titulní strana > co píší jiní
Většina bioproduktů se ve Švýcarsku prodává v plastových obalech
19. července 2019 00:24

(ČTK) - Většina bio ovoce a bio zeleniny se ve Švýcarsku prodává v plastových obalech, zatímco u standardních výrobků je podíl mnohem menší. Švýcarská organizace pro ochranu spotřebitelů zjistila, že v plastu se prodává 84 procent organicky pěstovaného ovoce a zeleniny, v případě konvenční produkce je to 44 procent.
(Celý text)

V motýlím domě se vylíhl atlas velký, známý jako hadí motýl
19. července 2019 00:20

PRAHA (ČTK) - V pražském motýlím domě Papilonia se v úterý vylíhl atlas velký, který je co do plochy křídel považován za největšího motýla na světě. Křídla tohoto druhu tvarem a kresbou připomínají hlavu hada, proto se mu také přezdívá hadí motýl. Žít bude zhruba týden, v nejbližších dnech by se ale mělo v Papilonii vylíhnout dalších devět jeho kukel, sdělil za motýlí dům Michael Kučera.
(Celý text)

Stát hledá nové majitele pro desítky zvířat, loni jich předal 236
19. července 2019 00:17

PRAHA (ČTK) - Stát hledá nové majitele pro desítky zvířat, která se do jeho péče dostala kvůli týrání a nevhodné péči nebo po zemřelých lidech bez dědiců. K adopci je nabízí web Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Loni úřad našel nové vlastníky pro 236 zvířat, většinou psů, včetně stovky čivav z nelegální množírny z Plzeňska. Aktuálně je k dispozici 78 psů a šest koček. Včera to sdělil mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka.
(Celý text)

Vandal zničil ve Valašském Meziříčí deset stromů, město je pokácí
19. července 2019 00:13

VAL. MEZIŘÍČÍ (ČTK) - Neznámý vandal zničil ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku deset stromů. Do kmenů třešní v Sokolské ulici a v ulici 1. máje navrtal otvory a následně do nich nalil chemickou látku, která zapříčinila uschnutí stromů. Radnice je bude muset nechat pokácet. Město podá trestní oznámení na neznámého pachatele, sdělil včera mluvčí valašskomeziříčské radnice Lukáš Martinek.
(Celý text)

MŽP dalo obcím na nové zdroje vody 470 milionů Kč
19. července 2019 00:12

(ČTK) - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) dosud schválilo 418 projektů pro obce, které řeší problémy s pitnou vodou, za zhruba 470 milionů korun. Pro dalších 400 obcí má MŽP připravených 450 milionů Kč, o něž mohou obce žádat do konce roku 2020. Novinářům to včera řekli premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr životního prostředí Richard Brabec (za ANO) v Jivně na Českobudějovicku, kde problém s pitnou vodou vyřeší nový vrt.
(Celý text)

ČEZ za rok zdvojnásobil počet rychlodobíjecích stanic na 100
19. července 2019 00:09

PRAHA (ČTK) - Energetická firma ČEZ za poslední rok zdvojnásobila počet rychlodobíjecích stanic pro elektromobily na 100. Dalších téměř 60 stanic umožňuje normální, tedy pomalejší dobíjení. Uvedli to včera zástupci společnosti. V Česku je celkem zhruba 400 dobíjecích stanic od různých provozovatelů. Ministerstvo dopravy chce během příštích čtyř let podpořit z operačního programu Doprava vybudování okolo 500 dalších rychlodobíjecích stanic po celé ČR.
(Celý text)

Předpověď počasí: jak bude v roce 2050?
18. července 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Jak bude zítra? Kvalifikovaný odhad vám dodají meteorologové ve formě předpovědi počasí. A pokud vás trápí, jaké klima bude panovat ve stovkách světových metropolí v roce 2050, je třeba se ptát výzkumníků Crowtherovy laboratoře v Curychu. Ti totiž naši teplejší a vlhčí budoucnost přenesli do interaktivní mapy. Píše o tom ScienceAlert.
(Celý text)

Vědci zkoumají, kolik horka a sucha snesou stromy ve městě
18. července 2019 00:58

BRNO (Ekolist) - Vědci ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně zkoumají stresové podmínky stromů v městském prostředí. V Brně tento týden instalovali na dvou vybraných ulicích teplotní a vlhkostní čidla, která budou monitorovat vlhkost a teplotu půdy. Cílem je zjistit, jak stromy reagují například na letní horka a nedostatek vody v půdě.
(Celý text)

V Itálii nahánějí medvěda, který unikl ze 4 metry vysoké ohrady
18. července 2019 00:45

(ČTK) - Lesníci v severoitalském regionu Trentino se pokoušejí polapit medvěda, který při útěku překonal čtyři metry vysoký elektrický ohradník. Úřady povolily jeho odstřel, proti čemuž se vzedmula široká vlna nevole, informovala stanice BBC.
(Celý text)

Ochránci přírody požadují zákaz kůrovcové těžby na Suchém vrchu
18. července 2019 00:38

OLOMOUC (ČTK) - Ekologické organizace požádali ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO), aby pomocí předběžného opatření zakázal těžbu kůrovcem napadených stromů v přírodní rezervaci Suchý vrch u Vrbna pod Pradědem v Jeseníkách. "Situace je kritická," řekl včera předseda Společnosti přátel Jeseníků Ondřej Bačík. Výjimku k těžbě v rezervaci Suchý vrch před několika dny vydala Správa CHKO Jeseníky, jejíž vedení tvrdí, že postupuje citlivě.
(Celý text)

Pentagon musí prověřit experimenty s klíšťaty, nařídila sněmovna
18. července 2019 00:22

(ČTK) - Americká Sněmovna reprezentantů uložila Pentagonu prověřit, zda za rozšířením klíšťat infikovaných lymskou boreliózou nestojí experimenty armády s biologickými zbraněmi. Informoval o tom včera server CNN. Nemoc lékaři ve Spojených státech ročně diagnostikují více než 300.000 lidem.
(Celý text)

Stát dá 1 až 1,5 miliardy Kč na projekty na zadržení vody v krajině
18. července 2019 00:20

NENAČOVICE (ČTK) - Stát vynaloží jednu až 1,5 miliardy korun na projekty zaměřené na zadržení vody v krajině. Většina peněz bude z evropského Operačního programu Životní prostředí, projekty zajistí Státní pozemkový úřad. Novinářům to při včerejší návštěvě Nenačovic na Berounsku řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
(Celý text)

Ministerstvo průmyslu a obchodu poskytne obcím dotčeným hledáním úložiště 53 milionů Kč
18. července 2019 00:19

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) poskytne obcím dotčeným výběrem hlubinného úložiště jaderného odpadu kompenzaci 53 milionů korun. Každá obec by měla dostat jeden milion. Peníze půjdou z atomového účtu, obce si je mohou vzít, anebo je mohou odmítnout. Není to žádné výkupné, žádný závazek, je to pouze milion korun za to, že se v posledních několika letech s nimi diskutovalo, řekl včera na tiskové konferenci ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) po jednání se starosty z devíti lokalit. Peníze by měly dostat nejdříve v lednu 2021.
(Celý text)

Ruská prokuratura si posvítí na "sibiřské Maledivy"
18. července 2019 00:17

(ČTK) - Jezírkem s tyrkysově zbarvenou vodou na okraji ruského Novosibirsku, kterému se přezdívá "sibiřské Maledivy", se začala zabývat tamní prokuratura. A to ne kvůli nebývalému zájmu, jaký tato nádrž na odpad z uhelné elektrárny vyvolala mezi ruskými uživateli instagramu, ale kvůli možnému porušení předpisů o ochraně životního prostředí.
(Celý text)

Na pardubické Drážce bude psí park, čtvrtý ve městě
18. července 2019 00:14

PARDUBICE (ČTK) - V Pardubicích vznikne nejspíš do podzimu čtvrtý park pro psy, kde mohou běhat bez vodítka. Bude na Drážce, nejdřív ho ale musí schválit zastupitelé. Řekl to starosta městského obvodu III Vítězslav Štěpánek (ODS).
(Celý text)

Při srážce tankerů uniklo nejvíc ropy před 40 lety u Tobaga
18. července 2019 00:12

TOBAGO/PRAHA (ČTK) - Jedná se o nejhorší katastrofu tankeru v historii podle množství vylitých tun ropy do moře, celkově jde o pátou nejhorší ropnou katastrofu vůbec. U karibského ostrova Tobago se před 40 lety, 19. července 1979, v tropické bouři srazil řecký tanker Atlantic Empress s dalším tankerem Aegean Captain. Obě lodě se vzňaly a rozlomily, do moře uniklo na 287.000 tun ropy. Neštěstí se událo poměrně daleko od pevniny, čímž byly nejbližší ostrovy uchráněny od masivního znečištění ropou.
(Celý text)

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci
18. července 2019 00:08

PRAHA (ČTK) - Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Psaly o tom včera Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.
(Celý text)

Sýkora modřinka se obejde i bez žluté barvy
17. července 2019 01:46

PRAHA (Ekolist) - Terénní zooložka Zoo Ostrava Markéta Ticháčková při pravidelném jarním kroužkování ptáků na Českolipsku odchytila netradičně zbarvenou sýkoru, která vyvolala otázky, zda se nejedná o u nás velmi vzácnou sýkoru azurovou ze severovýchodní Asie. Bližší určení dle více morfologických znaků však přineslo jasnou odpověď – jednalo se o netypicky světle zbarvenou modřinku, u nás jednu z nejběžnějších sýkor.
(Celý text)

Portugalské montado vnáší do tradičního zemědělství pestrost
17. července 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Alternativní přístup k zemědělské produkci, který chrání krajinu, zvířata i rostliny. A škodní na něm nejsou ani hospodáři, kteří se o svou půdu starají. Tak vidí funkční pojetí agrolesnictví Alfredo Cunhal z Portugalska, který přetváří rodinnou farmu na montado. Bez spousty stromů a prasat by se přitom neobešel.
(Celý text)

Jihoafričané profitují z obchodu s lvími kostmi
17. července 2019 00:35

(ČTK) - V Jihoafrické republice roste obchod s kostmi lvů. Šelmy jsou v zemi chovány v zajetí a jejich kosti včetně zubů a drápů se pak prodávají do celého světa, nejčastěji do Asie, napsal list The New York Times.
(Celý text)

Jihoafričané profitují z obchodu s lvími kostmi
17. července 2019 00:35

(ČTK) - V Jihoafrické republice roste obchod s kostmi lvů. Šelmy jsou v zemi chovány v zajetí a jejich kosti včetně zubů a drápů se pak prodávají do celého světa, nejčastěji do Asie, napsal list The New York Times.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 990 | 991 | 992 | 993 | 994 | .. | 2148 | Další
Další články:
21. května 2024 05:45
20. května 2024 06:05
19. května 2024 06:14
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02

Online diskuse
O ochraně Soutoku se bez výsledku jedná už půl století
21. května 2024 05:25

PRAHA (Ekolist) - Lužní lesy nad soutokem Moravy a Dyje, známé také jako Soutok nebo Moravská Amazonie, jsou přírodně nejbohatší lesy u nás. Pro řadu druhů živočichů, hub a rostlin jsou hlavním nebo jediným místem výskytu u nás. Vlastníkem je český stát, který se před více než dvaceti lety zavázal k jejich ochraně. Tu dosud nebyl schopen zajistit. Toto cenné území ale řádnou péči a ochranu potřebuje nutně a co nejdříve.
(Celý text)

Vláda projedná návrh zákona o ochraně ovzduší a jeho připomínky
21. května 2024 01:24

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí ve středu předloží vládě k projednání návrh zákona, kterým se mění zákon o ochraně ovzduší a další související zákony. Cílem novely je změnit platnou právní úpravu tak, aby co nejlépe odpovídala aktuálním potřebám v oblasti ochrany ovzduší. Meziresortní řízení návrhu zákona skončilo v loni v červnu. Návrh zákona se předkládá vládě k projednání s třemi rozpory, u kterých se nenalezla shoda.
(Celý text)

O prodloužení výjimky pro rtuť pro elektrárnu Počerady rozhodne ministerstvo
21. května 2024 01:00

(ČTK) - Nevládní organizace a spolky se odvolaly proti prodloužení emisní výjimky pro rtuť pro uhelnou elektrárnu Počerady na Lounsku. Rozhodovat o odvolání bude ministerstvo životního prostředí. Výjimka má skončit u dvou kotlů 30. června, u dalšího na konci roku a u zbylých dvou 30. června 2025. Elektrárna Počerady patří pod skupinu Sev.en Česká energie finančníka Pavla Tykače.
(Celý text)

Praha rozšíří svoz zbytků jídla ze škol i na domovy pro seniory
21. května 2024 00:29

PRAHA (ČTK) - Pražský magistrát rozšíří svoz zbytků jídla ze školních jídelen i na domovy pro seniory, které provozuje. O službu podle schváleného dokumentu projevilo zájem osm z deset domovů. Město také službu začne poskytovat dalším 20 školám ke 400, které již ji využívají. Svoz takzvaného gastroodpadu magistrát rovněž testuje pro domácnosti v některých městských částech.
(Celý text)

U Hrádku n. N. myslivci ulovili další divoké prase nakažené africkým morem
20. května 2024 23:16

HRÁDEK NAD NISOU (ČTK) - V Hrádku nad Nisou na Liberecku u hranic s Polskem myslivci ulovili další divoké prase nakažené africkým morem prasat. Laboratoř státního veterinárního ústavu nákazu potvrdila u kusu ulovené v katastru Václavic, informoval dnes ČTK zastupující mluvčí Státní veterinární správy ČR Petr Majer. Nákaza byla potvrzena u zvířete uloveného v takzvaném uzavřeném pásmu II, nebude to tak znamenat další změny hranic ochranných pásem vymezených kolem míst výskytu nákazy.
(Celý text)

Japonsko zavedlo on-line rezervace pro výstup na horu Fudži
20. května 2024 18:57

TOKIO (ČTK) - Japonsko dnes zavedlo on-line rezervace pro turisty, kteří chtějí vystoupit na nejvyšší japonskou horu Fudži po nejfrekventovanější stezce vedoucí na vrchol. Stezku, která bývá obvykle otevřená od 1. července do 10. září, v posledních letech zaplavily davy návštěvníků, což vyvolává zvýšené riziko nehod a obavy z ničení životního prostředí v oblasti. Japonské úřady již dříve oznámily, že denní počet návštěvníků omezí na 4000 a výstup zpoplatní.
(Celý text)

Aktivisté zvažují právní kroky proti rozšíření německé továrny automobilky Tesla
20. května 2024 18:40

Grünheide (Německo) (ČTK) - Ekologičtí aktivisté zvažují právní kroky proti plánovanému rozšíření továrny amerického výrobce elektromobilů Tesla v obci Grünheide v německé spolkové zemi Braniborsko. Agentuře DPA to dnes řekl šéf braniborské pobočky ekologické organizace Naturschutzbund Deutschland (Nabu) Björn Ellner.
(Celý text)

Ministerstvo zemědělství dá na rozvoj venkova 5 miliard korun, o využití peněz rozhodnou regiony
20. května 2024 18:38

LIBEREC (ČTK) - Téměř pět miliard korun na dotacích dostanou do roku 2027 místní akční skupiny (MAS) v programu na rozvoj venkova. Nová pravidla umožní akčním skupinám, což jsou sdružení občanů, neziskových organizací nebo obcí, využít peníze nejen na spolupráci mezi sebou, ale také na projekty, které samy uznají za nejdůležitější pro daný region. Může jít například o investice do stezek nebo sociálních služeb pro seniory. Zároveň jim podstatně ubude byrokracie, uvedlo ministerstva zemědělství.
(Celý text)

Ministerstvo od září sníží dotace na výměnu kotlů. Zároveň oznámilo, jak budou probíhat kontroly
20. května 2024 14:35

PRAHA (Ekolist) - Zákaz využívání kotlů první a druhé emisní třídy začne platit od 1. září 2024. Mnoho občanů již využilo podporu z kotlíkových dotací i z programu Nová zelená úsporám. Ty, kteří nevyhovující kotle ještě nevyměnili, Ministerstvo životního prostředí nabádá, aby tak učinili a využili do konce srpna jedinečné příležitosti čerpat aktuální výši dotací. Od 1. září sice bude podpora pokračovat, ale bude výrazně nižší. Pokud si navíc domácnosti stihnou o dotaci požádat do konce srpna, i když nestihnou kotel vyměnit, budou k tomu úředníci při kontrolách přihlížet. A nově bude možné od září zažádat o dotaci na výměnu všech uhelných kotlů.
(Celý text)

Ostravská zoo bude hostit mezinárodní ochranářskou konferenci
20. května 2024 11:01

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada bude v červenci hostit mezinárodní ochranářskou konferenci EAZA Conservation Forum 2024. Účastnit se jí bude více než stovka zástupců institucí z celého světa, sdělila mluvčí zahrady Šárka Nováková.
(Celý text)

Případem nevhodného uložení tun fosforu v Rajhradě se bude zabývat odvolací soud
20. května 2024 10:54

(ČTK) - Případem nevhodného uložení 19 tun nebezpečného bílého fosforu v Rajhradě na Brněnsku se bude zabývat odvolací Vrchní soud v Olomouci. Krajský soud v Brně na začátku dubna za neoprávněné nakládání s odpady a obecné ohrožení potrestal obžalovaného muže 20 měsíci vězení, dva další podmíněnými a peněžitými tresty, tresty dal i dvěma firmám. Všichni kromě jedné firmy se proti rozsudku odvolali. Odvolal se i žalobce a žádá přísnější tresty. ČTK o odvoláních informovala mluvčí krajského soudu Klára Belkovová.
(Celý text)

Projekty přeměny Mostecka a vzdělávání v Ústeckém kraji mohou získat peníze z EU
20. května 2024 10:53

(ČTK) - Projekty využití těžební lokality na Mostecku a vzdělávání zaměřené na přeměnu průmyslového regionu v základních a mateřských školách v Ústeckém kraji by mohly získat dotaci z Evropské unie. Oba strategické projekty doporučila Regionální stálá konference Ústeckého kraje ministerstvu životního prostředí k posouzení. Kraj to uvedl na webu.
(Celý text)

Má to smysl. Po deseti letech vytrhávání invazní boryt z Pálavy téměř zmizel
20. května 2024 02:04

PRAHA (Ekolist) - Dlouhodobé systematické úsilí ochranářů a stovek dobrovolníků přináší výsledky. Invazní boryt barvířský v národní přírodní rezervaci Děvín se už téměř podařilo zlikvidovat.
(Celý text)

Nová studie našla ve více než polovině vzorků spermatu vysoké množství herbicidu glyfosátu
20. května 2024 01:49

(ČTK) - Více než 55 procent vzorků spermatu z francouzské kliniky pro léčbu neplodnosti obsahovalo vysoké množství glyfosátu, nejběžnějšího prostředku na hubení plevele na světě. Zjistila to nová studie, která vyvolává další otázky ohledně dopadu této chemické látky na reprodukční zdraví a celkovou bezpečnost, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Analytik: Oblíbenou dezinformací popíračů změn klimatu jsou teorie o spiknutí
20. května 2024 01:45

(ČTK) - U popíračů změn klimatu jsou v posledních letech oblíbené konspirační teorie, které tvrdí, že informace o klimatické změně jsou výsledkem spiknutí. ČTK to řekl analytik Vojtěch Pecka. Škála různorodosti těchto teorií je podle něj široká, jejich motivace jsou ekonomické, ideologické či geopolitické a mocenské. K popíračům klimatických změn podle Pecky patří nejen třeba zástupci fosilního průmyslu, nýbrž i států jako například Rusko nebo Saudská Arábie, které jsou závislé na exportu fosilních paliv.
(Celý text)

Chystaná novela legalizuje komerční chov zvířat, kritizuje ji unie zoologických zahrad
20. května 2024 00:48

(ČTK) - Unie českých a slovenských zoologických zahrad nesouhlasí s chystanou novelou zákona o zoologických zahradách. Podle ní by pomohla legalizovat doposud nezákonný komerční chov volně žijících zvířat a podpořila by tak nelegální aktivity a obchod se zvířaty. Novela totiž počítá se zavedením akreditovaných zařízení, jako jsou například zookoutky, pro která ale mají platit méně přísná pravidla než pro zoologické zahrady. ČTK to dnes sdělil prezident Unie českých a slovenských zoologických zahrad a ředitel olomoucké zoo Radomír Habáň. Organizace sdružuje 18 zoologických zahrad v Česku a na Slovensku.
(Celý text)

Příběh unikátní zahrady pod Nuselským mostem začal před sto lety
19. května 2024 19:20

PRAHA (ČTK) - V údolí pod pražským Nuselským mostem se nachází nevšední a stále pro mnoho lidí neznámá Umělecká zahrada, která vznikla před sto lety okolo prosperující sochařské dílny. Na úzkém pozemku podél železniční trati doplňují stromy, keře, trávníky a záhony s květinami desítky uměleckých děl - sochy, busty a reliéfy, vstupní portály, sloupy, fontány či altány s posezením. Pozoruhodnou i pohnutou historii tohoto místa připomíná nově otevřená výstava v galerii zahrady, která mapuje umění sochařů a štukatérů z přelomu 19. a 20. století. Areál je veřejnosti přístupný do konce října, a to každou středu a sobotu od 10:00 do 16:00. ČTK to řekl majitel Umělecké zahrady Vojtěch Haluza, který stojí za její novodobou obnovou.
(Celý text)

Tokio bojuje proti mývalům. Z mazlíčků se stala hrozba pro ekosystém
19. května 2024 18:32

TOKIO (ČTK) - Japonské hlavní město už vyhrálo bitvu, která měla za cíl dostat pod kontrolu populaci obřích, hladových vran. Nyní se ale tokijské úřady pustily do mnohem tvrdšího oříšku: do další zvířecí hrozby v podobě mývalů severních, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Plzeň dá peníze na školní včelí úly, květinovou louky i na řezy stromů
19. května 2024 18:04

PLZEŇ (ČTK) - Plzeň podpoří sedm projektů ze svého fondu životního prostředí více než 680 000 korunami. Peníze dá například na školní včelí úly, založení květinové louky, péči o zelenou fasádu nebo na řezy vzrostlých stromů a nádrže na vodu na městských hřbitovech. Dotace tento týden schválili zastupitelé.
(Celý text)

Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2148 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama