se vybírá
5. května 2024 23:43

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské zoologické zahradě vznikne expozice pro tučňáky. Město hledá zhotovitele stavby, jejíž výstavba by mohla začít letos na podzim a podle odhadů by měla stát 145 milionů korun bez DPH. Tučňáky zahrada, založená v roce 1951, dosud nechovala.
(Celý text)

Vědci objevili na souostroví Galapágy možnou školku kladivounů
5. května 2024 19:51

QUITO (ČTK) - Tým vědců objevil u jednoho z ostrovů ekvádorského souostroví Galapágy potenciální místo pro rozmnožování kladivounů obecných. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na prohlášení národního parku, podle kterého se jedná o velice vzácný nález. Pokud by se existence takzvané školky potvrdila, jednalo by se o první místo na Galapágách, kde se tento druh rozmnožuje.
(Celý text)

Hasiči odstraňují roje včel jen z veřejných prostranstvích či v případě ohrožení
5. května 2024 18:58

PARDUBICE (ČTK) - V posledních dnech evidují hasiči zvýšený počet telefonátů na tísňovou linku se žádostí o odstranění rojů včel či jiného bodavého hmyzu. Opakovaně upozorňují, že v takových situacích zasahují jen tehdy, pokud jde o veřejné prostranství nebo akutně hrozí ohrožení zdraví lidí, například alergiků. Na webu to uvedla mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková. Někdy stačí počkat, až včely odletí, jindy je třeba zavolat specializovanou firmu.
(Celý text)

Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární jógu se štěňaty
5. května 2024 18:56

ŘÍM (ČTK) - Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární cvičení jógy za přítomnosti štěňat. Tento týden vydalo směrnici, podle které by se lekce "puppy yogy" měly konat jen s dospělými psy, píše server stanice CNN a italská média. Cílem opatření je podle úřadů chránit zdraví zvířat a bezpečnost cvičících. Rozhodnutí uvítali ochránci zvířat, kteří módní formu cvičení jógy kritizovali.
(Celý text)

Lepra se ve středověku přenášela mezi veverkami a lidmi, tvrdí studie
5. května 2024 13:00

LONDÝN (ČTK) - Lepra se ve středověké Anglii přenášela mezi lidmi a veverkami. Zjištění podporuje teorii, že při šíření této nemoci mohl hrát roli obchod s kožešinami, uvedla studie, o které informoval list The Guardian.
(Celý text)

Jaký je aktuální zdravotní stav našich lesů?
5. května 2024 05:23

PRAHA (Ekolist) - Zdravotní stav lesů je výrazně rozdílný u „mladých“ a „starých“ porostů. Například u smrku je průměrná defoliace porostů do 60 let věku pouze 13 %, zatímco u porostů nad 120 let je to více než 37 %. U buku je průměrná defoliace porostů do 60 let 11 % a průměrná defoliace porostů nad 120 let je dvojnásobná. Je však nutné rozlišovat mezi „starými lesy“, které se dlouhodobě vyvíjely bez zásahu člověka, a monokulturními porosty nad 120 let, které mají obvykle sníženou vitalitu. Přitom stáří hospodářských lesů v posledním století výrazně narůstá – zatímco lesy starší 100 let se v roce 1920 vyskytovaly pouze na 3 % porostní půdy, v současné době je to již více než 20 %.
(Celý text)

Výborný: Přísnější ochrana půdy pomůže navrátit do krajiny aleje a remízky
5. května 2024 01:54

PRAHA (ČTK) - Přísnější ochrana nejlepší zemědělské půdy, kterou tento týden schválili poslanci, pomůže do krajiny navrátit původní krajinné prvky, jako jsou stromořadí, remízky nebo mokřady. Více je také zajištěno zachování půdy dalším generacím, řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Agrovoltaiky, které budou moci pěstitelé stavět například v ovocných sadech, pak mohou podle ministra snížit škody na úrodě způsobené mrazem. Výborný nicméně připustil, že by novela mohla být v některých parametrech ambicióznější.
(Celý text)

Ochránci rozšiřují péči o suché skalnaté svahy u Vladislavi, pasou tam i ovce
5. května 2024 01:05

VLADISLAV (ČTK) - Ochránci přírody rozšiřují péči o suché skalnaté svahy okolo Vladislavi na Třebíčsku. Dřívější pastviny minulá desetiletí zarůstaly, odstranit bylo potřeba náletové dřeviny, například trnky. Trávu tam tento týden začalo spásat i malé stádo ovcí. V dlouhodobé aktivitě teď základní organizaci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) v Kněžicích pomohlo zapojení do širšího projektu dotovaného z takzvaných norských fondů, řekl Václav Křivan z této organizace.
(Celý text)

Nové zavlažovací vaky podpoří rozvoj kořenů u vzrostlých stromů v Brně
5. května 2024 00:50

BRNO (ČTK) - Vitalitu i odolnost vůči vyvrácení a suchu mají u velkých a významných stromů v Brně zajistit zavlažovací vaky. Veřejná zeleň města Brna technologii poprvé vyzkoušela koncem března u jasanu na Moravském náměstí, jenž je jedním z mála vzrostlých stromů v okolí a má vliv na jeho ochlazování. Příspěvková organizace města pořídila čtyři vaky dohromady za 100 000 korun, řekl náměstek primátorky pro životní prostředí Filip Chvátal (KDU-ČSL).
(Celý text)

Královéhradecký útulek pro zvířata by se měl stát i centrem lesní pedagogiky
5. května 2024 00:49

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Útulek pro opuštěná zvířata v Hradci Králové by se měl v budoucnu stát také centrem lesní pedagogiky. Děti by v něm měly vedle chovu psů a koček poznat i život v lese, seznámit se s dravci a dalšími lesními zvířaty. Plánují to Městské lesy Hradec Králové, které útulek od letošního února provozují. Útulek, který nově nese jméno Azyl pro zvířata, již začal zavádět programy pro veřejnost. ČTK to řekl ředitel Městských lesů Milan Zerzán.
(Celý text)

Děčínská zoo chce ke svému 75. výročí vytvořit český rekord
5. května 2024 00:42

DĚČÍN (ČTK) - Děčínská zoologická zahrada si chce k 75. výročí vzniku nadělit vytvoření českého rekordu. Žádá proto návštěvníky, aby v den velkolepé oslavy, 11. května, dorazili v jakémkoliv tričku, na němž bude vyobrazený medvěd. Může jít o obrázek, fotografii, nášivku i vlastnoručně vytvořenou podobiznu, uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Zoo má medvěda ve svém znaku. Její ikonou je medvěd kamčatský Bruno, který byl inspirací k rekordu a bude i hlavní hvězdou oslavy.
(Celý text)

Olomoucká zoo má po 14 letech mládě kondora královského, vylíhlo se v Liberci
4. května 2024 23:22

LIBEREC (ČTK) - Velkého úspěchu dosáhla liberecká zoo ve své speciální líhni dravých ptáků. Před několika týdny se v ní vyklubalo mládě kondora královského z vejce, které pocházelo od páru ze Zoo Olomouc. Nyní je mládě již zpět v této zahradě. Naposledy se mládě kondora v Olomouci podařilo odchovat před 14 lety.
(Celý text)

Olomoucká zoo má po 14 letech mládě kondora královského, vylíhlo se v Liberci
4. května 2024 23:22

LIBEREC (ČTK) - Velkého úspěchu dosáhla liberecká zoo ve své speciální líhni dravých ptáků. Před několika týdny se v ní vyklubalo mládě kondora královského z vejce, které pocházelo od páru ze Zoo Olomouc. Nyní je mládě již zpět v této zahradě. Naposledy se mládě kondora v Olomouci podařilo odchovat před 14 lety.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2140 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama