titulní strana > tisková zpráva
Nesouhlasíme s konáním akce Prague Harley Days na Praze 7
4. července 2019
PRAHA (Strana zelených Praha 7) - Ve dnech 5.–6. července se bude opět po roce konat na území Prahy 7 sraz motorkářů v rámci akce Prague Harley Days 2019. Tato soukromá komerční akce přináší obyvatelům Prahy 7 značné nepříjemnosti – hluk, zvýšené emise a negativní jevy spojené s velkou dopravní zátěží. Konání oslav hlučné individuální motorové dopravy na území první obce v Česku, která vyhlásila stav klimatické nouze, je podle Zelených Praha 7 rovněž nešťastné.

„Během loňského ročníku akce Prague Harley Days nalákala do Prahy desítky tisíc účastníků, kteří svými motorkami na několik dnů znepříjemňovali lidem na Sedmičce život,“ vzpomíná radní pro dopravu Prahy 7 Ondřej Mirovský. „Chodníky byly plné zaparkovaných motorek, které překážely chodcům a rodičům s kočárky. Lidé si navíc ani nemohli pořádně vyvětrat, protože ovzduší bylo silně znečištěno. Praha 7 letos vyhlásila stav klimatické nouze, cíleně se snažíme snížit dopravní zátěž v rezidenčních ulicích zavedením Zón 30. Konání takové megalomanské dopravní akce na Praze 7 není v souladu s naší dopravní politikou,“ dodává Ondřej Mirovský.

Zelení také kritizují, že se akce koná ve dnech státních svátků, které mají sloužit k odpočinku a oddechu. „Motorky způsobily obrovskou hlukovou zátěž pro obyvatele rezidenční čtvrti v okolí Výstaviště. To, že vám dva dny až do noci pod okny krouží harleye, rozhodně nekoresponduje s představou klidného prodlouženého víkendu,“ doplňuje spolupředseda Zelených v Praze 7 Jiří Kotouček.

Podle údajů organizátorů se očekává na třicet tisíc návštěvníků, zároveň ale dle webových stránek akce je parkování zajištěno pouze pro zhruba dva tisíce motorek. „Doufáme, že se účastníci budou letos chovat ohleduplně a nebudou parkovat na chodnících,“ dodává Kotouček.

Zelení Prahy 7 s konáním akce vyjadřují nesouhlas a apelují na Výstaviště Praha a Magistrát hlavního města Prahy, aby při povolování této a podobných akcí do budoucna uvažovali o vhodnějších lokalitách.
Další tiskové zprávy:
20. ledna 2020 19:40
20. ledna 2020 19:01
20. ledna 2020 11:58
20. ledna 2020 07:21
20. ledna 2020

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama