titulní strana > co píší jiní
P(r)ohnojená rodná hrouda
27. června 2019 01:52

PRAHA (Sedmá generace) - Víra v pokrok vědy a rozumu nikdy nebyla silnější než v dlouhém devatenáctém století. Když chemik Fritz Haber přišel v roce 1909 na to, jak syntetizovat čpavek z atmosférického dusíku, jistě byl přesvědčen, že s pomocí vědy, respektive umělých hnojiv, pomůže nakrmit celý svět. A svým způsobem měl pravdu. Jenže už nemohl dohlédnout všechny následky, které rozšíření umělých hnojiv přineslo — a které nás o sto let později mohou přivést až k potravinové krizi.
(Celý text)

Černé skládky ve Velké Británii. Nový byznys pro mafii
27. června 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Dosud platilo, že nelegální skládky odpadků, stavební suti nebo komunálního odpadu, jsou možná problém pro životní prostředí, ale nic až tak zásadního k řešení pro špičkové kriminalisty. V Británii teď tento názor rychle přehodnocují. Kolem černých skládek vytvořil místní organizovaný zločin výnosný byznys, který přijde daňové poplatníky na víc než jednu miliardu liber. Píše o tom NBCnews.
(Celý text)

Umělá palma v centru Varšavy před časem "uschla", teď zas "ožila"
27. června 2019 00:45

(ČTK) - Umělohmotná palma v centru Varšavy se minulou sobotu opět zazelenala poté, co jí začátkem měsíce "uschly" listy. Na svých internetových stránkách o tom informoval list Gazeta Wyborcza. Aktivisté tímto způsobem chtěli upozornit na znečištění ovzduší.
(Celý text)

Mexické pobřeží sužují chaluhy, které znečišťují moře a zapáchají
27. června 2019 00:35

CANCÚN (ČTK) - Některé turisticky nejvytíženější mexické pláže u Karibského moře trpí přemnožením mořských chaluh, které barví jinak průzračně modrou vodu do hněda a při rozkladu zapáchají jako zkažená vejce. Informaci přinesl server BBC. Místní se obávají, že znečištěné moře poškodí lokální ekonomiku založenou na turismu, a kritizují mexického prezidenta Andrése Manuela Lópeze Obradora kvůli tomu, že věc v pondělí nazval okrajovým problémem.
(Celý text)

Svět čeká klimatický apartheid, tvrdí odborník bádající pro OSN
27. června 2019 00:25

(ČTK) - Světu hrozí klimatický apartheid, uvedl v úterý ve vydané zprávě zvláštní zpravodaj OSN pro extrémní chudobu a lidská práva Philip Alston. Podle něj následky klimatické změny nejvíce pocítí nejchudší obyvatelé planety, bohatí použijí své peníze, aby se hladu a válkám vyhnuli.
(Celý text)

Botanická zahrada v Praze 9 v létě láká na palmy i do skleníků
27. června 2019 00:22

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada při Střední odborné škole Jarov v Praze 9 má otevřeno celé prázdniny. Návštěvníkům je přístupná zdarma. V letních měsících si tu mohou prohlédnout například sbírku palem, které jsou pravděpodobně jedny z nejstarších v Praze, uvedl pro novináře ředitel školy Miloslav Janeček. Skleníky, jejichž pěstební plocha je přes 3000 metrů čtverečních, mají podle něho nejmodernější technologii v Praze. Zahradnická část školy letos v říjnu oslaví 110. výročí založení.
(Celý text)

NP Šumava už má letos 15.000 krychlových metrů kůrovcového dřeva
27. června 2019 00:20

VIMPERK (ČTK) - V šumavském národním parku je letos připraveno ke zpracování už 15.000 krychlových metrů dřeva napadených kůrovcem. Je to výrazně více než ve stejnou dobu v minulých letech. NP Šumava předpokládá, že počet stromů napadených kůrovcem ještě zásadně vzroste. Park uzavřel před sezonou dohodu s 64 firmami na těžbu a zpracování dřeva. Nyní shání další, jelikož nasmlouvané společnosti nestačí napadené stromy zpracovávat. Včera to řekl mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák.
(Celý text)

Brno-střed kvůli horku začalo kropit ulice v centru města
27. června 2019 00:19

BRNO (ČTK) - Městská část Brno-střed kvůli panujícímu vedru včera začala s kropením ulic v centru města. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí radnice Kateřina Dobešová. Ulice ve vyčleněných lokalitách se stejně jako včera budou dnes kropit třikrát za den. V dalších dnech bude záviset na počasí.
(Celý text)

LIKO-S otevřel průmyslovou halu se zelenou střechou i fasádou
27. června 2019 00:17

SLAVKOV (ČTK) - Zelenou průmyslovou halu minulý týden ve Slavkově u Brna otevřela společnost LIKO-S. Budova má střechu i fasádu osázenou zelení a náklady na chlazení šestkrát nižší než srovnatelné haly postavené tradičním způsobem. Podle vedení firmy jde o první podobnou stavbu na světě.
(Celý text)

Francouzský stát prohrál soud ohledně znečištění ovzduší
27. června 2019 00:15

(ČTK) - Francouzský stát se v uplynulých letech nedostatečně staral o kvalitu ovzduší v okolí Paříže. Rozhodl tak správní soud, který dal zapravdu ženě, jež stát zažalovala kvůli zhoršujícím se problémům s onemocněními dýchacích cest. Její žádost o odškodnění ale soud odmítl, informovala v úterý agentura DPA.
(Celý text)

Policie: Při uštknutí zmijí na Hradecku zákon porušen nebyl
27. června 2019 00:12

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Při uštknutí chovatele zmijí paví minulý týden na Královéhradecku policie nezjistila protiprávní jednání a na události neměl nikdo jiný vinu. Policie se proto případem dál zabývat nebude. Včera to řekla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová. Uštknutého muže přepravil vrtulník ve čtvrtek 20. června do specializované pražské nemocnice. Uštknutí muž přežil.
(Celý text)

Odpadová firma spustila projekt zaměřený na plýtvání potravinami
27. června 2019 00:09

BRNO (ČTK) - Brněnská městská společnost SAKO, která má na starosti svoz a likvidaci komunálního odpadu, spustila výzkumný projekt zabývající se plýtváním potravinami. Cílem je zjistit, jaký je ve vybraných lokalitách podíl vyhozených potravin ve směsném komunálním odpadu a jaký vliv bude mít na chování lidí osvěta. V tiskové zprávě to v úterý uvedl mluvčí firmy Martin Drozd.
(Celý text)

Pár tipů, jak se doma ubránit vedru bez klimatizace
26. června 2019 09:00

PRAHA (Ekolist) - Venku letní pařák a doma vedro k zalknutí. Řešením může být nákup klimatizace, ale ne každý si ji může dovolit a ne každý ji doma chce. Není ale důvod proto doma trpět. Existují triky a tipy, jak zkusit teplotu doma trochu srazit a přežít i saharská vedra.
(Celý text)

Českým polím chybí pestrost pěstovaných plodin. Dominují jim pouhé čtyři
26. června 2019 01:07

PRAHA (Sedmá generace) - Jarní zežloutnutí našich polí se stalo každoročním koloritem. Vždycky s sebou přinese také obvyklou argumentační přestřelku, zda se řepky nepěstuje příliš, nakolik krajině škodí, anebo naopak prospívá. Jak si však ve stínu řepkové debaty vedou ostatní plodiny a čím se naši zemědělci řídí při jejich výběru?
(Celý text)

Vanuatu zakáže jednorázové plínky, matky se bouří
26. června 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Ostrovní stát Vanuatu pokračuje v boji proti plastovému znečištění a po zákazu plastových brček, igelitových sáčků a polystyrenových přepravek teď vyhlašuje válku jednorázových dětským plínkám. Naráží přitom na výrazný odpor matek, které se obávají, že je zákaz vrátí o celá desetiletí nazpět. Píše o tom Guardian.
(Celý text)

Vědci: Riziko klíšťových infekcí souvisí s přemnožením hrabošů
26. června 2019 00:53

OLOMOUC (ČTK) - Zvýšené riziko nebezpečných infekčních nemocí přenášených klíšťaty souvisí podle vědců s přemnožením hrabošů. Pomocí dat o početnosti drobných hlodavců lze podle nich předpovědět v Evropě s ročním předstihem riziko nakažení lymskou boreliózou a klíšťovou encefalitidou a v dotčených lokalitách včas před tímto rizikem varovat obyvatelstvo. Vyplývá to z objevu týmu vědců z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého a brněnské fakulty veterinární hygieny a ekologie, informovali dnes zástupci olomoucké univerzity.
(Celý text)

Vědci na Madeiře tvrdí, že našli nový typ znečištění moře plasty
26. června 2019 00:45

LISABON (ČTK) - Vědci působící na portugalském souostroví Madeira tvrdí, že v moři našli nový typ umělohmotných nečistot, takzvané plastikové krusty. Včera o tom informovala agentura AP.
(Celý text)

V Ostravě se budou hledat stromy vhodné na snížení znečištění
26. června 2019 00:27

OSTRAVA (ČTK) - Ve dvou lokalitách v ostravské městské části Radvanice a Bartovice budou vědci hledat způsob, jak s pomocí stromů snížit znečištění ovzduší. Postupně na území vysadí tisíce stromů a budou se snažit zjistit, které z nich mají nejlepší schopnost pohlcovat různé nečistoty. Zároveň ale budou zkoumat i vhodnost rozmístění stromů nebo způsob, jak o ně pečovat, aby se zvýšila jejich odolnost. Osmiletý projekt nazvaný CLAIRO bude stát přibližně 65 milionů korun, téměř 53 milionů korun na něj dá Evropská unie. Zbytek zaplatí město a kraj. Novinářům to minulý týden řekli zástupci města, kraje a vysokých škol, které na projektu spolupracují.
(Celý text)

Svaz pivovarů je proti zavedení záloh na PET lahve
26. června 2019 00:26

(ČTK) - Svaz pivovarů a sladoven ČR se postavil proti zavedení zálohového systému na PET lahve, jak jej navrhly Karlovarské minerální vody (KMV). Pivovary, které se v květnu připojily k výzvě Zálohujme, jejímž cílem je zavedení systému, podle svazu převážně v PET lahvích nevyrábí, sdělili včera zástupci svazu, který je hlavní profesní organizací pivovarů. Zavádění záloh by podle svazu bylo ekonomicky nevýhodné a narušilo současný recyklační systém. Pokud by se totiž plasty zálohovaly, sloužily by jako materiál pro nové lahve, neplnily by se znovu. Zástupci iniciativy Zálohujme sdělili, že jiné státy, které zálohový systém zavedly, hodnotí výsledky pozitivně.
(Celý text)

V Berlíně odstartoval projekt na záchranu nosorožců severních
26. června 2019 00:22

BERLÍN (ČTK) - V Berlíně včera oficiálně odstartoval projekt BioRescue na záchranu kriticky ohroženého nosorožce bílého severního. Německá vláda na něj v příštích letech dá na čtyři miliony eur (asi 102 milionů korun). Cílem projektu je za pomoci nejmodernějších technologií a techniky umělého oplodnění zachránit druh, z něhož dnes přežívají jen dvě samice. Najin a Fatu žijí v keňské rezervaci, kam byly v roce 2009 dopraveny z české zoologické zahrady ve Dvoře Králové.
(Celý text)

V Berlíně odstartoval projekt na záchranu nosorožců severních
26. června 2019 00:22

BERLÍN (ČTK) - V Berlíně včera oficiálně odstartoval projekt BioRescue na záchranu kriticky ohroženého nosorožce bílého severního. Německá vláda na něj v příštích letech dá na čtyři miliony eur (asi 102 milionů korun). Cílem projektu je za pomoci nejmodernějších technologií a techniky umělého oplodnění zachránit druh, z něhož dnes přežívají jen dvě samice. Najin a Fatu žijí v keňské rezervaci, kam byly v roce 2009 dopraveny z české zoologické zahrady ve Dvoře Králové.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 996 | 997 | 998 | 999 | 1000 | .. | 2146 | Další
Další články:
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01

Online diskuse
Správa chystané CHKO Soutok bude sídlit v Lanžhotě
17. května 2024 01:13

(ČTK) - Správa chystané Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Soutok v jihovýchodním cípu Česka bude sídlit v Lanžhotě na Břeclavsku, a to v objektu bývalé školy, uvedly ministerstvo životního prostředí a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Každý Čech loni vytřídil 75,6 kg odpadů. Pravidelně třídí tři čtvrtiny obyvatel
17. května 2024 01:02

(ČTK) - Každý Čech loni vytřídil v průměru 75,6 kilogramu odpadů, zhruba o 2,5 kilogramu méně než v roce 2022. Recyklace obalů se ale meziročně zvýšila o čtyři procentní body a jejich celkové využití bylo proti předchozímu roku vyšší o pět procentních bodů. Z celkového počtu vyprodukovaných obalů loni putovalo 75 procent k recyklaci a dalších 11 procent k energetickému využití, sdělila společnost Eko-kom, která v Česku organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů. Podle ní odpady třídí tři čtvrtiny obyvatel.
(Celý text)

Od září budou přísnější pravidla při cestování se zvířaty z Ruska a Běloruska
17. května 2024 00:58

(ČTK) - Chovatelé vstupující do zemí Evropské unie z Ruska nebo Běloruska se psy, kočkami nebo fretkami budou muset od poloviny září prokázat, že mají dostatečnou výši protilátek proti vzteklině. Vyplývá to z nařízení EU, které vstoupilo v platnost a účinnosti nabyde od 16. září. Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje, že po odběru krve pro požadované vyšetření může zvíře přicestovat do EU až po třech měsících.
(Celý text)

Bývalý dobrovolný strážce přiznal vinu u malých požárů na Děčínsku, zapálení Českého Švýcarska odmítl
16. května 2024 14:03

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Obžalovaný Jiří Lobotka dnes před krajským soudem v Ústí nad Labem částečně přiznal vinu v případě menších požárů v Českém Švýcarsku a na dalších místech Děčínska. To, že by úmyslně způsobil největší požár v České republice, odmítl. Soudce Roman Felzmann zatím o částečném prohlášení viny nerozhodl, vyžádá si zprávu lékaře vazební věznice, kde je obžalovaný od loňského května. Sedmatřicetiletý muž působil při hlavním líčení zmateně a chaoticky. Soud bude pokračovat v pátek.
(Celý text)

Stádo zubrů vypuštěných do rumunské přírody pomáhá ukládat emise CO2
16. května 2024 10:55

BUKUREŠŤ (ČTK) - Stádo 170 zubrů, které ochránci přírody vypustili do rumunského pohoří Tarcu, by mohlo pomoci ukládat emise CO2, jež by se rovnaly odstranění téměř dvou milionů automobilů ze silnic na jeden rok. Uvádí to vědecká studie, která tak podle serveru The Guardian dokazuje, jak by tato mohutná zvířata mohla pomoci zmírňovat nejhorší dopady klimatické krize.
(Celý text)

NESEHNUTÍ spouští sbírku Slunce pro Ukrajinu na solární elektrárnu pro nemocnici
16. května 2024 09:08

PRAHA (Ekolist) - Dětská nemocnice v Záporoží leží nedaleko frontové linie. Je přitom jediná v regionu, která poskytuje i vysoce specializovanou pomoc. Ruské bombardování a dronové útoky ji způsobují výpadky elektrického proudu, které ohrožují ty nejzranitelnější. NESEHNUTÍ spolu s ukrajinskou organizací Ekoklub spouští sbírku na solární elektrárnu přímo na střeše zařízení, která dětské nemocnici zajistí stabilní provoz.
(Celý text)

Obhájce: Muž obviněný ze založení požáru v Českém Švýcarsku bude vypovídat
16. května 2024 09:06

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Muž obviněný ze založení požáru v národním parku České Švýcarsko bude dnes u soudu vypovídat. ČTK to v SMS zprávě sdělil jeho obhájce Vít Pavko, který za ním ve středu byl ve vazební věznici. Před začátkem hlavního líčení ČTK a Českému rozhlasu řekl, že částečně prohlásí vinu. Případ největšího lesního požáru v historii ČR dnes otevře ústecký krajský soud. Pět minut před začátkem jednání se na chodbě shromáždili novináři, přišel jeden zástupce poškozených.
(Celý text)

Vykázané kusy ulovené zvěře podle myslivců zřejmě neodpovídají realitě
16. května 2024 09:00

(ČTK) - Myslivci ulovili v minulé sezoně, která trvala od dubna 2022 do konce března minulého roku, podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) 114 100 kusů srnčí zvěře. Oproti předchozímu období je to o 6,2 procenta více. Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti i Českomoravská myslivecká jednota ale poukazují na to, že vykázaný počet ulovené zvěře se může významně lišit od reálných úlovků. Ministerstvo zemědělství chce v připravované novele evidenci a kontrolu ulovené zvěře zlepšit.
(Celý text)

Ekologie dělaná páčidlem. A klíčové druhy, které vůbec nejsou klíčové
16. května 2024 04:42

PRAHA (Ekolist) - Ekologie se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Zní to trochu suchopárně, nicméně jako obor se dá provozovat na různé způsoby. Například Robert Paine ji dělal páčidlem. A přestože od jeho experimentů s mořskými hvězdicemi uplynulo bezmála šedesát let, učíme se o něm pořád. Celou ekologii totiž obrátil vzhůru nohama.
(Celý text)

ČR nemá podmínky pro výrobu vodíku, bude se dovážet, uvedli zástupci MŽP a MPO
16. května 2024 01:43

PRAHA (ČTK) - Česko se musí připravit na energetické využití vodíku, i když nemá ideální podmínky pro jeho výrobu a vodík se bude muset začít dovážet ze zahraničí. Jako zdroj energie by se měl vodík využívat například v teplárnách a v těžkém průmyslu, pro domácí vytápění a pohon menších dopravních prostředků to není pravděpodobné. Na diskusním setkání to uvedli vrchní ředitel sekce ochrany klimatu na ministerstvu životního prostředí Petr Holub a náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák (Piráti).
(Celý text)

MŽP: Norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů
16. května 2024 01:07

PRAHA (ČTK) - Takzvané norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů a dalších 11 bilaterálních iniciativ, zaměřených na podporu spolupráce mezi Českou republikou a Norskem. Realizace projektů z programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu tak po pěti letech dospěla do cíle, sdělilo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Jako tzv. norské fondy jsou označovány Finanční mechanismy Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska, jejichž prostřednictvím přispívá Norsko spolu s Islandem a Lichtenštejnskem ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v EHP.
(Celý text)

Prasat nakažených africkým morem na Liberecku přibývá, pásmo se opět rozšíří
15. května 2024 22:09

MNÍŠEK (ČTK) - Divokých prasat nakažených africkým morem na Liberecku dál přibývá, laboratoř nákazu potvrdila u dalších tří kusů. V prvním případě se jedná o prase divoké, které bylo uloveno 6. května u Mníšku na Liberecku v katastrálním území obce Fojtka. Vzhledem k tomu že se místo, kde byl divočák uloven, nachází mimo takzvané uzavřené pásmo II, dojde znovu k úpravě pásem, řekl ČTK mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Vorlíček.
(Celý text)

Ornitolog okroužkoval tři mláďata sokola na komínu v chemičce u Litvínova
15. května 2024 19:19

LITVÍNOV (ČTK) - Tři sokolí mláďata na komíně teplárny v chemičce v Záluží u Litvínova dostala kroužky. Do výšky 100 metrů k nim vystoupal ornitolog Václav Beran. Z bezpečné vzdálenosti ho sledovala samice, jejíž křik se rozléhal i přes silný vítr po okolí. Právě v průmyslových areálech se ohroženému dravci velmi daří, na komínech je při hnízdění nikdo neruší, navíc jim ornitologové budky před zimou pokaždé uklidí.
(Celý text)

Nejlepší fotografií přírody se stal snímek plotu s pavouky Jakuba Hodáně
15. května 2024 19:09

(ČTK) - Fotografie plotu posetého pavučinami a pavouky Jakuba Hodáně se stala nejlepším snímkem přírody v soutěži Czech Nature Photo. Ocenění dnes organizátoři předali v Praze. Vítěze vybrala odborná porota s účastí rakouského fotografa Bernharda Schuberta z více než 2500 fotografií. S vyhlášením soutěže také začíná výstava v Czech Photo Centre v Nových Butovicích, kde budou vítězné a další vybrané snímky k vidění do 25. srpna.
(Celý text)

Sydney se potýká s kácením stromů kvůli výhledu na přístav
15. května 2024 11:47

(ČTK) - Na nejbohatších a nejzelenějších předměstích australského Sydney se množí případy kácení či jiných způsobů likvidace stromů. Podle ochránců přírody je zpravidla cílem otevřít výhled na přístav, což razantně zvýší cenu nemovitostí, píše zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období, říká jeden z nich
15. května 2024 11:45

(ČTK) - Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období v historii. Zpravodajskému serveru CNBC to řekl největší producent olivového oleje na světě, španělská společnost Deoleo. Na vině je změna klimatu, prudký růst cen, vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Odvětví proto podle něj musí projít hlubokou transformací.
(Celý text)

Lední medvědi z varšavské zoo dorazili do Zoo Praha
15. května 2024 11:43

PRAHA (ČTK) - Lední medvědi Aleut a Gregor z varšavské zoologické zahrady dorazili do Zoo Praha, přicestovali v úterý ve večerních hodinách. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to dnes oznámil na sociální síti X. Lidé je v expozici budou moci vidět od pondělí 20. května. Oba medvědi jsou dvojčata a do Prahy zamířili na doporučení koordinátora evropského chovného programu.
(Celý text)

Lesy ČR po konci kůrovcové kalamity sníží zalesnění o pětinu na 14 000 hektarů
15. května 2024 11:43

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) letos sníží plochu zalesnění o pětinu asi na 14 000 hektarů z loňských 17 200 hektarů. Důvodem je konec kůrovcové kalamity a výrazné snížení těžeb kůrovcového dřeva, čímž ubývá ploch pro obnovu lesů. Stoupnout by měl letos podíl přirozené obnovy lesa na dosud nejvyšších 30 procent, řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

V Saském Švýcarsku o víkendu objevili nepovolené táboráky i lidi pod širákem
15. května 2024 00:52

DRÁŽĎANY (ČTK) - Strážci v německém národním parku Saské Švýcarsko na hranici s Českem o minulém víkendu objevili dva případy, kdy si lidé v rozporu se zákazem rozdělali oheň. Informovala o tom podle portálu Sächsische Zeitung správa rezervace. Hlídky také přistihly 24 lidí, kteří chtěli přespat "pod širákem", což v současné době není možné ani na vyhrazených místech. Dalších osm milovníků přírody ochranáři našli spící na skalách a skalních vyhlídkách.
(Celý text)

V Saském Švýcarsku o víkendu objevili nepovolené táboráky i lidi pod širákem
15. května 2024 00:52

DRÁŽĎANY (ČTK) - Strážci v německém národním parku Saské Švýcarsko na hranici s Českem o minulém víkendu objevili dva případy, kdy si lidé v rozporu se zákazem rozdělali oheň. Informovala o tom podle portálu Sächsische Zeitung správa rezervace. Hlídky také přistihly 24 lidí, kteří chtěli přespat "pod širákem", což v současné době není možné ani na vyhrazených místech. Dalších osm milovníků přírody ochranáři našli spící na skalách a skalních vyhlídkách.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2146 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama