titulní strana > co píší jiní
Mláďata veverek v Praze kvůli vedru předčasně opouštějí hnízda
26. července 2019 00:20

PRAHA (ČTK) - Vysoké teploty vyhánějí v Praze předčasně z hnízd mláďata veverek. Zachrání se tak před přehřátím, ale při úniku se často zraní. Jsou také snadnou obětí predátorů. Záchranná stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy od začátku roku přijala 80 veverek. Právě v létě se do její péče dostávají především mláďata. Vyléčí tu více než 70 procent přijatých veverek, uvedli ošetřovatelé.
(Celý text)

Muž si vymyslel, že u Zdounek viděl pumu, hrozí mu vězení
26. července 2019 00:18

KROMĚŘÍŽ (ČTK) - Šestatřicetiletý muž ve středu večer na tísňovou linku 158 oznámil, že u Zdounek na Kroměřížsku spatřil pumu. Tvrdil, že zvíře také vyfotil. Policisté, kteří se oznámením zabývali, zjistili, že si zprávu o pohybu šelmy vymyslel. Stejnou fotografii, kterou chtěl muž výskyt pumy potvrdit, našli na internetu. Muž je podezřelý ze šíření poplašné zprávy, v případě odsouzení mu hrozí až tříleté vězení, řekla včera kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Několik svědectví o výskytu pumy na Kroměřížsku přijala policie i v uplynulých dnech.
(Celý text)

Komise pro sucho by podle Brabce mohly fungovat od července 2020
26. července 2019 00:16

PLZEŇ (ČTK) - Státní a krajské komise sucha by mohly začít fungovat od 1. července příštího roku, případně od ledna 2021. Počítá s nimi návrh nového vodního zákona připravovaný ministerstvy životního prostředí (MŽP) a zemědělství, řekl včera na setkání se starosty Plzeňského kraje ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Sněmovna by podle něj měla předlohu začít projednávat letos v září. Komise by měly například zpracovávat výhledy sucha a usnadnit preventivní reakci.
(Celý text)

Hnutí Duha: Lesy ČR chtějí těžit v nejcennějších částech Jeseníků
26. července 2019 00:13

OLOMOUC (ČTK) - Státní podnik Lesy ČR podle Hnutí Duha žádá o povolení plošného kácení stromů v prvních a druhých zónách Chráněné krajinné oblasti Jeseníky, které stejně jako značnou část lesů v Olomouckém kraji napadl kůrovec. Podle ekologických aktivistů hrozí, že ze zalesněných kopců v nejcennějších částech Jeseníků se kvůli intenzivní těžbě kůrovcem zasažených stromů stanou stejné holiny, jako už vznikly v hospodářských lesích v jesenickém podhůří. Včera to řekl Jaromír Bláha z Hnutí Duha. Podle vedení Lesů ČR je těžba v chráněných krajinných oblastech nutná, aby se zpomalilo další šíření kůrovce.
(Celý text)

Krkonoše křižují hlídky strážců národního parku na koních
26. července 2019 00:11

STRÁŽNÉ (ČTK) - Strážci Krkonošského národního parku (KRNAP) také letos od května do září vyrážejí na obhlídky Krkonoš na koních. Nejčastěji se s nimi turisté mohou setkat o víkendech na hřebenech Krkonoš. Do včerejší služby dvou strážců Správy KRNAP Michala Štěpánka a Davida Papíka se promítlo velmi teplé počasí, které v minulých dnech dorazilo také do Krkonoš.
(Celý text)

Do roku 2030 chce mít Praha 5000 nabíječek pro elektromobily
26. července 2019 00:08

PRAHA (ČTK) - Hlavní město chce mít do roku 2030 síť 5000 nabíjecích stanic pro elektromobily. Většinu chce magistrát vybudovat pomocí modernizace lamp pouličního osvětlení, další plánuje stavět firma PRE. Novinářům to včera řekl radní Prahy pro majetek Jan Chabr (TOP 09). Nyní je podle něj v metropoli asi 250 veřejných elektronabíječek. Pražský dopravní podnik (DPP) také plánuje vypsat tendr na nákup elektrobusů a buduje pro ně infrastrukturu.
(Celý text)

Rackovi ze zobáku vypadlo mládě želvy bahenní. Je to důkaz o rozmnožování dříve vyhynulého druhu?
25. července 2019 14:43

PRAHA (Ekolist) - První červnový den měl Zdeněk Machař ze záchranné stanice Ptačí centrum Brno neobvyklý hovor. Ozvali se mu cyklisté z Pálavy, kteří nevěřícně sledovali zajímavý výjev. Před ně na cyklostezku se snesl racek, který něco nesl. Racek se vyplašil a vzlétl. Na zemi zůstala ležet docela malá želvička.
(Celý text)

Pastviny divokých koní obývají jedovaté majky
25. července 2019 13:21

PRAHA (Ekolist) - Řadě chráněných druhů brouků pomáhají vytvářet podmínky k přežití divocí koně a další velcí kopytníci v rezervaci v bývalém vojenském prostoru Milovice. Mezi ty nejzajímavější patří jedovaté majky.
(Celý text)

Kam patří krabice od pizzy? Všechno, co jste kdy chtěli vědět o vyhazování odpadků, ale báli jste se zeptat
25. července 2019 11:26

PRAHA (Ekolist) - K letním měsícům neodmyslitelně patří dovolené a venkovní aktivity. Dlouhé letní večery přímo lákají k piknikům nebo objednávání jídla prostřednictvím rozvážkových společností. V domácnostech se tak nad rámec běžné produkce hromadí i specifické odpady jako například jídelní obaly, staré cyklistické pláště nebo plynové kartuše. Následující odpadový průvodce Pražských služeb vám poradí, jak nezabloudit ke špatné popelnici.
(Celý text)

Trávník si se suchem nakonec poradí, ale stromy zalít musíte, říká zahradnice Hana Pollertová
25. července 2019 10:40

PRAHA (Ekolist) - I dospělé vzrostlé stromy mají probém vypořádat se s přetrvávajícím nedostatkem vláhy v půdě. Přitom právě na ně spoléháme, že nám pomohou vypořádat se s horkem a suchem. Je potřeba starat se o stromy jinak, než jsme byli doposud zvyklí? Je potřeba zalít strom na zahradě?
(Celý text)

Plošná těžba kůrovcových stromů hubí vzácné ptáky. Někde se ale daří nekácet bezhlavě
25. července 2019 09:47

PRAHA (Ekolist) - Kůrovcová kalamita v Kraji Vysočina s sebou přináší velký rozsah těžeb dříví. K masivním těžbám dochází prakticky plošně, bez ohledu na vegetační období a dobu hnízdění ptáků. Hnízdění řady chráněných druhů je tak ohroženo rušením, kácením a pády stromů. Ochránci přírody z Pobočky České společnosti ornitologické na Vysočině ve spolupráci s lesníky se ptákům snaží pomoci. A to celkem úspěšně. Informuje o tom ČSOP.
(Celý text)

Invazní řasa zastavila španělské rybáře i turistickou sezónu
25. července 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - V české novinářské okurkové sezóně působí zprávy o invazní řase na španělských plážích jako laciná bulvární senzace. Jenže řasa, latinsky známá jako Rugu-lopterix okamurae je pro místní mnohem větší ekologický problém, než by se nám na první pohled zdálo. Píše o tom El Mundo.
(Celý text)

Ústecká zoo musela utratit nejstarší nosorožčí samici Zambu. Selhání organismu způsobila kolika
25. července 2019 00:50

(ČTK) - Ústecká zoo musela utratit samici nosorožce tuponosého, která byla nejstarším jedincem svého druhu v České republice. Měla zdravotní problémy úměrné svému věku. Kolika byla příčinou akutního selhání organismu osmačtyřicetileté samice nosorožce tuponosého v ústecké zoo. V Evropě byla Zamba čtvrtá nejstarší. K její eutanazii zoo přistoupila v pondělí. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí zoo Věra Vrabcová.
(Celý text)

V Rusku už hoří více než dva miliony hektarů lesa
25. července 2019 00:40

MOSKVA (ČTK) - Rozloha požárů v Rusku překročila dva miliony hektarů a dým z hořících lesů na Sibiři dosahuje až do regionů na Uralu, uvedl server Newsru.com s odvoláním na dnešní údaje úřadů. Plocha zachvácená plameny odpovídá přibližně čtvrtině Česka, anebo polovině Nizozemska.
(Celý text)

Kvůli suchu platí ode dneška zákaz splouvání Teplé Vltavy
25. července 2019 00:35

VIMPERK (ČTK) - Kvůli suchu platí od dnešního dne zákaz splouvání Teplé Vltavy. Její hladina v Soumarském Mostu na Prachaticku klesla na 49,5 centimetru. Splouvat se nesmí v momentě, kdy výška hladiny nedosahuje 50 centimetrů. Řekl to Vladimír Dvořák z šumavského národního parku. Pokles způsobilo suché počasí posledních týdnů.
(Celý text)

Klient chtěl po firmě ve Francii likvidaci příliš hlučných cikád
25. července 2019 00:33

(ČTK) - Desinsekční firma z francouzského departementu Dordogne na jihozápadě země dostala kuriózní zakázku: zlikvidovat příliš hlučné cikády usazené na stromech poblíž domu klienta. Šéfka podniku ale takový zásah rázně odmítla, napsal server francebleu.fr.
(Celý text)

Do bytu rodiny v Brně vlezla krajta, odchytili ji strážníci
25. července 2019 00:20

BRNO (ČTK) - Do bytu rodiny s malým dítětem v Brně-Řečkovicích vlezla v noci na středu metrová krajta královská, odchytili ji strážníci. Škrtič se dovnitř dostal patrně dveřmi do zahrady, zatím ale není jasné, odkud se vzal. V tiskové zprávě to včera uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.
(Celý text)

V Krkonoších omezení kvůli sběračům borůvek nebude ani letos
25. července 2019 00:18

VRCHLABÍ (ČTK) - Omezení vstupu do některých oblastí Krkonoš kvůli sběračům borůvek letos nebude. Není nutné, protože masivní nájezdy sběračů borůvek v posledních letech pominuly. Včera to řekl mluvčí Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Radek Drahný. Omezení správa parku nezavedla už loni. V předchozích letech platilo vždy přibližně od poloviny července do poloviny října.
(Celý text)

Evropská komise podá stížnost na Španělsko kvůli kvalitě ovzduší ve městech
25. července 2019 00:16

MADRID (ČTK) - Evropská komise (EK) se rozhodla podat stížnost k soudu EU na Španělsko kvůli třem jeho městům, která podle ní neplní limity pro čistotu ovzduší. Informoval o tom včera deník La Vanguardia a agentura EFE s odvoláním na zdroje z Bruselu. Oficiálně má EK rozhodnutí zveřejnit dnes, uvedly zdroje. Kritika EK se týká Madridu, Barcelony a města El Prat de Llobregat, které je součástí barcelonské aglomerace.
(Celý text)

Ředitelství silnic a dálnic upravilo protihlukové stěny, aby byly bezpečnější pro ptáky
25. července 2019 00:14

OSTRAVA (ČTK) - Podnik Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) upravil protihlukové stěny podél dálnic, rychlostních komunikací a silnic první třídy v Moravskoslezském kraji, tak aby byly bezpečnější pro ptáky. Včera to sdělila mluvčí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) Radka Nastoupilová. Vyjádření ŘSD se zjišťuje.
(Celý text)

Ředitelství silnic a dálnic upravilo protihlukové stěny, aby byly bezpečnější pro ptáky
25. července 2019 00:14

OSTRAVA (ČTK) - Podnik Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) upravil protihlukové stěny podél dálnic, rychlostních komunikací a silnic první třídy v Moravskoslezském kraji, tak aby byly bezpečnější pro ptáky. Včera to sdělila mluvčí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) Radka Nastoupilová. Vyjádření ŘSD se zjišťuje.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 975 | 976 | 977 | 978 | 979 | .. | 2138 | Další
Další články:
3. května 2024 05:59
2. května 2024 06:00
1. května 2024 06:00
30. dubna 2024 06:01
29. dubna 2024 06:00

Online diskuse
Zdokumentovaný lov srnce obojkovanými vlky na severu Čech. Jak často vlci loví v intravilánu?
3. května 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Dne 23. dubna 2024 obdržel tým České zemědělské univerzity, který realizuje telemetrický výzkum vlka v oblasti NP České Švýcarsko v rámci projektu Interreg Redema, informace o lovu srnce obecného minimálně dvěma vlky na okraji městského intravilánu. Jde o město Mikulášovice v okrese Děčín v okrajové oblasti národního parku České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce.
(Celý text)

MŽP povolilo průzkumné práce kvůli lithiu v obci Rožná na Žďársku
3. května 2024 01:14

(ČTK) - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) povolilo stanovení průzkumného území pro případnou těžbu lithia v obci Rožná na Žďársku. Podle úřadu nebyl žádný zákonný důvod žádosti, kterou kvůli prozkoumání ložisek nerostu podala společnost Geomin, nevyhovět. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Veronika Krejčí. Rozhodnutí je zatím nepravomocné. Obec, která s žádostí nesouhlasí, chce proti němu podat rozklad, řekl ČTK starosta Rožné Libor Pokorný (SOCDEM).
(Celý text)

V pražské zoo se narodil orangutan sumaterský
3. května 2024 01:12

PRAHA (ČTK) - V pražské zoologické zahradě se narodil orangutan sumaterský. Mládě už pije mateřské mléko a podle prvních pozorování je vitální. Zatím není jasné, zda jde o samečka, nebo samičku. Je to první mládě jedenáctileté samice Diri, která přišla na svět rovněž v Troji. Otcem je dvaadvacetiletý samec Pagy. Pavilon Indonéská džungle zůstává otevřený, návštěvníci tak mohou spatřit vzácný přírůstek už nyní, informovala zoo.
(Celý text)

ČSÚ: Domácnosti loni vodou šetřily, v průmyslu spotřeba stoupla
3. května 2024 01:01

(ČTK) - Domácnosti v Česku loni vodou dál šetřily, zatímco v průmyslu spotřeba meziročně mírně stoupla. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Spotřeba domácností klesla o tři procenta na 86,7 litru na osobu za den. Průmysl a ostatní odběratelé naopak spotřebovali vody o 1,5 procenta více než v roce 2022. Vodné i stočné loni dál meziročně zdražovaly, přičemž růst cen oproti roku 2022 ještě více zrychlil.
(Celý text)

Hasiči v noci na dnešek likvidovali požár v pralese Mionší v Dolní Lomné
2. května 2024 21:00

Dolní Lomná (Frýdecko-Místecko) (ČTK) - Hasiči v noci na dnešek likvidovali požár v pralese Mionší v Dolní Lomné na Frýdecko-Místecku. Požár zasáhl přibližně hektarovou plochu, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. Příčinou požáru byl podle vyšetřovatelů lidský faktor. Národní přírodní rezervace Mionší chrání rozsáhlý prales jehličnatých i listnatých stromů v Beskydech. Rozloha rezervace je bezmála 170 hektarů, čímž se Mionší řadí mezi největší pralesy v České republice.
(Celý text)

Japonsko vyzkouší systém s umělou inteligencí na varování před medvědy
2. května 2024 19:18

(ČTK) - Japonsko po rekordním počtu útoků medvědů na lidi vyzkouší systém varování založený na umělé inteligenci. Za poslední rok bylo v zemi při útocích medvědů zabito šest lidí a více než 200 jich bylo zraněno, informoval list The Guardian.
(Celý text)

Vinaři nebudou muset letos kvůli mrazům dodržovat některá technická opatření
2. května 2024 19:16

PRAHA (ČTK) - Zástupci vinařů se na dnešním jednání s ministrem zemědělství Markem Výborným (KDU-ČSL) domluvili na zrušení některých podmínek, které musí běžně plnit například při pěstování v ekologickém režimu. Kvůli mrazům totiž některým vinařům v Česku pomrzly i celé plochy vinic, a nejsou tak letos schopni dodržet určitá technická opatření.
(Celý text)

Ochranáři a včelaři umístili u D5 desítky pastí na invazní asijské sršně
2. května 2024 11:31

(ČTK) - Třicet až čtyřicet pastí k odhalení výskytu invazní asijské sršně umístili ochranáři z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) ve spolupráci s místními včelaři. Zatím jde převážně o Plzeňský kraj, hlavně o místa podél dálnice D5 desítky metrů až jeden kilometr od krajnice, ale také třeba v Železné a Bělé na Domažlicku, ve Švihově na Klatovsku, Šťáhlavech na Plzeňsku a v Hrádku u Rokycan. Pasti se umisťují také u dálnice D5 ve Středočeském kraji ve směru na Prahu a u logistických center, tedy překladišť zboží z kamionů, což jsou riziková místa. ČTK to dnes řekl Zdeněk Myslík z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Na čištění odpadních vod v EU by se měly podílet největší znečišťovatelé, farmaceutický a kosmetický průmysl
2. května 2024 11:30

(ČTK) - Na čištění městských odpadních vod by se od roku 2045 měly podílet největší znečišťovatelé, tedy farmaceutický a kosmetický průmysl, vyplývá z úpravy směrnice, kterou schválil v dubnu Evropský parlament. Česká asociace farmaceutických firem (ČAFF) uvedla, že směrnici vnímá jako další přítěž již tak těžko konkurenceschopnému odvětví a může to ovlivnit cenu i dostupnost léků. Zavedení dalších opatření se dotkne téměř 600 čistíren v Česku, náklady budou ve stovkách miliard korun během následujících 20 let, řekl ČTK ředitel Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK) Vilém Žák.
(Celý text)

Produkce elektřiny z větru v USA se loni poprvé po 25 letech snížila
2. května 2024 11:29

WASHINGTON (ČTK) - Produkce elektřiny z větrných elektráren ve Spojených státech se loni poprvé za čtvrt století snížila, a to o dvě procenta. Výroba byla nižší, přestože instalovaný výkon stoupl o 6,2 gigawattu (GW). Mohly za to slabší větry na Středozápadě, než je obvyklé. Vyplývá to ze zprávy amerického vládního úřadu pro energetické informace (EIA).
(Celý text)

Dříve opomíjená osika může lesníkům výrazně pomoct po kůrovcové kalamitě
2. května 2024 01:17

BRNO (ČTK) - Osika obecná, která byla dříve běžnou a častou součástí českých lesů, má velmi dobrý potenciál stát se využívanou přípravnou dřevinou při obnově lesů poničených suchem a kůrovcem. Mnohde si již na holiny našla cestu sama, uvedl Antonín Kusbach, jenž vedl mezinárodní tým lesnických vědců v čele s odborníky z Mendelovy univerzity v Brně při výzkumu rozšíření a roli osiky obecné v lesích.
(Celý text)

Evropská komise zahájila kroky proti 20 aerolinkám kvůli tzv. greenwashingu
2. května 2024 00:54

BRUSEL (ČTK) - Evropská komise (EK) společně s úřady na ochranu spotřebitelů členských zemí Evropské unie zahájila kroky proti dvaceti leteckým společnostem, a to kvůli zavádějícím tvrzením ohledně ochrany životního prostředí, takzvanému greenwashingu. Zaslala firmám dopisy, ve kterých identifikovala několik typů potenciálně zavádějících tvrzení, a vyzvala podniky, aby do 30 dnů uvedly své praktiky do souladu s právními předpisy EU v oblasti ochrany spotřebitelů. Komise o tom informovala ve své tiskové zprávě. Názvy aerolinek zatím nezveřejnila, protože vyšetřování je teprve v předběžné fázi.
(Celý text)

Hydrologové: Zásoby vodních nádrží v ČR jsou připravené i na extrémní sucho
2. května 2024 00:49

(ČTK) - Zásoby vodních nádrží jsou letos podle informací hydrologů, které ČTK oslovila, dostatečné, může za to srážkově nadprůměrná zima, která doplnila také zásoby podzemních vod. Aktuální stav nádrží zvládne podle hydrologů zajistit zásobování obyvatel, průmyslových podniků nebo chlazení elektráren i v případě opakování extrémního sucha. Pravděpodobnost výskytu nadprůměrně teplého roku je letos vyšší než v minulosti, tvrdí klimatolog Ondřej Lhotka.
(Celý text)

V českých městech a obcích opět probíhá květnová výzva Do práce na kole
2. května 2024 00:25

(ČTK) - Počínaje včerejškem začala v Česku měsíční výzva Do práce na kole. Lidé během ní mohou do 31. května cestovat do práce či školy na kole, pěšky nebo klusem a při tom porovnávat své síly s dalšími účastníky. Akce je pro týmy i jednotlivce a nerozhoduje počet kilometrů, ale pravidelnost. Loni se květnové výzvy, kterou pořádá spolek AutoMat, zúčastnilo 25 600 lidí z různých měst a obcí v ČR.


(Celý text)

Vědci na Špicberkách zaznamenali první případ úmrtí mrože na ptačí chřipku
1. května 2024 21:17

(ČTK) - Na jednom z norských ostrovů v Severním ledovém oceánu byl potvrzen první případ úmrtí mrože na ptačí chřipku. Informoval o tom list The Guardian s odkazem na vědce. Virus už zabil i další savce včetně lachtanů a tuleňů.
(Celý text)

Z pokácení slavného stromu u Hadriánova valu v Anglii byli obviněni dva muži
1. května 2024 18:55

LONDÝN (ČTK) - Dva muži byli obviněni z pokácení slavného, zhruba 150 let starého stromu u Hadriánova valu na severu Anglie. Informovala o tom podle agentury AP prokuratura. Majestátní javor klen, který byl díky své fotogeničnosti velkou turistickou atrakcí, někdo úmyslně pokácel koncem loňského září.
(Celý text)

Hasiči v Královéhradeckém kraji dnes zasahovali u několika požárů v přírodě
1. května 2024 18:51

(ČTK) - Hasiči v Královéhradeckém kraji dnes zasahovali u několika požárů v lesních porostech. Problémy působí především silný vítr a sucho, uvedli. Například u Hořic na Jičínsku hořela hrabanka, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Zákaz rozdělávání ohňů v přírodě v kraji zatím vyhlášen nebyl. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal pro většinu ČR výstrahu před nebezpečím vzniku požárů.
(Celý text)

Odborníci v Lysicích registrují nové odrůdy ovoce a udržují živou kolekci
1. května 2024 12:59

LYSICE (ČTK) - Většina nových odrůd ovoce, které se v posledních letech v Česku objevily, rostou společně v Lysicích na Blanensku. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZUZ) na tamější zkušební stanici registruje nově vyšlechtěné odrůdy ovoce a zároveň udržuje takzvanou živou kolekci, do které umisťuje registrované odrůdy. Čítá stovky odrůd a přes 2000 stromů, řekla ČTK vedoucí stanice Eva Gothardová. Dá se podle ní říci, že ovocné odrůdy, které rostou v českých sadech a zahradách, rostou také v Lysicích.
(Celý text)

Český projekt Jedna příroda se loni umístil v top ten evropských LIFE projektů. I díky dokumentárnímu filmu Hodnoty přírody
1. května 2024 05:59

PRAHA (Ekolist) - Český projekt Jedna příroda byl v LIFE Highlights 2023 označen jako jeden z deseti nejlepších LIFE projektů z celé EU. A to nejen díky úspěšnému plnění nastavených cílů, které přispívají k ochraně přírody a krajiny, ale také díky takovým výstupům oslovujícím širokou veřejnost, jako je dokumentární film Hodnoty přírody (The Values of Nature).
(Celý text)

Česko je dvacet let v EU. Co nám to přineslo v oblasti životního prostředí?
1. května 2024 05:04

PRAHA (Ekolist) - Kvalita pitné vody i čistota řek a vodních nádrží, čistší ovzduší ve městech a obcích nebo větší podíl chráněné přírody na území České republiky. Ochrana životního prostředí prošla v posledních dekádách skokovým zlepšením. Vstup do Evropské unie v roce 2004 byl na této cestě důležitým milníkem.
(Celý text)

Česko je dvacet let v EU. Co nám to přineslo v oblasti životního prostředí?
1. května 2024 05:04

PRAHA (Ekolist) - Kvalita pitné vody i čistota řek a vodních nádrží, čistší ovzduší ve městech a obcích nebo větší podíl chráněné přírody na území České republiky. Ochrana životního prostředí prošla v posledních dekádách skokovým zlepšením. Vstup do Evropské unie v roce 2004 byl na této cestě důležitým milníkem.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2138 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama