titulní strana > tisková zpráva
Rada vyloučila jednoho z uchazečů soutěže na zajištění linkové dopravy
3. července 2019
HRADEC KRÁLOVÉ (Královéhradecký kraj) - Rada Královéhradeckého kraje dnes vyloučila jednoho z účastníků veřejné soutěže na zajištění linkové dopravy na Hradecku. Z toho důvodu znovu zasedne hodnotící komise. Až poté bude rada hlasovat o výběru dodavatele v dané oblasti. Kraj v minulých týdnech vysoutěžil již sedm oblastí, kde bude objednávat linkovou dopravu na dalších 10 let.

„Na zasedání rady jsme dnes rozhodli o vyloučení jednoho z účastníků soutěže v oblasti Hradecka, a to z důvodu nesplnění podmínek zákona o zadávání veřejných zakázek. V nejbližší době zasedne hodnotící komise, která bude znovu hodnotit nabídky pro oblast Hradecka, ale již bez nabídky dnes vyloučeného účastníka,“ sdělil první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

V minulých týdnech rada kraje odsouhlasila výběr dopravců pro sedm oblastí:
* Broumovsko – sdružení společností CDS Náchod a P-Transport,
* Náchodsko – CDS Náchod,
* Novoměstsko – sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus,
* Trutnovsko – sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus,
* Královédvorsko – BusLine KHK,
* Jičínsko – BusLine KHK,
* Rychnovsko – sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus.

V rámci zadávacího řízení veřejné zakázky Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na návrh jednoho z uchazečů zahájil řízení o přezkoumání soutěže. „V tuto chvíli čekáme, jak rozhodne ÚOHS. V souvislosti s tím i nadále platí, že nesmíme uzavřít s vybranými dodavateli smlouvu ve lhůtě 60 dnů ode dne zahájení řízení,“ doplnil náměstek Červíček.

Královéhradecký kraj vypsal soutěž na zajištění veřejné autobusové dopravy loni v říjnu. Hodnota celé zakázky činí v maximální hodnotě 7,7 miliardy korun, a je proto nejnákladnější veřejnou soutěží v historii kraje. Tendr má zajistit autobusovou dopravu v celém Královéhradeckém kraji do roku 2030.

Veřejná zakázka se dělí na osm dílčích částí: Broumovsko, Náchodsko, Novoměstsko, Rychnovsko, Trutnovsko, Královédvorsko, Hradecko a Jičínsko. Zajištění autobusové dopravy má přesah i na území sousedních krajů – Pardubického, Libereckého a Středočeského.

Referenční rozsah dopravního výkonu byl stanoven na 18,4 milionu autobusových kilometrů ročně. Aktuální součet maximální výše nabídkových cen v jednotlivých částech je pro jeden rok 716,2 milionu korun bez DPH. Zakázka počítá s nasazením 248 autobusů. Zakázka řeší zajištění veřejné autobusové dopravy na území celého Královéhradeckého kraje od třetí celostátní změny jízdních řádů v roce 2020 do dne předcházející třetí celostátní změny jízdních řádů v roce 2030.
Další tiskové zprávy:
21. ledna 2020
21. ledna 2020
20. ledna 2020 19:40
20. ledna 2020 19:01
20. ledna 2020 11:58

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama