titulní strana > co píší jiní
Pařížský bulvár Champs-Elysées se na den stal pěší zónou
8. května 2016 16:21

PAŘÍŽ (ČTK) - Téměř letní slunečné počasí vylákalo tisíce Pařížanů a turistů k procházce po bulváru Champs-Elysées, který se na dnešek proměnil v pěší zónu. Pařížská radnice chce nově zavedenou tradici po dnešní premiéře opakovat každý měsíc ve snaze pročistit pařížský vzduch.
(Celý text)

V olomoucké zoo se narodilo osmé mládě binturonga
7. května 2016 15:40

OLOMOUC (ČTK) - V pořadí osmé mládě binturonga se letos na jaře podařilo odchovat pracovníkům Zoologické zahrady na Svatém Kopečku u Olomouce, která tyto největší cibetkové šelmy chová od roku 1990. Samička dostala jméno Dorotka a svými roztomilými kousky už baví návštěvníky, řekla mluvčí svatokopecké zoo Karla Břečková.
(Celý text)

Druhá etapa mise ExoMars byla posunuta do roku 2020
7. května 2016 15:31

MOSKVA (ČTK) - Druhá etapa společného evropsko-ruského projektu ExoMars, zaměřeného na průzkum Marsu a hledání případných stop života na jeho povrchu, byla o dva roky odložena. Oznámila to v Moskvě ruská vesmírná agentura Roskosmos, která projekt realizuje ve spolupráci s Evropskou vesmírnou agenturou (ESA). Místo roku 2018 bylo zahájení druhé etapy posunuto na rok 2020.
(Celý text)

Riziková skládka v Boru u Skutče začíná postupně mizet
7. května 2016 12:33

BOR U SKUTČE (ČTK) - V Boru u Skutče začala před několika dny dlouho odkládaná sanace skládky shořelých pneumatik a dalšího odpadu. Specializovaná firma odváží popel a ostatní rizikový obsah k bezpečnému uložení. Do současnosti byla skládka volně přístupná a odkrytá. Pardubický kraj získal na odstranění této staré ekologické zátěže dotaci ze Státního fondu životního prostředí.
(Celý text)

Jak zachránit severní bílé nosorožce? Sami se již nerozmnoží, musí nastoupit věda
6. května 2016 16:39

PRAHA (Ekolist) - V prosinci 2015 se v Rakousku sešla skupina odborníků z celého světa, aby jednala o hrozícím nebezpečí vyhynutí nosorožců tuponosých severních (jinak též severních bílých, Ceratotherium simum cottoni) a o možnostech jejich záchrany. Shrnutí tohoto historického jednání bylo nedávno publikováno v mezinárodním odborném časopise Zoo Biology. Vědci se snaží jednak upozornit veřejnost na hrozbu vyhynutí severních bílých nosorožců a na probíhající snahy o jejich záchranu, ale také umožnit vědecké komunitě získávat a sdílet nové informace týkající se vymírání savců.
(Celý text)

Skvrnu na Vranovské přehradě způsobilo 6 prázdných ropných sudů
6. května 2016 15:49

ZNOJMO (ČTK) - Šest prázdných ropných sudů ležících na dně Vranovské přehrady na Znojemsku způsobilo skvrnu, která se ve středu objevila na hladině. Skvrna vznikla ze zbytků ropných látek na stěnách starých nádob, uvedla dnes v tiskové zprávě znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Potápěčům se podařilo jeden sud ze třicetimetrové hloubky vytáhnout, ostatní zlikvidovali na dně.
(Celý text)

Nový zákon o odpadech a míra recyklace: v čem si MŽP a Hnutí Duha nerozumí
6. května 2016 15:35

PRAHA (Ekolist) - Cílem nového odpadového zákona je zvýšit míru recyklace k roku 2020 na 50 % a připravit ČR na zákaz skládkování od roku 2024. To tvrdí ministerstvo životního prostředí, které zákon připravuje. Hnutí Duha upřesňuje, že cíl je ve skutečnosti jen 38 % a že nový zákon nás nemá ani tak připravit na konec skládkování, jako na začátek spalování odpadů.
(Celý text)

Platby na ozelenění jsou vyplácené se zpožděním, kritizuje ASZ
6. května 2016 15:05

PRAHA (ČTK) - Výplata peněz na tzv. greening neboli ozelenění nabírá podle Asociace soukromého zemědělství ČR zpoždění. Jak asociace zjistila z šetření mezi svými 6500 členy, u třetiny ještě není rozhodnuto o vyplacení za loňský rok, u většiny pak výplata neproběhla. Asociace to dnes ČTK sdělila v tiskové zprávě. Podle Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF), jenž výplatu administruje, však peníze přišly již 70 procentům žadatelů. Fond navíc argumentuje tím, že stihl vydat rozhodnutí u většiny zemědělců dříve, než měl v plánu. Podle svazu zemědělských podnikatelů ale musí zemědělci například odvádět daně z dotací za loňský rok, které však ještě nemají na účtech.
(Celý text)

Medvídě, které v Tatrách bavilo turisty, nežije. Zřejmě jej zabil jiný medvěd
6. května 2016 13:41

VARŠAVA (ČTK) - Medvídě, které se ještě nedávno toulalo v okolí turisty vyhledávaného Kasprova vrchu v polské části Tater, bylo nalezeno mrtvé. Oznámila to dnes televize TVN 24 s tím, že podle policie tuto smrt nejspíš nezavinil člověk. "Vše nasvědčuje tomu, že medvídě zabil dospělý medvěd. Takové situace se bohužel stávají, zvláště v období říje," uvedla stanice.
(Celý text)

Devadesátiletý sir Attenborough: neúnavný popularizátor přírody
6. května 2016 10:10

LONDÝN/PRAHA (ČTK) - Britský moderátor, filmař a přírodovědec sir David Attenborough je již přes šest desetiletí popularizátorem přírodních věd a známým průvodcem světem zvířat a rostlin. Renomé si získal mezi odborníky i laickými televizními diváky. Ve známost vešel například svými dokumentárními cykly na stanici BBC Modrá planeta či Život na Zemi. Attenborough, který v neděli 8. května oslaví 90. narozeniny, je známým zastáncem evoluce.
(Celý text)

Dvorská zoo patří k nejvýznamnějším chovatelům afrických zvířat
6. května 2016 10:10

DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK) - Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem patří k největším zoo v Česku, ale je i jedním z nejvýznamnějších chovatelů afrických zvířat ve světě. Ke zdejším unikátům patří chovy ohrožených nosorožců, vzácné pralesní žirafy okapi či africké a lví safari. Proslulá východočeská zoo vznikla před 70 lety.
(Celý text)

Mexická metropole zrušila smogovou situaci, část omezení ale trvá
6. května 2016 09:32

PRAHA (ČTK) - Úřady hlavního města Mexika zrušily dnes po třech dnech výstrahu kvůli smogu. Do ulic metropole tak může vyrazit opět více aut, informovala agentura AP. V aglomeraci města Mexika žije přes 20 milionů lidí.
(Celý text)

V New Yorku se bude platit za sáčky v obchodech s potravinami
6. května 2016 05:42

PRAHA (ČTK) - Newyorská radnice schválila zpoplatnění plastových sáčků, v nichž si denně obyvatelé největšího amerického města odnášejí z potravinářských obchodů domů nákup. S platností od října zaplatí každý kupující za jeden sáček pět centů (asi 1,2 koruny). Radní si slibují, že svým krokem zlepší newyorské životní prostředí znečištěné plasty.
(Celý text)

Vědci očekávají klimatický exodus. Pekelné vedro vyžene obyvatele Afriky a Středního východu
6. května 2016 01:42

PRAHA (Ekolist) - Sever Afriky a velké části Středního východu by se do poloviny století mohly stát neobyvatelnými. Podle studie vědců z německého Institutu Maxe Plancka bude příčinou exodu změna klimatu, vysoké teploty a extrémní prachové bouře. Počty migrantů se podle vědců dramaticky navýší.
(Celý text)

Hornbach přestal prodávat Roundup a přípravky, které škodí včelám
6. května 2016 01:06

PRAHA (Ekolist) - Roundup, Dominator, Kaput. Přípravků proti plevelu s obsahem glyfosátu se dá v českých obchodech koupit řada. Jsou oblíbené, protože jsou účinné. Hobbymarket Hornbach ale tyto prostředky letos v březnu přestal svým zákazníkům nabízet. Glyfosáty jsou považovány za zdravíškodlivé. Hornbach přestává prodávat i prostředky obsahující neonikotinoidy, pesticidy na bázi nikotinu, které jsou pravděpodobně odpovědné za úhyn včel. Jde o přípravky s názvy Decis, Calypso nebo Fast.
(Celý text)

Nová zelená úsporám: O dotaci loni zažádalo skoro 6700 majitelů domů a bytovek
6. května 2016 01:00

PRAHA (ČTK) - O dotace na zateplení v rámci programu Nová zelená úsporám (NZÚ) loni požádalo skoro 6700 majitelů rodinných domů z celé České republiky a pražských bytových domů. Největší zájem o podporu měli lidé v Moravskoslezském, Středočeském a Jihomoravském kraji. Vyplývá to ze závěrečné zprávy o NZÚ, kterou na středeční jednání vlády předloží ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Chilská poušť Atacama hasí žízeň vodou z mlhy
6. května 2016 00:45

SANTIAGO DE CHILE (ČTK) - Zachycovat kapičky vody z mlhy nazývané camanchaca, která se pohybuje každé ráno podél chilského pobřeží, to je cílem zařízení instalovaného na nejsušším místě světa: v poušti Atacama. Píše o tom agentura AFP.
(Celý text)

Liberecká zoo po pěti letech čekání získala samici pižmoně
5. května 2016 19:47

LIBEREC (ČTK) - Liberecká zoo získala po pěti letech čekání samici pižmoně grónského, který jako druh ohrožený vyhubením patří do Evropského záchranného programu. Skoro dvouletou Berit dovezla z kodaňské zoo. Podle hlavního zoologa v Liberci Luboše Melichara je těchto sudokopytníků v zoologických zahradách málo, a proto je velmi obtížné nějakého získat. "Bylo to opravdu dlouhé čekání," uvedl.
(Celý text)

Lidé na jihu Moravy loni spotřebovali denně 92,5 litru vody
5. května 2016 15:57

BRNO (ČTK) - Průměrná spotřeba vody na jednoho obyvatele v domácnosti byla loni na jižní Moravě po Praze druhá nejvyšší v republice. Meziročně se zvýšila téměř o litr na 92,5 litru denně. Na veřejný vodovod je napojených 1,12 milionu obyvatel, což je přes 95 procent, mírně nad celostátním průměrem. Loni se také téměř vyrovnala cena vodného a stočného, lišila se pouze o deset haléřů. Léta předtím bylo vodné nižší, vyplývá z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad.
(Celý text)

V Brdech začalo vyznačování hranic chráněné krajinné oblasti
5. května 2016 14:48

PRAHA (Ekolist) - Dnes začala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) označovat hranice chráněné krajinné oblasti Brdy. První ze 103 hraničníků byl instalován u obce Kozičín nedaleko hájovny zvané U Slaniny.
(Celý text)

V Brdech začalo vyznačování hranic chráněné krajinné oblasti
5. května 2016 14:48

PRAHA (Ekolist) - Dnes začala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) označovat hranice chráněné krajinné oblasti Brdy. První ze 103 hraničníků byl instalován u obce Kozičín nedaleko hájovny zvané U Slaniny.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1449 | 1450 | 1451 | 1452 | 1453 | .. | 2136 | Další
Další články:
29. dubna 2024 06:00
27. dubna 2024 06:00
26. dubna 2024 15:11
26. dubna 2024 06:00
25. dubna 2024 05:55

Online diskuse
Výborný: Česko bude žádat o mimořádnou pomoc z EU pro české ovocnáře
29. dubna 2024 12:30

LUCEMBURK (ČTK) - Česká republika bude podle ministra zemědělství Marka Výborného žádat o mimořádnou finanční pomoc pro české ovocnáře, konkrétně o balík pomoci určený pro případy mimořádných přírodních katastrof, jako jsou povodně, požáry nebo právě mrazy. Výborný to před začátkem jednání unijních ministrů zemědělství v Lucemburku řekl novinářům.
(Celý text)

Český výrobce EFKO představuje novou stavebnici ECO Roto – hračku, která myslí na budoucnost
29. dubna 2024 08:37

() - Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech uvádí na trh novou eco-friendly řadu stavebnic nesoucí název ECO Roto. Jde o inovativní hračky kladoucí důraz na udržitelnost a ekologii. Stavebnice ECO Roto jsou vyrobené z pečlivě vybraných materiálů, šetrných k přírodě. Za jejich originálním grafickým pojetím stojí designérka Lucia Čmilanská. Ta na výrobcích úzce spolupracovala s vývojovým oddělením firmy EFKO. Řada zahrnuje čtyři tematické stavebnice, které jsou určeny dětem od 4 let. Jde o skvělé pomocníky pro rozvoj jemné motoriky a fantazie předškoláků.
(Celý text)

Na čem stála slavná Miyawakiho metoda obnovy lesa a proč nefunguje?
29. dubna 2024 05:57

PRAHA (Ekolist) - Se zázračnými metodami je vždycky potíž. Často se rodí z chvályhodných pohnutek, nabízí potřebné řešení a slibují fantastické výsledky. Svým závazkům ale jen málokdy dostojí. S odstupem času se to ukazuje i u tzv. Miyawakiho lesů. Když jim lesk nedodává PR těžkého průmyslu, nejsou zdaleka tak zářivé.
(Celý text)

Zelený reporting a nakládání s vodami nejen v průmyslu – směrnice CSRD
29. dubna 2024 05:16

PRAHA (Ekolist) - Dopad antropogenní klimatické změny je patrný prakticky ve všech oblastech, a v oblasti hospodaření s vodou obzvlášť. Vždyť každoročně bojujeme se suchem, lokálními srážkami a přívalovými dešti. Evropská unie (EU) se snaží situaci sledovat a částečně řešit pomocí tzv. greendealu, jehož součástí je „zelený“ reporting, v rámci kterého musí již od roku 2018 přes šest tisíc podniků v EU vykazovat svůj „zelený“ přístup. Od prosince 2022 se pak díky novým pravidlům nefinančního reportingu číslo takto povinně reportujících, a tedy i hodnocených, podniků v EU zvýšilo na více než 50 tisíc. A další tisícovky až desetitisíce podniků do systému hodnocení zapadnou díky svým obchodním vztahům. Je proto nejvyšší čas se podívat, co se od těchto podniků skutečně očekává, aby nejen přežily, ale zajistily i svůj rozvoj. Proto byl připraven tento článek, který shrnuje vybrané části evropského nařízení o taxonomii EU a standardů pro reporting o udržitelnosti dle směrnice CSRD, z pohledu environmentálních otázek v oblasti hospodaření s vodou.
(Celý text)

MŽP chce více podporovat dřevostavby z programu Nová zelená úsporám
29. dubna 2024 01:12

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce více podporovat výstavbu energeticky úsporných dřevostaveb pomocí dotací po chystaných změnách v programu Nová zelená úsporám. Podle úřadu je dřevo materiálem budoucnosti, protože v sobě ukládá uhlík, a pomáhá tak snížit uhlíkovou stopu. Změny v dotacích by mohly začít platit od příštího roku, uvedlo ministerstvo.
(Celý text)

Plán nakládání s odpady v Jihomoravském kraji závisí na brněnské spalovně, míní opozice
29. dubna 2024 01:00

BRNO (ČTK) - Zastupitelé Jihomoravského kraje na svém posledním zasedání schválili aktualizaci plánu odpadového hospodářství s výhledem do roku 2035. Dokument musí být v souladu se strategií České republiky, počítá například s navýšením recyklace komunálních odpadů na 65 procent. Opoziční zastupitelé upozornili na to, že splnění cílů Jihomoravského kraje je závislé na rozvoji brněnské spalovny.
(Celý text)

Turista na Špicberkách dostal vysokou pokutu za to, že se moc přiblížil k mroži
29. dubna 2024 00:59

(ČTK) - Turista z Polska při návštěvě norského arktického souostroví Špicberky dostal pokutu přes 1100 dolarů (téměř 26 000 Kč) za to, že se až moc přiblížil k mroži. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Na Špicberkách platí přísný zákaz přibližovat se k volně žijící zvěři. Incident se stal nedaleko Longyearbyenu, nejseverněji položeném městečku na světě s více než 1000 stálých obyvatel. Místní uvědomili úřady, když si všimli, jak se turista snaží dostat k mroži po ledové kře.
(Celý text)

Dobrovolníci sází staré odrůdy v lokalitě U Trojice v Pardubicích
28. dubna 2024 22:42

PARDUBICE (ČTK) - Přírodní lokalitu U Trojice v Pardubicích ozvláštnily další staré odrůdy ovocných stromů. Před dvěma lety začali dobrovolníci opuštěné a zanedbané místo uklízet a proměňovat, aby se z něj stal lesní park. Dnes tam sázeli hrušně a jabloně. ČTK to řekl Vítězslav Haupt z Okrašlovacího spolku U svaté Trojice.
(Celý text)

Mráz měl negativní vliv také na lesy. Buky, duby i jedle částečně pomrzly
28. dubna 2024 19:12

OHRAZENICE (PŘÍBRAM)/STRAŠICE (ROKYCANSKO) (ČTK) - Mráz, který zasáhl Česko v minulých dnech, bude mít kromě ovocných stromů a révy vinné negativní vliv také na lesy. Čerstvě rašící pupeny buků, dubů i jedlí, tedy citlivějších dřevin, jsou spálené, řekl ČTK Petr Macháček z hořovické divize Vojenských lesů a statků ČR (VLS). Vinou mrazů také nebude výrazný semenný rok, jak lesáci předpokládali, málo ploch se přirozeně obnoví. Na masivní semenné roky dubů a buků se může čekat dalších sedm let, naopak třeba smrky plodí pravidelně.
(Celý text)

Pastva skotu přinesla ptačímu parku u Dubňan pestrost, těší ornitology
28. dubna 2024 14:15

DUBŇANY (ČTK) - Do ptačího parku Kosteliska u Dubňan na Hodonínsku se díky pastvě uherského skotu začaly vracet vzácné druhy rostlin, mizí naopak náletové dřeviny či nepůvodní zlatobýl. Pastva má podle ornitologů, kteří se o lokalitu starají, také významně pozitivní efekt na druhovou pestrost.
(Celý text)

Bonobové nejsou zas tak mírumilovní, jak jsme si mysleli
28. dubna 2024 05:55

PRAHA (Ekolist) - Ohrožený druh bonobo, lidoop ze středoafrického deštného pralesa, má pověst tak trochu hipíka. Bonobové jsou známí jako mnohem mírumilovnější než jejich bojovní příbuzní šimpanzi. Žijí v matriarchálních společnostech, provozují rekreační sex a vykazují známky spolupráce uvnitř i vně svých bezprostředních sociálních skupin. Prostě pohoda.
(Celý text)

Portál MiSe Klima - nový digitální průvodce klimatickou změnou
28. dubna 2024 05:00

PRAHA (Ekolist) - Nový digitální průvodce nabízí široké veřejnosti veškeré informace o klimatických opatřeních, která pomáhají zmírňovat dopady změny klimatu. Základ portálu tvoří jejich katalog, který byl sestaven pracovníky poradenských center financovaných v rámci projektu LIFE COALA. K dispozici jsou publikace, metodiky a knihy, kde lze získat bližší představu, jak opatření fungují.
(Celý text)

Jméno nově narozeného gorilího mláděte v Zoo Praha vybere bioložka Goodallová
28. dubna 2024 01:06

PRAHA (ČTK) - Jméno mláděte gorily nížinné, které se samici Kijivu narodilo předminulý týden v pražské zoologické zahradě, vybere slavná britská bioložka, znalkyně primátů a ochránkyně přírody Jane Goodallová. Jméno se lidé dozvědí v sobotu 11. května v zahradě v rezervaci Dja. Pohlaví nově narozené gorily zoo určí na základě testu DNA z trusu mláděte. ČTK to řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Uvedl, že podle vzhledu by nové mládě mohla být samička.
(Celý text)

Vranovskou přehradu čeká řada akcí, slaví 90 let od napuštění
28. dubna 2024 01:00

VRANOV NAD DYJÍ (ČTK) - Vranovskou přehradu na řece Dyji letos čeká řada akcí, 11. dubna totiž oslavila 90 let od napuštění. Za tu dobu se stala jednou z největších turistických destinací jižní Moravy. Kromě toho plní vodohospodářské funkce. Akce k oslavám zastřešuje destinační společnost ZnojmoRegion, která připravila s místními podnikateli i samosprávami výstavy, přednášky či exkurze do míst, kam se běžně nechodí. Přednášky se budou týkat například historie výstavby vodního díla, zániku obce Bítov či stavby nové stejnojmenné obce. Výstavy pak připomenou podobu krajiny a vesnic před stavbou, staré fotografie budou doplněné současnými.
(Celý text)

V Mladé Boleslavi budou mít na podzim první medovinu z městské včelnice
28. dubna 2024 00:59

MLADÁ BOLESLAV (ČTK) - Mladá Boleslav bude mít na podzim první medovinu z medu z městské včelnice. Loňský výnos medu byl dosud největší a činil poprvé od založení včelnice téměř 100 kilogramů. O šest včelstev v zahradě komunitního centra Klementinka se starají členové včelařského kroužku, zahajují jeho pátou sezonu. Stejně jako med i medovinu využije město k propagačním účelům, řekl ČTK Martin Weiss, který kroužek vede.
(Celý text)

Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za rok 2023 šest psů
28. dubna 2024 00:56

PRAHA (ČTK) - Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za loňský rok šest psů. Zasloužili si ho tím, že pomohli zachránit lidský život. Fenka velkého knírače Terezka našla po zemětřesení v Turecku v sutinách ženu, německý ovčák Ajax ze Slovenska zachránil, rovněž po zemětřesení v Turecku, sedm lidí v troskách domů a fena jorkšírského teriéra Kája zachránila život svému pánovi při epileptickém záchvatu. Čivava Diana pak pomáhá svému majiteli na invalidním vozíku se záchvaty a působí jako asistenční pes a německý ovčák Rapp našel ztraceného muže se zdravotními problémy, který byl v bezvědomí. Pořadatelé ankety dnes v Praze rozdávali ceny psím hrdinům počtrnácté.
(Celý text)

Osm jihočeských projektů se letos přihlásilo do národní ekologické soutěže Adapterra Awards
28. dubna 2024 00:52

(ČTK) - Osm projektů z jižních Čech je letos přihlášených do ekologické soutěže Adapterra Awards, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství. Pět jich je v kategorii Krajina, tři v kategorii Sídla. Budou soupeřit s dalšími 69 projekty. Letošní novinkou je udělení Ceny Jihočeského kraje, který se stal regionálním partnerem soutěže a který tak navíc ocení jihočeské projekty, řekla mluvčí Nadace Partnerství Andrea Křivánková. Krajské i národní výsledky vyhlásí organizátoři na podzim.
(Celý text)

V olomoucké zoo se narodilo mládě hrabáče kapského, pavilon je uzavřen
28. dubna 2024 00:47

OLOMOUC (ČTK) - Mládě hrabáče kapského se na začátku dubna narodilo v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce, která o tato zvířata pečuje od roku 2017. Zatím odchovala dvě jejich mláďata. Péče o narozeného hrabáče je náročná. Zoo dočasně uzavřela pavilon, v němž tyto africké savce chová. Samice i ošetřovatelé tak mají klid a mohou se společnými silami o potomka postarat. Pokud bude odchov úspěšný, tak malého hrabáče návštěvníci zoologické zahrady uvidí ve výběhu zhruba za tři týdny, sdělila mluvčí zoo Iveta Gronská.
(Celý text)

Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky na stavění máje a pastvu ovcí
28. dubna 2024 00:19

UHERSKÉ HRADIŠTĚ (ČTK) - Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky ve středu 1. května na stavění máje a pastvu ovcí. Tradiční prvomájový program zahrnuje také ukázky práce s pasteveckým psem, stříhání ovcí, folklorní vystoupení nebo dílničky pro děti, sdělila za organizátory Hana Maděričová.
(Celý text)

Seznam Zprávy: Precheza dostala za únik oxidu siřičitého novou pokutu
27. dubna 2024 21:23

PŘEROV (ČTK) - Přerovská chemička Precheza dostala za únik oxidu siřičitého do ovzduší v říjnu 2014 od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) novou pokutu. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Podle jeho informací má Precheza zaplatit půl milionu korun. Firma se může odvolat, případ by pak řešilo ministerstvo životního prostředí (MŽP).
(Celý text)

Seznam Zprávy: Precheza dostala za únik oxidu siřičitého novou pokutu
27. dubna 2024 21:23

PŘEROV (ČTK) - Přerovská chemička Precheza dostala za únik oxidu siřičitého do ovzduší v říjnu 2014 od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) novou pokutu. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Podle jeho informací má Precheza zaplatit půl milionu korun. Firma se může odvolat, případ by pak řešilo ministerstvo životního prostředí (MŽP).
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2136 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama