titulní strana > co píší jiní
Čeští celníci zadrželi stovky tun nelegálně převáženého odpadu
25. listopadu 2019 00:14

PRAHA (ČTK) - Stovky tun nelegálně převáženého odpadu zadrželi během deseti dní čeští celníci při celorepublikové kontrolní akci. Většinou se jednalo o plast smíchaný s komunálním odpadem, který byl přepravován oficiálně jako čistý plastový odpad. Mířil převážně z Německa do Česka a Polska. Letos odhalili celníci již 48 případů nelegální přepravy odpadů, zatímco loni jich bylo za celý rok 19. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí generálního ředitelství cel Hana Prudičová.
(Celý text)

CHKO Třeboňsko zabránilo stavbě přehrady, tlak investorů sílí
25. listopadu 2019 00:11

TŘEBOŇ (ČTK) - Vedení Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Třeboňsko zabránilo v posledních letech stavbě přehrady u Veselí nad Lužnicí, fotovoltaických elektráren i průmyslové zóny. Zhruba 95 procent žádostí ale schválí. S infocentry se snaží odlehčit hlavním cyklotrasám. Řekl to Miroslav Hátle, vedoucí Správy CHKO Třeboňsko, která si v těchto dnech připomíná 40. výročí vyhlášení.
(Celý text)

Hradec Králové chystá od ledna zdražení odpadů o 20 procent na 600 Kč
25. listopadu 2019 00:08

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Obyvatelé stotisícového Hradce Králové by měli od 1. ledna 2020 platit za odvoz odpadu o 20 procent víc než letos. Základní sazba by se měla zvýšit o 100 korun na 600 korun za osobu a rok. Rozhodlo o tom vedení města, sdělila mluvčí radnice Kateřina Šmídová. U dítěte a seniora nad 70 let by mělo jít o navýšení o 50 korun, tedy na 300 korun. Definitivní slovo budou mít zastupitelé na prosincovém jednání.
(Celý text)

Američan žil ve velkoměstě pouze z přírody
24. listopadu 2019 00:40

ORLANDO (ČTK) - Rob Greenfield je Američan a jezdí převážně stopem. Je to jeden z jeho způsobů, jak omezit uhlíkovou stopu. Jeho další způsob je poněkud radikálnější: už celý rok nevydal ani cent za potravu. Jedl jen to, co si sám vypěstoval na své zahrádce, co vylovil z vody nebo co sesbíral na okraji silnic. Ale ano, mrtvá zvířata, která našel u dálnice, byla rovněž pro tohoto třiatřicetiletého aktivistu dobrou volbou, napsala agentzura AFP.
(Celý text)

Kozy pomohly zachránit Reaganovu knihovnu
24. listopadu 2019 00:15

LOS ANGELES (ČTK) - Prezidentskou knihovnu Ronalda Reagana v Kalifornii pomohlo před ničivým požárem zachránit vyhladovělé stádo 500 koz, uvedl zpravodajský server BBC. Kozy spásly snadno hořlavé křoviny v okolí knihovny, čímž zbavily oheň potravy, zpomalily šíření plamenů a poskytly hasičům dodatečný čas ke zvládnutí požáru. Pomohly tak zachránit i exponáty, jako je někdejší prezidentské letadlo Air Force One či kousek Berlínské zdi.
(Celý text)

Ochránci přírody byli v Íránu odsouzeni až k desetiletým trestům
23. listopadu 2019 02:59

PRAHA (ČTK) - Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom agentura AP.
(Celý text)

Ve Francii zužitkovávají kávovou sedlinu k produkci houby
23. listopadu 2019 01:00

PAŘÍŽ (ČTK) - Kávová sedlina vydává ostře sladkou vůni a připravuje se na svůj druhý život: v Ile-de-France slouží hlavní odpad z kaváren k pěstování hlívy ústřičné, která končí na talířích hostů týchž zařízení. Píše o tom agentura AFP.
(Celý text)

4 znaky finanční negramotnosti, které vás připravují o peníze
22. listopadu 2019 08:08

() - Orientujete se ve světě financí? Finanční negramotnost vede v naší zemi údajně k vysoké zadluženosti. Právě proto je už nějakou dobu finanční gramotnost povinnou součástí základního vzdělání a děti se jí ve školách věnují. Jak jste na tom vy?
(Celý text)

Komplexní pozemkové úpravy z pohledu ochrany přírody a krajiny
22. listopadu 2019 05:30

PRAHA (Ochrana přírody) - Komplexní pozemkové úpravy (dále KoPÚ) jsou ambiciózním projektem státu, který však dostatečně neplní očekávané přínosy pro zlepšení funkcí krajiny z hlediska vodního režimu, půdní eroze i biodiverzity. Toto poněkud odvážné tvrzení se pokusíme podrobněji rozebrat v následujících řádcích při vědomí toho, že celá problematika je obsáhlá a přehled problémových okruhů není úplný. Text vychází z poznatků, jak jsou reflektovány některými regionálními pracovišti Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Mexiko hodlá proměnit smaragdový klenot, pralesy státu Campeche, na palmovou plantáž
22. listopadu 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Vítaná příležitost k mezinárodnímu obchodu, dlouho očekávané oživení národního zemědělství o celý nový segment a také kontroverzní byznys, realizovaný na účet chudých. Plán širšího rozvoje pěstování palem olejných v Mexiku se rozhodně těší širokému zájmu veřejnosti, byť ne všude hledí na plantáže s důvěrou a nadšením. Třeba ve státě Campeche, kde mají palmy nahradit výraznou část dosud chráněných pralesů. Píše o tom Mongabay.
(Celý text)

Lesy ČR dostaly výjimku ke kácení kůrovce v Boubínském pralese
22. listopadu 2019 00:50

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) dostal podle ekologického Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Lesy ČR žádaly o výjimku kvůli kácení dřeva napadeného kůrovcem. Hnutí Duha s udělením výjimky nesouhlasí a jako účastník řízení se proti němu hodlá odvolat. Řekl to mluvčí Hnutí Duha Aleš Miklík.
(Celý text)

Gretu Thunbergovou při návratu do Evropy přibrzdilo počasí
22. listopadu 2019 00:40

(ČTK) - Klimatická aktivistka Greta Thunbergová se zatím ze Spojených států do Evropy vrací kvůli nepřízni počasí pomaleji, než tomu bylo při plavbě do Ameriky. Přesto stále doufá, že stihne klimatickou konferenci v Madridu začátkem prosince.
(Celý text)

Coldplay kvůli starostem o životní prostředí nepojedou na turné
22. listopadu 2019 00:37

(ČTK) - Britská kapela Coldplay nepojede na turné se svým nejnovějším albem, aby nezatěžovala životní prostředí. Včera to BBC řekl frontman této hudební skupiny Chris Martin. Členové kapely chtějí, aby v budoucnu jejich koncertní série měly z ekologického hlediska pozitivní dopad.
(Celý text)

Studie: Ryby z pražských vod obsahují méně rtuti než kupované
22. listopadu 2019 00:33

PRAHA (ČTK) - Bezpečnou dávku rtuti podle limitů stanovených v USA mírně překročily dva ze 14 vzorků ryb odlovených v Praze ve Vltavě. U kupovaných ryb limit nesplnilo pět vzorků z 28. Podle limitů Evropské unie měl nadměrné množství rtuti jen jeden vzorek kupovaných ryb - mečoun odlovený u Srí Lanky. Unijní pravidla však zástupci organizace Arnika, kteří výsledky studie prezentovali na včerejší tiskové konferenci v Praze, označili v tomto ohledu za příliš mírné.
(Celý text)

Ministerstvo zahraničních věcí chce skoncovat s používáním jednorázových plastů
22. listopadu 2019 00:30

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) chce skoncovat s používáním jednorázových plastů ve stravovacích zařízeních nebo při společenských akcích. Na zahradě Černínského paláce chce také zřídit kompost na posečenou trávu. V rámci večera dobrovolných závazků to včera oznámil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Další opatření se mají týkat také českých zastupitelských úřadů v zahraničí.
(Celý text)

Lidovci mají na petici za větší ochranu vody už 20.000 podpisů
22. listopadu 2019 00:28

(ČTK) - KDU-ČSL posbírala po celé republice už kolem 20.000 podpisů pod petici za ústavní ochranu vody a půdy. Nejvíce je jich z Jihomoravského kraje, kde se podepsalo přes 5000 lidí. Místopředseda KDU-ČSL a náměstek brněnské primátorky Petr Hladík řekl, že na konci května lidovci předloží petici k vyjádření vládě.
(Celý text)

Greenpeace v Řecku protestoval proti hledání nových ložisek ropy
22. listopadu 2019 00:20

(ČTK) - Aktivisté ekologické organizace Greenpeace se včera na lanech spustili ze zásobníku ropné společnosti Hellenic Petroleum (HELPE) u Atén a rozvinuli transparent s protestem proti aktivitám tohoto podniku.
(Celý text)

Studie: Uhelné elektrárny v Číně ohrožují klimatickou dohodu
22. listopadu 2019 00:17

SAN FRANCISCO (ČTK) - Rozmach uhelných elektráren v Číně ohrožuje naplnění cílů pařížské klimatické dohody z roku 2015. Tvrdí to ve středu zveřejněná studie založená na datech americké nevládní ekologické organizace Global Energy Monitor. Čína podle autorů nyní staví nebo se chystá uvést do provozu uhelné bloky o téměř stejném výkonu, jaký mají všechny aktivní uhelné elektrárny v Evropské unii.
(Celý text)

Prezident Masaryk má od včerejška svůj strom v botanické v Praze
22. listopadu 2019 00:10

PRAHA (ČTK) - Pravnučka prvního československého prezidenta Tomáše Garigua Masaryka Charlotta Kotíková zasadila včera v pražské botanické zahradě v Troji strom na jeho počest. Masaryk se tak in memoriam stal 100 účastníkem projektu Kořeny osobností, který propojuje vzácné rostliny z celého světa s významnými lidmi. Vybrán byl dub letní, který má zároveň upomínat na Masarykovu dceru Alici a syna Jana. Kotíková je vnučkou staršího syna Herberta a je jedinou žijící zástupkyní rodu Masaryků.
(Celý text)

Irsko už nebude spalovat rašelinu, ale dřevo z Austrálie
21. listopadu 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Irští ekologičtí aktivisté z organizace An Taisce se bouří proti plánu, který má „neekologické“ spalování domácí rašeliny nahradit „ekologickým“ spalováním dřeva, dovezeného z Austrálie. Za stejně špatné považují obě zmíněné varianty. Píše o tom RTE.ie.
(Celý text)

Irsko už nebude spalovat rašelinu, ale dřevo z Austrálie
21. listopadu 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Irští ekologičtí aktivisté z organizace An Taisce se bouří proti plánu, který má „neekologické“ spalování domácí rašeliny nahradit „ekologickým“ spalováním dřeva, dovezeného z Austrálie. Za stejně špatné považují obě zmíněné varianty. Píše o tom RTE.ie.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 915 | 916 | 917 | 918 | 919 | .. | 2135 | Další
Další články:
27. dubna 2024 06:00
26. dubna 2024 15:11
26. dubna 2024 06:00
25. dubna 2024 05:55
24. dubna 2024 17:16

Online diskuse
Zelený reporting a nakládání s vodami nejen v průmyslu – směrnice CSRD
29. dubna 2024 05:16

PRAHA (Ekolist) - Dopad antropogenní klimatické změny je patrný prakticky ve všech oblastech, a v oblasti hospodaření s vodou obzvlášť. Vždyť každoročně bojujeme se suchem, lokálními srážkami a přívalovými dešti. Evropská unie (EU) se snaží situaci sledovat a částečně řešit pomocí tzv. greendealu, jehož součástí je „zelený“ reporting, v rámci kterého musí již od roku 2018 přes šest tisíc podniků v EU vykazovat svůj „zelený“ přístup. Od prosince 2022 se pak díky novým pravidlům nefinančního reportingu číslo takto povinně reportujících, a tedy i hodnocených, podniků v EU zvýšilo na více než 50 tisíc. A další tisícovky až desetitisíce podniků do systému hodnocení zapadnou díky svým obchodním vztahům. Je proto nejvyšší čas se podívat, co se od těchto podniků skutečně očekává, aby nejen přežily, ale zajistily i svůj rozvoj. Proto byl připraven tento článek, který shrnuje vybrané části evropského nařízení o taxonomii EU a standardů pro reporting o udržitelnosti dle směrnice CSRD, z pohledu environmentálních otázek v oblasti hospodaření s vodou.
(Celý text)

MŽP chce více podporovat dřevostavby z programu Nová zelená úsporám
29. dubna 2024 01:12

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce více podporovat výstavbu energeticky úsporných dřevostaveb pomocí dotací po chystaných změnách v programu Nová zelená úsporám. Podle úřadu je dřevo materiálem budoucnosti, protože v sobě ukládá uhlík, a pomáhá tak snížit uhlíkovou stopu. Změny v dotacích by mohly začít platit od příštího roku, uvedlo ministerstvo.
(Celý text)

Plán nakládání s odpady v Jihomoravském kraji závisí na brněnské spalovně, míní opozice
29. dubna 2024 01:00

BRNO (ČTK) - Zastupitelé Jihomoravského kraje na svém posledním zasedání schválili aktualizaci plánu odpadového hospodářství s výhledem do roku 2035. Dokument musí být v souladu se strategií České republiky, počítá například s navýšením recyklace komunálních odpadů na 65 procent. Opoziční zastupitelé upozornili na to, že splnění cílů Jihomoravského kraje je závislé na rozvoji brněnské spalovny.
(Celý text)

Turista na Špicberkách dostal vysokou pokutu za to, že se moc přiblížil k mroži
29. dubna 2024 00:59

(ČTK) - Turista z Polska při návštěvě norského arktického souostroví Špicberky dostal pokutu přes 1100 dolarů (téměř 26 000 Kč) za to, že se až moc přiblížil k mroži. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Na Špicberkách platí přísný zákaz přibližovat se k volně žijící zvěři. Incident se stal nedaleko Longyearbyenu, nejseverněji položeném městečku na světě s více než 1000 stálých obyvatel. Místní uvědomili úřady, když si všimli, jak se turista snaží dostat k mroži po ledové kře.
(Celý text)

Dobrovolníci sází staré odrůdy v lokalitě U Trojice v Pardubicích
28. dubna 2024 22:42

PARDUBICE (ČTK) - Přírodní lokalitu U Trojice v Pardubicích ozvláštnily další staré odrůdy ovocných stromů. Před dvěma lety začali dobrovolníci opuštěné a zanedbané místo uklízet a proměňovat, aby se z něj stal lesní park. Dnes tam sázeli hrušně a jabloně. ČTK to řekl Vítězslav Haupt z Okrašlovacího spolku U svaté Trojice.
(Celý text)

Mráz měl negativní vliv také na lesy. Buky, duby i jedle částečně pomrzly
28. dubna 2024 19:12

OHRAZENICE (PŘÍBRAM)/STRAŠICE (ROKYCANSKO) (ČTK) - Mráz, který zasáhl Česko v minulých dnech, bude mít kromě ovocných stromů a révy vinné negativní vliv také na lesy. Čerstvě rašící pupeny buků, dubů i jedlí, tedy citlivějších dřevin, jsou spálené, řekl ČTK Petr Macháček z hořovické divize Vojenských lesů a statků ČR (VLS). Vinou mrazů také nebude výrazný semenný rok, jak lesáci předpokládali, málo ploch se přirozeně obnoví. Na masivní semenné roky dubů a buků se může čekat dalších sedm let, naopak třeba smrky plodí pravidelně.
(Celý text)

Pastva skotu přinesla ptačímu parku u Dubňan pestrost, těší ornitology
28. dubna 2024 14:15

DUBŇANY (ČTK) - Do ptačího parku Kosteliska u Dubňan na Hodonínsku se díky pastvě uherského skotu začaly vracet vzácné druhy rostlin, mizí naopak náletové dřeviny či nepůvodní zlatobýl. Pastva má podle ornitologů, kteří se o lokalitu starají, také významně pozitivní efekt na druhovou pestrost.
(Celý text)

Bonobové nejsou zas tak mírumilovní, jak jsme si mysleli
28. dubna 2024 05:55

PRAHA (Ekolist) - Ohrožený druh bonobo, lidoop ze středoafrického deštného pralesa, má pověst tak trochu hipíka. Bonobové jsou známí jako mnohem mírumilovnější než jejich bojovní příbuzní šimpanzi. Žijí v matriarchálních společnostech, provozují rekreační sex a vykazují známky spolupráce uvnitř i vně svých bezprostředních sociálních skupin. Prostě pohoda.
(Celý text)

Portál MiSe Klima - nový digitální průvodce klimatickou změnou
28. dubna 2024 05:00

PRAHA (Ekolist) - Nový digitální průvodce nabízí široké veřejnosti veškeré informace o klimatických opatřeních, která pomáhají zmírňovat dopady změny klimatu. Základ portálu tvoří jejich katalog, který byl sestaven pracovníky poradenských center financovaných v rámci projektu LIFE COALA. K dispozici jsou publikace, metodiky a knihy, kde lze získat bližší představu, jak opatření fungují.
(Celý text)

Jméno nově narozeného gorilího mláděte v Zoo Praha vybere bioložka Goodallová
28. dubna 2024 01:06

PRAHA (ČTK) - Jméno mláděte gorily nížinné, které se samici Kijivu narodilo předminulý týden v pražské zoologické zahradě, vybere slavná britská bioložka, znalkyně primátů a ochránkyně přírody Jane Goodallová. Jméno se lidé dozvědí v sobotu 11. května v zahradě v rezervaci Dja. Pohlaví nově narozené gorily zoo určí na základě testu DNA z trusu mláděte. ČTK to řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Uvedl, že podle vzhledu by nové mládě mohla být samička.
(Celý text)

Vranovskou přehradu čeká řada akcí, slaví 90 let od napuštění
28. dubna 2024 01:00

VRANOV NAD DYJÍ (ČTK) - Vranovskou přehradu na řece Dyji letos čeká řada akcí, 11. dubna totiž oslavila 90 let od napuštění. Za tu dobu se stala jednou z největších turistických destinací jižní Moravy. Kromě toho plní vodohospodářské funkce. Akce k oslavám zastřešuje destinační společnost ZnojmoRegion, která připravila s místními podnikateli i samosprávami výstavy, přednášky či exkurze do míst, kam se běžně nechodí. Přednášky se budou týkat například historie výstavby vodního díla, zániku obce Bítov či stavby nové stejnojmenné obce. Výstavy pak připomenou podobu krajiny a vesnic před stavbou, staré fotografie budou doplněné současnými.
(Celý text)

V Mladé Boleslavi budou mít na podzim první medovinu z městské včelnice
28. dubna 2024 00:59

MLADÁ BOLESLAV (ČTK) - Mladá Boleslav bude mít na podzim první medovinu z medu z městské včelnice. Loňský výnos medu byl dosud největší a činil poprvé od založení včelnice téměř 100 kilogramů. O šest včelstev v zahradě komunitního centra Klementinka se starají členové včelařského kroužku, zahajují jeho pátou sezonu. Stejně jako med i medovinu využije město k propagačním účelům, řekl ČTK Martin Weiss, který kroužek vede.
(Celý text)

Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za rok 2023 šest psů
28. dubna 2024 00:56

PRAHA (ČTK) - Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za loňský rok šest psů. Zasloužili si ho tím, že pomohli zachránit lidský život. Fenka velkého knírače Terezka našla po zemětřesení v Turecku v sutinách ženu, německý ovčák Ajax ze Slovenska zachránil, rovněž po zemětřesení v Turecku, sedm lidí v troskách domů a fena jorkšírského teriéra Kája zachránila život svému pánovi při epileptickém záchvatu. Čivava Diana pak pomáhá svému majiteli na invalidním vozíku se záchvaty a působí jako asistenční pes a německý ovčák Rapp našel ztraceného muže se zdravotními problémy, který byl v bezvědomí. Pořadatelé ankety dnes v Praze rozdávali ceny psím hrdinům počtrnácté.
(Celý text)

Osm jihočeských projektů se letos přihlásilo do národní ekologické soutěže Adapterra Awards
28. dubna 2024 00:52

(ČTK) - Osm projektů z jižních Čech je letos přihlášených do ekologické soutěže Adapterra Awards, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství. Pět jich je v kategorii Krajina, tři v kategorii Sídla. Budou soupeřit s dalšími 69 projekty. Letošní novinkou je udělení Ceny Jihočeského kraje, který se stal regionálním partnerem soutěže a který tak navíc ocení jihočeské projekty, řekla mluvčí Nadace Partnerství Andrea Křivánková. Krajské i národní výsledky vyhlásí organizátoři na podzim.
(Celý text)

V olomoucké zoo se narodilo mládě hrabáče kapského, pavilon je uzavřen
28. dubna 2024 00:47

OLOMOUC (ČTK) - Mládě hrabáče kapského se na začátku dubna narodilo v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce, která o tato zvířata pečuje od roku 2017. Zatím odchovala dvě jejich mláďata. Péče o narozeného hrabáče je náročná. Zoo dočasně uzavřela pavilon, v němž tyto africké savce chová. Samice i ošetřovatelé tak mají klid a mohou se společnými silami o potomka postarat. Pokud bude odchov úspěšný, tak malého hrabáče návštěvníci zoologické zahrady uvidí ve výběhu zhruba za tři týdny, sdělila mluvčí zoo Iveta Gronská.
(Celý text)

Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky na stavění máje a pastvu ovcí
28. dubna 2024 00:19

UHERSKÉ HRADIŠTĚ (ČTK) - Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky ve středu 1. května na stavění máje a pastvu ovcí. Tradiční prvomájový program zahrnuje také ukázky práce s pasteveckým psem, stříhání ovcí, folklorní vystoupení nebo dílničky pro děti, sdělila za organizátory Hana Maděričová.
(Celý text)

Seznam Zprávy: Precheza dostala za únik oxidu siřičitého novou pokutu
27. dubna 2024 21:23

PŘEROV (ČTK) - Přerovská chemička Precheza dostala za únik oxidu siřičitého do ovzduší v říjnu 2014 od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) novou pokutu. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Podle jeho informací má Precheza zaplatit půl milionu korun. Firma se může odvolat, případ by pak řešilo ministerstvo životního prostředí (MŽP).
(Celý text)

Tažní koně předváděli lidem v brdských lesích šetrné vyvážení kmenů z lesa
27. dubna 2024 21:13

OHRAZENICE (PŘÍBRAM)/STRAŠICE (ROKYCANSKO) (ČTK) - Čtrnáct tažných koní předvádělo dnes lidem v brdských lesích šetrné vyvážení pokácených stromů z těžko dostupného lesního terénu. Vojenské lesy a statky (VLS) tak ukazovaly přírodě blízké hospodaření, které zavádějí, řekl ČTK ředitel divize VLS Hořovice David Novotný. Soutěžní trať vedla posádkovým cvičištěm Jince, které se mimořádně otevřelo veřejnosti.
(Celý text)

Vychuchol pyrenejský připomíná krtka i ptakopyska. Španělští experti se ho snaží zachránit před vymřením
27. dubna 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělská vláda i Mezinárodní svaz ochrany přírody zintenzivnily snahy o záchranu nepříliš známého živočicha, který vypadá trochu jako krtek, trochu jako potkan a trochu jako ptakopysk a žije už jen v několika málo oblastech severu Španělska a Portugalska či jihu Francie. Jmenuje se vychuchol pyrenejský a k životu potřebuje čisté bystřiny. Právě proto mu možná už do deseti let hrozí vymření, informoval tento týden deník El País.
(Celý text)

Drony vyvinuté na ČVUT pomáhají s mapováním znečištěných vodních ploch
27. dubna 2024 13:07

(ČTK) - Drony vyvinuté na Českém vysokém učení technickém (ČVUT) pomáhají s přesnějším a rychlejším mapováním znečištěných vodních ploch, hledáním sinic a odpadků. Dokážou to ve spolupráci s autonomně řízenými loděmi. Skupina multirobotických systémů (MRS) Fakulty elektrotechnické ČVUT představila v pondělí své výsledky u břehů vodní nádrže Orlík.
(Celý text)

Drony vyvinuté na ČVUT pomáhají s mapováním znečištěných vodních ploch
27. dubna 2024 13:07

(ČTK) - Drony vyvinuté na Českém vysokém učení technickém (ČVUT) pomáhají s přesnějším a rychlejším mapováním znečištěných vodních ploch, hledáním sinic a odpadků. Dokážou to ve spolupráci s autonomně řízenými loděmi. Skupina multirobotických systémů (MRS) Fakulty elektrotechnické ČVUT představila v pondělí své výsledky u břehů vodní nádrže Orlík.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2135 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama