titulní strana > co píší jiní
Nová novozélandská vláda se zaměří na zelenou politiku
25. října 2017 13:01

PRAHA (ČTK) - Nová novozélandská vláda se hodlá zaměřit na takzvanou zelenou politiku. Zamýšlí ročně vysadit 100 milionů stromů, zvyšovat chce podíl energie čerpané z obnovitelných zdrojů a více peněz investuje také do výstavby cyklostezek a rozvoje železniční dopravy. Plány vládnoucí Novozélandské strany práce včera nastínila premiérka Jacinda Ardernová.
(Celý text)

Hradec Králové koupí lidem tašky na třídění odpadu, bioodpad se bude vyvážet i v zimě
25. října 2017 11:02

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Popelnice na bioodpad se budou ve stotisícovém Hradci Králové nově vyvážet i v zimě. Dosud je svozová firma vyvážela od března do listopadu. Změnou svozu radnice vyšla vstříc požadavkům obyvatel. Za rozšíření služby město navíc zaplatí ročně 400.000 korun. Radnice od ledna podpoří i třídění odpadu v bytech, části obyvatel dá tašky na třídění. Informoval o tom mluvčí radnice Petr Vinklář.
(Celý text)

Cheb jedná o zpřístupnění říčního ostrůvku pod hradem
25. října 2017 10:47

CHEB (ČTK) - Cheb jedná s Povodím Ohře o zpřístupnění říčního ostrůvku pod chebským hradem. Měla by tam vzniknout pikniková louka. Přístup na ostrůvek by ale měl být jen přes den, v podobném režimu, jako je nedaleký areál Krajinka, řekla místostarostka Gabriela Licková (Koalice pro Cheb).
(Celý text)

V Novém Jičíně chrání stromky před krádežemi speciální postřik
25. října 2017 08:54

N. JIČÍN (ČTK) - Pracovníci technických služeb a městských lesů do konce listopadu ošetří speciálním postřikem více než 2000 smrků, jedlí a borovic, které rostou v městských parcích, na sídlištích, v lesoparku nebo v nové lesní zahradě v Novém Jičíně. Cílem je ochránit jehličnany před krádežemi v předvánočním čase. Postřik stromky zabarví a v teple páchne. Informovala o tom mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.
(Celý text)

Lesy ČR opravily vodní nádrž Sovín na Uherskohradišťsku
25. října 2017 06:17

BUCHLOVICE (ČTK) - Průtočná vodní nádrž Sovín v Buchlovicích na Uherskohradišťsku znovu zadržuje vodu pro případ požáru, povodně i sucha. Lesy ČR po deseti měsících dokončily její opravu, která přišla na více než 1,5 milionu korun. Informovala o tom mluvčí společnosti Eva Jouklová.
(Celý text)

Slaný chystá obnovu několika zelených ploch, má připravené studie
25. října 2017 05:52

SLANÝ (ČTK) - Slaný na Kladensku chystá obnovu několika zelených ploch, má připravené studie. Práce v Lesoparku Háje už začaly, příští rok by měly pokračovat mimo jiné na tamější cyklostezce. Záležet bude na rozpočtu, město také sleduje různé dotační možnosti. Nové podoby by se měl dočkat i park u Základní umělecké školy Slaný a veřejný prostor v sídlišti Na Dolíkách. Informovala o tom manažerka rozvoje města Martina Prokešová.
(Celý text)

Liberec musí pokácet dalších 15 stromů v promenádní ulici
25. října 2017 05:26

LIBEREC (ČTK) - Liberec bude muset pokácet dalších 15 stromů ve stoleté lipové aleji na promenádní Masarykově ulici. Podle posledního posudku jsou stromy v tak špatném stavu, že hrozí jejich pád. Informovala o tom náměstkyně primátora Karolína Hrbková (Změna pro Liberec).
(Celý text)

Gucci přestane s jarní kolekcí 2018 používat pravou kožešinu
25. října 2017 01:32

PRAHA (Ekolist) - Od jarní a letní kolekce 2018 bude módní společnosti Gucci bez kožešin. 11. října to oznámil předseda a výkonný ředitel Marko Bizzarri. Gucci například přestane používat klokaní kožešinu na trepky Gucci Princetown, a nahradí ji ovčí vlnou. Organizace na ochranu zvířat Humane Society of the United States (HSUS) a italská LAV, spolu s Aliancí za módu bez kožešin to uvítaly s radostí. Informuje o tom Svoboda zvířat.
(Celý text)

Thajští makaci znovu a znovu objevují a zas zapomínají používání nástrojů. Podle hojnosti potravy
25. října 2017 01:13

PRAHA (Ekolist) - Lidé rozhodně nejsou jediným živočišným druhem, jehož soustředěná tendence ke spotřebovávání dostupných zdrojů vede k vyhynutí celých druhů. Podobně si počínají i další primáti, například makakové jávští. Ti opakovaně podstupují zapomenutí a znovuobjevení používání nástrojů. O důsledcích jejich konzumního způsobu života byla nyní publikována i studie v prestižním Journal of Human Evolution.
(Celý text)

Bajkal, nejstarší a nejhlubší jezero na světě, čelí ekologické krizi: znečištění fosfáty
25. října 2017 01:00

MOSKVA (ČTK) - Mizí ryby, šíří se řasy a vodu znečišťují fosfáty. Jezero Bajkal čelí jedné z nejvážnějších ekologických krizí ve své dlouhé historii, čítající 25 milionů let, upozornila agentura AFP.
(Celý text)

Vědci naučili řasy vyrábět tuk. Mohla by to být alternativa biopalivům z kukuřice
25. října 2017 00:57

PRAHA (Ekolist) - Vědci ze společností Synthetic Genomics a ExxonMobil vyvinuli kmen řas schopný vyprodukovat rekordní množství tuku bohatého na energii. Řasy štěpící CO2 a produkující tuk nejsou sice novinkou, ale tento nový kmen generuje tak pozoruhodné množství energie, že už se dá uvažovat o výrobě biopaliva v průmyslovém měřítku. Informovala o tom společnost ExxonMobil.
(Celý text)

Europoslanci se vyslovili pro brzký zákaz herbicidu glyfosátu
24. října 2017 16:39

ŠTRASBURK (ČTK) - Poslanci Evropského parlamentu se dnes vyslovili proti prodloužení licence kontroverzního herbicidu glyfosát o dalších deset let. V rezoluci schválené na plenárním zasedání ve Štrasburku vyzvali, aby se látka používaná na odstraňování plevele postupně omezovala a do konce roku 2022 zcela zakázala. Mluvčí Evropské komise v reakci na dnešní hlasování uvedl, že by se licence mohla na místo původně plánovaných deseti let prodloužit jen o pět až sedm let.
(Celý text)

Muži fotící se v pasti na krokodýly aspirují na idioty století
24. října 2017 16:07

PRAHA (ČTK) - Skupina mužů, kteří vplavali do krokodýlí pasti s návnadou nastražené nedaleko místa posledního smrtelného útoku krokodýla na člověka v australském Queenslandu, zřejmě aspirují na titul "idioti století". Uvedla to starostka města Douglas Shire Julia Leuová. Fotografie mužů plavajících kolem pasti v podobě velké drátěné klece, a dokonce pózujících uvnitř, se objevily na internetu, a následně o nich informoval místní i světový tisk.
(Celý text)

Veletrh BIOSTYL - ECOWORLD: oslava zdravého životního stylu
24. října 2017 13:11

(ECOWORLD) - První listopadový víkend, 3. – 5. listopadu, bude Výstaviště v Praze - Holešovicích zasvěceno všem milovníkům zdravého životního stylu. Proběhne zde totiž veletrh BIOSTYL – ECOWORLD. I když byl původně plánovaný na září, v tomto termínu neproběhne z několika důvodů. Jednak na základě požadavků vystavovatelů, blízkosti k vánočnímu období a propojení s veletrhem DĚTSKÁ PLANETA.
(Celý text)

Ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka ke konci roku končí ve funkci
24. října 2017 12:47

VRCHLABÍ (ČTK) - Ředitel Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Jan Hřebečka k 31. prosinci 2017 rezignoval na funkci. Rozhodnutí opustit vedení parku Hřebačka učinil z vlastní vůle kvůli nabídce jiné práce. Hřebačka to dnes uvedl v tiskové zprávě. Na Správě KRNAP Hřebačka pracuje od roku 1994, od března 2008 je jejím ředitelem. Ministerstvo životního prostředí vyhlásí během několika týdnů na pozici ředitele KRNAP výběrové řízení.
(Celý text)

Na kotlíkové dotace půjde v Praze dalších 23,7 milionu korun
24. října 2017 12:07

PRAHA (ČTK) - Hlavní město rozdělí 23,7 milionu korun v dalším kole dotačního programu na výměnu kotlů. Pražané mohou žádat až 150.000 korun, a to i zpětně na již provedené výměny. Novinářům to včera řekla radní pro životní prostředí Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Na rozdíl od jiných krajů se v metropoli dotace nově nevztahují na kombinované kotle například na biomasu a uhlí. Podle odhadů v hlavním městě zbývá asi 1000 až 2000 kotlů na tuhá paliva.
(Celý text)

V Bořím lese skončila druhá etapa sběru rozeseté munice
24. října 2017 11:52

BŘECLAV (ČTK) - V Bořím lese na Břeclavsku skončila druhá etapa čištění lesa od munice z druhé světové války. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. Z prostoru 100 hektarů zmizely stovky kusů munice. Podle Jouklové podnik vypsal zakázku na třetí etapu. Práce dosud stály osm milionů korun. V plánu je celkem deset etap v deseti letech za 50 milionů korun. Při nich se má vyčistit 500 hektarů lesa. Jsou v něm tisíce kusů munice, a proto je vstup do lesa pro lidi nebezpečný.
(Celý text)

Ochránci přírody žádají lidi, aby jim pomohli zmapovat pohyb losa evropského
24. října 2017 10:19

JIHLAVA (ČTK) - Ochránci přírody chtějí zmapovat pohyb losa evropského, který byl v posledních dvou týdnech několikrát spatřen ve východních Čechách. O pomoc žádají veřejnost. Pokud se asi tříletému samci losa podařilo překonat dálnici, mohl by se pohybovat v oblasti Přerovska a Zlínska. Mohl se ale také vrátit do lesů Vysočiny, sdělil dnes Václav Hlaváč z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK).
(Celý text)

Podzimně vybarvená Naše příroda 5/17
24. října 2017 09:33

PRAHA (Naše příroda) - S barevným kobercem spadaného listí přichází i podzimní číslo Naší přírody, kde se právě o důvodech opadávání listnáčů dozvíte více. Nakouknout můžete do mikrosvěta – a že je co pozorovat…, volavky předvedou, jak se učí lovit, získat vaši přízeň se pokusí i naše žáby a popřemýšlíme, jak pomoci losům vracejícím se do našich končin. Na výlet se vydáme do Českosaského Švýcarska, na Šumavu, nebo třeba na ornitologickou pozorovatelnu u Svitav.
(Celý text)

Singapur zmrazil počet aut na svých silnicích, další už nechce
24. října 2017 09:01

PRAHA (ČTK) - Pětimilionový Singapur od příštího roku zakáže, aby na jeho silnice vyjely další automobily. Oznámil to místní úřad pozemní dopravy (LTA). Důvodem je nedostatek pozemků pro nové silnice a přeplněnost stávajících komunikací. Počet automobilů reguloval Singapur už dříve, ročně jich smělo vyjet maximálně o 0,25 procenta více než rok předchozí.
(Celý text)

Singapur zmrazil počet aut na svých silnicích, další už nechce
24. října 2017 09:01

PRAHA (ČTK) - Pětimilionový Singapur od příštího roku zakáže, aby na jeho silnice vyjely další automobily. Oznámil to místní úřad pozemní dopravy (LTA). Důvodem je nedostatek pozemků pro nové silnice a přeplněnost stávajících komunikací. Počet automobilů reguloval Singapur už dříve, ročně jich smělo vyjet maximálně o 0,25 procenta více než rok předchozí.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1236 | 1237 | 1238 | 1239 | 1240 | .. | 2144 | Další
Další články:
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00
11. května 2024 05:46
10. května 2024 05:59

Online diskuse
MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla muže, který pašoval 1500 štírů a jedovatých pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku, informovala agentura Reuters.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

Klimatolog: Srážek je dost, sucho v posledních letech ovlivňují jiné faktory
13. května 2024 01:25

(ČTK) - V posledních 20 letech se začíná měnit příčina, proč vzniká sucho. Zatímco v minulosti to bylo hlavně díky nedostatku srážek, tedy při delším období, kdy podprůměrně pršelo, nyní to souvisí mimo jiné s nárůstem teploty vzduchu. V důsledku většího tepla se vypařuje víc vody z půdy, a sucho tedy začíná být i při relativně normálních srážkách. ČTK to řekl klimatolog Pavel Zahradníček z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Kvůli nesprávnému hospodaření a rozvoji eroze půdy podle něj krajina navíc pozvolna ztrácí schopnost zadržovat vodu.
(Celý text)

V místech možných pro radioaktivní odpad brzy začne hydrogeologický monitoring
13. května 2024 01:10

(ČTK) - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) zřejmě do konce května zahájí hydrogeologický monitoring čtyř vytipovaných lokalit pro připravované hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Při monitoringu chce správa zjistit především stav vodních a dalších zdrojů na místě. Práce vyjdou přibližně na 139 milionů korun. ČTK to sdělili zástupci SÚRAO. Správa zároveň čeká na povolení rozsáhlejšího geologického průzkumu lokalit.
(Celý text)

Výborný: Nepojištěným pěstitelům bude stát krátit kompenzace o polovinu
12. května 2024 23:56

PRAHA (ČTK) - Pěstitelům, kteří neměli pojištění proti mrazům, bude stát krátit kompenzace o polovinu. V pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct to řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Zároveň odmítl kritiku europoslance Martina Hlaváčka (ANO), že by vláda nedostatečně podporovala pojištění zemědělců. Ministr zopakoval, že požádal Evropskou komisi o 100 milionů eur (2,5 miliardy korun) na pomoc českým zemědělcům, ale neočekává, že získá celou částku. Neupřesnil, kolik peněz by do Česka mohlo přijít.
(Celý text)

Italský ostrov nabídl k adopci přemnožené kozy, správce zaskočil obrovský zájem
12. května 2024 20:30

ŘÍM (ČTK) - Malý italský ostrov Alicudi se snažil zbavit přemnožených divokých koz, a tak je na začátku dubna nabídl k adopci jen za manipulační poplatek. Vedení ostrova čekalo, že se zvířat ujmou farmáři z okolí, ale zaplavily je stovky žádostí z celého světa. Na ostrově je zhruba 600 koz, nabídek adopce přišlo ale více než třikrát tolik, napsal server deníku The Guardian.
(Celý text)

Policie: Výskyt medvěda u Zlína potvrdily stopy, obezřetnost je na místě
12. května 2024 20:16

ZLÍN (ČTK) - Pohyb medvěda v okrajové části Zlína, který ohlásil v sobotu před polednem náhodný svědek, potvrdily podle městské policie jeho stopy. Zajistil je poblíž místa nahlášeného setkání se šelmou myslivecký hospodář, řekl ČTK pracovník operačního centra městské policie. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka může podle velikosti stopy jít o jedince o hmotnosti až 200 kilogramů, opatrnost je proto podle něho na místě.
(Celý text)

Na západě Kanady se kvůli lesním požárům evakuovaly tisíce lidí
12. května 2024 20:15

OTTAWA (ČTK) - Tisíce lidí se kvůli šířícím se lesním požárům na západě Kanady musely evakuovat v provinciích Alberta a Britská Kolumbie, informuje web stanice BBC. Kanadská vláda varovala, že letošní klimatické podmínky patrně přinesou zvýšené riziko požárů. Už loni požáry v Kanadě pohltily na 15 milionů hektarů vegetace.
(Celý text)

Kriticky ohrožená rybka duhovka se poprvé rozmnožila v brněnské zoo
12. května 2024 02:31

PRAHA (Ekolist) - Jedná se o rybu duhovku (Melanotaenia bowmani), která nemá české druhové jméno. Obývá pouze malou část ostrova Nová Guinea a brněnská zoo ji chová jako jediná zahrada v Evropě.
(Celý text)

Zvýšená teplota ovlivňuje vývoj pylu. Vědci hledají cestu, jak šlechtit odrůdy odolné vůči změně klimatu
12. května 2024 01:10

BRNO (ČTK) - Výzkum, na kterém pracovali brněnští biologové, naznačil cestu, jak zajistit výnosy plodin i při extrémních teplotách vyvolaných klimatickou změnou. Vědci z institutu CEITEC Masarykovy univerzity ukázali, jak zvýšená teplota ovlivňuje citlivost reprodukčního aparátu rostlin a vývoj pylu. Jejich zjištění lze v budoucnu využít při šlechtění odolnějších odrůd, informovala mluvčí institutu Halina Jílková. Studii otiskl časopis eLife.
(Celý text)

Výstava v Litomyšli představí Bedřicha Smetanu a vodu v jeho díle
12. května 2024 01:06

LITOMYŠL (ČTK) - Netradiční pohled na skladatele Bedřicha Smetanu a jeho dílo přinese výstava Na Smetanovské vlně, která bude přístupná od 15. června ve Smetanově domě v Litomyšli. Je věnována hudebníkovi a jeho vzdálenému příbuznému, hydrologovi Janu Smetanovi a jejich vztahu k vodě. S Bedřichem Smetanou je spojen i letošní Rok české hudby. Zajímavých příbuzných měl skladatel více a působili v nejrůznějších oborech, řekla ČTK Věra Dvořáčková z pořádajícího Masarykova ústavu a Archivu Akademie věd ČR.
(Celý text)

Záchranná stanice u Kladna má obnovené rybníky, rozšíří se ekologické středisko
12. května 2024 00:45

KLADNO (ČTK) - Záchranná stanice pro zraněné živočichy AVES u Kladna má obnovené rybníky, investici zajistilo město. Poblíž začne na podzim rozšiřovat Naučné středisko ekologické výchovy (NSEV) Čabárna. Stavební povolení i dotace už jsou schválené. Nová budova by měla být hotová v příštím roce, stát bude téměř 26 milionů korun, z toho přes 20 milionů pokryje evropská dotace. Kladno už dalo v této lokalitě téměř pět milionů korun na obnovu týneckého potoka, vodních nádrží a přilehlých chodníků, sdělil na dotaz ČTK mluvčí radnice Vít Heral.
(Celý text)

V Zoo Hodonín se narodil první tamarín sedlový, spatřit lze jen se štěstím
12. května 2024 00:10

HODONÍN (ČTK) - V Zoo Hodonín se narodil první tamarín sedlový, jde o druh všežravých drápkatých opiček původem z Jižní Ameriky. Rodiče si jej zatím velmi hlídají, v expozici je tak ke spatření jen s trochou štěstí a trpělivosti. Jeho dvojče ale nepřežilo. ČTK to řekl mluvčí zahrady Ivo Cencinger.
(Celý text)

V Zoo Hodonín se narodil první tamarín sedlový, spatřit lze jen se štěstím
12. května 2024 00:10

HODONÍN (ČTK) - V Zoo Hodonín se narodil první tamarín sedlový, jde o druh všežravých drápkatých opiček původem z Jižní Ameriky. Rodiče si jej zatím velmi hlídají, v expozici je tak ke spatření jen s trochou štěstí a trpělivosti. Jeho dvojče ale nepřežilo. ČTK to řekl mluvčí zahrady Ivo Cencinger.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2144 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama