titulní strana > co píší jiní
Soudy budou moci uložit zákaz chovu zvířat až na deset let
19. prosince 2019 00:14

PRAHA (ČTK) - Soudy zřejmě budou moci uložit jako samostatný trest zákaz chovu zvířat až na deset let. Schválila to včera Sněmovna. Tresty za týrání zvířat nebo pytláctví nezpřísnila. Nezavedla ani chov zvířat v nevhodných podmínkách takzvaných množíren jako nový trestný čin, jak to část poslanců navrhovala. Novelu trestního zákoníku nyní dostane k projednání Senát. Zpravodajka návrhu Helena Válková z hnutí ANO předpokládá, že se návrh z horní komory poslancům vrátí se změnami. Znovu hodlá návrh zákonodárcům předložit opoziční TOP 09.
(Celý text)

Policie hledá zloděje, který ukradl a podřízl kozu z betléma
19. prosince 2019 00:11

J.HRADEC (ČTK) - Policie pátrá po zloději, který v Jindřichově Hradci ukradl a podřízl kozu, jež byla součástí betléma. Na webu o tom v úterý informovala policejní mluvčí Hana Millerová.
(Celý text)

Kladno zvyšuje poplatek za odpady, důvodem je růst nákladů
19. prosince 2019 00:08

KLADNO (ČTK) - Kladno zvyšuje poplatek za odpady. Obyvatelé po zdražení ročně zaplatí 780 korun, tedy o 180 korun více, rozhodli v pondělí zastupitelé. Městu v posledních letech vzrostly náklady na svoz odpadu. V příštích letech by také podle nové odpadové legislativy schválené vládou měl stoupnout i poplatek za skládkování.
(Celý text)

Češi mají ve svých panelákových ložnicích velký problém, říká ekoporadce
18. prosince 2019 12:28

PRAHA (Ekolist) - Typická paneláková ložnice. V posteli leží dva lidé. Už po dvou hodinách spánku přesáhne koncentrace CO2 hodnotu 2000 částic na milion (ppm). „To je úroveň, kdy začínáme pociťovat příznaky únavy a může nás začít bolet hlava,“ říká ekoporadce David Kunssberger z Agentury Koniklec. Do rána se koncentrace CO2 ještě zhorší. Ráno se lidé probudí, ale jsou kvůli špatné kvalitě vzduchu neodpočatí. Jednoduché řešení se přitom nabízí samo.
(Celý text)

Stromy u železničních a tramvajových tratí jsou ze zákona nebezpečné, rozhodli poslanci
18. prosince 2019 08:29

PRAHA (ČTK) - Zejména díky hlasům ANO, KSČM a ČSSD včera Poslanecká sněmovna opětovným přijetím novely zákona o drahách označila všechny stromy rostoucí v okolí drážních tratí za nebezpečné. V praxi to podle ochránců přírody povede ke kácení stovek tisíc zdravých stromů, přestože statistiky Drážní inspekce potřebu takto radikálního zásahu nepotvrzují.
(Celý text)

Nord Stream 2 může vyvolat ekologickou katastrofu celého Baltu. Jen jinak, než bychom čekali
18. prosince 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Se záměrem na dostavění druhé větvě obřího plynovodu Nord Stream se od samého počátku pojí různé kontroverze. Politické, ekonomické, technické i environmentální. Nyní to vypadá, že se téměř dohotovené stavbě za 9,5 miliard eur může do cesty postavit poslední vážná komplikace. Poněkud výbušné dědictví minulosti, v podobě munice pohřbené na mořském dně. Píše o tom EUobserver.
(Celý text)

Děti Země se odvolaly proti stavebnímu povolení na úsek D55
18. prosince 2019 00:30

(ČTK) - Spolek Děti Země podal odvolání proti stavebnímu povolení pro devítikilometrový úsek dálnice D55 ze Starého Města do Moravského Písku na hranicích Zlínského a Jihomoravského kraje. Podle zástupce spolku Miroslava Patrika vydalo ministerstvo dopravy povolení, aniž předložilo návrhy kompenzačních opatření za ničení biotopů vzácných druhů živočichů, uvedl v tiskové zprávě. Stanovisko ministerstva novináři zjišťují.
(Celý text)

Thunbergová dorazila po měsících na cestách do Stockholmu
18. prosince 2019 00:27

(ČTK) - Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová dorazila po několika měsících na cestách domů. Na twitteru včera zveřejnila fotografii ze Stockholmu, na níž je zachycena se dvěma psy. "Doma," zní stručný popisek k fotce. Kdy přesně Thunbergová do švédské metropole dorazila, není jasné. V sobotu zveřejnila na twitteru fotografii z vlaku, kterým projížděla Německem.
(Celý text)

Pravidla pro chov psů se zpřísní, štěňata bude nutné očipovat
18. prosince 2019 00:23

PRAHA (ČTK) - Pravidla pro chov psů se zpřísní. Štěňata bude nutné očipovat před předáním novému majiteli nebo do tří měsíců věku. Veterinární správě bude třeba hlásit chov tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Zpřísnění včera Sněmovna opět schválila v novele veterinárního zákona bez senátních úprav. Nová pravidla nyní dostane k podpisu prezident.
(Celý text)

Praha nebude podporovat akce, kde jsou použity jednorázové obaly
18. prosince 2019 00:20

PRAHA (ČTK) - Pražský magistrát přestane podporovat akce, na kterých jsou používány jednorázové obaly nebo výrobky, nebude je používat ani magistrát. Cílem je omezit produkci zejména plastového odpadu. K dodržování závazku budou vyzvány rovněž městské organizace a firmy. Novinářům to v pondělí po jednání radních řekl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). Praha se tak ztotožňuje z evropskou směrnicí o omezení odpadu z letošního června.
(Celý text)

Do přírody se vrátí mládě orangutana, které z Bali pašoval Rus
18. prosince 2019 00:18

DENPASAR (ČTK) - Mládě orangutana, které se zdrogované a ukryté v zavazadle pokoušel na jaře ruský turista propašovat z indonéského ostrova Bali, se vrátí do divoké přírody. Oznámila to v pondělí agentura AFP.
(Celý text)

Berlín se kvůli případu plynovodu Opal obrátil na soud EU
18. prosince 2019 00:16

(ČTK) - Německo se ve sporu s Polskem o navýšení kapacity plynovodu Opal obrátilo na Soudní dvůr Evropské unie. Včera o tom informovala agentura DPA. Vláda v Berlíně se právní cestou brání proti prvoinstančnímu verdiktu tohoto unijního soudu z letošního září, kterým zrušil rozhodnutí Evropské komise z roku 2016, jež umožnila Rusku rozšíření kapacity plynovodu Opal. Jím se přes Německo přepravuje ruský plyn i do Česka.
(Celý text)

Ministři EU jednali o zemědělských financích na příštích sedm let
18. prosince 2019 00:14

BRUSEL (ČTK) - O budoucích parametrech společné zemědělské politiky jednali v pondělí v Bruselu ministři zemědělství států Evropské unie s novým eurokomisařem pro zemědělství Januszem Wojciechowským. Debata se mimo jiné točila okolo unijních financí pro zemědělce v příštím sedmiletém období, na jejichž výši i způsob rozdělování mají členské země rozdílné názory.
(Celý text)

Technické služby Zlín dostaly pokutu za sesuv odpadů na skládce
18. prosince 2019 00:12

ZLÍN (ČTK) - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila společnosti Technické služby Zlín pokutu 150.000 korun za sesuv odpadů mimo zabezpečené těleso skládky. Včera to sdělila inspekce. Sesunutí podle firmy způsobily přívalové srážky.
(Celý text)

Ve Zlíně se příští rok zvýší poplatek za odpad z 500 na 600 Kč
18. prosince 2019 00:09

ZLÍN (ČTK) - Roční poplatek za svoz odpadu se ve Zlíně zvýší od ledna z 500 na 600 korun. Schválili to minulý týden městští zastupitelé. Důvodem jsou rostoucí náklady na odpadové hospodářství, uvedl primátorův náměstek Bedřich Landsfeld (STAN).
(Celý text)

Praha spustila pilotní projekt svozu kuchyňského bioodpadu
17. prosince 2019 10:37

PRAHA (Ekolist) - Praha spustila pilotní projekt svozu kuchyňského odpadu, tedy bioodpadu živočišného a rostlinného původu z domácností. Biologicky rozložitelné odpady v současné době tvoří značnou část směsného komunálního odpadu, přitom významně ztěžují jeho energetické využití. Hlavní město proto připravuje zavedení celoměstského třídění tzv. gastrooodpadů, které lze v bioplynových stanicích proměnit na bioplyn a zbytkový produkt využívat jako hnojivo. Projekt navazuje na závěry pracovní skupiny pro cirkulární ekonomiku, která je součástí Komise Rady hlavního města Prahy pro udržitelnou energii a klima.
(Celý text)

Zapomenutá pětka? Africká zvířata, která tu s námi už dlouho nebudou
17. prosince 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Velká pětka? Nemusí vám doma v koutě stát puška, aby se vám hned vybavila pětice zvířat: slon, lev, nosorožec dvourohý, buvol africký a levhart skrvnitý. Pro většinovou společnost, stejně jako pro lovce nebo oddané ochránce přírody, představují to nej z celé Afriky. Jenže v Africe nejsou samy. Je tu třeba ještě Zapomenutá pětka, která s nimi sdílí mnohé. Tito nepopulární zvířecí outsideři jsou odsouzení k vyhynutí, bez valného zájmu zbytku světa. Píše o nich MG.
(Celý text)

Do ochranných pásů se bude moci sít lnička, schválila vláda
17. prosince 2019 00:35

PRAHA (ČTK) - Do ochranných pásů, na které se můžou brát dotace, protože se počítají mezi ekologické zemědělské postupy, budou zemědělci moci od příštího roku nově sít lničku. Návrh ministerstva zemědělství včera schválila vláda. Informoval o tom tiskový odbor kabinetu. Dříve ji stát mezi plodiny vhodné pro ochranný pás nepovažoval a zemědělci za její pěstování v ochranných pásech peníze nedostávali.
(Celý text)

Thunbergová si posteskla nad přeplněnými vlaky v Německu
17. prosince 2019 00:30

MADRID (ČTK) - Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka Greta Thunbergová, která v sobotu na svém twitterovém účtu zveřejnila fotografii, jak se po měsících na cestách vrací do vlasti. Sedí při tom na podlaze rychlíku obklopená zavazadly. DB ale na twitteru napsaly, že dívka přinejmenším část své cesty přes Německo absolvovala usazená v oddělení první třídy.
(Celý text)

Dodatečná opatření proti emisím za 22 miliard vláda schválila
17. prosince 2019 00:28

PRAHA (ČTK) - Aktualizovaný Národní program snižování emisí ČR, který obsahuje šest nových prioritních opatření vedoucích ke snížení emisí k roku 2030, vláda včera schválila. Informoval o tom na webu tiskový odbor vlády. Patří mezi ně dodatečné snížení emisí k roku 2030 ve veřejné energetice a výrobě tepla a v silniční dopravě, obměna zdrojů tepla v lokálním vytápění domácností nebo podpora pastevního chovu. Náklady činí zhruba 22 miliard korun.
(Celý text)

Dodatečná opatření proti emisím za 22 miliard vláda schválila
17. prosince 2019 00:28

PRAHA (ČTK) - Aktualizovaný Národní program snižování emisí ČR, který obsahuje šest nových prioritních opatření vedoucích ke snížení emisí k roku 2030, vláda včera schválila. Informoval o tom na webu tiskový odbor vlády. Patří mezi ně dodatečné snížení emisí k roku 2030 ve veřejné energetice a výrobě tepla a v silniční dopravě, obměna zdrojů tepla v lokálním vytápění domácností nebo podpora pastevního chovu. Náklady činí zhruba 22 miliard korun.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 915 | 916 | 917 | 918 | 919 | .. | 2145 | Další
Další články:
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00

Online diskuse
Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

V Saském Švýcarsku o víkendu objevili nepovolené táboráky i lidi pod širákem
15. května 2024 00:52

DRÁŽĎANY (ČTK) - Strážci v německém národním parku Saské Švýcarsko na hranici s Českem o minulém víkendu objevili dva případy, kdy si lidé v rozporu se zákazem rozdělali oheň. Informovala o tom podle portálu Sächsische Zeitung správa rezervace. Hlídky také přistihly 24 lidí, kteří chtěli přespat "pod širákem", což v současné době není možné ani na vyhrazených místech. Dalších osm milovníků přírody ochranáři našli spící na skalách a skalních vyhlídkách.
(Celý text)

Medvědice, která podle italských úřadů zabila běžce, zřejmě skončí v Německu
14. května 2024 21:40

(ČTK) - Medvědice Jj4, která podle italských úřadů loni zabila v lese v Tridentsku jednoho běžce, zřejmě skončí v útulku v Německu. Místní úřady původně usilovaly o to, aby byla utracena, čemuž ale zabránily protesty a soudní iniciativy ochránců zvířat, píše italský tisk. Medvědice se v současnosti nachází v útulku v Tridentsku, kde však podle aktivistů za práva zvířat trpí kvůli omezenému prostoru.
(Celý text)

Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Vizuál festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio tvůrců se znevýhodněním
14. května 2024 19:17

PRAHA (ČTK) - Vizuální styl 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio obecně prospěšného sdružení Maturus, které zaměstnává tvůrce se znevýhodněním. S návrhem šestadvacetiletého Olivera Moučky zvítězilo ve veřejné soutěži, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Jubilejní ročník Ekofilmu s podtitulem Jak (ne)zabít přírodu se uskuteční 1. až 6. října v Brně. Zabývat se bude vlivem válečných a jiných konfliktů, katastrof, průmyslu nebo těžby na přírodní bohatství.
(Celý text)

Pražané se mohou v ulicích v horkých dnech osvěžit u mlžítek a osvěžítek
14. května 2024 19:10

PRAHA (ČTK) - Pražané a návštěvníci metropole se mohou v horkých dnech ochladit v ulicích u mlžítek a osvěžítek. V devíti městských částech rozmístili technici Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) 22 zařízení, sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Mlžítka ve svém okolí dokážou pocitově snížit teplotu vzduchu, zvýšit vlhkost a snížit prašnost.
(Celý text)

Letos proběhne 50. ročník filmového festivalu EKOFILM. O čem bude?
14. května 2024 16:15

PRAHA (Ekolist) - Nejstarší evropský filmový festival o životním prostředí EKOFILM představil vizuální styl pro jubilejní 50. ročník. Letos poprvé se na něj vyhlásila veřejná soutěž. Vítězné grafické zpracování letošního tématu Jak (ne)zabít přírodu vybrali organizátoři z dvaceti šesti přihlášených návrhů. Ten vítězný vznikl ve studiu Maturus, které zaměstnává tvůrce s handicapem. Autor ilustrací, šestadvacetiletý Oliver Moučka, vsadil ve svém zpracování především na hravost a důvtip. Letošní Ekofilm proběhne 1.–6. října v Brně, výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován projektům na ochranu přírody, které zaštiťuje ZOO Brno.
(Celý text)

Ekonomické důsledky změny klimatu: makroekonomické škody jsou zřejmě šest krát vyšší než se předpokládalo
14. května 2024 11:55

PRAHA (Ekolist) - Klimatická změna ohrožuje naše životy, živobytí a globální ekonomiku. Dosavadní poznatky hovořili o relativně přijatelných škodách: přibližně 1-3% ztráty HDP na 1 °C zvýšení teploty. Dosavadní poznatky se ale zaměřují na lokální teplotní změny v rámci jednotlivých zemí. Adrien Bilal z Harvardovy univerzity a Diego R. Känzig ze Severozápadní univerzity se podívali na ekonomické důsledky klimatické změny jiným pohledem. A jejich práce He Macroeconomic Impact Of Climate Change: Global Vs. Local Temperature říká, že zvýšení globální teploty o 1 °C vede k poklesu světového HDP o 12 %.
(Celý text)

Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama