titulní strana > co píší jiní
Studie: Vozy na CNG mají pozitivní vliv na emise oxidů dusíku
13. července 2017 01:00

(ČTK) - Vozy na stlačený zemní plyn (CNG) mají pozitivní vliv na snižování emisí oxidů dusíku v ovzduší. Vyplývá to ze studie, kterou pro Český plynárenský svaz (ČPS) zpracovalo České vysoké učení technické (ČVUT) v Praze ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou a společností SEVEn Energy. Emise byly porovnávány u devíti automobilů včetně lehkých užitkových vozidel s různými motory v běžném provozu. Studie byla představena na včerejším setkání s novináři.
(Celý text)

Senátní výbor nepodpořil zákaz kožešinových farem
12. července 2017 16:20

PRAHA (ČTK) - Senátní výbor pro životní prostředí nepodpořil zákaz kožešinových farem. Během dnešního jednání se ve výboru nenašlo dost hlasů, které by Senátu doporučily zákon podpořit. Nebylo tak přijato žádné usnesení. Senát o normě bude rozhodovat na své červencové schůzi. Podle návrhu zákona by zákaz kožešinových farem v Česku měl začít platit od konce ledna 2019. Senátoři dnes nad zákonem dlouze debatovali, část z nich kritizovala způsob odškodnění, na které budou mít majitelé farem nárok.
(Celý text)

V rezervaci u Milovic se během jediného dne narodila dvě zubřata
12. července 2017 09:30

PRAHA (Ekolist) - Během jediného dne přišla v rezervaci velkých kopytníků na svět dvě zubří mláďata. První mládě přišlo na svět v pondělí večer nebo během noci na úterý. Druhé pak v průběhu úterního dopoledne. V rezervaci se tak letos stádo zubrů rozrostlo již o tři mláďata, čtvrté se narodilo již v průběhu loňského roku. Informoval o tom Dalibor Dostál z České krajiny.
(Celý text)

Od Antarktidy se odlomila kra o rozloze Moravskoslezského kraje
12. července 2017 09:15

(ČTK) - Od šelfového ledovce na západě Antarktidy se odlomila kra, jejíž rozloha se pohybuje kolem 5800 kilometrů čtverečních. Podle britských vědců to potvrdily nejnovější družicové snímky. Jde o jednu z největších mas ledu, jaká se kdy od jižního světadílu odtrhla. Kra o hmotnosti asi jednoho bilionu tun zabírá větší rozlohu, než má například Moravskoslezský nebo Ústecký kraj.
(Celý text)

Protierozní vyhláška z dílny MŽP se nelíbí Agrární komoře. A nabírá zpoždění
12. července 2017 09:00

PRAHA (Ekolist) - Ministerstvo životního prostředí podle informací České televize plánovalo, že protierozní vyhláška začne platit v červenci. Nabírá ale zpoždění, momentálně se vyřizují připomínky a nezačne plait dříve než od příštího roku. Jedním z kritiků vyhlášky je Agrární komora. Podle jejího prezidenta Zdeňka Jandejska jsou ministerské údaje o erozi nepodložené. Informovala o tom Česká televize.
(Celý text)

Za znečištění ovzduší zodpovídá stovka firem, ukázal průzkum
12. července 2017 06:30

LONDÝN (ČTK) - Pouhá stovka podniků byla v posledních 30 letech zodpovědná za 71 procent globálních emisí skleníkových plynů, přičemž zdrojem více než poloviny emisí bylo jen 25 společností. Vyplývá to z průzkumu analytické organizace CDP (Carbon Disclosure Project), o němž informoval britský deník The Independent.
(Celý text)

Sněmovna podpořila pařížskou klimatickou dohodu, schvalovat ji bude v září
12. července 2017 06:00

PRAHA (ČTK) - Sněmovna podpořila ve včerejším úvodním kole přijetí pařížské klimatické dohody, která je namířena proti globálnímu oteplování. Poslanci debatovali o dohodě na schůzích už popáté, až nyní zamířila k posouzení do zahraničního výboru a do výboru pro životní prostředí. Smlouvu, která signatáře zavazuje ke snižování emisí skleníkových plynů, by plénum mohlo schvalovat v září. Senát ratifikaci schválil už v dubnu.
(Celý text)

Zahraniční dobrovolníci budou letos pracovat i u zámku v Liberci
12. července 2017 04:40

(ČTK) - Desítky dobrovolníků od pondělí pomáhají na Liberecku. Jedna skupina pracuje na hradu Grabštejn u Hrádku nad Nisou, druhá bude působit dva týdny v Liberci a v Jablonném v Podještědí. Součástí jejich programu bude i úklid zahrad u zámku v Liberci, které jsou letos o prázdninách veřejnosti po dlouhých letech opět přístupné. Úklid bude podle koordinátorky libereckého projektu Jany Pichové spojený s piknikem pro veřejnost.
(Celý text)

Unipetrol dal loni na ochranu životního prostředí přes miliardu
12. července 2017 03:30

(ČTK) - Petrochemický holding Unipetrol dal loni na ochranu životního prostředí v Česku 1,12 miliardy korun. Včera o tom informoval mluvčí firmy Pavel Kaidl. Podle něj jde o podobnou částku jako v posledních letech. Unipetrol je za znečišťování životního prostředí opakovaně kritizován ekologickými organizacemi, žebříček největších znečišťovatelů ovzduší v ČR dlouhodobě vede neratovická chemička Spolana, která Unipetrolu patří.
(Celý text)

Výrobce elektrických aut FF zrušil plány na výstavbu závodu
12. července 2017 03:00

LAS VEGAS (ČTK) - Americký výrobce elektrických vozů Faraday Future (FF), který měl ambice stát se konkurentem automobilky Tesla, zrušil své plány na výstavbu závodu v Nevadě za jednu miliardu USD (23 miliard Kč), ve kterém se měl vyrábět jeho první vůz FF91. Firmu podporuje čínský miliardář Ťia Jüe-tching a rozhodnutí o odkladu investice přichází v době, kdy FF hledá nové investory, protože majetek Ťia v Číně zmrazily tamní úřady, uvedl list Financial Times.
(Celý text)

Vzniku faunaparku ve Frýdku-Místku má pomoci dlouhodobý pronájem
12. července 2017 02:20

FRÝDEK-MÍSTEK (ČTK) - Spolek pro Faunapark ve Frýdku-Místku, který chce v areálu bývalého ředitelství společnosti Slezan vytvořit lokalitu pro trávení volného času, by v nejbližších dnech mohl s majitelem pozemků, společností Slezan Holding, uzavřít nájemní smlouvu na dobu neurčitou. Pro spolek by to znamenalo větší šanci dosáhnout na dotace a více se tak přiblížit realizaci svých záměrů. Řekl to mluvčí firmy Slezan Holding Tomáš Fridrich a předseda spolku Petr Dvořáček.
(Celý text)

Jaká je kvalita životního prostředí českých a moravských měst? Odpověď znají sýkory
12. července 2017 01:32

PRAHA (Ekolist) - Emise těžkých kovů jsou u nás relativně přísně hlídany zákony. I proto podle českých vědců zůstává tento ekologický problém poněkud stranou zájmu. Nedávno publikovaná studie v prestižním mezinárodním časopise Science of the Total Environment nicméně ukázala, že vliv těžkých kovů na kvalitu našeho životního prostředí stále trvá. Vidět je to na městských ptácích.
(Celý text)

Divokou přírodou Krkonoš
12. července 2017 01:17

PRAHA (Naše příroda) - Ostrůvek severské tundry ve střední Evropě, jak říkají přírodovědci, je již léta vystaven masivnímu tlaku turistického a zábavního průmyslu, sportu a byznysu. Za přírodou jezdí do nejvyšších českých hor a nejstaršího národního parku jen menší část návštěvníků. Mnoho krkonošských míst milovníky přírody spíše odpudí, jsou však i taková, kvůli kterým stojí za to sem čas od času zavítat.
(Celý text)

Švédské tipy jak můžete snížit plýtvání potravinami u vás doma
12. července 2017 01:02

PRAHA (Ekolist) - Plýtvání potravinami je novodobý fenomén, který má nepříznivý dopad nejen na životní prostředí, ale také na naše peněženky. Podle výzkumu Organizace pro zemědělství a výživu (FAO) se každoročně vyhodí nebo zkazí jedna třetina vyrobeného jídla, dohromady 1,3 miliardy tun. Více se potravinami plýtvá v industrializovaných zemích než v zemích rozvojových a v obou typech zemí také dochází k plýtvání na jiném stupni výrobního či spotřebního řetězce. V rozvojových zemích jsou ztráty způsobeny právě nerozvinutostí dané země, ke ztrátám dochází především na úrovni výroby a distribuce kvůli nevyhovujícím výrobním, zpracovatelským a skladovacím podmínkám. Naopak v industrializovaných zemích se nejvíce potravin promarní na úrovni obchodů a především samotnými spotřebiteli. Průměrný potravinový odpad v Evropě a Severní Americe je 95-115 kg/osobu/rok, zatímco v subsaharské Africe či jižní a jihovýchodní Asii je to pouze 6-11 kg/rok.
(Celý text)

Sýčků obecných ubylo o 90 procent, v ČR zbývá asi 130 párů
12. července 2017 01:00

PRAHA (ČTK) - V české přírodě v posledních 20 letech výrazně ubylo sýčků obecných, což byla dříve vůbec nejčastěji se vyskytující sova. Její populace se ztenčila o více než 90 procent. V Česku zbývá odhadem asi 130 párů. Důvodem je například změna způsobu zemědělství. Podle Martina Šálka z České společnosti ornitologické (ČSO) je potřeba rychle jednat a chránit zbylou populaci těchto ohrožených sov. ČSO proto od letošního roku začala s monitoringem a ochranou sýčků.
(Celý text)

Karlovarský kraj včera zasáhlo zemětřesení o síle až 3,5 stupně
12. července 2017 00:50

KRASLICE (ČTK) - Oblast kolem Kraslic na Sokolovsku a Nového Kostela na Chebsku zasáhlo včera před druhou hodinou odpoledne zemětřesení. Podle prvních údajů automatických měřicích systémů středoevropského seismologického centra dosáhlo síly až 3,5 stupně. Otřesy cítili i obyvatelé Jindřichovic nebo Šindelové, zjistila ČTK.
(Celý text)

Herec Vydra se přidal ke kampani za zrušení kožešinových farem
11. července 2017 15:25

PRAHA (Ekolist) - Herec Václav Vydra se zapojil do kampaně Obránců zvířat za zákaz kožešinových farem a vyzývá veřejnost, aby se přidala také. Příslušný zákon byl v červnu schválen ve Sněmovně a za týden o něm bude hlasovat Senát. Ochránci zvířat poukazují na to, že pokud senátoři zákon vrátí zpět poslancům, může se stát, že se již před volbami nestihne projednat a tím pádem takzvaně spadne pod stůl.
(Celý text)

Ministr Brabec ocenil nejaktivnější záchrance zvířat před posečením
11. července 2017 15:20

PRAHA (Ekolist) - Letošní senoseče jsou u konce. A s nimi i „vyhánění“ zvěře z luk a jejich záchrana před posečením. Jedním z nástrojů, který k tomu slouží, je projekt Senoseč online. Díky němu se daří do vyhánění zvěře zapojovat dobrovolníky. Ministerstvo životního prostředí, které spolu s Českou zemědělskou univerzitou za projektem stojí, dnes ocenilo nejaktivnějšího dobrovolníka. Těch se do vyhánění zapojilo 5,5 tisíc.
(Celý text)

Odpadový Oskar putuje do Kdyně. Potřetí v řadě
11. července 2017 15:00

PRAHA (Ekolist) - V kterém městě lidé vyhazují nejméně odpadů? V Kdyni. Té v kategorii měst nad pět tisíc obyvatel patří titul Odpadový Oskar 2017. Kdyně titul získala i v předchozích dvou ročnících. Občané Kdyně v průměru vyhodili 80 kg směsného odpadu na osobu a rok. Ocenění Odpadový Oskar uděluje ekologická organizace Arnika.
(Celý text)

Sobotka chce ve Sněmovně stihnout ratifikaci Pařížské klimatické dohody
11. července 2017 14:40

PRAHA (ČTK) - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce do konce volebního období ve Sněmovně stihnout ratifikaci pařížské klimatické dohody. Novinářům po dnešním jednání o sportovních dotacích řekl, že by byl nerad, kdyby se dohoda stala obětí přetlačování poslanců. Spoléhá se, že se na schválení dohody shodla koaliční rada ČSSD, ANO a KDU-ČSL.
(Celý text)

Sobotka chce ve Sněmovně stihnout ratifikaci Pařížské klimatické dohody
11. července 2017 14:40

PRAHA (ČTK) - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce do konce volebního období ve Sněmovně stihnout ratifikaci pařížské klimatické dohody. Novinářům po dnešním jednání o sportovních dotacích řekl, že by byl nerad, kdyby se dohoda stala obětí přetlačování poslanců. Spoléhá se, že se na schválení dohody shodla koaliční rada ČSSD, ANO a KDU-ČSL.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1281 | 1282 | 1283 | 1284 | 1285 | .. | 2147 | Další
Další články:
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45

Online diskuse
Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě
18. května 2024 00:23

(ČTK) - U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě. Nyní zde nemají možnost se během čekání na proplavení bezpečně a pohodlně vyvázat. Práce zahájilo Ředitelství vodních cest (ŘVC) tento týden, hotovo by mělo být letos na podzim letošního roku. Náklady přesáhnou 32 milionů korun bez DPH, pokryje je Státní fond dopravní infrastruktury. Stavba nových čekacích stání nebude mít na provoz v okolí plavební komory téměř žádný vliv. Stání poslouží podle velikosti jednomu většímu nebo dvěma menším rekreačním plavidlům, řekl dnes ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
(Celý text)

Ve Francii zapsali do vesnické školy čtyři ovce, aby splnili kvótu na počet žáků
18. května 2024 00:22

(ČTK) - Ve Francii zapsali rodiče malých dětí ke studiu ve vesnické škole také čtyři ovce, aby splnili požadavek úřadů na minimální počet žáků. Chtěli tak vyjádřit svůj protest proti předpisům, kvůli nimž hrozí jejich škole uzavření, napsala stanice BFM TV.
(Celý text)

Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, nyní je zhruba tři týdny staré
18. května 2024 00:14

BRNO (ČTK) - Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, narodilo se přímo ve výběhu zhruba před třemi týdny. V brněnském zařízení zůstane malá samička asi jen půl roku, pak poputuje jinam, řekla mluvčí zoo Věra Müllerová. Stádo sobů v Brně tak nyní čítá čtyři samice, jednoho samce a mládě.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

Ekologické organizace: Farmy podle návrhu ministerstva dostanou dotace i bez zlepšení stavu krajiny
17. května 2024 20:19

(ČTK) - Ekologické organizace kritizují návrh ministerstva zemědělství, podle kterého by se ekologické dotace vyplácely také zemědělcům, kteří nesplní některé podmínky ke zlepšení stavu krajiny, například požadavek na pěstování více než jedné plodiny na větších farmách nebo vyčlenění části půdy na podporu přírody. Ve společné tiskové zprávě to uvedly Hnutí Duha, Česká společnost ornitologická a Světový fond na ochranu přírody (WWF) v Česku. Ministerstvo zemědělství v reakci pro ČTK uvedlo, že chce sazbu ekologické platby zachovat, protože vypuštěný požadavek na diverzifikaci plodin je pouze jedním z mnoha a většina ostatních podmínek pro výplatu dotace se nezmění.
(Celý text)

Město Zlín začalo ve spolupráci s firmou odchytávat přemnožené nutrie
17. května 2024 20:15

ZLÍN (ČTK) - Město Zlín začalo ve spolupráci se specializovanou firmou odchytávat přemnožené nutrie. První odchyt se uskutečnil na sídlišti Bartošova čtvrť, kde je výskyt hlodavců nejvyšší, sdělil ČTK mluvčí radnice Tomáš Melzer. Ve středu se za tři hodiny podařilo chytit 17 dospělých a odrostlých nutrií.
(Celý text)

Město Zlín začalo ve spolupráci s firmou odchytávat přemnožené nutrie
17. května 2024 20:15

ZLÍN (ČTK) - Město Zlín začalo ve spolupráci se specializovanou firmou odchytávat přemnožené nutrie. První odchyt se uskutečnil na sídlišti Bartošova čtvrť, kde je výskyt hlodavců nejvyšší, sdělil ČTK mluvčí radnice Tomáš Melzer. Ve středu se za tři hodiny podařilo chytit 17 dospělých a odrostlých nutrií.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2147 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama