titulní strana > co píší jiní
V Keni už dva roky platí zákaz plastových tašek
28. října 2019 01:07

NAIROBI (ČTK) - Ve východoafrické Keni začal před dvěma lety platit zákaz igelitových tašek. Keňané jich v supermarketech každoročně dostávali desítky milionů - tašky zamořovaly krajinu a ucpávaly odtokové kanály, čímž v období dešťů přispívaly k povodním. Studie pod hlavičkou keňské agentury pro životní prostředí NEMA tehdy zjistila, že 50 procent všeho dobytka chovaného poblíž měst mělo igelitové tašky v žaludku. Po letech slibů vláda vyrazila do boje a postavila výrobu, prodej a distribuci igelitových sáčků a tašek mimo zákon, píše zpravodajský server BBC.
(Celý text)

Služební cesty německých poslanců mají být klimaticky neutrální
28. října 2019 00:50

BERLÍN (ČTK) - Služební cesty německých poslanců mají být do budoucna klimaticky neutrální. Rozhodlo o tom vedení Spolkového sněmu, které bude za každou poslaneckou cestu letadlem nebo služebním autem přispívat iniciativám na ochranu klimatu. Příspěvek má pomoci snížit množství skleníkového plynu oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře právě o tolik, kolik ho daná cesta zákonodárce vyprodukuje.
(Celý text)

Zraněné veverky našly domov v Zoo Děčín
28. října 2019 00:30

DĚČÍN (ČTK) - Ve výběhu veverek obecných v Zoo Děčín, který byl několik měsíců prázdný, se zabydluje sourozenecký pár veverek. Několik týdnů stará mláďata našli strážníci českokamenické městské policie v tamním parku. Veverky pravděpodobně vypadly z hnízda, řekla novinářům tisková mluvčí zoo Alena Houšková.
(Celý text)

Libanonci čistí od min své slavné cedrové lesy
27. října 2019 00:48

(ČTK) - Vahíb Humajíd posunuje detektor kovů, dokud neuslyší pípání. Nadzdvihne trávu a ponoří do země malý bodec, zahradní lopatkou pomalu odhrne hlínu a odhalí další nevybuchlou minu. V severním Libanonu, domově stoletých cedrů, pracují stále odminovači, i když od občanské války v této zemi uplynulo už 30 let. Pomáhá jim mezinárodní organizace Humanity and Inclusion, podle níž se od roku 2011 podařilo odstranit stovky nášlapných min. Práce měly příští rok skončit, ale nestihne se to, píše agentura AP.
(Celý text)

Amuři pomáhají v jezeře v Bohumíně likvidovat plevel
27. října 2019 00:37

BOHUMÍN (ČTK) - Přes 1300 amurů bílých bylo ve středu vypuštěno do Kališova jezera v Bohumíně na Karvinsku. Býložravé ryby tam využívají při boji proti stolístku klasnatému, který znepříjemňuje koupání ve vyhledávané rekreační lokalitě. Ve středu to řekla mluvčí radnice Lucie Balcarová.
(Celý text)

Vědci: Opice pomohou k ekologičtější produkci palmového oleje
26. října 2019 00:59

(ČTK) - Opice by mohly přispět k tomu, aby pěstování palem olejných méně zatěžovalo životní prostředí. Zjistili to vědci z Německa a Británie při výzkumu na plantážích v Malajsii. Makakové vepří totiž rádi požírají krysy, které napadají kořeny palem, a díky tomu mohou pěstitelé používat méně pesticidů, napsali výzkumníci v článku zveřejněném v časopise Current Biology.
(Celý text)

V ČR musí vzniknout lesy s bohatou strukturou, míní odborníci
26. října 2019 00:30

KŘTINY (ČTK) - Budoucí lesy, které v Česku vyrostou na holinách či zbytcích uschlých a kůrovcem zničených lesů, musí mít bohatou strukturu. Dnes takových lesů není ani jedno procento, na přelomu tisíciletí to přitom byla procenta čtyři, řekl to ve čtvrtek na konferenci ve Křtinách na Blanensku Jan Kadavý z Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity. Jde podle něj o les, který bude mít bohatou druhovou skladbu, stromy budou různě staré, budou mít různou výšku a porost se bude obnovovat především přirozeně. Těžit se v něm bude výběrným způsobem, a nebudou tak vznikat holoseče.
(Celý text)

Zákazy plastů nesnižují jejich výrobu, ani množství odpadu. A alternativy vytváří jen další odpad
25. října 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Rozsáhlá mediální kampaň zaměřená proti jednorázovým plastům; zpoplatnění igelitových sáčků a tašek; zákazy plastových kelímků, brček, uchošťourů. Určitě se nedá říct, že by ve Velké Británii nedělali v rámci prevence vzniku plastových odpadů málo. Přesto se tam loni prodalo obyčejné vody v plastových obalech více, než kdykoliv předtím. Píše o tom Independent.
(Celý text)

Posvátná hora australských domorodců Uluru se v sobotu uzavře
25. října 2019 00:35

(ČTK) - Dnes naposledy smějí turisté vystoupit na posvátnou horu australských domorodců Uluru, než bude lezecká stezka na vrchol v sobotu definitivně uzavřena. Australští domorodci, kteří mají horu pod svou správou od roku 1985, o zákaz vstupu návštěvníků na Uluru dlouho usilovali. Stezka okolo skály zůstane přístupná.
(Celý text)

Desítky studentů v Praze protestovaly proti elektrárně Počerady
25. října 2019 00:29

PRAHA (ČTK) - Desítky studentů v Praze protestovaly dnes proti uhelné elektrárně Počerady při další studentské stávce za klima. Kritizovali, že firma ČEZ nechce elektrárnu uzavřít, ale chystá její prodej společnosti Se.ven Energy, která bude elektrárnu dál provozovat. Dopoledne se na Malostranském náměstí sešlo kolem 50 demonstrantů. Poté vyrazili za skandování "Zastavme smrad z Počerad" na průvod Prahou, k němuž se přidali další lidé. Podle novinářů se na místě průvodu zúčastnilo do stovky lidí. Protesty se konaly i v dalších městech.
(Celý text)

Praha na podzim vysadí téměř 26.000 stromů, zapojí i veřejnost
25. října 2019 00:25

PRAHA (ČTK) - Hlavní město na podzim vysadí 25.718 stromů. Nejvíce jich přibyde v Běchovicích a Jinonicích. Rozrostou se ale také parky na Petříně nebo Stromovka, kde se bude moci do sázení v listopadu zapojit i veřejnost. Město by tak za celý letošní rok mělo vysadit přes 186.000 stromů. Pražští zastupitelé v červnu schválili akční plán, ve kterém slibují do roku 2026 vysadit v hlavním městě milion stromů.
(Celý text)

Expert: Zmizeli skeptici zlehčující změnu klimatu a dopad na lesy
25. října 2019 00:20

KŘTINY (ČTK) - V posledních dvou letech zmizeli skeptici, kteří říkali, že dopad klimatické změny na české lesy nebude tak hrozný, jak vědci avizovali. Řekl to na včerejší konferenci o hospodaření v obecních lesích Petr Čermák z Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Z dalších přednášek jeho kolegů vyplynulo, že zhruba do poloviny století se lokality vhodné pro pěstování smrku v Česku sníží na pouhých čtyři až sedm procent rozlohy. Půjde v podstatě jen o pohraniční hory a nejvyšší polohy Žďárských vrchů. Dlouho jejich podíl tvořil polovinu lesů.
(Celý text)

Senát možná prodlouží lhůty pro obnovu lesa na pět až 15 let
25. října 2019 00:19

PRAHA (ČTK) - Senát možná prodlouží zákonnou lhůtu pro obnovu lesa na holinách ze dvou na pět let. Ze sedmi na 15 let by měla být prodloužena následná lhůta na zajištění lesních porostů. Horní komoře to doporučil její zemědělský výbor v rámci novely lesního zákona, která má usnadnit boj s kůrovcem. Pokud Senát úpravy příští týden schválí, novelu dostane Sněmovna k novému projednání. Senátní výbor pro veřejnou správu doporučil novelu schválit beze změn.
(Celý text)

Sokolov zahájil odstřel divokých prasat, městu působí škody
25. října 2019 00:16

SOKOLOV (ČTK) - Sokolov zahájil odstřel divokých prasat, která způsobují městu již několik let značné problémy. Momentálně se tam vyskytuje okolo 80 divočáků. Škody, které způsobili, radnice předběžně odhaduje na 100.000 korun. Odstřel, který zajistí myslivci, se odehrává v odlehlých částech města, řekl včera mluvčí Sokolova Vladimír Meluzín.
(Celý text)

Praha rozdělí v rámci podpory čisté energie 5,86 milionu Kč
25. října 2019 00:12

PRAHA (ČTK) - Pražský magistrát letos rozdělí 5,86 milionu korun mezi projekty na výměnu a rekonstrukce topení. Magistrát tak chce podpořit zlepšení stavu ovzduší. Peníze půjdou na 236 projektů, jejichž hodnota nepřesáhne 200.000 korun. Vyplývá to z dokumentu, který na svém včerejším mimořádném jednání schválili pražští radní. S jednotlivými příjemci dotace město uzavře do konce letošního roku smlouvu. Celkem letos v programu Čistá energie Praha rozdělí 20 milionů.
(Celý text)

Vsetínští radní nesouhlasí s umístěním spalovny v centru města
25. října 2019 00:10

VSETÍN (ČTK) - Vsetínští radní nesouhlasí s umístěním plánované spalovny v místě, kterou navrhuje investor. Včera to v tiskové zprávě sdělila mluvčí radnice Jana Raszková. Zařízení chce postavit společnost Zásobování teplem Vsetín v centru města, vzniknout by měla rekonstrukcí plynové kotelny v lokalitě Ohrada.
(Celý text)

Automobilky: Paralelně bude existovat více alternativních pohonů
25. října 2019 00:08

BRNO (ČTK) - V automobilovém průmyslu bude vedle sebe existovat v nejbližších deseti až 30 letech více alternativních pohonů a až zákazníci rozhodnou, jaké pro ně budou nejvhodnější. Na brněnské konferenci o budoucnosti automobilového průmyslu to ve středu řekli Michal Velička z Toyota Central Europe - Czech a Branislav Hadár z KIA Motors Slovakia. Míní také, že klasické elektroauto s bateriemi a externím dobíjením může být jen přechodná fáze k elektromobilitě.
(Celý text)

Metabolická teorie biologie: začátek konce?
24. října 2019 01:42

PRAHA (Ekolist) - Metabolická teorie ekologie, která vznikla na přelomu tisíciletí, si nárokovala privilegium popisovat nejzákladnější rovinu zákonů, jimiž se řídí rychlost všech biologických procesů na Zemi. Tým ekologů, jehož součástí byl i profesor David Storch z katedry ekologie, však v prestižním časopise PNAS nedávno publikoval článek založený na analýzách obřích datových souborů, který ukazuje, že metabolismus pravděpodobně není tou nejzákladnější rovinou popisu.
(Celý text)

Pětina palmových plantáží v Indonésií je nelegální, podmínky dohromady porušuje až 80 % z nich
24. října 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Indonésie je největším světovým producentem palmového oleje a plantáže palem olejných tu v posledních letech způsobily řadu poněkud větších nepříjemností. Při jejich zakládání se kácely pralesy i vypalovala rašeliniště. Hořící Indonésie před třemi lety byla podobně zásadním tématem, jako plápolající brazilská Amazonie dnes. Ale poté, co tamní vláda v roce 2016 přislíbila kroky k nápravě, se situace zdála být stabilizovanou. Byl to mylný dojem, jak potvrzuje i zpráva z Bloomberg.com.
(Celý text)

Do Německa se po 13 letech zatoulal medvěd
24. října 2019 00:32

BERLÍN (ČTK) - Do Německa se po třinácti letech opět zatoulal medvěd. Podle úřadů se zatím chová plaše a nenápadně. Německo stále ještě vzpomíná na smutný osud medvěda Bruna, který do země přišel v létě 2006 jako první po 170 letech. Bruno plachost postrádal, což vedlo úřady k jeho odstřelu.
(Celý text)

Do Německa se po 13 letech zatoulal medvěd
24. října 2019 00:32

BERLÍN (ČTK) - Do Německa se po třinácti letech opět zatoulal medvěd. Podle úřadů se zatím chová plaše a nenápadně. Německo stále ještě vzpomíná na smutný osud medvěda Bruna, který do země přišel v létě 2006 jako první po 170 letech. Bruno plachost postrádal, což vedlo úřady k jeho odstřelu.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 927 | 928 | 929 | 930 | 931 | .. | 2135 | Další
Další články:
27. dubna 2024 06:00
26. dubna 2024 15:11
26. dubna 2024 06:00
25. dubna 2024 05:55
24. dubna 2024 17:16

Online diskuse
Jméno nově narozeného gorilího mláděte v Zoo Praha vybere bioložka Goodallová
28. dubna 2024 01:06

PRAHA (ČTK) - Jméno mláděte gorily nížinné, které se samici Kijivu narodilo předminulý týden v pražské zoologické zahradě, vybere slavná britská bioložka, znalkyně primátů a ochránkyně přírody Jane Goodallová. Jméno se lidé dozvědí v sobotu 11. května v zahradě v rezervaci Dja. Pohlaví nově narozené gorily zoo určí na základě testu DNA z trusu mláděte. ČTK to řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Uvedl, že podle vzhledu by nové mládě mohla být samička.
(Celý text)

Vranovskou přehradu čeká řada akcí, slaví 90 let od napuštění
28. dubna 2024 01:00

VRANOV NAD DYJÍ (ČTK) - Vranovskou přehradu na řece Dyji letos čeká řada akcí, 11. dubna totiž oslavila 90 let od napuštění. Za tu dobu se stala jednou z největších turistických destinací jižní Moravy. Kromě toho plní vodohospodářské funkce. Akce k oslavám zastřešuje destinační společnost ZnojmoRegion, která připravila s místními podnikateli i samosprávami výstavy, přednášky či exkurze do míst, kam se běžně nechodí. Přednášky se budou týkat například historie výstavby vodního díla, zániku obce Bítov či stavby nové stejnojmenné obce. Výstavy pak připomenou podobu krajiny a vesnic před stavbou, staré fotografie budou doplněné současnými.
(Celý text)

V Mladé Boleslavi budou mít na podzim první medovinu z městské včelnice
28. dubna 2024 00:59

MLADÁ BOLESLAV (ČTK) - Mladá Boleslav bude mít na podzim první medovinu z medu z městské včelnice. Loňský výnos medu byl dosud největší a činil poprvé od založení včelnice téměř 100 kilogramů. O šest včelstev v zahradě komunitního centra Klementinka se starají členové včelařského kroužku, zahajují jeho pátou sezonu. Stejně jako med i medovinu využije město k propagačním účelům, řekl ČTK Martin Weiss, který kroužek vede.
(Celý text)

Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za rok 2023 šest psů
28. dubna 2024 00:56

PRAHA (ČTK) - Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za loňský rok šest psů. Zasloužili si ho tím, že pomohli zachránit lidský život. Fenka velkého knírače Terezka našla po zemětřesení v Turecku v sutinách ženu, německý ovčák Ajax ze Slovenska zachránil, rovněž po zemětřesení v Turecku, sedm lidí v troskách domů a fena jorkšírského teriéra Kája zachránila život svému pánovi při epileptickém záchvatu. Čivava Diana pak pomáhá svému majiteli na invalidním vozíku se záchvaty a působí jako asistenční pes a německý ovčák Rapp našel ztraceného muže se zdravotními problémy, který byl v bezvědomí. Pořadatelé ankety dnes v Praze rozdávali ceny psím hrdinům počtrnácté.
(Celý text)

Osm jihočeských projektů se letos přihlásilo do národní ekologické soutěže Adapterra Awards
28. dubna 2024 00:52

(ČTK) - Osm projektů z jižních Čech je letos přihlášených do ekologické soutěže Adapterra Awards, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství. Pět jich je v kategorii Krajina, tři v kategorii Sídla. Budou soupeřit s dalšími 69 projekty. Letošní novinkou je udělení Ceny Jihočeského kraje, který se stal regionálním partnerem soutěže a který tak navíc ocení jihočeské projekty, řekla mluvčí Nadace Partnerství Andrea Křivánková. Krajské i národní výsledky vyhlásí organizátoři na podzim.
(Celý text)

V olomoucké zoo se narodilo mládě hrabáče kapského, pavilon je uzavřen
28. dubna 2024 00:47

OLOMOUC (ČTK) - Mládě hrabáče kapského se na začátku dubna narodilo v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce, která o tato zvířata pečuje od roku 2017. Zatím odchovala dvě jejich mláďata. Péče o narozeného hrabáče je náročná. Zoo dočasně uzavřela pavilon, v němž tyto africké savce chová. Samice i ošetřovatelé tak mají klid a mohou se společnými silami o potomka postarat. Pokud bude odchov úspěšný, tak malého hrabáče návštěvníci zoologické zahrady uvidí ve výběhu zhruba za tři týdny, sdělila mluvčí zoo Iveta Gronská.
(Celý text)

Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky na stavění máje a pastvu ovcí
28. dubna 2024 00:19

UHERSKÉ HRADIŠTĚ (ČTK) - Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky ve středu 1. května na stavění máje a pastvu ovcí. Tradiční prvomájový program zahrnuje také ukázky práce s pasteveckým psem, stříhání ovcí, folklorní vystoupení nebo dílničky pro děti, sdělila za organizátory Hana Maděričová.
(Celý text)

Seznam Zprávy: Precheza dostala za únik oxidu siřičitého novou pokutu
27. dubna 2024 21:23

PŘEROV (ČTK) - Přerovská chemička Precheza dostala za únik oxidu siřičitého do ovzduší v říjnu 2014 od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) novou pokutu. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Podle jeho informací má Precheza zaplatit půl milionu korun. Firma se může odvolat, případ by pak řešilo ministerstvo životního prostředí (MŽP).
(Celý text)

Tažní koně předváděli lidem v brdských lesích šetrné vyvážení kmenů z lesa
27. dubna 2024 21:13

OHRAZENICE (PŘÍBRAM)/STRAŠICE (ROKYCANSKO) (ČTK) - Čtrnáct tažných koní předvádělo dnes lidem v brdských lesích šetrné vyvážení pokácených stromů z těžko dostupného lesního terénu. Vojenské lesy a statky (VLS) tak ukazovaly přírodě blízké hospodaření, které zavádějí, řekl ČTK ředitel divize VLS Hořovice David Novotný. Soutěžní trať vedla posádkovým cvičištěm Jince, které se mimořádně otevřelo veřejnosti.
(Celý text)

Vychuchol pyrenejský připomíná krtka i ptakopyska. Španělští experti se ho snaží zachránit před vymřením
27. dubna 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělská vláda i Mezinárodní svaz ochrany přírody zintenzivnily snahy o záchranu nepříliš známého živočicha, který vypadá trochu jako krtek, trochu jako potkan a trochu jako ptakopysk a žije už jen v několika málo oblastech severu Španělska a Portugalska či jihu Francie. Jmenuje se vychuchol pyrenejský a k životu potřebuje čisté bystřiny. Právě proto mu možná už do deseti let hrozí vymření, informoval tento týden deník El País.
(Celý text)

Drony vyvinuté na ČVUT pomáhají s mapováním znečištěných vodních ploch
27. dubna 2024 13:07

(ČTK) - Drony vyvinuté na Českém vysokém učení technickém (ČVUT) pomáhají s přesnějším a rychlejším mapováním znečištěných vodních ploch, hledáním sinic a odpadků. Dokážou to ve spolupráci s autonomně řízenými loděmi. Skupina multirobotických systémů (MRS) Fakulty elektrotechnické ČVUT představila v pondělí své výsledky u břehů vodní nádrže Orlík.
(Celý text)

Dotační hřebík do rakve přírodě šetrnému zemědělství
27. dubna 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Evropský parlament 24. dubna podpořil návrh Evropské komise radikálně oslabit ekologické podmínky pro čerpání veřejných peněz ze zemědělských dotací v rámci Společné zemědělské politiky.
(Celý text)

Kraj Vysočina se chystá přispět ochráncům na výkup mokřadu Na Skřivánku
27. dubna 2024 01:08

JIHLAVA (ČTK) - Kraj Vysočina se chystá přispět na výkup mokřadu Na Skřivánku nedaleko Jihlavy, aby tam bylo možné zachovat podmínky pro chráněné a ohrožené živočichy a rostliny. Český svaz ochránců přírody (ČSOP) potřebuje do konce května sehnat na vykoupení téměř osmi hektarů pozemků 3,5 milionu korun. Zatím podle webu sbírky dostal zhruba 2,6 milionu korun. Radní kraje tento týden doporučili krajskému zastupitelstvu, aby ochráncům schválilo dar 1,3 milionu korun. ČTK to řekl krajský radní Pavel Hájek (STAN).
(Celý text)

Hradecká záchranná služba uvede do ostrého provozu jako první v ČR elektromobil
27. dubna 2024 01:07

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Královéhradeckého kraje v květnu nasadí do ostrého provozu nový elektromobil Volkswagen ID.4 GTX. Vozidlo pro výjezdovou skupinu rychlé lékařské pomoci ve složení lékař a zdravotnický záchranář v systému tzv. rendez-vous bude vyjíždět ze základny v Hradecké ulici v Hradci Králové. Půjde o první elektromobil ve službách Zdravotnické záchranné služby v ČR, řekli zástupci záchranářů a kraje. Cena vozidla je okolo dvou milionů korun, na další zhruba 1,2 milionu korun vyšlo zdravotnické vybavení a informační technologie.
(Celý text)

Nejvýznamnější objev učinili loni speleologové v ČR v systému Amatérské jeskyně
27. dubna 2024 01:00

SLOUP (ČTK) - Cenu předsednictva České speleologické společnosti za loňský nejvýznamnější objev v Česku získali jeskyňáři za objevy v jeskyni Lipovecká ventarola, která je součástí Amatérské jeskyně jako nejrozsáhlejšího jeskynního systému v Česku. Cenu za objev českých speleologů v zahraničí získala Expedice Sokotra za objevy na stejnojmenném ostrově, řekl ČTK předseda České speleologické společnosti Jan Lenart.
(Celý text)

Svaz včelařů: Výnos medu může být letos oproti loňsku poloviční až třetinový
27. dubna 2024 00:14

(ČTK) - Výnos medu může letos podle Českého svazu včelařů klesnout oproti loňskému roku na polovinu až třetinu. Můžou za to teplotní výkyvy, se snížením teplot a jarními mrazy totiž zůstávají včelstva v úlech a spotřebovávají své zásoby, uvedl svaz. Včelařská společnost Medokomerc naopak tvrdí, že ochlazení poskytne včelám čas na zesílení a produkci dalších dělnic.
(Celý text)

Prase nakažené africkým morem ulovili u Hrádku nad Nisou, ochranná pásma se rozšíří
27. dubna 2024 00:12

HRÁDEK NAD NISOU (ČTK) - Ochranná pásma vytyčená kvůli africkému moru prasat se na Liberecku opět rozšíří. Je to kvůli nakaženému divočákovi, kterého myslivci ulovili v katastru Oldřichova na Hranicích u Hrádku nad Nisou. ČTK o tom informoval mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Majer.
(Celý text)

Čestným občanem Jihlavy se stal první ředitel tamní zoo Vladislav Jiroušek
27. dubna 2024 00:12

JIHLAVA (ČTK) - Čestným občanem Jihlavy se stal Vladislav Jiroušek, první a nejdéle sloužící ředitel jihlavské zoologické zahrady. Z někdejšího zookoutku za 39 let ve funkci vybudoval renomovanou zoologickou zahradu. Dvě volební období byl také jihlavským zastupitelem. Udělení čestného občanství na dnešním jednání schválili zastupitelé města, nikdo nebyl proti.
(Celý text)

Odpor proti D52 polevil, ale obce mají podmínky, uvedl ředitel silničářů
26. dubna 2024 21:37

(ČTK) - Odpor proti dostavbě dálnice D52 od Pohořelic k hranicím s Rakouskem polevil. Obce a jejich obyvatelé, kteří podél současné silnice první třídy a budoucí dálnice žijí, už s ní spíše počítají. Kladou však Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) řadu podmínek, za jakých jsou ochotni ji akceptovat, uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl v návaznosti na středeční veřejné projednání vlivů na životní prostředí (EIA), které se uskutečnilo v Pohořelicích na Brněnsku.
(Celý text)

Svahy Lovoše v Českém středohoří pokryly opuncie, kaktusy původem z Ameriky
26. dubna 2024 19:01

LOVOSICE (ČTK) - Svahy kopce Lovoš v Českém středohoří pokryly opuncie, kaktusy původem z Ameriky. Botanici z přítomnosti rostliny v unikátní stepi velkou radost nemají, chová se invazně, bere prostor chráněným druhům, proto proti ní zasahují. ČTK to řekla botanička z Chráněné krajinné oblasti České středohoří Kateřina Tremlová.
(Celý text)

Svahy Lovoše v Českém středohoří pokryly opuncie, kaktusy původem z Ameriky
26. dubna 2024 19:01

LOVOSICE (ČTK) - Svahy kopce Lovoš v Českém středohoří pokryly opuncie, kaktusy původem z Ameriky. Botanici z přítomnosti rostliny v unikátní stepi velkou radost nemají, chová se invazně, bere prostor chráněným druhům, proto proti ní zasahují. ČTK to řekla botanička z Chráněné krajinné oblasti České středohoří Kateřina Tremlová.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2135 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama