titulní strana > co píší jiní
Soud rozhodne o zákonu zjednodušujícím prioritní dopravní stavby
23. července 2019 00:17

BRNO (ČTK) - Ústavní soud (ÚS) dnes vyhlásí, jak rozhodl o návrhu na zrušení části zákona o posuzování vlivů na životní prostředí. Návrh podal Krajský soud v Ostravě. Novela zákona v roce 2016 zavedla u některých prioritních dopravních záměrů z transevropské sítě odlišný proces posouzení vlivů na životní prostředí.
(Celý text)

V ulicích Prahy přibývají pítka pro ptáky
23. července 2019 00:15

PRAHA (ČTK) - Pražské městské části instalují v ulicích pítka pro ptáky. Nově jsou například v Praze 3, Praze 12 nebo Horních Počernicích. K umisťování misek s vodou vyzývají radnice také své obyvatele. Ornitologové tuto činnost vítají, především v zástavbách totiž ptákům chybí voda. Potřebují přitom alespoň dvakrát denně pít a také se koupat, uvedl Lukáš Viktora za Českou společnost ornitologickou. V horkých dnech je třeba pítka pravidelně doplňovat.
(Celý text)

Firma neuspěla u ministerstva pro místní rozvoj kvůli geotermální elektrárně v Tanvaldu
23. července 2019 00:13

TANVALD (ČTK) - Podmínky krajského úřadu Libereckého kraje ohledně vydání územního rozhodnutí na stavbu hloubkových vrtů pro geotermální elektrárnu v Tanvaldu v Jizerských horách platí. Firma Entergeo se zrušení tohoto rozhodnutí neúspěšně domáhala u ministerstva pro místní rozvoj (MMR), které ale neshledalo důvody k zahájení přezkumného řízení. Verdikt ministerstva zveřejnil Tanvald na webu města.
(Celý text)

Liberec vytvoří komisi ke zmírnění dopadu klimatických změn
23. července 2019 00:06

LIBEREC (ČTK) - Liberec ustanoví komisi pro klima, půjde o poradní orgán rady města. Podle primátora Jaroslava Zámečníka (SLK) by městu měla komise pomoci se zmírněním dopadů klimatických změn. Liberec se už dříve zavázal, že do roku 2030 sníží emise oxidu uhličitého (CO2) minimálně o 40 procent.
(Celý text)

Dění ve světě vidí Češi negativně v ekologii, kladně v ekonomice
23. července 2019 00:05

(ČTK) - Situaci ve světě vidí lidé v Česku nejhůře v řešení problémů v ekologii, negativně ho hodnotí více než 40 procent z nich. Spíše nepříznivě Češi nahlížejí také na řešení konfliktů nebo bezpečnost. Naopak relativně pozitivně lidé hodnotí světovou ekonomiku či mezinárodní vztahy. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), kterého se mezi 8. a 17. červnem zúčastnilo 1024 lidí.
(Celý text)

Sečení u rybníka na Žďársku zničilo hnízda vodních ptáků
22. července 2019 12:59

RUDOLEC (ČTK) - Sečení rákosin kolem Pařezného rybníku u Rudolce na Žďársku zničilo hnízda vodních ptáků, uhynula zřejmě i mláďata ohroženého dravce motáka pochopa. Sečení bez povolení prováděla společnost Rybníkářství Pohořelice. Své pochybení připustila. Případem se zabývá Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Havlíčkově Brodě, sdělil ČTK Vojtěch Kodet z České společnosti ornitologické.
(Celý text)

Lososy v Kanadě uvěznil sesuv, ochranáři je přepraví letecky
22. července 2019 10:13

OTTAWA (ČTK) - Kanadští ochranáři se chystají letecky přepravit tisíce lososů přes obtížně prostupný úsek řeky Fraser, aby rybám umožnili cestu k takzvaným trdlištím, kde se rozmnožují. Dnes o tom informoval portál BBC.
(Celý text)

Když zeleninu pěstují programátoři
22. července 2019 03:49

(Ekolist) - Pěstování bez půdy – hydroponie – je stará technologie, která dnes nachází nové uplatnění. Mezi její výhody totiž patří rychlejší růst rostlin, jejich menší náchylnost k chorobám a možnost s rostlinami hýbat.
(Celý text)

Sledování filmů a porna on-line? To je jedno procento globálních emisí
22. července 2019 02:10

PRAHA (Ekolist) - Psychologové a sociologové mají vůči pravidelné konzumaci internetového porna pár výhrad, ale odborníci z těchto sfér rádi kritizují kde co. Teď se ale zády k lechtivým videím sledovaným na internetu obrací i bojovníci za lepší životní prostředí. Jak například zmiňuje žurnál NewScientist, zdánlivě neškodná on-line záliba produkuje zlomky procent globálních emisí.
(Celý text)

Použitý kuchyňský olej pro evropská biopaliva se vyplatí dovážet z Asie. Pro přírodu to není dobrá zpráva
22. července 2019 01:20

PRAHA (Ekolist) - Odpad může mít větší cenu, než původní panenská surovina. V případě použitých kuchyňských olejů, které se přidávají jako ekologická příměs do biopaliv, to platí totálně. Získáváte dotace a uhlíkové kredity za zpracování odpadu i výrobu biopaliv. Výrobcům pohonných hmot se proto vyplatí dovážet použitý olej až z Asie. Píše o tom BBC.
(Celý text)

Parádní nález v Železných horách
22. července 2019 01:01

PRAHA (Ekolist) - Začalo to nevinně přecházením louky a nalezením květenství, o kterém víte, že se v přírodě běžně nevyskytuje. První fotografie a hledání informací o druhu orchideje. Příliš pozornosti jsem nálezu nevěnoval a vzpomněl si po třech letech. Druhá návštěva lokality v letošním červnu začala fotografováním sedmi kvetoucích rostlin. Snímky jsem zveřejnil na internetu a pak to vše začalo.
(Celý text)

Technické služby v Sokolově odvezly z černých skládek tuny odpadu
22. července 2019 00:15

SOKOLOV (ČTK) - Sokolovské technické služby (SOTES) odvezly už letos z černých skládek tuny odpadu. V uplynulém týdnu odklidili pracovníci několik kontejnerů odpadků z oblasti již převážně opuštěných garáží v Jižním lomu a velkou černou skládku vytvořili neukáznění občané také kolem parovodu v Mičurinově ulici. Podle zástupců města je černé skládky ideální likvidovat hned v zárodku. Lidé mohou pomoci například tím, že vznikající skládku nahlásí úřadu v mobilní aplikaci, uvedl mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.
(Celý text)

Stát poslal obcím kvůli úložišti 144 milionů, ne všechny je použily
22. července 2019 00:13

PRAHA (ČTK) - Obcím ze sedmi lokalit dotčeným výběrem hlubinného úložiště jaderného odpadu stát v uplynulých letech poslal celkem 144 milionů korun, ne všechny však příspěvek použily. Některé dodnes několikamilionový příspěvek mají na účtu, protože s projektem hlubinného úložiště na svém území nesouhlasí. Dvě lokality - Na Skalním u Dukovan a Janoch u Temelína, které přibyly na seznam zařazené později - zatím peníze nedostaly.
(Celý text)

Hasiči pomohli recyklovat 20.000 tun starých spotřebičů
22. července 2019 00:12

(ČTK) - Dobrovolní hasiči pomohli za osm let vysbírat od lidí v menších obcích 20.000 tun starých elektrospotřebičů. Množství odpovídá polovině ročního sběru spotřebičů předaných společností Elektrowin k recyklaci. Jeho sběrnou sítí loni prošlo 40.709 tun elektra, na trhu působí i další firmy zabývající se sběrem elektroodpadu. Hasiči za sběr šrotu získali 29 milionů korun. Nejaktivnější hasičský sbor pochází z Přepychů v Pardubickém kraji. Vyplývá to z tiskové zprávy společnosti Elektrowin, která zpětný odběr elektroodpadu zajišťuje.
(Celý text)

Zoo Zlín poslala poprvé do volné přírody v Bulharsku supa hnědého
22. července 2019 00:09

ZLÍN (ČTK) - Zlínská zoologická zahrada v pátek poprvé odeslala do bulharského pohoří Stará Planina supa hnědého. Spolu s ptákem stejného druhu z ostravské zoo tam bude vypuštěn do volné přírody. Do projektu obnovy populace supů v Bulharsku se zlínská zoo zapojila před deseti lety. Dosud do přírody vypustila 14 supů, a to bělohlavých a mrchožravých, řekl v pátek novinářům zoolog Václav Štraub.
(Celý text)

Právo úřadů nařizovat zásahy při napadení stromů se možná rozšíří
22. července 2019 00:08

PRAHA (ČTK) - Úřady by mohly získat právo nařídit vlastníkům stromů zásahy i v případě jejich napadení živočišnými nebo rostlinnými škůdci či houbami. Vláda se k novele moravskoslezských zastupitelů, která zavedení pravomoci předpokládá, postaví podle podkladů pro dnešní schůzi patrně neutrálně. O předloze rozhodnou zákonodárci.
(Celý text)

Dopravní podnik v Pardubicích testuje hybridní autobusy
22. července 2019 00:07

PARDUBICE (ČTK) - Dopravní podnik v Pardubicích minulý týden testoval hybridní autobusy, které kombinují dieselový a elektrický pohon. Uvažuje o jejich nákupu. Mohou mít až 30procentní úsporu paliv. Řekl to ředitel Tomáš Pelikán.
(Celý text)

Proč byste měli dětem dopřát pravidelný pobyt v přírodě?
21. července 2019 01:31

PRAHA (Ekolist) - Když jste byli ještě malí, tak jste nejspíš běhali s ostatními dětmi po hřišti nebo lezli po stromech. Časy se ale mění, a to, co bývalo považováno za běžnou součást dne, je pro dnešní děti nepředstavitelné. Možná i vaše děti zažívají každodenní nut(d)nou rutinu. Ráno přesun autem do školy nebo do školky, kde tráví několik hodin, aniž by se dostaly ven. Poté spěchají na kroužky a po napsání úkolů shlédnou něco v televizi nebo brouzdají po internetu, a jde se spát. Již od mala je jejich čas organizovaný, a od dospělých se tímto režimem moc neliší. Děti ale ke správnému vývoji pohyb a přírodu potřebují. Proč je tak důležité udělat si prostor pro kontakt s přírodou? A v čem dětem pobyt v přírodě prospívá?
(Celý text)

Na neprobádaném tichomořském ostrově objevil český vědec nové druhy mravenců a dalšího hmyzu
21. července 2019 01:30

PRAHA (Ekolist) - Z tříměsíční expedice na dosud téměř neprobádaný ostrov Bougainville v Tichém oceánu se právě vrátil český vědec Milan Janda z Entomologického ústavu Biologického centra Akademie věd ČR. Spolu s kolegy Jacobem Yombaiem a Alim Posmanem z výzkumné organizace New Guinea Binatang Research Center vůbec poprvé zdokumentovali výjimečnou rozmanitost hmyzu v panenských pralesech tohoto tropického ostrova a objevili několik nových druhů mravenců a dalšího hmyzu. Expedici financovala společnost National Geographic.
(Celý text)

Madagaskar se stává prvním africkým výrobcem kaviáru
21. července 2019 00:33

(ČTK) - Lidé znají jeho čokoládu, vanilku a tučná husí játra a nyní také kaviár. Madagaskar posílil svou pozici na trhu s luxusními potravinami a stal se jediným africkým producentem kaviáru, píše agentura AFP.
(Celý text)

Madagaskar se stává prvním africkým výrobcem kaviáru
21. července 2019 00:33

(ČTK) - Lidé znají jeho čokoládu, vanilku a tučná husí játra a nyní také kaviár. Madagaskar posílil svou pozici na trhu s luxusními potravinami a stal se jediným africkým producentem kaviáru, píše agentura AFP.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 978 | 979 | 980 | 981 | 982 | .. | 2138 | Další
Další články:
2. května 2024 06:00
1. května 2024 06:00
30. dubna 2024 06:01
29. dubna 2024 06:00
27. dubna 2024 06:00

Online diskuse
Zdokumentovaný lov srnce obojkovanými vlky na severu Čech. Jak často vlci loví v intravilánu?
3. května 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Dne 23. dubna 2024 obdržel tým České zemědělské univerzity, který realizuje telemetrický výzkum vlka v oblasti NP České Švýcarsko v rámci projektu Interreg Redema, informace o lovu srnce obecného minimálně dvěma vlky na okraji městského intravilánu. Jde o město Mikulášovice v okrese Děčín v okrajové oblasti národního parku České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce.
(Celý text)

MŽP povolilo průzkumné práce kvůli lithiu v obci Rožná na Žďársku
3. května 2024 01:14

(ČTK) - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) povolilo stanovení průzkumného území pro případnou těžbu lithia v obci Rožná na Žďársku. Podle úřadu nebyl žádný zákonný důvod žádosti, kterou kvůli prozkoumání ložisek nerostu podala společnost Geomin, nevyhovět. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Veronika Krejčí. Rozhodnutí je zatím nepravomocné. Obec, která s žádostí nesouhlasí, chce proti němu podat rozklad, řekl ČTK starosta Rožné Libor Pokorný (SOCDEM).
(Celý text)

V pražské zoo se narodil orangutan sumaterský
3. května 2024 01:12

PRAHA (ČTK) - V pražské zoologické zahradě se narodil orangutan sumaterský. Mládě už pije mateřské mléko a podle prvních pozorování je vitální. Zatím není jasné, zda jde o samečka, nebo samičku. Je to první mládě jedenáctileté samice Diri, která přišla na svět rovněž v Troji. Otcem je dvaadvacetiletý samec Pagy. Pavilon Indonéská džungle zůstává otevřený, návštěvníci tak mohou spatřit vzácný přírůstek už nyní, informovala zoo.
(Celý text)

ČSÚ: Domácnosti loni vodou šetřily, v průmyslu spotřeba stoupla
3. května 2024 01:01

(ČTK) - Domácnosti v Česku loni vodou dál šetřily, zatímco v průmyslu spotřeba meziročně mírně stoupla. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Spotřeba domácností klesla o tři procenta na 86,7 litru na osobu za den. Průmysl a ostatní odběratelé naopak spotřebovali vody o 1,5 procenta více než v roce 2022. Vodné i stočné loni dál meziročně zdražovaly, přičemž růst cen oproti roku 2022 ještě více zrychlil.
(Celý text)

Hasiči v noci na dnešek likvidovali požár v pralese Mionší v Dolní Lomné
2. května 2024 21:00

Dolní Lomná (Frýdecko-Místecko) (ČTK) - Hasiči v noci na dnešek likvidovali požár v pralese Mionší v Dolní Lomné na Frýdecko-Místecku. Požár zasáhl přibližně hektarovou plochu, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. Příčinou požáru byl podle vyšetřovatelů lidský faktor. Národní přírodní rezervace Mionší chrání rozsáhlý prales jehličnatých i listnatých stromů v Beskydech. Rozloha rezervace je bezmála 170 hektarů, čímž se Mionší řadí mezi největší pralesy v České republice.
(Celý text)

Japonsko vyzkouší systém s umělou inteligencí na varování před medvědy
2. května 2024 19:18

(ČTK) - Japonsko po rekordním počtu útoků medvědů na lidi vyzkouší systém varování založený na umělé inteligenci. Za poslední rok bylo v zemi při útocích medvědů zabito šest lidí a více než 200 jich bylo zraněno, informoval list The Guardian.
(Celý text)

Vinaři nebudou muset letos kvůli mrazům dodržovat některá technická opatření
2. května 2024 19:16

PRAHA (ČTK) - Zástupci vinařů se na dnešním jednání s ministrem zemědělství Markem Výborným (KDU-ČSL) domluvili na zrušení některých podmínek, které musí běžně plnit například při pěstování v ekologickém režimu. Kvůli mrazům totiž některým vinařům v Česku pomrzly i celé plochy vinic, a nejsou tak letos schopni dodržet určitá technická opatření.
(Celý text)

Ochranáři a včelaři umístili u D5 desítky pastí na invazní asijské sršně
2. května 2024 11:31

(ČTK) - Třicet až čtyřicet pastí k odhalení výskytu invazní asijské sršně umístili ochranáři z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) ve spolupráci s místními včelaři. Zatím jde převážně o Plzeňský kraj, hlavně o místa podél dálnice D5 desítky metrů až jeden kilometr od krajnice, ale také třeba v Železné a Bělé na Domažlicku, ve Švihově na Klatovsku, Šťáhlavech na Plzeňsku a v Hrádku u Rokycan. Pasti se umisťují také u dálnice D5 ve Středočeském kraji ve směru na Prahu a u logistických center, tedy překladišť zboží z kamionů, což jsou riziková místa. ČTK to dnes řekl Zdeněk Myslík z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Na čištění odpadních vod v EU by se měly podílet největší znečišťovatelé, farmaceutický a kosmetický průmysl
2. května 2024 11:30

(ČTK) - Na čištění městských odpadních vod by se od roku 2045 měly podílet největší znečišťovatelé, tedy farmaceutický a kosmetický průmysl, vyplývá z úpravy směrnice, kterou schválil v dubnu Evropský parlament. Česká asociace farmaceutických firem (ČAFF) uvedla, že směrnici vnímá jako další přítěž již tak těžko konkurenceschopnému odvětví a může to ovlivnit cenu i dostupnost léků. Zavedení dalších opatření se dotkne téměř 600 čistíren v Česku, náklady budou ve stovkách miliard korun během následujících 20 let, řekl ČTK ředitel Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK) Vilém Žák.
(Celý text)

Produkce elektřiny z větru v USA se loni poprvé po 25 letech snížila
2. května 2024 11:29

WASHINGTON (ČTK) - Produkce elektřiny z větrných elektráren ve Spojených státech se loni poprvé za čtvrt století snížila, a to o dvě procenta. Výroba byla nižší, přestože instalovaný výkon stoupl o 6,2 gigawattu (GW). Mohly za to slabší větry na Středozápadě, než je obvyklé. Vyplývá to ze zprávy amerického vládního úřadu pro energetické informace (EIA).
(Celý text)

Dříve opomíjená osika může lesníkům výrazně pomoct po kůrovcové kalamitě
2. května 2024 01:17

BRNO (ČTK) - Osika obecná, která byla dříve běžnou a častou součástí českých lesů, má velmi dobrý potenciál stát se využívanou přípravnou dřevinou při obnově lesů poničených suchem a kůrovcem. Mnohde si již na holiny našla cestu sama, uvedl Antonín Kusbach, jenž vedl mezinárodní tým lesnických vědců v čele s odborníky z Mendelovy univerzity v Brně při výzkumu rozšíření a roli osiky obecné v lesích.
(Celý text)

Evropská komise zahájila kroky proti 20 aerolinkám kvůli tzv. greenwashingu
2. května 2024 00:54

BRUSEL (ČTK) - Evropská komise (EK) společně s úřady na ochranu spotřebitelů členských zemí Evropské unie zahájila kroky proti dvaceti leteckým společnostem, a to kvůli zavádějícím tvrzením ohledně ochrany životního prostředí, takzvanému greenwashingu. Zaslala firmám dopisy, ve kterých identifikovala několik typů potenciálně zavádějících tvrzení, a vyzvala podniky, aby do 30 dnů uvedly své praktiky do souladu s právními předpisy EU v oblasti ochrany spotřebitelů. Komise o tom informovala ve své tiskové zprávě. Názvy aerolinek zatím nezveřejnila, protože vyšetřování je teprve v předběžné fázi.
(Celý text)

Hydrologové: Zásoby vodních nádrží v ČR jsou připravené i na extrémní sucho
2. května 2024 00:49

(ČTK) - Zásoby vodních nádrží jsou letos podle informací hydrologů, které ČTK oslovila, dostatečné, může za to srážkově nadprůměrná zima, která doplnila také zásoby podzemních vod. Aktuální stav nádrží zvládne podle hydrologů zajistit zásobování obyvatel, průmyslových podniků nebo chlazení elektráren i v případě opakování extrémního sucha. Pravděpodobnost výskytu nadprůměrně teplého roku je letos vyšší než v minulosti, tvrdí klimatolog Ondřej Lhotka.
(Celý text)

V českých městech a obcích opět probíhá květnová výzva Do práce na kole
2. května 2024 00:25

(ČTK) - Počínaje včerejškem začala v Česku měsíční výzva Do práce na kole. Lidé během ní mohou do 31. května cestovat do práce či školy na kole, pěšky nebo klusem a při tom porovnávat své síly s dalšími účastníky. Akce je pro týmy i jednotlivce a nerozhoduje počet kilometrů, ale pravidelnost. Loni se květnové výzvy, kterou pořádá spolek AutoMat, zúčastnilo 25 600 lidí z různých měst a obcí v ČR.


(Celý text)

Vědci na Špicberkách zaznamenali první případ úmrtí mrože na ptačí chřipku
1. května 2024 21:17

(ČTK) - Na jednom z norských ostrovů v Severním ledovém oceánu byl potvrzen první případ úmrtí mrože na ptačí chřipku. Informoval o tom list The Guardian s odkazem na vědce. Virus už zabil i další savce včetně lachtanů a tuleňů.
(Celý text)

Z pokácení slavného stromu u Hadriánova valu v Anglii byli obviněni dva muži
1. května 2024 18:55

LONDÝN (ČTK) - Dva muži byli obviněni z pokácení slavného, zhruba 150 let starého stromu u Hadriánova valu na severu Anglie. Informovala o tom podle agentury AP prokuratura. Majestátní javor klen, který byl díky své fotogeničnosti velkou turistickou atrakcí, někdo úmyslně pokácel koncem loňského září.
(Celý text)

Hasiči v Královéhradeckém kraji dnes zasahovali u několika požárů v přírodě
1. května 2024 18:51

(ČTK) - Hasiči v Královéhradeckém kraji dnes zasahovali u několika požárů v lesních porostech. Problémy působí především silný vítr a sucho, uvedli. Například u Hořic na Jičínsku hořela hrabanka, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Zákaz rozdělávání ohňů v přírodě v kraji zatím vyhlášen nebyl. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal pro většinu ČR výstrahu před nebezpečím vzniku požárů.
(Celý text)

Odborníci v Lysicích registrují nové odrůdy ovoce a udržují živou kolekci
1. května 2024 12:59

LYSICE (ČTK) - Většina nových odrůd ovoce, které se v posledních letech v Česku objevily, rostou společně v Lysicích na Blanensku. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZUZ) na tamější zkušební stanici registruje nově vyšlechtěné odrůdy ovoce a zároveň udržuje takzvanou živou kolekci, do které umisťuje registrované odrůdy. Čítá stovky odrůd a přes 2000 stromů, řekla ČTK vedoucí stanice Eva Gothardová. Dá se podle ní říci, že ovocné odrůdy, které rostou v českých sadech a zahradách, rostou také v Lysicích.
(Celý text)

Český projekt Jedna příroda se loni umístil v top ten evropských LIFE projektů. I díky dokumentárnímu filmu Hodnoty přírody
1. května 2024 05:59

PRAHA (Ekolist) - Český projekt Jedna příroda byl v LIFE Highlights 2023 označen jako jeden z deseti nejlepších LIFE projektů z celé EU. A to nejen díky úspěšnému plnění nastavených cílů, které přispívají k ochraně přírody a krajiny, ale také díky takovým výstupům oslovujícím širokou veřejnost, jako je dokumentární film Hodnoty přírody (The Values of Nature).
(Celý text)

Česko je dvacet let v EU. Co nám to přineslo v oblasti životního prostředí?
1. května 2024 05:04

PRAHA (Ekolist) - Kvalita pitné vody i čistota řek a vodních nádrží, čistší ovzduší ve městech a obcích nebo větší podíl chráněné přírody na území České republiky. Ochrana životního prostředí prošla v posledních dekádách skokovým zlepšením. Vstup do Evropské unie v roce 2004 byl na této cestě důležitým milníkem.
(Celý text)

Česko je dvacet let v EU. Co nám to přineslo v oblasti životního prostředí?
1. května 2024 05:04

PRAHA (Ekolist) - Kvalita pitné vody i čistota řek a vodních nádrží, čistší ovzduší ve městech a obcích nebo větší podíl chráněné přírody na území České republiky. Ochrana životního prostředí prošla v posledních dekádách skokovým zlepšením. Vstup do Evropské unie v roce 2004 byl na této cestě důležitým milníkem.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2138 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama