titulní strana > co píší jiní
Čína zůstává nejoblíbenější zemí pro investice do OZE, ČR chybí
6. prosince 2018 14:11

PRAHA (ČTK) - Čína zůstává nejoblíbenější zemí pro investice do obnovitelných zdrojů energie (OZE), druhé jsou Spojené státy. Vyplývá to z aktuálního indexu atraktivity zemí pro OZE, který pravidelně sestavuje poradenská společnost EY. Žebříček obsahuje 40 nejatraktivnějších zemí po celém světě. Česko opět chybí, naposledy se v něm umístilo v roce 2014. Partner EY pro energetiku Blahoslav Němeček míní, že tento stav by mohlo do budoucna změnit zavedení plánovaných aukcí OZE, které se v Česku chystá.
(Celý text)

Rozvinuté země v období 1990-2016 snížily emise o 13 procent
6. prosince 2018 13:15

KATOVICE (ČTK) - Rozvinuté země mezi lety 1990 až 2016 snížily emise skleníkových plynů o 13 procent. Uvádí se to v dnes zveřejněných úryvcích ze zprávy Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (UNFCCC). Od roku 2010 objem emisí vypuštěných bohatými státy klesl o 4,4 procenta. Podle autorů zprávy vydané na světové klimatické konferenci COP24 v Katovicích se tak stalo pravděpodobně díky krokům na ochranu ovzduší, které více než vyvážily přírůstek populace a hospodářský růst.
(Celý text)

Prozradily ho skvrny. Rys v CHKO Brdy pochází ze Šumavy
6. prosince 2018 11:53

PRAHA (Ekolist) - Rys, kterého v Brdech zaznamenala fotopast, přišel do této chráněné krajinné oblasti ze Šumavy. Potvrdilo to porovnání snímků z fotopastí. Každé zvíře má totiž jedinečnou kresbu, která při podrobném zkoumání umožňuje jeho přesnou identifikaci. Informuje o tom Agentura ochrany přírody a krajiny.
(Celý text)

Největší zhouba australské přírody? Liška z Evropy
6. prosince 2018 01:15

PRAHA (Ekolist) - Klimatické změny možná představují zásadní problém existence mořských korálů při pobřeží Austrálie, ale fauně na souši tohoto kontinentu dominuje jiný původce ohrožení. Absolutní jedničkou, když přijde na příčiny vyhynutí zdejších savců, jsou obyčejné kočky a hlavně lišky. Píše o tom ScienceDaily.
(Celý text)

Experti: Letošní emise jsou rekordní, vrchol ale ještě přijde
6. prosince 2018 00:33

KATOVICE (ČTK) - Vrchol ve výrobě skleníkových plynů na Zemi je stále ještě před námi, domnívají se experti na základě poznatků zveřejněných během včerejšího jednání světové konference o klimatu COP24 v polských Katovicích. Emise oxidu uhličitého (CO2) z fosilních paliv, kterým se přičítá hlavní vina za oteplování planety, letos zaznamenaly bezprecedentní nárůst ve srovnání s posledními sedmi lety, uvedla agentura AFP.
(Celý text)

Jen čtvrtina starostů považuje kanalizaci své obce za dostatečnou
6. prosince 2018 00:29

(ČTK) - Jen zhruba čtvrtina starostů vnímá kanalizační síť ve své obci jako dostatečnou, naopak opačný názor mají zejména kvůli kvalitě kanalizační a vodovodní infrastruktury v okrajových částech svých obcí tři čtvrtiny jejich představitelů. Vyplývá to z průzkumu agentury Strateggo, kterého se zúčastnilo přes 100 starostů měst nad 8000 obyvatel.
(Celý text)

O léčebných účincích konopí je stále málo důkazů, říká úřad EU
6. prosince 2018 00:20

(ČTK) - O prospěšnosti využívání konopí k léčebným účelům je k dispozici stále málo důkazů, uvedlo v úterý podle agentury Reuters Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA). S tím, jak přibývá zemí, které povolují využívat konopí k léčbě některých onemocnění, je potřeba se více věnovat výzkumu této problematiky, vyzvalo také EMCDDA. Konopí se pro medicínské účely používá například i v Česku.
(Celý text)

Příčinou úmrtí ženy v pražských Hlubočepích bylo hadí uštknutí
6. prosince 2018 00:18

PRAHA (ČTK) - Příčinou říjnového úmrtí třicetileté ženy v pražských Hlubočepích bylo uštknutí mambou zelenou. Pitva zjistila, že žena zemřela po působení neurotoxinu hadího jedu. Včera to sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský. Podle prvních informací Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze úmrtí s uštknutím nesouviselo, žena měla jiné zdravotní komplikace, uvedl tehdy její mluvčí Filip Brož.
(Celý text)

Plzeňský kraj má studii ke zlepšení vody v přehradě Hracholusky
6. prosince 2018 00:17

PLZEŇ (ČTK) - Plzeňský kraj má studii ke zlepšení kvality vody v přehradě Hracholusky, kterou vždy velmi brzy v létě znečišťují přemnožené sinice a zelené řasy, což omezuje koupání. Studii vyčištění největší vodní plochy v regionu s 390 hektary zpracovaly firmy VRV a DHI. Navrhly 173 opatření v povodí za více než jednu miliardu korun, která potrvají pět až deset let. Půjde zejména o odstraňování fosforu v čistírnách odpadních vod v okolních obcích, průmyslových zónách i v zemědělských areálech. Kraj už teď ví, kdo znečišťuje, řekla v pondělí krajská radní Radka Trylčová (ODS).
(Celý text)

Hnutí Duha: Kombinované kotle nebudou dále podporovány z dotací
6. prosince 2018 00:15

(ČTK) - Nákup kombinovaných kotlů už nebude podporován z takzvaných kotlíkových dotací. Změnu schválil Monitorovací výbor Operačního programu Životní prostředí, uvedlo v úterní tiskové zprávě ekologické Hnutí Duha. Návrh na vyjmutí kotlů, v nichž se dá kromě dřeva topit i uhlím, z třetí dotační výzvy, předložilo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Resort zatím informaci nepotvrdil.
(Celý text)

Německo dá městům znečištěným oxidem dusičitým téměř dvě miliardy eur
6. prosince 2018 00:12

BERLÍN (ČTK) - Německá vláda navýší finanční pomoc městům, která se potýkají se znečištěním ovzduší oxidem dusičitým (NO2), z jedné na více než 1,9 miliardy eur (49 miliard korun). Po jednání se zástupci měst to v pondělí v Berlíně oznámila kancléřka Angela Merkelová (CDU).
(Celý text)

Praha 2 chce zapojit do úklidu u kontejnerů lidi bez domova
6. prosince 2018 00:10

PRAHA (ČTK) - Praha 2 zamýšlí zapojit do úklidu okolo kontejnerů lidi bez domova. Důvodem je, že do nádob vyhazují odpad rovněž místní podnikatelé, aby se vyhnuli poplatkům. Kontejnery jsou pak přeplněné a odpad se válí i okolo nich. Za dohlížení na kontejnery by lidé dostávali peníze. Řekla to starostka Jana Černochová (ODS).
(Celý text)

Olomoučtí vědci zjistili, že v Německu klesl počet druhů motýlů o deset procent
5. prosince 2018 11:35

OLOMOUC (ČTK) - Olomoučtí vědci zjistili, že počet druhů motýlů na různých místech Německa poklesl v posledním desetiletí zhruba o deset procent. Podle odborníků citelný úbytek druhového bohatství motýlů svědčí o tom, že se stále nedaří efektivně chránit přírodu. Vědci z katedry ekologie a životního prostředí Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého a jejich němečtí kolegové motýly monitorovali na 245 místech po dobu 11 let, sdělila dnes mluvčí fakulty Šárka Chovancová.
(Celý text)

Divocí koně spásají Podyjí půl roku, adaptovali se dobře
5. prosince 2018 11:29

ZNOJMO (ČTK) - Jedenáct divokých koní se už půl roku prohání ve dvou vybraných lokalitách Národního parku Podyjí na Znojemsku. Na 70 hektarech pastvin mají pomáhat s jejich údržbou a chránit před zarůstáním. Odborníci jejich pobyt hodnotí jako přínosný, nežádoucí vysoká tráva už prakticky zmizela. Lze očekávat, že pastvina přiláká nové druhy brouků či motýlů, řekl dnes biolog Národního parku Podyjí Robert Stejskal.
(Celý text)

O jedličky v květináčích je v Brně zájem, prodalo se jich už 550
5. prosince 2018 11:27

BRNO (ČTK) - Zájem Brňanů o živé vánoční jedličky v květináči letos podle ekologů předčil očekávání. Jen Nadace Veronica jich prodala už přes 550, vyprodají se asi do poloviny prosince. V tiskové zprávě to dnes uvedla Lenka Zemanová z nadace, která je v Brně největším prodejcem těchto stromků. V prodeji jich je letos kolem 1100, nadace jich má k dispozici 900.
(Celý text)

Myslivci chtějí, aby stát určil únosné počty vlků v ČR
5. prosince 2018 11:24

PRAHA (ČTK) - Myslivci chtějí od státu aby určil, v jakých oblastech a počtech je únosné, aby se v české přírodě vyskytovali vlci. Zástupci Českomoravské myslivecké jednoty (ČMMJ) to uvedli na dnešní tiskové konferenci. Podle myslivců je střílení vlků až poslední možností regulace, ale je třeba, aby ministerstvo životního prostředí a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) jasně stanovily počty vlků, které jsou v ČR únosné. Není podle nich například možné, aby se vlci dostávali do zastavěných lokalit. Vyjádření ministerstva ČTK shání.
(Celý text)

Volkswagen ohlásil konec spalovacích motorů
5. prosince 2018 11:22

PRAHA (ČTK) - Německá automobilka Volkswagen ohlásila konec spalovacích motorů. Poslední vozy s touto technologií vyvine v roce 2026 a prodávat je bude zhruba do roku 2040. V budoucnu se soustředí na elektromobily. V úterý večer o tom na setkání výrobců automobilů organizovaném deníkem Handelsblatt informoval vedoucí firemní stratég Michael Jost. Ne všichni v automobilové branži jsou tak radikální, Volvo zatím ohlásilo pouze konec naftových motorů, píše na svém webu tentýž list.
(Celý text)

Do úklidových akcí v ČR se letos zapojil rekordní počet lidí
5. prosince 2018 10:57

PRAHA (ČTK) - Do úklidových akcí v České republice se letos zapojilo rekordních 134.584 dobrovolníků. Během 3295 akcí uklidili 2113 tun odpadů. V dnešní tiskové zprávě při příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků to sdělili organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Příští rok se velká jarní úklidová akce uskuteční v sobotu 6. dubna, zájemci se mohou registrovat na webu www.uklidmecesko.cz.
(Celý text)

BBC: Čína vyváží technologie uhelných elektráren navzdory emisím
5. prosince 2018 07:33

PEKING (ČTK) - Čína byla dlouhodobě kritizována za provoz svých neekologických uhelných elektráren, které velkou měrou přispívají k růstu emisí skleníkových plynů. Ochránci životního prostředí tvrdí, že Čína nyní podporuje desítky projektů uhelných elektráren daleko od svých hranic. Informuje o tom zpravodajský server BBC.
(Celý text)

Polský prezident slíbil, že nenechá "zabít" polské hornictví
5. prosince 2018 05:20

KATOVICE (ČTK) - Polský prezident Andrzej Duda včera slíbil, že "nedovolí zavraždit důlní průmysl" v zemi, tedy nedovolí ukončit těžbu uhlí v Polsku, které je právě hostitelem světové konference o klimatu COP24. Účastníky konference včera - na svátek patronky horníků svaté Barbory - probudily hornické dechovky a šok jim podle tisku způsobila i skutečnost, že oficiální polský pavilon na konferenci je celý stvořen z uhlí, sehrávajícího na konferenci roli "hlavního obžalovaného".
(Celý text)

Polský prezident slíbil, že nenechá "zabít" polské hornictví
5. prosince 2018 05:20

KATOVICE (ČTK) - Polský prezident Andrzej Duda včera slíbil, že "nedovolí zavraždit důlní průmysl" v zemi, tedy nedovolí ukončit těžbu uhlí v Polsku, které je právě hostitelem světové konference o klimatu COP24. Účastníky konference včera - na svátek patronky horníků svaté Barbory - probudily hornické dechovky a šok jim podle tisku způsobila i skutečnost, že oficiální polský pavilon na konferenci je celý stvořen z uhlí, sehrávajícího na konferenci roli "hlavního obžalovaného".
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1077 | 1078 | 1079 | 1080 | 1081 | .. | 2147 | Další
Další články:
19. května 2024 06:14
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45

Online diskuse
Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě
18. května 2024 00:23

(ČTK) - U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě. Nyní zde nemají možnost se během čekání na proplavení bezpečně a pohodlně vyvázat. Práce zahájilo Ředitelství vodních cest (ŘVC) tento týden, hotovo by mělo být letos na podzim letošního roku. Náklady přesáhnou 32 milionů korun bez DPH, pokryje je Státní fond dopravní infrastruktury. Stavba nových čekacích stání nebude mít na provoz v okolí plavební komory téměř žádný vliv. Stání poslouží podle velikosti jednomu většímu nebo dvěma menším rekreačním plavidlům, řekl dnes ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
(Celý text)

Ve Francii zapsali do vesnické školy čtyři ovce, aby splnili kvótu na počet žáků
18. května 2024 00:22

(ČTK) - Ve Francii zapsali rodiče malých dětí ke studiu ve vesnické škole také čtyři ovce, aby splnili požadavek úřadů na minimální počet žáků. Chtěli tak vyjádřit svůj protest proti předpisům, kvůli nimž hrozí jejich škole uzavření, napsala stanice BFM TV.
(Celý text)

Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, nyní je zhruba tři týdny staré
18. května 2024 00:14

BRNO (ČTK) - Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, narodilo se přímo ve výběhu zhruba před třemi týdny. V brněnském zařízení zůstane malá samička asi jen půl roku, pak poputuje jinam, řekla mluvčí zoo Věra Müllerová. Stádo sobů v Brně tak nyní čítá čtyři samice, jednoho samce a mládě.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2147 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama