titulní strana > co píší jiní
Praha na Císařském ostrově spojí nepropojené části a uklidí ho
30. srpna 2017 03:00

PRAHA (ČTK) - Na pražském Císařském ostrově by měly být nově propojeny dosud neprostupné části, odstraněny skládky a uskuteční se úklid. Práce by mohly být provedeny v následujících měsících. Novináře o tom včera informovala radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Na Císařském ostrově nyní vzniká nová část Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV). Na kolik práce na údržbě ostrova vyjdou a kdy budou kompletně dokončeny, není jasné.
(Celý text)

Na ptáky v krajině číhají smrtící pasti, zabíjí je proud i sklo
30. srpna 2017 02:00

(ČTK) - Ptáky v Česku zabíjí elektrické vedení, skleněné stěny i doprava. Místa, která jsou pro ně smrtelně nebezpečná, ukazuje nový web Ptačí pasti od České společnosti ornitologické. Jsou v něm data nasbíraná od roku 2010. Některá nebezpečí lze podle ornitologů odstranit snadno, problémem je ale ptačí kriminalita. Lidé, kteří ptáky hubí úmyslně, způsobují podle odborníků větší škody, než si sami uvědomují.
(Celý text)

Renault-Nissan budou vyrábět v Číně SUV na elektrický pohon
30. srpna 2017 01:00

(ČTK) - Francouzsko-japonská automobilová aliance Renault-Nissan bude v Číně vyrábět elektromobily spolu s tamní společností Dongfeng Motor. Nový společný podnik eGT New Energy Automotive Co bude po 25 procentech v rukou Renaultu a Nissanu, čínský partner bude vlastnit druhou polovinu. Uvádí to včerejší prohlášení aliance.
(Celý text)

Jihlavská zoo postaví za 900.000 Kč nové voliéry pro dravé ptáky
30. srpna 2017 00:50

JIHLAVA (ČTK) - Jihlavská zoologická zahrada plánuje na podzim zahájit stavbu nových voliér pro dravé ptáky a sovy. Nynější zařízení je ve špatném stavu, letové ukázky přitom patří mezi nejoblíbenější atrakce v zoo, řekla její ředitelka Eliška Kubíková. Zahrada patří městu. Na voliéry za asi 900.000 korun slíbil přispět 500.000 Kč kraj, schválení dotace včera krajská rada doporučila zastupitelstvu. Novinářům to řekl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD).
(Celý text)

Obce v národních parcích dostanou 100 milionů na cesty a lampy
30. srpna 2017 00:20

(ČTK) - Obce v národních parcích, ale také spolky či správy národních parků se mohou hlásit o peníze na opravy veřejných prostranství a snížení světelného znečištění. Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí (SFŽP) vypisují výzvu, ve které je celkem 100 milionů korun. Peníze mohou obce použít i na spolufinancování větších projektů, na které chtějí získat peníze z evropských fondů. Žádat o ně je možné od 1. září.
(Celý text)

I nepůvodní velcí savci mohou přírodě pomoci
29. srpna 2017 08:00

PRAHA (Ekolist) - Velcí kopytníci jsou přínosem pro přírodu, i když se třeba v místě svého výskytu vyskytli náhodou. V krajině totiž simulují činnost vyhynulé savčí megafauny, a pomáhají udržovat přirozené bezlesí. Alespoň u části sledovaných druhů to potvrdil tým Arizonské státní univerzity (ASU). Některé nepůvodní druhy, zavlečené člověkem do exotických destinací, tu také získali poslední naději na nový život. Referuje o tom NewScientist.com.
(Celý text)

U Litvínova hoří skládka, hasiči mají oheň pod kontrolou
29. srpna 2017 07:45

LITVÍNOV (ČTK) - Na skládce Celio u Litvínova na Mostecku od pondělního večera hoří odpad. Hasiči mají požár pod kontrolou, řekl jejich krajský mluvčí Lukáš Marvan. Žádné škodlivé látky do ovzduší podle něj neunikly. Litvínov i Most obyvatelům doporučují omezit větrání.
(Celý text)

V zoo Ostrava mohou lidé vidět silně invazivní rostlinu nebo rostlinu vonící po vanilce
29. srpna 2017 07:30

PRAHA (Ekolist) - Kyprej vrbice a otočník stromovitý – to jsou dvě rostliny, které mohou v ostravské zoo v těchto dnech lidé vidět. Jedna z rostlin je silně invazivní rostlina a druhá voní po vanilce. Informuje o tom Šárka Nováková, tisková mluvčí Zoo Ostrava.
(Celý text)

Fotosoutěž hledá krásná místa naší divoké přírody
29. srpna 2017 06:00

PRAHA (Ekolist) - Milovníci přírody mohou hrát o zajímavé ceny v nové fotografické soutěži od Hnutí DUHA. Do 31. října mohou přihlásit jakékoli fotky, které budou zachycovat naši divokou přírodu a její podoby.
(Celý text)

V Polsku objevili vzteklinu, radnice v Těšíně varuje pejskaře
29. srpna 2017 05:00

Č. TĚŠÍN (ČTK) - Českotěšínská radnice varuje obyvatele před výskytem vztekliny na území sousedního polského Těšína. Obezřetní by měli být především majitelé psů, kteří při procházkách přecházejí přes hranici. Svá zvířata tak mohou vystavit nebezpečí nákazy, řekla dnes mluvčí radnice Dorota Havlíková.
(Celý text)

Zdeprimovaná šimpanzice z Argentiny se zotavuje v Brazílii
29. srpna 2017 04:30

SOROCABA (ČTK) - Marcelino uplatňuje veškerý svůj šarm, aby upoutal pozornost Cecilie, ale ta se ještě necítí na to, aby navázala milostný vztah. To není kapitola z červené knihovny, ale skutečný příběh dvacetileté šimpanzí samice, která se snaží znovu začít normálně žít v brazilském útulku pro týrané velké opice trpící depresemi. Píše o tom agentura AFP.
(Celý text)

Praha 8 plánuje rozmístit po městské části podzemní kontejnery
29. srpna 2017 03:30

PRAHA (ČTK) - Radnice Prahy 8 plánuje rozmístit po městské části podzemní kontejnery. V první etapě by mělo na území městské části vzniknout 23 podzemních kontejnerových stání. Sdělila to mluvčí radnice Marcela Voženílková. Část peněz chce radnice získat z dotací. V budoucnu plánuje rozmístit další kontejnery.
(Celý text)

Vyškovský zoopark dokončil nový pavilon, bude lákat i na klokany
29. srpna 2017 02:15

VYŠKOV (ČTK) - Vyškovský zoopark dokončil nový průchozí pavilon Austrálie za šest milionů korun, návštěvníci do něj poprvé zavítají poslední srpnový den. V tiskové zprávě to včera uvedl mluvčí města Michal Kočí.
(Celý text)

V ptačím parku u Josefova roste vodní ptačník pro mokřadní ptáky
29. srpna 2017 01:40

JOSEFOV (ČTK) - Česká společnost ornitologická (ČSO) začala v minulých dnech v ptačím parku Josefovské louky u Josefova na Náchodsku budovat soustavu mělkých tůní a prohlubní zvanou ptačník. Dílo Slavíkovský ptačník o vodní ploše asi 1,5 hektaru by mělo vytvořit vhodné prostředí pro ohrožené mokřadní ptáky. Hotovo by mohlo být do konce letošního roku. Řekl to správce parku Břeněk Michálek.
(Celý text)

Průzkum nádrže Lipno má pomoci růstu populace candátů
29. srpna 2017 01:15

LIPNO NAD VLTAVOU (ČTK) - Hydrobiologové včera zahájili rozsáhlý průzkum lipenské nádrže, který má mimo jiné zmapovat stav populace candátů. Každoročně se jich tu líhnou miliony, první rok však přežije jen necelých pět procent. Po roce 2005 se počet candátů v nádrži výrazně snížil a odborníci chtějí na základě průzkumu navrhnout opatření, jak se opět přiblížit původnímu stavu. Včera o tom informovalo Biologické centrum Akademie věd ČR.
(Celý text)

Gepardí paterčata v pražské zoo již dostala jména
29. srpna 2017 00:50

PRAHA (ČTK) - Pět tříměsíčních gepardích mláďat v sobotu pokřtili v pražské zoo. Mláďata narozená v polovině května dostala jména Sid, Solo, Sam, Jenny a Jessi. Jsou to tři samečci a dvě samičky. Kmotrem zvířat, jejichž druh je považován za nejrychlejší suchozemské živočichy, se stal sprinter Pavel Maslák. Mláďata se v sobotu také přestěhovala ze zázemí do venkovního výběhu, kde je mohou vidět návštěvníci zoo.
(Celý text)

Praha za poslední rok vykoupila 17 hektarů přírodně cenných ploch
29. srpna 2017 00:30

PRAHA (ČTK) - Hlavní město za poslední rok vykoupilo 17 hektarů přírodně cenných ploch a další výkup magistrát připravuje. Celkem mají chráněná území v metropoli rozlohu 2425 hektarů, z nich vlastní Praha zhruba polovinu. Je majitelem 73 procent plochy přírodních památek a 24 procent plochy přírodních rezervací. Informovala o tom radní pro životní prostředí Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice).
(Celý text)

Benešovská radnice vypsala soutěž na obnovu parku Klášterka
28. srpna 2017 12:30

BENEŠOV (ČTK) - Benešovská radnice vypsala soutěž na obnovu parku Klášterka v centru města. Počítá se s instalací osvětlení, úpravou cest a vytvořením míst pro pikniky. Podobu projektu bude moci ovlivnit veřejnost. Zadávací dokumentaci radnice zveřejnila na internetu.


(Celý text)

V lesích suchem trpí nejvíce smrky, podle výzkumníků je potřeba lesy "přestavět"
28. srpna 2017 10:00

PRAHA (Ekolist) - S klimatickými změnami je spojený posun vegetačních stupňů, který se negativně nejvíce dotkne naší hlavní hospodářské dřeviny – smrku. Lesníci v Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti (VÚLHM) proto vypracovali Metodiku přestavby smrkových monokultur na stanovištích přirozených smíšených porostů. Má pomoci přetvořit české lesy tak, aby se s globální změnou ekologických podmínek co nejlépe popraly.
(Celý text)

Po letech odkladů v Keni platí zákaz igelitových sáčků
28. srpna 2017 09:00

(ČTK) - Po několika letech odkladů vstoupil v Keni v platnost zákaz igelitových sáčků a tašek. Kdokoli, kdo by ode dneška prodával, vyráběl nebo nosil igelitové sáčky nebo tašky, riskuje pokutu v přepočtu až 38.000 dolarů (zhruba 830.000 Kč) nebo vězení až na čtyři roky, informoval zpravodajský server BBC.
(Celý text)

Po letech odkladů v Keni platí zákaz igelitových sáčků
28. srpna 2017 09:00

(ČTK) - Po několika letech odkladů vstoupil v Keni v platnost zákaz igelitových sáčků a tašek. Kdokoli, kdo by ode dneška prodával, vyráběl nebo nosil igelitové sáčky nebo tašky, riskuje pokutu v přepočtu až 38.000 dolarů (zhruba 830.000 Kč) nebo vězení až na čtyři roky, informoval zpravodajský server BBC.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1257 | 1258 | 1259 | 1260 | 1261 | .. | 2145 | Další
Další články:
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00

Online diskuse
Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

V Saském Švýcarsku o víkendu objevili nepovolené táboráky i lidi pod širákem
15. května 2024 00:52

DRÁŽĎANY (ČTK) - Strážci v německém národním parku Saské Švýcarsko na hranici s Českem o minulém víkendu objevili dva případy, kdy si lidé v rozporu se zákazem rozdělali oheň. Informovala o tom podle portálu Sächsische Zeitung správa rezervace. Hlídky také přistihly 24 lidí, kteří chtěli přespat "pod širákem", což v současné době není možné ani na vyhrazených místech. Dalších osm milovníků přírody ochranáři našli spící na skalách a skalních vyhlídkách.
(Celý text)

Medvědice, která podle italských úřadů zabila běžce, zřejmě skončí v Německu
14. května 2024 21:40

(ČTK) - Medvědice Jj4, která podle italských úřadů loni zabila v lese v Tridentsku jednoho běžce, zřejmě skončí v útulku v Německu. Místní úřady původně usilovaly o to, aby byla utracena, čemuž ale zabránily protesty a soudní iniciativy ochránců zvířat, píše italský tisk. Medvědice se v současnosti nachází v útulku v Tridentsku, kde však podle aktivistů za práva zvířat trpí kvůli omezenému prostoru.
(Celý text)

Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Vizuál festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio tvůrců se znevýhodněním
14. května 2024 19:17

PRAHA (ČTK) - Vizuální styl 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio obecně prospěšného sdružení Maturus, které zaměstnává tvůrce se znevýhodněním. S návrhem šestadvacetiletého Olivera Moučky zvítězilo ve veřejné soutěži, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Jubilejní ročník Ekofilmu s podtitulem Jak (ne)zabít přírodu se uskuteční 1. až 6. října v Brně. Zabývat se bude vlivem válečných a jiných konfliktů, katastrof, průmyslu nebo těžby na přírodní bohatství.
(Celý text)

Pražané se mohou v ulicích v horkých dnech osvěžit u mlžítek a osvěžítek
14. května 2024 19:10

PRAHA (ČTK) - Pražané a návštěvníci metropole se mohou v horkých dnech ochladit v ulicích u mlžítek a osvěžítek. V devíti městských částech rozmístili technici Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) 22 zařízení, sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Mlžítka ve svém okolí dokážou pocitově snížit teplotu vzduchu, zvýšit vlhkost a snížit prašnost.
(Celý text)

Letos proběhne 50. ročník filmového festivalu EKOFILM. O čem bude?
14. května 2024 16:15

PRAHA (Ekolist) - Nejstarší evropský filmový festival o životním prostředí EKOFILM představil vizuální styl pro jubilejní 50. ročník. Letos poprvé se na něj vyhlásila veřejná soutěž. Vítězné grafické zpracování letošního tématu Jak (ne)zabít přírodu vybrali organizátoři z dvaceti šesti přihlášených návrhů. Ten vítězný vznikl ve studiu Maturus, které zaměstnává tvůrce s handicapem. Autor ilustrací, šestadvacetiletý Oliver Moučka, vsadil ve svém zpracování především na hravost a důvtip. Letošní Ekofilm proběhne 1.–6. října v Brně, výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován projektům na ochranu přírody, které zaštiťuje ZOO Brno.
(Celý text)

Ekonomické důsledky změny klimatu: makroekonomické škody jsou zřejmě šest krát vyšší než se předpokládalo
14. května 2024 11:55

PRAHA (Ekolist) - Klimatická změna ohrožuje naše životy, živobytí a globální ekonomiku. Dosavadní poznatky hovořili o relativně přijatelných škodách: přibližně 1-3% ztráty HDP na 1 °C zvýšení teploty. Dosavadní poznatky se ale zaměřují na lokální teplotní změny v rámci jednotlivých zemí. Adrien Bilal z Harvardovy univerzity a Diego R. Känzig ze Severozápadní univerzity se podívali na ekonomické důsledky klimatické změny jiným pohledem. A jejich práce He Macroeconomic Impact Of Climate Change: Global Vs. Local Temperature říká, že zvýšení globální teploty o 1 °C vede k poklesu světového HDP o 12 %.
(Celý text)

Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama