titulní strana > co píší jiní
Sokolovská uhelná dostala pokutu za znečištění Chodovského potoka
22. října 2019 00:07

(ČTK) - Sokolovská uhelná dostala pokutu 100.000 korun za vypouštění nadlimitně znečištěných odpadních vod do Chodovského potoka. Firma zavedla nápravná opatření a pokutu bez odvolání zaplatila, informovala včera zástupkyně tiskové mluvčí České inspekce životního prostředí Jana Jandová.
(Celý text)

Zelená energie? Stromy ze Severní Karolíny se zatápí za oceánem
21. října 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Americká společnost Enviva Biomass zásobuje evropský trh dřevními peletami. Pojetí, ve kterém je dřevní biomasa prezentována jako z definice obnovitelný a tudíž ekologický zdroj energie a vyvážena lodí přes oceán do Evropy, však přijde severokarolínským obyvatelům nešťastné. Už proto, že jejich kácené lesy nahrazuje jen neodpovídající výsadba monokulturních plantáží. Píše o tom Ecologist.
(Celý text)

Agrolesnictví v Česku je v začátcích, není všelékem, říká expert
21. října 2019 00:25

BRNO (ČTK) - Vysazování stromořadí na lánech polí, tedy jedna z podob agrolesnictví, je v Česku v začátcích, ale podle odborníků je to jedna z možností, jak zmírnit dopady klimatické změny na zemědělskou krajinu. Zvyšuje biodiverzitu, uchovává a zlepšuje kvalitu půdy a dokáže krajinu a půdu lépe ochránit před narůstajícími extrémy, jako je sucho a přívalové srážky, řekl Antonín Martiník z Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Dodal však, že agrolesnictví nelze vnímat jako všelék na neduhy českého zemědělství.
(Celý text)

Ekologický aktivista pověsil transparenty na londýnský Big Ben
21. října 2019 00:24

(ČTK) - V Londýně v pátek pokračovaly protesty ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí), ačkoli minulé pondělí úřady britské metropole akce této skupiny po několika dnech dopravních blokád zakázaly. Jeden aktivista vyšplhal po lešení na věži Big Ben a pověsil na něj dva transparenty. Skupina protestujících se shromáždila před branami Downing Street, kde je pracovna britských premiérů, čemuž předcházela blokáda křižovatky Oxford Circus.
(Celý text)

Počet usmrcených zvířat po střetu s auty v NP Šumava roste
21. října 2019 00:23

VIMPERK (ČTK) - V šumavském národním parku stoupá počet případů, kdy po střetu s autem zahyne zvíře. Letos takto zahynulo 18 zvířat, ve dvou případech šlo o vzácného rysa. Řekl to mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák. Dosavadní letošní statistika podle něj vykazuje například proti celému roku 2015 stoprocentní nárůst. Nejčastěji při metodách zahynou srny, jeleni, prasata nebo jezevci.
(Celý text)

Nové odpadové zákony doporučila legislativní rada vládě schválit
21. října 2019 00:20

PRAHA (ČTK) - Čtyři nové odpadové zákony se po dlouhé přípravě dostanou v nejbližších týdnech na jednání vlády. Legislativní rada vlády (LRV) je kabinetu doporučila schválit, uvedla na webu. Návrhy zákonů upravují mimo jiné nakládání s odpady, obaly a vybranými výrobky s ukončenou životností. Začít platit by měly od 1. ledna 2021. Mají ale stále kritiky. Například Českou asociaci odpadového hospodářství (ČAOH) výsledek LRV překvapil, protože v zákonech podle ní zůstaly nejasnosti.
(Celý text)

Právníci doporučili chránit vodu ústavním zákonem, připraví ho ministerstvo zemědělství
21. října 2019 00:17

PRAHA (ČTK) - Experti z Právnické fakulty Univerzity Karlovy (UK) ve svém finálním stanovisku doporučili, aby se pro zvýšenou ochranu vody a vodních zdrojů přijal samostatný ústavní zákon. Jejich analýzu má k dispozici ministerstvo zemědělství (MZe), řekl jeho mluvčí Vojtěch Bílý. Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) se podle něj chystá svolat kulatý stůl, na kterém odborníky seznámí s výsledkem studie a navrhne, jak by ústavní zákon o zvýšené ochraně vodních zdrojů mohl vypadat. Ministerstvo ho poté připraví.
(Celý text)

Kroměřížská radnice připravuje výsadbu zeleně podél polních cest
21. října 2019 00:15

KROMĚŘÍŽ (ČTK) - Kroměřížská radnice připravuje výsadbu zeleně podél existujících i zaoraných polních cest, které jsou v majetku města. Nové stromy by se u nich mohly začít objevovat už v příštím roce. K jejich výsadbě plánuje město přizvat i veřejnost. Výsadba stromů významně přispívá k adaptaci na změnu klimatu, čistšímu ovzduší, podporuje zadržování vody v krajině a snižuje erozi půdy, řekl v pátek novinářům místostarosta Vít Peštuka (TOP 09, zvolen za Zdravé Kroměřížsko).
(Celý text)

Den za obnovu lesa přilákal po celé ČR 31.000 dobrovolníků
21. října 2019 00:12

KOMORNÍ HRÁDEK (ČTK) - Zhruba 31.000 lidí, jimž není lhostejný osud přírody, přilákala sobotní akce Den za obnovu lesa. Dobrovolníci při ní po celém Česku pomáhali s obnovou lesů poničených kůrovcem a seznamovali se s budoucí podobou českých lesů, které mají mít jiný charakter a druhovou skladbu než současné porosty. Státní podnik Lesy ČR akci pořádal v každém regionu vyjma Prahy, v Jihočeském kraji se konala na dvou místech. Podle mluvčí Lesů ČR Evy Jouklové účastníci během soboty vysadili stovky tisíc stromků.
(Celý text)

Sousední parky Šumava a Bavorský les pět let spolupracují
21. října 2019 00:10

ŽELEZNÁ RUDA (ČTK) - Sousední národní parky Šumava a Bavorský les už pět let intenzivně spolupracují. Mají společné projekty, vyměňují si zkušenosti i strážce. Parky si dnes rozumí jako nikdy předtím, což pomáhá sousedským vztahům i turismu, řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Kooperují v odborné rovině, v rozvojových projektech i v propagaci.
(Celý text)

Severočeská vodárenská postaví v Příšovicích novou čističku
21. října 2019 00:07

PŘÍŠOVICE (ČTK) - Severočeská vodárenská společnost (SVS) postaví v Příšovicích na Liberecku novou čistírnu odpadních vod. Ta současná, která je v provozu od roku 1985, je ve špatném technickém stavu a potřebám nestačí. Práce na nové čistírně by měly začít tento týden, řekl mluvčí SVS Mario Böhme. Dodavatelem čistírny je společnost VHS stavby, projekt za 43 milionů korun by měl být hotový v listopadu příštího roku.
(Celý text)

Vojenské lesy a statky vrátily do šumavských lesů splavovací nádrž, bude zadržovat vodu v krajině
20. října 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Před sto lety sloužil jako zásobník vody pro plavení dříví na řece Blanici, nyní bude obnovený rybník na Pucheřském potoce na Šumavě především zadržovat vodu pro okolní lesy a zvěř. A také by měl zlepšit podmínky pro největší populaci kriticky ohrožené perlorodky říční ve střední Evropě, která v jeho povodí žije. Obnovu Puchárenský rybníka v minulých dnech dokončily Vojenské lesy a statky a v těchto dnech historické vodní dílo, které se vrátilo do šumavské krajiny, začínají napouštět.
(Celý text)

Evropská agentura pro životní prostředí: Špinavý vzduch může v EU za 400.000 předčasných úmrtí
20. října 2019 00:50

(ČTK) - Špinavé ovzduší bylo v roce 2016 v Evropě příčinou 400.000 předčasných úmrtí, vyplývá ze zprávy Evropské agentury pro životní prostředí (EEA), na kterou se ve středu odvolala agentura Reuters. Novější data nejsou k dispozici. Téměř každý Evropan, který bydlí ve městě, je navíc vystaven úrovni znečištění, která přesahuje příslušné limity.
(Celý text)

Madridská radnice se chystá vyhubit v parcích papoušky mniší
20. října 2019 00:30

MADRID (ČTK) - Madridská radnice vyvolala v těchto dnech žhavou debatu záměrem vyhubit v městských parcích na 12.000 mníšků šedých - papoušků, kteří podle radních představují riziko pro bezpečnost obyvatel a ohrožují původní druhy ptactva, včetně vrabců. Na vyhubení zářivě zelenožlutých papoušků, jejichž počet se ve španělské metropoli za poslední tři roky zvýšil zhruba o třetinu, hodlá radnice vynaložit 100.000 eur (2,6 milionu Kč). Plán, který chce radnice realizovat napřesrok, kritizují ochránci zvířat.
(Celý text)

Praha chystá rozšíření svozu bioodpadu rostlinného původu. Občané, kteří třídí bioodpad, ušetří
19. října 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Praha rozšiřuje možnosti svozu bioodpadu rostlinného původu. Ten tvoří v současné době až 40 % směsného komunálního odpadu v metropoli. Vedení hlavního města chce rostlinný bioodpad separovat a dále jej využívat pro výrobu bioplynu nebo kompostu. Rada hl. m. Prahy na pondělním zasedání souhlasila se zněním vyhlášky, která upravuje ceny za svoz komunálního odpadu a rozšiřuje službu svozu bioodpadu rostlinného původu.
(Celý text)

Ve španělských horách se medvědům už dnes daří dobře
19. října 2019 00:50

(ČTK) - Úsvit sotva osvětluje vrcholky, ale desítka nadšenců už pozoruje, jestli se na svazích Kantaberského pohoří v severním Španělsku objeví medvěd. Tato zvířata tu znovu začínají žít poté, co téměř vymizela, píše agentura AFP.
(Celý text)

Zemřel bývalý ministr ochrany životního prostředí Jan Szyszko
19. října 2019 00:30

(ČTK) - Bývalý polský ministr životního prostředí Jan Szyszko, který svého času povolil rozsáhlé kácení v jednom z posledních nedotčených pralesů v Evropě, minulý týden náhle zemřel ve věku 75 let. Oznámil to polský prezident Andrzej Duda.
(Celý text)

Studánka „U cesty“ zpříjemní cestu na hrad Radyně
18. října 2019 14:42

PRAHA (ČSOP) - Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Spálené Poříčí obnovila díky programu NET4GAS Blíž přírodě studánku „U cesty“, nacházející se u velmi vyhledávané turistické trasy na hrad Radyně na Plzeňsku. V rámci tohoto programu už se tak podařilo podobným způsobem obnovit a zastřešit již 10 studánek napříč Českou republikou.
(Celý text)

Elektromobily už máme, ale fosilní paliva budeme potřebovat ještě dlouho
18. října 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Způsob, jakým přepravujeme lidi nebo zboží na větší vzdálenosti, si pořádnou inovaci jistě zaslouží. Aby ne, transportní sektor je odpovědný za více než 14 % globálních emisích oxidu uhličitého. Zapomínat bychom ale neměli na to, že ani elektromobilita není samospasitelným řešením a nějakou modifikovanou formu fosilních paliv budeme ještě opravdu dlouhou dobu potřebovat. Píše o tom Conversation.
(Celý text)

Začala druhá část summitu EU, jednat se bude o rozpočtu i klimatu
18. října 2019 00:27

BRUSEL (ČTK) - S hodinovým zpožděním dnes začala druhá část dvoudenního summitu zemí Evropské unie v Bruselu. Na programu dnešního jednání, kterého se účastní i předsedkyně budoucí Evropské komise Ursula von der Leyenová, je mimo jiné debata o víceletém rozpočtu EU či o strategických prioritách na příštích pět let. Prezidenti a premiéři zemí evropské sedmadvacítky budou hovořit také o boji s klimatickými změnami.
(Celý text)

Začala druhá část summitu EU, jednat se bude o rozpočtu i klimatu
18. října 2019 00:27

BRUSEL (ČTK) - S hodinovým zpožděním dnes začala druhá část dvoudenního summitu zemí Evropské unie v Bruselu. Na programu dnešního jednání, kterého se účastní i předsedkyně budoucí Evropské komise Ursula von der Leyenová, je mimo jiné debata o víceletém rozpočtu EU či o strategických prioritách na příštích pět let. Prezidenti a premiéři zemí evropské sedmadvacítky budou hovořit také o boji s klimatickými změnami.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 930 | 931 | 932 | 933 | 934 | .. | 2135 | Další
Další články:
27. dubna 2024 06:00
26. dubna 2024 15:11
26. dubna 2024 06:00
25. dubna 2024 05:55
24. dubna 2024 17:16

Online diskuse
Vychuchol pyrenejský připomíná krtka i ptakopyska. Španělští experti se ho snaží zachránit před vymřením
27. dubna 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělská vláda i Mezinárodní svaz ochrany přírody zintenzivnily snahy o záchranu nepříliš známého živočicha, který vypadá trochu jako krtek, trochu jako potkan a trochu jako ptakopysk a žije už jen v několika málo oblastech severu Španělska a Portugalska či jihu Francie. Jmenuje se vychuchol pyrenejský a k životu potřebuje čisté bystřiny. Právě proto mu možná už do deseti let hrozí vymření, informoval tento týden deník El País.
(Celý text)

Drony vyvinuté na ČVUT pomáhají s mapováním znečištěných vodních ploch
27. dubna 2024 13:07

(ČTK) - Drony vyvinuté na Českém vysokém učení technickém (ČVUT) pomáhají s přesnějším a rychlejším mapováním znečištěných vodních ploch, hledáním sinic a odpadků. Dokážou to ve spolupráci s autonomně řízenými loděmi. Skupina multirobotických systémů (MRS) Fakulty elektrotechnické ČVUT představila v pondělí své výsledky u břehů vodní nádrže Orlík.
(Celý text)

Dotační hřebík do rakve přírodě šetrnému zemědělství
27. dubna 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Evropský parlament 24. dubna podpořil návrh Evropské komise radikálně oslabit ekologické podmínky pro čerpání veřejných peněz ze zemědělských dotací v rámci Společné zemědělské politiky.
(Celý text)

Kraj Vysočina se chystá přispět ochráncům na výkup mokřadu Na Skřivánku
27. dubna 2024 01:08

JIHLAVA (ČTK) - Kraj Vysočina se chystá přispět na výkup mokřadu Na Skřivánku nedaleko Jihlavy, aby tam bylo možné zachovat podmínky pro chráněné a ohrožené živočichy a rostliny. Český svaz ochránců přírody (ČSOP) potřebuje do konce května sehnat na vykoupení téměř osmi hektarů pozemků 3,5 milionu korun. Zatím podle webu sbírky dostal zhruba 2,6 milionu korun. Radní kraje tento týden doporučili krajskému zastupitelstvu, aby ochráncům schválilo dar 1,3 milionu korun. ČTK to řekl krajský radní Pavel Hájek (STAN).
(Celý text)

Hradecká záchranná služba uvede do ostrého provozu jako první v ČR elektromobil
27. dubna 2024 01:07

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Královéhradeckého kraje v květnu nasadí do ostrého provozu nový elektromobil Volkswagen ID.4 GTX. Vozidlo pro výjezdovou skupinu rychlé lékařské pomoci ve složení lékař a zdravotnický záchranář v systému tzv. rendez-vous bude vyjíždět ze základny v Hradecké ulici v Hradci Králové. Půjde o první elektromobil ve službách Zdravotnické záchranné služby v ČR, řekli zástupci záchranářů a kraje. Cena vozidla je okolo dvou milionů korun, na další zhruba 1,2 milionu korun vyšlo zdravotnické vybavení a informační technologie.
(Celý text)

Nejvýznamnější objev učinili loni speleologové v ČR v systému Amatérské jeskyně
27. dubna 2024 01:00

SLOUP (ČTK) - Cenu předsednictva České speleologické společnosti za loňský nejvýznamnější objev v Česku získali jeskyňáři za objevy v jeskyni Lipovecká ventarola, která je součástí Amatérské jeskyně jako nejrozsáhlejšího jeskynního systému v Česku. Cenu za objev českých speleologů v zahraničí získala Expedice Sokotra za objevy na stejnojmenném ostrově, řekl ČTK předseda České speleologické společnosti Jan Lenart.
(Celý text)

Svaz včelařů: Výnos medu může být letos oproti loňsku poloviční až třetinový
27. dubna 2024 00:14

(ČTK) - Výnos medu může letos podle Českého svazu včelařů klesnout oproti loňskému roku na polovinu až třetinu. Můžou za to teplotní výkyvy, se snížením teplot a jarními mrazy totiž zůstávají včelstva v úlech a spotřebovávají své zásoby, uvedl svaz. Včelařská společnost Medokomerc naopak tvrdí, že ochlazení poskytne včelám čas na zesílení a produkci dalších dělnic.
(Celý text)

Prase nakažené africkým morem ulovili u Hrádku nad Nisou, ochranná pásma se rozšíří
27. dubna 2024 00:12

HRÁDEK NAD NISOU (ČTK) - Ochranná pásma vytyčená kvůli africkému moru prasat se na Liberecku opět rozšíří. Je to kvůli nakaženému divočákovi, kterého myslivci ulovili v katastru Oldřichova na Hranicích u Hrádku nad Nisou. ČTK o tom informoval mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Majer.
(Celý text)

Čestným občanem Jihlavy se stal první ředitel tamní zoo Vladislav Jiroušek
27. dubna 2024 00:12

JIHLAVA (ČTK) - Čestným občanem Jihlavy se stal Vladislav Jiroušek, první a nejdéle sloužící ředitel jihlavské zoologické zahrady. Z někdejšího zookoutku za 39 let ve funkci vybudoval renomovanou zoologickou zahradu. Dvě volební období byl také jihlavským zastupitelem. Udělení čestného občanství na dnešním jednání schválili zastupitelé města, nikdo nebyl proti.
(Celý text)

Odpor proti D52 polevil, ale obce mají podmínky, uvedl ředitel silničářů
26. dubna 2024 21:37

(ČTK) - Odpor proti dostavbě dálnice D52 od Pohořelic k hranicím s Rakouskem polevil. Obce a jejich obyvatelé, kteří podél současné silnice první třídy a budoucí dálnice žijí, už s ní spíše počítají. Kladou však Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) řadu podmínek, za jakých jsou ochotni ji akceptovat, uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl v návaznosti na středeční veřejné projednání vlivů na životní prostředí (EIA), které se uskutečnilo v Pohořelicích na Brněnsku.
(Celý text)

Svahy Lovoše v Českém středohoří pokryly opuncie, kaktusy původem z Ameriky
26. dubna 2024 19:01

LOVOSICE (ČTK) - Svahy kopce Lovoš v Českém středohoří pokryly opuncie, kaktusy původem z Ameriky. Botanici z přítomnosti rostliny v unikátní stepi velkou radost nemají, chová se invazně, bere prostor chráněným druhům, proto proti ní zasahují. ČTK to řekla botanička z Chráněné krajinné oblasti České středohoří Kateřina Tremlová.
(Celý text)

Alijev: Hostitelský Ázerbájdžán bude na COP 29 hájit investice do ropy a plynu
26. dubna 2024 17:10

BERLÍN (ČTK) - Ázerbájdžán, který letos hostí klimatickou konferenci OSN, bude hájit právo zemí produkujících ropu a plyn dále investovat do těchto odvětví. Řekl to dnes podle agentury Reuters ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Podle něj svět fosilní paliva potřebuje. Na loňské klimatické konferenci státy schválily usnesení, v němž se zavázaly přispívat k postupnému odklonu od fosilních paliv s cílem dosáhnout v roce 2050 uhlíkové neutrality.
(Celý text)

Německý parlament schválil spornou novelu o snižování emisí, vychází z průměru
26. dubna 2024 17:09

BERLÍN (ČTK) - Německý parlament dnes přes odpor opozice schválil kontroverzní novelu zákona o ochraně klimatu. Kritici nové podobě právního předpisu vyčítají, že rozvolňuje dohled nad snižováním emisí v jednotlivých sektorech ve prospěch celkového průměru. Vláda naopak tvrdí, že díky tomu bude moci pružněji postupovat k cílům, kterými jsou snížení emisí oxidu uhličitého (CO2) o 65 procent do roku 2030, o 88 procent do roku 2040 a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2045.
(Celý text)

Noční mrazy posledních dnů poškodily i polní plodiny, upozornili odborníci
26. dubna 2024 17:07

BRNO (ČTK) - Noční mráz, který se vyskytoval v noci na území Česka v minulých dvou týdnech, poškodil nejen ovoce a révu vinnou, ale také ozimou řepku i ozimé obiloviny a další polní plodiny. Extrémní průběh jarního počasí už se na polích projevil brzkým nástupem škůdců a také mimořádným rozsahem virové zakrslosti, vyplývá z informací, které dnes zveřejnili tvůrci webu AgroRisk na sociální síti X a odborníci na webu Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZUZ).
(Celý text)

Průzkum: Za polovinu světového znečištění plasty je zodpovědných 56 firem
26. dubna 2024 11:04

(ČTK) - Za více než polovinu světového znečištění plasty je zodpovědných 56 firem. Z toho šest jich ke znečištění planety přispívá z jedné čtvrtiny a s odstupem největší podíl má na tom společnost Coca-Cola. Zjistil to průzkum, jehož výsledky na svém webu zveřejnil britský deník The Guardian.
(Celý text)

Ve Skotsku bude vládnout menšinový kabinet. Kvůli sporům ohledně ochrany klimatu
26. dubna 2024 11:01

(ČTK) - Skotsko povede menšinový kabinet poté, co dnes premiér Humza Yousaf ukončil koaliční spolupráci se stranou Zelených kvůli sporu o cílech v oblasti ochrany klimatu. Krok, který je podle Yousafa v nejlepším zájmu Skotska, mu může zkomplikovat další vládnutí, píše agentura Reuters. Příští týden by se totiž mělo hlasovat o vyjádření nedůvěry Yousafovi a není vyloučené, že mu bude vyslovena.
(Celý text)

Krkonošské louky mohou dál rozkvétat
26. dubna 2024 04:45

PRAHA (Ekolist) - Krkonošské louky nezůstanou ladem. Správa KRNAP letos navazuje v péči o krkonošské louky již třetím projektem Management sekundárního bezlesí Krkonošského národního parku. Právě začínající projekt potrvá až do roku 2029 a obnovíme díky němu druhově bohaté luční porosty na výjimečných krkonošských loukách v celém druhotném (tedy lidskou prací vzniklém a udržovaném) bezlesí Krkonošského národního parku. Značná část krkonošských luk v minulosti degradovala kvůli zániku tradičního citlivého hospodaření trvajícího více než 400 let (v důsledku vysídlení původního německého obyvatelstva po roce 1945), nebo naopak přílišnou intenzifikací hospodaření v posledních desetiletích 20. století.
(Celý text)

Podnikatelé a obce navrhují místo vracení PET lahví jejich digitální zálohování
26. dubna 2024 01:58

PRAHA (ČTK) - Podnikatelé a obce místo vracení zálohovaných PET lahví do obchodů, které navrhuje ministerstvo životního prostředí (MŽP) v novele obalového zákona, doporučují takzvaný digitální zálohový systém s využitím QR kódů. Lidé by načetli kód do svého mobilního telefonu před vhozením láhve do žluté popelnice na plasty. Podle zástupců obcí a podnikatelů jsou digitální zálohy jednodušší a pohodlnější. Na semináři to řekli zástupci Hospodářské komory, Svazu měst a obcí, Sdružení místních samospráv a Svazu obchodu a cestovního ruchu. Jim oponuje Iniciativa pro zálohování, která uvádí, že digitální systém není nikde na celostátní úrovni vyzkoušený a zvýšil by cenu nápojů.
(Celý text)

Greenpeace: Lesy ČR možná pokácejí přes 15 000 starých stromů v Krušných horách
26. dubna 2024 01:31

(ČTK) - Státní podnik Lesy ČR podle organizace Greenpeace možná pokácí odhadem víc než 15 000 starých stromů v Krušných horách. K pokácení zhruba 3800 z nich dal svolení Krajský úřad Ústeckého kraje. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) později zamítlo odvolání Greenpeace a kácení starých bučin v Evropsky významné lokalitě Východní Krušnohoří tak posvětilo, uvedl mluvčí organizace Lukáš Hrábek. Mluvčí státního podniku Eva Jouklová pro ČTK sdělila, že zásahy v bučinách spočívají v jejich prosvětlení, aby se vytvořily podmínky pro jejich přirozenou obnovu.
(Celý text)

Policie uzavřela kauzu haldy Heřmanice v Ostravě, nikoho neobviní
26. dubna 2024 01:11

OSTRAVA (ČTK) - Policie uzavřela kauzu sanace prohořívající haldy Heřmanice v Ostravě, podle kriminalistů nejde o trestný čin. Případ, kterému se věnovali rok, tak končí bez obvinění, uvedl server Seznam Zprávy.
(Celý text)

Policie uzavřela kauzu haldy Heřmanice v Ostravě, nikoho neobviní
26. dubna 2024 01:11

OSTRAVA (ČTK) - Policie uzavřela kauzu sanace prohořívající haldy Heřmanice v Ostravě, podle kriminalistů nejde o trestný čin. Případ, kterému se věnovali rok, tak končí bez obvinění, uvedl server Seznam Zprávy.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2135 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama