titulní strana > co píší jiní
Nedělní vítr napáchal v Praze největší škody v Kunratickém lese
30. října 2017 11:41

PRAHA (ČTK) - Silný vítr o víkendu napáchal v hlavním městě největší škody v Kunratickém lese. Zástupci Lesů hlavního města (LHM) dosud zaznamenali 300 metrů krychlových polomů a vývratů. Informovala o tom tisková mluvčí Lesů hl. m. Prahy Petra Fišerová. Zaměstnanci lesů jsou stále v terénu a kontrolují porosty. LHM nadále vyzívají obyvatele, aby v lesích dbali zvýšené opatrnosti. Nedělní vichřice Herwart zasáhla celé Česko a vyžádala si dva lidské životy.
(Celý text)

Zoo Praha dnes zůstala kvůli nedělní vichřici zavřená
30. října 2017 10:37

PRAHA (ČTK) - Pražská zoologická zahrada dnes zůstala kvůli nedělní vichřici zavřená. Pracovníci odklízejí popadané stromy a větve, aby mohl být areál od úterka zase otevřený pro návštěvníky. Největší škodu vítr způsobil na seníku, na kterém poničil střechu. Informovala o tom mluvčí zoo Alena Šteffelová.
(Celý text)

České ekologické organizace se obrátily na polskou velvyslankyni kvůli kácení Bělověžského pralesa
30. října 2017 10:32

PRAHA (ČTK) - Zástupci českých ekologických organizací se obrátili na polskou velvyslankyni Grażynu Bernatowiczovou kvůli pokračujícímu kácení vzácného Bělověžského pralesa. Informovalo o tom Hnutí Duha. Prales patří do seznamu světového dědictví UNESCO a těžbu dřeva v něm zakázal Soudní dvůr Evropské unie. Přesto kácení již několik měsíců pokračuje.
(Celý text)

Hynutí jasanů, oživování druhů a pálení rohů
30. října 2017 09:11

(Ochrana přírody) - To všechno a ještě mnohem víc nabízí poslední číslo časopisu Ochrana přírody.

 

 


(Celý text)

V Beskydech uhynula rysí samice, její mláďata asi nepřežijí zimu
30. října 2017 08:42

PRAHA (ČTK) - V Beskydech uhynula samice rysa ostrovida. Měla dvě mláďata, která mají podle odborníků jen malou šanci, že přežijí zimu. Letos jde už o druhou uhynulou rysici, první našli ochránci přírody v dubnu. Informovala o tom v pátek Karolína Šůlová z Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky. V Beskydech a okolí žije nyní asi deset dospělých rysů a několik mláďat.
(Celý text)

V Bavorsku chytili jednoho z uprchlých vlků, je zpět ve výběhu
30. října 2017 08:10

PRAHA (ČTK) - Jednoho z vlků, kteří na počátku října uprchli z výběhu v německém Národním parku Bavorský les, se podařilo chytit a nyní je už zpět v oboře. S odvoláním na vedení parku o tom v pátek informoval list Passauer Neue Presse. Na útěku tak zůstávají již jen dvě šelmy. Podle ředitele parku se jedna z nich pohybuje u hranic s Českem. Tři z původních šesti uprchlíků jsou po smrti.
(Celý text)

Sladká voda z grónských ledovců ředí slané moře. Mohlo by to ovlivnit mořské proudy
30. října 2017 01:56

PRAHA (Ekolist) - Tání ledovců v Grónsku rozhodně není mimořádnou událostí. Přesto má tento velmi názorný důsledek globálních klimatických změn jednu zatím ne tolik nápadnou dohru. Spolu s tím, jak mizí ledovcový příkrov z pevniny, se mění i koncentrace soli v okolní mořské vodě. A to by podle odborníků z Univerzity v Aarhusu mohlo vyústit v zásadní proměnu stávajících mořských proudů. Referuje o tom například EurekAlert.
(Celý text)

Připravte se na srážku se zvířetem. Alespoň teoreticky
30. října 2017 01:37

PRAHA (Ekolist) - Každého řidiče dříve nebo později čeká na silnici setkání, o které nestojí. Silnice a dálnice totiž nevyužívají jen lidé a jejich vozy, ale také zvířata. Je dobré být na takové setkání připravený. Alespoň teoreticky.
(Celý text)

Na jihu Moravy 31.000 lidí bez proudu, hasiči měli 600 výjezdů
29. října 2017 16:43

PRAHA (ČTK) - Kvůli dnešní vichřici bylo dnes odpoledne na jižní Moravě bez elektřiny kolem 31.000 odběrných míst. Nejhorší situace byla na Blanensku a Brněnsku. Některé poruchy vedení se dařilo opravit, na mnoha místech však přijedou technici společnosti E.ON, až se vítr uklidní a nebude hrozit, že na ně spadne strom. Hasiči měli dnes téměř 600 výjezdů a odpoledne stále přibývaly. Sanitka podle policie odvezla 74letého muže, který se snažil zabezpečit plechy na střeše.
(Celý text)

Silný vítr v Praze uzavřel Hrad, zoo i výstaviště
29. října 2017 16:35

PRAHA (ČTK) - Silný vítr dnes v Praze uzavřel celý areál Pražského hradu, neotevřela ani zoo a kvůli poškození Průmyslového paláce je nepřístupné i holešovické Výstaviště. Zoologická zahrada a Výstaviště zůstanou zavřené i v pondělí. Lidé se dnes z bezpečnostních důvodů nedostali ani na žádný z hřbitovů. Hasiči evidovali v hlavním městě více než 330 výjezdů, především k popadaným stromům a uvolněným střechám. Jejich tísňová linka byla přetížená. Záchranáři ošetřili 13 zraněných.
(Celý text)

Domácnosti měsíčně vyhodí jídlo za 1700 korun. Problém je špatné skladování a nákupy bez seznamu
27. října 2017 13:00

PRAHA (Ekolist) - Na celém světě končí ročně v odpadu 1,6 miliardy tun jídla za 750 miliard dolarů. V Evropě se každoročně vyhodí průměrně 89 milionů tun potravin. V Česku pak podle odhadů končí v odpadcích 829 851 tun jídla. Potraviny nevyhazuje jen čtvrtina českých domácností.
(Celý text)

Vědci nafotili neuvěřitelnou scénu: aligátor ulovil žraloka. A nejde podle nich o nic neobvyklého
27. října 2017 01:31

PRAHA (Ekolist) - Útoky aligátorů na žraloky a naopak? Po dlouhá léta patřil popis podobné situace spíše do sféry legend a neověřených příběhů nejistého zdroje. Zoologové Univerzity v Kansasu však pravdivost této nepříliš pravděpodobné situace potvrzují. Aligátoři při americkém pobřeží za příhodných podmínek skutečně nepohrdnou ani malým žralokem. Referuje o tom Eurekalert.org.
(Celý text)

Tučňáci a jejich ochránci vyhráli nad projektem dolu a přístavu v Chile
27. října 2017 01:30

LA HIGUERA (ČTK) - Neměří ani metr do výšky, dokázali ale zvítězit ve velkém boji: tučňáci Humboldtovi, druh ohrožený vyhynutím, zastavili rozsáhlý důlní projekt v chilském městě La Higuera. Obránci těchto zvířat, která se rozmnožují pouze v Chile a v Peru, celé měsíce bojovali proti plánům společnosti Andes Iron. Ta chtěla vybudovat povrchový důl na železo a měď, a rovněž přístav. Projekt nazvaný Dominga předpokládal roční produkci zhruba 12 milionů tun železa a 150.000 tun mědi.
(Celý text)

Ústecká zoo zahajuje výstavou oslavy 110 let od založení
26. října 2017 10:00

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Ústecká zoologická zahrada se pyšní historií, kterou žádná jiná v Česku nemá. Vystavěna byla na základech parku pro ptáky založeném v roce 1908 Heinrichem Lumpem. Oslavy kulatého výročí zahájila zoo s předstihem už dnes otevřením výstavy, kde díky srovnávacím pohlednicím a fotografiím návštěvníci uvidí, kam se areál za sto deset let posunul.
(Celý text)

V pražských domácnostech i veřejných budovách jsou těžké kovy. Na vině je převážně vnitřní vybavení
26. října 2017 09:17

PRAHA (Ekolist) - V pražských domácnostech a veřejných budovách jsou lidé běžně vystaveni těžkým kovům včetně olova, kadmia a toxické rtuti, které se vyskytuje v prachu. Koncentrace olova v kancelářských budovách a na úřadech je dokonce desetkrát vyšší než v domácnostech. Zdrojem znečištění je zejména vnitřní vybavení místností. Důvodem vyššího zatížení některých budov mohou být také stavební materiály obsahující olovo nebo barvy s obsahem kadmia. Podíl průmyslových zdrojů se však nepodařilo odhadnout. Vyplývá to z analýzy, kterou zpracoval spolek Arnika ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze. Analýza je k dispozici ke stažení z webu Arniky.
(Celý text)

V Británii výrazně vzrostou pokuty za vyhazování odpadků z auta
26. října 2017 08:53

PRAHA (ČTK) - Pokuty za vyhazování odpadků z auta se v Británii zvýší až na 150 liber (téměř 4300 Kč), což je zhruba dvojnásobek proti současnému stavu. Radnice budou také moci pokutovat vlastníka vozu, z kterého byly odpadky vyhozeny, ačkoli v něm v dané době majitel zrovna neseděl. Oznámila to vláda.
(Celý text)

Brno omezuje dobu pro pálení listí, chce zlepšit ovzduší
26. října 2017 07:52

BRNO (ČTK) - Brno zpřísní městskou vyhlášku, kterou více omezí pálení listí a jiných suchých rostlinných materiálů. Novinářům to řekl primátorův náměstek Martin Ander (SZ). Nová vyhláška podle něj omezí počet dní pro pálení listí a přinese zákaz pálení o nedělích a státem uznaných svátcích. Je to jedno z dvacítky opatření pro zlepšení ovzduší.
(Celý text)

Soutěž Pro vodu: Mladí mají příležitost pomoct obcím řešit problémy s vodou
26. října 2017 01:05

PRAHA (Ekolist) - V Třebíči, Dobročicích a Lošticích dostatečně nezasakuje dešťová voda na veřejných prostranstvích, ve Starém Městě potřebují řešit odpadní vody a Černošice zase zlobí přívalové srážky. Devět obcí se rozhodlo přihlásit zadání do soutěže Pro vodu a čekají na návrhy kreativců, jak se s potížemi vypořádat. Ti mohou nápady registrovat do 31. ledna 2018 na webu www.soutezprovodu.cz a získat finanční odměnu. Sedmý ročník pořádá Nadace Partnerství pod záštitou ministra životního prostředí za podpory Státního fondu životního prostředí ČR a společnosti Nestlé.
(Celý text)

Státy EU o prodloužení licence na glyfosát nakonec nehlasovaly
25. října 2017 23:27

BRUSEL (ČTK) - Expertní skupina složená ze zástupců členských zemí EU dnes odložila rozhodnutí o prodloužení licence kontroverzního herbicidu glyfosát, oznámila dnes mluvčí Evropské komise Anca Paduraduová. Komise podle ní nyní situaci zváží s ohledem na trvající rozdílné postoje zemí a oznámí nové datum jednání skupiny.
(Celý text)

Rýchorský prales je na podzim krajinou snů, brzy se otevře lidem
25. října 2017 17:00

ŽACLÉŘ (ČTK) - Divoký Dvorský les na vrcholu Rýchor ve východních Krkonoších se na podzim mění v krajinu snů. Pokroucené kmeny buků porostlé mechem halí mlha a klenbou stromů pronikají kužely světla. Dvorský les, jinak také Rýchorský prales, se výhledově otevře turistům. Nyní je stále pod nejpřísnější ochranou Správy Krkonošského národního parku (KRNAP), návštěvníci tam mají přístup výhradně jen po značených turistických stezkách.
(Celý text)

Rýchorský prales je na podzim krajinou snů, brzy se otevře lidem
25. října 2017 17:00

ŽACLÉŘ (ČTK) - Divoký Dvorský les na vrcholu Rýchor ve východních Krkonoších se na podzim mění v krajinu snů. Pokroucené kmeny buků porostlé mechem halí mlha a klenbou stromů pronikají kužely světla. Dvorský les, jinak také Rýchorský prales, se výhledově otevře turistům. Nyní je stále pod nejpřísnější ochranou Správy Krkonošského národního parku (KRNAP), návštěvníci tam mají přístup výhradně jen po značených turistických stezkách.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1233 | 1234 | 1235 | 1236 | 1237 | .. | 2144 | Další
Další články:
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00
11. května 2024 05:46
10. května 2024 05:59

Online diskuse
MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla muže, který pašoval 1500 štírů a jedovatých pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku, informovala agentura Reuters.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

Klimatolog: Srážek je dost, sucho v posledních letech ovlivňují jiné faktory
13. května 2024 01:25

(ČTK) - V posledních 20 letech se začíná měnit příčina, proč vzniká sucho. Zatímco v minulosti to bylo hlavně díky nedostatku srážek, tedy při delším období, kdy podprůměrně pršelo, nyní to souvisí mimo jiné s nárůstem teploty vzduchu. V důsledku většího tepla se vypařuje víc vody z půdy, a sucho tedy začíná být i při relativně normálních srážkách. ČTK to řekl klimatolog Pavel Zahradníček z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Kvůli nesprávnému hospodaření a rozvoji eroze půdy podle něj krajina navíc pozvolna ztrácí schopnost zadržovat vodu.
(Celý text)

V místech možných pro radioaktivní odpad brzy začne hydrogeologický monitoring
13. května 2024 01:10

(ČTK) - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) zřejmě do konce května zahájí hydrogeologický monitoring čtyř vytipovaných lokalit pro připravované hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Při monitoringu chce správa zjistit především stav vodních a dalších zdrojů na místě. Práce vyjdou přibližně na 139 milionů korun. ČTK to sdělili zástupci SÚRAO. Správa zároveň čeká na povolení rozsáhlejšího geologického průzkumu lokalit.
(Celý text)

Výborný: Nepojištěným pěstitelům bude stát krátit kompenzace o polovinu
12. května 2024 23:56

PRAHA (ČTK) - Pěstitelům, kteří neměli pojištění proti mrazům, bude stát krátit kompenzace o polovinu. V pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct to řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Zároveň odmítl kritiku europoslance Martina Hlaváčka (ANO), že by vláda nedostatečně podporovala pojištění zemědělců. Ministr zopakoval, že požádal Evropskou komisi o 100 milionů eur (2,5 miliardy korun) na pomoc českým zemědělcům, ale neočekává, že získá celou částku. Neupřesnil, kolik peněz by do Česka mohlo přijít.
(Celý text)

Italský ostrov nabídl k adopci přemnožené kozy, správce zaskočil obrovský zájem
12. května 2024 20:30

ŘÍM (ČTK) - Malý italský ostrov Alicudi se snažil zbavit přemnožených divokých koz, a tak je na začátku dubna nabídl k adopci jen za manipulační poplatek. Vedení ostrova čekalo, že se zvířat ujmou farmáři z okolí, ale zaplavily je stovky žádostí z celého světa. Na ostrově je zhruba 600 koz, nabídek adopce přišlo ale více než třikrát tolik, napsal server deníku The Guardian.
(Celý text)

Policie: Výskyt medvěda u Zlína potvrdily stopy, obezřetnost je na místě
12. května 2024 20:16

ZLÍN (ČTK) - Pohyb medvěda v okrajové části Zlína, který ohlásil v sobotu před polednem náhodný svědek, potvrdily podle městské policie jeho stopy. Zajistil je poblíž místa nahlášeného setkání se šelmou myslivecký hospodář, řekl ČTK pracovník operačního centra městské policie. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka může podle velikosti stopy jít o jedince o hmotnosti až 200 kilogramů, opatrnost je proto podle něho na místě.
(Celý text)

Na západě Kanady se kvůli lesním požárům evakuovaly tisíce lidí
12. května 2024 20:15

OTTAWA (ČTK) - Tisíce lidí se kvůli šířícím se lesním požárům na západě Kanady musely evakuovat v provinciích Alberta a Britská Kolumbie, informuje web stanice BBC. Kanadská vláda varovala, že letošní klimatické podmínky patrně přinesou zvýšené riziko požárů. Už loni požáry v Kanadě pohltily na 15 milionů hektarů vegetace.
(Celý text)

Kriticky ohrožená rybka duhovka se poprvé rozmnožila v brněnské zoo
12. května 2024 02:31

PRAHA (Ekolist) - Jedná se o rybu duhovku (Melanotaenia bowmani), která nemá české druhové jméno. Obývá pouze malou část ostrova Nová Guinea a brněnská zoo ji chová jako jediná zahrada v Evropě.
(Celý text)

Zvýšená teplota ovlivňuje vývoj pylu. Vědci hledají cestu, jak šlechtit odrůdy odolné vůči změně klimatu
12. května 2024 01:10

BRNO (ČTK) - Výzkum, na kterém pracovali brněnští biologové, naznačil cestu, jak zajistit výnosy plodin i při extrémních teplotách vyvolaných klimatickou změnou. Vědci z institutu CEITEC Masarykovy univerzity ukázali, jak zvýšená teplota ovlivňuje citlivost reprodukčního aparátu rostlin a vývoj pylu. Jejich zjištění lze v budoucnu využít při šlechtění odolnějších odrůd, informovala mluvčí institutu Halina Jílková. Studii otiskl časopis eLife.
(Celý text)

Výstava v Litomyšli představí Bedřicha Smetanu a vodu v jeho díle
12. května 2024 01:06

LITOMYŠL (ČTK) - Netradiční pohled na skladatele Bedřicha Smetanu a jeho dílo přinese výstava Na Smetanovské vlně, která bude přístupná od 15. června ve Smetanově domě v Litomyšli. Je věnována hudebníkovi a jeho vzdálenému příbuznému, hydrologovi Janu Smetanovi a jejich vztahu k vodě. S Bedřichem Smetanou je spojen i letošní Rok české hudby. Zajímavých příbuzných měl skladatel více a působili v nejrůznějších oborech, řekla ČTK Věra Dvořáčková z pořádajícího Masarykova ústavu a Archivu Akademie věd ČR.
(Celý text)

Záchranná stanice u Kladna má obnovené rybníky, rozšíří se ekologické středisko
12. května 2024 00:45

KLADNO (ČTK) - Záchranná stanice pro zraněné živočichy AVES u Kladna má obnovené rybníky, investici zajistilo město. Poblíž začne na podzim rozšiřovat Naučné středisko ekologické výchovy (NSEV) Čabárna. Stavební povolení i dotace už jsou schválené. Nová budova by měla být hotová v příštím roce, stát bude téměř 26 milionů korun, z toho přes 20 milionů pokryje evropská dotace. Kladno už dalo v této lokalitě téměř pět milionů korun na obnovu týneckého potoka, vodních nádrží a přilehlých chodníků, sdělil na dotaz ČTK mluvčí radnice Vít Heral.
(Celý text)

V Zoo Hodonín se narodil první tamarín sedlový, spatřit lze jen se štěstím
12. května 2024 00:10

HODONÍN (ČTK) - V Zoo Hodonín se narodil první tamarín sedlový, jde o druh všežravých drápkatých opiček původem z Jižní Ameriky. Rodiče si jej zatím velmi hlídají, v expozici je tak ke spatření jen s trochou štěstí a trpělivosti. Jeho dvojče ale nepřežilo. ČTK to řekl mluvčí zahrady Ivo Cencinger.
(Celý text)

V Zoo Hodonín se narodil první tamarín sedlový, spatřit lze jen se štěstím
12. května 2024 00:10

HODONÍN (ČTK) - V Zoo Hodonín se narodil první tamarín sedlový, jde o druh všežravých drápkatých opiček původem z Jižní Ameriky. Rodiče si jej zatím velmi hlídají, v expozici je tak ke spatření jen s trochou štěstí a trpělivosti. Jeho dvojče ale nepřežilo. ČTK to řekl mluvčí zahrady Ivo Cencinger.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2144 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama