titulní strana > co píší jiní
Liberec si nechá zpracovat hydrologickou studii Ještědu. Kvůli zasněžování sjezdovek
14. září 2017 23:56

LIBEREC (ČTK) - Liberec si nechá zpracovat hydrologickou studii Ještědu. Získaná data by měla napomoci i k zajištění dostatku vody pro zasněžování lyžařského areálu. Informovala o tom mluvčí radnice Jana Kodymová. Nyní se k zasněžování skiareálu v zimě částečně využívá i pitná voda, což výrobu sněhu prodražuje v sezoně řádově o statisíce korun.
(Celý text)

Houbaři na jihu Čech zažívají nejlepší sezonu za poslední tři roky
14. září 2017 12:16

TŘEBOŇ (ČTK) - Nejlepší sezonu za poslední tři roky zažívají letos houbaři v jihočeských lesích. První houby začaly růst ve větší míře v červnu a jejich výskyt bez větší přestávky plynule pokračuje i v polovině září. Podle mykologů se navíc teprve blíží podzimní část sezony, kdy v lese rostou další druhy. Momentálně se i hojně vyskytují veřejností oblíbené hřiby. Informovala o tom mykoložka Libuše Kotilová, která v těchto dnech zajišťuje výstavu hub v Třeboni na Jindřichohradecku.
(Celý text)

V Číně uhynula nejstarší panda světa držená v zajetí
14. září 2017 12:13

PRAHA (ČTK) - Ve městě Fu-čou na jihovýchodě Číny uhynula nejstarší panda světa držená v zajetí. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC, který se odvolává na chovatele zvířete. Samičce Pa-s' bylo 37 let, což je v přepočtu na lidský věk více než 100 let. Pandy se obvykle dožívají zhruba dvaceti let, ale ty, které jsou drženy v zajetí, mohou žít déle.
(Celý text)

Autoklub ADAC chce po Volkswagenu odškodné za dieselový skandál
14. září 2017 11:12

PRAHA (ČTK) - Největší německý i evropský autoklub ADAC požaduje, aby koncern Volkswagen vyplatil německým klientům poškozeným dieselovým skandálem celkem 13 miliard eur (přes 339 miliard Kč). Na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem to podle německých médií řekl viceprezident autoklubu Ulrich Klaus Becker.
(Celý text)

V keňské rezervaci se objevily vzácné bílé žirafy, trpí leucismem
14. září 2017 09:50

PRAHA (ČTK) - Ochránci přírody z keňské rezervace zveřejnili unikátní záběry vzácných bílých žiraf. Zvířata trpí takzvaným leucismem, který způsobuje ztrátu všech typů kožních pigmentů. Na rozdíl od albínů ale takto postižená zvířata nadále produkují pigment v jiných tkáních, což vysvětluje například i hnědé zbarvení očí žiraf.
(Celý text)

Ministerstvo obrany upraví pohyb v Brdech, podle Příbrami omezí turisty
14. září 2017 08:01

PŘÍBRAM (ČTK) - Ministerstvo obrany novou vyhláškou od října upraví pravidla pohybu turistů v Brdech, podle příbramské radnice se omezení týkají turisticky nejatraktivnějších částí bývalého újezdu. Příbrami se proto opatření příliš nelíbí. Podle ministerstva, které ve vyhlášce stanovuje bezpečnostní pásma se zákazem vstupu, se však vyhláška výletníků moc nedotkne - budou moci dál chodit po vyznačených trasách.
(Celý text)

Jak vypadají volební programy pohledem ochránců přírody? Vybrat se dá
14. září 2017 01:58

PRAHA (Ekolist) - Ekologické organizace Hnutí DUHA a Zelený kruh prošly volební programy a sliby jednotlivých politických stran a hnutí, které se budou ucházet o pozornost voličů při říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Z jejich analýzy programů vyplývá, že environmentálně citlivý volič na výběr má.
(Celý text)

Dřevozpracující průmysl potřebuje, aby více českých lesů mělo certifikát FSC
14. září 2017 01:23

PRAHA (Ekolist) - Dřevozpracovatelé a nábytkáři tlačí správce státních lesů, aby začali používat lesní certifikát FSC (Forest Stewardship Council). Dřevozpracovatelům totiž hrozí, že nebudou mít dostatek suroviny, která by měla certifikát, který požadují velcí odběratelé jako je třeba IKEA. Lesy ČR a Vojenské lesy a statky se k ekologicky laděnému certifikátu FSC stavěli spíše zdrženlivě a používaly certifikát PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification schemes). Nicméně i ony mají vytipované lesy, které by bylo možné certifikovat jako FSC. Informuje o tom FSC ČR.
(Celý text)

Závody offroadu Pístovské mokřady spolupořádají ochránci přírody
13. září 2017 23:25

JIHLAVA (ČTK) - Tradiční motoristická akce Pístovské mokřady se o víkendu uskuteční jako Mistrovství České a Slovenské republiky v offroad trialu. Na start se postaví několik desítek jezdců z několika evropských zemí. V bývalém vojenském areálu v Jihlavě - Pístově se v posledních pěti letech konají závody pravidelně. Spolupořadateli jsou tradičně ochránci přírody, kteří o území pečují. Auta narušují půdu, a brání tak jejímu zarůstání, což prospívá nejrůznějším živočichům a rostlinám. Novinářům to dnes řekl Tomáš Kratochvíl z pořádající společnosti.
(Celý text)

Kácení stromů v Příbrami má zlepšit pohled na Svatou Horu
13. září 2017 13:21

PŘÍBRAM (ČTK) - Příbram chce zlepšit pohled z města na Svatou Horu a plánuje kvůli tomu kácení některých stromů v okolí poutního místa. Barokní areál se rozprostírá na vrchu u Příbrami a někteří lidé si podle radnice stěžují na to, že kvůli přebujelé zeleni přestává být městskou dominantou. Novinářům to dnes řekl místostarosta Václav Švenda (TOP 09).
(Celý text)

Za popelnice se bude v Hradci Králové dál platit 500 korun
13. září 2017 11:26

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Poplatky za popelnice zůstanou v roce 2018 ve stotisícovém Hradci Králové stejné jako letos, kdy základní platba činí 500 korun za dospělou osobu. Zachován zůstane i poloviční tarif 250 korun pro děti do 14 let a lidi nad 70 let. S vyhláškou zachovávající ceny souhlasila rada města. Poplatek 500 korun radnice zavedla v roce 2008, od té doby jej neměnila. Informoval o tom mluvčí magistrátu Petr Vinklář.
(Celý text)

Hurikány budou novým argumentem ostrovů v otázce klimatu
13. září 2017 10:53

PRAHA (ČTK) - Devastace, kterou způsobil hurikán Irma v karibské oblasti, posílí požadavky malých ostrovních států, aby jim hlavní spotřebitelé fosilních paliv pomohli vypořádávat se se škodami, jež lze přičíst klimatickým změnám. Píše to agentura Reuters s odvoláním na představitele některých takových států.
(Celý text)

Čeští badatelé popsali unikátní způsob, jak loví pavouci skálovky. Svou oběť si oběhnou
13. září 2017 10:00

PRAHA (ČTK) - Vědci z Výzkumného ústavu rostlinné výroby v Praze-Ruzyni spolu se zahraničními kolegy popsali a zdokumentovali ojedinělý způsob lovu, který používají pavouci skálovky. Používají lepivá vlákna, ale na rozdíl od jiných pavouků neumí tvořit sítě. Svou kořist tak rychle obíhají a přitom ji omotávají. Výsledky výzkumu byly publikovány v prestižním časopise Journal of Experimental Biology.
(Celý text)

Nikaragua se snaží o záchranu tapíra středoamerického, ve volné přírodě je lidé loví pro maso a kůži
13. září 2017 01:56

PRAHA (ČTK) - Třináct tapírů se promenuje v křovinách zoologické zahrady v Ticuantepe na východě Nikaraguy. Všichni se narodili v rámci reprodukčního programu, jehož cílem je záchrana tohoto živočišného druhu, píše agentura AFP.
(Celý text)

Zastavte krutou přepravu hospodářských zvířat na dlouhé vzdálenosti, žádají ochránci zvířat spolu s Ester Geislerovou
13. září 2017 01:55

PRAHA (Ekolist) - Na dnešek je vyhlášen Mezinárodní den STOP přepravě živých zvířat, za kterým stojí mezinárodní organizace Compassion in World Farming. Ve více jak třiceti zemích světa budou probíhat akce jednotlivců i skupin, upozorňující na kruté podmínky při přepravě živých zvířat na dlouhé vzdálenosti. V Česku se zapojili i herci Ester Geislerová a Václav Jiráček. Informuje o tom Romana Šonková, zástupkyně Compassion in World Farming v ČR.
(Celý text)

Nová metodika vymezování ÚSES – promarněná příležitost
13. září 2017 01:27

(Ochrana přírody) - Územní systém ekologické stability (ÚSES) představuje jeden z pilířů ochrany přírody a krajiny České republiky. Vytváření ÚSES je již od roku 1992 zakotveno v zákoně o ochraně přírody a krajiny, dokonce je výslovně označeno za veřejný zájem, na kterém se společně podílejí vlastníci pozemků, obce i stát. Legislativně je stanoveno také začlenění ÚSES v územním plánování. Jestliže má ÚSES zajišťovat vzájemné propojení přírodních i pozměněných ekosystémů, pak by se mohlo zdát, že česká ochrana přírody má v rukou nejen jedinečný nástroj k podpoře zdravé přírody a krajiny, ale také pro řešení problému fragmentace prostředí, populací a společenstev, stejně jako pro zachování či obnovu konektivity.
(Celý text)

Miloš Zeman podepsal novelu zákona o EIA. Podle ekologických organizací to omezí práva občanů
12. září 2017 15:49

PRAHA (ČTK) - Zjednodušit posuzování vlivu stavebních záměrů na životní prostředí (EIA) má novela, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Novela mimo jiné omezuje počet záměrů, které budou posuzování podléhat. Ekologické organizace novelu kritizovaly, protože dojde k dalšímu omezení práv občanů.
(Celý text)

Praha zaplatí za sanaci skládky v Chuchli 21 milionů korun
12. září 2017 15:34

PRAHA (ČTK) - Hlavní město zaplatí 21,2 milionu korun bez DPH za sanaci skládky, která zasahuje na území Velké Chuchle a Slivence. Cenu nabídla ve výběrovém řízení společnost Cetus Plus, kterou dnes vybrali jako dodavatele pražští radní. V budoucnu na místě skládky vznikne oddechová zóna pro rekreaci.
(Celý text)

Divočáci na Zlínsku by kvůli africkému moru měli být odloveni do zimy, říká ministr Jurečka
12. září 2017 14:53

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo zemědělství by chtělo zlikvidovat celou populaci divokých prasat v ohnisku afrického moru prasat na Zlínsku do příchodu zimy. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Poté začínají prasata migrovat, což by mohlo znamenat rozšíření nemoci. Ta sice není pro člověka nebezpečná, v případě rozšíření do chovu prasat by to ale znamenalo jejich vybíjení.
(Celý text)

Hlavním hostem filmového festivalu na Hluboké bude ochranářka žraloků Cristina Zenatová
12. září 2017 14:34

Č. BUDĚJOVICE (ČTK) - Ochranářka žraloků Cristina Zenatová bude hlavním hostem mezinárodního filmového festivalu Voda, moře, oceány, který začne 13. září v Českých Budějovicích a Hluboké nad Vltavou. Akce představí v soutěžní části 36 snímků ze 14 zemí. Informoval o tom programový ředitel přehlídky Dušan Jurčík. Festival, jejž loni navštívilo 2594 diváků, potrvá do 17. září, kdy ho zakončí projekce vítězných snímků.
(Celý text)

Hlavním hostem filmového festivalu na Hluboké bude ochranářka žraloků Cristina Zenatová
12. září 2017 14:34

Č. BUDĚJOVICE (ČTK) - Ochranářka žraloků Cristina Zenatová bude hlavním hostem mezinárodního filmového festivalu Voda, moře, oceány, který začne 13. září v Českých Budějovicích a Hluboké nad Vltavou. Akce představí v soutěžní části 36 snímků ze 14 zemí. Informoval o tom programový ředitel přehlídky Dušan Jurčík. Festival, jejž loni navštívilo 2594 diváků, potrvá do 17. září, kdy ho zakončí projekce vítězných snímků.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1242 | 1243 | 1244 | 1245 | 1246 | .. | 2135 | Další
Další články:
27. dubna 2024 06:00
26. dubna 2024 15:11
26. dubna 2024 06:00
25. dubna 2024 05:55
24. dubna 2024 17:16

Online diskuse
MŽP chce více podporovat dřevostavby z programu Nová zelená úsporám
29. dubna 2024 01:12

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce více podporovat výstavbu energeticky úsporných dřevostaveb pomocí dotací po chystaných změnách v programu Nová zelená úsporám. Podle úřadu je dřevo materiálem budoucnosti, protože v sobě ukládá uhlík, a pomáhá tak snížit uhlíkovou stopu. Změny v dotacích by mohly začít platit od příštího roku, uvedlo ministerstvo.
(Celý text)

Plán nakládání s odpady v Jihomoravském kraji závisí na brněnské spalovně, míní opozice
29. dubna 2024 01:00

BRNO (ČTK) - Zastupitelé Jihomoravského kraje na svém posledním zasedání schválili aktualizaci plánu odpadového hospodářství s výhledem do roku 2035. Dokument musí být v souladu se strategií České republiky, počítá například s navýšením recyklace komunálních odpadů na 65 procent. Opoziční zastupitelé upozornili na to, že splnění cílů Jihomoravského kraje je závislé na rozvoji brněnské spalovny.
(Celý text)

Turista na Špicberkách dostal vysokou pokutu za to, že se moc přiblížil k mroži
29. dubna 2024 00:59

(ČTK) - Turista z Polska při návštěvě norského arktického souostroví Špicberky dostal pokutu přes 1100 dolarů (téměř 26 000 Kč) za to, že se až moc přiblížil k mroži. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Na Špicberkách platí přísný zákaz přibližovat se k volně žijící zvěři. Incident se stal nedaleko Longyearbyenu, nejseverněji položeném městečku na světě s více než 1000 stálých obyvatel. Místní uvědomili úřady, když si všimli, jak se turista snaží dostat k mroži po ledové kře.
(Celý text)

Dobrovolníci sází staré odrůdy v lokalitě U Trojice v Pardubicích
28. dubna 2024 22:42

PARDUBICE (ČTK) - Přírodní lokalitu U Trojice v Pardubicích ozvláštnily další staré odrůdy ovocných stromů. Před dvěma lety začali dobrovolníci opuštěné a zanedbané místo uklízet a proměňovat, aby se z něj stal lesní park. Dnes tam sázeli hrušně a jabloně. ČTK to řekl Vítězslav Haupt z Okrašlovacího spolku U svaté Trojice.
(Celý text)

Mráz měl negativní vliv také na lesy. Buky, duby i jedle částečně pomrzly
28. dubna 2024 19:12

OHRAZENICE (PŘÍBRAM)/STRAŠICE (ROKYCANSKO) (ČTK) - Mráz, který zasáhl Česko v minulých dnech, bude mít kromě ovocných stromů a révy vinné negativní vliv také na lesy. Čerstvě rašící pupeny buků, dubů i jedlí, tedy citlivějších dřevin, jsou spálené, řekl ČTK Petr Macháček z hořovické divize Vojenských lesů a statků ČR (VLS). Vinou mrazů také nebude výrazný semenný rok, jak lesáci předpokládali, málo ploch se přirozeně obnoví. Na masivní semenné roky dubů a buků se může čekat dalších sedm let, naopak třeba smrky plodí pravidelně.
(Celý text)

Pastva skotu přinesla ptačímu parku u Dubňan pestrost, těší ornitology
28. dubna 2024 14:15

DUBŇANY (ČTK) - Do ptačího parku Kosteliska u Dubňan na Hodonínsku se díky pastvě uherského skotu začaly vracet vzácné druhy rostlin, mizí naopak náletové dřeviny či nepůvodní zlatobýl. Pastva má podle ornitologů, kteří se o lokalitu starají, také významně pozitivní efekt na druhovou pestrost.
(Celý text)

Bonobové nejsou zas tak mírumilovní, jak jsme si mysleli
28. dubna 2024 05:55

PRAHA (Ekolist) - Ohrožený druh bonobo, lidoop ze středoafrického deštného pralesa, má pověst tak trochu hipíka. Bonobové jsou známí jako mnohem mírumilovnější než jejich bojovní příbuzní šimpanzi. Žijí v matriarchálních společnostech, provozují rekreační sex a vykazují známky spolupráce uvnitř i vně svých bezprostředních sociálních skupin. Prostě pohoda.
(Celý text)

Portál MiSe Klima - nový digitální průvodce klimatickou změnou
28. dubna 2024 05:00

PRAHA (Ekolist) - Nový digitální průvodce nabízí široké veřejnosti veškeré informace o klimatických opatřeních, která pomáhají zmírňovat dopady změny klimatu. Základ portálu tvoří jejich katalog, který byl sestaven pracovníky poradenských center financovaných v rámci projektu LIFE COALA. K dispozici jsou publikace, metodiky a knihy, kde lze získat bližší představu, jak opatření fungují.
(Celý text)

Jméno nově narozeného gorilího mláděte v Zoo Praha vybere bioložka Goodallová
28. dubna 2024 01:06

PRAHA (ČTK) - Jméno mláděte gorily nížinné, které se samici Kijivu narodilo předminulý týden v pražské zoologické zahradě, vybere slavná britská bioložka, znalkyně primátů a ochránkyně přírody Jane Goodallová. Jméno se lidé dozvědí v sobotu 11. května v zahradě v rezervaci Dja. Pohlaví nově narozené gorily zoo určí na základě testu DNA z trusu mláděte. ČTK to řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Uvedl, že podle vzhledu by nové mládě mohla být samička.
(Celý text)

Vranovskou přehradu čeká řada akcí, slaví 90 let od napuštění
28. dubna 2024 01:00

VRANOV NAD DYJÍ (ČTK) - Vranovskou přehradu na řece Dyji letos čeká řada akcí, 11. dubna totiž oslavila 90 let od napuštění. Za tu dobu se stala jednou z největších turistických destinací jižní Moravy. Kromě toho plní vodohospodářské funkce. Akce k oslavám zastřešuje destinační společnost ZnojmoRegion, která připravila s místními podnikateli i samosprávami výstavy, přednášky či exkurze do míst, kam se běžně nechodí. Přednášky se budou týkat například historie výstavby vodního díla, zániku obce Bítov či stavby nové stejnojmenné obce. Výstavy pak připomenou podobu krajiny a vesnic před stavbou, staré fotografie budou doplněné současnými.
(Celý text)

V Mladé Boleslavi budou mít na podzim první medovinu z městské včelnice
28. dubna 2024 00:59

MLADÁ BOLESLAV (ČTK) - Mladá Boleslav bude mít na podzim první medovinu z medu z městské včelnice. Loňský výnos medu byl dosud největší a činil poprvé od založení včelnice téměř 100 kilogramů. O šest včelstev v zahradě komunitního centra Klementinka se starají členové včelařského kroužku, zahajují jeho pátou sezonu. Stejně jako med i medovinu využije město k propagačním účelům, řekl ČTK Martin Weiss, který kroužek vede.
(Celý text)

Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za rok 2023 šest psů
28. dubna 2024 00:56

PRAHA (ČTK) - Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za loňský rok šest psů. Zasloužili si ho tím, že pomohli zachránit lidský život. Fenka velkého knírače Terezka našla po zemětřesení v Turecku v sutinách ženu, německý ovčák Ajax ze Slovenska zachránil, rovněž po zemětřesení v Turecku, sedm lidí v troskách domů a fena jorkšírského teriéra Kája zachránila život svému pánovi při epileptickém záchvatu. Čivava Diana pak pomáhá svému majiteli na invalidním vozíku se záchvaty a působí jako asistenční pes a německý ovčák Rapp našel ztraceného muže se zdravotními problémy, který byl v bezvědomí. Pořadatelé ankety dnes v Praze rozdávali ceny psím hrdinům počtrnácté.
(Celý text)

Osm jihočeských projektů se letos přihlásilo do národní ekologické soutěže Adapterra Awards
28. dubna 2024 00:52

(ČTK) - Osm projektů z jižních Čech je letos přihlášených do ekologické soutěže Adapterra Awards, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství. Pět jich je v kategorii Krajina, tři v kategorii Sídla. Budou soupeřit s dalšími 69 projekty. Letošní novinkou je udělení Ceny Jihočeského kraje, který se stal regionálním partnerem soutěže a který tak navíc ocení jihočeské projekty, řekla mluvčí Nadace Partnerství Andrea Křivánková. Krajské i národní výsledky vyhlásí organizátoři na podzim.
(Celý text)

V olomoucké zoo se narodilo mládě hrabáče kapského, pavilon je uzavřen
28. dubna 2024 00:47

OLOMOUC (ČTK) - Mládě hrabáče kapského se na začátku dubna narodilo v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce, která o tato zvířata pečuje od roku 2017. Zatím odchovala dvě jejich mláďata. Péče o narozeného hrabáče je náročná. Zoo dočasně uzavřela pavilon, v němž tyto africké savce chová. Samice i ošetřovatelé tak mají klid a mohou se společnými silami o potomka postarat. Pokud bude odchov úspěšný, tak malého hrabáče návštěvníci zoologické zahrady uvidí ve výběhu zhruba za tři týdny, sdělila mluvčí zoo Iveta Gronská.
(Celý text)

Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky na stavění máje a pastvu ovcí
28. dubna 2024 00:19

UHERSKÉ HRADIŠTĚ (ČTK) - Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky ve středu 1. května na stavění máje a pastvu ovcí. Tradiční prvomájový program zahrnuje také ukázky práce s pasteveckým psem, stříhání ovcí, folklorní vystoupení nebo dílničky pro děti, sdělila za organizátory Hana Maděričová.
(Celý text)

Seznam Zprávy: Precheza dostala za únik oxidu siřičitého novou pokutu
27. dubna 2024 21:23

PŘEROV (ČTK) - Přerovská chemička Precheza dostala za únik oxidu siřičitého do ovzduší v říjnu 2014 od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) novou pokutu. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Podle jeho informací má Precheza zaplatit půl milionu korun. Firma se může odvolat, případ by pak řešilo ministerstvo životního prostředí (MŽP).
(Celý text)

Tažní koně předváděli lidem v brdských lesích šetrné vyvážení kmenů z lesa
27. dubna 2024 21:13

OHRAZENICE (PŘÍBRAM)/STRAŠICE (ROKYCANSKO) (ČTK) - Čtrnáct tažných koní předvádělo dnes lidem v brdských lesích šetrné vyvážení pokácených stromů z těžko dostupného lesního terénu. Vojenské lesy a statky (VLS) tak ukazovaly přírodě blízké hospodaření, které zavádějí, řekl ČTK ředitel divize VLS Hořovice David Novotný. Soutěžní trať vedla posádkovým cvičištěm Jince, které se mimořádně otevřelo veřejnosti.
(Celý text)

Vychuchol pyrenejský připomíná krtka i ptakopyska. Španělští experti se ho snaží zachránit před vymřením
27. dubna 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělská vláda i Mezinárodní svaz ochrany přírody zintenzivnily snahy o záchranu nepříliš známého živočicha, který vypadá trochu jako krtek, trochu jako potkan a trochu jako ptakopysk a žije už jen v několika málo oblastech severu Španělska a Portugalska či jihu Francie. Jmenuje se vychuchol pyrenejský a k životu potřebuje čisté bystřiny. Právě proto mu možná už do deseti let hrozí vymření, informoval tento týden deník El País.
(Celý text)

Drony vyvinuté na ČVUT pomáhají s mapováním znečištěných vodních ploch
27. dubna 2024 13:07

(ČTK) - Drony vyvinuté na Českém vysokém učení technickém (ČVUT) pomáhají s přesnějším a rychlejším mapováním znečištěných vodních ploch, hledáním sinic a odpadků. Dokážou to ve spolupráci s autonomně řízenými loděmi. Skupina multirobotických systémů (MRS) Fakulty elektrotechnické ČVUT představila v pondělí své výsledky u břehů vodní nádrže Orlík.
(Celý text)

Dotační hřebík do rakve přírodě šetrnému zemědělství
27. dubna 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Evropský parlament 24. dubna podpořil návrh Evropské komise radikálně oslabit ekologické podmínky pro čerpání veřejných peněz ze zemědělských dotací v rámci Společné zemědělské politiky.
(Celý text)

Dotační hřebík do rakve přírodě šetrnému zemědělství
27. dubna 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Evropský parlament 24. dubna podpořil návrh Evropské komise radikálně oslabit ekologické podmínky pro čerpání veřejných peněz ze zemědělských dotací v rámci Společné zemědělské politiky.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2135 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama