titulní strana > co píší jiní
Bezzásahové zóny na Šumavě počasí v Čechách neovlivňují
18. září 2019 01:54

PRAHA (Ekolist) - Stále častěji se objevují zprávy o tom, že hřebeny Šumavy, na kterých odumřela většina dospělých smrků kvůli kůrovci a vichřicím, způsobují sucho v českém vnitrozemí. Nejrůznější vědecká měření však nic takového nenaznačují a ani meteorologové nepotvrzují, že by odumřelé horní stromové patro nějak významně ovlivňovalo počasí v České republice. Informuje o tom Národní park Šumava.
(Celý text)

Chcete ochránit planetu? Jezte více hovězího! Ale ptejte se, odkud je
18. září 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Příliš stručné direktivy mají často dalekosáhlé nezamýšlené důsledky a řetězí se za nimi komplikace. Podle Patricka Holdena, britského farmáře, propagátora organického zemědělství a zakladatele trustu Udržitelné výživy, je volání po zákazu konzumace masa přesně takový případ. Mnohem užitečnější je prý ptát se, odkud maso na našem území vlastně pochází. A domácí produkci pak konzumací podporovat. Píše o tom DailyTelegraph.
(Celý text)

V Krkonoších ubude 2,2 km přístupných tras
18. září 2019 00:40

VRCHLABÍ (ČTK) - V navrhovaných klidových územích na území Krkonošského národního parku (KRNAP) má být 111,3 kilometru přístupných cest a tras, což je o 2,2 kilometru méně než nyní. Na 17,4 kilometru turistických cest a zimních tyčovaných cest má platit zákaz vstupu od 15. března do 31. května, tedy v období toku ohroženého tetřívka. Návrh vyhrazení cest v klidových zónách národního parku schválila 10. září Rada KRNAP. Včera to sdělil mluvčí národního parku Radek Drahný. Radu KRNAP tvoří také zástupci firem, vědců, horské služby a obcí. Návrh souvisí s přípravou nových zón v KRNAP.
(Celý text)

Thunbergová ve Washingtonu převzala cenu Amnesty International
18. září 2019 00:35

WASHINGTON (ČTK) - Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová v pondělí na Univerzitě George Washingtona převzala za své aktivity na ochranu klimatu ocenění Velvyslankyně svědomí, které jí v červnu udělila organizace Amnesty International (AI). Stalo se tak několik dní před zahájením klimatického summitu OSN v New Yorku, kterého se středoškolačka zúčastní. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Na vinici Grébovka se bude testovat chytrý zavlažovací systém
18. září 2019 00:22

PRAHA (ČTK) - Vinice Grébovka v Havlíčkových sadech na pražských Vinohradech se stane testovací lokalitou pro systém chytrých opatření, která zajistí pro městskou zeleň dostatečnou vláhu i při vysokých teplotách a minimu srážek. Zástupci druhé městské části a České zemědělské univerzity včera podepsali dohodu o spolupráci na projektech vedoucích k přizpůsobení městského prostředí na budoucí klimatické změny.
(Celý text)

Do Arktidy se vydá velká expedice, bude zkoumat klimatické změny
18. září 2019 00:20

(ČTK) - V pátek se vydá ze severonorského přístavu Tromsö do Arktidy německý ledoborec Polarstern s desítkami expertů na palubě, kteří budou po dobu více než jednoho roku v arktické oblasti studovat klimatické změny. Podle médií půjde o nejrozsáhlejší polární výpravu v dějinách.
(Celý text)

Havlíček: Stát chce podpořit dopravu s využitím vodíku
18. září 2019 00:19

(ČTK) - Stát chce vedle čisté elektromobility do budoucna podpořit i rozvoj vodíkové technologie v dopravě. Podpora by měla směřovat do rozvoje infrastruktury na výrobu a čerpání vodíku i do samotného využití vozidel na vodíkové palivové články. V dnešní tiskové zprávě to uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).
(Celý text)

Polsko připustilo úbytek vody v souvislosti s rozšířením Turówa
18. září 2019 00:16

CHOTYNĚ (ČTK) - Polsko odmítá, že by rozšíření těžby uhlí v polském hnědouhelném dole Turów nedaleko česko-polsko-německé hranice mělo mít výrazný dopad na české území. Na včerejším veřejném představení záměru připustilo jediný, a to úbytek podzemní vody směrem k osadě Uhelná u Hrádku nad Nisou na Liberecku. Polská koordinátorka vyhodnocení vlivu na životní prostředí Anita Kulišová řekla, že tomu zamezí vybudováním hydroizolační stěny.
(Celý text)

Slovensko za dva týdny nezaznamenalo nový případ afrického moru
18. září 2019 00:14

KOŠICE (ČTK) - Slovensko v posledních dvou týdnech sice nezaznamenalo nové případy afrického moru prasat, tamní úřady ale i tak rozšířily preventivní opatření s cílem zamezit šíření nákazy. Informovalo o tom včera slovenské ministerstvo zemědělství. Nákaza byla v zemi poprvé potvrzena na konci července.
(Celý text)

Těžba kryptoměn loni vyprodukovala 800 tun CO2
18. září 2019 00:12

(ČTK) - Světová těžba kryptoměn prostřednictvím aplikací v počítačích uživatelů loni spotřebovala kolem 18,8 gigawattu elektrické energie. Je to zhruba roční spotřeba elektřiny v Polsku. Tato spotřeba zároveň odpovídá emisím kolem 800 tun skleníkového plynu oxidu uhličitého. Uvedla to včera antivirová firma Kaspersky Lab v tiskové zprávě.
(Celý text)

ČIŽP: Slezské kamenolomy nesmí provozovat linku na úpravu kamene
18. září 2019 00:10

OLOMOUC (ČTK) - Česká inspekce životního prostředí nařídila společnosti Slezské kamenolomy zastavit provoz zařízení na povrchové úpravy kamene v Mikulovicích na Jesenicku. Firma tento zdroj znečišťování ovzduší podle inspekce provozovala bez povolení. Včera to sdělil ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Olomouci Radek Pallós. Společnost Slezské kamenolomy provoz technologie zastavila.
(Celý text)

Senioři v Českých Budějovicích nebudou muset od ledna platit za odpad
18. září 2019 00:07

Č. BUDĚJOVICE (ČTK) - Obyvatelé Českých Budějovic ve věku nad 65 let nebudou muset od ledna platit za popelnice. Vedení města rozhodlo, že seniory od poplatku za svoz komunálního odpadu osvobodí. Jde o druhou úpravu vyhlášky tohoto charakteru v posledních měsících. Od ledna nemusí platit za odpad děti ve věku do jednoho roku.
(Celý text)

Jak vařit, aby bylo co nejméně zbytků a odpadů? Poradí nová kuchařka
17. září 2019 14:20

PRAHA (Ekolist) - „100 receptů, rad a tipů, jak využít jídlo až do posledního kousku“ je podtitul nové kuchařky Zachraň jídlo v kuchyni, která vychází v říjnu tohoto roku. Iniciativa Zachraň jídlo v receptech pracuje se surovinami, které v českých domácnostech nejčastěji zbývají. Smyslem knihy je snížit plýtvání na úrovni domácností. Kuchařku je možné si předobjednat na e-shopu. Zisk z prodeje půjde na rozvoj vzdělávacích aktivit o plýtvání jídlem.
(Celý text)

Cenu za komunikaci změny klimatu dostal klimatolog Tolasz
17. září 2019 08:47

PRAHA (ČTK) - Prvním laureátem Ceny za komunikaci globální výzvy změny klimatu se stal Radim Tolasz. Pracuje jako klimatolog v Českém hydrometeorologickém ústavu a Česko zastupuje v Mezivládním panelu pro změnu klimatu (IPCC ). Ocenění dostal včera v pražském sídle OSN. Tolasz dlouhodobě usiluje o popularizaci změny klimatu z hlediska poznatků vědy. Veřejně se také vyjadřuje k možným řešením ohledně adaptací a snižování emisí, uvádí se mimo jiné ve zdůvodnění ceny.
(Celý text)

Obyvatele Mallorcy začínají turisté z výletních lodí štvát. Sepisují proti nim petici
17. září 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Aby nedošlo k omylu: obyvatelé Baleárského souostroví mají turisty v zásadě rádi, jen se jim nepozdává jejich množství a způsob, jakým k nim cestují. Asi nejvíc místní bolí velké výletní lodě a luxusní turistické superkřižníky, které deformují jak podstatu cestovního ruchu, tak zdejší ostrovní i podmořskou přírodu. Píše o tom TreeHugger.
(Celý text)

Více než polovina tygrů zachráněných z chrámu v Thajsku uhynula
17. září 2019 00:30

(ČTK) - Více než polovina ze 147 tygrů, které veterináři před třemi lety odvezli z thajského buddhistického chrámu podezřelého z nelegálních praktik se zvířaty, uhynula. S odvoláním na oficiální činitele o tom informoval zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Pozornost turistů v keňské rezervaci přilákala puntíkovaná zebra
17. září 2019 00:25

(ČTK) - Pozornost turistů ve slavné keňské rezervaci Maasai Mara vyvolalo mládě zebry, jehož srst místo klasických černobílých pruhů pokrývají drobné bílé puntíky, informoval zpravodajský server BBC. Vzácně zbarvené zvíře objevil průvodce a fotograf Anthony Tira, který jeho fotografii umístil na facebookovou stránku rezervace, kde malá zebra vzbudila pozornost. Mládě ale překvapilo i jeho samotného - zpočátku si totiž nebyl jistý, co neobvyklé zbarvení způsobilo.
(Celý text)

Babiš: Ke změně klimatu je třeba přistoupit realisticky
17. září 2019 00:20

PRAHA (ČTK) - Ke změně klimatu je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) třeba přistupovat racionálně, nikoliv tak, aby se z boje proti změnám stalo fanatické náboženství. V New Yorku, kam příští týden pojede na světovou klimatickou konferenci, plánuje mluvit o roli OSN v celosvětovém přístupu k tomuto tématu. Na dnešní konferenci v Poslanecké sněmovně uvedl, že na změny je třeba se připravit. Česko se podle Babiše hlásí k cíli uhlíkové neutrality, související změny ekonomiky musí však být efektivní co se týče nákladů a zároveň spravedlivé z hlediska toho, jak bude břemeno rozděleno na jednotlivé státy.
(Celý text)

Přerov instaluje speciální koše na psí exkrementy
17. září 2019 00:19

PŘEROV (ČTK) - Přerovská radnice se rozhodla poprvé instalovat v ulicích města speciální koše na psí exkrementy. Nádoby se objeví na zkoušku na pěti místech. Vedení města počítá s tím, že pokud se osvědčí, dostanou se postupně i do dalších ulic. Město tím vychází vstříc požadavkům majitelů psů, kterým koše chyběly, informovala dnes mluvčí radnice Lenka Chalupová. Ve městě je nyní v evidenci 3673 psů, technické služby z trávníků a chodníků odklidí ročně devět tun psích exkrementů.
(Celý text)

Slovensko po kritice připravilo vymezení svých bukových pralesů
17. září 2019 00:16

BRATISLAVA (ČTK) - Slovensko po výtkách ekologických organizací a Výboru pro světové dědictví UNESCO připravilo přesné určení hranic své části karpatských bukových pralesů, které jsou zapsány na prestižním seznamu světových přírodních a kulturních památek. Slovenské ministerstvo životního prostředí nyní uvedlo, že projekt by po 12 letech mohl ukončit problémy s ochranou zmíněných pralesů na východě země.
(Celý text)

Slovensko po kritice připravilo vymezení svých bukových pralesů
17. září 2019 00:16

BRATISLAVA (ČTK) - Slovensko po výtkách ekologických organizací a Výboru pro světové dědictví UNESCO připravilo přesné určení hranic své části karpatských bukových pralesů, které jsou zapsány na prestižním seznamu světových přírodních a kulturních památek. Slovenské ministerstvo životního prostředí nyní uvedlo, že projekt by po 12 letech mohl ukončit problémy s ochranou zmíněných pralesů na východě země.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 948 | 949 | 950 | 951 | 952 | .. | 2138 | Další
Další články:
2. května 2024 06:00
1. května 2024 06:00
30. dubna 2024 06:01
29. dubna 2024 06:00
27. dubna 2024 06:00

Online diskuse
Zdokumentovaný lov srnce obojkovanými vlky na severu Čech. Jak často vlci loví v intravilánu?
3. května 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Dne 23. dubna 2024 obdržel tým České zemědělské univerzity, který realizuje telemetrický výzkum vlka v oblasti NP České Švýcarsko v rámci projektu Interreg Redema, informace o lovu srnce obecného minimálně dvěma vlky na okraji městského intravilánu. Jde o město Mikulášovice v okrese Děčín v okrajové oblasti národního parku České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce.
(Celý text)

MŽP povolilo průzkumné práce kvůli lithiu v obci Rožná na Žďársku
3. května 2024 01:14

(ČTK) - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) povolilo stanovení průzkumného území pro případnou těžbu lithia v obci Rožná na Žďársku. Podle úřadu nebyl žádný zákonný důvod žádosti, kterou kvůli prozkoumání ložisek nerostu podala společnost Geomin, nevyhovět. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Veronika Krejčí. Rozhodnutí je zatím nepravomocné. Obec, která s žádostí nesouhlasí, chce proti němu podat rozklad, řekl ČTK starosta Rožné Libor Pokorný (SOCDEM).
(Celý text)

V pražské zoo se narodil orangutan sumaterský
3. května 2024 01:12

PRAHA (ČTK) - V pražské zoologické zahradě se narodil orangutan sumaterský. Mládě už pije mateřské mléko a podle prvních pozorování je vitální. Zatím není jasné, zda jde o samečka, nebo samičku. Je to první mládě jedenáctileté samice Diri, která přišla na svět rovněž v Troji. Otcem je dvaadvacetiletý samec Pagy. Pavilon Indonéská džungle zůstává otevřený, návštěvníci tak mohou spatřit vzácný přírůstek už nyní, informovala zoo.
(Celý text)

ČSÚ: Domácnosti loni vodou šetřily, v průmyslu spotřeba stoupla
3. května 2024 01:01

(ČTK) - Domácnosti v Česku loni vodou dál šetřily, zatímco v průmyslu spotřeba meziročně mírně stoupla. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Spotřeba domácností klesla o tři procenta na 86,7 litru na osobu za den. Průmysl a ostatní odběratelé naopak spotřebovali vody o 1,5 procenta více než v roce 2022. Vodné i stočné loni dál meziročně zdražovaly, přičemž růst cen oproti roku 2022 ještě více zrychlil.
(Celý text)

Hasiči v noci na dnešek likvidovali požár v pralese Mionší v Dolní Lomné
2. května 2024 21:00

Dolní Lomná (Frýdecko-Místecko) (ČTK) - Hasiči v noci na dnešek likvidovali požár v pralese Mionší v Dolní Lomné na Frýdecko-Místecku. Požár zasáhl přibližně hektarovou plochu, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. Příčinou požáru byl podle vyšetřovatelů lidský faktor. Národní přírodní rezervace Mionší chrání rozsáhlý prales jehličnatých i listnatých stromů v Beskydech. Rozloha rezervace je bezmála 170 hektarů, čímž se Mionší řadí mezi největší pralesy v České republice.
(Celý text)

Japonsko vyzkouší systém s umělou inteligencí na varování před medvědy
2. května 2024 19:18

(ČTK) - Japonsko po rekordním počtu útoků medvědů na lidi vyzkouší systém varování založený na umělé inteligenci. Za poslední rok bylo v zemi při útocích medvědů zabito šest lidí a více než 200 jich bylo zraněno, informoval list The Guardian.
(Celý text)

Vinaři nebudou muset letos kvůli mrazům dodržovat některá technická opatření
2. května 2024 19:16

PRAHA (ČTK) - Zástupci vinařů se na dnešním jednání s ministrem zemědělství Markem Výborným (KDU-ČSL) domluvili na zrušení některých podmínek, které musí běžně plnit například při pěstování v ekologickém režimu. Kvůli mrazům totiž některým vinařům v Česku pomrzly i celé plochy vinic, a nejsou tak letos schopni dodržet určitá technická opatření.
(Celý text)

Ochranáři a včelaři umístili u D5 desítky pastí na invazní asijské sršně
2. května 2024 11:31

(ČTK) - Třicet až čtyřicet pastí k odhalení výskytu invazní asijské sršně umístili ochranáři z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) ve spolupráci s místními včelaři. Zatím jde převážně o Plzeňský kraj, hlavně o místa podél dálnice D5 desítky metrů až jeden kilometr od krajnice, ale také třeba v Železné a Bělé na Domažlicku, ve Švihově na Klatovsku, Šťáhlavech na Plzeňsku a v Hrádku u Rokycan. Pasti se umisťují také u dálnice D5 ve Středočeském kraji ve směru na Prahu a u logistických center, tedy překladišť zboží z kamionů, což jsou riziková místa. ČTK to dnes řekl Zdeněk Myslík z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Na čištění odpadních vod v EU by se měly podílet největší znečišťovatelé, farmaceutický a kosmetický průmysl
2. května 2024 11:30

(ČTK) - Na čištění městských odpadních vod by se od roku 2045 měly podílet největší znečišťovatelé, tedy farmaceutický a kosmetický průmysl, vyplývá z úpravy směrnice, kterou schválil v dubnu Evropský parlament. Česká asociace farmaceutických firem (ČAFF) uvedla, že směrnici vnímá jako další přítěž již tak těžko konkurenceschopnému odvětví a může to ovlivnit cenu i dostupnost léků. Zavedení dalších opatření se dotkne téměř 600 čistíren v Česku, náklady budou ve stovkách miliard korun během následujících 20 let, řekl ČTK ředitel Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK) Vilém Žák.
(Celý text)

Produkce elektřiny z větru v USA se loni poprvé po 25 letech snížila
2. května 2024 11:29

WASHINGTON (ČTK) - Produkce elektřiny z větrných elektráren ve Spojených státech se loni poprvé za čtvrt století snížila, a to o dvě procenta. Výroba byla nižší, přestože instalovaný výkon stoupl o 6,2 gigawattu (GW). Mohly za to slabší větry na Středozápadě, než je obvyklé. Vyplývá to ze zprávy amerického vládního úřadu pro energetické informace (EIA).
(Celý text)

Dříve opomíjená osika může lesníkům výrazně pomoct po kůrovcové kalamitě
2. května 2024 01:17

BRNO (ČTK) - Osika obecná, která byla dříve běžnou a častou součástí českých lesů, má velmi dobrý potenciál stát se využívanou přípravnou dřevinou při obnově lesů poničených suchem a kůrovcem. Mnohde si již na holiny našla cestu sama, uvedl Antonín Kusbach, jenž vedl mezinárodní tým lesnických vědců v čele s odborníky z Mendelovy univerzity v Brně při výzkumu rozšíření a roli osiky obecné v lesích.
(Celý text)

Evropská komise zahájila kroky proti 20 aerolinkám kvůli tzv. greenwashingu
2. května 2024 00:54

BRUSEL (ČTK) - Evropská komise (EK) společně s úřady na ochranu spotřebitelů členských zemí Evropské unie zahájila kroky proti dvaceti leteckým společnostem, a to kvůli zavádějícím tvrzením ohledně ochrany životního prostředí, takzvanému greenwashingu. Zaslala firmám dopisy, ve kterých identifikovala několik typů potenciálně zavádějících tvrzení, a vyzvala podniky, aby do 30 dnů uvedly své praktiky do souladu s právními předpisy EU v oblasti ochrany spotřebitelů. Komise o tom informovala ve své tiskové zprávě. Názvy aerolinek zatím nezveřejnila, protože vyšetřování je teprve v předběžné fázi.
(Celý text)

Hydrologové: Zásoby vodních nádrží v ČR jsou připravené i na extrémní sucho
2. května 2024 00:49

(ČTK) - Zásoby vodních nádrží jsou letos podle informací hydrologů, které ČTK oslovila, dostatečné, může za to srážkově nadprůměrná zima, která doplnila také zásoby podzemních vod. Aktuální stav nádrží zvládne podle hydrologů zajistit zásobování obyvatel, průmyslových podniků nebo chlazení elektráren i v případě opakování extrémního sucha. Pravděpodobnost výskytu nadprůměrně teplého roku je letos vyšší než v minulosti, tvrdí klimatolog Ondřej Lhotka.
(Celý text)

V českých městech a obcích opět probíhá květnová výzva Do práce na kole
2. května 2024 00:25

(ČTK) - Počínaje včerejškem začala v Česku měsíční výzva Do práce na kole. Lidé během ní mohou do 31. května cestovat do práce či školy na kole, pěšky nebo klusem a při tom porovnávat své síly s dalšími účastníky. Akce je pro týmy i jednotlivce a nerozhoduje počet kilometrů, ale pravidelnost. Loni se květnové výzvy, kterou pořádá spolek AutoMat, zúčastnilo 25 600 lidí z různých měst a obcí v ČR.


(Celý text)

Vědci na Špicberkách zaznamenali první případ úmrtí mrože na ptačí chřipku
1. května 2024 21:17

(ČTK) - Na jednom z norských ostrovů v Severním ledovém oceánu byl potvrzen první případ úmrtí mrože na ptačí chřipku. Informoval o tom list The Guardian s odkazem na vědce. Virus už zabil i další savce včetně lachtanů a tuleňů.
(Celý text)

Z pokácení slavného stromu u Hadriánova valu v Anglii byli obviněni dva muži
1. května 2024 18:55

LONDÝN (ČTK) - Dva muži byli obviněni z pokácení slavného, zhruba 150 let starého stromu u Hadriánova valu na severu Anglie. Informovala o tom podle agentury AP prokuratura. Majestátní javor klen, který byl díky své fotogeničnosti velkou turistickou atrakcí, někdo úmyslně pokácel koncem loňského září.
(Celý text)

Hasiči v Královéhradeckém kraji dnes zasahovali u několika požárů v přírodě
1. května 2024 18:51

(ČTK) - Hasiči v Královéhradeckém kraji dnes zasahovali u několika požárů v lesních porostech. Problémy působí především silný vítr a sucho, uvedli. Například u Hořic na Jičínsku hořela hrabanka, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Zákaz rozdělávání ohňů v přírodě v kraji zatím vyhlášen nebyl. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal pro většinu ČR výstrahu před nebezpečím vzniku požárů.
(Celý text)

Odborníci v Lysicích registrují nové odrůdy ovoce a udržují živou kolekci
1. května 2024 12:59

LYSICE (ČTK) - Většina nových odrůd ovoce, které se v posledních letech v Česku objevily, rostou společně v Lysicích na Blanensku. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZUZ) na tamější zkušební stanici registruje nově vyšlechtěné odrůdy ovoce a zároveň udržuje takzvanou živou kolekci, do které umisťuje registrované odrůdy. Čítá stovky odrůd a přes 2000 stromů, řekla ČTK vedoucí stanice Eva Gothardová. Dá se podle ní říci, že ovocné odrůdy, které rostou v českých sadech a zahradách, rostou také v Lysicích.
(Celý text)

Český projekt Jedna příroda se loni umístil v top ten evropských LIFE projektů. I díky dokumentárnímu filmu Hodnoty přírody
1. května 2024 05:59

PRAHA (Ekolist) - Český projekt Jedna příroda byl v LIFE Highlights 2023 označen jako jeden z deseti nejlepších LIFE projektů z celé EU. A to nejen díky úspěšnému plnění nastavených cílů, které přispívají k ochraně přírody a krajiny, ale také díky takovým výstupům oslovujícím širokou veřejnost, jako je dokumentární film Hodnoty přírody (The Values of Nature).
(Celý text)

Česko je dvacet let v EU. Co nám to přineslo v oblasti životního prostředí?
1. května 2024 05:04

PRAHA (Ekolist) - Kvalita pitné vody i čistota řek a vodních nádrží, čistší ovzduší ve městech a obcích nebo větší podíl chráněné přírody na území České republiky. Ochrana životního prostředí prošla v posledních dekádách skokovým zlepšením. Vstup do Evropské unie v roce 2004 byl na této cestě důležitým milníkem.
(Celý text)

Česko je dvacet let v EU. Co nám to přineslo v oblasti životního prostředí?
1. května 2024 05:04

PRAHA (Ekolist) - Kvalita pitné vody i čistota řek a vodních nádrží, čistší ovzduší ve městech a obcích nebo větší podíl chráněné přírody na území České republiky. Ochrana životního prostředí prošla v posledních dekádách skokovým zlepšením. Vstup do Evropské unie v roce 2004 byl na této cestě důležitým milníkem.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2138 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama